Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kitap araniyor

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Misafir TheLastofMohicaN
dinler birer afyondur karl markx ın dediği gibi insanları uyutmak için kullanılan bir bir kese  dolusu afyon

14808[/snapback]

Karl marx yazısını gördükten sonra gerisini okuma gereği duymadım. Ne yazacağın belliydi. Peki afyon nedir... Sen afyonu kafa buldurucu olarakmı biliyorsun. İşte gerçek bu sorunun içindedir kardeş. Bir arayış içindeki insan; iyiyi arıyorsa iyiyi bulur, kötüyü arıyorsa kötüyü bulur. Bence afyonun çok güzel torcu olur. süt hayvanlarının sütünü artırır, alternatif bir yemdir. Yağıda güzel olur. Hele sıcak ekmeğe sürdüğün zaman lezzetine doyum olmaz. Dinde öyledir. Ama hangi bilinçle aradığına bağlı. Dini tanısan doyumsuzluğu göreceksin...

Saygılar...

14809[/snapback]

biraz etrafına bak neyin ne olduğunu çok iyi göreceksin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 82
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

dinler birer afyondur karl markx ın dediği gibi insanları uyutmak için kullanılan bir bir kese  dolusu afyon

14808[/snapback]

Karl marx yazısını gördükten sonra gerisini okuma gereği duymadım. Ne yazacağın belliydi. Peki afyon nedir... Sen afyonu kafa buldurucu olarakmı biliyorsun. İşte gerçek bu sorunun içindedir kardeş. Bir arayış içindeki insan; iyiyi arıyorsa iyiyi bulur, kötüyü arıyorsa kötüyü bulur. Bence afyonun çok güzel torcu olur. süt hayvanlarının sütünü artırır, alternatif bir yemdir. Yağıda güzel olur. Hele sıcak ekmeğe sürdüğün zaman lezzetine doyum olmaz. Dinde öyledir. Ama hangi bilinçle aradığına bağlı. Dini tanısan doyumsuzluğu göreceksin...

Saygılar...

14809[/snapback]

biraz etrafına bak neyin ne olduğunu çok iyi göreceksin

14810[/snapback]

İkna olmadım. Bende bakayım sende bak. Hergün bakıyorum zaten. Bana fikirlerini yazsana. Böyle spariş sözlerden birşey çıkmıyor. Bende sana aynını diyebilirim. Etrafımda neler görmeliyim sence...))

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuya kendimce bir nokta koyayım; Kuran-ı Kerim çok bilgilendirici bir kitap olmakla birlikte dilini akıcı yapmaz,çünkü günümüzde o şekilde konuşmuyoruz,bilgi edinmek amacıyla okunması faidelidir.Sanırım sen daha akıcı konuşmak ,güzel cümleler kurmak ve bunları dilbilgisi açısından doğru yapmak niyetindesin ,bunun için diksiyon kitabı da olmaz,arkadaşların önerdiği kitaplar çok akıcı ve kolay okunur kitaplardır,ben de kendim ce şunu ekleyeyim: Kürşat BAŞAR-Başucumda Müzik ,Ahmet Altan'ın genelde tüm kitapları vb.

sevgiler,saygılar.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuya kendimce bir nokta koyayım; Kuran-ı Kerim çok bilgilendirici bir kitap olmakla birlikte dilini akıcı yapmaz,çünkü günümüzde o şekilde konuşmuyoruz,bilgi edinmek amacıyla okunması faidelidir.Sanırım sen daha akıcı konuşmak ,güzel cümleler kurmak ve bunları dilbilgisi açısından doğru yapmak niyetindesin ,bunun için diksiyon kitabı da olmaz,arkadaşların önerdiği kitaplar çok akıcı ve kolay okunur kitaplardır,ben de kendim ce şunu ekleyeyim: Kürşat BAŞAR-Başucumda Müzik ,Ahmet Altan'ın genelde tüm kitapları vb.

sevgiler,saygılar.. :clover:

14869[/snapback]

aynen yazdigin gibi mystic river...

sanada tesekkürler :flowers:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
Neyse hadi görelim bakalım..)))

14814[/snapback]

bakmak önemli değil zaten meziyet görebilmekte can gözüyle görebilmekte dünkü konuşmamızın ne kadar boş olduğunu forumun çeşitli sayfalarında yetrince bahsedilmiş yine gelicez tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan çıktı sorusu en iyisini yapmışım çıkmakla zaten görecek olsan şimdiye kadar çoktan görürdün ama seninde dediğin gibi görmek istediğin taraf bütün mesele. tarafsız görebilmek te değil maharet :P

sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene ısrar ediyorum. Kuran'ı Kerim diksiyonunuzu geliştirmenize de yardım edere. Nitekim en güzel hatipler Kuran'ı Kerimle yola çıkmışlardır. Fesagat, Belagat bakımından en üst düzeydedir. Ayrıca harflerin ardarda gelişi ve yapısı itibariyle dudakların ve dilin en performanslı şekilde atntreman yapmasını sağlar..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak güzel kardeşim sedat artık yeter ama.sende ne dik başlı çıktın biz sadece romandan bahsediyoruz alaturkanın bahsettiğide o.sen hala aynı yerde sayıklıyorsun.bak kızmayacağım demiştim ama kızıyorum artık. :angry:

tamam dinine bağlı biri olabilirsin.hepimiz bağlıyız ama buraya sadece yazmakla bağlılık olmuyor.içinde varsa o bulur okur dimi arkadaşım.biliyorsun dinimizde zorlama yok. :clover:

artık alaturka kararınıda vermiştir çoktan.uzatmaya gerek yok konuyu .sevgiler bizden....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kızma bacım.. Herkes görüşlerini ifade etmekte özgür değilmi, bari sen yapma , ayaklarıma prangalar bağlama. Ayrıca yazıyorum yazmasına da bende yaşamıyorum. Bunun çelişkisi ve sıkıntısı var içimde. Yazdıklarıma bakıpta beni hacı hoca sanmayın. Fundamantalist bir müslüman gibiyim.. Bende çaresizim. Ama napayım, bir şekilde yazıyorum buralara. İsterseniz semtinize bile uğramam.. Kırgınım zaten birde siz kırın..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bari bu konuya ben noktayi koyiim de kapansin...

Kuran i kimsenin tavsiye etmesi gerekmio, arayan onu bulur zaten..

ilk iletimde yazdigim gibi sade ve sadece Türkcemi gelistirmek icin sürükleyici kitaplar ariyordum..

Herkese tesekkürler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alaturka türkçeni geliştirmek için tavsiye edebileceğim bomba gibi bir kitap var;

CİN ALİ SERİSİ

cin ali okulda

cin ali tatilde

cin ali topu at

tut cin ali tut

vs.vs.vs.

kızma yahu biz de böyle öğrendik türkçeyi :lol:

15403[/snapback]

belliki saglam ögrenmemissin, gelistirmek yazdim ögrenmek diil, sen dalga gec ben kizmiim öyle mi :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belliki saglam ögrenmemissin, gelistirmek yazdim ögrenmek diil, sen dalga gec ben kizmiim öyle mi  :angry:

15427[/snapback]

kızmadığına sevindim.

geliştirmek istiyorsan

yaşar kemal ve kemal tahir romanları bire birdir.

özellikle yaşar kemal

okumadıysan

ince memed serileri

yer demir gök bakır

demirciler çarşısı cinayeti...

al bakalım kızgın insan bu da çiçek

sana

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet yaşar KEMAL i bende tavsiye ederim yanında ORHAN PAMUK da olabilir adamın kitapları kapışıldığına göre bir hikmeti vardır ne dersin kar yada ne bilim benim adım kırmızı bak bir istersen

15434[/snapback]

sen bu kitaplari okudun mu, özellikle Orhan Pamuk´u?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
evet yaşar KEMAL i bende tavsiye ederim yanında ORHAN PAMUK da olabilir adamın kitapları kapışıldığına göre bir hikmeti vardır ne dersin kar yada ne bilim benim adım kırmızı bak bir istersen

15434[/snapback]

sen bu kitaplari okudun mu, özellikle Orhan Pamuk´u?

15445[/snapback]

evet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kızma bacım.. Herkes görüşlerini ifade etmekte özgür değilmi, bari sen yapma , ayaklarıma prangalar bağlama. Ayrıca yazıyorum yazmasına da bende yaşamıyorum. Bunun çelişkisi ve sıkıntısı var içimde. Yazdıklarıma bakıpta beni hacı hoca sanmayın. Fundamantalist bir müslüman gibiyim.. Bende çaresizim. Ama napayım, bir şekilde yazıyorum buralara. İsterseniz semtinize bile uğramam.. Kırgınım zaten birde siz kırın..

Saygılar..

15328[/snapback]

tamam sedat arkadaşım birdaha yorum yapmıyorum bu konuda bende.ama haksızda değildim hani :P seni heryerde görmek isteriz.fikir alış verişi yapıyoruz şurda tabiki herkes herşeyi yazmakta özgür hem sen bana bakma ara sıra eser bana böyle kırılma sakın.pire için yorgan yakmayalım :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar..

15328[/snapback]

tamam sedat arkadaşım birdaha yorum yapmıyorum bu konuda bende.ama haksızda değildim hani :P seni heryerde görmek isteriz.fikir alış verişi yapıyoruz şurda tabiki herkes herşeyi yazmakta özgür hem sen bana bakma ara sıra eser bana böyle kırılma sakın.pire için yorgan yakmayalım :clover::clover:

15529[/snapback]

Bir daha kimseye kitap tavsiye etmiyeceğimmm..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KURAN, BİZİM EVLERİMİZİN BAŞTACI.BEN KİMSEYE BİRŞEY İSPATLAMAK ZORUNDADA DEĞİLİM SENİN GİBİ DİNİ ŞEYLER YAZMIYORUM DİYE NASIL ALGILANDIM BİLMEM AMA BENİM İBADETİMİ ALLAH BİLİYOR.BURDA LAFTA YAZMAYA GEREK YOK.KURAN'I KERİMİ İKİ DEFA HATİM ETTİM BEN.

SEVGİLER...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.