Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MELİS KAYA...evet benim babam bir kere öldü,13 yaşındaydım!

mavi olmayan gökyüzü

Önerilen İletiler

Evet ben simdi tepkimi koymaliyim cünkü ben her ezilenin yaninda olurum deniyor ama,Kürtler,Aleviler ve Ermeniler ezilmis gibi tamamen carpitma iddialar ortaya atiliyor.Gerceklerle uzaktan yakindan zerre kadar ilgisi olmayan bir takim düzmece sahifeler yaziliyor,

Sizin Kürt ve Ermeni'lere bakis acinizi bildigim icin onlari bir kenara birakacagim ve size sunu soracagim. Siz gercekten de Alavilerin ezildigi idaasini düzmece olarakmi söylüyorsunuz? Yani Alevi vatandaslarin taaki Osmanli'dan beri devam eden haksizliklari dile getirdikleri yalanmi oluyor? Aleviler demek oluyorki Türkiye'de kendilerine verilmesi gereken tüm haklari varda sadece nankörlük yapiyorlar demekki.

Ya bizler burada sadece karsi tarafin söylemlerine karsi gelmek adina daha neler söyleyecegiz anlamadim dogrusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 63
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

...................

Ahmet Kaya,önce veya sonra farketmiyor,pkk yandasi bir isimdi,Serdar Ortac'in ne asker kacagi olmasi ne de tepki koymasi Ahmet Kaya'yi PKK yandasligindan soyutlamiyor.Ahmet Kaya PKK bayraginin altinda Türk devletine karsi gelmisse,onun önceden veya sonradan bölücü olup olmadigi artik birsey ifade etmiyor.

......................

saygilarla

Farkediyor dostum,hem de o kadar bariz ki bu fark.Nedenleri konuşmadan sonuçları yazmak,kusura bakmayın ama mantık dışı.

Benmi anlatamıyorum sizmi anlamıyorsunuz anlamış değilim.

Diğer arkadaşlardan okuyan varsa bize yardımcı olsun lütfen.

Bakın sn mavi yazdıklarınıza birdaha bakın, şiddete karşıyım diyorsunuz fakat şiddete çanak tutan bölücüleri aklamaya çalışıyorsunuz.nedemek bu?

........................

bu olayı masum göstermeye çalışmayın, bunun öncesinde teröristlere yazdığı şarkılarıda görün bu serdarla başlayan bir olay değildir.

35 bin insanın katiline şarkı yazmış bir adamı aklamak için vicdana bakılması gerekmezmi?

Sürekli aynı ifadeler ile yanıt veriyorsunuz,

Değerli arkadaşım.

PKK'yı aklamadım,sadece neden PKK dedim.

Ahmet Kaya'nın öncesini ve sonrasınız,varsayın ki o bölücü" diyerek asıl tepkiyi sordum size.

Orada tepki Ahmet Kaya'ya değildi,Kürtçe klip lafınaydı.

Değil mi?

Siz,bana o tepkiyi yazın,o tahammülsüzlüğü yazın.

Bakınız,isterseniz ÖM ile birbirimizi anlamaya çalışalım.Tıkandık.saygılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dersim derken Tunceli'den bahsedildigini de yaziyor arkadas,ve kendisine hep PKK li dendiginden bahsediyor,ne olursaniz olun ama saklamayin ne oldugunuzu,cünkü yazdiklariniz sizi ele vermektedir.Dersim'in adi Tunceli'dir bunu Dersim olarak yazmaniz ve ben Dersimliyim demeniz bile sizin hangi yolda oldugunuzu anlatmaktadir.Eger siz Tunceli diyemiyor ve provakasyon amacli olarak Dersim diyorsaniz kendinizi istediginiz kadar aklayin piyasada cok sayida deterjan var onlar bile yetmez.

Yörede Dêsım diye telaffuz edilen aslında bugünkü Tunceli'yi değil, o yörenin adını belirler. Tunceli'nin eski ismi Dersim'dir. Bu isim 25 Aralık 1935’de çıkarılan Tunceli Kanunu ile değiştirilmiştir

Dersim sadece tunceliden ibaret degildir bu bi gercek eger arastirirsaniz tarihte Dersimin tam olarak hangi bölgeleri kapladigini anlarsiniz ayrica Dersim demek neden bu kadar tepki aliyor??? iste buda benim yillardir anlamadigim bir sorun... ben dersimliyim kardesim... bu Dersim kelimesi benim uydurmam degil tarihte gecen birsey yani bi gercek... neden ben bunu söylediyimde tepki almak zorundayim neden baska yerlere cekiliyor??? iste sizin gibi zihniyetteki insanlarin yüzünden zoraki beni PKKli diye damgalama isteyisinize hayran kaldim :) beni tanimiyorsunuz bilmiyorsunuz etmiyorsunuz ve evet Dersimliyim dedim herzamanda diyorum sizin gibilerin karsisinda bile bunu demekten asla kacinmadim kacinmamda... benim politik görüsüm Dersimliyim demekle belirlenecekse vay sizin halinize derim... Ayrica ben Dersimliyim diyebilecek yürege sahipsem kalkip egerki PKK örgütünü destekliyor olsam inanin hic cekinmeden onuda derim... ama malesef sizleri hayalkirikligina ugraticam cünki degilim :)PKK bu konudan cok uzak bi kavram benim gözümde... ve biliyorumki siz benden bunu duymak istiyorsunuz cünki Dersim diyisim sizi yerinizden hoplatti bile bu durumda benden beklediyiniz burda kalkip kürtlügü savunurken yani sira Apo destekcisi oldugumu söylemem ve PKK li oldugumu söylemem bunun aksine inanmiyorsunuz bile inanamyiorsunuz cünki DERSIM uyrukluyum Aleviyim Denizlerin Yusuflarin Ulaslarin adina yazilmis sarkilarida dinlerim Ahmet Kayanin tüm Albümlerine sahibim Gülünün soldugu Aksam 12 Eylül gibi kitaplari okurum ve bu nedenle sizin gibilerin gözünde zaaten belli bi kategoriye konulmusuz... 60li 70li yillarin sol görüsü bugünümüzde sizin gözünüzde PKK diye geciyor... Her ülkede yasanan Sag Sol gibi düsünceayrimi su an Türkiyede sadece bi sag ve PKK politikasina tasinmisdir...

Su an Türkcemin dahada kuvvetli olmasini cok isterdim ama malesef degil... bu nedenle sizdende hatalarim icin özür dilerim ve genelde kendimi tam olarak ifade edemiyorum diyerektende özür dilerdim ama SIZDEN bu özürü dilemicem cünki siz zaaten kendinizce beni kategorize etmisiniz ve bu durumda ben kendimi tam olarak ifade etsemde etmesemde sizin düsüncenizdeki bir insan herseyi sadece istediyi gibi algilar ;)

Son olarak türk kürt alevi cerkez ermeni hic farketmez... fasizm genel bir kavram ve benim icin uyrugu dini irk i hic önemli degil herzaman icin fasizme ve fasist düsünceye karsiyim...

Saygilarimla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Farkediyor dostum,hem de o kadar bariz ki bu fark.Nedenleri konuşmadan sonuçları yazmak,kusura bakmayın ama mantık dışı.

Sürekli aynı ifadeler ile yanıt veriyorsunuz,

Değerli arkadaşım.

PKK'yı aklamadım,sadece neden PKK dedim.

Ahmet Kaya'nın öncesini ve sonrasınız,varsayın ki o bölücü" diyerek asıl tepkiyi sordum size.

Orada tepki Ahmet Kaya'ya değildi,Kürtçe klip lafınaydı.

Değil mi?

Siz,bana o tepkiyi yazın,o tahammülsüzlüğü yazın.

Bakınız,isterseniz ÖM ile birbirimizi anlamaya çalışalım.Tıkandık.saygılar :)

Mecbur kalıyorum sevgili mavi çünkü açık ve gözüken konuları anlatıyorum hala anlamazadan geliyorsunuz.

pkk yı aklamadım diyorsunuz,hem neden pkk diyorsunuz!

pkkya çanak tutanları ise masum gösteriyorsunuz...

Bende diyorumki O TEPKİ BİR BİRİKMİŞTİ VE O TEPKİ KLİP İÇİN VERİL-ME-MİŞ-TİR O TEPKİ ASKERE HAKARET EDEN VE TERÖRİSTLERİN ADINA YAPILAN ŞARKILARA KARŞI verilen bir tepkidir.

Onca olayından ve sözünden sonra klpiten dolayı bu tepki verildi diyemesiniz...

Siz klip olayına takımışsınız, bizimde takıldığımız nokta orası.....Bu tepkiyi klip olarak değerlendirmeyin öncesine ve sonrasına bakın bu tepkiyi hak ettimi etmedimi.

Buradaki takıntıdan kurtulduktan sonra öm de anlaşırız. :)

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Kaya,önce veya sonra farketmiyor,pkk yandasi bir isimdi,Serdar Ortac'in ne asker kacagi olmasi ne de tepki koymasi Ahmet Kaya'yi PKK yandasligindan soyutlamiyor.Ahmet Kaya PKK bayraginin altinda Türk devletine karsi gelmisse,onun önceden veya sonradan bölücü olup olmadigi artik birsey ifade etmiyor.

Ahmet Kaya'nin PKK yandasi olup olmadigini tartismak gayet normal bir durum. Ama bu konuyu en son tartisacak kiside Serdar Ortac'tir cünki kendisi de asker kacagidir. Türkiye'de kötü olan zaten bir cok asker kacaginin veya askere gitmnemek icin elinden gelen dalecerayi ceviren sahislarin kendi kisisel cikarlari sözkonusu oldugu zaman en keskin asker yanlisi ve PKK karsiti oluyorlar. Serdar Ortac önce gitsin vatan görevini daglarda PKK'ya karsi savasarak versin, askerden kacarak degil. Serdar Ortac gibilerini saymak istesek inaniyorumki burada sayfalar yetmez saymakla. Mesela Tuncay Özkan'da o yolun yolcusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yörede Dêsım diye telaffuz edilen aslında bugünkü Tunceli'yi değil, o yörenin adını belirler. Tunceli'nin eski ismi Dersim'dir. Bu isim 25 Aralık 1935’de çıkarılan Tunceli Kanunu ile değiştirilmiştir

Dersim sadece tunceliden ibaret degildir bu bi gercek eger arastirirsaniz tarihte Dersimin tam olarak hangi bölgeleri kapladigini anlarsiniz ayrica Dersim demek neden bu kadar tepki aliyor??? iste buda benim yillardir anlamadigim bir sorun... ben dersimliyim kardesim... bu Dersim kelimesi benim uydurmam degil tarihte gecen birsey yani bi gercek... neden ben bunu söylediyimde tepki almak zorundayim neden baska yerlere cekiliyor??? iste sizin gibi zihniyetteki insanlarin yüzünden zoraki beni PKKli diye damgalama isteyisinize hayran kaldim :) beni tanimiyorsunuz bilmiyorsunuz etmiyorsunuz ve evet Dersimliyim dedim herzamanda diyorum sizin gibilerin karsisinda bile bunu demekten asla kacinmadim kacinmamda... benim politik görüsüm Dersimliyim demekle belirlenecekse vay sizin halinize derim... Ayrica ben Dersimliyim diyebilecek yürege sahipsem kalkip egerki PKK örgütünü destekliyor olsam inanin hic cekinmeden onuda derim... ama malesef sizleri hayalkirikligina ugraticam cünki degilim :)PKK bu konudan cok uzak bi kavram benim gözümde... ve biliyorumki siz benden bunu duymak istiyorsunuz cünki Dersim diyisim sizi yerinizden hoplatti bile bu durumda benden beklediyiniz burda kalkip kürtlügü savunurken yani sira Apo destekcisi oldugumu söylemem ve PKK li oldugumu söylemem bunun aksine inanmiyorsunuz bile inanamyiorsunuz cünki DERSIM uyrukluyum Aleviyim Denizlerin Yusuflarin Ulaslarin adina yazilmis sarkilarida dinlerim Ahmet Kayanin tüm Albümlerine sahibim Gülünün soldugu Aksam 12 Eylül gibi kitaplari okurum ve bu nedenle sizin gibilerin gözünde zaaten belli bi kategoriye konulmusuz... 60li 70li yillarin sol görüsü bugünümüzde sizin gözünüzde PKK diye geciyor... Her ülkede yasanan Sag Sol gibi düsünceayrimi su an Türkiyede sadece bi sag ve PKK politikasina tasinmisdir...

Su an Türkcemin dahada kuvvetli olmasini cok isterdim ama malesef degil... bu nedenle sizdende hatalarim icin özür dilerim ve genelde kendimi tam olarak ifade edemiyorum diyerektende özür dilerdim ama SIZDEN bu özürü dilemicem cünki siz zaaten kendinizce beni kategorize etmisiniz ve bu durumda ben kendimi tam olarak ifade etsemde etmesemde sizin düsüncenizdeki bir insan herseyi sadece istediyi gibi algilar ;)

Son olarak türk kürt alevi cerkez ermeni hic farketmez... fasizm genel bir kavram ve benim icin uyrugu dini irk i hic önemli degil herzaman icin fasizme ve fasist düsünceye karsiyim...

Saygilarimla

Sn Tülay Sen ülkemiz insanlarinda o kadar bilgi eksikligi ve kirliligi varki, gercekten ben bazan yazilanlari okuyunca gözlerime inanamiyorum. Ben de DERSIM=TUNCELI diye kendisinden emin olan arkadasa bunu yanlis oldugunu ve iddaasini isbatlamasini rica ettim, umarim ya yanlisini görür yada kendi bildigi dogrulari delilleriyle bizlere isbatlar.

Bizler su an öyle bir ortama gelmisizki agzini acan ve "hak" siteyen herkes ya bölücü yada vatanhaini oluyor. Ama ben bu duruma dogrusu hic sasmiyorum cünki, 12 Eylül cuntasinini bir amaci vardi ve amaclarina da vardilar. Neydi amaclari cuntacilarin? Onlar öyle bir nesil yetistireceklerki devlet erkani ne derse dogru kabul eden bir nesil yetistirilecek, kimse hak hukuk istemeyecek, onlarin hakkini ve hukukunu gene devlet verecek. Simdi bakiyorsun 12 eylülün bizlere biraktigi nesile ve görüyorsunki gercektende tam cuntacilarin istedikleri gibi yetistirilmisler. Devlet ne derse hic sorgulamadan arkasinda oluyorlar ve agzini acanlari bölücü ilan ediyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mecbur kalıyorum sevgili mavi çünkü açık ve gözüken konuları anlatıyorum hala anlamazadan geliyorsunuz.

Bende diyorumki O TEPKİ BİR BİRİKMİŞTİ VE O TEPKİ KLİP İÇİN VERİL-ME-MİŞ-TİR O TEPKİ ASKERE HAKARET EDEN VE TERÖRİSTLERİN ADINA YAPILAN ŞARKILARA KARŞI verilen bir tepkidir.

Siz klip olayına takımışsınız, bizimde takıldığımız nokta orası.....Bu tepkiyi klip olarak değerlendirmeyin öncesine ve sonrasına bakın bu tepkiyi hak ettimi etmedimi.

saygılar.

Bana kalirsa o tepkiyi gösterenler PKK ya gösterdikleri tepki kadar devlete de göstermeleri gerek, cünki devlet te en az PKK kadar askerlerin ölmesinde suclu. PKK ile devlet kurumlari arsinda ne kadar baglantilarin oldugunu inkar etmek veya yok demek kötü niyetin bir göstergesindir veya bilgisiszligin bir kanitidir. Koskoca Türkiye 30 yili askin kendi agziyla hitap ettigi bir avuc terörüstü etkisiz hale getiremiyorsa en büyük suclu kendisidir.

Ben devamli söyledim ve hala da söylüyorum, PKK ile yapilan savas danisikli bir dögüse benziyor. Önümüze tabletle sunulan bir cok kahramanin PKK ile bile ortak eylemler yaptigi ve derin devletin PKK'yi masa olarak kullanip bazi eylemleri yaptirmis oldugunu bile herkes biliyor. Bir cok askerin pusuya düsürülerek öldürülmesi olayina devletin parmaginin oldugunu neden hala görmemezlikten geliyoruz? PKK'yi yok etmek istemiyorlarki bu sayede bizleri Kürt'lere karsi kiskirtmis oluyorlar ve bizlerde her Kürt'ü ve Kürt haklarini potansiyel bölücülük olarak niteliyoruz. Son 30 yildir zaten bizlere asilanan politikada bu. Kim agzini acsa potansiyel terörüst destekcisi ve vatanhaini oluyor. PKK'yi bitirmis olsalardi Kürt sorunu ve diger azinliklarin sorunlari dahada rahat cözülecekti. Cözümsüzlükten yana olan devletimiz ise dolayisiyla asla PKK'yi bitirmek istemiyor, ama binlerce vatan evladini kaybetmeyi göze aliyor. Yani hak vereceklerine evlatlarimizi kurban vermek istiyorlar. Istenilen hakta öyle ahim sahim bir sey olsa, birsey demiyecegim ama. Istenilen haklar gayet normal ve herkeste olmasi gerekenler. Dillerini ve kültürlerini gelistirmek. Verilen kurbanlarimizin sebebine bakin ve düsünün. Sonrada kalkiyoruz vatanseverlik adina sehit cenazelerinde kurt isaretleri ile saga sola bagiriyoruz. bagiriyorsak gercek adrese bagiralim ve o adres belli: DEVLET!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yörede Dêsım diye telaffuz edilen aslında bugünkü Tunceli'yi değil, o yörenin adını belirler. Tunceli'nin eski ismi Dersim'dir. Bu isim 25 Aralık 1935?de çıkarılan Tunceli Kanunu ile değiştirilmiştir

.

.

.

Saygilarimla

Önce sunu belirteyim ki ben hele de sizden özür filan beklemiyorum.Siz zaten ne oldugunuzu veya olmadiginizi kendi kendinize anlattiniz fazla yoruma gerek birakmadan.

Fasizm kavramini kimlerin ve ne zaman kullandiklari ise coktan kanitlanmis bir gercektir.Bu nedenle Fasizm'le mücadele altinda ne dolaplar cevrildigini bilenlerdeniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalirsa o tepkiyi gösterenler PKK ya gösterdikleri tepki kadar devlete de göstermeleri gerek, cünki devlet te en az PKK kadar askerlerin ölmesinde suclu. PKK ile devlet kurumlari arsinda ne kadar baglantilarin oldugunu inkar etmek veya yok demek kötü niyetin bir göstergesindir veya bilgisiszligin bir kanitidir. Koskoca Türkiye 30 yili askin kendi agziyla hitap ettigi bir avuc terörüstü etkisiz hale getiremiyorsa en büyük suclu kendisidir.

Ben devamli söyledim ve hala da söylüyorum, PKK ile yapilan savas danisikli bir dögüse benziyor. Önümüze tabletle sunulan bir cok kahramanin PKK ile bile ortak eylemler yaptigi ve derin devletin PKK'yi masa olarak kullanip bazi eylemleri yaptirmis oldugunu bile herkes biliyor. Bir cok askerin pusuya düsürülerek öldürülmesi olayina devletin parmaginin oldugunu neden hala görmemezlikten geliyoruz? PKK'yi yok etmek istemiyorlarki bu sayede bizleri Kürt'lere karsi kiskirtmis oluyorlar ve bizlerde her Kürt'ü ve Kürt haklarini potansiyel bölücülük olarak niteliyoruz. Son 30 yildir zaten bizlere asilanan politikada bu. Kim agzini acsa potansiyel terörüst destekcisi ve vatanhaini oluyor. PKK'yi bitirmis olsalardi Kürt sorunu ve diger azinliklarin sorunlari dahada rahat cözülecekti. Cözümsüzlükten yana olan devletimiz ise dolayisiyla asla PKK'yi bitirmek istemiyor, ama binlerce vatan evladini kaybetmeyi göze aliyor. Yani hak vereceklerine evlatlarimizi kurban vermek istiyorlar. Istenilen hakta öyle ahim sahim bir sey olsa, birsey demiyecegim ama. Istenilen haklar gayet normal ve herkeste olmasi gerekenler. Dillerini ve kültürlerini gelistirmek. Verilen kurbanlarimizin sebebine bakin ve düsünün. Sonrada kalkiyoruz vatanseverlik adina sehit cenazelerinde kurt isaretleri ile saga sola bagiriyoruz. bagiriyorsak gercek adrese bagiralim ve o adres belli: DEVLET!!!!!

Sizin derdiniz sorununuz devletle herşeyi devlet yapmış devlet yıkmıştır pkk ve diğer terörler ise devlet kadar suçsuzdur çünkü devlet kendi kendini yok etmek istiyor nasıl bir mantıkbu.?

Sevgili dünya devletin içindeki kurumları yönetenler hainlik yapmış olabilir buda devletin yaptığı anlamına gelmez.

Eğer bu gerçekleri gün yüzüne çıkarmak istiyorsak pkk yandaşlarını aklamayalım.

Bu yandaşlar deşifre olup paklanırsa içindeki göremediğimiz hainlerde ortaya çıkmış olur.

Eğer biz gerçekten devlete millete hizmet etmiş pkknın buyumesine engel olmuş bir çok kahramanımızı çeteci mafya ve katil olarak tanımlarsak içimizdeki hainlerde kahraman olur.

Biz kurumlarımızda yanlışlık yok demiyoruz deşifre olan birkaç hainin yanında,devletin bakanlığını yapmış,devletin en önemli kademelerinde yer almış hinlerin içinde gerçekten bu vatan millet için canını ortaya koymuş,geleceğini yok saymış kahramanlarımızı suçlu göstermek vicdan işi değildir.

Aslında olaya bakarsanız bu gün sözde insan hakları komisyonlarında konu olanların hepsi pkk teröristleri ve yandaşlarıdır.

Aslında türkiyede o kadar çok insan hakları ihlalleri varki bunlar düzeltilip aihm gitmesi gerkirken ne hikmetse aihm de konu olan yanlız pkk teröristleridir.

Önce bu çanakcılara dur diyelim akan kana tampon yaptıktan sonra devleti yine eleştirelim.

Bunları görmezden gelip herşeyi devlet yapıyor demek diğerlerina çanak tutmak değilmidir.?

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılar.

Şu videoya bakalım...

-http://www.vidivodo.com/254516/ahmet%20kaya%20olayl%C4%B1%20gece-

Bu videou orada yaşanan herşeyi anlatmıyor.Girin youtubeye,orada tepkinin kendisini görün.Bun tepkiyi veren at gözlüler,bu tepkiyi alkışlayanlar bunu vicdanlarına açıklamayamazlar.Açıklayamıyorlarda.

Arkadaşım o olaylı gecenin yaşandığı tarihlerde ben daha çocuktum.O zaman biliyordum ki,bu tepki Ahmet Kaya'ya değil,benim dilime,kimliğimeydi.Sorardım kendi kendime,bu ne tahammülsüzlük,bu ne nefret,hangi kardeşlik?

Ahmet Kaya değildi dostum orada yuhlanan,benim dilimdi.

Ahmet KAYA'nın dediğiniz şiiri alkış alandı,kendisi alkış alandı...sadece "Kürtçe klip dileği" onu bölücüleştirendi.

Bunu kabul edin.Serdar Ortaç veya başka biri,kim olduğu farketmiyor.Orada sadece onlar değil,ordada yabancılaştırılanlar,düşmanlaştırılanlar,****** vatanseverliği öfkeye dönüştürülenlerin özeti vardı.

Ben ne yaparım Ortaç'ı,Gündeş'i....onlar samimi olsalar,yanmam.Onların adını yazmam bile kendi zamanıma yaptığım en büyük haksızlık.

Ve gelelim PKK mevzusuna.Ahmet Kaya,"................." demiştir.Yanlış değil mi?Bence de yanlış.Bunun kadar yanlış olan nedir biliyor musunuz?

"uygulanan sistemlerin hala PKK'yı bir alternatif olarak kadere dönüştürmeye çalışması."

Dostum,ben hep derim."PKK,Kürt sorunun bir sonucudur,gerçeğidir ama kaderi değil."İşte,sorun burada başlıyor.Ben bu gerçeği kader olarak görmüyorum.Kader olarak görmediğim için konuşalım nedenleri diyorum.Siz bu "nedenleri" birer haklılaştırma aracı olarak görüyorsunuz.

Lütfen,söyleyin bana.Kürt sorununu kabul etmiyorsanız bile,PKK bir sorun mudur,değil midir?

SORUNLARI SORUN YAPAN NEDENLERİ DEĞİL MİDİR?

NEDENİ KONUŞULMAYAN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NASIL OLABİLİR Kİ?

Başkaya'nın çok güzel bir tespiti vardır,Osmanlı Devleti'nin yıkılışına dair.Bunu sürekli tekrarlıyorum.Yine tekrarlayacağım.

"Yaşlı bir insana vereceğiniz reçeteyi,bir çocuğa veremezsiniz."....ya biz ne yapıyoruz,sadece ölümleri konuşuyoruz.

Eruh baskınıyla başlayan PKK daha sonrasında verilen bedeller...söyleyin bana mantığı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu videoya bakalım...

.

.

.

Eruh baskınıyla başlayan PKK daha sonrasında verilen bedeller...söyleyin bana mantığı?

Arkadaş hala anlamakta ısrar ediyorsun.

Bu adam zaten pkk teröristlerine şarkılar yazmış söylemiş bir adam bunun samımiyetine zaten kimse inamaz bu nedenledirki bu tepki eninde sonuda ver,

ilecekti.

Ayrıca ''yayınlamazlarsa türk ahlkına hesabınında nasıl verileceğini biliyorum diyor'' ve tehtit ve hahrik ediyor.

Sizin zorunuza gitmesin sn mavi bu tepki kürtçe klip çekilecek diye değildi.En azından ben ve benimgibi bir çok insanbunu böyle anlıyor.

bu tepki onun zihniyetine. bunu anlayın yeter....

Bu adam pkk ya şarkılar yazıp söylemedimi ?

Ne güzel söylemişsiniz sorunları sorun yapan nedenleridir.

NEDEN BURADAN BAŞLIYOR VE DĞAL OLARAK O SONUCU VERİYOR.

Benim gördüğüm neden budur sonuç değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin derdiniz sorununuz devletle herşeyi devlet yapmış devlet yıkmıştır pkk ve diğer terörler ise devlet kadar suçsuzdur çünkü devlet kendi kendini yok etmek istiyor nasıl bir mantıkbu.?

Sevgili dünya devletin içindeki kurumları yönetenler hainlik yapmış olabilir buda devletin yaptığı anlamına gelmez.

Eğer bu gerçekleri gün yüzüne çıkarmak istiyorsak pkk yandaşlarını aklamayalım.

Bu yandaşlar deşifre olup paklanırsa içindeki göremediğimiz hainlerde ortaya çıkmış olur.

Eğer biz gerçekten devlete millete hizmet etmiş pkknın buyumesine engel olmuş bir çok kahramanımızı çeteci mafya ve katil olarak tanımlarsak içimizdeki hainlerde kahraman olur.

Biz kurumlarımızda yanlışlık yok demiyoruz deşifre olan birkaç hainin yanında,devletin bakanlığını yapmış,devletin en önemli kademelerinde yer almış hinlerin içinde gerçekten bu vatan millet için canını ortaya koymuş,geleceğini yok saymış kahramanlarımızı suçlu göstermek vicdan işi değildir.

Aslında olaya bakarsanız bu gün sözde insan hakları komisyonlarında konu olanların hepsi pkk teröristleri ve yandaşlarıdır.

Aslında türkiyede o kadar çok insan hakları ihlalleri varki bunlar düzeltilip aihm gitmesi gerkirken ne hikmetse aihm de konu olan yanlız pkk teröristleridir.

Önce bu çanakcılara dur diyelim akan kana tampon yaptıktan sonra devleti yine eleştirelim.

Bunları görmezden gelip herşeyi devlet yapıyor demek diğerlerina çanak tutmak değilmidir.?

saygılar.

Sn kaplan, gercekten benim hakkimda cok yanilgi icerisindesiniz cünki ben hayatta ne PKK'yi nede yandaslarini desteklerim. Ben her zaman ve bugünde Kürt halkinin yanindayim dedim ve öyleyimde. Eger bu durusu size göre PKK yanlisi olarak degerlendiriliyorsa buyurun degerlendirin derim. Yapacak bir sey yok. Ben efendim sadece devleti elestiriyormusum a,a PKK yi akliyormusum. Duyunda inanmayin derim sadece. Bu kadarida olmazki. Ben kalkipta bir terörö örgütünü ciddiye alacak kadar saf degilimki, PKK ya dur yapma eyleme diyeyim. PKK terörö örgütü ve yaptigi her eylem kinanacak bir eylemdir. Diger taraftan ise 70 milyonun temsilcisi olan ve bizleri teröre karsi korumasi gereken ve öyle yaptiginida iddaa eden devletin PKK ve terörü karsisindaki hatalarini dile getiriyorsam bu neden yanlis olsunki. Devlet legal bir kurum ve ne yapiyorsa tabiiki vatandasina hesap vermek zorunda. Nasilki terörö örgütü yaptiklarindan dolayi devletin makamlarina hesap vermek zorunda ise, devlette bir legal kurulus olarak vatandasina karsi sorumlu. Devlet kendi adina degil vatandasi adina hareket eder. Siz en azindan devlet icerisinde ki hainlerden bahsediyorsunuz. Demekki en azami oradan baslamamiz gerekli, ama 30 yili askin devlet hangi hainlerden hesap sormus, daha dogrusu vatandasini rahatlatmak icin bu hainleri görevden uzaklastirmis? Tam aksine bir cok PKK-Katliamlarinin hala devletin bilgiis dahilinde yapildigi iddaalar var, ama bizler nedense bu tür iddaalari ciddiye almayiz. Bugün Ergenekon olayini destikce icerisinden devlet ve PKK cikiyor, iyi arastirin göreceksiniz. Ben Ergenekon basligi altinda bazi alintilar yolladim, PKK ve MIT iliskileri konusunda, istiyorsaniz bakarsiniz.

Bizlere PKK'ya karsi mücadelede cok yanlis bigiler veriliyor. PKK 'ya karsi olamk demek neredeyse Kürt'lere karsi olmakla ayni anlama geliyor artik malesef, agzini acan PKK yandasi oluyor, baksaniza siz beni bile PKK yandasi olarak sucluyorsunuz. Bu bakis acisiyla bizler nasil sizin bahsettiginiz PKK yandaslarini tecrit edelimki. Biz daha dogru dürüst PKK yandasliginin tanimini yapamamisiz. Ben PKK yandasliginin ne oldugunu dikte ederek ögrenecek bir kisi degilim ve benden böyle bir davranis bekliyorsaniz bosuna derim. Ben her türlü terörüzme ve mafya iliskilerine karsiyim ve dolayisiyla asla bir terörüstü veya mafyayi digerinin alternatifi olarak kabul etmem. O yüzden ben Catli ve Yesil gibi mafya boslarini ve terörüstleri PKK'ya karsi referans alacak kadarda bilinsiz ve antidemokratik biriside degilim. PKK'ya karsi mücadele 70 milyonla olur ve bu demektirki bizlerin önce sorunun ana kaynagi olan Kürt vatandaslarimizi kazanmamiz gerekli. Türkiye Kürt vatandaslarini kazandigi an piyasada ne PKK kalir nede terörüst, olay bu kadar basit. Devlet bu konuda yillardan beri adim atmasi yerine olayi tirmandirdiysa benim bir vatandas olarak devletten hesap sormam gayet dogal. Devlet binlerce Kürt insanini PKK destekcisi diyerek yargisiz bir sekilde hemde faili mechul olarak yok ettirdiyse, herhalde binlerce askerin sehit olmasinda suclu devlet olur, ben veya siz degil. Sorumluluk demek sadece öldümek demek degildir, onlarin ölümüne sebeb olmakta o kadar büyük suctur.

Dolayisiyla önce bizlerin terörü ve destekcilerini dogru teshis etmemiz gerekli, gecmiste ve günümüzde yaptigimiz gibi degil. Günümüzde her hak isteyen PKK destekcisi oluyor, yola dökülen terörüst oluyor veya destekcisi. Ne kadar yanlis bir bakis acisi. Bizler insanlari zorla PKK'nin kucagina atiyoruz haberimiz yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn kaplan, gercekten benim hakkimda cok yanilgi icerisindesiniz cünki ben hayatta ne PKK'yi nede yandaslarini desteklerim.

Sevgili dünya hepimiz bakın kardeşim siz benim ne demek istediğimi alamamışsınız, kaç zamandır burada yazıyoruz az çok fikirlerimizde kimin ne niyette olduğunu da biliyor ve görüyoruzda.

Sizin pkk terörüne bekışaçınızı'da biliyoruz.

Benım söylemek istediğim pkk destekçisi va çanakçıları Ahmet Kaya gibilerdir,eğerki s,z bunların yaptıklarına rağmen hala aklamaya çalışırsanız istemesenizde pkk ve çanakçılarına taraf olursunuz.

Öncelikle size göre Ahmet Kaya pkk yandaşımıdır değilmidir buna cevap verin?değildir diyebiliyormusunuz? eğer pkk yandaşı diyorsanızda bunu aklama çabası ne?

Artık şunu anlayın artık benim ne kürtlerle ne yapacakları kliple nede tv ile bir sorunum var.

Benim sorunum pkk yandaşlarını masum göstererek kürtlerin adına yapmıştır gibi göstermeleridir.

Defalarca yazdım hala anlamazdan geliyorlar -diyorumki- ...kardeşim Adam 1990 lı yıllardan itibaren pkk teröristlerine şarkılar yazıp söylüyor en son olarakta şerkısında ap açık bir şekilde apoyu özledik diye şarkı yapıyor.

Daha nasıl açık anlatayım.

bu adama yapılan tepki bundandır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş hala anlamakta ısrar ediyorsun.

...................

NEDEN BURADAN BAŞLIYOR VE DĞAL OLARAK O SONUCU VERİYOR.

......................

Neden, ben kendi dilimden bir şarkı dinlemek için saatlerce Ermeni radyolarından belirlenen o saatti bekledim,neden?

Neden, Ahmet Kaya'nın öncesine bağladığınız tepkiler,sahneye ilk çıktığında alkış...düşüncesini ifade ettikten sonra çatal bıçak oldu?

.....................dostum Ahmet KAYA,Kürt sorununda asla politize edilmiş düşüncelerle yer edinmedi.Ne zaman ki o tepkiler linçe dönüştü,Kürtler "aaa,Ahmet Kaya bunu söyledi" dedi ve onu düşüncelerin merkezine oturttu.

ve yine soruyorum;

Neden, ben kendi dilimden bir şarkı dinlemek için saatlerce Ermeni radyolarından belirlenen o saatti bekledim,neden?

Neden, Ahmet Kaya'nın öncesine bağladığınız tepkiler,sahneye ilk çıktığında alkış...düşüncesini ifade ettikten sonra çatal bıçak oldu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dünya hepimiz bakın kardeşim siz benim ne demek istediğimi alamamışsınız, kaç zamandır burada yazıyoruz az çok fikirlerimizde kimin ne niyette olduğunu da biliyor ve görüyoruzda.

Sizin pkk terörüne bekışaçınızı'da biliyoruz.

Ben önce sizden benim pkk terörüne bakis acimi anlatmanizi rica ediyorum. Siz benim bu konudaki bakis acimi bildiginizi söylüyorsunuz. Ama umarim söylediginiz iddaayida gene benim kendi yorumlarimdan isbatlarsiniz. Sonra dieger konulara geliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Yine konuyu saptırıyorsunuz, konumuz senın ermeni radyolarından kürtçe yayın izlemen değil.

Politikanın yanlışlıkşarı yokda demiyoruz,daha önceki yazımdada söylemiştim zamanın başbakanı özalın danışmanı olan cemil çiçek kürtçe yayının yapılmasını istemişti fakat özal kabul etmemişti ve bende cemil çiçeğin görüşüne katıldığımı yazmıştım...

sahneye çıktığındaki ilk alkışlar da bizim bazı şakşakcı toplumumuzun örneğidir,kimileride nezaket gereği düşünen kimileride şarkılarını basit'e alan ve o verilen şehitlerin acısını yüreğinde his etmeyen insanların alkışarıdır.

hala ısrar ediyorsun sevgili mavi bakın dostum dönün ve geriye bakın linçe dönüşmesiyle başlamadı bu olay 90 lı yıllarda ne zamanki bedirha-patlıcan- suphiye şarkılar yazıldı ve şarkılarıyla insanları isyana ve dağlara teşvik etti o zaman başladı.

Şimdi Ahmet Kaya size göre masum birimi ?

Ahmet Kaya pkk ile bir bağlantısı size göre varmı yokmu ?var diyorsanız bunun masumluğu nerede?

Doğru olarak Sizde söylüyorsunuz pkknın yaptığını kürt halkına mal edemeyiz.

İşte burada'da bu pkk zihniyetli insanın iyi yada kötü söylediklerini kürt halıkna mal edemeyiz...

Umarım anlatabildim..

Bizden başka okuyan yokmu bu yazıyı..yokmu bizi duyan bize yardımcı olacak tarafsız biri arıyoruz........ :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben önce sizden benim pkk terörüne bakis acimi anlatmanizi rica ediyorum. Siz benim bu konudaki bakis acimi bildiginizi söylüyorsunuz. Ama umarim söylediginiz iddaayida gene benim kendi yorumlarimdan isbatlarsiniz. Sonra dieger konulara geliriz.

Siz pkk ya karşı olumlu bakmıyorsunuz yazılarınızdan görebiliyoruz bunu...yani pkk dan yana olmadığınızı biliyoruz samimiyetinizede inanıyorum.

Fakat açıkça pkk yandaşı olan Ahmet Kaya aklamanızı anlamıyorum ve bu nedenle pkk zihniyetli insanları aklamaya çalışırken istemesenizde bu zihniyetlere hizmet etmiş olursunuz diyorum..

size göre Ahmet Kaya pkk zihniyetlimi değilmi? onu söyleyin.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz pkk ya karşı olumlu bakmıyorsunuz yazılarınızdan görebiliyoruz bunu...yani pkk dan yana olmadığınızı biliyoruz samimiyetinizede inanıyorum.

Fakat açıkça pkk yandaşı olan Ahmet Kaya aklamanızı anlamıyorum ve bu nedenle pkk zihniyetli insanları aklamaya çalışırken istemesenizde bu zihniyetlere hizmet etmiş olursunuz diyorum..

size göre Ahmet Kaya pkk zihniyetlimi değilmi? onu söyleyin.

Saygılar.

Önce beni PKK konusunda dogru anladiginiz icin mutluyum. Ama ben asla Ahmet Kaya'yi ne akladim nede aklama yoluna gittim. Lütfen tekrar okuyun. Ben dedimki Ahmet Kaya'nin durumunu tartisabiliriz, ama Ahmet Kaya icin PKK'li veya vatanhaini demesi gereken en son sahsin mesela Serdar Ortac olacaginivurguladim, cünki kendisi asker kacagidir veya askerligi yapmamamk icin her türlü antrikalari cevisrmistir dedim. Ve hic kimsenin sahsi cikarlarini ön plana koyup devletci, askerci evya pkk karsiti söylemler söylemesine gerek yok dedim.

Ben Ahmet Kaya degil kim olursa olsun PKK yanlisi olanlari ve onlari destekleyenleri kabul etmem. Ben Ahmet Kaya'nin avukatliginida üstlenmem. Evet Ahmet Kaya bir cok türkülerinde Kürt realitesini ele almistir, ama bu benim icin onun PKK'li oldugu isbatini gerektirmez. Ben de kürt realitesini kabul ediyorum ve sistematik olarak ezildiklerini söylüyorum, ama ona ragmen PKK'li degilim ve onaylamiyorumda PKK'nin eylemlerini. Kendi söylemleriyle ülke bütünlügü savunan birisi. Bunun disinda herhangi bir yerde "ben PKK'liyim ve PKK Kürt'lerin önder örgütü" dediyse tabiiki elestiririm ve kabul etmem. Ama Ahmet Kaya'yi bir bütün olarak ele aldigimizda o Türkiye'nin Kürt asilli en iyi sanatcilarindan birisidir, sesiyle, durusuyla ve söylemleriyle.

Ahmet Kaya ve ona yapilan tepkiler benim önceki yazilarimda bahsettigim gibi ülkemizde belirli bir dönemden sonra insanlarimizin aciktan Kürt oldugunu söyleyen herkesi potansiyel PKK'li ve bölücü olarak fislemesinden kaynaklaniyor. Bunun sebebi de 90 yildir inadina Kürt realitesinin ret edilmesi ve cözümsüzlük üreterek insanlara yeni düsmanlar asilamalarindan kaynaklaniyor.

Benzeri suclamalari Ibrahim Tatlises icinde duymustuk, ne zamanki o da kürtce türküler söylemeye basladi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce beni PKK konusunda dogru anladiginiz icin mutluyum. Ama ben asla Ahmet Kaya'yi ne akladim nede aklama yoluna gittim. Lütfen tekrar okuyun. Ben dedimki Ahmet Kaya'nin durumunu tartisabiliriz, ama Ahmet Kaya icin PKK'li veya vatanhaini demesi gereken en son sahsin mesela Serdar Ortac olacaginivurguladim, cünki kendisi asker kacagidir veya askerligi yapmamamk icin her türlü antrikalari cevisrmistir dedim. Ve hic kimsenin sahsi cikarlarini ön plana koyup devletci, askerci evya pkk karsiti söylemler söylemesine gerek yok dedim.

Ben Ahmet Kaya degil kim olursa olsun PKK yanlisi olanlari ve onlari destekleyenleri kabul etmem. Ben Ahmet Kaya'nin avukatliginida üstlenmem. Evet Ahmet Kaya bir cok türkülerinde Kürt realitesini ele almistir, ama bu benim icin onun PKK'li oldugu isbatini gerektirmez. Ben de kürt realitesini kabul ediyorum ve sistematik olarak ezildiklerini söylüyorum, ama ona ragmen PKK'li degilim ve onaylamiyorumda PKK'nin eylemlerini. Kendi söylemleriyle ülke bütünlügü savunan birisi. Bunun disinda herhangi bir yerde "ben PKK'liyim ve PKK Kürt'lerin önder örgütü" dediyse tabiiki elestiririm ve kabul etmem. Ama Ahmet Kaya'yi bir bütün olarak ele aldigimizda o Türkiye'nin Kürt asilli en iyi sanatcilarindan birisidir, sesiyle, durusuyla ve söylemleriyle.

Ahmet Kaya ve ona yapilan tepkiler benim önceki yazilarimda bahsettigim gibi ülkemizde belirli bir dönemden sonra insanlarimizin aciktan Kürt oldugunu söyleyen herkesi potansiyel PKK'li ve bölücü olarak fislemesinden kaynaklaniyor. Bunun sebebi de 90 yildir inadina Kürt realitesinin ret edilmesi ve cözümsüzlük üreterek insanlara yeni düsmanlar asilamalarindan kaynaklaniyor.

Benzeri suclamalari Ibrahim Tatlises icinde duymustuk, ne zamanki o da kürtce türküler söylemeye basladi.

Üstadım,sizi alkışlıyorum.Budur işte.

Değerli hemşom,Kaplan bizi duyan yok :D

onun için biz yine birbirimize dönelim :) görüşmek dileğiyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

................

Ahmet Kaya pkk ile bir bağlantısı size göre varmı yokmu ?var diyorsanız bunun masumluğu nerede?

................

Ahmet Kaya'nın PKK ile bağlantısına iki açıdan bakalım.

Ödül gecesi öncesi ve sonrası...

Öncesin de tüm Kürtlerin yaşadığı taraf olamamanın verdiği bir bağlantı,daha doğrusu bir yaklaşım vardır.Zira dağa çııkan Kürtler kendilerindendi.

Sonrasın da ise,PKK'yı tek alternatif oolarak görmeyen,ama PKK'yı da alternatifler arasına koyan bir yaklaşımı görürüz.

Dostum,onu gerçek anlamda PKK ile anlatan şarkısının tek sorumlusu,onu yalnız bırakanlardır.

Bakınız,ben Ahmet Kaya'dan öte tepkileri konuşalım diyorum,siz ısrarla Kaya ile cevap veriyorsunuz.

O zaman siz sorun,ben sorayım...adım adım cevaplarla ilerleyelim...selamlar ve herkese afiyet olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum,onu gerçek anlamda PKK ile anlatan şarkısının tek sorumlusu,onu yalnız bırakanlardır.

Bakınız,ben Ahmet Kaya'dan öte tepkileri konuşalım diyorum,siz ısrarla Kaya ile cevap veriyorsunuz.

Sevgili hemşom siz gerçekten inanıyormusunuz söylediğinize ? yani bizler ona sahip çıksaydık o terör yandaşı olmayacaktı öylemi?

Biz zaten onu dinliyor ve beğeniyorduk teröristlere şarkı yazana kadar.

Bakın sevgili hemşom türkücü ahmetten öteyi konuşmayalım çünkü sorun zaten kendisi...zaten konunun başlığıda o.

Önce bunu anlayalım diğer konuda anlaşacağımıza eminim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili hemşom siz gerçekten inanıyormusunuz söylediğinize ? yani bizler ona sahip çıksaydık o terör yandaşı olmayacaktı öylemi?

Biz zaten onu dinliyor ve beğeniyorduk teröristlere şarkı yazana kadar.

Bakın sevgili hemşom türkücü ahmetten öteyi konuşmayalım çünkü sorun zaten kendisi...zaten konunun başlığıda o.

Önce bunu anlayalım diğer konuda anlaşacağımıza eminim.

Değerli dostum,

Az önce sağ-sol-Dersim yöresine ait düşünce yelpazelerine dair onca şey yazmama rağmen,tüm yazdıklarımı sıfırlayan bir bağlantı hatasına o kadar bozuldum ki,şimdi konunun özüne dairler için önce yazılanları toparlamalıyım.Ya da durun,zaten taraflar kendini ifade ediyor,ben kendi yazdıklarıma döneyim. :)

Konunun başlığı...Melis Kaya(evet benim babam bir kere öldü,13 yaşındaydım!)

Konunun özü,Kaya'nın görsel ve yazılı basında hakaret sınırlarını zorlayan basitliklere olan tepkisi.

................

Ve Ahmet Kaya...

Siz de mutlaka duymuşsunuzdur.Ajda Pekkan,Kürtçe şarkı söyledi.Yanında da Aynur vardı.Büyük olay.Tüm manşetler ve haberler dalga dalga Kürt'lere yapılan bu resti alkışlıyor,Pekkan adeta bir barış elçisi olarak süreçteki yerini alıyor.Akşam gazetesinden Atılgan,oldukça ilginç olan bu duruma oldukça içerlenmiş ki,içinden geçenleri köşesinde bizimle paylaşmış.

"Sean Penn, Oscar ödül töreninde dalgasını geçiyordu: 'Ah benim Hollywood'um, meğer komünistleri ne kadar severmişsiniz,' diye..."diye başlıyor yazısında.Çelişkinin,mantık kurallarını yıktığı bir anın en iyi tanığı olan bu cümlelerle ve devam ediyor;

"'Kürtçe türkü söylenecekse onu da biz söyleriz,' ideolojisi uyarınca aniden Ajda Pekkan'ı buluverdik karşımızda:

New York otel salonlarında vakt-i zamanında, 'Ben bir albay kızıyım, lara lara lam,' diye şarkı söyleyen Ajda Pekkan, 'Keçe Kurdan'ı Kürtçe terennüm ediyor."

dedikten sonra da;

"Kürtçe yasakken de Ajda Pekkan; Kürtçe serbestken de Ajda Pekkan dinlemeye mahkumsak eğer, 'değişmeyen tek şey değişim' değil, değişmeyen tek şey, o bildik dar çevre iktidarının ta kendisi, demektir."

şeklinde düşüncelerine noktayı koyuyor.(merak edenler için,Atılgan Bayar,13 Mart 2009 / Akşam Gazetesi)

Dostum,evet Ahmet Kaya'yı konuşalım.

"...ben yakında Kürtçe bir klip çekeceğim,biliyorum ki bu klibi yayınlayacak cesur kişiler var..." şeklinde başlayan cümlelerin bedelini yasaklarla,bölücü olmakla ,sürgünde ölüme mahkum olarak ödedi.

Sürgünde iken,yaşam şartlarını zorlayan,buna rağmen her cümlesinde "ben ülkemi özledim" diyen,anlaşılmayan yine oydu.

Uç noktalar,onu kendine benzetmeye çalışırken,kimi kendinden sayıp "bedelimiz" derken,kimi ise onu "ötekileştirirken" sadece "Kürt Realitesi" diyen o güzel sesde oydu.

Öncesinde nasıl bir Kaya vardı Kaplan,

Ben çok iyi biliyorum;kimin,ne olduğunu.Yaşanan sürece az çok tanıklık ettim."Başkaldırıyorum" diyen Kaya,Kürtler için değil,sistem için başkaldırdı.Bu sadece şarkılarında kaldı.

Sevgili hemşom.

Diyorsunuz ki,"biz üç kişiydik" şiiri,başka göstereceğiniz örnek var mı?

Bunun yanında yaşanan süreçleri,kendi şartlarında değerlendirememek bizi yanılgıya götürür.Dönem,çalkantıdır,sol-sağ gibi ideolojilerin çatışmasıdır.Dönem Jitemdir,Gazi'dir....Dönem,"başım belada,biz üç kişiydik,ağladıkçaénın söyleneceği vakittir.

Kim ne derse desin,Ahmet Kaya hakettmedi o bedeli ödemeyi.O bedeli sadece bir klip ile ödedi.Bugün KAYA,Kürtçe söz konusu oldu mu akla gelen ilk isim.

Çünkü vicdanlar rahat değil.Çünkü alışkanlık sadece Ajda Pekkan'ın söyleyeceği sisteme işliyor.Çünkü,Kürtseniz en temel istemler bile bölücülük olabiliyor.

Şimdilik,sadece "ödül gecesi" öncesi Kaya'yı konuşalım...selamlar :)

ayrıca dostum,ben yazdıklarıma kendi varlığım kadar inanıyorum,inanmasam burada saatlerce yazmazdım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli dostum,

.

.

.

ayrıca dostum,ben yazdıklarıma kendi varlığım kadar inanıyorum,inanmasam burada saatlerce yazmazdım.

Şimdi Ajda pekkan yada aynur gibi şarkıc larile bir Ahmet Kaya bir göremesizniz bunları kıyaslamak bile gerçeğe çok uzaktır.

"...ben yakında Kürtçe bir klip çekeceğim,biliyorum ki bu klibi yayınlayacak cesur kişiler var..." cümlesinin ardından gelenleri görmezden geliyorsunuz...bu cümlelerin ardından ''Yayınlamazlarsa türk halkına nasıl hesp vereceğinide biliyorum''diyerek etrafındaki insanları tahrik etmiştir...bu cümlelerini neden es geçiyorsunuz onuda anlamış değilim..!

Siz hala inatla almayak istemiyorsunuz, oysa benim söylediklerim hep aynı ve defalarcada söyledim.

Diyorsunuz ki,"biz üç kişiydik" şiiri,başka göstereceğiniz örnek var mı? hemde çok sevgili hemşom...bunları hatırladığım kadarını sizinle paylaşayım...Tabiki şarkılarının bir çoğu hakaret içerdiğinden sansürlenmezse..

Biz üç kişiyiz şarkısıyla başlayalım...

Bedirhan-patlıcan ve suphi teröristlerin isimleridir

Ey Bedirhan;katran geceleriN heyulası

Ey Bedirhan;kancık pusuların belası derken askere bu hakarti etmiştir...(bu hakaretin daha fazlasını iade ediyorum)

Bedirhan mor dağların kaçağı ;Mor dağlar ise hakkari ve k.ırak uzantısı.

mavinin türküsü

şu dağdaki gezene bak gözlerinin rengine bak

seni vuran benide vursun şu feleğin işine bak !

kirvem:

donup gitsem su dağlara diyor

kirvem dağlarda nerde olduğunu bilem

dağlara git ates yak orda olduğunu bilem

Özgür çağrı:

Abin bir gün dagdan döner

Sarilirsin yavrucagim

Giden gelmez geri dönmez

Bilmiyorsun yavrucagim

Sen üzülme sira bende

Gidecegim yavrucagim

Kaçakçı kurban:

lele kurban zor gelir

dağlara giden zor gelir

Dağlarda ölmek isterdim:

Gardaşlarım olmuş bir köz

Dağlarda ölmek isterim

Şarkılarım dağlara:

Onüç damla gözyaşı saydım

Alllahına kitabına sövüp saydım

Şafak nabız gibi atıyordu

Kürdüz biz:

Vallahi apoyu özledik ............gibi bir çok şarkılar şu anda aklıma gelen bunlar zamanım yok diğerlerinide başka bir yazacağım....

bunlara ne diyeceksiniz onuda merak ediyorum..... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi Ajda pekkan yada aynur gibi şarkıc larile bir Ahmet Kaya bir göremesizniz bunları kıyaslamak bile gerçeğe çok uzaktır.

"...ben yakında Kürtçe bir klip çekeceğim,biliyorum ki bu klibi yayınlayacak cesur kişiler var..." cümlesinin ardından gelenleri görmezden geliyorsunuz...bu cümlelerin ardından ''Yayınlamazlarsa türk halkına nasıl hesp vereceğinide biliyorum''diyerek etrafındaki insanları tahrik etmiştir...bu cümlelerini neden es geçiyorsunuz onuda anlamış değilim..!

Siz hala inatla almayak istemiyorsunuz, oysa benim söylediklerim hep aynı ve defalarcada söyledim.

...................

Bakınız ben de o sözlerin altına imzamı atıyorum :)

Yasaklarla bir dli yasaklarsanız,benim de diyeceğim "hesabınızı verin" olacaktır.Bu cümleleri es geçmedim.Bu cümlelerde yanlış ve tahrik görmedim.Sözüm ona duyarlı olan tepkiciler(sanatçı,yorumcu vs demiyorum) bir insanı linç edecek kadar nefrete kapılmışlardır.

Pekkan ile Aynur'u Kaya ile aynı kefeye koymadım zaten,anlatmak istediğim çok açıktı.

O şarkılar ve şiirlere ayrıca döneceğim...selamlar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.