Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ÇANKAYA BELEDİYESİ VE AÇILIMI

Misafir gun.dem

Önerilen İletiler

29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri vardı Ankara'da.. Soğuğa ve yağış beklentisine rağmen..

Çankaya Belediyesi yibe coşkulu bir kutlama organizasyonu ile karşımızdaydı!

Etkinlik programı günler önceden ilan edildi.. gazetelerde yayınlandı.. afişlerle duyuruldu..

program saat 19.30 da Ulus 1. Meclis önünde başlayacaktı.. toplanma yeri Ulus'tu..

saat 20.30'da fener alayı ile birlikte yürüyüş başlayacaktı. Tren garı, Tandoğan ve Gençlik Caddesi güzergah olarak belirlenmişti.

saat 20.20 de Ulus'taydım.. ulus Kavşağa yaklaştığımda 20-25 kişilik küçük bir kalabalık gördüm.. içim burkuldu.. bu mu dedim.. bu mu Türk gençliği, cumhuriyet coşkusu dedim.. kimsenin umrunda değil mi? sıcak evlerinden çıkmak mı istemediler yoksa Cumhuriyet önemsiz miyid? sahipsiz miydi artık..

kalabalığın yanına gittim.. bu kadar mıyız dedim, dilimden zorla çıktı sözler.. gözümden yaş düştü düşecek..

maalesef dedi biri.. sonra telefon görüşmeleri yapıldı.. yüzler güldü.. bu kadar değildik.. kortej yürümeye saat 20.00 da başlamıştı.. bayrak satan bir esnafa sorduk.. yürüyüş başladı, epey kalabalıklardı.. üzülmeyin dedi.. yüzler biraz olsun güldü..

ama ilan edilen saatte neden başlamamıştı bu program.. saat 20.30 da yürünecekti..

Cumhurıyet yürüyüşüne gelen ve kalabalık göremeyen çoğu aile evine döndü..

bizse Cumhuriyet yürüyüşüne değil Cumhuriyet deparına başladık :)

20-25 kişilik grubumuz yoldan bize katılanlarla 100 kişiyi buldu.. hızla Anıtkabire doğru ilerledik.. ve Anıtkabir'in önünde korteje yetiştik.. büyükk bir coşku vardı.. marşlar söyleniyor ve sloganlar atılıyordu..

herkes keyifle sevinçle tek yürek olmuştu sanki.. bebekler, küçk çocuklar.. genci yaşlısı herkes oradaydı..

ellerde meşalelerle bayraklarla yürüyorduk.. Bahçelievler ışıl ışıldı..

Anıtpark'a gelindiğinde coşkulu gurubu bekleyen Çankaya Belediyesi organizasyon kurulu ve belediye başkanıydı..

konuşmalar yapıldı..

bayram kutlamaya, sesini duyurmaya gelen grubu karşılayan organizasyon kurulu bir an olsun düşünmüş müydü acaba !!!

Siirt yöresi halk oyunu ekibi gösterisi ile başladı eğlence..halaylar çekildi..

ve Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Topluluğu Bale gösterisi olarak anons edilen SEMAZEN gösterisi başladı.. 20 dakikayı geçkin bir süre sema gösterisini izledik.. izlemek zorunda bırakıldık..

sema gösterisine yapılan sanata hiç bir diyeceğim yok.. olamaz da.. ama bu gösterinin yeri ve zamanı değildi.. coşkulu bir kalabalık vardı, bayram sevinciyle kutlamalara gelen.. sema gösterisi izlemeye gelmediler..

küçük gruplar halinde alanı terk etmeye başlayanları görünce alkışla tepkimi gösterdim.. ve çevremdekiler de bana katıldı.. alkış ve ıslık sesleri yankılandı.. bu organizasyona bu müzik ve bu dans olmamıştı..

sanat günleri düzenlendiğinde izlenebilir ama Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine yakışmamıştı..

tüm coşku bir anda yok oldu.. Alanda kalabalık azalmıştı..

çok üzüldüm.. sinirlendim..

Ankara'nın çağdaş ve aydın yüzü Çankaya böyle bir organizasyona imza atmamalıydı..

ve o boğucu gösterinin ardından Karadeniz yöresi halk oyunu ekibi sahne aldı.. Ankara ve horon :) coşkulu müzik ve halayları ile kalan grubu eğlendirdiler.. yüzler güldü yeniden..

hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir kutlama oldu benim ve diğer katılanalr için..

Ankara'nın seğmeneleri neredeydi..

Ankara daha güzel bir kutlamayı hakederken bu yaşatılmamalıydı..

Mevlana haftasında gibi hissettim kendimi..

Baştan sona hata ve eksiklerle doluydu.. dilerim gelecek yıl çok daha iyi bir kutlama yapılır..

Yakışmadı Çankaya Belediyesi'ne.. Yakışmadı ANKARA'YA..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çankayalı olmaktan ve Çankaya da yaşamaktan gurur duyan biri olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı organizasyonuna bağlı olarak dün akşam yapılan etkinliğin benim ve yakınlarım için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu üzelerek belirtiyorum.

Etkinlik programı günler öncesinden ilan edilmesine rağmen, dün yapılan yürüyüş saat 20.30 da değil 20.00 de başlamıştır. Ulus'a gelen bir çok Ankaralı, alanda kimseyi göremeyince evlerine geri dönmüştür.

Dün, Ulus'a vaktinde gelenler yürüyüşün başladığını duyunca büyük bir hızla yürümeye başladı. Anıtkabir'e varan korteje sonradan dahil oldum/k.

Organizasyon için seçilen dans gösterileri günün anlam ve önemine uygun değildi. Özellikle sema gösterisi Cumhuriyet Bayramı coşkusuna uymadı. Sanat Günleri kapsamında veya Mevlana Haftası etkinlikleri adı altında düzenlenecek bir organizasyona yakışacak bu gösteriyi, katılan binlerce kişiyi izlemek zorunda bıraktığınızı büyük bir üzüntüyle ifade ediyorum.

Ankara'nın çağdaş ve aydın yüzü ÇANKAYA böyle bir organizasyonla karşımızda olmamlıydı. Cumhuriyet coşkusu ile alanı dolduran bizler bu müzik ve dansla karşılanmamalıydık.

Gelecek sene yapılacak olan kutlamaların Cumhuriyet coşkusuna ve Çankayalılara yakışacak şekilde olmasını tüm kalbimle diliyorum.

Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Saygılarımla,

------

yetkililere bildirmezsem olmazdı :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.