Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DTP'li adayi diri diri yaktilar

Taner Bayram

Önerilen İletiler

Ufff...

Tabii ki tam bir Ulusalcıyım ve tabii ki tam bir Ulusalcı biçiminde konuşacağım...

.

.

.

Saygılarımla...

- Merak etmeyin, biz de yuksek lisans yapiyoruz siyasal bilimlerde, hem de Amerika'larda! Yani TTK tarihcilerini bilmem ama bir suru tarihciyle de kendim iliski icindeyim! :)

- Ataturkcu UTOPIK ulusalciliga bakin, ve SU ANKI DURUMA bakin! ETNIK milliyetci bir devlet ve halk yapiniz var mi yok mu! Soylesenize! Su anki durum sizin tanimaldiginiz MILLIYETCILIK mi?

- Ha sizin tanimladiginiz milliyetcilikte sormasi ayip Kurtcenin ve Kurt kimligini yasaklanmasi var mi? Onu da ogrenelim!

- Ermeni olaylarini zaten tartismaya bile izin vermeyen de sizin devletiniz! Ben her zaman Turkler ve Kurtler elele verip yaptilar dedim ama simdi siz cok sagolun bu sucu da tamamen Kurtlerin uzerine attiniz! :)

- Ben tepkisel milliyetciligi tanimlarken, sizin ETKISEL milliyetciliginizden kaynaklandigini yazdim! Siz ise kalkip Turkiye ve Turk halkinin milliyetciligine anlattiniz, akladiniz bir nevi! :)

- Kendi kendinizin nedenoldugu sorunlari Bati'nin uzerine atmaniz artik hic bir anlam tasimiyor. Sahi Nato uyesi ulkeler arasinda hangi ulkeler var? Bati'nin diline tapip, kendi halkinin dilini yasaklayan Turkiye degil mi?

- Sonuc olarak Ataturkcu ya da Ulusalci bir milliyetciligi savunuyor olabilirsiniz ama BUGUNE bakin, bugunun anlattiginiz milliyetcilikle alakasi yok, bugun Turkiye devletiyle halkiyla etnik milliyetcidir! Bugunu savunuyorsunuz! Kurtce ne zaman yasaklanmis efendim? Turkiye Cumhuriyeti zamaninda, hepinizin destegiyle yasaklanmis!

- Ihanetin tarifini yaparmisiniz? Ben yapayim, Tarihte Kurtulus Savasi'nda benim dedelrim de savasti degil mi? Fransizlara Ingilizilere Italyanlara biz Kurtler de kafa tuttuk degil mi? Anadolu'ya Turklerin girisinde sizlerin yaninda olduk degil mi? Neden, bizleri YOK sayip baski uygulayasiniz diye mi? IHANET lafini kullanmaniz beni cok sasirtti dogrusu! :)

Dedim ya, yollarimiz ayrildi sizinle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

- Merak etmeyin, biz de yuksek lisans yapiyoruz siyasal bilimlerde, hem de Amerika'larda! Yani TTK tarihcilerini bilmem ama bir suru tarihciyle de kendim iliski icindeyim!

Bu halde mi Yüksek Lisans yapıyorsun!

Amerikada!

Şu tarihçi arkadaşlarını çok merak ediyorum doğrusu;

- Ataturkcu UTOPIK ulusalciliga bakin, ve SU ANKI DURUMA bakin! ETNIK milliyetci bir devlet ve halk yapiniz var mi yok mu! Soylesenize! Su anki durum sizin tanimaldiginiz MILLIYETCILIK mi?

Sen gerçekten Amerika'da Yüksek Lisans yaptığına emin misin?

Çünkü hala "Ütopya" ile "Kendini Gerçekleştirmiş bir İlke" arasındaki farkı anlatamadık sana!

Bugün devletin, Atatürkçü Ulusalcılıktan kopmuş olmasını Atatürkçü Ulusalcılığa hangi Yüksek Lisans Eğitimli bir mantıkla mal edebiliyorsun, şaşırıyorum...

- Ha sizin tanimladiginiz milliyetcilikte sormasi ayip Kurtcenin ve Kurt kimligini yasaklanmasi var mi? Onu da ogrenelim!

Kürt Kimliğinin yasaklanmasını nerede savundum söyler misin?

- Ermeni olaylarini zaten tartismaya bile izin vermeyen de sizin devletiniz! Ben her zaman Turkler ve Kurtler elele verip yaptilar dedim ama simdi siz cok sagolun bu sucu da tamamen Kurtlerin uzerine attiniz! :)

"Bizim Devletimiz" mi?

Söylediğim gibi; bana gelip Etnik-Milliyetçiliğin daniskasını yapıp, sonra bana demokrasi martavalları okuma kardeşim.

Geleceksin; Siz-Biz ayrımı yapacaksın, sonra geleceksin Sizin-Bizim Devlet ayrımı yapacaksın. Sonra birde çekinmeden "Demokrasi ve Kardeşlik" numarasına yatacaksın...

- Ben tepkisel milliyetciligi tanimlarken, sizin ETKISEL milliyetciliginizden kaynaklandigini yazdim! Siz ise kalkip Turkiye ve Turk halkinin milliyetciligine anlattiniz, akladiniz bir nevi! :)

Sen hakkaten Yüksek Lisans yapıyor musun merak ettim doğrusu!

Ne "Etkisel Milliyetçiliği", ne "Tepkisel Milliyetçiliği" kardeşim, uçtun mu sen?

Daha Türkiyede Milliyetçiliğin nasıl doğup geliştiğini bilmiyorsun, ne olduğunu bilmiyorsun,

- Kendi kendinizin nedenoldugu sorunlari Bati'nin uzerine atmaniz artik hic bir anlam tasimiyor. Sahi Nato uyesi ulkeler arasinda hangi ulkeler var? Bati'nin diline tapip, kendi halkinin dilini yasaklayan Turkiye degil mi?

Amerikada Yüksek Lisans yapıyor olmana, bu söylediklerin açısından bakarsak; oldukça normal.

ABD ya da Avrupa sana "Evet bizim Sanayi Devrimi ve Sömürgecilik Hareketlerinden beridir bir Şark (Sömürgecilik) Sorunumuz var ve siz de bunun bir parçasısınız" demez heralde...

Sana göre Irak'ın işgali ve Irak'taki Kürtçülük hareketi de Amerika'nın değil, Iraklılardan kaynaklı bir sorun olmalı...

- Sonuc olarak Ataturkcu ya da Ulusalci bir milliyetciligi savunuyor olabilirsiniz ama BUGUNE bakin, bugunun anlattiginiz milliyetcilikle alakasi yok, bugun Turkiye devletiyle halkiyla etnik milliyetcidir! Bugunu savunuyorsunuz! Kurtce ne zaman yasaklanmis efendim? Turkiye Cumhuriyeti zamaninda, hepinizin destegiyle yasaklanmis!

Haahhh, işte yavaş yavaş U dönüşe gelindi...

Hocam, şimdi sen "Bugün"ü eleştireceksen "Ne Mutlu Türküm Diyene" ile "Bir Türk Dünyaya Bedeldir"i karıştırmayacaksın tamam mı?

Önce hangi zamanı ve hangi zamana dair hangi argümanları tartışman gerektiğini bileceksin; Yüksek Lisans Eğitiminde bunun da yolu yöntemi öğretilir; sana öğretmediler mi kuzum?

Ben, Kürtlere karşı özellikle 80'den sonra yapılan baskı ve engellemeleri desteklediğimi hiç söyledim ama 80 sonrasi eylemleri bile taa Atatürk'e ve onun Ulusalcılık anlayışına mal edebilecek kadar eğitimlisin; belli...

En baştan beridir söylüyorum; bir ulusun, belirli bir kesiminin dışlanmasına ya da o topluma baskı uygulanmasına zaten karşıyım; bunun neyini anlamıyorsun; açık değil mi yeterince?

Kürtçe ne zaman yasaklanmış, bi bak istersen; 12 Eylül 1980 darbesinin eylemlerini nasıl Atatürk'e ve onun Ulusalcılığına mal edebiliyorsun anlamıyorum...

Bu bir yana; Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasındaki Kürt Ayaklanmalarını nasıl değerlendiriyorsun çok merak ediyorum.

O süreçte Ulusal Kurtuluş savaşına destek veren Kürtleri "Dedelerim" olarak benimsiyorsun; peki o Dedelerinin bastırdığı Kürt İsyanlarını çıkaran Kürtler için ne düşünüyorsun; onlar da Deden mi?

Ha eğer diyeceksen ki;

"Onlar dedem değildir"

Bende diyorum ki "Hayır senin dedendir ve o isyanların sorumlusu sensin! Bugün senin gibi düşünen insanlar var olduğu için de o dedelerin de suçlular."

Sonra sen sorgularsın;

"Ya hu nasıl olurda dedemin suçundan ben, benim suçumdan dedem sorumlu olur!?"

Derim ki; "1950ler sonrası ve özellikle 80 Darbesinin eylemlerinden nasıl ki Atatürk'ü ve onun Ulusalcılığını sorumlu tutabiliyorsan; sende Kurtuluş savaşına destek veren dedelerinden çok, Kurtuluş savaşına karşı ayaklanan dedelerinin suçlarından sorumlusun!"

- Ihanetin tarifini yaparmisiniz? Ben yapayim, Tarihte Kurtulus Savasi'nda benim dedelrim de savasti degil mi? Fransizlara Ingilizilere Italyanlara biz Kurtler de kafa tuttuk degil mi? Anadolu'ya Turklerin girisinde sizlerin yaninda olduk degil mi? Neden, bizleri YOK sayip baski uygulayasiniz diye mi? IHANET lafini kullanmaniz beni cok sasirtti dogrusu! :)

Sen Fransızlara karşı koyarken, silahı kendi evinde mi yapıyordun acaba?

Nereden temin ediyordun ya da nereden sağlıyordun mühimmatı?

İstihabartını hangi teşkilat sağlıyordu sana?

Ya da şöyle sorayım;

Fransızlar gelene kadar İngilizlere karşı niçin silahlı direniş göstermedin?

Fransızların, Ermenileri, Kürt Aşiretlerine karşı kayırmaya başlamasından olmasın sakın?

Kürt Aşiretlerinin çıkarları zedelendiği için olmasın sakın?

Güç Ermenilere geçtiği için, Türklere destek vermiş olmayasınız?

Ermeniler, Kürt Aşiretlerden, Tehcir'de yaşanan karşılıklı öldürüşmenin öcünü almaya başladıkları için olmasın sakın, Kürtlerin İngilizler yerine Ermenileri kayıran Fransızlara karşı ayaklanmasının nedeni?

Biliyorsun; Kürtler İngilizlere karşı direniş göstermediler, İngiltere ile Fransa aralarındaki anlaşma gereği, İngiliz işgal yerlerine yani Kürt yerleşimlerine Fransızların gelmesi ile Kürtler Fransızlara karşı ayaklandı sonra...

Neden?

Yazdıklarım açık ve nettir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biliyor musun sevgili boşig , geçen gün tv de bir program izledim. Gizli örgütler ve küresel memurlar diye.

Orda Amerika da bu 11 eylül saldırıları ile ilgili bir belgesel yapıldığını ve belgeselde olup bitenleri (uyan amerika belgeseli) ,aslında ne olduğunu ve ne olmadığını gösteren , bunlarla ilgili konuşmalara yer veren bir programdı.

Bu program esnasında şöyle bir diyalog geçti.:

11 eylül saldırılarından yaklaşık bir sene önce ünlü bir amerikalı gazeteci ile şu anda adını hatırlayamadığım küresel bir patronun konuşması vardı.Diyordu ki;

-Bir şeyler oluyor Afganistana gireceğiz ve orada aslında hiç bir zaman bulamayacağımız birini arayacağız.

Ve ünlü Rockefeller'in bir sözüne yer veriyordu. Bir şey medya aracılığı ile çok fazla kullanılırsa inananda çok olur.

O sıralarda sürekli şunlar geçiyor medyada ve siyasiler tarafından kelimesi kelimesine geçen sözler

Afganistan, el kaide , Usame bin ladin

11 eylül denince akla sadece bunlar geliyor.

Şimdi arkadaşımız amerika da ve bu forumda açılan ve açtıkları başlıklarda sürekli aynı şeyler tekrarlanıyor. Rockefeller haklı galiba.

Kürtleri yok saymak

Kürtler eziliyor

Hakkımız yeniyor

Ölüm kuyuları,insan kemikleri ( oysaki adli tıp raporları bunların hayvan kemikleri olduğunu belirlediler) vs, vs, vs...

Bir başlıkta yazmıştım. Burada akşam yemeğinde ne var diye başlık açsak korkarım aynı cevapları verecekler diye.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biliyor musun sevgili boşig , geçen gün tv de bir program izledim. Gizli örgütler ve küresel memurlar diye.

Orda Amerika da bu 11 eylül saldırıları ile ilgili bir belgesel yapıldığını ve belgeselde olup bitenleri (uyan amerika belgeseli) ,aslında ne olduğunu ve ne olmadığını gösteren , bunlarla ilgili konuşmalara yer veren bir programdı.

.

.

.

Bir başlıkta yazmıştım. Burada akşam yemeğinde ne var diye başlık açsak korkarım aynı cevapları verecekler diye.

Yani ulkedeki milyonlarca insan, benden tutun basbakaniniza, muhalefet baskanlariniza herkes dogruyu konusmuyor oyle mi? Kurt Sorunu yok? Siz inanmaya devam edin. :)

Sehirlerimiz ve koylerimiz tekrar Kurtce anilacak. TV kanalimiz var. Egitim enstitulerimiz acilacak. Kurdoloji bolumleri acilacak.

Bir de Tenqeriin lutfen alayci yaklasimdan uzak bir tartisma yapalim!

Diyarbakirli...

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.