Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

'Çorap kokulu adamlar Anıtkabir'e girmesin'

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

17.06.2009 Çarşamba

Volkan Konak'tan tartışma yaratacak göndermeler...

01042009534504_01.jpg

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde 14- 20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali'nde sahneye çıkan Volkan Konak, sık sık Atatürk'e sevgisini dile getirdi. Atatürk karşıtlarından `çorapları kokanlar' diye söz eden Volkan Konak, "Onlar Ankara ziyaretlerinde Anıtkabir'i ziyaret etmiyorlarmış. Aman etmeyin. Onlar çorap kokulu adamlar. Onlar topuklarının arkasına basarak girmesinler zaten Anıtkabir'e. Onlar girerse, Anıtkabir'i dezenfekte etmek gerekir" diye konuştu.

Kemer Belediyesi tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen festivalde sahneye çıkan Volkan Konak, yaklaşık bir saat kaldığı sahnede hem ağladı hem de izleyenleri ağlattı. Hareketli şarkılarla programına başlayan Volkan Konak, söylediği romantik şarkılar, anlattığı hikayeler ve okuduğu Nazım Hikmet şiirleri ile izleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

Aynı ideolojide olmayan, aynı fikri taşımayan insanları sevebileceğini söyleyen Volkan Konak, "Ben yalnızca bu güzel ülkeyi sevmeyen insanları sevmem" dedi.

`DOKTORLAR KIZMASIN BANA'

Volkan Konak, babasının vefatının ardından yazdığı `Cerrahpaşa' şarkısını yazma hikayesini ise gözyaşları içinde anlattı.

Bu şarkının ardından doktorların kendisine tepki gösterdiğini de belirten Volkan Konak, "Ben kimseyi suçlamadım. Yalnızca bir gönderme vardı orada. Hani, bugün hava sıcaktır da yağmur yağar. Yaz günü terlemek gerekirken, üşürsünüz ya. Ben bu durumun tepkisini dile getirdim yalnızca. Yoksa, ben tüm doktorlarımıza büyük saygı duyuyor, hepsine çok güveniyorum. Diyorlar ya, `Sizin babanız öldü mü?' diye. Benimki öldü. Onun yıkandığını görünce, insanın gözüne sabun kaçıyor. Benim gözlerime sabun kaçtı. O günden beri de kör oldum. Görmüyorum" diye konuştu.

Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

17.06.2009 Çarşamba

.

.

Bu şarkının ardından doktorların kendisine tepki gösterdiğini de belirten Volkan Konak, "Ben kimseyi suçlamadım. Yalnızca bir gönderme vardı orada. Hani, bugün hava sıcaktır da yağmur yağar. Yaz günü terlemek gerekirken, üşürsünüz ya. Ben bu durumun tepkisini dile getirdim yalnızca. Yoksa, ben tüm doktorlarımıza büyük saygı duyuyor, hepsine çok güveniyorum. Diyorlar ya, `Sizin babanız öldü mü?' diye. Benimki öldü. Onun yıkandığını görünce, insanın gözüne sabun kaçıyor. Benim gözlerime sabun kaçtı. O günden beri de kör oldum. Görmüyorum" diye konuştu.

Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)

Bak iste simdi bosuna insanlarin coraplari kokacak. Boylece hepimizin foyasi ortaya cikacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Volkan abi doğru söylemiş?

Hem girmesinler derken hem de onlara "çorap kokulu adamlar" derken

Çünkü bir insan eğer ki benimsemediği bir ideolojinin mimarının anıt mezarına ziyarete gidiyorsa kendiyle çelişir...

Çorap kokmalarına gelince... Doğru... Onlar ayakkabıdan çok "takunya" giyerler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Volkan abi doğru söylemiş?

Hem girmesinler derken hem de onlara "çorap kokulu adamlar" derken

Çünkü bir insan eğer ki benimsemediği bir ideolojinin mimarının anıt mezarına ziyarete gidiyorsa kendiyle çelişir...

Çorap kokmalarına gelince... Doğru... Onlar ayakkabıdan çok "takunya" giyerler...

Takunya hamamlarda kullanilirdi. Ahsaptan yapilirdi suya dayanikli olsun diye. Oyle ki, yillanmislarin yaninda yoresinde yosunlar buyurdu. Koku falan da yapmazdi. Son derece acik bir terlik cesidi idi.

Camilerde de kullanilmasinin sebebi giyilip cikarilmasinin kolay olmasi ve cabucak kurumasi idi.

Takunya giyen bir adam gunde hic olmazsa uc kez coraplarini cikarip ayaklarini soguk suda yikiyor demektir. Cogunlukla kokmaz bunlarin ayaklari. Ama bir sanayi calisaniysa, ya da pazarlamaci vs. dogal olarak, gun boyunca ayaklari nefes almaya firsat bulamayabilir. O insan camiye girecek ise buna uygun bir onlem almalidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sakın ha söylediklerimdeki amacı satırmaya çalışma The Mask efendi...

Forumdaki herkes ne söylemeye çalıştığımı gayet iyi anladı...

Takunyanın hamamda kullanıldığını ben de biliyorum elbette...

Eğer ne söylemeye çalıştığımı anlamadıysan o takunyanın üstüne sarık cübbe ekle bir de aklına kafasını örümcek ağları sarmış karanlık düşünceli bir irticacı getir... O zaman anlarsın... Bu onların yani irticacıların üniformasıdır...

Yoksa takunyaya lafımız yok... Hatta şimdiki plastik terliklerden çok daha sağlıklıdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sakın ha söylediklerimdeki amacı satırmaya çalışma The Mask efendi...

Forumdaki herkes ne söylemeye çalıştığımı gayet iyi anladı...

Takunyanın hamamda kullanıldığını ben de biliyorum elbette...

Eğer ne söylemeye çalıştığımı anlamadıysan o takunyanın üstüne sarık cübbe ekle bir de aklına kafasını örümcek ağları sarmış karanlık düşünceli bir irticacı getir... O zaman anlarsın... Bu onların yani irticacıların üniformasıdır...

Yoksa takunyaya lafımız yok... Hatta şimdiki plastik terliklerden çok daha sağlıklıdır

Takunya tamam da, uzerindeki cubbe ve sarik nedir, anlayamadim. Aslinda yaptigin gondermeyi anladim. Anlamazliktan gelmemin sebebi, yaptigin genellemenin kusurlu olusu.

Belki bana behsettigin tipolojiye uygun bir isim soylersen kafamda daha iyi canlanir takunya+cuppe+sarik triosu.

Insani durumun paradoxu sudur ki hicbir sey kendi varligimizi asma zorunlulugumuz kadar bize aykiri degildir. Ama yani zaman da hicbir sey bu gerekliligin ozu kadar temelde biz degildir. Musluman bu askin durumun temsilcisidir. Aslina rucu etme gayesi bakimindan, elbette, irticacidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk'ten ve onun yaptiklarindan genelde rahatsiz olanlarin dogal olarak ANITKABIR'DE isleri yoktur. O kesimde belli zaten, cübbeli, cember sakalli, kadinlarin gözlerine kadar kapatanlar ve malesef seriat ile yatip kalkanlar.

Zaten bizim de 'Olmeden once gorulecek 100 yer,' listemizde orasi yok. Ama bunun sebebi VK'nin iddia ettigi gibi corap/stockings meselesi degil. Sadece o anitin mimari ozelliginin bulunmayisi ve ona yuklenen anlamin bir tur ibadet/tapinma evi cagrisimi yapmasi. Ne var ki bizim sadece Bir tanrimiz var.

10 yil marsi nasil Isvec oduncu marsinin inhilale ugramis sekliyse, aslinda anitkabir de Yunan collesium'unun mimari orneginden baskasi degildir.

Kocaman bir devlet adamina daha iyi bir mimari anit dusunulemedi mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk'ten ve onun yaptiklarindan genelde rahatsiz olanlarin dogal olarak ANITKABIR'DE isleri yoktur. O kesimde belli zaten, cübbeli, cember sakalli, kadinlarin gözlerine kadar kapatanlar ve malesef seriat ile yatip kalkanlar.

Aynen katılıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

17.06.2009 Çarşamba

01042009534504_01.jpg

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde 14- 20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali'nde sahneye çıkan Volkan Konak, sık sık Atatürk'e sevgisini dile getirdi. Atatürk karşıtlarından `çorapları kokanlar' diye söz eden Volkan Konak, "Onlar Ankara ziyaretlerinde Anıtkabir'i ziyaret etmiyorlarmış. Aman etmeyin. Onlar çorap kokulu adamlar. Onlar topuklarının arkasına basarak girmesinler zaten Anıtkabir'e. Onlar girerse, Anıtkabir'i dezenfekte etmek gerekir" diye konuştu.

Ben bu çorap kokmayla, Cumhuriyet karşıtlarının alakasını kuramadım açıkçası.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu çorap kokmayla, Cumhuriyet karşıtlarının alakasını kuramadım açıkçası.

Mecaze anlaminda bir ince espiri yapilmaya calisilmis.. bu espiri karadenizin ince espirisi inaniyorum telepati yönüylede olsa yerine gidecektir...

tam anlamiyla nereye gidecek bende bilmiyorum fakat gidecektir :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten bizim de 'Olmeden once gorulecek 100 yer,' listemizde orasi yok. Ama bunun sebebi VK'nin iddia ettigi gibi corap/stockings meselesi degil. Sadece o anitin mimari ozelliginin bulunmayisi ve ona yuklenen anlamin bir tur ibadet/tapinma evi cagrisimi yapmasi. Ne var ki bizim sadece Bir tanrimiz var.

10 yil marsi nasil Isvec oduncu marsinin inhilale ugramis sekliyse, aslinda anitkabir de Yunan collesium'unun mimari orneginden baskasi degildir.

Kocaman bir devlet adamina daha iyi bir mimari anit dusunulemedi mi?

Sen şimdi bırak Anıtkabir'in mimari yapısını konumuz o değil...

Tapınma mı? İbadethane çağrışımı mı? Anlaşıldı senin derdin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Volkan Konak benim hemserimdir,insanlari sever,ileri görüslü cagdas ve de milliyetcidir.Sanatciligi sahneler icin degil sanat icindir.Onun corap kokulular demesinde ki mecazi anlayanlar tabii ki anlamistir.

saygilarla

Insanlardan sevdiklerini sever diyelim buna isterseniz. Boylece sevmedikleri icin de sevmeme hakki mahfuz kalir. VK hatirlatmasaydi ben de tam en bayramlik giysilerimle AK'ye gidecektim. Bunun icin bir cift Nike LeBron spor ayakkabi, terletmeyen Nike Profesyonel corap, bir acik mavi Levi's pantolon ve Docker's tisort almistim.

Sanirim benim Nike coraplarim bile VK'yi memnun etmez. O kafami istiyor benim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Volkan Konak benim hemserimdir,insanlari sever,ileri görüslü cagdas ve de milliyetcidir.Sanatciligi sahneler icin degil sanat icindir.Onun corap kokulular demesinde ki mecazi anlayanlar tabii ki anlamistir.

saygilarla

Ben anlay anlayamadim. Aciklar misin, lutfen?

Mesela, basortusu de bir corap kadar kotu kokar mi Anitkabir'de?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben anlay anlayamadim. Aciklar misin, lutfen?

Mesela, basortusu de bir corap kadar kotu kokar mi Anitkabir'de?

Aslında çok iyi anladınız!

Başörtüsünün anıtkabire giremediğini gördünüz mü? Başörtüsünden dolayı anıtkabire giremeyen birisini gördünüz mü ? Bizim derdimiz başörtüsünü kendi inancı gereği örten insanlarınla değil. Başörtüsü eğer kişi için bir araç olarak kullanılıyorsa evet girmesin anıtkabire! Atatürk'ü sevmeyen, düşüncelerini benimsemeyen, özellikle laiklik kavramının ne anlama geldiğini bilmeyen,şeriatçı düşünceler doğrultusunda,şeyhleri kendisine lider gören kişiler girmesinler anıtkabire.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtüsünün anıtkabire giremediğini gördünüz mü? Başörtüsünden dolayı anıtkabire giremeyen birisini gördünüz mü ? Bizim derdimiz başörtüsünü kendi inancı gereği örten insanlarınla değil. Başörtüsü eğer kişi için bir araç olarak kullanılıyorsa evet girmesin anıtkabire! Atatürk'ü sevmeyen, düşüncelerini benimsemeyen, özellikle laiklik kavramının ne anlama geldiğini bilmeyen,şeriatçı düşünceler doğrultusunda,şeyhleri kendisine lider gören kişiler girmesinler anıtkabire.

:clover::clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya biri basortusuzlugunu arac olarak kullaniyorsa? Madem sen basortululugun ne zaman arac olarak kullanildigini tesbit edebiliyorsun, belki ben de basortusuzlugun ne zaman arac olarak kullanildigina karar vereyim. Bu ulkede basortululugun ne zaman oyle kullanildigini tesbit eden kurumlar var. Bunun tersini tesbit eden kurumlar neden yok?

Bir seyin ne zaman simge ne zaman masum anadolu kadininin geleneksel kiyafeti olduguna neden siz karar veriyorsunuz? Bu hakki size kim verdi?

Girmezler o insanlar AK'ye. Girmek de istemezler, gormek de. Problem biz size karisinca baslamadi. Biz sizi hicbir zaman universiteden kovmadik giyim kusaminizdan dolayi. Problem siz bizleri kovmaya basladiginizda basladi. Biz laik egitim kurumlarindan mezun olanlarin OSS puanlarini kirmadik. Siz IHL'lerden mezun olanlarin puanlarini kirdiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Girmezler o insanlar AK'ye. Girmek de istemezler, gormek de. Problem biz size karisinca baslamadi. Biz sizi hicbir zaman universiteden kovmadik giyim kusaminizdan dolayi. Problem siz bizleri kovmaya basladiginizda basladi. Biz laik egitim kurumlarindan mezun olanlarin OSS puanlarini kirmadik. Siz IHL'lerden mezun olanlarin puanlarini kirdiniz.

Bakalım ;

bu ülkede oruç tutuyor diye hiç kimseye şiddet uygulandı mı ? Oruç tutmuyor diye insanlar öldürüldü.

Bu ülkede alkol almıyor diye kimseye şiddet uygulandı mı ? Üniversite şenliğinde bira standı var diye baltalarla satırlarla öğrencilere saldırıldı. Bu ülkede alkol satıyor diye işyerleri bombalandı.

Bu ülkede dini inancı var diye insanlar yakıldı mı ? Dini inancı olmadığı veya kendileri gibi dini inanca sahip olmadıkları için 38 insan diri diri yakıldı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım ;

bu ülkede oruç tutuyor diye hiç kimseye şiddet uygulandı mı ? Oruç tutmuyor diye insanlar öldürüldü.

Bu ülkede alkol almıyor diye kimseye şiddet uygulandı mı ? Üniversite şenliğinde bira standı var diye baltalarla satırlarla öğrencilere saldırıldı. Bu ülkede alkol satıyor diye işyerleri bombalandı.

Bu ülkede dini inancı var diye insanlar yakıldı mı ? Dini inancı olmadığı veya kendileri gibi dini inanca sahip olmadıkları için 38 insan diri diri yakıldı.

Cyrano, benim unuttuğum bir noktyaya değinmişsin. :flowers:

Üstelik birde hoşgörülü olduğunu söylerler ! Nedir hoşgörü,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım ;

Bir daha bakalim;

Bu ulkede basortusuz diye bir insan okuldan atildi mi? Basortulu diye cok insan universiteden ve hatta IHL'lerden kovuldu.

Bu ulkede basortusuz diye bir insan meclisten kovuldu mu? Basortulu diye ulkeden kovuldu.

Bu ulkede sakalsiz diye belediyelerden isci/memur cikarildi mi? Sakalli diye cikarildi.

Bu ulkede basortusuz diye bir kesim ajan provakatorlukle suclanmadi mi? Basortulu diye suclandi.

Bu ulkede bir sehir ultra laik diye dinci komplonun kurbani edilip onlarca vatandasi islemedikleri suclardan muebbet hapse mahkum edildi mi? Tersi oldugu icin Sivas'ta toplu cezalandirma ve kiyim gerceklestirildi.

Bu ulkede basortusuz/sakalsiz diye kimi hastanelerden, doktorun keyfi uygulamasiyla hastalar kapi disari edildi mi? Carsafli diye yasli kadinlar hastaneden geri cevrilmedimi.

Bir de laikci hosgoruden bahsedersiniz.

Bu ulkede dini inancindan dolayi (daha acik bir ifadeyle, Sahih Islami gelenege bagliliklarindan dolayi) insanlar gorebilecekleri tum zorluklari gorduler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya biri basortusuzlugunu arac olarak kullaniyorsa? Madem sen basortululugun ne zaman arac olarak kullanildigini tesbit edebiliyorsun, belki ben de basortusuzlugun ne zaman arac olarak kullanildigina karar vereyim. Bu ulkede basortululugun ne zaman oyle kullanildigini tesbit eden kurumlar var. Bunun tersini tesbit eden kurumlar neden yok?

Bir seyin ne zaman simge ne zaman masum anadolu kadininin geleneksel kiyafeti olduguna neden siz karar veriyorsunuz? Bu hakki size kim verdi?

.

Geleneksel kıyafetler öyle mi ?

Gelin birlikte geleneksel kıyafetlere bir bakalım :

Anadolu%20kadını.JPG

normal_trabzon_kadin.jpg

20010217-20kirman-20ceviren-20kadin-1.jpg

Geleneksel olmayan aşırı dindar muhafazakar kesime de bakalım buyrun :

dd14b9e913148873f1by.jpg

peceli-seks-uzmani_o.jpg

Ne büyük benzerlik !!!

İhl'den mezun olan bir kişi zaten seçimini yapmıştır. O okula gitmeden bilmiyor muydu puanının kıralacağını ? Biliyordu! O zaman mezun olduğunda ya ilahiyat fak.'ne gider ya da aöf'den istediği bölümü seçebilirler.

Girmesinler bizde o insanları görmek istemeyiz anıtkabirde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Sayın.Politika, Volkan Konak'ı ünlü olmadan öncesinden tanırım ve sanatını da severim. 80'lerin sonuna doğru bağlama dersi almıştım bir müddet kendisinden.

Onun yaptığı koku bazında mecazı anlıyorum tabii de, '' topuklarının arkasına basanlar '' ifadesini, ben biraz lümpen tavırlı cumhuriyet ve Atatürk karşıtlarına gönderme diye düşündüm. Mesela, Kasımpaşalı birisini mi kastediyor dersiniz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.