Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADIN VE GÖZYASI

Hatun

Önerilen İletiler

Kücük bir erkek cocuk,

annesine sordu:"Nicin agliyorsun?"

Cünkü ben Kadinim."Diye cevapladi annesi.

"Anlamadim!" dedi cocuk.Annesi , cocugu kucaklayip "Hic bir zaman anlayamayacaksin!" dedi.

Babasina "Baba, annem nicin agliyor?" diye sordu.

Babanin cevabi:"Bütün kadinlar sebepsiz aglayabilen yapidadir"oldu.

Kücük cocuk büyüdü, yetiskin adam oldu, hala kadinlarin nicin agladiklarini kesf edemedi.

Nihayet öldükten sonra cennete gittiginde Allaha sordu.

"Allahim!" dedi:"kadinlar nicin bu kadar kolay aglayabiliyorlar"?

Allah:" Ben kadinlari özel yarattim!" Tüm yasamin agirligini tasiyabilecek

kuvvette olmasina ragmen baskalarina teselli verecek kadar yumusak omzlar,

dogumun acisina oldugu kadar dogurduklari evlatlarinin nankörlügüne dayanabilecek

ic kuvveti verdim.

Baskalarinin kuvvetinin kalmadiginda; devam edecek azmi, ailesinin hastaliginda;yorgunluga pabuc

biraktirmayacak kudreti verdim.

Her türlü sart altinda, hatta kendilerini cok kötü incitseler de, cocuklarini sevmek duygusalligini

verdim.

Kocalarini tüm kusurlariyla sevmek kuvvetini verdim.

Onlara iyi bir kocanin esini asla incitmeyecegini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek

davranislarda bulunacagini anlayacak duyarli bir zeka verdim...

Tek zayiflik olarak kadinlara göz yasi verdim...

Tamamen kendilerinin sahip olduklari,

ihtiyaclari oldugunda kullanmak üzere.

Insanlik icin bir gözyasi..." diye cevapladi...

Kadini güzel yapan sey ne saci, ne vücudu, ne de kendini ne sekilde tasidigidir.

Kadini esas güzel yapan sevgisini paylasabilmesi,

fedakarligi, sorumlulugu, anlayisi, sadece bilgiye degil ayni zamanda kalbe de yönelik aklidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tarz yazılar kim tarafından ve amaçla yazılır ki. Ama kadınları yaşadıkları zor koşullar altında isyan etmemeleri için yazıldıkları kesin. Ver gazı misali.''Pozitif enerji, pozitif enerji, pozitif enerji''.Güldürmeyin beni. Kadın milleti sakın inanmayın bunlara. Sıkıldıysanız söyleyin, yorulduysanız oturun dinlenin, çocuğunuz sizi sinirlendiriyorsa biraz bağırmanın ve kızmanın bir sakıncası olmaz sanırım, kocanızı incitin hep o sizi incitecek değil ya. Sorumluluklarınızı paylaşın etrafınızdakilerle.Bütün yükü omuzlamanın ne alemi var. Sırf ben kadınım ,ben dayanıklı olmalıyım diye kasmayın kendinizi. Sonra oturup ağlarsınız böyle işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu tarz yazılar kim tarafından ve amaçla yazılır ki. Ama kadınları yaşadıkları zor koşullar altında isyan etmemeleri için yazıldıkları kesin. Ver gazı misali.''Pozitif enerji, pozitif enerji, pozitif enerji''.Güldürmeyin beni. Kadın milleti sakın inanmayın bunlara. Sıkıldıysanız söyleyin, yorulduysanız oturun dinlenin, çocuğunuz sizi sinirlendiriyorsa biraz bağırmanın ve kızmanın bir sakıncası olmaz sanırım, kocanızı incitin hep o sizi incitecek değil ya. Sorumluluklarınızı paylaşın etrafınızdakilerle.Bütün yükü omuzlamanın ne alemi var. Sırf ben kadınım ,ben dayanıklı olmalıyım diye kasmayın kendinizi. Sonra oturup ağlarsınız böyle işte.

:clover::)

Kadınlar yılda kaç kez ağlar?

Almanya'da yapılan bir araştırma kadınların yılda ne kadar ağladığını ortaya koydu...

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar yılda ortalama 64, erkekler ise 17 kez ağlıyor.

Münih Ludwig-Maximilian-Üniversitesi Göz Kliniğinde görevli Elisabeth Messmer’in yaptığı ve “Der Ophtalmologe” adlı dergide yayımlanan araştırmayla ilgili yapılan açıklamada, kız ve oğlan çocuklarının 13 yaşına kadar hemen hemen aynı sıklıkla ağladıkları, daha sonraki yaşlarda ise erkeklerin yılda ortalama 6-17, kadınların ise 30-64 kez ağladığı ifade edildi.

Açıklamada, kadınların ağlamasının 6 dakika sürdüğü, erkeklerin ise en fazla 4 dakika gözyaşı döktükleri belirtildi.

Kadınların ağlamasının uzun, dramatik ve yürek yakıcı olduğu, kendilerini yeterli bulmadıkları, çözülemez zor sorunlar karşısında ya da maziyi hatırladıkları zaman ağladıkları, erkeklerin ise daha çok duygusallık ve kendi ilişkisinin başarısızlığa uğradığı zaman gözyaşı döktüğü kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, insanların, ağlamanın iç huzuru sağladığı, ağladıktan sonra kendilerini iyi hissettikleri ya da gözyaşıyla birlikte vücuttaki zehirli maddelerin dışarıya aktığı yönündeki inanışlarının araştırmayla doğrulanmadığı belirtildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.