Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Saçınızı Kaça Kestiriyorsunuz

Misafir birce

Önerilen İletiler

Bu haberi az önce okuduğumda biraz şaşırdım aslında biraz da değil ya neyse...

Keşke bana gelseymiş daha ucusa keserdim.. :)

Birde düşünmüyor değilim, acaba verdiği paranın asıl değerini biliyormu, yada biliyorlarmı

sultan19895540398951ead.jpg

Saçını 37 bin 500 liraya kestirdi

Dünyanın en zengin insanlarından Brunei Sultanı'nın saçını15 bin sterline (yaklaşık 37 bin 500 TL) kestirdiği bildirildi.

Ankara- İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre,BruneiSultanı,16 yıldır saçını kestirdiği Londra'nın Dorchester otelinin berberi

KenModestou'yu bu ay başında Brunei'ye getirdi.

Ancak domuz gribi salgınındankorkan Sultan, 11 bin sterlin (27 bin 500 TL) ödeyerek, berberinin uçakta diğer yolcularla temas etmeden

lüks mevkide seyahat etmesini sağladı.

Sultan, normalde bir müşteriden 30 sterlin (75 TL) alan veBrunei gitmek için 11 bin kilometre yolculuk yapan Modestou'ya saç kesimi içinher seferinde binlerce sterlin ödüyor.

Modestou ile Dorchester otelinde çalışan George Kadi deyaptığı açıklamada, "Ken 16 yıldır Sultan'ın saçlarını keser. 3-4 haftada bir düzenli Brunei'ye gider.

Sultan ona birinci mevkiden 9 bin sterlinlik biletalır. Her şeyini öder, otelini, lüks yemeğini. Tipik bir 'sadece şurayı imzalayın' durumu" diye konuştu.

Kadi, kişisel serveti 12 milyar dolar olarak tahmin edilen Sultan'ın Modestou'ya "içi para dolu kalın bir zarf" verdiğini söyledi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Brunei neresi bilmiyorum ama ben 37.500 liraya ..... smile.gif

hahahahahahah ya ben demin sansürsüz olan yazdığına çok gülmüştümmmm biggrin.gif

ben saç sakal hepsi 5 liraya kestiriyorum geriye kalan 37.495 lira çırak'a bahşiş laugh.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte Kuaförlerin Ücretlendirmeleri:

Saç Kesimi Ücreti 15 Ytl ile 35 ytl arası

Saça Fön Çekme Fiyatı 10 ila 30 ytlarasında

Sac boyası Saçı Boyama Fiyatlari 35 ile 175 ytl arasıdır

Genel Makyaj Ücretlendirmesi 25 ıle 95 ytl arasi

Gelin başı Saçını Yapma Fiyatları 75 ile 350 ytl arası

Balyaj Fiyatlari 45 145 ytl

Manikür Fiyat 15 45 ytl

Pedikür İçin Fiyatlar 20 iyle 75 ytl arası

Topuz Saç Yapımı Ücretleri 15 85 ytl arası

Nişan Başı Yaparken Fiyatlar 45 145 ytl arası

Röfle Yapma Fiyatı 50 150 ytl arası

Tost Ucreti 55 ile 145 ytl arası

Saçlarınıza Perma Yapım Fiyatı 50 ile 165 ytl arası

Kaş Alma 5 ile 25 ytl arası

ben saç sakal hepsi 5 liraya kestiriyorum

akıllı... :) hanımlar sırf bi kaş aldırmak için 5 TL veriyormuş

Maşa Fiyatları 25 ile 95 ytl arası

Saçı Yıkama 6 ile 55 ytl arası

Saçlara Boya dip açma 25 ile 115 ytl arası

Defrüze Fiyatı 70 195 arası

Mizample Fiyati 15 ile 145 ytl arasındadır

listeye bi göz attım da saç yıkama 55 TL :unsure:

Tost ücreti dedikleri ama nedir onu cıkaramadım :)

Bu arada bunlar gecen senenin ücretleri, öylesine denk geldim de ekledim

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha dün kestirdim saçımı..

-Gökhan ne kadar borcum?

-Herkese 40 sana 35 ablacım..

-Hayır 30..:shifty:

-Peki ablacım..

Ehh onlarda biliyor karete bildiğimi..:stuart:

Saçta ki şu dalgaya tost deniyor..ve özel bir makina yardımıyla yapılıyor..

001.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:yukari: zenginim ben diyo yani :)

kesinlikle :)

ben bir çok kuaföre gittim.. çoook paralar döktüm , ne yazık..

şimdi düşünüyorum da çok saçmalık..

işini iyi yapan ortalama bir yer de olur yahu :)

şimdilerde oturduğum sitenin kuaförüne gidiyorum.. önceden tekti, şimdi bi tane daha açıldı.. ve bu biz müşterilere yaradı.. fiyatlar düştü :D 15TL ye saç kestiriyorum.. süper..istediğim her türlü fönü 5 liraya çektiriyorum.. :) neydi o eski miktarlar..

ofisin yakınlarında ki kuaförde fön 3 lira :D acil durumlarda mutlaka uğruyorum :) hıı , kesim de 10 lira imiş :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle :)

ben bir çok kuaföre gittim.. çoook paralar döktüm , ne yazık..

şimdi düşünüyorum da çok saçmalık..

işini iyi yapan ortalama bir yer de olur yahu :)

şimdilerde oturduğum sitenin kuaförüne gidiyorum.. önceden tekti, şimdi bi tane daha açıldı.. ve bu biz müşterilere yaradı.. fiyatlar düştü :D 15TL ye saç kestiriyorum.. süper..istediğim her türlü fönü 5 liraya çektiriyorum.. :) neydi o eski miktarlar..

ofisin yakınlarında ki kuaförde fön 3 lira :D acil durumlarda mutlaka uğruyorum :) hıı , kesim de 10 lira imiş :)

ooo sende zenginmişsin beee ... 10 tl kesim 3 tl fön müüü? abi ne fönü iki tutam saç var zaten erkek kısmında . Ben 5 tl ye saç sakal üstüne birde parfüm sıkıyo kii 45 gün koku sıkma üstüne :D

------------

En son geçen hafta kuaförde

Saç kesimi - 40 TL

Sakal traşı - 20 TL

Yüz bakımı - 80 TL

Pedikür - 30 TL

Toplamda 170 TL tuttu.

aaha işte bu da bizim forumun sultanı FORUMEİ sultanı :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ooo sende zenginmişsin beee ... 10 tl kesim 3 tl fön müüü? abi ne fönü iki tutam saç var zaten erkek kısmında . Ben 5 tl ye saç sakal üstüne birde parfüm sıkıyo kii 45 gün koku sıkma üstüne :D

------------

aaha işte bu da bizim forumun sultanı FORUMEİ sultanı :P

:D :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok zenginim demiyorum. Yılın safıyım diyorum. :lol:

Siz siz olun sizi fiyat sormadan, amaan kaç lira olacak ki diye bir yere girip de, adamın abi sana bu da lazım şu da diye önemsiz bir ayrıntıymış gibi söylediği şeylerle gaza gelmeyin. Bu restorantlar için de geçerli. Cin esnaftan en sonda açıklanan hesabı görünce fenalaşıp felç geçirmemeniz ve yılın kazıklanma rekorunu kırmamanız için kendimi örnek verdim. :blushing:

Ben yandım, siz yanmayın arkadaşlar :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepiniz o kadar güzel yazmışsınız ki verdiklerinizi, bana pek birşey kalmamış verecek :)

Ilk okul birinci yada ikinci sınıfa gidyorum, gelmişim misafir odasın da hem television izliyor hem de dersimi yapıyorum… artık nasıl yapıyor isem..

Bir yandan da annem odanın bi kenarın da ütü yapıyor ve beni izliyormuş…

Şimdi ben defterime bir şeyler yazıyorum, başımı deftere doğru eğildiğim de, saçlarımdan bir tutam hep önüme düşerdi.. benim hoşuma gider di buaslın da..

Bir ara kendimi öyle kaptırmışım ki, farkında bile değilim..

Saçım her önüme düşdüğün de, gözüm ile sac ucunu takip eder,sonra başımı sallayarak bir hışımla geriye atarmışım…

( öyle anlatılıyordu sonradan)

Tekrar az television izliyor ve yeniden bir şeyler defterime yazmaya kalktığım da saçım yine öne düşüyor, gözlerim tepeden en uc kısmına kadar takip ediyor ve yine geriye atarmışım …

Artık kaç defa bu böyle devam etti tabi ki bilemem, tek bildiğim sonun da..

Annemin ansızın ütüyü pirizden çekip hemen bir tabure misafir odasının tam ortasına koyduğu oldu.

Hemen bir çekmeceden makas, ben de taburenin üstünde kendimi oturur buldum.. oraya nasıl geldiğimi ben halen anlamış değilim.

Bi baktım ki saclar yerde.. önlerini kısaltı verdi

Bir kuruş da vermediydim o vakitler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Anlasildi anlasildi forumda herkes zenginmis allah allah yaaaa.. Ben berbere kurus vermiyorum.. aliyorum elime makinayi geciyorum aynanin karsisina kendim ettim kendim bictim deyip biciyorum tarlayi nasilsa koku bende gelecek aya yine uzar diyorum cokta zevkli oluyor ... Sizede tavsiye ederim.. Haa berber parasini nemi yapiyorum cocuklarin kumbarasina atiyorum hem ben hem onlar kar etmis oluyor ... :ayakvur:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

uzundu kestırdım gecen hafta sımdı kısa =)

kac hafta'da bir kestiriyorsun ki, en az tahminim ce, ayda 1 kere gidiyorsundur değil mi

Bak sayın Yakisiklidan örnek al, hem ben sana 30033793867340401.jpg veririmde, anahtarlarını bana ver, sen nereye koyduğunu sonra hatırlayamazsın cünkü :)

Anlasildi anlasildi forumda herkes zenginmis allah allah yaaaa.. Ben berbere kurus vermiyorum.. aliyorum elime makinayi geciyorum aynanin karsisina kendim ettim kendim bictim deyip biciyorum tarlayi nasilsa koku bende gelecek aya yine uzar diyorum cokta zevkli oluyor ... Sizede tavsiye ederim.. Haa berber parasini nemi yapiyorum cocuklarin kumbarasina atiyorum hem ben hem onlar kar etmis oluyor ... :ayakvur:

Cok güzel aslında sayın Yakisikli, yapabilene :)

Ne zaman berbere gitsem, şurası kırılmış, burası kırılmış diye diye bitiremiyorlar kırıkları.. amac kesmek değilmi...

Aslına bakılır ise, her tarafimız kırık . Artık bende, nasıl olsa uzun görebilyorum uclarını, var ise kırık kendim kesiveriyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi sacimi kendim kestigim icin benmi cocugum..:) hem hobby sac kesmesini ogreniyorum sanki berber benden farklimi kesiyorki.. Hem berberde erkeklerin saclari genelde sanki bir fabrikadan cikiyormus gibi su modeli istiyorum diyorsun bir bakiyorsun karsina hic beklemedigin bir model cikiyor berberden cikan herkes sanki ayni fabrikadan cikmis .. :) bende hem sacima model veriyorum begemeyince makinayla tren yolu yapiyorum :ayakvur:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.