Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir adam..

Rydo

Önerilen İletiler

Bir adam var bu adam almanyada uzun yıllar calısmıs ve ailesiyle almanyada kalıyor adam artık emekliye ayrılıp ülkesine dönmek istemiş ve almanyadaki son gün biraz gezmek istemiş bu adam evli ve anne babası yasıyor bu adam bi bara gitmiş ve cok güsel birini görmüş ve peçeteye"tanısmak istermisin?" yazmıs kıs da peçeteye cevap yazmıs ama adam okuyamamıs yazıyı almıs eline kağıdı giderken yolda bi arkadasıyla karsılasmıs ve ona okutmus adam okuyunca arkadaslıgımıs itti deyip kaçmıs adam annesine ve babasına okutmus annesi ve babası evlatlıktan red etmişler karısına okutmus karısı ayrılmıs gitmiş bi doktora okutmus doktor kendini asmıs adam artık çalıstıgı bankanın kasasına koymus kağıtı o gece hırsızlar gelmiş ve o kagıtı görünce bütün paraarı yerine koyup kaçmıslar sisce bu kağıtta ne yazıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 63
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bir adam var bu adam almanyada uzun yıllar calısmıs ve ailesiyle almanyada kalıyor adam artık emekliye ayrılıp ülkesine dönmek istemiş ve almanyadaki son gün biraz gezmek istemiş bu adam evli ve anne babası yasıyor bu adam bi bara gitmiş ve cok güsel birini görmüş ve peçeteye"tanısmak istermisin?" yazmıs kıs da peçeteye cevap yazmıs ama adam okuyamamıs yazıyı almıs eline kağıdı giderken yolda bi arkadasıyla karsılasmıs ve ona okutmus adam okuyunca arkadaslıgımıs itti deyip kaçmıs adam annesine ve babasına okutmus annesi ve babası evlatlıktan red etmişler karısına okutmus karısı ayrılmıs gitmiş bi doktora okutmus doktor kendini asmıs adam artık çalıstıgı bankanın kasasına koymus kağıtı o gece hırsızlar gelmiş ve o kagıtı görünce bütün paraarı yerine koyup kaçmıslar sisce bu kağıtta ne yazıyor.

Sorunun sonu "sizce bu kağıtta ne yazıyor?" değil "sizce bu yazıda ne yazıyor?" olsa gerek.

Sizin yazdığınız şekliyle bir cevabı olduğunu sanmıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
Bende simdi merak ettim sorunun gercek halini.. :) ) Bilen var ise yazarmi acaba... :)

Saygilar

Hep bekledim olur ya birisi bu doğru degil madem... yani soru doğru değil

Dogru bir sekil de yazar diye...ve tabi ki cevabini da, ama tik yok :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına

yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalim bari

deyip bir bara gitmis..

Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına

hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını

yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına

bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış

bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş

gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben

anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir

daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi diyip yanından gitmiş..

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz

burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı okuyunca

adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası

açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan

doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş.

Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş

aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok... Bizim adam merak edip odaya

girince bir bakmıski doktor tavanda sallanıyor kendini asmış . Adam

en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında

hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine

gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları

almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef kağıdı

okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya

geri koyduktan sonra çekip gitmişler.

Soru: Bu kağıtda ne yazıyor?

Sorunun gercek hali bu olabilirmi ?!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Domuzbağı

Aslında iki yanıt var

Birincisi

Aslında soruda küçük bir şaşırtma var. Soruda “iki” kağıt var. Birincisi soruyu okuduğumuz kağıt. İkincisi hikayede kadının bir şeyler yazdığı kağıt. Sorunun muhatabı olan herkes ikinci kağıda şartlanıyor ve o kağıtta ne yazdığını bulmaya çalışıyor. Oysa soru birinci kağıtla ilgili. Ve O’nun da cevabı basit. Soru: “Bu kağıt’ta ne yazıyor?” Cevap: “Bu kağıt’ta bu hikaye yazıyor”. Peki ya ikinci

Kadın adama ne yazmış? Bunu bilmiyoruz. Bilmemiz de istenmiyor. Dahası bilmemiz de gerekmiyor. Soru bu değil çünkü. Hatta bilmemiz imkansız kadının ne yazdığını. Çünkü hikayede kadının bir şeyler yazmasının “işlevi” sadece sorunun muhatabının kafasını karıştırmak ve “asıl sorudan” uzaklaştırmak. Bu kadar.

İkincisi

Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir.

Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor.

Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor.

Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor.

Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince

doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor.

Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet, evet dogru hatirladim simdi, zaten biliyordum :) tesekkürler .... ama simdi taurusmutis gelir de,

yok böyle degil di .. bu sekildey di diye yazar ise .. o zaman yandim iste :)

Saklan ozaman sayin birce seni gormesin taurusmutis :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

Birce benden saklanmasına gerek olmadığını çok iyi bilir arkadaşlar merak buyurmayın lütfen..İlk iletimdede dediğim gbi,bu sitede yıllar önce cevaplamıştım ve üstünde de çok tartışılmıştı yanıtımın..Domuzbağının ilk yanıt seçeneği doğru cevaptır..Soruyu sanal ortamda zor kılan,soruyu kağıt üstünde değil,ekranda okumuş olmamızdır..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına

yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalim bari

deyip bir bara gitmis..

.

.

Doğru soru... :)

Aslında iki yanıt var

Birincisi

Aslında soruda küçük bir şaşırtma var. Soruda “iki” kağıt var. Birincisi soruyu okuduğumuz kağıt. İkincisi hikayede kadının bir şeyler yazdığı kağıt. Sorunun muhatabı olan herkes ikinci kağıda şartlanıyor ve o kağıtta ne yazdığını bulmaya çalışıyor. Oysa soru birinci kağıtla ilgili. Ve O’nun da cevabı basit. Soru: “Bu kağıt’ta ne yazıyor?” Cevap: “Bu kağıt’ta bu hikaye yazıyor”. Peki ya ikinci

Kadın adama ne yazmış? Bunu bilmiyoruz. Bilmemiz de istenmiyor. Dahası bilmemiz de gerekmiyor. Soru bu değil çünkü. Hatta bilmemiz imkansız kadının ne yazdığını. Çünkü hikayede kadının bir şeyler yazmasının “işlevi” sadece sorunun muhatabının kafasını karıştırmak ve “asıl sorudan” uzaklaştırmak. Bu kadar.

.

.

Doğru cevap... :)

Domuzbağının ilk yanıt seçeneği doğru cevaptır..Soruyu sanal ortamda zor kılan,soruyu kağıt üstünde değil,ekranda okumuş olmamızdır.. ;)

Doğru hatırlamışım :deli:

Bu arada seni de görmek güzel taurusmutis :)

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Seni de sevgili Birce,seni de.. :clover:

Davulcu özlemiş seni,selamı var.. ;)

Iletigin icin tesekkür ederim, benden de kendisine selamlar .. :)

yukarida hatirladim dedim ama... aslinda bilmiyordum bile... tek

merak etmisdim cevabi o yüzden öyle yazdim, hatirlar isen bir yerde daha

öyle yapmisdim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 3 yıl sonra...

adam kadina peceteye yazip vermis ama sonra pecete kagit olmus burada bir kasit varmi yoksa oylesinemi yazilmis..

yanlış yazmış hikayenin geçek hali şuuuu 

DÜNYANIN EN ZOR SORUSU

Bu soru gerçekten çok zor bir sorudur.

Soruya geçmeden önce tüm mantık verilerini bir yana bırakıp duygusal yönünüzü ön plana çıkarın…

Şimdi soruya geçiyorum :

Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Kağıtta ne yazıyor ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep bekledim olur ya birisi bu doğru degil madem... yani soru doğru değil

Dogru bir sekil de yazar diye...ve tabi ki cevabini da, ama tik yok smile.gif

CEVAP BURDAAAAAAAAAAA:..........

kağıtta kızın adı soyadı ve mesleği yazar

adam arkadaşına götürünce bakmış ki = kız kardeşi o yüzden onu arkadaşlıktan reddetmiş

anne ve babasına götürünce kağıtta = annen ve baban seni reddetmeli  yazıyor

karısına götürünce=zaten normal olarak onu boşar çünkü evliler

doktora götürünce=o kadın doktorla evliymiş

hırsızlar kağıdı açmış ve bakmış ki kağıtta şöyle yazıyor  = ben polisim yazar hırsızlar kaçar .....

islik.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar bi bilmece sordular bana bi türlü bulamadım lütfen yardım edermisiniz ? smile.png

Bir adam varmış bi odanın içinde odanın kapısı kilitlimiş,odanın dışında ise 2 polis varmış bu adamın dışarı çıkması için polislere bi soru sorma hakkı varmış ama polislerin biri yalancı biri dürüstmüş ve dışarı nasıl çıkabilir bu adam ? ? smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

soru dogru cevabı var emeklilikle alakalı dikkat edin biggrin.png yarın cevabı buraya yazıcam 3 kelimelik 1 cümle

ama bu soruyu kimseye sormayın insanları çıldırtacak bir soru çok üstün zekaya sahip olmayan biri asla bulamaz ben 40 yıl düşünsem bulamazdım biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.