Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Misafir Fibonacci

Girişimcinin Başarı Sırrı !

Önerilen İletiler

Misafir duyguseli

Bu yılı KOBİ yılı ilan eden TÜRKONFED bir süredir üzerinde çalışılan KOBİlerin dönüşümü konusunda hazırladığı raporu önceki akşam düzenlediği bir toplantı ile açıkladı. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Beysel rapor ile KOBİlerin sadece başarısızlığının değil başarılarının sırlarına da odaklanmak istediklerini belirterek "Çünkü biliyoruz ki tüm zorluklara karşın büyüyen KOBİlerden alınacak birçok ders var" dedi.

 

24 başarılı KOBİ incelendi

 

TÜRKONFEDnin Türkiye çapında yaptırdığı araştırmada 24 başarılı girişimci değerlendirildi. ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Taymaz başkanlığında toplam beş akademisyenin hazırladığı raporda yurt genelinde büyüme ihracat teknoloji inovasyon ve markalaşma gibi kriterler baz alınarak seçilen 24 KOBİnin ortak yönleri sıralandı.

 

Rapora göre küçük işletmelerin kuruluş aşamasında yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında kaynak sorunu nitelikli personel bulamama aşırı bürokratik uygulamalar nedeniyle devlet yardımı alamama öne çıktı.

 

Girişimcilerin işlerinde daha başarılı olmaları için ise işyeri kuruluş maliyetini düşürecek uygulamalar Ar-Ge destek programlarının çeşitlendirilmesi ve finansman araçlarının artırılması gibi başlıkların önem kazandığı belirtildi.

 

İncelenen KOBİler ışığında başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini sıralayan Taymaz "Bu işletmeler kuruluş yatırımlarını genellikle kendileri finanse etmiş. Piyasa ve teknik bilgileri oldukça iyi inovatif ve farklı organizasyon ve pazarlama yeteneğine sahip kişilerden oluşuyorlar" diye konuştu.

 

alıntıdır.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.