Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir adam..

Rydo

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • Cevaplar 63
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 2 hafta sonra...

Bir adam var bu adam almanyada uzun yıllar calısmıs ve ailesiyle almanyada kalıyor adam artık emekliye ayrılıp ülkesine dönmek istemiş ve almanyadaki son gün biraz gezmek istemiş bu adam evli ve anne babası yasıyor bu adam bi bara gitmiş ve cok güsel birini görmüş ve peçeteye"tanısmak istermisin?" yazmıs kıs da peçeteye cevap yazmıs ama adam okuyamamıs yazıyı almıs eline kağıdı giderken yolda bi arkadasıyla karsılasmıs ve ona okutmus adam okuyunca arkadaslıgımıs itti deyip kaçmıs adam annesine ve babasına okutmus annesi ve babası evlatlıktan red etmişler karısına okutmus karısı ayrılmıs gitmiş bi doktora okutmus doktor kendini asmıs adam artık çalıstıgı bankanın kasasına koymus kağıtı o gece hırsızlar gelmiş ve o kagıtı görünce bütün paraarı yerine koyup kaçmıslar sisce bu kağıtta ne yazıyor.

kağıtta arkadaşlığınız bitt yazıyor. çocuklukttan reddet yazıyor. soygunulara kaç yazıyordu smile.png))))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

original.gif laughing.gif rolleyes.gif 

Bir adam var bu adam almanyada uzun yıllar calısmıs ve ailesiyle almanyada kalıyor adam artık emekliye ayrılıp ülkesine dönmek istemiş ve almanyadaki son gün biraz gezmek istemiş bu adam evli ve anne babası yasıyor bu adam bi bara gitmiş ve cok güsel birini görmüş ve peçeteye"tanısmak istermisin?" yazmıs kıs da peçeteye cevap yazmıs ama adam okuyamamıs yazıyı almıs eline kağıdı giderken yolda bi arkadasıyla karsılasmıs ve ona okutmus adam okuyunca arkadaslıgımıs itti deyip kaçmıs adam annesine ve babasına okutmus annesi ve babası evlatlıktan red etmişler karısına okutmus karısı ayrılmıs gitmiş bi doktora okutmus doktor kendini asmıs adam artık çalıstıgı bankanın kasasına koymus kağıtı o gece hırsızlar gelmiş ve o kagıtı görünce bütün paraarı yerine koyup kaçmıslar sisce bu kağıtta nkadın k

kadın polistir ve arkadaşının kardeşidir

arkadaşı o yüzden onunla onuşmaz 

kağıtta benimle evlen ama annen ve babanın seni reddetmesi gerekiyor yazıyodur bu yüzden de annesi ve babası onu reddetmiştir

kağıtta benile evlen ama karından boşan yazdığı için karısı ondan boşanıyor

doktor polis kadının karısı olduğu ve bu olayı kaldıramadığı için kendini asıyor

kadın polis olduğu için hırsızlar konusunda onu uyarıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu hikaye sonucunda sorulan soruyu cevaplar yerine oturacak şekilde kurgulayıp değerlendiren bir kişinin hayal gücü belki şirketi etkileyebilir. Ancak, bence şirket bu soruyu işe alacağı personelin;

kıvrak düşüncesini, hayata dair bakışını, gözlemlerini, toplumun ve bireylerin yer ve konum açısından önemsedikleri değerlerinin ne kadar farkında olup olmadığını test için sormuşlardır diye düşünüyorum.

Kanımca o kağıtta;

''öncelikle sahip olduğun en değerli şeyden vazgeç'' yazıyor olabilir.

Hayatta hiçbir şeye değer vermeyen o adamında bunu okuması yada anlaması mümkün de değil. 

arkadaşı için en değerli şey dostluk olduğundan; dostluğundan

karısı için en değerli şey aşkı olduğundan;  hayat arkadaşından,

anne-baba için en değerli şey evlat olduğundan; oğlundan,

doktor için en değerli şey hayat olduğundan; canından,

hırsızlar için en değerli şey maddi varlıklar olduğundan; paradan vazgeçmişler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Betül O'Brien

Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir. Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor. Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor. Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor. Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor. Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor. original.gif original.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bayan polis kağıtta ben polisim seninle olmamı istiyorsan annen ve baban seni reddetmeli karından boşanmalısın ve bu gece çalıştığın banka soyulacak yazıyor. Adam arkadaşına gösteriyor kadın adamın arkadaşının kardeşi annesi babası okuyunca evlatlıktan red ediyor karısı okuyunca boşanma davası açıyor doktor ise kadının kocası olduğu için bunu kaldıramayıp kendini asıyor hırsızlar polislerin haberi olduğunu öğreniyor o yüzden parayı bırakıyor işte mantık

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Bir adam var bu adam almanyada uzun yıllar calısmıs ve ailesiyle almanyada kalıyor adam artık emekliye ayrılıp ülkesine dönmek istemiş ve almanyadaki son gün biraz gezmek istemiş bu adam evli ve anne babası yasıyor bu adam bi bara gitmiş ve cok güsel birini görmüş ve peçeteye"tanısmak istermisin?" yazmıs kıs da peçeteye cevap yazmıs ama adam okuyamamıs yazıyı almıs eline kağıdı giderken yolda bi arkadasıyla karsılasmıs ve ona okutmus adam okuyunca arkadaslıgımıs itti deyip kaçmıs adam annesine ve babasına okutmus annesi ve babası evlatlıktan red etmişler karısına okutmus karısı ayrılmıs gitmiş bi doktora okutmus doktor kendini asmıs adam artık çalıstıgı bankanın kasasına koymus kağıtı o gece hırsızlar gelmiş ve o kagıtı görünce bütün paraarı yerine koyup kaçmıslar sisce bu kağıtta ne yazıyor.

Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir. Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor. Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor. Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor. Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor. Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar Kadın O Kağıtta "BEN BILIYORUM"yazmış

Bu adamda Karısına götürüp hanım bu kağıtta ne yazıyor bm anlamadım diyecek kadında meğerse Eşini aldatıyor mus Bu kadında yazıyı görünce aman kocam Onu aldattığını biliyo diyerek evden kaçar sonra o kağıdı doktor arkadaşına götürür doktor Arkadsida kendisini Öldürür Meğerse doktor arkadaşı onu karısıyla aldatiyormus şimdi anladiniz mı konuyu "BEN BILIYORUM"

CEVABINI bildiğim Halde Sorunun Çok saçma olduğunu düşünüyorum

#Akılı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben eşcinselim yazıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Öncelikle cevapları irdelemek istiyorum. Aslında mantıklı gelebilecek cevaplardan biri kağıtta hikaye yazıyor. Fakat sınav yapılacak elemana eğer bir kağıt verilmiş ve cevap isteniyorsa bu sınav bir mülakat değil yazılı sınav. Yani soru dışında cevabı verecek elemanın söyledikleri de yazıyor artık o kağıtta. Hatta isim baskı şirketinin çok küçük yazan ismi belki, belki şirket logosu falan filan. bide cevabın sonunu nasıl bitirecek zaten. Devirli sayılardaki gibi sonsuza giden bir ''yazıyor'' kelimesi olması gerekir. 

Diğer cevap 'herşeyi biliyorum'. Aslında buna çok güldüm. Düşünsene evlatlık alınan bütün çocukların durumu öğrenmesi durumunda üvey olan anne babanın çocuğu evlatlıktan reddettiğini yada benim çocuk eşini aldatıyo aman yaramaz bu evlat bana diye reddettiğini. Hele doktorun gay olup bunun öğrenilmesi sonucu intihar etmesi. Bu belki bastırılmış toplumlarda mümkün. Ben hiç duymadım böyle bir olay. Gay olmak bir seçimdir ve bunu seçen insanın geçtim intiharı bu durumdan dolayı utanacağını dahi zannetmiyorum. En fazla onu kabullenmeyenlerle beraber olmaz aynı ortamda bulunmaz. Yada eşinin aldattığı olay. Düşünsene sadece bir kağıt parçası var elinde hiç bişey de demiyo vay eşim beni aldatıyo olabilir dur şurada ben kendimi asayım.

Neyse şimdi hikayede şöyle bir kısım var. ''Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş''. Demekki hikayeye göre kadın kağıdın arkasına birşeyler yazmış. Biraz saçma bulabilirsiniz ama mantık hatası yok aslında o hikayenin saçmalığı. öyle yazıyor. Aslında hikaye adam notu yazana kadar sıradan yaşanılacak olaylar. Bara gidiyor, felekten bir gece çalmak istiyor, muhtemelen muazzam da alkol tüketiyor. Garson adama notu getirdiği zaman çok sarhoş olduğu için notu okuyamıyor.Gerçi o kafa ile karşısındaki kadın mı erkek mi o da tartışılır ya neyse  çok uzun oldu zaten. Sonra adam alkol yüzünden barda sızıyor ve hikayenin geri kalan kısmını hayalinde görüyor.Onun için hikayeye dikkatli bakarsanız adamın gerçekle bağlarının koptuğu yere büssürü nokta atılmış ''Adam kağıda bakmış bakmış....hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş ''

Yani kağıdın ön tarafında tanışabilir miyiz arka tarafında birşeyler yazıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Misafir bilgin kişi

Bu ne ya sorunun cevabı sana ne yapacamı biliyorum yazıyo arkadaşı tanışa bilirmiyizi okuyor bu yüzden arkadaşı adamın şizofren olduğunu zannediyor o yüzden arkadaşlığını kesti .Annesi ve babası adamın yazdını okumuş bu yüzden adamın gene şizofren zannetmiş adama bakamayacaklarını zannetmiş . Karısı ise 2 tarafında okumuş bu yüzden aldattığı zannettim boşanmış. Doktor ise bir hastayı öldürdünü öğrendiklerini zannetmiş kendini öldürmüş. Hırsız ise paraları çalacaklarını daha önceden polislerin öğrendin zannetmiş bu yüzden paraları bırakmış. Arkadaşlar çok fazla zannetmiş ve bu yüzden yazdığım için özür dilerim onları yazmadan olmuyor lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen okuyun saçma saçma cevaplara yetinmeyinnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir bilgin kişi

Kadın sana ne yapacamı biliyorum yazıyo. Arkadaşı adamın yazdığını okuyor bu yüzden arkadaşı adamın şizofren olduğunu zannediyor bu yüzden arkadaşlığını kesiyor. Annesi ve babası adamın yazdını okuyor onlarda adamın şizofren olduğunu zannediyor ona bakamayacaklarını düşünüyorlar bu yüzden evlatlık tan red ediyorlar . Karısı ise 2 tarafında okuyor bu yüzden boşuyor.

Doktor ise hastasını öldürdünü anlaşıldını zannediyor bu yüzden kendisini asıyor . Hırsız ise paraları çalacaklarını polislerin öğrendin zannetmiş bu yüzden de paraları bırakmış. Arkadaşlar çok fazla bu yüzden yazdığım için özür dilerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.