Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BULANIN VALLA GELİP ELİNİ ÖPECEM

equalerkan

Önerilen İletiler

ŞİMDİ ARKADAŞLAR SİZE GÜVENİYORUM:

bi kasapın 30 adet koyunu var, bunları 7 gün içinde kesecek ama hergün tek sayılı adet kadar koyun kesebilir yani 3, 11 15,1 vs. gibi. gün atlamak yok 7 günde 30 koyun

KOLAY GELE

4378[/snapback]

bak dostum şimdiii 30KOYUN yedi karakter oluşturuyoyaa hergün bitane kesersen bu iş olurr....................... :D:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi kasapın 30 adet koyunu var, bunları 7 gün içinde kesecek ama hergün tek sayılı adet kadar koyun kesebilir yani 3, 11 15,1 vs. gibi. gün atlamak yok 7 günde 30 koyun

KOLAY GELE

4378[/snapback]

Alla alla, bu ne yaaa, mantar sorusu u?

cevap söyle olabilir mi aceba?

1. gün 6 adet

2. gün 6 adet

3. gün 5 adet

4. gün 4 adet

5. gün 4 adet

6. gün 4 adet

7. gün 1 adet

koyun

benim tavsiyem bu ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu soruyu bana başka bir arkadaşım daha sormuştu, bu sorunun normal bir cevabı yok, bunu kimse normal bir yolla çözmek için uğraşmasın çünkü ben günlerce uğraştım. sorunun cevabı şöyle: soruda sana " 7 gün içinde" yani bir günde istediğin kadar kesebilir ve istersen 2 günde istersen 4 günde veya istersen 6 günde kesebilirsin. önemli olan 7 gün içerisinde kesebilmen. (by sari)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım.

şimdi bu duruma biraz matematik mantığıyla yaklaşalım.Çünkü çözümsüz olcağını size ispatlayacagım.

1. gün tek sayı (T)

2. gün tek sayı (T)

3. gün tek sayı (T)

4. gün tek sayı (T)

5. gün tek sayı (T)

6. gün tek sayı (T)

bakın burdaki tek sayıları topladığınızda herzaman çift sayı çıkar ne olursa olsun.

formüul olarak 6 tane tek sayı olduğundan toplam=6xT olur

6xT=2X(3T) diye yazabiliriz buda gösteriyor ki çarpım sonucu çift sayı çıkacak. ve son günün sayısını bulmak için 6 günde kestiğimiz toplam koyun sayısını çıkartığımızda

30-2x(3T) olur bunun sonucu daima çift sayı olur yani son gün asla tek sayı da koyun kesemezsiniz...

ehh herhalde olmuştur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

bu soru aslında 5 gün içindir ve küçük bir toplama hilesi vardır. aynı şekilde 7 gün içinde değiştirillebilir.

1. gün 1 tane

2. gün 1 tane

3. gün 7 tane

4. gün 1 tane

5. gün 1 tane

6. gün 1 tane

7. gün 9 tane kesilir. ancak;

birinci ve yedinci gün kesilen koyun sayısı yan yana getirilir (1ve 9) 19 sayısı elde edilir.daha sonra

19+1+7+1+1+1=30

bu rakamları alt alta toplamak istedim olmadı ama neyse...

el öpmeye beklerim....

saygılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
bu soru aslında 5 gün içindir ve küçük bir toplama hilesi vardır. aynı şekilde 7 gün içinde değiştirillebilir.

1. gün 1 tane

2. gün 1 tane

3. gün 7 tane

4. gün 1 tane

5. gün 1 tane

6. gün 1 tane

birinci ve yedinci gün kesilen koyun sayısı yan yana getirilir (1ve 9) 19 sayısı elde edilir.daha sonra

19+1+7+1+1+1=30

el öpmeye beklerim....

saygılar....

5972[/snapback]

şimdi orada 7 tane mi tek sayı var.Bu sorunun cevabı yoktur arkadaş.Ki eğer doğru cevap buysa bu zeka sorusu değildir kelime oyunudur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

KOLAY GELE

1. gün 5 tane

2. gün 5 tane

3. gün 5 tane

4. gün 5 tane

5. gün 5 tane

6. gün 3 tane

7. gün 2 tane kestigim bir koyun hamile oldugu icin mecburi cift kesmisim yani bir kuzu

toplami 5+5+5+5+5+3+2 k.hamile=30 koyun cevabi budur saygilariml

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KOLAY GELE

bak dostum şimdiii 30KOYUN yedi karakter oluşturuyoyaa hergün bitane kesersen bu iş olurr....................... :D:lol:

bu soruyu bana başka bir arkadaşım daha sormuştu, bu sorunun normal bir cevabı yok, bunu kimse normal bir yolla çözmek için uğraşmasın çünkü ben günlerce uğraştım. sorunun cevabı şöyle: soruda sana " 7 gün içinde" yani bir günde istediğin kadar kesebilir ve istersen 2 günde istersen 4 günde veya istersen 6 günde kesebilirsin. önemli olan 7 gün içerisinde kesebilmen. (by sari)

tek say kere (1,3,....7...), tek sayıların toplamı her zaman tek sayı verir çift sayı olan 30 u vermez dolayısıyla sorunun cevabı mümkün değil.

arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım.

şimdi bu duruma biraz matematik mantığıyla yaklaşalım.Çünkü çözümsüz olcağını size ispatlayacagım.

1. gün tek sayı (T)

2. gün tek sayı (T)

3. gün tek sayı (T)

4. gün tek sayı (T)

5. gün tek sayı (T)

6. gün tek sayı (T)

bakın burdaki tek sayıları topladığınızda herzaman çift sayı çıkar ne olursa olsun.

formüul olarak 6 tane tek sayı olduğundan toplam=6xT olur

6xT=2X(3T) diye yazabiliriz buda gösteriyor ki çarpım sonucu çift sayı çıkacak. ve son günün sayısını bulmak için 6 günde kestiğimiz toplam koyun sayısını çıkartığımızda

30-2x(3T) olur bunun sonucu daima çift sayı olur yani son gün asla tek sayı da koyun kesemezsiniz...

ehh herhalde olmuştur..

1. gün 1 tane

2. gün 1 tane

3. gün 7 tane

4. gün 1 tane

5. gün 1 tane

6. gün 1 tane

19+1+7+1+1+1=30

el öpmeye beklerim....

saygılar....

sarı erkut arkadaşımıza katılıyorum. önemli olan her gün kesmek değil. o zaman,

1. gün = 15

2. gün = 15

tane kessek sorun kökten hallolmuş olur

1. 0!= 1

2. 1!= 1

3. 1!= 1

4. 1!= 1

5. 1!= 1

6. 1!= 1

7. 15=15

Umarım doğrudur

1. gün 5 tane

2. gün 5 tane

3. gün 5 tane

4. gün 5 tane

5. gün 5 tane

6. gün 3 tane

7. gün 2 tane kestigim bir koyun hamile oldugu icin mecburi cift kesmisim yani bir kuzu

toplami 5+5+5+5+5+3+2 k.hamile=30 koyun cevabi budur saygilarimla

bütün arkadaşlar hoşgeldiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

numbers arkadsasımıza katılıyorum

3-0-K-O-Y-U-N

her gun bır harfını keserız...

nitekim soruda da 30 koyunu kesip yemiyoruz. koyun burda soyut olarak kullanılarak okuyucuyu kasap- koyun ilişkisi içersinde bagdastırıyor. tamamen nitel dusunulmus bir cumlenin nicele yaklasımını andıran bu soru kelime oyunundan ibaret olup adeta dogru cevabın numbers arkadasımızın vermıs oldugu cevap oldugunu ispat edercesıne hafızalarımızda yer ediniyor...

yani dogru cevap bu..

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

numbers arkadsasımıza katılıyorum

3-0-K-O-Y-U-N

her gun bır harfını keserız...

nitekim soruda da 30 koyunu kesip yemiyoruz. koyun burda soyut olarak kullanılarak okuyucuyu kasap- koyun ilişkisi içersinde bagdastırıyor. tamamen nitel dusunulmus bir cumlenin nicele yaklasımını andıran bu soru kelime oyunundan ibaret olup adeta dogru cevabın numbers arkadasımızın vermıs oldugu cevap oldugunu ispat edercesıne hafızalarımızda yer ediniyor...

yani dogru cevap bu..

:)

daha önce de bu 100 karpuz şeklinde sorulmuştu ve cevap numbers'ın mantığıyla aynıydı. Boşuna uğraşmaya gerek yok doğru cevap budur. Kaldera'ya katılıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Cevabı olmayan soruyu sormak dürüstçe bir hareket değil. Sorulan sorunun tartışmasız doğru bir cevabı olması gerekir bence. Örneğin "Ey yüz kazlar hangi memlekete gidiyorsunuz sorusuna Kazların şefinin verdiği cevap: Biz yüz kaz değiliz bizim iki katımız kadar daha olsa, bir de sen olsan ancak hepimiz yüz kaz oluruz. Soru: Acaba kazlar kaç taneymiş (klavyem soru işaretini yazmıyor laptop olmasa kolay benim esas sorum bu ama ... )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

KOLAY GELE

otuz koyun beşgül yazarım oyle keserım kardes sorunun cevabı bu ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.