Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Red edildikten sonra ne yapılmalı ?

Su_prensi

Önerilen İletiler

Merhaba Arkadaşlar

Ben aranıza yeni katılan bir üyeyim.Burada güzel bir paşlaşım ortamı içerisinde hoş vakit geçirmek,sizlerin düşünce ve tavsiyelerinden istifade edebilmeyi ümit ederek ilk yazımı yazıyorum.Hayırlı olsun :)

Sevgili dostlar;

Ben bir bayana bir buçuk aydır ilgi duyuyordum.Bundan beş gün evvel ona düşüncelerimi anlattım.

Bu bir bucuk ay içerisinde sadece dört veya beş kez yakın konuşmamız olmuştur.Kız benim çalıştığım iş yerine başka bir iş yerini temsilen haftada bir kaç kez geliyor.Ama konuşma imkanımız çok olmuyor.Anlayacagınız fazla samimiyetimiz olmadı.

Kızı zor bela yakaladım ve onu sevdiğimi söyledim.Arkadaş olmak istediğimi söyledim.İlk başta şaşırdı çok ani oldu hiç beklemiyordum dedi.

Ben gene ona karşı yoğun bir ilgim olduğunu aklımdan çıkmadığını ekleyerek erken olmasının birşey ifade etmediğini söyledim.

Arkadaş olalım dedi bana.Şu an iş yaşamım çok yoğun hayatımda kimseyi istemiyorum dedi.Ama ümitte vermek istemem diye ekledi.

Bir an duraksadım ve dedimki ona,Ben sana gönül vereyim diyorum,Sen ancak selam veririm diyorsun,bu nasıl iştir diye sordum ona.

Şaşkınlıkla yüzüme baktı.Sonra telefon numarsı vermek istedi ama ben almadım,Kendi numaramı bir kağıda yazdım avucuna sıkıştırdım.Ararsan mutlu olurum dedim ve gitti.Kızı beş gündür görmüyorum.Telefonda Etmedi.

Bu durumda ne yapmak lazım? Unutmak mı gerekiyor?

Biliyorum beni her gördüğünde gene o sahte gülümsemesi ile kandıracak.Her ne kadar ümit vermek istemiyorum desede.

Bu kızı kafamdan atmalımıyım yoksa sevgimi anlatmak için biraz daha çaba sarf etmelimiyim.

Düşüncelerinizi paşlaşırsanız sevinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taylan abi;

Verdigin linkdeki yazılara baktım ama hepsi geyik yapmış.Espirili güzel ama benim işime yarayan bişey bulamadım.

ama sende kovalamamışsınki fazla az çaba göstericen keşke senın dediğin gibi olsa hersey kolayca hazır ben senden hoslandım cııdı bişeler düşünuyorum bunu hiç bı kız ilk etapda olumlu bı cvp verıcenı sanmıyorum ki yazından anladığım kadarıyla bırbırınızı tanımıyosunuz doğrudüzgün belki yakından tanıyınca sana göre biri olmadığını anlican belkide hersey istediğin gibi olucak bence biraz çaba sarfetmen lazım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başka yerlerde insanlar bu konu hakkında birşeyler söylemiş mi diye biraz Hazret'i Google'ı karıştırdım bugün. Bulduğum cevabın doğruluğuna inanmakla birlikte dikkatimi daha başka birşey cezbetti.

Yazışmanın olduğu site İslami Nikah adı altında ideolojisi vs belli olan bir yer.

Orada da bir kızceğiz sormuş senin gibi; Demiş ki:

"Yeni tanıştığınız bir bayan tarafından reddedildikten sonra neler hissedersiniz? Ağalamak bu kadar ucuz mu? Erkekler bence kadınlardan daha duygusal. Ne dersiniz?"

Konu: Erkekler cevaplasın bakalım. Ama dürüst olun. (Okunma Sayısı 75 defa)

Bir delikanlı da cevap vermiş:

"Ama dürüst olun" Bu başlığın cevaplanmamasındaki neden bu söz galiba. Demiş.

Aslında anlatınca olmuyo, çizmek lazım ------>

Kısacası dürüst müsün? En azından kendine karşı dürüst müsün yani? Eğer bunun cevabını biliyorsan, içinden gelen ses esasında ne diyorsa onu yap. Yani kızın sözlerini de yabana at demiyorum tabii ki, zorla güzellik olmayacaksa, olmayacaktır.

Ama bir kıza bir kere birşey söyleyip ondan sonra da kukumav kuşuna dönmenin alemi yok.

Herneyse, benim dikkatimi cezbeden mevzuya gelince;

Site İslami değerlere atıfta bulunuyor ama adamın nicki Rocco. (Rocco'nun kim olduğunu, nasıl bir adam olduğunu bilen bilir, bilmeyen araştırır öğrenir)

Nasıl bir toplum olmuşuz biz yaa.

Rabia'lar Rocco'lar elele en güzel günlere vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar

.

.

.

Dostum cok yanlis davranmissiniz. Ben olsam hayatta size telefon falan acmam. Size acikca durumunu anlatmis ama en azindan red etmemis sizi. Arkadas olalim demis, telefonunu vermek istemis ama siz her ikisinide red etmissiniz.

Yerinizde olsam arkadasligini kabul edip zamanla kalbini kazanmaya calisirdim. Belkide sizi yakindan taniyinca önceki düsüncelerinde vaz gecip, sizinle beraber yasamayi ve yuva kurmayi bile düsünebilirdi.

Sizin yapacaginiz ilk gördügünüz gün kizcagizdan özür dilemeniz ve yanlis davranisinizi ona anlatmaniz. Normal arkadaslik cercevesinde yürüteceginiz bir iliski sonucu bereber olabilirsiniz. sabirli olmaniz gerekli. Her sey sizin arzulariniz dogrultusunda yürümez. Bu düsünce ile siz tahminime göre daha cok kizlardan telefon beklersiniz.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama taylancım bey,

bunu da islami mevzulara bağladınız ya.... B)

ben derim ki başlık sahibi kızın evini bulup balkonun altında serenat yapsın...

şarkı da şey olsun : sordum sarı çiçeğeeee....

Sevgili ; Zebercet

O kadar uğraşmak istemiyorum açıkcası.Gururuma sorunca ******* diye bir ses duyuyorum aramızda kalsın.

Ama gönlüm başka bir taraftan sesleniyor.Kulağıma eğilim diyorki söz dinlemeyen deli gönlüm bırakma peşini.

Ben gururumu ciğneyemediğim için gönlüme destekci bulmak maksadı ile buraya başlık açtım ama bu onur kırıcı gurur incitici türden olmamalı tabiki.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum cok yanlis davranmissiniz. Ben olsam hayatta size telefon falan acmam. Size acikca durumunu anlatmis ama en azindan red etmemis sizi. Arkadas olalim demis, telefonunu vermek istemis ama siz her ikisinide red etmissiniz.

Yerinizde olsam arkadasligini kabul edip zamanla kalbini kazanmaya calisirdim. Belkide sizi yakindan taniyinca önceki düsüncelerinde vaz gecip, sizinle beraber yasamayi ve yuva kurmayi bile düsünebilirdi.

Sizin yapacaginiz ilk gördügünüz gün kizcagizdan özür dilemeniz ve yanlis davranisinizi ona anlatmaniz. Normal arkadaslik cercevesinde yürüteceginiz bir iliski sonucu bereber olabilirsiniz. sabirli olmaniz gerekli. Her sey sizin arzulariniz dogrultusunda yürümez. Bu düsünce ile siz tahminime göre daha cok kizlardan telefon beklersiniz.

Saygilar

Merhaba; Dünyahepimizin

Kıza benim telefon vermemin altında ince bir düşünce var aslında.Gönlü varsa arasın diye numarasını almadım.Onun telefonunun alsaydım aramadan duramazdım rahatsız olabilirdi.Arkadaşlık dersen zaten çok sık görüşemiyoruz nasıl yürüyecek bu arkadaşlık haftada bir ancak görüyorum onu.Bazen oda olmuyor.Aceleci davranmam gerçekten kıza aşırı ilgi duymamdan kaynaklanıyor.Düşümcem şu aslında seviyorsam hemen birlikte olmalı hızlıca onu tanımalıyım ve beni sevmesini sağlamalıyım.Kadınların korkularımı var bu konuda.Hafta sonu bir bardak çay içerek birbirimizi tayımayız mı? illa uzaktan selam vererekmi tanımayılız birbirimizi.Nedir bu tanımak 28 yaşına geldim hala anlamış degilim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar

Ben aranıza yeni katılan bir üyeyim.Burada güzel bir paşlaşım ortamı içerisinde hoş vakit geçirmek,sizlerin düşünce ve tavsiyelerinden istifade edebilmeyi ümit ederek ilk yazımı yazıyorum.Hayırlı olsun :)

Sevgili dostlar;

Ben bir bayana bir buçuk aydır ilgi duyuyordum.Bundan beş gün evvel ona düşüncelerimi anlattım.

Bu bir bucuk ay içerisinde sadece dört veya beş kez yakın konuşmamız olmuştur.Kız benim çalıştığım iş yerine başka bir iş yerini temsilen haftada bir kaç kez geliyor.Ama konuşma imkanımız çok olmuyor.Anlayacagınız fazla samimiyetimiz olmadı.

Kızı zor bela yakaladım ve onu sevdiğimi söyledim.Arkadaş olmak istediğimi söyledim.İlk başta şaşırdı çok ani oldu hiç beklemiyordum dedi.

Ben gene ona karşı yoğun bir ilgim olduğunu aklımdan çıkmadığını ekleyerek erken olmasının birşey ifade etmediğini söyledim.

Arkadaş olalım dedi bana.Şu an iş yaşamım çok yoğun hayatımda kimseyi istemiyorum dedi.Ama ümitte vermek istemem diye ekledi.

Bir an duraksadım ve dedimki ona,Ben sana gönül vereyim diyorum,Sen ancak selam veririm diyorsun,bu nasıl iştir diye sordum ona.

Şaşkınlıkla yüzüme baktı.Sonra telefon numarsı vermek istedi ama ben almadım,Kendi numaramı bir kağıda yazdım avucuna sıkıştırdım.Ararsan mutlu olurum dedim ve gitti.Kızı beş gündür görmüyorum.Telefonda Etmedi.

Bu durumda ne yapmak lazım? Unutmak mı gerekiyor?

Biliyorum beni her gördüğünde gene o sahte gülümsemesi ile kandıracak.Her ne kadar ümit vermek istemiyorum desede.

Bu kızı kafamdan atmalımıyım yoksa sevgimi anlatmak için biraz daha çaba sarf etmelimiyim.

Sayın Su prensi...

'' Biliyorum beni her gördüğünde gene o sahte gülümsemesi ile kandıracak.'' ....... bence kandıran sensin .

Çünkü duygularının ne olduğunu bilmiyorsun.

İlgimi duyuyorsun , aşıkmısın , hoşlanıyormusun , .......birbuçuk ayda 3-4 kez konuşmayla nasıl hemen sevdin belli değil..

Sevgi bir Emek-Zaman dilimidir ....süreçtir kısacası

Sevmenin , sevginin yaşanamadığı -yaşatılmadığı - bu nedenlede bilinmediği bir toplumda yaşıyoruz..

Suçu kadına atmak en ucuz , basit ve etkili bir yol.....Sende aynısını yapıyorsun..

Bence sen kandırıyorsun..

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Su prensi...

'' Biliyorum beni her gördüğünde gene o sahte gülümsemesi ile kandıracak.'' ....... bence kandıran sensin .

Çünkü duygularının ne olduğunu bilmiyorsun.

İlgimi duyuyorsun , aşıkmısın , hoşlanıyormusun , .......birbuçuk ayda 3-4 kez konuşmayla nasıl hemen sevdin belli değil..

Sevgi bir Emek-Zaman dilimidir ....süreçtir kısacası

Sevmenin , sevginin yaşanamadığı -yaşatılmadığı - bu nedenlede bilinmediği bir toplumda yaşıyoruz..

Suçu kadına atmak en ucuz , basit ve etkili bir yol.....Sende aynısını yapıyorsun..

Bence sen kandırıyorsun..

Saygılar

Sevgili; quazimolo

Bir insana ilgi beslemek,onu görmeyi arzu etmek,onun la konuşmaktan sesini duymaktan keyif almak,Onu gecenin geç saatlerine kadar düşünerek uykusuz kalmak ve ardından,Sabahın en erken saatlerinde bir meleğin kamçı sesleri ile uyanarak onu anımsamak,Sevmek değilmidir ?

Sevmek bir kalıba oturtulamaz veya bir sürece ihtiyaç duymaz diye düşünüyorum.

Sevmek emek ister deyenlere katılmıyorum.İnsan Sevmediği bir insan için emek sarf ederek yüreğinde ki sevgi tohumlarını çatlatabilirmi ? Sevmek fiili bir çabadan ziyade duygusal bir eğlemdir.

Zamana,sürece,nedene luzum yoktur çoğu zaman,sevmek için.Sevmek kendi başına bir olgu değil mi ? Bu kutsal düşüncenin bir destekçiye ihtiyacı varmı acaba ? Tanrının bize bahşettiği o kıymetli zamanımızı hoş geçirmemek için sevgiye ihtiyacımız var aslında.Çoğu zaman avuçlarımızda can çekişen dakikalarımızın Abı-hayat suyu Sevgidir.Sevgi zamanımızı bereketlendirir,ona lezzet katar,yaşanılabilir kılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Red edilmek nicin bukadar zor olsunki .. siz nasil butun gucunuzu toparlayip ona sevdiginizi soyluyorsaniz onunda sizi red etmesi gayet dogaldir sevgi iki kisi arasinda olur tek tarafli olmaz.. Sizin onu sevmeye hakkiniz oldugu kadar onunda sizin sevmeme hakki vardir ve buyuk bir olgunlukla karsilamalisiniz bu Red cevabinizi ya sizi seviyorum deyip umutlandirsaydi ardindanda terk etseydi dahami iyiydi...

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu an iş yaşamım çok yoğun hayatımda kimseyi istemiyorum dedi.Ama ümitte vermek istemem diye ekledi.

Bir an duraksadım ve dedimki ona,[ben sana gönül vereyim diyorum,Sen ancak selam veririm diyorsun,bu nasıl iştir diye sordum ona.

********...abi bu ne yaaa :D

Şaşkınlıkla yüzüme baktı.Sonra telefon numarsı vermek istedi ama ben almadım,Kendi numaramı bir kağıda yazdım avucuna sıkıştırdım.Ararsan mutlu olurum dedim ve gitti.Kızı beş gündür görmüyorum.Telefonda Etmedi

sen neden kızın telefonunu almadın da kendi numaranı verdin çok yazar diye mi?abi sen baştan kaybetmişsin...Alacaktın numarayı yavaş yavaş konuşa konuşa tatlıyo bağlayacaktın...

o kızı aklından DELETE kendini DELİETME :)

(ben yazmıştımm daha önceden bakım dolayısıyla silinmişti..üşenmedim tekrar yazdım :D )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Su prensimi? :unsure: vallahide billahide ben bir haftadır su perisi diye okuyordum bu nicki,hatta bu ne nazik bu ne naif bir isim tercihidir diyede düşünmüştüm -_- kendime şöyle bir tezahürat gönderiyorum "hakeme gözlüüükkk" :w00t:

:lol:

@Su prensi : Aslinda kizla zaten fazla gorusemedigin icin ilk arkadaslik teklifinde bulunsaydin ve tanistiktan sonra eger halen uygun buluyorsan o zaman '"acilsaydin" daha iyi olurdu . Eger kiz seni halen agramadiysa buda bir cevaptir... Unut gitsin. Red edilince yapilacak birsey yok red edilmek normal birsey ..hayat devam ediyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Sevgili ; Zebercet

O kadar uğraşmak istemiyorum açıkcası.Gururuma sorunca ******* diye bir ses duyuyorum aramızda kalsın.

Ama gönlüm başka bir taraftan sesleniyor.Kulağıma eğilim diyorki söz dinlemeyen deli gönlüm bırakma peşini.

Ben gururumu ciğneyemediğim için gönlüme destekci bulmak maksadı ile buraya başlık açtım ama bu onur kırıcı gurur incitici türden olmamalı tabiki.

Öncelikle şunu söyleyeyim: Aşkta gurur olmaz... Aşk zaten insanı başlı başına süründüren gururunu ayaklar altına alan ama buna rağmen karşılıklı olduğu zaman güzel olan bir şeydir.. Aşkta gurur olmaz...

Onur diyeceksen o ayrı konu ama burada onurla ilgili bir şey de söz konusu değil... Onurdan ancak ihanet gibi durumlarda söz edilebilir... Yani en azından benim şahsi düşüncem budur

Merhaba; Dünyahepimizin

Kıza benim telefon vermemin altında ince bir düşünce var aslında.Gönlü varsa arasın diye numarasını almadım.Onun telefonunun alsaydım aramadan duramazdım rahatsız olabilirdi.Arkadaşlık dersen zaten çok sık görüşemiyoruz nasıl yürüyecek bu arkadaşlık haftada bir ancak görüyorum onu.Bazen oda olmuyor.Aceleci davranmam gerçekten kıza aşırı ilgi duymamdan kaynaklanıyor.Düşümcem şu aslında seviyorsam hemen birlikte olmalı hızlıca onu tanımalıyım ve beni sevmesini sağlamalıyım.Kadınların korkularımı var bu konuda.Hafta sonu bir bardak çay içerek birbirimizi tayımayız mı? illa uzaktan selam vererekmi tanımayılız birbirimizi.Nedir bu tanımak 28 yaşına geldim hala anlamış degilim.

Sen kendince ince bir düşünceyle kızın telefon numarasını kabul etmeyip kendi telefon numaranı vermişsin ama kadınlarla ilgili bildiğim en iyi şey her şeyin cıcığını çıkaracak kadar ince düşündükleridir... Ve bu ince düşüncelerinde genelde olumsuz kanıya varırlar ya da olumsuz kanıya varmış olduklar izlenimini verirler...

Bence kız onun numarasını kabul etmek yerine kendi telefon numaranı vermeni şöyle yorumlamış olabilir: İçinden kendi kendine demiştir ki "Haa bu şimdi bana diyo ki 'Ben niye aricakmışım seni? O kadar hoşlandığımı söyledim ettim ilk adımı attım şimdi sıra sende" diyor Öyle miiii görürsün sen ararsam ne olim" demiş olabilir...

Elbette senin amacın böyle bir izlenim vermek değildi ama dostum inan ki kadının anladığı bu olabiliyor çoğu zaman? Sadistçe değil mi? Eh... Gerçek dünyaya hoş geldin....

Kadınların kendilerinden hoşlanan erkeklerle oturup bir çay kahve içmekten falan korktukları yok... Tek amaçları teklifleri mümkün olduğunca nötr karşılayıp peşinden koşturtmak ve egolarını yükseltmektir... Ve daha da korkuncu şu ki biz erkekler onların peşinden koşmayı bıraktığımız zaman ciddi düşünmeyen çabuk vazgeçen şıp sevdi hatta palavracı insanlar olarak nitelendiriliyoruz... "Erkekler yalancıdır" safsatasını ortaya koymalarının en büyük sebebi de budur zaten...

Her neyse bu da sana ders olsun. Bir kere daha böyle bir durumla karşılaştığın zaman eğer kız telefon numarasını verirse büyük bir zevkle kabul et derim sana... Hatta daha da güzeli eğer ki bir kağıda falan yazarsa ve aranızda uzun vadeli bir ilişki başlarsa o kağıdı hiç atma... Kadınlar bu tip şeylere bayılır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...
  • 4 ay sonra...

istemiyorsa bırak  ne sıkıyon abi eğer kalbi olsaydı gülümserdi ama içten onu gördüğün de gözlerine bak eğer ciddiyse olur diyebilir şahsen ben bir erkek tarafından sevilmek isterdim ben kapalıyım herkes bana sen çok güzel sin diyor ama bana şuana kadar abim yüzünden kimse teklif etmedi istemiyormu bırak gitsin sana kızmı yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Merhaba Arkadaşlar

.

.

.

Arkadasım hayatta böyle seyler insanin basına geliyor bazılarına bir bazılarına bin benimde basıma buna benzer bi sey geldi bende numarasını almadim ve numaramı verdim kız aramadi unuttum ama zaten benim icin hic bişey ifade etmiyordu  umutsuz kumsalın yalan dalgasidir 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Bir kızla okulda tanıştım ona aşık oldum ama o başkasını seviyordu o sevdiği kişi ise onu sevmiyordu onla konuştum o bn seni sevmiyorum dedi.bnse bi süre böyle bekledim şimdi durma ona bi kaç gündür sevdiğimi söylüyorum o bi cevap vermiyor bn onu kendime kazanmak için ne yapmalıyım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.