Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DTP'li adayi diri diri yaktilar

Taner Bayram

Önerilen İletiler

Diyarbakırlı arkadaşım,

Bildiğiniz üzere helikopter düştü BBP'li genel başkan ve arkadaşları öldü..

Taziyelerinizi bekliyoruz -_-

hala daha zıt fikirli insanların bu fikirlerini demokrasi adına tartışmalarını değil de, birbirlerini ve birbirlerinin düşüncelerini yok etme çabalarını gözlemekteyiz...

DTP'li adaya karşı yapılan bu saldırıyı kınadıklarını söyleyenler içten içe sevinmekte, ancak bunu gösteriye dönütürememektedirler..aynı şekilde muhsin yazıcıoğlu'nun ölümünden sevinç duyanlar da bunu dillendirememektedirler..ancak niyetlerin ne olduğu ve ne anlatılmak istendiği gayet ortada...

muhsin yazıcıoğlu, "vatan, millet sakarya" söylemleriyle abdullah çatlı ile ilişkileriyle ve en son olarak hrant dink cinayetinde mensubu olduğu partinin buna destekleri, yardım ve yataklıklarıyla gündeme geldi..öte yandan da belirli dönemlerde hapislere atılıp yok edilmek istendi..kim, hangi suça bulaşmış olursa olsun bu muameleyle karşılaşmamalı...kontrgerilla faaliyetleri içinde bulunmuş olmasına rağmen kişisel hümanist düşüncemden ötürü ölümünden üzüntü duyuyorum..keşke daha birleştirici, farklılıklara sahip çıkıcı ve daha yapıcı politikalar üretebilseydi..allah rahmet eylesin...

...

ancak şu var ki, dtp'li adaya olan saldırının sadece dtp'li olmasından dolayı gerçekleştirildiğini dile getirenler tepkiye uğruyor ve bu durum bir nevi örtbas edilmeye çalışılıyor, hrant dink cinayetine "ermeniydi ne de olsa" deniyor, malatya yayınevi katliamında, "misyonerlik yapıyorlardı" savunmasında bulunuluyorken, bunları diyenlerin taziye beklemeleri ne kadar inandırıcı ??

insanlarımızı birleştirici unsur olarak din ve ırkı ön plana çıkaranlara karşı ortak yaşamı paylaşma iradesini geliştirmek hem bu tartışmaları ortadan kaldıracak hem de kişiler hakkında "o bizdendi, bu karşıdandı" söylemlerini de bitirecektir...

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı arkadaşım,

Taziye vermek zorunda hic kimse yok. Verenlar var ve vermeyenlere de saygi gösterecegiz. Kimseyi zorlamaya hakkimiz yok. Önce Hirant Dink'in ailesine taziyelerimizi sunalim. Onlara hala bu borcumuz var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı arkadaşım,

Size iki sey soyliyeyim sayin Suheda,

2 - Iletinin konusu Muhsin Yazicioglu degil...DTP'li aday ve onun yakilmasi! :)

Atin ayribir baslik Yazicioglu hakkinda, herkes fikirlerini iletsin o kadar!

Atin baslik istediginiz kisi uzerine o zaman bizlerde ne dusunuyoruz bir takim insalar hakkinda sizlere iletiriz!

Kaldi ki bizler kimsenin olumu uzerine siyaset yapmis insanlar da degiliz.

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlıkla ne alakası var anlamadım..sizinle igisi yok biliyorum gazeteden alıntı yaptığınızı söylüyorsunuz fakat sanki adam sırf dtp li olduğundan yakılmış.

Bu durumu elbette kıayacağız ne dememizi bekliyordunuzki!

Sayin Kaplan,

Benim amacim ve gozlemlerim su:

Adam yakilmis, siradan bir cinayet olabilir. Ama yakilan adamin DTP'li olmasi bir suru milliyetcisinin bu cinayete "OH OLMUS!" diyebilme nedeni oluyor Turkiye'de. Yani o kadar zitlastirilmisiz ve otekilestirlimisiz biz Kurtler... Yalan mi? Sizce kalkip kimse bu haberi okuduktan sonra "OH OLSUN!" demedi mi?

Yani siradan seyler bile Kurtlere karsi olan alerjiye endeksleniyor! Yalan mi?

Taner

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taziye vermek zorunda hic kimse yok. Verenlar var ve vermeyenlere de saygi gösterecegiz. Kimseyi zorlamaya hakkimiz yok. Önce Hirant Dink'in ailesine taziyelerimizi sunalim. Onlara hala bu borcumuz var.

Hadi ama :) burada arkadaşımız sanki bu ülkede ilk kez bir cinayet işlenmiş gibi olaya siyasi bir hava verip kınamamızı isteyip durmadımı?

Size iki sey soyliyeyim sayin Suheda,

Kaldi ki bizler kimsenin olumu uzerine siyaset yapmis insanlar da degiliz.

Diyarbakirli...

belli,özellikle konu başlığına bakmamız yeterli değilmi :)

bak biz cinayeti siyasi kimliğe bakmadan sırf cinayet olduğu için kınadık,hadi şimdi sıra sizde..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hadi ama :) burada arkadaşımız sanki bu ülkede ilk kez bir cinayet işlenmiş gibi olaya siyasi bir hava verip kınamamızı isteyip durmadımı?

belli,özellikle konu başlığına bakmamız yeterli değilmi :)

bak biz cinayeti siyasi kimliğe bakmadan sırf cinayet olduğu için kınadık,hadi şimdi sıra sizde..

Bir insanı bu şekilde öldürenler bu gün daha rahat. Zira Ceza hukuku yetersiz Cezalar caydırıcı değil.Özetle Yapanın yanına kar kalıyor.Polis gözaltına almış bir kundakçıyı götürürken cani polise dönüp diyorki ''Adam ol nasılsa içerden çıkar seninlede hesaplaşırım diyebiliyor.''

Daha buna benzer nice cinayetler görüyoruz. "'Ölümü hak etmiş katilin canı için bedel almayacaksınız; o kesinlikle öldürülecektir.(bir kutsal kitaptan alıntıdır pek çok kutsal kitapda buna benzer hükümler var)

Ama bakın seçimlerde dahi ceza yasalarınn durumu gözden geçirilmiyor.Gündeme gelmiyor.Ne yani millet suç ve suçluyla mücadele edilmesini istemiyormu.Birileri barbar deyince kızmayacaksınız.Bu ülkede katiller korumayla geziyor ve benden iyi yaşıyor hemde dokunulmazlıkları var.Üstelik yaşam garantileri normal vatandaştan daha yüksek...Çünkü biz potansiyel maktülüz ve öldürülünceye kadar hiçbir hakkımız gündeme gelmez.

Not : Bu olayın o kişinin başına gelme nedeni o kişinin kürt yada terör örgütü destekçisi olan bir partiden aday olması değildir.

Açık konuşulsun imalı suçlamalar yapmayın! Kimlerin nasıl cinayetler işlediği ortada. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir insanı bu şekilde öldürenler bu gün daha rahat. Zira Ceza hukuku yetersiz Cezalar caydırıcı değil.Özetle Yapanın yanına kar kalıyor.Polis gözaltına almış bir kundakçıyı götürürken cani polise dönüp diyorki ''Adam ol nasılsa içerden çıkar seninlede hesaplaşırım diyebiliyor.''

Daha buna benzer nice cinayetler görüyoruz. "'Ölümü hak etmiş katilin canı için bedel almayacaksınız; o kesinlikle öldürülecektir.(bir kutsal kitaptan alıntıdır pek çok kutsal kitapda buna benzer hükümler var)

Ama bakın seçimlerde dahi ceza yasalarınn durumu gözden geçirilmiyor.Gündeme gelmiyor.Ne yani millet suç ve suçluyla mücadele edilmesini istemiyormu.Birileri barbar deyince kızmayacaksınız.Bu ülkede katiller korumayla geziyor ve benden iyi yaşıyor hemde dokunulmazlıkları var.Üstelik yaşam garantileri normal vatandaştan daha yüksek...Çünkü biz potansiyel maktülüz ve öldürülünceye kadar hiçbir hakkımız gündeme gelmez.

Not : Bu olayın o kişinin başına gelme nedeni o kişinin kürt yada terör örgütü destekçisi olan bir partiden aday olması değildir.

Açık konuşulsun imalı suçlamalar yapmayın! Kimlerin nasıl cinayetler işlediği ortada. :excl:

Ama bu Kurt vatandasinin hele bir de DTP'li oldugu zaman olumu, bir suru kisiye "OH IYI OLMUSTUR" dedirtebiliyor. Anlatmak istedigim buydu zaten! Ki gorduk hepimiz tarafli bir suru tepkiyi!

Diyarbakirli...

Not: Faili mechule kurban gidenlere yada cezaevinde iskenceye kurban olanlara biraz sempati gosterin ve bu vahseti yapanlari kinayin madem! Cunku masallah ulkemizde vahsetin ornegi sayisiz! Hemde devlet elinden!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malesef yasanmamasi gereken uzucu bir olay gercekten etnik kokeni ne olursa olsun insanlarin siddet uygulanarak katledilmesini dogru bulmuyorum..

İnsan olarak,bu vicdansızlığı kınıyorum...adı ne etniktir ne de dindir...sadece zulüm!

Çekinmeseler bu olayıda askere yıkacaklar ama neyseki olayın failleri belli yanında çalıştırdığı kişiler tarafından yakılmış adam.

Yani yananda yakanda belli..

Canım kardeşim gerçekten de bunun direkt olarak Kürtlükle veya DTP ile hiçbir ilgisini bulamadım. Bu bildiğimiz standart 3. sayfa cinayet haberi başka birşey değil...

Bunun hergün işlenen yüzlerce adi cinayetten ne farkı var. Tarafsızlık beklemek için önce tarafsız olabilmeyi öğrenmek gerekiyor.

Neden her defasında inadına ayrım yapıyorsunuz?

Sonuçta bir insanın öldürülmesini ayrım yapmadan hepimiz kınıyoruz.

Siyasi veya değil... Bu vahşeti kınıyorum... Dtp'li kardeşlerimin başı sağolsun...

Saygılar...

Bir de FAKATsiz, AMAsiz kinasaniz iyi olurdu simdi yani! Ama yapamadiniz! Bekledigim gibi! -_-

Hayatta öncelikleriniz olsun, değerleriniz olsun, önce hayatın ve canın kendisine saygılı olun sonra siyasi-etnik-dini ayrımlarınız olsun.

Ama ve fakat her zaman herkesin istediği yerde kullanabileceği sözlerdir, katılırsınız katılmazsınız bu ayrı birşeydir.

Yapmak istediğiniz, beklediğiniz ise apayrı birşey. Ve biz onun ne olduğu çok çok iyi anladık.

O yüzden bu cevaplara muhatapsınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu haberi iletmeden once sunu soylemek istiyorum. Politik, pro-Kurt ya da anti-Kurt yorumlardan ziyade ilkin bu olayi Turk Kurt herkesin siddetle kinamasini bekliyorum. Bakalim aramizdaki arkadaslarin tutumu nasil olacak bu habere!

Elbette kinanacak,lanetlenecek bir hadise ...

Bir canliyi diri diri yakmak icin insan iyice sapitmis olmasi gerekir.

Hangi dine,vicdana sigar ...

DTPli aday oldugundan mi,degil mi bilemem. Ama tahminim kesin baglantilidir.

Iki katil ruhlu insan,soygun icin kafasina bir tane demir indirir,öldürür soyar ...

Ama onu baglayip,"örgüt sistemiyle",sonra gözünün icine baka baka diri diri yakmak

basit bir soygun olmadigini gösterir bence.

Hadise bana misyoner cinayetini hatirlatti.

Orda da cok vahsi bir yöntem kullanildi.

"Adi suc olaylar" degil bunlar ...

Gazete basliklari da bu "yorumu"destekliyor. O basliklarin

kürtlere bir mesaj oldugu da cok acik. Kürtlerin bunu bu

sekilde algilayacagini manset atan gazeteciler de biliyor ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu Kurt vatandasinin hele bir de DTP'li oldugu zaman olumu, bir suru kisiye "OH IYI OLMUSTUR" dedirtebiliyor. Anlatmak istedigim buydu zaten! Ki gorduk hepimiz tarafli bir suru tepkiyi!

Diyarbakirli...

Not: Faili mechule kurban gidenlere yada cezaevinde iskenceye kurban olanlara biraz sempati gosterin ve bu vahseti yapanlari kinayin madem! Cunku masallah ulkemizde vahsetin ornegi sayisiz! Hemde devlet elinden!

Açtın konuyu madem öyle devam edelim.O halde siz neden ceza yasalarının caydırıcı olmadığı gerçeğini kabul etmiyorsunuz.Ben cevap vereyim o malum terör örgütü ve siyasi elbiseli ortakları suçtan besleniyor.Ve suçlular ceza yasalarından hoşlanmaz.Hem suçtan şikayet edeceksin hemde bir kürtün işlediği cinayeti ''bakın bakın bir kürt öldürüldü''yaygarası ile sanki ayrımcı türkler işlemiş gibi sunacaksın.Tekrar yazıyorum bir dtp linin ölümüne ancak mahkeme karar verebilir.Ancak burda senin es geçtiğin bir şey var dtp lileri öldürmek suçtur diyoruz..aşağı yukarı herkes bunun bir cinayet olduğunu ve kınanması gerektiğini beyan etti.Sizin maksadınız dtp yi gözümüzde meşrulaştırmak mı yoksa cinayet suçlarını tel'in etmekmi?

Yahut her ne şekilde işlenirse işlensin cinayetlerden siyasi rant elde etmekmi.

:angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açtın konuyu madem öyle devam edelim.O halde siz neden ceza yasalarının caydırıcı olmadığı gerçeğini kabul etmiyorsunuz.Ben cevap vereyim o malum terör örgütü ve siyasi elbiseli ortakları suçtan besleniyor.Ve suçlular ceza yasalarından hoşlanmaz.Hem suçtan şikayet edeceksin hemde bir kürtün işlediği cinayeti ''bakın bakın bir kürt öldürüldü''yaygarası ile sanki ayrımcı türkler işlemiş gibi sunacaksın.Tekrar yazıyorum bir dtp linin ölümüne ancak mahkeme karar verebilir.Ancak burda senin es geçtiğin bir şey var dtp lileri öldürmek suçtur diyoruz..aşağı yukarı herkes bunun bir cinayet olduğunu ve kınanması gerektiğini beyan etti.Sizin maksadınız dtp yi gözümüzde meşrulaştırmak mı yoksa cinayet suçlarını tel'in etmekmi?

Yahut her ne şekilde işlenirse işlensin cinayetlerden siyasi rant elde etmekmi.

:angry:

DTP zaten mesru bir partidir. Bir halkin iradesini temsil eden bir partidir. Benim onlari mesrulastirmama gerek yok, ki zon secimler de bunu gosterdi!

"Herkes aklini basina alsin ve bizlere yani Kurtlere AYIRIM yapmasin" dedigimioz tek sey! :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben gazeteden alinti yaptim, Turk/Kurt ayirimi yapmadan suclu ve kurban kim olursa olsun boyle bir vahseti kinayalim dedim. KINAYIN!

Burada ve başka yerde kimseyi saf yerine koymamanızı tavsiye ederim...

Cinayetin her türlüsü bir insanlık ayıbıdır fakat cesetler üzerinden siyasi yada manevi rant elde etmeye çalışmakta en az o kadar insanlık ayıbıdır...

Bu ülkede hergün Türk, Kürt ya da her ne ise bir sürü insan o ya da bu sebeple cinayetlere kurban gidiyor, keşke böyle şeyler hiç olmasa, keşke insan öldürmek ne kadar kötü birşey herkes farkına varsa, ölümlerden kimse medet ummasa...

İnsanlığını ve vicdanını kaybetmemiş herkes cinayetleri ve bu cinayeti kınar fakat arkadaşlarımında dediği gibi siz kendi içinizde bazı şeyleri hazmedememişsiniz, önce buna dikkat edin bence, mesela neden ölen vatandaşın etniği üzerinden demagoji yapmak zorunda kaldınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada ve başka yerde kimseyi saf yerine koymamanızı tavsiye ederim...

Cinayetin her türlüsü bir insanlık ayıbıdır fakat cesetler üzerinden siyasi yada manevi rant elde etmeye çalışmakta en az o kadar insanlık ayıbıdır...

Bu ülkede hergün Türk, Kürt ya da her ne ise bir sürü insan o ya da bu sebeple cinayetlere kurban gidiyor, keşke böyle şeyler hiç olmasa, keşke insan öldürmek ne kadar kötü birşey herkes farkına varsa, ölümlerden kimse medet ummasa...

İnsanlığını ve vicdanını kaybetmemiş herkes cinayetleri ve bu cinayeti kınar fakat arkadaşlarımında dediği gibi siz kendi içinizde bazı şeyleri hazmedememişsiniz, önce buna dikkat edin bence, mesela neden ölen vatandaşın etniği üzerinden demagoji yapmak zorunda kaldınız?

Dedim ya, sizin gazeteleriniz oyle yansitmisti ondan yaptim... yaptigim da alintidan ibaretti.. :)

Asil onemli olan noktam su: Adam DTP'li diye binlerce insan okuyup "Oh olmus!" dememismidir Turkiye'de? Nice faili mechuller, ya da olumler, iskenceler sirf Kurtlere yapildi diye saklanmadi mi? "Oh olmus!" denilmedi mi?

Siz Harikalar Diyarinda mi yasiyorsunuz yoksa Turkiye'de mi onu ogrenelim ilk isterseniz! Ona gore yorum yapariz, zira tarif ettiginiz yer Turkiye degil! Turk'u, Kurd'u hepimiz cok iyi biliyoruz bunu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı,

Malumunuz olduğu üzere terörst başının doğum günü adı altında terör örgütü yandaşları pek muhterem dtp li vekillerin ve onlara mensup belediye başkanlarının organizasyonuyla illegal gösteriler düzenlemiştir.

Bu gösterilerde iki gösterici hayatını kaybetti.Bu konudada bizden herhangi bir beklentiniz varmı?Varsa bilelim -_- çekinmeyiniz çok rica ederim ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben gazeteden alinti yaptim,Turk/Kurt ayirimi yapmadan suclu ve kurban kim olursa olsun boyle bir vahseti kinayalim dedim. KINAYIN!

Buna neden inanamıyoruz acaba? Siz isterseniz bunu ,İstanbul da da çok kez örneklerine şahit olduğum ve çatışmalarda ölen Türk askerlerini duydukça "oh bir Türk askerini daha öldürdük " diye zil takıp oynayan yandaşlarınıza öğretin. Bizim insan ölümlerinden zevk alıp " oh" diyecek bir yapımız yok neden ne olursa olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı,

Malumunuz olduğu üzere terörst başının doğum günü adı altında terör örgütü yandaşları pek muhterem dtp li vekillerin ve onlara mensup belediye başkanlarının organizasyonuyla illegal gösteriler düzenlemiştir.

Bu gösterilerde iki gösterici hayatını kaybetti.Bu konudada bizden herhangi bir beklentiniz varmı?Varsa bilelim -_- çekinmeyiniz çok rica ederim ;)

İşte bu organizasyonu ve düzenleyicilerini daha da fazla kınıyorum!!! Bölücü örgüt elebaşısının doğumgününü kutlamak bahnesiyle ortalıı talan etmek de kınanacak bir durumdur....

Şahsım adına Diyarbakırlı'nın bu olayı ve verilen zararları kınamasını talep ediyorum!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bu organizasyonu ve düzenleyicilerini daha da fazla kınıyorum!!! Bölücü örgüt elebaşısının doğumgününü kutlamak bahnesiyle ortalıı talan etmek de kınanacak bir durumdur....

Şahsım adına Diyarbakırlı'nın bu olayı ve verilen zararları kınamasını talep ediyorum!!!

Yillarca yapilan kirli siyasetin sonuclari tek tek ortaya cikmiyor mu?

Bastakiler kimler di?

Yilmazlar? Cillerler? Turkesler? Erbakanlar? Evrenler... Kinasaniza bu adamlari binlerce insanin kanina girdikleri icin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna neden inanamıyoruz acaba? Siz isterseniz bunu ,İstanbul da da çok kez örneklerine şahit olduğum ve çatışmalarda ölen Türk askerlerini duydukça "oh bir Türk askerini daha öldürdük " diye zil takıp oynayan yandaşlarınıza öğretin. Bizim insan ölümlerinden zevk alıp " oh" diyecek bir yapımız yok neden ne olursa olsun.

Kardesim gelin gercekleri gorelim. Bizler bir tek haklarimizin verilmesini istedik ve sizler bizlere karsi savas ilan etmeyi tercih ettiniz. Oyle degil mi? Ne yapalim?

TRT6 neden 20 yil once acilmadi? Neden bu kadar fakir fukara askere ve daglara itildi? Zira zengin ve yeri belli insanlar gonderilmiyor doguda askerlige. Onu da biliyoruz!

Hala kazilar yipliyor benim Kurt illerimde ve insan kemileri ortaya cikiyor. Kimler yapti bunlari? **** Ama yine de taviz vermiyecegiz hak arayisimizda! Kusuruma bakmayin!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki devlet tarafindan yapilmis 17 bin faili mechul cinayete ve binlerce milyonlarca insanin iskenceye, hapise tabii tutulmasi icin kimi kinayacagiz?

Tam 17 bin faili mechul cinayet islenmis onu biliyormuydunuz? Hala kuyulardan Kurt vatandaslarimizin kemileri cikiyor onu biliyormusunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı,

Değerli dostum,

Orada olan insanları sevmeyebilirsiniz,düşüncelerini onaylayamabilirsiniz ama orada iki insan öldürüldü.

Ben,beklentimi hemen belirteyim.

Öldürenler cezalandırılsın.İşlemeyen adalet birkez olsun işlesin :excl:

sizden beklentim,benim beklentime ortak olmanız.

Sayın "phantom_lord"

insan kanı üzerinden siyasi hesaplar yapan kim olursa olsun,lanetlenmeyi hakkeder.Varsa bu hesaplar o alanda,yapana da lanet olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakırlı,

Yani milyonlarca insan, ben gibi binlerce Kurt haklarini aramak icin ciktiklari meydanlarda polisin kati tavrina karsi tepki gosterdiklerinde olumu hakkediyorlar oylemi?

Oyleyse ben bu dusunceyi kinamak istiyorum bu savascil yorumlardan dolayi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yillarca yapilan kirli siyasetin sonuclari tek tek ortaya cikmiyor mu?

Bastakiler kimler di?

Yilmazlar? Cillerler? Turkesler? Erbakanlar? Evrenler... Kinasaniza bu adamlari binlerce insanin kanina girdikleri icin?

Bu ülke de yapılan hatalı politikaları kimse onaylamıyor. Bu hatalı politikalar sadece aradaki ayrımcılığı keskinleştirmiştir. Ama bu konuyu açtığınız olay adi bir cinayet vakasıdır ve olayı politize eden sizsiniz.

Kardesim gelin gercekleri gorelim. Bizler bir tek haklarimizin verilmesini istedik ve sizler bizlere karsi savas ilan etmeyi tercih ettiniz. Oyle degil mi? Ne yapalim?

TRT6 neden 20 yil once acilmadi? Neden bu kadar fakir fukara askere ve daglara itildi? Zira zengin ve yeri belli insanlar gonderilmiyor doguda askerlige. Onu da biliyoruz!

Hala kazilar yipliyor benim Kurt illerimde ve insan kemileri ortaya cikiyor. Kimler yapti bunlari? **** Ama yine de taviz vermiyecegiz hak arayisimizda! Kusuruma bakmayin!!

Gerçekleri görüyoruz arkadaşım. Asıl gerçekleri siz görün .İdda ettiğiniz kazıların sonuçları daha belli değil , çıkan kemiklerin de ne olduğu ve bunun kimin tarafından yapıldığı. Bunlar belli olduktan sonra kim olursa olsun sorumluların cezalandırılmasını ben de bütün samimiyetimle isterim bundan şüpheniz olmasın. Bu ülke de asırlardır birlikte yaşıyoruz et tırnak olmuşuz. Kiminin anası kürt , kiminin eşi, babası. Bunları ayırmak mümkün değil.

İstediğiniz sadece dil arayışı değil özerlik, gazeteleri takip etmiyorsunuz sanırım. Nikinizi taşıdığınız ilde %60 larla belediye seçimin kazanan belediye başkanı Osman Baydemir'in ""bugün dilimizi kabul eden yarın topraklarımızı kabul edecek""söylemini de bilmiyorsunuz sanırım. Yada işinize öyle geliyor. İSTEDİĞİNİZ "EYALET" SİSTEMİ bu bir sistemdir. "EYALET" TEN "EY" ekini çıkarırsanız geriye "ALET" kalır alet olmakta emperyallere ,bir sistemdir.

Merak etmeyin hiç kusura bakmıyoruz. Ama konuyu açış tarzınız , sonra buna yorum getiriş tarzınız "Türk kürt ayrımı yapmadan kınayın" açıklamanız , ardından da bizim tesbit ettiğimiz niyetinizin yazdığınız son iletilerle bilinç altından dökülmesine ne denebilir... Dürüstçe en başından "ben böyle düşünüyorum kardeşim " demeniz daha doğru bir yaklaşım olurdu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülke de yapılan hatalı politikaları kimse onaylamıyor. Bu hatalı politikalar sadece aradaki ayrımcılığı keskinleştirmiştir. Ama bu konuyu açtığınız olay adi bir cinayet vakasıdır ve olayı politize eden sizsiniz.

.

.

.

Dürüstçe en başından "ben böyle düşünüyorum kardeşim " demeniz daha doğru bir yaklaşım olurdu.

Insan kemikleri, insan kemikleri bunlar ve hala anlayamiyoruz! Hayret! Hadi 17 bin faili mechulu cinayete inanmayin isterseniz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.