Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK GENÇLİĞİ BUMU ŞİMDİ?... YAKIŞIYOR MU?... (Gazi Üniversitesinde kendisini ÜLKÜCÜ olarak tanımlayan Üniversitelilern davranış ve örgütlenme biçimi)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

• Cevaplar 309
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Şevval bu forumda yorum yapmaya devam edecek. Ben de öyle.

Sen de bu forumda kalmaya devam edeceksen kendini buna alıştırsan iyi olur.

İnsanlar burada yazı yazmak için ya da yorum yapmak için bir iradeden izin falan almıyorlar.

Hele hele senin gibilerin mantık ölçülerini hiç kaale almıyorlar.

Magazin programları konusundaki tavsiyelerini de bence kendi çevrendeki kadınlara yap. (varsa eğer)

Bir iki söz de bu "karı kız" konusunda edelim.

Anamız, bacımız, kızımız, yarimiz olan kadınlardan bahsedilirken kullanılan sözcüklere bakarmısınız

"karı, kız". Daha birkaç gün önce yaşamı paylaştığımız bu insanların anlamlı günleri kutlanmıştı.

Yaşamımızın yarısını temsil eden kadınlarımızı "karı kız" olarak gören zihniyetin, alelade bir kabalığı değildir

bu, tam tersi bilinçaltlarında yer alan olgu tam da budur.

Onların kadın imgesi çarşafların örtülerin içine gizledikleri, her türlü hakları ve hukukları bu örtülerin

içinde saklı ve onlarla sınırlı olan kadınlardır. Bunların dışındakiler, hele kendileri gibi düşünmeyen

kendilerinin kaba otoritelerini, faşizmini reddedenler ise "karı ve kızdır."

Hoş kadının bu kabaca tanımlamasına karşı bizlerden farklı düşünen ama en sonunda "kadın" olan

arkadaşlardan kadınlık onuru adına da tepki gelmemesi ayrı bir ilginçlik.

Mutlu, müreffeh, çağdaş bir Türkiye'ye bu zihniyetle gidileceğini umanlara söylenecek tek söz

"hayırlı yolculuklar" ya da "yolunuz açık olsun" olabilir ancak.

Son bir ilave daha yapalım.

Tüm bu yazılanları okuyup anlamanı beklemiyorum ama, olur da senden de

düşünceye benzer birşeyler çıkarsa, düşünceyle karşılık bulacak, ama emin ol

hakaret de aynı şekilde karşılık bulacaktır.

İnanın arkadaşlar solcu kızların yaptıklarından dolayı ben karı kız kelimesini kullandımya alternatifleri yanında karı kız kelimesi İLTİFATTIR.

Asterix bu işler böyle yaygara çıkartıp geçiştirilecek işler değildir.malasef komünist kızların yaptıkları bir yaradır.hele bu kızların üniversitede okuması çok ilginç.bu cahilliğin üniversitelerede bulaştığının göstergesidir.

evet asterix sendede yürek varsa çık adam gibi komünist kızların yaptıklarını yaz.

düşündüğünü sanan asterix senin düşünceden anladığın yaygaramı????yazık sana.

daha önce geldin öğretmenliğime aklınca laf sokmaya calıştın.bumu senin düşüncen.allah bilir ilkokul mezunusundur,gelir burda düşünmekten bahsedersin.yok öğretmenlikten bahsedersin.hadi canım işine...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

9)ben sizin hocanızım buda benden size tavsiye pandora.öncelikle şunu söylemek istiyorum burdaki gördüğüm komünistler arasındaki en zeki insansın.asterixi 100 katlarsın şevvali 1000e katlar 10a bölersin.diğerlerinide...ama komünizm saçmalığının beynini yıkamasına izin verme.sen yapabilirsin bunu.allah yardımcın olsun.

bak sana bir tavsiyede bulunayım ben

eğer senin yüreğin varsa cesaretin varsa

ellerinizdeki kanı şöyle bi yıkayın ondan sonrada diyin ki evet biz aydınları bilim adamlarını gazetecileri katlettik

emperyalizmin ve onun işbirlikçilerinin iktidarını süreklileştirmek için kontrgerilla kamplarında biz vardık diyin

burda yok kardeşiz yok arkadaşız deyip de bir yandan kusacağınıza cinayetleriniz madem meşrudur vatan

için yapılmışdır neydi bunca vahşice öldürülenlerin suçu sen bize onları anlatsana

bende üniversiteleri en az sizin kadar iyi bilirim bizim fakülteye nedense ellerinde satırlarla bıçaklarla

girenler solcular olmadı hiçbirzaman

sizi yaşatan ve vareden gücü biz biliyoruz peki sorarım size bu güç birgün ortadan kalktığında siz tarihin

hangi çöplüğüne gömüleceksiniz hiç bunu düşünüyormusunuz

hedefiniz demokrasi mücadelesi hedefiniz aydınlanma mücadelesi madem çok seviyordunuz ülkenizi neden

emperyalizme karşı olamadınız onların kamplarında onları arkanıza alarak komandoculuk oynamakmı yürek işi

yürek kimde biliyormusunuz yürek bilincini ve inancını Türkiye halkının bağımsızlık mücadelesini omuzlarında

sizden daha fedakar sizden daha inançlı ve arkasına hiç bir emperyalist güç almadan bunun mücadelesini

verenlerdedir

yürek ülkesi peşkeş çekilirken ülkesinin kaynakları kurutulurken bunu seyredenlerin değil buna karşı

duranlarındır

sayın IQ otoritesi bizim bilincimizi ve inancımızı ölçmeye senin ne yüreğin yeter nede o belliki sana bile

yetmeyen yetmezliğin..

ve biliyormusun ki senin gibilerle aynı çizgide olmaktan değil karşı çizgide olmaktan şeref duyarım ben

ne mutluki yaşamın soluna sevdalılara ne mutluki her türlü çileye her türlü baskıya rağmen yaşamın solunda

durabilenlere yüreklerimizden korkmaya devam ediniz

birgün dalga dalga geleceğimizi biliyorsunuz nası olsa :)

Saraylar saltanatlar çöker

Kan susar bir gün

Zulüm biter

Menekşelerde açılır üstümüzde

Leylaklarda güler

Bugünlerden geriye

Bir yarına gidenler kalır

Bir de yarınlar adına direnenler

Kimse senin kadar mide bulandırıcı olamaz moh...

abdullah öcalanın ve dursun karataşın haremindeki hatunlarda mücadelinize hizmet ediyorlardı.. ;)

bak ne yazık ki ben iletimi hazırlarken bunu farketmemişim -_-

sen herzaman şunu yaptın solu nası çürüteceksin elinde ne var senin pkk dan başka hiçbişey

sol demek pkk demek değildir yazıkki bunun ayrımını aylardır yapamadın sen burda

eğerki gene dersen ki hayır sol+pkk o zaman sende sağda duran biri olarak bütün illegal sağ örgütlerle ve

onun uzantıları molla güçlerle aynısın demektir

sadece hatırlatayım dedim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar.....ne yapıyorsunuz?????yada ne yapmaya çalışıyorsunuz???

siyasi topiclere fazla uğramama kararımı bir kere daha bozacağım şimdi.........

bütün kavramları birbirine karıştırdığınız yetmediği gibi birde işi kadınları aşağılayacak boyutlara kadar getirdiniz tartışmayı........

şunu kafalarınıza iyice bir sokun............

sağ başka,milliyetçilik başka,ülkücülük başka,faşizm başka,vatanseverlik başka şeylerdir......birinin bitişi bazı durumlarda öbürünün başlangıcı olabilir ama;kesinlikle başka başka şeylerdir............

sol başka,sosyalizm başka,komünizm başka,komprador sol başka,ulusal sol başka şeylerdir...yine aynısı:birinin bitişi bazı durumlarda öbürünün başlangıcı olabilir ama;kesinlikle başka başka şeylerdir............

mefhumları kah gülünç kah korkunç maskelerle raksa çıktığı bir karnaval balosu,fikir hayatımız...

kavga,insanla kader arasında değil artık insanla kelime arasında..ve entehlikesi toprağımızda doğmayanlar..SOL-SAĞ..çılgın sevgilerin ve şuursuz kinlerin emzirdiği iki ifrit...bu maskeli haydutları hafızalarımızdan kovmak kendi gerçeğimizi kendi kelimelerimizle anlayıp anlatmak...... C.MERİÇ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

birisi sol diyor öbürü pkk diyor kıs kıs gülerek..................

birisi sağ diyor öbürü şeriat diyor,faşizm diyor yumuşak karnını yakaladığını zannederek....

sağ ve sol un her ne kadar burda tartışmaya en ihtiyaç duyulan ama yapılmayan yönü varsa oda bu ikisinin

iki ayrı ekonomik düzen olduğudur.........kişileri tartışıyorsunuz arkadaşlar;oysa yapmanız gereken fikirleri

tartışmak olmalı...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bu ülke sağ yada sol yüzünden geri kalmadı.........

bu ülke vatansever olmayan,bağımsız olmayan sağ ve sol yüzünden geri kaldı...............

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aslında söylemek istediğim o kadar çok şey varki......

şimdi bazı arkadaşlar benim suya sabuna dokunmayan bir orta yolcu olduğumu söyleyeceklerdir ama

anlayanada sözüm mermi gibidir.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın OBJEKTİVİST'in düşüncelerini çok merak ediyorum acaba neden bizimle paylaşmıyorlar sadece uzaktan takip ile yetiniyorlar... :)

Adrenalin bu ülke hangi konu da geri kalmış olursa olsun bu düşünce ayrımı böyle gelmiş böyle gidecek bunu ne biz anlatabileceğiz tam manasıyla ne de solcular bize anlatabilecek...Solcuların düşüncelerinde ki Ülkücü tabiri faşist , kafa avcısı,barbar diye süre gelip gidecek , aynı şekilde solcu+pkk tabusu da yıkılmayacak...

Dünya hızla değişiyor bunun yanın da dengerler de ...

Türk gençliği de değişen bu denge içerisin de safhını çoktan almış.Bu solcu olabilir Ülkücü olabilir değişmez.Hepimizin ortak bir noktası var VATAN.....

Şimdi bu doğrultu da bize dışardan bakanlar sadece bir taraflarıyla gülüyorlardır ve amaçlarına ulaştıklarına çok az kaldıklarını düşünüyorlardır.Madem tek ortak noktamız VATAN asıl dengelerimizi ve fikirlerimiz bu yönde birleştirmemiz ve hedeflemimiz lazım.

Hepimiz ünv. okumuş, araştırmış, görmüş yalnışı -doğruyu ayırabilecek durumdayız...

Sizin değişmez tabularınızı ve bizim değişmez tabularımızı bunca zamandır yıkamadık ve değiştiremedik . Bundan sonra da hiç kimse değiştiremez.

Siz nasıl Sol + pkk kavramından rahatsız olup bunu en sert şekil de dile getiriyorsanız bırakın da bize giydirilmek istenen bu gömleği de çıkarmaya çalışalım ama lütfen bunu kişisel boyutlara taşımadan ve kırmadan yapalım.

Gelelim Karı - Kız davasına bu kim için söylenirse söylensin tabiri hiç hoş değildir.Ama ben sizlerden bu iki kelime üzerinde değil de bunun aslı olup olmadığı üzerin de durmanızı beklerdim.Alp Eren arkadaşımız bu tabiri niçin kullandıysa bir haklı tarafı mutlaka vardır veya yoktur bunun tartışmasını yapmıyacağım ama sizin düşünceleriniz de şöyle bir uyarı olmuştur ; o zaman aynı ifadeyi ve aynı düşünceleri bizde sizler için düşünmeli ve söylemeliyiz...Bunu düşünmeyen arkadaş varsa ben o arkadaşın elini sıkarım.

Ben bile bunu düşündüm , kaldı ki solcu arkadaşlar da düşünmemiş değildir...

Şimdi bir kez daha düşünün ortak noktamızı savunmak varken neden birbirimize bu denli kinimiz,öfkemiz,haykırışlarımız,hakaretlerimiz......

Hepimizin kendi doğruları var ve bu doğruları kimse yıkamaz sadece saygı duymak en büyük Şereftir...

Bu konuya son iletim çünkü konu gerçekten hoş olmayan yerlere gitmeye başladı..

Herkesin düşüncesine saygı duyarken sizlerin de düşünceme saygı duymanızı beklemekle umarım hata yapmıyorumdur...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sakin ol adrenalin

Biz burada son derece düzeyli bir "fikir tartışması" yapıyoruz zaten.

Bazı arkadaşların ortaya koyduğu,

"sana da birşey yemek düşer", "keriz", "beyinsiz", "karı kız", gibi

son derece naif ve bilimsel içerikli "fikirleri" tartışıyoruz zaten.

E bunlar düşünce ya da kendini ifade biçimi olarak kabul gördüğüne

göre, fikir tartışması da bu kadar eğlenceli olur ancak.

Şimdi Türk Miliyetçisi mi yoksa, Kürt mollası mı olduğu pek de belli

olmayan "yanar döner" arkadaşa da çarpım tablosu ile ilgili özellikle

belediye otobüslerinde asılı duran o veciz sözü hatırlatalım.

"basamakta durma otomatik kapı çarpar" : :D

Bu arada bu molla kılıklı arkadaş, sanki bir zamanlar çokça uğraşmışta

polemikleşme konusunda başarılı olamamış ve bu yüzden de kuyruk acısını

uzunca bir süre üzerinde taşımanın verdiği psikolojik rahatsızlığı üzerinde

taşıyan ve sanki bu kuyruk acısıyla ve hışımla yazan bir başka düzeysiz

arkadaşa ne kadar da benziyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vazgeçtim anasını satim yazmıycam bişi

yanlız şu kadarını söyleyim bu insanlar kendi fikirlerinden başkasına saygı duymazken kendinden başkasını kabullenmezken en ufak bir eleştiriye bile tahammülleri yokken karşısındaki insanlardan saygı sevgi bekliyor belkide yüzyıllardır bu böyle gelmiş böyle gidiyor saygıyı hep kendilerine gösterilmeli başkasına kendinden olmayana gelince onlara saygı duyulmaz onlar şu bu üzerine misyon yüklenip diğer insanlarıda üzerine salmak hani bildiğimiz meşhur linç mekanizmalarını konuşturuyorlar. bazen düşünüyorumda bu insanlara saygı duymak insanlığın geleceğine saygısızlık gibi birşey

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın OBJEKTİVİST'in düşüncelerini çok merak ediyorum acaba neden bizimle paylaşmıyorlar sadece uzaktan takip ile yetiniyorlar... :)

Sevgili Gece Yağmuru...

Düşüncelerimi başından beri aktarmaya çalıştım fakat nedense karşıdakinin yazdıklar ve yazdıkları içerisinde vermeye çalıştığı mesajları anlamak yerine hemen hazır cevap ile yazılanın içerisinde bulunan birkaç can alıca kelime karşıtlığı ile beklenilmeyen bir kaos ortamı yaratılıyor. Bu nedenle ortalığın sakinleşmesini bekemekten başka yapılacak birşek kalmıyor...

Neyse milliyetçilik ve kavramı ile ilgili olarak birşeyler yazmak gerekirse öncelikle şunun bilinmesinde fayda var diye düşünüyorum... Ülkemizde Milliyetçiliğin kuşkusuz duygusal bir yönü var. Ancak akılcılıktan yoksun bir milliyetçiliğin bir başarı güdüsü olması söz konusu değildir. Akılcı olmayan, salt duygusal milliyetçiliğin ülkenin başına sorunlar açması, sorunları ağırlaştırması olasılığını göz ardı edemeyiz...

Ülkemiz insanının milliyetçiliği akılcı olmaktan çok duygusal. Zaman zaman içtenlikten yoksun gösteriş gibi geliyor. Spor karşılaşmalarından sonra göstermiş olduğumuz tepkiler, ülke açısından önemsiz bazı olayları büyütüp önemli sonuçlar doğurabileceklerini görmezlikten gelmemiz, basında tiraj amacıyla, siyasette oy devşirme için kullanmamız, milliyetçiliğin düzeysel boyutunu ortaya koyuyar ve gölge düşürüyor. Bu konuda bazı çelişkiler de gözleniyor. Bakıyorsunuz, küreselleşmeyi, globalleşmeyi savunan, ulusal devlet anlayışının öldüğünü, çağdışı kaldığını savunan bazı yazarlar, önemli olmayan konularda milliyetçi kesiliveriyorlar. Özetlemek gerekirse günümüzün bilinçli, akılcı milliyetçisi dünyadaki gelişmeleri, sahnelenen oyunları, ikiyüzlülüğü kavrayarak, ülkenin çıkarlarını dış dünyaya ve yabancıların ülkedeki sesyayarlarına, kiralık ya da satılık sözcülerine karşı korumaya çalışan kişidir. CIA, IMF milliyetçiliği, hatta spor karşılaşmalarının duygusal milliyetçiliği ülkeye fazla bir şey kazandırmaz. Biz duygusal, Batı ise akılcı milliyetçidir bunu görebiliyoruz. Atatürk'ün milliyetçilik anlayışının temelinde, farfara, göz boyama değil, akılcı, onurlu ve bağımsız olmakla eşdeğerdir...

Milliyetçilik bana göre millicilik veya vatanseverlir, ekonomide itici güç olabilir, bilinçli, akılcı olma koşuluyla. Yoksa milliyetçiliğin dar kalıpları ile, kişisel kavga ile değil... Bugünlerde tüm sağcı ve solcu arkadaşların çok iyi düşünebilecekleri çok değerli zamanları var. Bugün artık birbirleri ile anlaşabilen, asgari noktalarda birleşebilen, çağdaş, modern ve aydınlanmacı Türk gençlerine ihtiyaç kurtuluş savaşımızdan çok daha fazla...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben adamın midesine otururum -_-

Eminim oturursun.. ;)

pkk nın komünist solla ilgisi olmadığını söyleyen arkadaş daha iki gün önce hadep kurucularından birinin kardeşinin dağlarda teröristlik yaparken Silahlı kuvvetlerimizce vurularak ölü ele geçirildiğini biliyor mu ? hadep bir sağ partisimidir ? onlarca bombalama eylemlerine adı karışmış tkpml tikko dev sol gibi örgütler sağ örgütlermidir? Elbette ki sol = terörist demek değildir.. Ama bu tür örgütlere bilerek veya bilmeyerek destek olmak affedilir şey değildir.

Bakın ölü ele geçirilen terörist yıldız teknik üniversitesi 3. sınıf öğrencisi... Düşünebiliyormusunuz üniversiteli teröristler yetişiyor bu ülkede malesef.. Devletin mücadelesi bunlarla... Fikirlerle değil.. Fikrinizi ideolojinizi ucuz sloganlarla yürütün veya başka demokratik yollarla devam ettirin ama iş evde molotof kokteyleri hazırlamaya gelince iş canlı bombacıları yetiştirmeye gelince kusura bakmayın ama Devlet de müdahale eder Millet de.. Herkes herşeyin farkında ... Kimin ne olduğu da çok açık ortada.. Milletini seven insanlar ne kadar Faşitseler sizler de bir o kadar teröristsiniz.. Elli kez sordum biriniz cevap veremediniz ? Allah aşkına hadi bu iktidarı değiştirelim.. Kimi başa getirmek istiyorsunuz ? Amacınız nedir ? Biriniz şuraya yuvarlak cümleler kullanmadan cevap versin ..

Bu arada topici açıp kenara çekilen sözümona Objektif.. Milliyetçilik bir hastalıkdır bir saçmalıktır Milliyetçilikle övünülmez lafına en güzel cevabı kim vermiş biliyormusun.. Altta yazıyor oku.

TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ GÜVEN

M. Kemal Atatürk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1)inanın pandora siz benden cok daha zeki cıktınız :) .gercekten kürtce yazdığınızın farkında değilmişim.

Bunda anlaşılmayacak bişey yok.yaptığınız yaygaranın,özünde yatan gercekleri su yüzüne çıkardım.tabi ki sizin işinize gelmediği için;siz olayın kürtcesindesiniz.sizede hak veriyorum.

2)üzülme pandora,okudum.yüreğinizin kaç kuruş ettiğinizide gördüm.

3)sana demiştim ya sen paranoya sendromu var sende.acilen asterixe başvur .o herhalde anlıyor bu işlerden.ülkücülerin bilincaltındakilerle ilgili mastır yapmış.gözükmekte fayda var.

4)asıl siz komünistler biz olduğumuz sürece bu forumda,sevimli gözüküp insanların beyinlerini yıkıyamayacaksınız.sizin içiniz ile dışınızın bir olmadığını herkez gördü.

size sadece benim öz dayımın yaşadığı bir örneği veriyim.benim dayım şuan 50 yaşlarında.ihtilal zamanında istanbul üniversitesi sanat tarihi bölümünü kazanmıştı.hiçbir siyasi görüşü olmayan,kendi halinde bir insandı.yalnız namaz kılıyor diye komünistler dayıma gıcık olmuşlar.ve ülkücülerde dayımı koruma altına almışlar.tabiki komünistlerde ülkücülerle baş edemeyceği için dayıma birşey yapamamışlar.dayım ülkücülere olan minnet borcundan dolayı çok koyu bir mhplidir.sevimli komünist arkadaşlar siz busunuz.

5)pandora bu forumda başka yazı yazmıyacaktın hani.iraden sanığımdanda zayıfmış.ve ilgimi çekti,benim gibi yazmaya calışıyorsunuz ama beceremiyorsunuz.özenecek başka insan bulun kendinize.

6)faşist olanlarla olmayanları gercekten çok iyi ayırıyorsun.bize kim faşist der biz onuda çok iyi biliriz.bize faşist diyenlere hazır cevabımızda vardır ama boşver yazmayım burda.

7)harbi yummuş gözünü allah ne veriyese yazmışın.ama onları sizin sevgili ecevitiniz yaptı.onu yazmayı unutmuşun.neyse hatasız insan olmazmış.unutabilirsin.

8)kimin battığı ortada dostum pandora. :) senin sözünle kimse batmaz pandora.devlet en güzel cevabı vermiş size;nazım hikmeti,vatan haini ilan ederek.bir köpek bile yediren içiren sahibine hainlik yapmaz.ama siz ne hikmetse bu vatanın ekmeğini suyunu havasını tenefüs ediyorsunuz ama vefa gösteremiyorsunuz.

9)ben sizin hocanızım buda benden size tavsiye pandora.öncelikle şunu söylemek istiyorum burdaki gördüğüm komünistler arasındaki en zeki insansın.asterixi 100 katlarsın şevvali 1000e katlar 10a bölersin.diğerlerinide...ama komünizm saçmalığının beynini yıkamasına izin verme.sen yapabilirsin bunu.allah yardımcın olsun.

1)Teşekkür ederim çok zeki olduğumu biliyordum ama sizin tasdik etmeniz mutluluğumu ikiye katladı.Kırallar gibi şen oldum..X im yok birtek....Gerçekleri tarih yazar mış açığa çıkarmak ta zamana düşer size değil .Siz kendi inandığınız gerçeği açıkladınız..Arada çok büyük bir fark var değilmi ??

2)Yüreklerimizin değerini parayla pulla ölçmeyiz.Heryerde olduğu gibi değerlendirmelerinizde çıkarlarınız doğrultusunda malesef...

3)Kendi yoldan çıkmışlığınıza karşı körsünüz.

Bakın üç çeşit hasta vardır;

Bir tanesi yaptığı şeyden hiç bahsetmeyen hasta....

İkinci türden hasta . Hem yaptıklarını anlatırlar hem de sizin buna bulaşmanızı talep etmezler...eee bilirlerki bulaşırsanız gerçekler ortaya çıkacaktır..

Üçüncü türden hasta . Bu türden hastanın dediği şey, “kötü davranmak zorundasın.....

Siz kötü davranışlardan zevk alıyorsunuz...

4) Hikayeler bitmez alp herkesin bir hikayesi var bunu unutma...Birde İşkence hikayeleri var ekşın dolu belki bir gün kimbilir sende böyle bir hikaye yaşarsan anlarsın ne demek istediğimi...

5)Ben bu aralar bir tek kişiye özeniyorum saolsun benide kendisine benzetti :) ama o kişi kesinlikle siz değilsiniz sinden feyz alacağıma en acı ölümü tercih ederim..Fakat sanıyorumki sizde bir sorun var !!Birşeyler gizler gibisiniz hoş sizler her zaman gizli saklı işleri sevmişsinizdir.Aleni olmak zordur sizin için..

İrade konusuna gelince kahretsinki haklısın bu konuda iradem yok atılmadığım içindir buda sanırım hayır banlansam geri gelsem sende haklısın ama gidip tam sevindirirken geri gelmek sevinenlere acımasızlık değilmi...

6)şimdi karşınızda Irkçılıklar,Kafatasçılar, sözde milliyetçiler var yani allah aşkına ben nasıl bunların faşist olduğunu anlamayayım.Bırakın o kadarda zekam olsun....

7)Fikirlerimi allah vermedi beynimi verdi fikilerimi ben edindim.Yüreği allah sevgisiyle ve düşüncesiyle yakıp yıkıyorlar ya bundan korktum ve kendi kendime yetmeye karar verdim..

siz ecevitten bahsedin bizde bahçeliden he ne dersiniz ? bakın ben gidip geliyorum ama sizin koskoca başkanınız gidip gidip koltuğuna geri geliyor...

8)Ben sizin dostunuz değilim dostluk kriterlerime uymuyorsunuz.. Nazımın edebiyatını yapmaktan sıkılmadınızmı hayır utanmıyorsunuzda hala çamur atmaya..Edebiyatın temel taşlarından bir insan nazım ve bunu sizin kabul etmenizi beklemiyor kimse...Nazıma vatan haini diyenler kimlerdir =faşistler ....doğal olarakta önemli değildir benim için sizin bir insana vatan haini demeniz ..Sİz sizden olmaya herkese vatan haini diyorsunuz...

9)Sayın hocam (allah muhafaza hocam diyorum arkadaş kendisini hocamız sanıyor malum hasta lütfen hoca sansın ellemeyiniz yazıktır,günahtır)...

Beni iki kere zeki bularak ihya ettiniz ama bunun için teşekkür etmeyeceğim ben bunu zaten biliyordum...ve geç kaldın kanımda komünizm dolaşıyor..Ben bununla hayatı çok güzel görüyorum.İnsanları işkencelerden geçirmenin ne demek olduğunu,kendilerini milliyetçi sanan faşistlerin yapmış oldukları yağmaları,kalleşliklerini,bu ülkeyi mafyalara ,serseri çetelerine nasıl çevirdiklerini işte o komünizm ile görüyorum.

Son olarak yapmış olduğun matematiksel hesaba hiç birşey söyleme tenezzülü bile hissetmiyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gece Yağmuru...

Düşüncelerimi başından beri aktarmaya çalıştım fakat nedense karşıdakinin yazdıklar ve yazdıkları içerisinde vermeye çalıştığı mesajları anlamak yerine hemen hazır cevap ile yazılanın içerisinde bulunan birkaç can alıca kelime karşıtlığı ile beklenilmeyen bir kaos ortamı yaratılıyor. Bu nedenle ortalığın sakinleşmesini bekemekten başka yapılacak birşek kalmıyor...

Neyse milliyetçilik ve kavramı ile ilgili olarak birşeyler yazmak gerekirse öncelikle şunun bilinmesinde fayda var diye düşünüyorum... Ülkemizde Milliyetçiliğin kuşkusuz duygusal bir yönü var. Ancak akılcılıktan yoksun bir milliyetçiliğin bir başarı güdüsü olması söz konusu değildir. Akılcı olmayan, salt duygusal milliyetçiliğin ülkenin başına sorunlar açması, sorunları ağırlaştırması olasılığını göz ardı edemeyiz...

Ülkemiz insanının milliyetçiliği akılcı olmaktan çok duygusal. Zaman zaman içtenlikten yoksun gösteriş gibi geliyor. Spor karşılaşmalarından sonra göstermiş olduğumuz tepkiler, ülke açısından önemsiz bazı olayları büyütüp önemli sonuçlar doğurabileceklerini görmezlikten gelmemiz, basında tiraj amacıyla, siyasette oy devşirme için kullanmamız, milliyetçiliğin düzeysel boyutunu ortaya koyuyar ve gölge düşürüyor. Bu konuda bazı çelişkiler de gözleniyor. Bakıyorsunuz, küreselleşmeyi, globalleşmeyi savunan, ulusal devlet anlayışının öldüğünü, çağdışı kaldığını savunan bazı yazarlar, önemli olmayan konularda milliyetçi kesiliveriyorlar. Özetlemek gerekirse günümüzün bilinçli, akılcı milliyetçisi dünyadaki gelişmeleri, sahnelenen oyunları, ikiyüzlülüğü kavrayarak, ülkenin çıkarlarını dış dünyaya ve yabancıların ülkedeki sesyayarlarına, kiralık ya da satılık sözcülerine karşı korumaya çalışan kişidir. CIA, IMF milliyetçiliği, hatta spor karşılaşmalarının duygusal milliyetçiliği ülkeye fazla bir şey kazandırmaz. Biz duygusal, Batı ise akılcı milliyetçidir bunu görebiliyoruz. Atatürk'ün milliyetçilik anlayışının temelinde, farfara, göz boyama değil, akılcı, onurlu ve bağımsız olmakla eşdeğerdir...

Milliyetçilik bana göre millicilik veya vatanseverlir, ekonomide itici güç olabilir, bilinçli, akılcı olma koşuluyla. Yoksa milliyetçiliğin dar kalıpları ile, kişisel kavga ile değil... Bugünlerde tüm sağcı ve solcu arkadaşların çok iyi düşünebilecekleri çok değerli zamanları var. Bugün artık birbirleri ile anlaşabilen, asgari noktalarda birleşebilen, çağdaş, modern ve aydınlanmacı Türk gençlerine ihtiyaç kurtuluş savaşımızdan çok daha fazla...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkücülerin açıkları yokmudur ? Elbette vardır .. Ben bildiğimi söylerim gördüğümü anlatırım.. Ramazanda oruç tutmadığı için ülkücüler tarafından dayak yiyen solcular gördüm. Ama aynı sözümona ülkücüler yine ramazanda esrar içerlerdi akol alırlardı.. Hatta birinde sırf top sakal bıraktığı için dövmek istedikleri bir arkadaşı kolladığım için bana da diş bilemişlerdi.. Malesef Milliyetçiliği ırkçılıkla karıştıran bir zihniyet var ve bunun sebebi cahillik.. Sırf iyi kavga ediyor diye gözü kara diye doğru dürüst cümle kurmasını beceremeyen ülkücüler de gördüm ben ama gerçekten ülküsünü benimsemiş ve ideolojisini engin bilgileri ve tatlı dilleriyle anlatmaya çalışan nice ülkücü arkadaşlarda gördüm. Bakın hiç bir ülkücü polisine kurşun sıkmaz.. Askerini pusuya düşürmez. Kendi öğretmenini öldürmez. Devletin sağlık ocağını yağmalamaz masum esnafın dükkanlarına molotof kokteylleri atmaz..

İdeolojisini demokrtik yollarla sürdüren vatansever solcularımız da bu yukarda saydıklarımı yapmazlar. Ancak komünzime körü körüne bağlı her birey potansiyel bir terörist adayıdır.. Bunu da bu kadar net söylüyorum.. Onlar bunu kabul etmeyeceklerdir elbette ama sitemi yıkmak isteyen düşünceye bağlı insanlar bunun için her yolu denemekten vazgeçmezler deniyorlarda zaten.. Denedikleri içinde hiç bir zaman seçimlerde yüzde biri bile bulamıyorlar.. Bu zihniyetle bulmalarınada imkan yok zati.. Bu tartışma böle sürüp gider.. Son kararı yine HALK verir.. Kolay gele size. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arman kominizme körü körüne bağlı her birey potansiyel terörist adayıdır ööle mi. kesin ve net bide.sistemi yıkmak için illa senin bakış açınla teröristlik yapmak gerekmiyor. yavaş yavaş olur her şey . ben de bunu çok kesin ve net söylüyorum. bir gün herkes gerçekleri görecek. belki bizler görmeyeceğiz ama.pat diye olmaz hiç bi şey. belki bunu ütopya olarak görebilirsiniz ama bu mutlaka olacak.ben buna inanıyorum.

inandığınız ideoloji için sizler elinizden geleni yapın

bizler de elimizden geleni yapalım

halk kararı verecek

sosyalizm gelecek :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygıdan tarafsızlıktan bahseden arkadaşlar bizlerden beklediğinizi kendinizden de beklerseniz eğer

her başlık anlamına uygun ilerleyebilir ve gelişebilir belkide

ya bu nedir nereye tek satır yazsak hemen altına pkk ve illegal örgütler açılımı

mademki hepimiz az çok birşeyleri okumuş ve yakın tarihimizde yaşanan olayları anlama ve yorumlak gibi

bi derdimiz var o zaman herkes eteğindeki taşları dökecek

burda yaşanmış ve ispatlanmış üzerine binlerce kurum tarafından ciddi habereler kitaplar yapılmış gerçekleri

inkar etmek de nedir ki

eğer bir yalan yazdıysak bir iftira ettiysek densin ki şu nedenle yanlıştır yada ispatını gösterecek bir kaynak

bir yorum eklensin

ama bunu yapmak yerine en iyi savunma saldırıdır diyipde bu yolda çamur atmak çirkin ifadeler kullanmak

karalamak belliki birilerinin birşeylerin üzerini örtme çabası içinde olduğunu gösterir

ben bu tartışma anlayışından bunu çıkarırım

bize bu forum sayfalarında yapılmış hakaretin sayısı yok nerdeyse yani bu hakkı siz kendinizde nasıl

buluyorsunuz tartışma kültürü olan insanlar bunu yapmaz zaten bu başka bir şeydir

lütfen insanları artık ait olmadıkları kavramlar içine çekmeye çalışmaktan ve bu ısrardan vazgeçiniz derim

çünkü artık yeterr :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HANGİ VATANSEVERLİK ?

Bu ülkede birtakım kişi veya çevreler bu payeyi kendilerine bir kalkan-zırh ve maske olarak kullanmaktadırlar. Bu kalkanın -zırhın koruyuculuğunda ülkeye ve ülke halkına ne kadar kötülük varsa yapılır, ne kadar gayri resmi işleyiş, ne kadar karanlık iş, ne kadar entrika varsa yapılır-yürütülür.

Bu maskeyi bir kere taktınız mı, bu kalkanın-zırhın altına bir kere girdiniz mi, ne yaparsanız, ne iş çevirirseniz çevirin, bu maske ve zırh sayesinde gayri size kimse dokunamaz.

Çünkü siz artık sıradan bir insan değil, sistemin asıl sahibi hakim erk sermaye sınıfın iktidarının yandaşı, mevcut düzenin emrinde, mevcut satatükonun izinde, güçlüden-zalimden-ezenden-iktidardan yanasınız. Siz artık onlardansınız, ne yaparsanız yapın, nasıl entrika dümen çevirirseniz çevirin, büyük patronların-baronların, çıkarına dokunmadıktan sonra, size göz yumarlar.

Bu işinibilir ultravatansever(!) cenah, heryere rahataça girer, işini yoluna koyar, dümenini çevirir, volesini vurur çıkar.

Bir bakarsınız, ülkenin en tatlı sektörlerinin rantı-kaymağı yenir, bir bakarsınız hemen her sektöre bir mafya kurulmuş, bir bakarsınız okul önlerinde siyah takım elbiseli, eli satırlı-bıçaklı zavatlarca haraç kesilir, bir bakarsınız zenginin-varsılın parasına bekçilik edilir, bir bakarsınız ki tefecinin katmerli alacağı fakirin-yoksuluğun gırtlağına çökülerek tahsil edilir.

Ama bütün bunlar VATANSEVERLİK(!) adına yapılır. Sakın yanlış anlamayın zerre kadar çıkar gözetmezler!

EMPERYALİST SÖMÜRGECİLİĞE KARŞI UYUMLU VATANSEVERLİK.

Emperyalizme ve sömürgeciliğe karşı verilmiş dünyanın en meşru mücadelesi olan KURTULUŞ SAVAŞIYLA elde edilen ULUSAL BAĞIMSIZLIK ve ULUSAL ONURUN, bugün yerlerde sürükletildiğini görmek gerçekten de içler acısıdır.

Emperyalist sömürgeciliğe karşı, dünyanın diğer ezilen emekçi halkları ve mazlumlarına bile örnek olan, dillere desten o mücadelesini veren bir ülkenin, bugün politik ve ekonomik alanda emperyalizmin hizmetine girip, hatta emperyalizmin sömürü ve savaş planlarının bir parçası olması, ulusal onurumuz ve ulusal bağımsızlığımızın ayaklar altına alınmasıdır.

Ülkemizde Amerikan emperyalizmine suikastçılık ve tetikçilik yapanların varlığı aynı oranda utanç vericidir.

Ülkemizde bazı kişi veya çevreler, siyaset bilimini, esas özünden uzaklaştırarak, iyice yozlaştırıp kirletmekte, ülke halkının ortak değerleri olan BAYRAK, VATAN, MİLLET, DİN gibi kavramlar üzerinden yürütmektedirler.

HALKIN İNANÇLARI VE KUTSAL DEĞERLERİNİN İSTİSMARI ÜZERİNE MİLLİYETÇİLİK.

Bu ülke halkının tümünün ortak değeri olan kavramların istismarı ve sömürüsü üzerinden yapılan vatan-millet-bayrak edebiyatıyla, bazı kişi veya çevreler, adeta bu kavramları kendilerine birer siyasi ve rant çıkar aracı haline dönüştürmektedirler.

Ne gariptir ki, Bayrak,vatan millet, din gibi bu ülke halkının ortak değeri olan kavramları sanki kendi tekelindeymiş, sanki sadece onların babalarının malı-mülkü, sanki sadece onların şahsi özel mülkiyetiymiş gibi görüp-göstermeye çalışanlar, bu kavramları her fırsatta sömürerek ve halkın manevi duygularını istismar ederek, halkı sokaklarda birbirine karşı kışkırtmak için her entrikayı çevirmektedirler.

Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken şudur ki, kuru lafta mangalda kül bırakmayanlar, sözde keskin vatan millet sakarya edebiyatıyla ortalıkta dolaşıp, bıyık sarkıtanlar, her nedense Amerikan emperyalizmine karşı oldukça duyarsız, tepkisiz, sessiz, sinik ve uslu çocuk oluveriyorlar.

Acaba bu tarihi bir ittifaka, eski ve gizli bir işbirliğine yani ortaklığa mı dayanıyor? Bugün ülke kaynaklarının pervasızca peşkeş çekilmesine, Amerikanın dünyayı işgal ve sömürüs planlarında ülkemiz topraklarını adeta bir savaş üssü olarak kullanmasına karşı, bu kesimler böylesine tepkisiz-duyarsız kalıp, duymadım-görmedim-bilmiyorum oyununu oynuyor.

GERÇEK VATANSEVERLİK KURU LAFLA OLMAZ.

BUNU İÇSELLEŞTİRMEK, ÖZÜMSEMEK VE HAYATIN HER ALANINDA FİİLİYATA DÖKEREK YAŞAMAKTIR.

GERÇEK VATANSEVERLİK İSE;

-BU ÜLKEYİ VE HALKINI, EN BAŞTA EMPERYALİST SÖMÜRGECİLİĞE KARŞI,

-SONRASINDA İSE, YERLİ VE YABANCI TALANCILARA, VURGUNCULARA, PEŞKEŞÇİLERE, SOYGUNCULARA, MAFYACILARA, ÇETECİLERE, VERGİ KAÇAKÇILARINA, HAYALİ İHRACATÇILARA, NAYLON FATURACILARA, RANTİYEYE, SÖMÜRÜCÜLERE, YETİM HAKKI YİYENLERE KARŞI KORUMAKTIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gece Yağmuru...

.

saygıdan tarafsızlıktan bahseden arkadaşlar bizlerden beklediğinizi kendinizden de beklerseniz eğer

her başlık anlamına uygun ilerleyebilir ve gelişebilir belkide

ya bu nedir nereye tek satır yazsak hemen altına pkk ve illegal örgütler açılımı

mademki hepimiz az çok birşeyleri okumuş ve yakın tarihimizde yaşanan olayları anlama ve yorumlak gibi

bi derdimiz var o zaman herkes eteğindeki taşları dökecek

burda yaşanmış ve ispatlanmış üzerine binlerce kurum tarafından ciddi habereler kitaplar yapılmış gerçekleri

inkar etmek de nedir ki

eğer bir yalan yazdıysak bir iftira ettiysek densin ki şu nedenle yanlıştır yada ispatını gösterecek bir kaynak

bir yorum eklensin

ama bunu yapmak yerine en iyi savunma saldırıdır diyipde bu yolda çamur atmak çirkin ifadeler kullanmak

karalamak belliki birilerinin birşeylerin üzerini örtme çabası içinde olduğunu gösterir

ben bu tartışma anlayışından bunu çıkarırım

bize bu forum sayfalarında yapılmış hakaretin sayısı yok nerdeyse yani bu hakkı siz kendinizde nasıl

buluyorsunuz tartışma kültürü olan insanlar bunu yapmaz zaten bu başka bir şeydir

lütfen insanları artık ait olmadıkları kavramlar içine çekmeye çalışmaktan ve bu ısrardan vazgeçiniz derim

çünkü artık yeterr :excl:

HANGİ VATANSEVERLİK ?

Ülkemizde Amerikan emperyalizmine suikastçılık ve tetikçilik yapanların varlığı aynı oranda utanç vericidir.

Ülkemizde bazı kişi veya çevreler, siyaset bilimini, esas özünden uzaklaştırarak, iyice yozlaştırıp kirletmekte, ülke halkının ortak değerleri olan BAYRAK, VATAN, MİLLET, DİN gibi kavramlar üzerinden yürütmektedirler.

HALKIN İNANÇLARI VE KUTSAL DEĞERLERİNİN İSTİSMARI ÜZERİNE MİLLİYETÇİLİK.

Bu ülke halkının tümünün ortak değeri olan kavramların istismarı ve sömürüsü üzerinden yapılan vatan-millet-bayrak edebiyatıyla, bazı kişi veya çevreler, adeta bu kavramları kendilerine birer siyasi ve rant çıkar aracı haline dönüştürmektedirler.

Ne gariptir ki, Bayrak,vatan millet, din gibi bu ülke halkının ortak değeri olan kavramları sanki kendi tekelindeymiş, sanki sadece onların babalarının malı-mülkü, sanki sadece onların şahsi özel mülkiyetiymiş gibi görüp-göstermeye çalışanlar, bu kavramları her fırsatta sömürerek ve halkın manevi duygularını istismar ederek, halkı sokaklarda birbirine karşı kışkırtmak için her entrikayı çevirmektedirler.

GERÇEK VATANSEVERLİK KURU LAFLA OLMAZ.

BUNU İÇSELLEŞTİRMEK, ÖZÜMSEMEK VE HAYATIN HER ALANINDA FİİLİYATA DÖKEREK YAŞAMAKTIR.

GERÇEK VATANSEVERLİK İSE;

-___BU ÜLKEYİ VE HALKINI, EN BAŞTA EMPERYALİST SÖMÜRGECİLİĞE KARŞI,

-___SONRASINDA İSE, YERLİ VE YABANCI TALANCILARA, VURGUNCULARA, PEŞKEŞÇİLERE, SOYGUNCULARA, MAFYACILARA, ÇETECİLERE, VERGİ KAÇAKÇILARINA, HAYALİ İHRACATÇILARA, NAYLON FATURACILARA, RANTİYEYE, SÖMÜRÜCÜLERE, YETİM HAKKI YİYENLERE KARŞI KORUMAKTIR.

Öncelikle Milliyetçi olan kişi, günümüz koşullarında aynı zamanda devletçidir. Akılcı, onurlu milliyetçiler IMF reçetesine, Dünya Bankası dayatmalarına, ABD'nin aldatmacalarına, ayartılarına, özelleştirme adı altında kamu teşebbüslerinin peşkeşine ve yabancılaştırılmasına, gereksiz bir biçimde yabancı malı kullanımına, ülkenin iletişim, ulaşım ve enerji tesislerinin yabancıların eline geçmesine, gelir ve servet dağılımını daha da bozan yapılara yönelik teşviklere karşı çıkar. Bu konularda duyarlılık göstermeyip, ilgilenmeyip, yabancı takımlarla olan spor karşılaşmalarında milliyetçi kesilmenin anlamı ve yararı sınırlıdır...

UEFA kararlarına gösterilen tepkilerin yarısı kadar bir tepki, IMF reçetelerine, Dünya Bankası dayatmalarına, yabancılaştırma girişimlerine gösterilse, Türkiye'nin gücü değişir, geleceğine ilişkin umutlar artar. Yabancıların politik ve ekonomik alanlardaki uygulamaları, kararları UEFA kararlarından daha mı hakça? Hayır, çok daha haksız ve düşündürücü, çok daha iki yüzlülük (riya) dolu. Spor karşılaşmalarında gösterilen milliyetçilik, kurulmak istenen düzeni rahatsız etmez. Tersine, bazı gerçeklerin gözden saklanarak düzenin pekiştirilmesine dahi hizmet edebilir.

Ekonomik ve siyasal alandaki milliyetçilik ise küreselleşme yaftası altında belirli çıkarları kollayanları, bundan yarar gören ya da yarar umanları ciddi bir biçimde rahatsız eder. Öyle sanıyorum ki ülkenin, ülkenin yoksullarının haklarını, çıkarlarını korumaya, savunmaya çalışanların ise ortadan kaldırma dahil cezalandırılmaları, etkisiz hale getirilmeleri, tasfiyeleri, bu rahatsızlığın, bu tedirginliğin sonucu değilde nedir?...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söylediğim her lafın arkasındayım Tania.. Bir sistemi yıkmak isteyen başka bir sistemin elemanları yıkmak istedikleri sistem yıkılana kadar Halk nazarında terörist militan gibi kelimelerle ifade edilmeye mahkumdurlar. Ta ki kendi sistemlerini başa geçirene kadar.. İşte o zaman da Halk kahramanı oluverirler ama kusura bakmayın bu halk ne canlı bombalarınıza ne Askerimize pusu kuran teröristinize ne de polisimize kurşun sıkan kuruyası ellere kahraman gözüyle bakmayacaktır.. Siz belli ki kendinizi davanıza inandırmışsınız ve bir gün komünizmi bu ülkenin başına getireceğinize inanıyor olabilirsiniz.. Size hayırlı rüyalar dilerim elbette ama şu anda ki mevcut durum içerisinde komünizmin esamesini okuyamazsınız bu millet üzerinde... Belki çıkmaz ayın onbeşinde bu dediğiniz olur . İdeolojinize olan bağlılığınıza saygım var ve ideolojinizi senin gibi usluplu ve olması gerektiği gibi sürdüren arkadaşlara da saygım var amaaaa...... Hiç bir suçu günahı olmayan esnafların dükkanlarını yağmalayan , polis çocuklarını öksüz bırakan , şehit analarına kan ağlatan mücadelenize tek bir Allah kulu bile saygı duymaz.

Bir arkadaş belaltı vurduğumu ima etmiş.. Neymiş gerçeklerden bahsetmiyormuşuzda hemen terör örgütlerini öne sürerekten sizlerin iddalarınız örtbas ediyormuşum.. :)

Gerçekler kanın renginde kıpkırmızı durmakta..Siz önce komünist terör örgütlerinizi burada herkesin gzünde yargılayın ki bizler sizin samimiyetinize inanalılm.. Ama yok biz onlardan bahsedince siz geçiştirmeye çalışırsınız.. Verecek cevabınız olmazda bide bizden cevap beklersiniz. Birimiz şehitlerden bahsetmeyelim hemen ajitasyon yapmış damgası yeriz. Birimiz Elhamdülillah Müslümanız demiyelim hemen şeriatçı damgasını yeriz.. Birimiz Vatan Millet demiyelim hemen Faşist damgasını yeriz.. E o zaman kusura bakmayın ama ne ekerseniz onu biçersiniz.. Sizde terörist damgası yiyverirsiniz.. Ve bu tartışma kısır döngü içerisinde sürüp gider..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazmıycam diyorum ama bu kadar da olmazki kardeşim hala böyle cümleler kuruluyor

kusura bakmayın bu halk ne canlı bombalarınıza ne Askerimize pusu kuran teröristinize ne de polisimize kurşun sıkan kuruyası ellere kahraman gözüyle bakmayacaktır.. Siz belli ki kendinizi davanıza inandırmışsınız ve bir gün komünizmi bu ülkenin başına getireceğinize inanıyor olabilirsiniz..

birde insan önce yazdıklarının ne manaya geldiğini anlayacak ki birisi hakkında birşey dediği zaman karşısında durabilecek.

Birimiz Elhamdülillah Müslümanız demiyelim hemen şeriatçı damgasını yeriz

güven ve huzur topic ine baktığınızda siz bu cumhuriyeti müslüman cumhuriyet diye tanımlarsanız o zaman şeriatçı (normal anlamı içerisinde almayın bunu) damgası yersiniz. bütün bunları yazdıktan sonrada Atatürk e sarılamazsınız yazdıklarınızla ona ihanet etmektesinizdir zira o bu devletin bir dini olduğunu söyleseydi hilafeti kaldırmazdı, sonrada bu ülke laik demokrat sosyal bir hukuk devleti dedirtmezdi. mahkemelerinde uzman bilir kişi yerine r.tayyip gibi ulemaya danıştırırdı .

size şeriatcı denmesini istemiyorsanız bu ülkenin bir kere laik demokrat sosyal bir hukuk devleti olduğunu içinize sindirmelisiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen.. Bir komünist Atatürkün arkasın nasılda sığınabiliyor.. İstersen buraya Atatürkün komünistlerle ilgili düşüncelerini hiç yazmıyım bile.. ;)

Ayrıca M. Kemal Atatürk de bir müslümandı.. Yoksa sen onu komünist mi zannettin.. Sana gereken cevabı o topicte yeteri kadar verdim zaten

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen.. Bir komünist Atatürkün arkasın nasılda sığınabiliyor.. İstersen buraya Atatürkün komünistlerle ilgili düşüncelerini hiç yazmıyım bile.. ;)

Ayrıca M. Kemal Atatürk de bir müslümandı.. Yoksa sen onu komünist mi zannettin.. Sana gereken cevabı o topicte yeteri kadar verdim zaten

bak yine aynı şey.

inan artık senden ümidi kestim ben.

evet o topikte baya eğlenmiştim sağolun varolun :)

bende Atatürk'ün kendi el yazısıyla din hakkındaki görüşlerini buraya taşıyabilirim. sidikmi yarıştıracağız şimdi.

Atatürk ü savunmak bu zihniyettekilere kaldıysa şimdi kemikleri sızlıyordur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güven ve huzur topic ine baktığınızda siz bu cumhuriyeti müslüman cumhuriyet diye tanımlarsanız o zaman şeriatçı (normal anlamı içerisinde almayın bunu) damgası yersiniz. bütün bunları yazdıktan sonrada Atatürk e sarılamazsınız yazdıklarınızla ona ihanet etmektesinizdir zira o bu devletin bir dini olduğunu söyleseydi hilafeti kaldırmazdı, sonrada bu ülke laik demokrat sosyal bir hukuk devleti dedirtmezdi. mahkemelerinde uzman bilir kişi yerine r.tayyip gibi ulemaya danıştırırdı .

size şeriatcı denmesini istemiyorsanız bu ülkenin bir kere laik demokrat sosyal bir hukuk devleti olduğunu içinize sindirmelisiniz

Ben de yazmayacam demiştim ama MOHİCAN tabuları yıkıyor :D

Bu konuda ve diğer konular da Atatürk'ün arkasına sığınanlar vardı ve ben bizzat bu konularla ilgili Atatürk'ün kesin ve değişmez düşüncelerini ekledim.Hiç kimse bu konu hakkın da yorum yapmadı .. ( objektıvıst hariç ) Şimdi diyorsun ki Atatürk arkanıza alıp dine sığınamazsınız sığınırsanız da şeriat damgasını yersiniz...Atatürk bize MÜSLÜMAN olmak kafidir demiştir... Peki bunu niçin söylemiştir....

Bu devletin bir dini değil bir çok dini vardır... ama nasıl... Devletin ( T.C Devletin de yaşayan ) bir çok dine mensup vatandaş var... Ama T.C vatandaşı isen dinin İSLAMDIR...Ben kendi adıma konuşuyorum o topic de bunu savundum diye şeriatçı mı olmam lazım....Dini mi inkar etmem lazım....

Bu ülke laiktir ve Laik kalacaktır ama siz dediniz diye değil.... ;)

Atatürk'ün arkasına sığınarak düşüncelerinin ardından tek bir yorum yapamayanlar İHANET etmiştir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.