İçeriğe atla

Fotoğraf

BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM

BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM Türkler Kürtler

Bu başlığa 378 cevap verilmiş

#376 y.yılmaz

y.yılmaz

Uzman Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPipPipPip
  • 2.653 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Mart 2010 - 19:24

orada İngiliz Kraliyet aileside yaşasa aynı şeyleri yapacak.

Bir iki gün önce Halk TV de tarih tartışılırken Amerika tarafından 100 yıl önce çizilen bir Anadolu Haritası gösterildi. Şimdi gösterilen haritanın aynısı fakat Kürdistan yerine Ermenistan vardı.

saygılarla...

"............................. MÜLKÜN TEMELİDİR", ADALET ÖLDÜ, TEMEL YIKILDI, BİNA ÇÖKTÜ!

Saygılar...

#377 Misafir_Palaman_*

Misafir_Palaman_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 29 Mart 2010 - 16:48

Cok güzel bir mantikla aciklama yapmissiniz. Biz kendimize neden ülkemizin insanlarinin sorunlarini göremiyoruz diye soracagimiza baskalarinin gördüklerini sorguluyoruz.

Bu mantikla bize bizim sorunlarimizi ve cözümlerini de gene yabancilar ögretecek.

dominik ben biri bana muhalifse karşı tavır almam. Sana bir kaç soru sormak istiyorum haklı olabilirsin.

Sen acaba yabancıların ne gibi doğru tespitleri olduğunu gördün ?
(Ben Kürt soykırımı çıkarıp, PKK'dan haberi olmayanlarını gördüm de. Belki bu istisnadır diye diğer sorumu soruyorum.)

Sana İspanya nasıl bir ülke diye sorsalar sen aa Katalanlar'ı eziyo bak onlar mı dersin ?
(Açık yüreklilikle cevap vermeni diliyorum.)

Saygılar.

#378 Misafir_Kezizerr_*

Misafir_Kezizerr_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 07 Eylül 2015 - 20:52

Hakan yazmissin,cizmissin,virgul atmissin, nokta koymussun,okula gitmissin,buyumussun, sakallarin terlemis, adam olmussun ama insan olamamissin be Hakanim.Ben Kurdum,Turkum yada Muslumanim ne farkeder dost ? Insanim hayvanim,bitkiyim yada tasim ne farkeder dost geldik mi bu Dunyaya ?Kefen giyecek miyiz ?su icecek miyiz,yatacak miyiz ?insaniz biz insan asagilamak,kotulemek, sen busun susun demek,genelleme yapmak ne kadar cirkin bir davranis.Yakisir mi o her sabah o takim elbisenin icindeki adama,taktigin kiravata ? Onun evinde niye bu bayrak yok,o niye bu dili konusmuyor,o niye suc isliyor, bunun zarari sunun yarari ne farkeder dost bende ne varsa aynisi sendede var baktiginda insan degil miyim ?Insanim yetmez mi genelleme yapmayin arkadaslar sevin,sevilin,kizin,aglayin,duzeltin ama ayrimcilik yapmayin arkadaslar tasada yapmayn, kusada yapmayin "Bir insan iyi insan ve kotu insan disinda baska seyler icin birseyleri ayirt ederse o insan ne tastir nede sopa.Peki ya nedir ? HICBIRSEY. "Kezizer"

#379 Suheyla

Suheyla

Deneyimli Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPip
  • 870 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Eylül 2015 - 21:36

Hakan yazmissin,cizmissin,virgul atmissin, nokta koymussun,okula gitmissin,buyumussun, sakallarin terlemis, adam olmussun ama insan olamamissin be Hakanim.Ben Kurdum,Turkum yada Muslumanim ne farkeder dost ? Insanim hayvanim,bitkiyim yada tasim ne farkeder dost geldik mi bu Dunyaya ?Kefen giyecek miyiz ?su icecek miyiz,yatacak miyiz ?insaniz biz insan asagilamak,kotulemek, sen busun susun demek,genelleme yapmak ne kadar cirkin bir davranis.Yakisir mi o her sabah o takim elbisenin icindeki adama,taktigin kiravata ? Onun evinde niye bu bayrak yok,o niye bu dili konusmuyor,o niye suc isliyor, bunun zarari sunun yarari ne farkeder dost bende ne varsa aynisi sendede var baktiginda insan degil miyim ?Insanim yetmez mi genelleme yapmayin arkadaslar sevin,sevilin,kizin,aglayin,duzeltin ama ayrimcilik yapmayin arkadaslar tasada yapmayn, kusada yapmayin "Bir insan iyi insan ve kotu insan disinda baska seyler icin birseyleri ayirt ederse o insan ne tastir nede sopa.Peki ya nedir ? HICBIRSEY. "Kezizer"

Guzel soylemissin kardesim.

Bende "sozde" Turkum ama hic bir zaman Turk olarak oncelikle bilinmek istemem, sadece insan olarak. Zaten, ben bu Turkluk duskunlugunu hic anlamadim. Sanki bir insanin hangi irktan gelmesine, dogmasina kendisinin bir katkisi olmus gibi? Kimsenin nereden geldigi, hangi irktan oldugunun ne onemi var ki? Ne yaptigi onemli?  Neymis yani, asirlar once orta asayadan gelmisler. Iyi,  ama bize ne? O zamandaki Turkler bugunku Turklere bile benzemiyor. Yani benzese bile ne fayda? O o zamandi simdi bu zaman. 7 asir Osmanlilar buralari yonetmisler. Bunlar Turk bile degillerdi.  Ama Turkiye "Muhtesem yuzyil"'i seyrederek Turklugu kutluyor. Komik yani.

Guzel Turkiye bu eski, verimsiz, manasiz tarihi baglardan ne zaman kurtulacak?  Ne zaman irkciligi birakip , yalniz insanligi kutluyacak? Ne zaman insanlari "Musluman" ve "GayriMusluman" olarak ayiran arap kulturunu birakip, Yunus Emre gibi insanlari kutluyacak?  Belki hic bir zaman. Bilmiyorum. O yuzden bunlar hep devam edecek. Cok yazik!

Cevap ekle