İçeriğe atla


Fotoğraf

Aşıksınız ama mezhep ayrılığı var ne yaparsınız?


Bu başlığa 26 cevap verilmiş

#26 Misafir_perila_*

Misafir_perila_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 05 Ocak 2017 - 02:09

Evet çok sevdim..Başlarda ikimizde birbirimizi biliyoduk..Ve ben kabul etmedim..4 ay boyunca o kadar ısrar ettiki denemekten ne çıkar dedim..Yapamazsam ayrılırım dedim..Anlayacağın, o aşık olarak başladı bense denemek maksatlı..Hatta çok geçmez ayrılırım dedim..Çünkü ailem kabul etmezdi..Ama çok seversem belki mücadele ederim diyede düşündüm..
.

​.

.
Benim babam makine mühendisi, onun babası inşaat işçisi..Onlar beni kabul ettiler ama benim ailem onları asla kabul etmezdi..Şimdi hangimiz daha aydınız, hangimiz daha yobazız, hangimiz daha geri kalmışız..

aynı durumdayız 3 sene çıktık ailesi özellikle annesi en başından  beri beni istemiyordu aleviyim diye benim ailemse oku istediğini al dedi mücadele ettik o ayrı ben ayrı çaba sarfettim çok seviyordum hala da seviyorum. son zamanlarda aramız kötüydü ailesiyle bir kere daha konuşup ikna etmeye gitti sonuç değişmedi kesinlike beni istemediler annesi suratıma suratıma ben senin herşeyini beğeniyorum ama olmaz ayrılın dedi  sonuç yine hüsran seni üzemem kendine iyi bak dedi ve ayrıldı bense verdiği sözlerin 3 yıldaki anıların ve kalbimdeki boşluğun acısıyla kalakaldım. demem o ki bu yazıyı okuyan ve böyle bir durumda olan veya birilerini bu duruma sokan insanlar okuyorsa yapmayın sırf sizin önyargılarınız yüzünden birileri çok acı çekiyor birileri hergün ağlıyor. arkadaşlarım bahanesiydi o diyor seni sevmiyordu diyor yazık halbuki ben onu kimsenin onu sevemeyeceği kadar çok seviyorum#27 Evrim

Evrim

    Deneyimli Üye

  • Φ Üyeler
  • PipPipPip
  • 539 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Ocak 2017 - 14:02

aleviler tarihleri boyunca ezilmiş, düşmanlaştırılmış olmalarına rağmen kendi içlerinde müthiş bir demokratik kültürleri var. başka mezheplerden, dinden insanlar alevi toplumu içerisinde kendisini var edebilir ve içlerinde yaşayabilmeleri için kendilerini inkar etmelerine gerek kalmaz. ama aynı şeyi diğer mezhepler için söyleyemiyorum. mutlaka özel örnekler vardır ama genelde baskı ve kabul görmedikleri genel bir gözlem.

 

yüzyıllardır aleviliği topluma ensest olarak anlatanların zehirledikleri hasta bir toplumun hasta bireyleri. bu yüzyılın bu sorunları mahkum etmesi gerekirdi. bugünün dünyası  tarihte kıyıma uğramış toplumlardan özür diliyorken en savunmasız alevi toplumunun adı bile anılmıyor. ben okurken bile utanıyorum. kaldı ki aşkın, sevginin bile değiştiremediği dönüştüremediği  insandan korkulmalı bence. sevgi sonsuzdur sevmek sonsuzdur bu blokajları kaldırmayacak kadar güçlüdür. bunu yapanlar kimseyle mutlu olamayacaktır. ve her insan değerlidir, her insanın kökleri saygıyı hak eder.

 

ezen bir toplumun ve ezilen toplumun bireyi olmanın diyeti ne acı ki hala varlık gösterebiliyor, yazık diyebiliyorum sadece, çok yazık…


ey bir elinde mezarcılar yaratan-bir elinde ebeler koşturan doğa-bu seslenişimiz yanlızca sana-bitmedi daha- sürüyor- ve sürecek!
Cevap ekle