Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK GENÇLİĞİ BUMU ŞİMDİ?... YAKIŞIYOR MU?... (Gazi Üniversitesinde kendisini ÜLKÜCÜ olarak tanımlayan Üniversitelilern davranış ve örgütlenme biçimi)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

O ZAMAN SENDE ÜLKÜCÜSÜN.........

Bunu Atatürk'ün ilkelerini,düşüncelerini savunanlar için örnek olarak göstermiştim.Yoksa kimsenin ve ülkücülerin senden böyle bir beklentisi yok ( zaten senin de dediğin gibi senden ÜLKÜCÜ olmaz) ;) Türkiyenin senin gibi düşünenlere de ihtiyacı yok....

Atatürk'ümüzün ülkücülük anlayışı bu değil sevgili Gece Yağmuru...

ŞİMDİ BEN SİZE SORUYORUM...

Senin anladığın tarzda yorumluyorsan kesinlikle değil...

Sen önce kendine sor bakalım ne kadar Atatürkçüyüm diye , Atatürk'ün arkasına sığınmaktan vazgeç de gerçek kimliğinle karşı karşıya tartışalım konuşalım...

Hayrıcı şunu belirtmekte fayda var sevgili Gece Yağmuru... Mustafa Kemal Atatürk, ''Ne mutlu Türk olana'' değil, ''Ne mutlu Türküm diyene'' diyerek ve ''Türk milletini'' ''Misakı Milli sınırları içindeki Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk milleti denir'' diye tanımlayarak faşist milliyetçiliğin değil, demokratik milliyetçiliğin temellerini atmıştır. Sizlerin milliyetçiliği ile bizlerin milliyetçiliğini ayıran da bu noktadır zaten... BENCE SİZ ATATÜRK'ü Türk İslam sentezi milliyetçiliği yaparak EMPERYALİZMİN EKMEĞİNE DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE YAĞ SÜRMEKTESİNİZ... Milliyetçiliği dine bulaştırarak yaymaya çalışmanın temelinde de bu olgu vardır zaten...

Ne demiş şair... "“Atatürk vatanı zaferleriyle, milleti ise inkılaplarıyla kurtarmıştır...” "Mal cimride, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa düzen bozulur..."Falih Rıfkı Atay...

Son olarak şunları söyleyebilirim... Ülkemizde son günlerde bir çok hassas boğazdan geçiliyor. Bir yanda gerçekleri konuşanlar öte yanda gerçekleri saptıranlar var. Bizce bugünler Türk Ulusunun gözünü iyi açması, bilgilenmesi ve hiçbir provakasyona, kötü emellere alet olmaması gereken günler. Sınav gibi, imtihan gibi. Bugünler birlik ve beraberlik zamanı. Bugünler Ülkemize kara günler yaşatmak isteyenlere karşı duruş sergileme zamanı. Geçenlerde "Felaketler, onların gelişine kulak asmayanların eseridir..." demiştik. O nedenle gözlerimizi, kulaklarımızı, aklımızı ve kalbimizi dört açmamız gerekiyor. Çünkü başka Türkiye yok... Mustafa Kemal Atatürk her Türk Vatandaşının içinde yaşıyor. Bunu göstererek, bunu kanıtlayarak, vatan sevgimizi ve vatanperverliğimizi doruklara çıkartmalıyız. Çünkü ancak böyle ödeyebiliriz şehit düşen binlerce kahramana vefa borcumuzu. Dileriz daima haklı, doğru, dürüst ve aydınlık insanlar kazansın...

" Biz memleket ve milletimizin mevcudiyetini ve bağımsızlığını kurtarmak için karar verdiğimiz zaman kendi görüşlerimize tabi bulunuyorduk ve kendi kuvvetimize dayanıyorduk. Hiçbir kimseden ders almadık , hiç kimsenin kandırıcı vaatlerine aldanarak işe girişmedik.

Bizim görüşlerimiz, bizim prensiplerimiz cümle malumdur ki, bolşevik ( komünist) prensipleri değildir. Ve bolşevik prensiplerini milletimize kabul ettirmek için de şimdiye kadar hiç düşünmedik ve teşebbüste bulunmadık.Bizim inanışımıza göre, milletimizin hayatının temini ve yükselmesi kendi hazım kabiliyetiyle mütenasip olan görüşlerdir." M.Kemal Atatürk

Birde şu var; Milliyetçilik, üyesi olduğun toplumun her bireyine saygıyla başlar. Yoksa biz milletiz demekle milliyetçilik olmaz. ''Ben büyük adamım'' demekle ''Biz büyük milletiz'' demek arasında saçmalık bakımından hiçbir fark yoktur. Sevgiyle kalın...

" Türkiye bir maymun değildir. Hiç bir milleti taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne Batılılaşacaktır. O sadece özleşecektir." Bu sözler onun 1921 yılındaki sözleriyle aynı yakınlıktadır. " Biz Türküz, tam manasıyla Türküz. İşte o kadar. Bize iyi müslüman olmak kafidir. Asya için ve Avrupa için bizim kanunumuz aynıdır. Dostlara sahip bulunmak, istiklalimizi muhafaza etmek, herşeyi Türk cephesinde mütaala etmek."

"Gençliği mutlaka Ülkücü ve memleketle alakalı olarak yetiştirmek, herkesin ve hepimizin, her devlet adamının başta gelen vazifesidir''

" Ülkümüzü açıkça ifade etmeliyiz. Onu imanla duymalı ve onu hiç yılmadan takip etmeliyiz. Şahsi menfaatlerimizden, hasis emellerimizden sıyrılmaya ancak böyle canlı ve alevli ülkü sayesinde başarılı olacağız."

Ve son olarak objektivist

"Büyüklük odurki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin , hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerekli ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telakki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin"

M. KEMAL ATATÜRK....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 309
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Pekakacılarla ve Soldanlık adına Pekakacılık yapanlarla zaten konuşmaya lüzum yoktu, biliyoruz. Zira onlar çözümü söz de değil, Kurşunda ve kanda aradılar aramaya devam ediyorlar.

Yalnız ulusalcı sol örneğin objectivist pekakacılarla aynı safta olmayı nasıl içine sindiriyor anlamak mümkün değil. Neden bazı bölümlerde objectivist açıkça tavır almıyor ve gerekli yanıtları yazmyor. Asıl üzücü olan bu. Sevgili objectivist de gayet iyi bilir ki bu ülkede sol ; ayrılıkçı sol ya da enternasyonel sol ya da pekakacı soldan iyice ayrılmadan yani devletimizin kurduğu oluşturduğu uluslu sol ya da doğu abinin solu pekakadan tam olarak ayrılmadan istenilen duruma gelemeyecektir.

Sevgili objektivist pekakanın lanetlendiği başlıklarda sırf ayrılıkçı sola ayıp olmasın diye mi yazmıyor ?

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ırkçılığın faşistliğin her türlüsü insanlığa zararlıdır.

sola pislik atmadan önce kendinize bir bakın bakalım.

siz türk ırkçılarıysanız. pekaka da kürt milliyetçisi ırkçısıdır.

aslında aynı kaba ediyorsunuz.danışıklı dövüş. al onları vur size.

ha pekaka ha siz ırkçı faşistler.hepiniz bu ülkenin içine ******. siz sütten çıkmış ak kaşık mı oldunuz şimdi.

öldürdüğünüz binlerce masum insanın çoluk çocuğun kanı var ellerinizde. maraşta 110 tane masum insanı çoluk çocuk kadın yaşlı demeden katleden siz faşolar. sivasta insanları diri diri yakan etlerini yiyecek kadar gözü düönmüş siz faşolar. pekakadan ne farkınız var barbar ırkçı faşistler. hiç boşuna aklanmaya çalışmayın. sizin zaten ne kafatasçı olduğunuz ortada.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ha pekaka ha siz ırkçı faşistler.hepiniz bu ülkenin içine *******. siz sütten çıkmış ak kaşık mı oldunuz şimdi.

öldürdüğünüz binlerce masum insanın çoluk çocuğun kanı var ellerinizde. maraşta 110 tane masum insanı çoluk çocuk kadın yaşlı demeden katleden siz faşolar. sizvasata insanları diri diri yakan etlerini yiyecek kadar gözü düönmüş siz faşolar. pekakadan ne farkınız var barbar ırkçı faşistler. hiç boşuna aklanmaya çalışmayın. sizin zaten ne kafatasçı olduğunuz ortada.

Sen tombaladan mı çıktın bu ne şiddet bu ne celal :lol:

Sakin olun biz burda asıl belgelere daynarak ve Ulu Önder Atatürk'ün bizzat söylevleriyle ışık tutyoruz karamış zihniyetlrinize ;)

Faşistler canını mı acıttı ;)

Sola pislik atmak mı geç bunları geç kimin kime pislik attığı ortada ayaklanmayın boşuna ...

Kim çokluk çocuk demeden öldürmüş ??? bunu yazarken aklın ve şuurun yerinde değildi sanırım ne dersin ;)

Yada bu yazıyı yazmakta ki asıl maksadın nedir ? Sivas zaten en vazgeçilmez demogojiniz ...

Şimdi geçmişsin saçma sapan yazılarla masum insanları neden öldürdünüz , kafatasçısınız diyorsun... ne güzel meleketdir ki sen hala bu şekilde konuşabiliyorsun...

Biz büyük savaşlar görmüş, büyük bir milletiz.. Ama savaşçı değil, barışçı felsefeyi benimsemiş bir milletiz. ... Kendimizi dünyadan soyutlayamayız. Dünya nimetlerinin emperyalist ülkeler tarafından zaman zaman pervasızca paylaşıldığını ve bu paylaşma esnasında gelişmemiş ülkelerin tarihten silindiğini hafızalardan silmek kadar gaflet olamaz. Dünyanın bugünkü durumu hiç de parlak görünmüyor. Her ülke, gençliğini bir başka ideolojiye sahip olarak yetiştirme gayreti içinde. İtalya faşizm ideolojisine dört elle sarılmış. Bu ülkenin diktatörü olan Mussolini ülkesinin sekiz milyon faşist gencinin süngüsü üzerinde yaşadığını haykırıp duruyor... Almanya'da Hitler'in yaratarak geliştirmekte olduğu Nazilik de faşizmin bir başka, bir büyük tehkileli benzeridir. Hitler bir ırkçıdır. Dikkat buyurunuz, milliyetçi demiyorum, ırkçıdır diyorum. Alman ırkını en üstün ırk olarak gören bir mecnundur. Tekmil Alman gençliğini peşine takmış, onlara bu ideali aşılamıştır. Moskova'da oynanan oyun ise bir başka türlüdür. Stalin yalnız kendi gençliğine değil, dünya gençliğine komünistlik ideolojisini aşılamaya çalışıyor. Komünistlik propagandasının, fukarası ve cahili çok ülkelerde ne kolay taraftar topladığı ise ortada bir gerçektir."

"... Hayır. Ne komünizm ne de faşizm... Bu iki ideoloji de memleketimizin, ulusumuzun gerçeklerine karakterine asla uymaz. Şunu da hemen ilave edeyim ki, ne faşizmin ne de Nazizm'in sonu yoktur."

M. KEMAL ATATÜRK

Bu sözlerden de açıkça anlaşıldığı üzere, Atatürk açık beyanlarıyla komünizmi "en büyük düşman" ilan etmiştir. Faşizmin de komünizmin de Türk Milleti içinde barınamayacağına dikkat çekmiştir. Milletine, komünist veya faşist olmamayı, bu eğilimleri her görüldüğü yerde ezmeyi ve komünist yayılmacılığa karşı Misak-ı Milli sınırlarını korumayı vasiyet etmiştir.

BAYRAKSIZ DA AR OLMAZ

SUSAR İSE YİĞİTLER VATAN BİZE YAR OLMAZ

BAŞI BOZUK YAYLALARDA PUSU KURDULAR

İKİ YAŞIN DA YİĞİT KÜRŞADI VURDULAR

DÖRT AYLIK BEBEĞE KURŞUN SIKAN NERDESİN

VATAN MI İSTEDİNİZ LAN VATAN MI İSTEDİNİZ LAN

KUNDAKTA Kİ BEBEKTEN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buranın adamakıllı bir yer olduğunu sanmıştım. ama baktım ki burada da sizin gibi ırkçı faşolar var.

mafyalarınızla çetelerinizle tetikçi katillerinizle ülkenin içine ******* gibi buranında içine etmişsiniz.

sözde vatanseverlik numaralarınıza. vatan millet sakarya ayaklarına yatışınıza gülüyorum.

sizden vatansever olursa. vahdettinden de olur. ha vahdettin ha damat ferit. ha siz.

mhp iktidarı döneminde ülkenin nasıl satıldığını nasıl peşkeş çekildiğini çok iyi gördük.

mhp sözde vatanseverdi de nden imf nin emrinde 15 günde 15 yasa çıkardı.

neden şeker türün yasasını çıkarıp yabancılara toprak satışını yasalaştırdı. sözde bir karış toprak için can veriyordunuz

.israile satılan bu topraklar sizin vatanseverliğinizin göstergesi.

hiç boşuna saklanmayın atatükün arkasına. atatürk yurtta sulh dünyada sulh diyecek kadar büyük bir insandı.

ama sizin gözünüzü kan bürümüş. faişstliğin tek bildiği şey şiddet vahşet barbarlık ve katliamdır.

bunu ülkemizde 50 yılından beri beri çok iyi icraa ediyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buranın adamakıllı bir yer olduğunu sanmıştım. ama baktım ki burada da sizin gibi ırkçı faşolar var.

mafyalarınızla çetelerinizle tetikçi katillerinizle ülkenin içine ettiğini gibi buranında içine etmişsiniz.

sözde vatanseverlik numaralarınıza. vatan millet sakarya ayaklarına yatışınıza gülüyorum.

sizden vatansever olursa. vahdettinden de olur. ha vahdettin ha damat ferit. ha siz.

mhp iktidarı döneminde ülkenin nasıl satıldığını nasıl peşkeş çekildiğini çok iyi gördük.

mhp sözde vatanseverdi de nden imf nin emrinde 15 günde 15 yasa çıkardı.

neden şeker türün yasasını çıkarıp yabancılara toprak satışını yasalaştırdı. sözde bir karış toprak için can veriyordunuz

.israile satılan bu topraklar sizin vatanseverliğinizin göstergesi.

hiç boşuna saklanmayın atatükün arkasına. atatürk yurtta sulh dünyada sulh diyecek kadar büyük bir insandı.

ama sizin gözünüzü kan bürümüş. faişstliğin tek bildiği şey şiddet vahşet barbarlık ve katliamdır.

bunu ülkemizde 50 yılından beri beri çok iyi icraa ediyorsunuz.

SEN GELENE KADAR BURASI GAYET TEMİZDİ MERAK ETME ;)

HA SİZ APDULLAH ÖCALAN BİR FARKINIZ YOK ZATEN MERAK ETMEYİN ....

ATATÜRKÜN ARKASINA SIĞINIP DA İLERİ GERİ KONUŞANLAR SİZLERDİNİZ ÖNÜNÜZE GERÇEK KANITLARI ÇIKARINCA DA BAŞINIZI KUMLARA GÖMDÜNÜZ...

60 YIL ŞİMDİDE 50 YIL MI OLDU ? YARIN DA 40A İNDİRİSİNİZ SİZ.

NE KONUŞUYORSUN SÖZÜM SANA KENDİ AKLINCA NE BİLİYORSUN NE YAŞADIN NE GÖRDÜN?

GEÇMİŞSİNİZ MEYDANI DA BOŞ BULMUŞSUNUZ BOL KESDEN ATIP TUTYORSUNUZ...

SEN MİSİN VATANSEVER SİZE Mİ KALDI VATANI SAVUNMAK KORUMAK ....ALLAH BUNU NASİP ETMESİN ŞEHİTLERİMİZN KEMİKLERİ SIZLAR....

GEÇMİŞSİN SİVASI SAVUNUYORSUN SIKIYORSA ****** KANI BOZUK PKK NIN ***** HAİN KURŞUNUN DA CAN VEREN ŞEHİTLERİMİZİ SAVUNSANA ....NERDE SİZ DE O YÜREK .....

BEN ŞEHİT ÇOCUĞUYUM BABAMI SİZN GİBİ KANI BOZUK SOYSUZ SOPSUZ VATAN HAİNİ KENDİNİ BİLMEZLER ŞEHİT ETTİ...ŞİMDİ GEÇMİŞSİN BURAYA FAŞİSTSİNİZ ŞÖYLESİNİZ BÖYLESİNİZ DİYORSUN..

Dokuz Işık, nasıl kapitalizmi, marksist sosyalizmi reddediyorsa, nasyonal-sosyalizmi ve faşizmi de reddeder.Nasyonal-sosyalizim ve faşizim, kapitalizmin dejenere bir sapması olup,insan hak ve hürriyetlerine inanmayan gerici diktatörlüklerdir. Dokuz Işık ise, insan sevgi ve saygısına dayanır,ferdi ve iktisadi hürriyetleri bir bütün olarak gerçekleştirmek isteyen demokratik bir görüştür.İlahlaştırılmış faşist devletçiliğe, putlastırılmış nazist ırkçılığa inanmıyoruz.Fosilleşmiş şöhretlerin yaptığı gibi siyasi kariyerinin belirli bir dönemde fasişt, belirli bir döneminde kapitalist, diğer bir döneminde sosyalist olmak, bizim politika ahlakımızda yoktur. Biz, Türk´e aşık, Türk vatanına aşık Dokuz Işıkçılar'ız. Amacımız bu kutsal vatan üzerinde Büyük Türk milletinin ebediyyen bağımsız yaşamasını sağlayacak milli görüşü çizmek, bunu savunmaktır.

Yüce Türk Milleti!

Bayrağını yakan köpeklerle işbirliği için çırpınan yöneticiler senin yöneticin olabilir mi? Ayaklarını öpmeye bile lâyık olmayan soysuzlara öneri sunan idareciler, senin idarecin olabilir mi? Böyle insanlar senin kanından olabilir mi? Böyle insanlar senin soyundan olabilir mi? Bir düşün Türk milleti... Bir düşün... Allah aşkına bir düşün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görmeyeli forum hayli hareketlenmiş öncelikle bu yüzden teşekkür ediyorum herkese :clover:

objektivist arkadaşım faydalı bir paylaşım herzamanki gibi....

şu noktaya kadar takip ediyordum sadece ama dayanamayarak yazıyorum...

sevgili gece yağmuru;

düşüncenize saygı duyarım ancak bunun için düşüncenizi net,tutarlı ve kargaşasız ortaya koymanızı beklerim...

kullanıcı resimlerinize takıldım ben...6 yıl tarih eğitimi gördüm hala da devam ediyorum,yakınçağ osmanlı tarihi uzmanı gibi accayip bi sıfatım var... :unsure: ama asla anlamadığım ve anlamamakta ısrarlı olduğum bir konudurki....NASIL OLUR DA HEM OSMANLICI HEM TÜRKÇÜ MİLLİYETÇİ olunuyor...

osmanlıya sahip çıkarken,ülkünüze ters düşmüyormusunuz....

bu benim fikrim ve SABİTTİR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görmeyeli forum hayli hareketlenmiş öncelikle bu yüzden teşekkür ediyorum herkese :clover:

objektivist arkadaşım faydalı bir paylaşım herzamanki gibi....

şu noktaya kadar takip ediyordum sadece ama dayanamayarak yazıyorum...

sevgili gece yağmuru;

düşüncenize saygı duyarım ancak bunun için düşüncenizi net,tutarlı ve kargaşasız ortaya koymanızı beklerim...

kullanıcı resimlerinize takıldım ben...6 yıl tarih eğitimi gördüm hala da devam ediyorum,yakınçağ osmanlı tarihi uzmanı gibi accayip bi sıfatım var... :unsure: ama asla anlamadığım ve anlamamakta ısrarlı olduğum bir konudurki....NASIL OLUR DA HEM OSMANLICI HEM TÜRKÇÜ MİLLİYETÇİ olunuyor...

osmanlıya sahip çıkarken,ülkünüze ters düşmüyormusunuz....

bu benim fikrim ve SABİTTİR....

ŞAKA GİBİSİNİZ SİZ YA :lol:

ASLINI İNKAR EDEN BİZDEN DEĞİLDİR...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tam da ben sölicektimm ağzımdan aldın lafı tühhh :P

ewt şaka gibi demi

osmanlıcılık ve milliyetçilik

abd ve iran gibi yakınlar birbirlerine....

osmanlıcılık:

milliyetçi hareketleri engellemek amacıyla ortaya atılan tek bir millet,-osmanlı- yaratmayı amaçlayan fikir akımı...güncellleştirirsek AMERİKAN olmak kadar gerçek.....

milliyetçilik:

SİZ DURUKEN BANA DÜŞMEZ İZAHINI YAPMAK,BİLİYORSUNUZ ZATEN...

hayır birşeyi savunun amenna daaa,çelişmeyin be arkadaşım kendinizle....

osmanlıyı yadsıyo way hain demi BEN YANİ...

ewt inkar ediyorum sizden değilim... :clover:

bildiğimi inkar ediyorum...

bilmediğimi laf olsun diye sahiplenmiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu dağıtmayalım bence .. İsteyen istediği imzayı da resmi de koyabiliyor bu forumda .. Çelişkiye ve şaşkınlığa düşen arkadaşlara tavsiyem şaşırmasınlar...

Objektivden Milliyetçilik ve saçmalık arasında kurduğu ilişkiye istinaden sorduğum soruya cevap vermesini bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl yani ? M. Kemal Atatürk kendisi için ben büyük bir adamım dediği zaman saçmalamış mı olacak ?

Hele ben büyük bir Türküm dediği zaman duble mi saçmalamış olacak ?

Kusura bakma ama bence saçmalayan sen oldun şimdi Obje..

Ayrıca Milletimizin büyüklüğünü bir çok yabancı devlet adamları tarihçiler vs insanlar kabul ederler ve kendileri söylerler..

Toplıumun her bireyine saygı olayına gelince.. Kim kime nasıl bir saygısızlık yapmıştır.. Ayrıntılara girelim ve daha açık konuşalım.. Bakalım ortaya neler çıkacak... :clover:

Sevgili arman arkadaşım...

Mustafa Kemal Atatürk'ün ne ben büyüküm demiştir ve ne de buna ihtiyac duymuştur. Kaldı ki onun büyüklüğünü, onur ve erdem sahibi olduğunu bütün Dünya biliyor zaten. Bu nedenle konu o yönüyle algılanmışsa gerçekten üzülürüm. Diğer taraftan 'ben büyük bir Türk'üm' dendiği zaman ise sadece milliyetçiliğin dar düşünsel babından ve lokal düşüncesinden yola çıkarak bencilliğin ne kadar küçüldüğü varsayımından yola çıkıldığı vurgulanmak istenmiştir yoksa o manada değil. Kaldıkı bizler Türk çocuklarıyız ve tabiki ulusal milliyetçilik anlamındaki düşüncemizin temelini bu ait olduğumuz ve sınırlarını ne zorluklarla çizdiğimiz bu vatanın neferleriyiz. Benim şahsı düşüncem milliyetçiliğin kimsenin tekelinde olmadığı düşüncesidir sevgil erman... Yukarıda belirtiğim bir yazımda aynen şunları belirtmişim...

Ülkemizde son günlerde bir çok hassas boğazdan geçiliyor. Bir yanda gerçekleri konuşanlar öte yanda gerçekleri saptıranlar var. Bizce bugünler Türk Ulusunun gözünü iyi açması, bilgilenmesi ve hiçbir provakasyona, kötü emellere alet olmaması gereken günler. Sınav gibi, imtihan gibi. Bugünler birlik ve beraberlik zamanı. Bugünler Ülkemize kara günler yaşatmak isteyenlere karşı duruş sergileme zamanı. Geçenlerde "Felaketler, onların gelişine kulak asmayanların eseridir..." demiştik. O nedenle gözlerimizi, kulaklarımızı, aklımızı ve kalbimizi dört açmamız gerekiyor. Çünkü başka Türkiye yok... Mustafa Kemal Atatürk her Türk Vatandaşının içinde yaşıyor. Bunu göstererek, bunu kanıtlayarak, vatan sevgimizi ve vatanperverliğimizi doruklara çıkartmalıyız. Çünkü ancak böyle ödeyebiliriz şehit düşen binlerce kahramana vefa borcumuzu. Dileriz daima haklı, doğru, dürüst ve aydınlık insanlar kazansın...

Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır.

Sevgilerimle...

_______________________________________________________________________________________

NOT____: Bu yazım aynı zamanda Bozan arkadaşımıza da bir cevap niteliğindedir kendisine saygılarımı sunuyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cevap verin sözde vatanseverler.

mhp sözde vatanseverdi de, neden imf nin emrinde 15 günde 15 yasa çıkardı.

şeker türün yasasını çıkarıp neden bu ülkenin çiftçisine köylüsüne halka ihanet etti.

neden yabancılara toprak satışını yasalaştırdı.

sözde bir karış toprak için can veriyordunuz

israile satılan bu topraklar sizin vatanseverliğinizin göstergesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şeker türün yasasını çıkarıp neden bu ülkenin çiftçisine köylüsüne halka ihanet etti.

Yok yok senin kesin replay tuşun takılı kaldı :unsure: birileri çözse bari :unsure:

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok yok senin kesin replay tuşun takılı kaldı :unsure: birileri çözse bari :unsure:

:D

Tam burada şunları belirtmeden edemeyeceğim arkadaşlar...

Lütfen biraz saygı...

Görülüyorki bugün şovenist bir Türk milliyetçiliğin geliştirilmek istendiğinin ve bir takım manipülasyonların da etkisiyle hedef olarak ilkel bir Kürt milliyetçiliğinin seçildiğini görmekteyiz. İşte asıl tehlike buradadır ve bu seçim maalesef birilerinin kazancı olurken tüm Türkiye halkının kaybı anlamına gelir. Dolayısıyla bu süreçte ne şovenist bir Türk milliyetçiliği ne de ilkel bir Kürt milliyetçiliği çözüm olamaz ve bu noktada sağduyulu beyinlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Çünkü dünya her alada hızla yapısal-sosyal-kültürel değişimler yaşamaktadır. Küresel anlamda çeşitli birlikteliklere ihtiyaç doğmaktadır. Dolayısıyla Nihal Atsızın “dünyadaki herkes türkün düşmanıdır” şeklinde özetlenecek paranoyak/ırkçı felsefesi, elbette ki böyle bir süreçte geçerliliğini yitirecektir. Sonuç olarak Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine çıkmak için yapay gündemlerle, ötekini dışlayarak, demokratikleşmeden korkarak politika üretemeyiz. Kaldı ki, yıllardır bu topraklarda yaşayan iki kardeş halkın Atatürk’ün hedeflediği noktaya ulaşma adına daha çok kenetlenmesi gerekir. Böylesi bir amaç doğrultusunda AB perspektifli politikaları uygulamak ve demokratik, hukukun üstünlüğünü her alanda özümseyen, temel insan haklarını içselleştiren bir demokratik bir Türkiye oluşturmak zorundayız. Çünkü dünya hızla değişirken bizler kendi sığ dünyamızda kalamayız. Lütfen artık bu kalıplardan kurtulun ve kafalarımıza pencereler açmak için daha ne bekliyorsunuz...

Sevgi ve saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

OBJEKTİVİST......

Bu araştırmalar neye dayanarak veya hangi kaynaklardan yararlanarak yapılabiliyor acaba..Sen üniversite okudun mu? Kantin de Reislerin şark köşesini gördün mü? Ya da seni bir gün falçata veya başka bir delici / kesici aletlerle kovaladılar mı? Topsakal bıraktığın için seni dövdüler mi ? ( Bu arada haçlı seferlerin de top sakal bırakma gibi bir zihniyet vardı )

Üniversitelerde reislerin şark köşesi dediğiniz yeride gördük üstünde türk bayrakları var görende paşa sanır :P böyle bir saçmalık yokya sen orada sözde bölücülere karşı mafya yetiştir birde sütten çıkmış ak kaşık gibi göster -_- kaçının üstünde silah var sadece giyim tarzları yada onlara karşı el pençe durmadıkları için sürü gibi bir insanın üstüne saldıran topluluk .

bu ülke neyapacak sizin gibi sığ düşünceli insanlarla merak ediyorum. sığ düşüncelerini ATATÜRK E maleden ATATÜRK sömürücüleri nereye kadar.

ATATÜRK kurduğu cumhuriyeti Türk milliyetciliği üzerine kurmuş ve ilkelerinden birinide milliyetcilik olarak belirlemiş

ANayasanın ikinci değişmnesi yasak olan maddesinde Atatürk Milliyetçiliği olarak geçer ve sizin bahsettiğiniz ülkücüler değildir . Zaten ülkücülük milliyetçiliği yansıtmadığı apaçık ortada .

Birde maddeler halinde yazmışsın gece yağmuru ırkçılığın dinsel boyutunu ortaya koydunuz B) bu ülkede bir çok dinden insan yaşıyor ve siz hala nato kafa nato mermer ırkçılığı din boyutuylada kısıtladınız hitlerden ne farkınız kaldı acaba yakında saçı uzun insanlarda milliyetçi olamaz derseniz şaşmam :D

Pkk üzerinden milliyetçilik yapılmaz !

* Bayrağa kan gerek , solmasın diye bayrak için dökülen kandır. zaten bu sözün

le atatürk ten alıntılarınız bile çelişiyor . Osmanlıyı savunan ve sahip çıkan insanlar bu kadar dar görüşlü olamaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

isyanın gölgesi demişki:Üniversitelerde reislerin şark köşesi dediğiniz yeride gördük üstünde türk bayrakları var görende paşa sanır böyle bir saçmalık yokya sen orada sözde bölücülere karşı mafya yetiştir birde sütten çıkmış ak kaşık gibi göster kaçının üstünde silah var sadece giyim tarzları yada onlara karşı el pençe durmadıkları için sürü gibi bir insanın üstüne saldıran topluluk .

YA güzel kardeşim nerden uyduruyorsunuz böyle şeyleri anlam veremiyorum.ben selçuk üniversitesinde 3yıl reislik yaptım dediklerinin hiçbiri yok.ben 3yıl boyunca silahı bırak bıçakla okula gitmedim.

ülkücülerin türk bayrağı altında oturmaları seni niye bu kadar geriyor.bayrak bizim şerefimizdir.sen bayraksız vatansızsan ben ne yapıyım.çok çalış belki sanada bir bayrak verirler.yine 3 yıllık reisliğim boyunca özel geceler hariç bir gün okula takım elbiseyle girmedim.

biz solcular gibi insanların üzerlerine karı kız yollayıp çoğalmaya çalışmayız.biz neysek oyuz.sizler gibi yanar döner değiliz.

sanada bir tavsiye; bilmiyorsan susta adam sansınlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biz solcular gibi insanların üzerlerine karı kız yollayıp çoğalmaya çalışmayız.biz neysek oyuz.sizler gibi yanar döner değiliz.

sanada bir tavsiye; bilmiyorsan susta adam sansınlar...

Bu mu şimdi sevgili ALP EREN. Oldumu ya?...

Ne demek insanları üzerine karı kız yollamak ve çoğalmaya çalışmak...

Sizden rica etsem konuyu biraz açabilirmisin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu mu şimdi sevgili ALP EREN. Oldumu ya?...

Ne demek insanları üzerine karı kız yollamak ve çoğalmaya çalışmak...

Sizden rica etsem konuyu biraz açabilirmisin...

Malesef buda oldu kadeş.

yani bu şu demek solcular anadolunu çeşitli yerlerinden üni eğitimi almaya gelen öğrencileri,solcuların kendi guruplarına alma adına bu öğrencilerin nefisleriyle ve gururuyla da oynadılar malesef.solcu bakımlı kız öğrencileri bu anadolu cocuklarının üzerine salıverip onları guruba dahil etmek için gururlarıyla oynadılar.

oddü'de kumaş pantulon giymeyen öğrencileri solcular okula almadı.marmara üniversitesinde peruklu bir bayan öğrencinin zorla başındaki peruğuda aldılar.geçen sene istanbul üniversitesinde solcular ülkücü öğrencileri sınava almamaya kalktılar tabiki korku bilmez ülkücüler sınavlarına girdi.izmitte yakın zamanda kız davasına ülkücü bir gençi dövmeye kalktılar.adanada oruç tutuyor diye ülkücü öğrenciye yapmadıklarını bırakmadılar.

bu mu özgürlük?bu mu kominizm?

inadıma ülkücüyüz inadına mhpliyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ANayasanın ikinci değişmnesi yasak olan maddesinde Atatürk Milliyetçiliği olarak geçer ve sizin bahsettiğiniz ülkücüler değildir . Zaten ülkücülük milliyetçiliği yansıtmadığı apaçık ortada .

uydurma anayasayı oku ....

supiyi anlat

atatürkün orta asya afganistan avrupa politikalarını anlat

topikteki herkeze.... ÜLKÜCÜLER bu memleketin en şerefli insanlarıdır.

hayatta her şeyin riyası vardır ancak canın riyası olmaz milletin değerleri için ölümlere ülkücüler koşmuştur...

ülkücü dünya görüşü milletin kurtuluşudur.

aklın yolu birdir tarihde olumlu işlere imza atan daima ülkü sahibi insanlar olmuştur. ülkücü hareketin liderinin 1944yılında tesbit edmiş olduğu ülke politikaları uygulanmış olsaydı o doğrultuda politikalar üretilmiş olsaydı bu gün ülkemizde dışardan devşirilmiş hiçbir fikir hayat bulamazdı

kasap staline lenine maoya hayran, kendi insanının kanını dökmeye meraklı insanlarımız, ülkücüleri satılık kalemlerden dinleyip ülkücü düşmanı zavallılarımız olmazdı...

objektif ünüversiteler demişsin kılıçkıranı,önkuzuyu bir oku insana revagörülen vahşeti gör tüylerin yerinden kopmazsa .....

benim ünüversite okuduğum yıllar ünüversitede biz güçlüydük sayımız çok fazlaydı bende yöneticiydim samimiyetimle söylüyorum şiddet uygulamak biryana hep yardımcı olundu ve samimiyetimle söylüyorum ülkücü olmayan insanlar bizlere biz sizi yanlış tanımışız....

ülkücü hareketi tanımadan bilmeden iftira atmak yazık

bilip tanıyıp iftira etmek ihanet......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ha pekaka ha siz ırkçı faşistler.hepiniz bu ülkenin içine ******. siz sütten çıkmış ak kaşık mı oldunuz şimdi.

öldürdüğünüz binlerce masum insanın çoluk çocuğun kanı var ellerinizde. maraşta 110 tane masum insanı çoluk çocuk kadın yaşlı demeden katleden siz faşolar. sivasta insanları diri diri yakan etlerini yiyecek kadar gözü düönmüş siz faşolar. pekakadan ne farkınız var barbar ırkçı faşistler. hiç boşuna aklanmaya çalışmayın. sizin zaten ne kafatasçı olduğunuz ortada.

perinçeğin türküsü sahibinden herduyduğuna inanma onu hipnozet uyut maraşı ,çorumu sattığı binlerce canı ona sor

birazda araştır bu memlekette neolmuş kim yapmış bilmeden fikir sahibiolma senin güvendiğin birlikte olduğun insanlar için insanın hiçbir önemiyoktur kendi varlıklarına bakarlar yazık edersin kendindençok ailene

bu memlekette ülkücüleri sevmeyenlere dikkatettim arzalıtipler sevmeye bilirsin iftira etme edebini bozma tanıdığın bir ülkücü varsa otur onunla konuş sorularsor zarar görmezsin ülkücü olamasanda niçin olamadığını tesbitedersin....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malesef buda oldu kadeş.

yani bu şu demek solcular anadolunu çeşitli yerlerinden üni eğitimi almaya gelen öğrencileri,solcuların kendi guruplarına alma adına bu öğrencilerin nefisleriyle ve gururuyla da oynadılar malesef.solcu bakımlı kız öğrencileri bu anadolu cocuklarının üzerine salıverip onları guruba dahil etmek için gururlarıyla oynadılar.

oddü'de kumaş pantulon giymeyen öğrencileri solcular okula almadı.marmara üniversitesinde peruklu bir bayan öğrencinin zorla başındaki peruğuda aldılar.geçen sene istanbul üniversitesinde solcular ülkücü öğrencileri sınava almamaya kalktılar tabiki korku bilmez ülkücüler sınavlarına girdi.izmitte yakın zamanda kız davasına ülkücü bir gençi dövmeye kalktılar.adanada oruç tutuyor diye ülkücü öğrenciye yapmadıklarını bırakmadılar.

bu mu özgürlük?bu mu kominizm?

inadıma ülkücüyüz inadına mhpliyiz...

perinçeğin türküsü sahibinden herduyduğuna inanma onu hipnozet uyut maraşı ,çorumu sattığı binlerce canı ona sor

birazda araştır bu memlekette neolmuş kim yapmış bilmeden fikir sahibiolma senin güvendiğin birlikte olduğun insanlar için insanın hiçbir önemiyoktur kendi varlıklarına bakarlar yazık edersin kendindençok ailene

bu memlekette ülkücüleri sevmeyenlere dikkatettim arzalıtipler sevmeye bilirsin iftira etme edebini bozma tanıdığın bir ülkücü varsa otur onunla konuş sorularsor zarar görmezsin ülkücü olamasanda niçin olamadığını tesbitedersin....

Arkadaşlar...

Şu ya da bu şekilde çıkar sağlamak için milliyetçiliğe sığınma, milliyetçilik yaftası güven vermiyor. Milliyetçilik, ülke sevgisi, ülke çıkarlarını, onurunu, saygınlığını koruma olarak algılanmalıdır. Bu anlamda milliyetçiliğe gereksinimimiz var. Birey olarak, toplum olarak, uzun süreli olarak ülke çıkarlarını koruduğumuz, ülkenin onur ve saygınlığına gereken özeni gösterdiğimiz söylenemez. Mitinglerde slogan atmakla, kendi görüşlerimize karşı görüşte olanları ortadan kaldırmaya çalışmakla milliyetçi olunamaz. Milliyetçilik böyle ucuz değildir. Milliyetçilik özveriyi, çabayı gerektirir. Milliyetçi olabilmek için, ülkeye bir şeyler katmak, bu ülkede yaşayanlara bazı şeyler verebilmek coşkusu olmalıdır. Kişinin kendini daha iyi yetiştirme için gösterdiği çaba dahi milliyetçiliğin bir gereğidir. Ancak iyi yetişmiş, bilgi ve kültür düzeyi yeterli, etik kurallara uygun davranan kişi ülkesine hizmet verebilir, ülkesine katkıda bulunabilir. Evet, milliyetçilik. Ülkenin çıkarlarını korumak, ülkeyi yüceltmek, ülkeyi kalkındırmak için milliyetçilik. Ülke soygunundan pay almak, hakkımız olmayan kadroları işgal etmek, devlet gücünü belirli kişilerin ya da grupların çıkarları doğrultusunda kullanmak için milliyetçilik olmaz. Bunun adı çetecilik olur.Öyle çete kurmakla, mafyaya hizmet etmek ile, gerektiği yerde tarihte görüldüğü gibi ABD'ye hizmet etmekle ülkücülük veye milliyetçilik olmaz... Bugün her Türk Vatandaşı gendine göre milliyetçidir ve milliyetçilik kimsenin tekelinde değildir. Milliyetçilik korku salmak değildir, Milliyetçilik darkalıpçılık değildir, Milliyetçilik kafatasçılık ta değildir, Milliyetçilik hitlerin yaptığı gibi 1000 Türkü gaz odalarına atmakla da olmaz, Bu bizi daha da bölünmelere, dahada kavgalara, daha da çıkmazlara sokar ve sokmaktadırda. Tabiki tarihte sol ve sosyalizm ya da komünizm adına yola çıkanlarda kan döktü ve savaşlara sebep oldu. Neden 85 yıllık gencecik bir Cumhuriyet olan ülkemizi hala bölünmelere, kaoslara, kavram kargaşasına sürüklerler anlamıyorum. Burada en çok zararı gençlerim görmekte, çocuklarımız çekmekte ve analarımız ağlamaktadır. Bugün solcu da vatanını milletin sever ve onlar kadar milliyetçidir. Neden bu derin ve şiddetli kırılmalar ve anlışılamamazlık anlamıyorum. Bu önümüzdeki süreçet zorlu ve çetin yollardan geçecek olan Türkiyemizin temeline dinamik koymakla eş değerdir.. Lütfen artık bir konsensüs oluşturalım ve asgarı müştereklerde birleşelim. Günümüz akıl, bilin, uygarlık ve gelişme çağı. Biz dar kalıplarımızdan kurtulmak için daha ne kadar kan akıtılacak, kavgalar yapılacak anlamıyorum...

Türkiyenin artık buna lüksü yok...

Sevgi ve saygılarımla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar...

Şu ya da bu şekilde çıkar sağlamak için milliyetçiliğe sığınma, milliyetçilik yaftası güven vermiyor. Milliyetçilik, ülke sevgisi, ülke çıkarlarını, onurunu, saygınlığını koruma olarak algılanmalıdır. Bu anlamda milliyetçiliğe gereksinimimiz var. Birey olarak, toplum .

.

.

.

Türkiyenin artık buna lüksü yok...

Sevgi ve saygılarımla....

güzel kardeşim sen objektiflikten bir haber yaşıyorsun.ilk önce objektiflik nedir,öğren.ondan sonra miliyetçilikle ilgili değerli yorumlarını yap...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.