Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hidayet Türkoğlu NBA'de FİNAL'e Kaldı

Admin

Önerilen İletiler

Aynı maçtan bahsediyoruz sanırım ama çok farklı açılardan...

Şimdi Hidayet Türkoğlu çok hata yaptı diye bir ibare var ve ben bu açıklamanın ne anlama geldiğini pek anlamadığım için anladığım şekilde maçı biraz açacağım. Bu sanki daha önce çok iyi oynuyormuşta bu maçta kötü oynamış gibi bir ibareyide beraber getiriyor gibime geliyor: Şimdi maçın istatistikleri ile biraz bu düşünceye göz atalım...

Hedo Turkoglu

Sayı: 18

Rebound: 6

Asist: 7

Top Kaybı: 1

Top Çalma: 1

Oynadığı dakika: 42:14 (maçın en çok oyunda kalan oyuncusu)

Hem Forvet-Forward hem Oyun Kurucu - Playmaker- Guard oynayan yegane oyuncu bu maçta da çoğunlukla pick and roll denilen üst düzey hareketleri yaparak bir çok oyuncuya direkt asistle sayı yaptırdı.

Bu istatistikler Hedo'nun genelde playofflarda sergilediği oyn performansının ortalaması... :)

Anlatmak istediğim bazen görüntüde çok büyük hareketler yapmasada takımını sırtlayan bir oyuncu...

Yukarıdaki oyuncu istatistikleri ile sizin söylediğiniz yorumu bence haketmiyor. -_-

fft4mf278282.jpg

Saygılar :)

Yazdığınızı yeni gördüm.

Dediğimi iyi anlatamamışım sanırım :) Hedo maçta kötü oynadı demedim yazıda. Maçın sonunda (son anlarında) yorgundu ve pek çok hata yaptı dedim. Bu maç sonu hataları Laker'sın bu maçta neredeyse farkı kapatıp Orlandoyu yakalamasına yol açıyordu. Maç başında Hedo iyi oynadı yani buna itirazım yok, son bölümden yorulmasından ve uygun olmayan konumlardan attığı isabetsiz şutlarla topu sık sık rakibe kazandırmasından bahsettim. Neyse maç eskide kaldığından vakti geçmiş ama yanlış anlamayı düzeltmek maksadıyla yazdım bu mesajı.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Yazdığınızı yeni gördüm.

Dediğimi iyi anlatamamışım sanırım :) Hedo maçta kötü oynadı demedim yazıda. Maçın sonunda (son anlarında) yorgundu ve pek çok hata yaptı dedim. Bu maç sonu hataları Laker'sın bu maçta neredeyse farkı kapatıp Orlandoyu yakalamasına yol açıyordu. Maç başında Hedo iyi oynadı yani buna itirazım yok, son bölümden yorulmasından ve uygun olmayan konumlardan attığı isabetsiz şutlarla topu sık sık rakibe kazandırmasından bahsettim. Neyse maç eskide kaldığından vakti geçmiş ama yanlış anlamayı düzeltmek maksadıyla yazdım bu mesajı.

Saygılar...

Öyle olsun bakalım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hidayet Türkoğlu'nu üzen rakamlar

NBA'de Orlando Magic formasıyla final oynama başarısı gösteren Hidayet Türkoğlu, son günlerde basında çıkan alacağı transfer ücretiyle ilgili ilgili haberleri düzeltti.

NTV Spor'a konuşan Hidayet Türkoğlu, alacağı transfer ücretiyle ilgili basında çıkan haberleri yalanladı. Orlando Magic'de kalma isteğini yineleyen yıldız oyuncu, "Ama ailemi ve geleceğimi de düşünmek zorundayım" dedi.

NBA'de Orlando Magic formasıyla final oynama başarısı gösteren Hidayet Türkoğlu, son günlerde basında çıkan transferle ilgili haberlerden duyduğu rahatsızlığı NTV Spor ekranlarında dile getirdi.

Spor Merkezi programında Burcu Esmersoy'un sorularını yanıtlayan Türkoğlu, öncelikli olarak final oynama başarılarıyla ilgili, çok iyi bir sezon geçirdiğini ve kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Her oyuncunun gelmek isteyeceği seviyeye, iyi oynayarak geldiği için çok mutlu olduğunu belirten milli basketbolcu, "Gönül isterdi ki; Türkiye'ye şampiyon olarak dönelim.

Ama gönüllerin şampiyonu olarak döneceğim. Bu da bana gurur veriyor. Her zaman mütevazi olmayı tercih etmişimdir. İnsanlar gereken herşeyi söylüyor, bana söyleyecek birşey kalmadı.

Beni koydukları yer onurlandırdı. Gelmiş olduğum nokta her insanın isteyeceği en iyi nokta. Sabahları kalkıp beni destekleyen herkese de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" açıklamasında bulundu.

Transfer sezonunun başlamasıyla hakkında çıkan haberlerden rahatsız olduğunu belirten Türkoğlu, "Hem avukatım hem ben Türkiye'deki medyada çıkan haberlere şaşırdık.

Burada çıkan haberleri yanlış anladılar. Söylenilen rakamlar takımların yıllık lüks vergi rakamları. İnsanlar lüks vergi rakamı olarak yazılan parayı kazanacağımı algıladı. Bunun düzeltilmesini istiyorum" dedi.

Orlando'da özellikle son 2 senede NBA kariyerinin en iyi dönemini de geçirdiğini ifade eden Hido, bunda hem antrenörünün hem de takım arkadaşlarının büyük payı olduğunu söyledi.

Buna karşın yaşından ve NBA'de geçirdiği senelerden dolayı alacağı rakamların aşağı yukarı ortada olduğunu ifade eden Hidayet, yine de şu an kesin birşey söylemesinin mümkün olmadığını vurguladı.

"Hepimiz profesyoneliz" diyen Hido, "Gönül tabi ki Orlando'da kalmak ister.

Ancak 30 yaşındayım ve ailemi ve geleceğimi düşünmek istiyorum.

Umarım her iki taraf için de hayırlı olur" diye konuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

99146.jpg

Hido Toronto yolunda

Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, Toronto Raptors ile prensip anlaşmasına vardı.

NBA’de transferin gözdesi olan Hidayet Türkoğlu, Portland Trail Blazers’ın 53 milyon dolarlık teklifini geri çevirerek Toronto Raptors ile anlaştı.

Portland’da bulunan Türkoğlu Cuma 23:30 sularında NTV SPOR’a konuşmuş ve Kanada basınında çıkan haberlerin aksine Toronto Raptors’ın hâlen avukatıyla görüşme halinde olduğunu söylemişti.

Türkoğlu bu açıklamadan yaklaşık dört saat sonra Toronto Raptors’ın teklifine evet dedi. The Oregonian gazetesinde çıkan habere göre Hido için 60 milyon doların üzerinde bir kontrat öneren Raptors, transferin galibi oldu.

Portland’a oranla Hidayet’e daha yüksek bir teklif sunan Toronto’nun daha büyük bir Türk nüfusuna sahip olması, daha büyük bir şehir olması ve Raptors takımının Doğu Konferansı’nda yer alması Türkoğlu’nun fikrinin değişmesindeki en önemli sebepler olarak gösteriliyor. İki sezondur son anda all-star’ı kaçıran Hidayet Türkoğlu bu sezondan itibaren all-star seçilmek istiyor.

Antrenörlüğünü 1985-86 sezonunda Fenerbahçe’de oynayan Jay Triano’nun yaptığı Toronto Raptors, uluslararası basketbola en yakın takım görünümünde. İspanyol Jose Calderon, İtalyan Andrea Bargnani ve Hırvat Roko Ukiç’i kadrosunda bulunduran Toronto’nun genel menajer yardımcılığını da eski Benetton Treviso menajeri Maurizio Gherardini yapıyor.

Tüm bunlara karşın resmi sözleşmeler en erken 8 Temmuz’da imzalanacağı için, Portland’ın karşı bir teklif yapması durumunda Hidayet’in kararını değiştirme şansı da bulunuyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

thumbkyk.jpg

Hidayet Türkoğlu Türkiye`ye geldi

NBA`de Orlando Magic takımından Toronto Raptors ile anlaşmaya varan milli basketbolcu

Hidayet Türkoğlu, İstanbul`a geldi.

İstanbul`a eşi Banu ve kızı Ela ile birlikte gelen Türkoğlu`nu burada milli takım idari sorumlusu Barbaros Akkaş ile

(A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay karşıladı. Hidayet Türkoğlu Mimar Fatih Ergökmen Konferans Salonu`nda

düzenlediği basın toplantısında, uzun bir süreden sonra Türkiye`ye döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

9 aydan sonra ailemin yanına ve memlekete dönmekten mutlu olduğunu belirten Türkoğlu,

` Uzun bir sezon ve play-offlardan sonra kontrat derdine düşmekten, bir türlü tatil yapma ve ailemle vakit geçirme fırsatı

bulamadım` dedi.

NBA`de sezon içinde ve Play-offlarda ortaya koyduğu performansın kendisini mutlu etiğini belirten Hidayet,

``NBA`de final oynamak ve burada göstermiş olduğum performans beni mutlu etti. Bu bir sporcunun isteyebileceği

en iyi nokta.

Hem takım olarak, hem de sporcu olarak yıllarca çalışarak gelebileceğiniz bir noktadır. Ben bunu başardığım için mutluyum. Bunun neticesinde iyi bir kontrat elde ettim` dedi.

`Paranın ikinci planda kalmasını istiyorum`

Gösterdiği performansla bu noktaya geldiğini vurgulayan Türkoğlu, `Medyada da bu şekilde kalmasını istiyorum. Kimseden gizleyip, saklayamam, kazanmış olduğum paralar ortada.

Benim ve ailemin uzun yıllar en iyi şekilde geçinmesini sağlayacak. Ama söylediğim gibi ben ortaya koyduğum oyundan ve başarıdan dolayı böyle bir kontratı imzaladım.

O yüzden paranın ikinci planda kalmasını istiyorum. Özellikle Türkiye`de bu konuda ön planda olmak istemiyorum`` dedi.

`Takım oyununa önem veren sporcuyum` Toronto Raptors`tan önce Portland Trail Blazers ile görüştüğünü belirten Hidayet

Türkoglu, `Teklifleri arasında büyük bir fark yoktu.

Ama sonuçta takım oyununa önem veren bir sporcuyum. Menajerimle olan görüşmemde, iyi takımlarla birlikte devam

etmek istediğimi söyledim. İlk görüşmem Portland Trail Blazers ile başladı.

Daha sonra Toronto Raptors devreye girdi. Hem basketbol olarak hem de şehir olarak bana cazip geldi. Oynadıkları

basketbol stili, bugüne kadar oynadığım oyunla çok benzer.

Bu nedenle burayı tercim ettim. Oradaki oyuncuların da bana yardımcı olacağını düşünüyorum` dedi.

Hidayet, milli takım olarak eylül ayında Polonya`da düzenlenecek 36.Avrupa Basketbol Şampiyonası`nda madalya için

mücadele edeceklerini söyledi.

Kendisine her dalda güvendiğni söyleyen Türkoğlu, `NBA`deki formamı çıkardım, dolaba astım. Önümüzdeki haftadan

itibaren (A) Milli Takım formasını giymeye başlayacağım.

Onun ayrı bir gururu ve heyecanı var. Çünkü NBA işiniz, orada paralar kazanıyorsunuz, ama milli takıma kesinlikle içten ve

gururla hizmet veriyorsunuz. Geçen seneden yakaladığımız güzel bir hava var. Ben madalya diliyorum` dedi.

Polonya`da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası ile gelecek sene Türkiye`de düzenlenecek 2010 Dünya Şampiyonası`nın

Türk basketbolu için çok önemli olduğunu vurgulayan Türkoğlu, `Bu organizasyonlar Türk basketbolu için bir çıkış noktası

diyebilirim.

Biz de (A) Milli Takım olarak bunun bilincindeyiz. Önemli olan takım olabilmemiz. Ben bütün takım arkadaşlarıma

güveniyorum. Hepsi göstermiş oldukları performanstan dolayı milli takımı hak etmiş oyunculardır. Inşallah Avrupa

Şampiyonası`ndan Türkiye`ye iyi neticelerle döneriz`` dedi.

Bir basın mensubunun yeni takımı Toronto Raptors`un bulunduğu Kanada`da domuz gribinin yaygın olduğu sorusuna

iseTürkoğlu, ` Buradan çıktıktan sonra hastaneye gideceğim. Sonuçta herkesin başına gelebilecek bir olay, yapacak bir

şeyim yok.

Milli takım kampı başlamadan önce hepimiz sağlık kontrollerinden geçiyoruz. Öyle bir şey olursa tedbirini alırlar.``

Hidayet Türkoğlu basın toplantısın ardından yeni takımı Toronto Raptors`da giyeceği 26 numaralı forma ile basın

mensuplarına poz verdi.

RASIM TURHAN- İSTANBUL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

12 DEV ADAM, İSPANYA ZAFERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Polonya'da Düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İkinci Tura İspanya'yı 63-60'lık Skorla Mağlup Ederek Başlayan 12 Dev Adam'da Oyuncular, Karşılaşma Sonrası Maçı Değerlendirdi.

Polonya'da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ikinci tura İspanya'yı 63-60'lık skorla mağlup ederek başlayan 12 Dev Adam'da oyuncular, karşılaşma sonrası maçı değerlendirdi.

A Milli Takım Kaptanı Türkoğlu Haberleri'>Hidayet Türkoğlu, İspanya galibiyetiyle ilgili olarak, "Şuan herşey iyi gidiyor. Kazandığımız için çok mutluyuz. Her geçen gün daha da iyi oynuyoruz. Önemli takımlara karşı mücadele ediyoruz. İstediğimiz dereceye ulaşmak istiyoruz. Tüm arkadaşlarımla sergiledikleri performanstan dolayı gurur duyuyorum. Türk halkını sevince boğmaya devam etmek istiyoruz. İnşallah Sırbistan maçını da kazanacağız." şeklinde konuştu.

Bireysel performansını da değerlendiren Semih ayrıca, "Turnuvaya iyi başlayamadım. Son iki maçta çok iyi konsantre oldum. Pau Gasol'un nasıl bir oyuncu olduğu iyi biliniyor. Ancak ben çıktım ve oyunumu oynadım." açıklamasında bulundu.

Çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Oğuz Savaş, "Bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Herkes çok iyi mücadele ediyor. Bugün özellikle Semih çok iyi bir performans sergiledi. Amacımız madalyaya ulaşmak." diye konuştu.

Takım olarak iyi mücadele ettiklerini söyleyen Engin Atsür ise "Aldığımız bu galibiyetten dolayı çok mutluyuz. En önemli durum ise 12 oyuncunun da elinden geleni yapması. Çok iyi bir performans sergiledik. İspanya gibi bir devi devirdiğimiz için çok mutluyuz." ifadesini kullandı.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 12.09.2009

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

hido168064728.jpg

Hido sahne alıyor

Bu gece 01:00'de NBA TV'den yayınlanacak maçta Hidayet Türkoğlu, yeni formasıyla ilk kez Cleveland'a karşı mücadele edecek.

NBA'deki temsilcilerimizden Hidayet Türkoğlu'nun takımı Toronto Raptors, sezonun ilk maçında şampiyonluk adaylarından Cleveland Cavaliers'ı ağırlıyor.

Ligin en değerli oyuncusu LeBron James'in liderliğini yaptığı kadroya 37 yaşındaki all-star pivot Shaquille O'Neal'ı transfer eden Cleveland, sezonun ilk maçında ağırladığı Boston Celtics'e mağlup oldu. Cavaliers, bu sezonki ilk galibiyetini Toronto deplasmanında almak istiyor.

Yaz döneminde Hidayet Türkoğlu'yla beş yıllık bir sözleşme imzalayan Toronto Raptors, milli basketbolcumuzun yanı sıra oyun kurucu Jarrett Jack, forvet Reggie Evans ve South Carolina Üniversitesi'nden DeMar DeRozan'ı kadrosuna kattı.

Çaylak DeRozan'ın NBA'deki ilk maçında ilk beşte çıkması bekleniyor.

Toronto Raptors-Cleveland Cavaliers maçı bu gece saat 01:00'de NBA TV'den naklen yayınlanacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.