Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kenan Evren Yoğun Bakımda

Odris

Önerilen İletiler

..

Darbeye ve Darbeci'ye HAYIR

ama..!!

Darbenin oldugu Dönemi göz ardı etmemek gerekiyor..

Darbeden önce sabah evinden çıkan insanların akşama evine dönemedikleri de bir gercekti..

etik olmayan bence, .. Darbeyi yapan Asker öcü gibi gösterilirken darbe'ye zemin hazırlayan Politikacılar

birer kahraman oldular.

Saygılar

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir insan bir insanın ölümünden sevinç duyar mı?

Eğri oturup doğru konuşursak eğer... Gerçek şu ki; Kenan Evrenin ölümünden hiç üzülmeyecek, öldüğüne sevinecek hatta yaptıklarının vebalini ödemeden gittiği için hayıflanacak milyonlarca insan çıkacaktır...

Peki; ölüm yıl dönümleri kutlanacak olursa eğer Sevgiyle mi yoksa Nefretle mi anılacak dersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir insan bir insanın ölümünden sevinç duyar mı?

Eğri oturup doğru konuşursak eğer... Gerçek şu ki; Kenan Evrenin ölümünden hiç üzülmeyecek, öldüğüne sevinecek hatta yaptıklarının vebalini ödemeden gittiği için hayıflanacak milyonlarca insan çıkacaktır...

Peki; ölüm yıl dönümleri kutlanacak olursa eğer Sevgiyle mi yoksa Nefretle mi anılacak dersiniz?

Çok sevgili dostum GeceKuşu... smile.gif

Bu darbe ile neler oldu, neler yaşandı, ne tür enkaz bıraktı öncelikle onlara bakalım...

• 12 Eylül darbesi sonrasında toplumun tüm kesimlerinde son derece köklü ve ciddi değişimler, özgürlük ve demokratik haklarda bir geriye gidiş yaşandı.
  • Uygulanan Türk-İslam sentezinin, yani toplumu milliyetçileştirme ve dincileştirme sürecinin etkileri akademik alanı da tarumar etti.
  • Akademik çalışmaların doğası gereği içinde barındırması gereken eleştirelliği, bilimsel yaklaşımı, aydınlanma yönelimini büyük ölçüde tahrip etti.
  • Üniversitelerdeki öğretim kadrolarına yönelik tasfiye operasyonları bu ülkenin çok değerli insanlarını akademik hayatın dışına itti. Üniversiteler,
  • 12 Eylül cuntası tarafından çıban başı olarak değerlendirildikleri için, en fazla tahribatı yaşayan kurumlar oldu.
  • Pek fazla düşünmeyen, eleştirmeyen, haksızlıklara ve adaletsizliklere itiraz etmeyen, protesto etmeyen bir gençlik yaratmanın adımları o günlerde atıldı.
  • 12 Eylül'lün üniversitelerde yarattığı sorunların başında YÖK geliyor. YÖK, üniversite gençliğini hizaya sokma anlayışıyla oluşturuldu. ve 12 Eylül cuntasının 'anarşi'den sorumlu tuttuğu birkaç kurum arasında üniversite de vardı. Dolayısıyla üniversiteler bu faşizmin özel hedefi oldu.

vb...

Şimdi bunlarda en büyük payı olan bu adamı nasıl anarız...

Nasıl hak ediliyorsa öyle anılacaktır/anılmalıdır...

Tarihsel süreçte kara sayfamızın kara lekesi, karanlık adamı olarak...

Sevgi ve Saygılar...

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

sayın gecekuşu, "ölümünün yıldönümleri kutlanacak olursa" dediğinize göre siz de yazınızda bahsettiğiniz grup içinde olacaksınız demektir. çünkü biliyorsunuz ki ölüm yıldönmümleri kutlanmaz; çünkü kutlama bir şenliktir.:D

hangi ulus bir cuntacıyı ölüm yıldönümlerinde sevgiyle anar.

kaldı ki bu darbecinin ölümü durumunda devlet töreni dahi yapılmamalıdır. çünkü anayasaya aykırı olarak yasal olmayan yöntemlerle yönetime el konulmuştur. kenan evren'in cumhurbaşkanlığı statüsü yasal olarak geçersizdir. kenan evren bir cumhurbaşkanı değil bir darbecidir. dolayısıyla türkiye cumhuriyeti devleti'nin 10 tane cumhurbaşkanı olmuştur. ölümünden sonra devlet töreniyle anma da yapılmamalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ölüm onun icin bir kurtulus olacaktır..

yargılansın ve hak ettigi cezayı alsın..

canavar degiliz...90larını devirmis bir adamın acı cekmesini veya ölmesini isteyecek kadar..

ancak tek dilegimiz türkiyede suc isleyip de bedelinden kacanlardan bir kisinin daha kara kaplı deftere girmemesi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kenan Evren den çıktık yola taaa buralara kadar geldik.

Daha da eskilere insek neler çözülecek neler...

İletilerime yorum yapanlar, soru soranlar...

Ergenekon davasından dolayı gözaltına alınanlar, hapse atılanlar...

Tüm bunların sebeplerini Ergenekon davasını incelediğinizde göreceksiniz.

O kadar yazı arasından şuan buraya gerekli yazıyı bulup da buraya eklemek zor iş... üşeniyorum...

Gidin araştırın, öğrenin.

Kenan Evren öldüğü zaman içimde tarifi olmayan bir huzur hissedeceğimi biliyorum.

Onun cenaze namazını kıldıran imama, cenaze namazını kılan hâzirun'a da küfür edeceğimi çok iyi biliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evren'i savunma anlaminda degil yazdiklarim.30 bin insanin katili Sayin diye aniliyor kimse ölmesini istemiyor ama 90 küsür yasinda birisinin ölmemesi ve yargilanmasi isteniyor.Demek ki bu 30 bin kisinin katili veya öldürülmesinin bas sorumlusu olan kisi Evren'den daha degerli.Birisi ülkeyi bölmeye calisti calisiyor digeri darbe yapti.

saygilarla

Kusura bakmayin ama o "Sayin"in ülkemize yaptiklarinin sebebide gene Evren. Evren olamsa o "Sayin"i kimse tanimayacakti bile.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef Kenan Evren İçin acil şifalar dilemiyorum...

Ve şunu çok iyi biliyorum ki...

Bu ülkede, geçmişte (o dönemlerde) ve şimdide, ne olup bittiğinden habersiz milyonlarca insan var...

Milyonlarca daha insan olacak...

Bilerek veya bilmeyerek diktatörlere şifa dileyen yaptılar bu ülkenin ölülerinden...

Ve daha akıllı çocuklarından daha bilincsiz çocuklar yaptılar...

İşkencecileri kahraman; faşistleri 'sevimli dedeler' sanan hiçbirşeyden habersiz çocuklar yarattılar.

Ben şifa dilemiyorum....

Saygı ve sevgilerimle...

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbeye zemin hazırlayanlar olmasa da alet olan bazı politikacılar vardı ama asıl zemin hazırlayan Türkiye'de Nato'nun kurdurduğu derin devlet/gladyo/kontrgerilladır.

Evren'e nefretlerini sunanlar, onun bir piyon, bir araç olduğunu es geçmemeli, onun şimdiye kadar yargılanamamasının ana sebebinin, onlara '' bizim çocuklar '' diyen babaları olduğunu unutmamalıdırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duyunca Kızgınlığım Arttı...

(ı)...12 Eylül darbesinin suçlusunun hastaneye kaldırıldığını, durumunun ağır olduğunu bildiren haberlerin hemen ardından izleyince kızgınlığım daha da arttı. 12 Eylül'le hesaplaşma tamamlansa, darbecilerin yargılanmasını engelleyen yasa kaldırılsa, 82 Anayasası şimdi ve gelecekte iktidarda olacakların çıkarlarına değil, toplumun taleplerine ve günün gereklerine göre, insan haklarını, demokrasiyi önceleyerek topyekün değiştirilse, yenilense bu kadar kızar mıydım? Elbette hayır...Bir kez daha paçayı sıyırır mı, kalp piliyle yeni aylar, yıllar alır mı bilinmez ama darbeci general tutar da ayak izlerine basarak ilerleyenlerin yargılandığı bugünlerde ölürse, "şaka" gibi olacak! Çünkü kışladan Çankaya'ya geçme becerisinden dolayı devlet töreniyle gömülecek. Bilirsiniz o törenleri, sivil, üniformalı devlet erkanı tabutun arkasında uygun adımla yürür. Yine yürünecek, bu kez yüzlerce, binlerce ölünün üzerine bir kez daha basa basa... İhtimal cenaze töreni televizyonlardan canlı yayınla aktarılacak... İzler miyim? Sanmam...

Çıkıp Taksim'e avazım çıktığı kadar "Ey Özgürlük" diye bağırmak, şarkıyı baştan sona söylemek isterim avaz avaz... On küsur sene yatıp çıkmış arkadaşlarımla kucaklaşmak, ölüme sevinmek, çok sevinmek, sevindiğimi göstermek, isterim... Ağlarım da, ama sevinçten, keyifle, neşeyle... Çocukluk mu, edepsizlik mi? Ölünün arkasından konuşulmaz mı diyorsunuz? Bu öğretinize bakıp, insanlar asılırken, işkencede öldürülürken neredeydiniz diye sormazlar mı insana?

Sorarlar, sorarım...

DİPNOT...

...

(ı)... Berat GÜNÇIKAN'A sevgi ve saygılarımla...

Tarih: Düzenleyen: DİPNOT
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İhtimal cenaze töreni televizyonlardan canlı yayınla aktarılacak... İzler miyim? Sanmam...

Büyük ihtimal pek sakin bir cenaze töreni olmayacak. "Ey Özgürlük" diye haykıranların törende çoğunlukta olacağını ummak istiyorum. Keşke ölmeden, şu anayasa değiştirilebilse ve yargılanabilseydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

kenan evren gibi bir cuntacı hesabı yargı karşısında vermeliydi. dünyada bunun örnekleri vardı. oysa biz 92 yaşına kadar aman birşey olmasın deyip uçakla hastaneye taşıdık.

Sevgili Rua,

Bugün Milliyet gazetesinde ki köşesinde Ece Temelkuran;Kenan Evren'e acil şifalar diyen radyo spikerini tarihten habersizliğe ile suçlayarak "ben acil şifalar" dilemiyorum diyordu.

Ve sonrasında Evren'e acil şifalar dilemiyorum diyenlerle "ölümün ahlakını " sorguluyordu.

Ölümü istemek,birilerini,n ölümünü dilemek insanın harcı değil...o insan ölümün en beterini hakediyorsa da...

Umuyorum ki ölmez;bize hesabını verir.

Ölürse de...

Ece Temelkuran'ın dediği gibi;arka saflarda "hakkımı helal etmiyorum" diyenlerden biri olacağım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rahmetli Türkan Saylan'ın ölümünden günler ve saatler öncesinde bile bu durumunu haber yaparak ağız dolusu hakaretler savuran VAKİT Gazetesi'ne tepki göstermiştim. Kişileri sevip-sevmemek, fikirlerini onaylayıp-onaylamamak başka birşeydir. Ancak en zor anında, en savunmasız halinde, yapayalnızken, dünyevi işlerini haraç-mezat tartışmak bambaşka birşeydir.

Aynı durumu Sayın SAYLAN için düşünmüştüm, şimdi Sayın EVREN için düşünüyorum. Hasta yatağından doğrulup, şu söylenenlere şahit olsa, giderayak söz sahiplerine de iki çift beddua yapıştırır herhalde. Hele ki bu serzenişte bulunan kulun, bir şekilde muhtemel bir hakkı varsa hayatınızda, affınız da yoktur öte yanda.

Uzun lafın kısası;

Sayın EVREN'i sevmedim, sevemedim. Memlekete yaptıklarını hiç onaylamadım. Ancak bugün o insanı kendi muhasebesiyle yalnız bırakmayı istiyorum. Hesap kitap işini dünya gözü ile yasalar önünde yapamadık belki, ancal ilahi adalete teslim ederken bari rahat bırakalım. Helallik alıp verme konusuna gelince, insanlar bu mevzuyu inandıkları ile aralarında halletmeliler, kimsenin de bilmesi gerekmez. O bilsin, kafidir.

Ölüm döşeğinde bunu söze dökmek gayri insanidir diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Türkiye seriatcilarin , irkcilarin ve etnik milliyetcilerin cirit attigi yer olduysa bunun yegane sorumlusu Evren'dir. O milyonlarca insanin kanina ve canina kiymistir, PKK'nin dahi PKK olmasindaki tek sorumludur. Binlerce insan iskenceden gecirilmistir sayesinde. Ben Evren'i ne bu dünyada ne de öteki dünyada af etmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kenan Evren'i darbe yapmaya zorlayan o günkü siyasetciler ve olaylar unutuldu.Ben bir yazimda dedim ki;"O günün siyasetcileri Evren'in isini kolaylastirdilar"bu bir gercektir.Devrimci!lerle Ülkücülerin kirim savasi devam eder hergün 30-40 kisi ölürken, bunlari seyreden siyasetcilerin,burasi sagcilarin burasi solcularin karakolu diyen komiserlerin emniyet amirlerininde yargilanmasini istemiyorsaniz siz asla demokrasi istemiyorsunuzdur.Siz sadece askere olan nefretinizi Evren üzerinden disa vuruyorsunuz.Tabii ki darbe istenmeyen bir seydir.Tabii ki darbe hukuk devletlerinde olmamalidir.Ama soruyorum simdi;Varmiydi hukuk varmiydi demokrasi?Bedava yazmak kadar kolay hicbirsey yoktur,önemli olan ayrintilariyla olayi yansitmaktir.Yoksa herkes kendine göre bir suclu bulur.Solcular icin Evren sucludur,sagcilar icin degildir.

Imralidaki 30 bin insanin katlinden sorumlu teröristbasi icin sayin diyenlerin,onu gözardi etmemeliyiz diyenlerin Evren'e saldirmalarin amaci o günlerde yapilmak istenen sol ihtilalin darbe sonucu yarida kalmis olmasidir.Amac asla demokrasi degildi amac Sovyetlere bagli bir Türkiye idi.

Objektif olabilmek kolay degildir helede ideolojik düsünenler icin.Ama objektif olmak aslinda hadiseleri daha saglikli degerlendirmeye yarar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rahmetli Türkan Saylan'ın ölümünden günler ve saatler öncesinde bile bu durumunu haber yaparak ağız dolusu hakaretler savuran VAKİT Gazetesi'ne tepki göstermiştim. Kişileri sevip-sevmemek, fikirlerini onaylayıp-onaylamamak başka birşeydir. Ancak en zor anında, en savunmasız halinde, yapayalnızken, dünyevi işlerini haraç-mezat tartışmak bambaşka birşeydir.

Aynı durumu Sayın SAYLAN için düşünmüştüm, şimdi Sayın EVREN için düşünüyorum. Hasta yatağından doğrulup, şu söylenenlere şahit olsa, giderayak söz sahiplerine de iki çift beddua yapıştırır herhalde. Hele ki bu serzenişte bulunan kulun, bir şekilde muhtemel bir hakkı varsa hayatınızda, affınız da yoktur öte yanda.

Uzun lafın kısası;

Sayın EVREN'i sevmedim, sevemedim. Memlekete yaptıklarını hiç onaylamadım. Ancak bugün o insanı kendi muhasebesiyle yalnız bırakmayı istiyorum. Hesap kitap işini dünya gözü ile yasalar önünde yapamadık belki, ancal ilahi adalete teslim ederken bari rahat bırakalım. Helallik alıp verme konusuna gelince, insanlar bu mevzuyu inandıkları ile aralarında halletmeliler, kimsenin de bilmesi gerekmez. O bilsin, kafidir.

Son zamanlarda okuduğum en aklı başında yorum. Evet, Türkan Saylan için istemediğimiz muameleyi Kenan Evren için de istememeliyiz, doğru...Her ne kadar ''Türkan Saylan yüzünden kimse ölmemişse de'' diyerek muhalefet şerhi koymak gereğini hissetiysem de, onun hakkındaki daha önceki sözlerimi geri alıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Turkan Saylanla, Kenan Evreni mukayese etmek basli basina en buyuk yanlistir... Cunku Turkan Saylan sayesinde ulkede okadar genc okumus ve meslek sahibi olmustur ayni seyi Kenan Evren icin soyleyebilirmisiniz.. Belki mukayese edilecek biri varsa oda ya Usama bin ladin veya terorist basi olurdu... Bugun ulkede bir kaos yasaniyorsa bunun eseri Kenan Evrendir.. Kisilerin Olumunu istemek yada istememek bizim elimizde olan birsey degildir vakti zamani geldiginde zaten sana bana sormada olecektir.. Ve ardinda cok gorkemli bir devlet torenide duzenlenecektir bundan adim gibide eminim... Hatta ve hatta gazetelerde ve tvlerde mansetlerden yayin yapilacaktir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede Darbe yapan adamlar yargılanmaz, ressam olurlar!

Fakat Darbe yapacağından şüphelenilenler yargılanır, ölüme terkedilir!

Darbeyi yapıp gerçekleştiren kişiye karşı saygıda kusur edilemez, fakat bir kısım savcının üstün başarıları ile darbe yapacak kişileri gözlerinden tanıyıp, sende darbeci gözü var dedikleri yıllarca yargılanır!

Ve nedense bu darbe yapacağından şüphelenilen kişiler yapacakları herşeyi günlüklerine not ederler, suikast planlıyolarsa bilgisayarlarına planı not ederler... Yapmış oldukları herşeyi isimlerle birlikte not tutarlar, "biz on gün sonra darbe yapacağız, ben Mustafa ve İlhan böyle karar verdik, yanımıza a,b,c,x,y, kişileride alarak hükümeti 3 adet el bombası, 5 adet lavsilahı, 28 adet mermi ile indireceğiz, bu silahları orda burda şurda gömdük, bir kısmını denize attık, bazısını bulutlara sakladık, gökten 3 elma düşeceği gün biz Sarıkız'a binip her birimiz emekli ve 70 yaşında olarak çok feci şekilde akepe hükümetinin ayağını kaydıracağız" diye her türlü abukluğu bir deftere not ederler...

Dursun Çiçek örneğindeki gibi darbeye niyetlenen kumandan bir adet antetli kağıda yapmayı planladığı darbeyi üstelik kopyalarınıda alarak dilekçe şeklinde yazdırır... Postaya verir Taraf gazetesine gönderir...

Çünkü darbe böyle yapılır!!!

Kenan Evren mi, o masum çünkü bu ülkede suç işlemek değil, düşünmek cezalandırılır!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kenan Evren'i sevmek gerekmiyor. Çok zor bir görevin altına girmiş ve çok önemli hatalar yapmış, yüklenmek zorunda olduğu bir çok günahı sırtına yüklemekten çekinmemiş bir insandır. Veli Küçük "Azrail emmoğlum olsa bana on seneden fazla zaman vermez" gibi bir laf etmişti. Azrail Kenan Evren'in öz kardeşi olsa o kadar da vermeyebilir. Önemli değil. Hiç birimiz kazık çakmadık. Üzerine zor ve sorumluluk yükleyen bir görev düşen bir kişi ya o görevi yapar, ya kaçınır.

Kenan Evren kaçmamış, görevi tüm günahı ve sorumluluklarıyla üstlenmiş, kardeş kanı akmasını durdurmuştur. Onun yerinde kalmayı, o sorumluluğu üstlenmeyi hiç kimse istemezdi. Görevini yapmış, bu arada sırtına binen tüm günahlara katlanmıştır. İstendiği kadar eleştirilsin, Kenan Evren hakkındaki görüşüm budur. Kendisini selamlıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede Darbe yapan adamlar yargılanmaz, ressam olurlar!

Fakat Darbe yapacağından şüphelenilenler yargılanır, ölüme terkedilir!

Darbeyi yapıp gerçekleştiren kişiye karşı saygıda kusur edilemez, fakat bir kısım savcının üstün başarıları ile darbe yapacak kişileri gözlerinden tanıyıp, sende darbeci gözü var dedikleri yıllarca yargılanır!

Ve nedense bu darbe yapacağından şüphelenilen kişiler yapacakları herşeyi günlüklerine not ederler, suikast planlıyolarsa bilgisayarlarına planı not ederler... Yapmış oldukları herşeyi isimlerle birlikte not tutarlar, "biz on gün sonra darbe yapacağız, ben Mustafa ve İlhan böyle karar verdik, yanımıza a,b,c,x,y, kişileride alarak hükümeti 3 adet el bombası, 5 adet lavsilahı, 28 adet mermi ile indireceğiz, bu silahları orda burda şurda gömdük, bir kısmını denize attık, bazısını bulutlara sakladık, gökten 3 elma düşeceği gün biz Sarıkız'a binip her birimiz emekli ve 70 yaşında olarak çok feci şekilde akepe hükümetinin ayağını kaydıracağız" diye her türlü abukluğu bir deftere not ederler...

Dursun Çiçek örneğindeki gibi darbeye niyetlenen kumandan bir adet antetli kağıda yapmayı planladığı darbeyi üstelik kopyalarınıda alarak dilekçe şeklinde yazdırır... Postaya verir Taraf gazetesine gönderir...

Çünkü darbe böyle yapılır!!!

Kenan Evren mi, o masum çünkü bu ülkede suç işlemek değil, düşünmek cezalandırılır!!!

:clover: Mükemmel! Tek kelimeyle süper belirleme...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son zamanlarda okuduğum en aklı başında yorum. Evet, Türkan Saylan için istemediğimiz muameleyi Kenan Evren için de istememeliyiz, doğru...Her ne kadar ''Türkan Saylan yüzünden kimse ölmemişse de'' diyerek muhalefet şerhi koymak gereğini hissetiysem de, onun hakkındaki daha önceki sözlerimi geri alıyorum.

Cok yanlis düsünüyorsunuz. Evren son 30 yila damgasini vurmustur, ülkeyi kaosun esigine getirmistir. Seriatci nesillerin yetismesinde en öncü rolü oynamistir. Ülkenin yurtseverlerini sindirmistir ve hatta yok etmistir. Bu gün AKP iktidarda ise bunun nedenlerini arastirirsak Evrene'e kadar gider. PKK'nin ve Apo'nun bu hale gelmesindeki sek sorunlu Evren. daha dogrusu 30 bin insanin katledilmesinin sorumluluigu Evren'e aittir.

Apo'ya ölüm diyoruz ama en az onun kadar suclu ve hatta daha da fazla suclu olan Evren icin "Türkan Saylan'a istemedigimiz muameleyi Evren icinde istemeyelim" gibi tutarsiz cümleler sarfediyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen git de bunları Vakit gazetesine anlat bakalım aynı fikirdeler mi ?

Sayin Dogrucudavut olur gidip soylerim Vakit gazetesine sizdende selam soyleyimmi acaba... ?! Peki Kenan Evreni kime şikayet edeyim ?! Vakit nakit veyahut herhangi bir gazetenin yazip cizdigi anlattiklari okadarda onemli degil.. Bir cok kisi Turkan Saylanida taniyor Kenan Evrenide.. Neden Acaba Turkan Saylan oldugunde binlerce kisi sokaga dokuldude, Kenan Evren her hastaneye yatisinda herkes olumunu beklemekte ?!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.