Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

UFO Nedir ? Gercektende UFO varmidir

Misafir Yakisikli

Önerilen İletiler

UFO (Unidentified Flying Objects) yani Türkçe adıyla Tanımlanamayan Uçan Cisimler. Yarım asırdan fazla bir süredir insanların en büyük merak konularından biri ufolar ve yeni bin yılda da en fazla ilgi odağı olacak gibi gözüküyorlar. Gerçek ya da değil; bir tek şey var ki o da UFO'ların güncelliğini hala ilk günkü gibi korumasıdır. Ve bu güncellik hiç bitmeyecek bir sürecin içinde varlığını sürdürecektir.

UFO Nedir: Bir çok fenomenlerde anlatıldığı üzere, bu tanımlanamayan uçan cisimler kimi zaman bir daire şeklinde, kimi zaman çok büyük boyutlarda bir elips ya da bir puro şeklinde görülmektedirler. Bir zamanlar hayal gücünün ve bilinçaltının insanlara bir oyunu olarak yorumlanan bu olgu, bugün inkar edilememektedir...

Peki UFOlar gercekten varmi yoksa buda birer uydurmamidir ???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

UFO (Unidentified Flying Objects) yani Türkçe adıyla Tanımlanamayan Uçan Cisimler. Yarım asırdan fazla bir süredir insanların en büyük merak konularından biri ufolar ve yeni bin yılda da en fazla ilgi odağı olacak gibi gözüküyorlar. Gerçek ya da değil; bir tek şey var ki o da UFO'ların güncelliğini hala ilk günkü gibi korumasıdır. Ve bu güncellik hiç bitmeyecek bir sürecin içinde varlığını sürdürecektir.

UFO Nedir: Bir çok fenomenlerde anlatıldığı üzere, bu tanımlanamayan uçan cisimler kimi zaman bir daire şeklinde, kimi zaman çok büyük boyutlarda bir elips ya da bir puro şeklinde görülmektedirler. Bir zamanlar hayal gücünün ve bilinçaltının insanlara bir oyunu olarak yorumlanan bu olgu, bugün inkar edilememektedir...

Peki UFOlar gercekten varmi yoksa buda birer uydurmamidir ???

Haberx de ingiltere ufolara ateş açtıklarını bildiriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gozlerimin onune getiripte hayal kurmaya calisiyorum, gercekten cok komik olsa gerek onde UFOlarin ucaklari arkada bizim en son teknolojimizle uretilmis ucaklar :D.. Son gazla yetismeye calisiyoruz onlara bu sadece filmlerde olur biliyorum onlarin teknolojilerine yetismemiz icin daha coookkk ugrasmamiz gerekecek herseyden evvel insan olarak dunyada barisi huzuru saglamamiz gerekir.. Sayet ufolar var ve dunyayi ele gecirmek isteselerdi coktan bunu yaparlardiki ben aslinda niyetlerinin bu olduklarini sanmiyorum ... Cogu bilimadamlarina gore, birincisi ufolar insan irkini ve dunya uzerinde arastirma yapimalari ve bizlerin nasil birer canli olduklarini arastirmaktalar bir diger teoriye gore ise UFO'larin bizlerin nesilleri oldugunu ve atalarini incelemeye dunyaya geldikleri dogrultusunda.. hangisi dogru bilemem :D

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizi tekrar görmek güzel sayın lena :clover: ilk bunu söylemek istiyorum...

Haber' e gelince sanırım, alıntılayacağım haber'den söz etmektesiniz..

ogjgm1ufobm8.jpg

SAVAŞ UÇAKLARI UFOLARA ATEŞ AÇTI !..

İngiliz Savunma Bakanlığı'na bağlı ‘UFO masasında' 3 yıl görev yapan Nick Pop, Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotlarının

UFO'lara ateş açtığını fakat düşüremediklerini açıkladı

İngiliz Savunma Bakanlığı'na bağlı ‘UFO masasında' 3 yıl görev yapan Nick Pop, Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotlarının

UFO'lara ateş açtığını fakat düşüremediklerini açıkladı.

Sun gazetesine konuşan Nick Pop, Krallığa bağlı Hava Kuvvetleri pilotlarının (RAF) değişik zamanlarda defalarca UFO'lara ateş açtığını ancak bugüne kadar yere indirmeyi başaramadıklarını iddia etti.

Konuyu ilk defa basına yansıtan Savunma Bakanlığı'ndan emekli Pop, bunun sık yapılan düzenli tatbikat olmadığını,

hava sahasında tehdit oluşturan bir cismin varlığının tespitinde RAF pilotları tarafından otomatik olarak cisimlerin hedef

alındığını belirtti.

RAF jetlerinin son yıllarda defalarca UFO'ların varlığına şahit olduğunu söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi, pilotların

hazırladığı raporların gizli tutulduğunu, bakanlık içinde UFO'ları vurmak için geliştirilmiş silahlar üretildiğini belirtti.

Pop, toplumda hala zaman zaman alay konusu olmasına rağmen milletvkillerinden, Savunma Bakanlığı yetkilerine kadar

birçok kişinin UFO'ların varlığına inandığını anlatırken “Birgün inanıyorum ki pilotlarımız bir tanesini vurmayı başaracak.

Yeni geliştirilmiş silahlarla bunu başaracağız” diye konuştu.

~~~

Sanırim bu yazıyı okuyunca hepimizin dikatini ceken birşey olacak' tır

Benim cekti doğru'su

ve herzaman ki gibi, eksik olmayan kelimem NEDEN diye icimden geciriverdim...

Neden

“Birgün inanıyorum ki pilotlarımız bir tanesini vurmayı başaracak. Yeni geliştirilmiş silahlarla bunu başaracağız” diye

konuştu.

vurma geregi duyuluyor... ?

Sayet ufolar var ve dunyayi ele gecirmek isteselerdi coktan bunu yaparlardiki ben aslinda niyetlerinin bu olduklarini sanmiyorum ... Cogu bilimadamlarina gore, birincisi ufolar insan irkini ve dunya uzerinde arastirma yapimalari ve bizlerin nasil birer canli olduklarini arastirmaktalar bir diger teoriye gore ise UFO'larin bizlerin nesilleri oldugunu ve atalarini incelemeye dunyaya geldikleri dogrultusunda.. hangisi dogru bilemem :D

Saygilar

evet sayın Yakisikli size katılıyorum... eğer ki gercekten var ise'ler ve ard niyetleri olsa... coktan birşeyler

yapabilirler di.

Anlayamadigim hic en ufak bir bilgi sahibi olmadigimiz halde.. varlığından yada yokluğundan "kesin olarak"

var diyenler gördüm diyenler... en ufak bir gercek bilgi edinmeden...kimler dir bunlar ne istiyorlar.. amacları nedir... neden

geldiler...vs..

Tekrarliyorum gercekten de var ise ler...

Neden Dünyali lar diyeyim ben şimdi burada, hemen silahlar la cepe alıyorlar...neden vurmayı düşünüyor lar..

elde edilen ne olacak

Belki bir beden... o bedeni mi araştırmak için ?

Asıl bilgilerin den yararlanmak var iken ?

Neden Hemen Silah ?

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acaba ikilemi?

Üzerinde çok konuşulan sanki varmış gibi hareket edilen ve o varmışların inkarı için gizli dosyalara gizlenen muamma.

I want to belive ??

Evrende yanlız mıyız? başka yaşam formları var mı? vs.vs.vs

Futuristik film sanayinin bitmez tükenmez malzemesi

Sadece meraklılar için üretilmiş meraklar.

En azından öyle gösterilen sonuçlar.,

Tercih yine sizin...

B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu olay fal kadar etkileyicidir.Her nedense insan olmanın özünden midir bilinmez ama bu tip sapmalarımız varlığımız kadar eskidir.

Karşılaşmayanlar ve görmeyenler için malzemedir ifadesi biraz uçuk geldi bana sevgili lena

Biraz daha gerçekçi olmak gerekiyor ne yazık ki.

ABD bir taraftan bunu inkar ederken diğer taraftan bunun altını sürekli doldurmaya çalışıyor.

51 area diye tabir edilen bölge mesela

Rusların yada ingilizlerin de ondan kalır yanları yok.

Bir taraftan modeller dağıtılıyor dünyaya

Tabaksı uçan cisimler .

Garip şekilli varlıklar.

Kocaman gözlü uzun varlıklar.

Bana komik geliyor aslını isterseniz.

Bir gece ansızın parlayan ve kuzeybatı bölgesinde bir garip cisim ile tanıştığımda takriben 2 saat o cisimi gözetledim.Kesinlikle dünyanın dışında idi ve iyi bir rus teleskobum vardı x120 zoom çok iyi bir orandır.Kandilli rasathanesini aradığımda telefona cıkan muhterem, bulunduğum bölgede meteor yağmurunu gördüğümü söyledi. :)

2 saat aynı yerde duran bir meteor yağmurunu hiç duymamıştım.

Demekki bilmediğimiz birşeyler var.Hani onlar uzman ya?

Belki de bizim böyle düşünmemizi saglayabilecek ürünler var gizlilikle yürütülen

Zaten eğer olsalar idi kesinlikle biryerde falso yapacakları açıktır.

Enson üretim de Obama'nın yemini esnasındaki feyk mi değil mi bilinmeyen kare değil mi?

sevgilerimle,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oncelikle su saldiri konusu hakkinda birkac sey eklemek istiyorum saniyorum biz insanlarin dogasindami yoksa artik hamurumuzdami var hemen ilk isimiz siddete basvurmak.. Bunun en guzel orneklerini kendi aramizda gormuyormuyuz sirf bir karis toprak icin nice masum insanlari oldurmuyormuyuz ?! Bugun UFO'lari gorur gormez hemen siddete saldirip onlara ates acmamizda bir okadar dogaldir diyorum tipik savunma mekanizmasi sanki onlar bize saldirmislarda biz hemen kendimizi korumaya calisiyoruz biraz Nasrettin Hoca misali oldu ya saldirirlarsa .. :)

Bir digeri ise sayin Lenanin sozunu etmis oldu yemin toreni sirasinda karsilasilan goruntu sanirim Obamayi tebrik etmeye geldirler... :)) saka bir tarafa Duydugum ve bazi gizli istihbaratlarin basina sizdirdiklari haberlere gore zaten Nasanin elinde varmis uzaylilar onlari neden incelemiyorlar yada halktan gizliyorlar Dunyalilarin nasil bir tepki vereceklerindenmi korkuyorlar yoksa bunlar gercekten asparagas haberlermi.. Halen gizemini koruyan piramitlerinde UFOlular tarafindan yapildigi yillardir soylenmekte ...

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uzun bir konu bu dinlere göre toprakdan yaratılmışız galiba doğru çünkü topraktaki azotda saldırganlık kimyasını tespit etdiler, ikincisi deyişik türlerde olsakda tedavi unsurlarımız gene toprakdan çıkan nebağti cisimlere bağlı, bu nedenle saldırganlık genlerimizde mevcut.

Yemindeki o görüntü yüksek teknoloji ile donatılmış obamayı koruma amaclı bir nesnemi yoksa başka bir şeymi asla öyrenemeyiz.

Piramitler konusu da derin bir konu mısır zaten hindistan peru gibi gizemli ülke bir kere taş devri geçirmeden bilgiç olarak gelip konmuşlar, dev heykeller nedir anunkiler desek mitoloji denicek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birazda sanirim dunyada bazi seylerin gizemini korumasi gerektigini dusunuyorum eger butun dusundugumuz sorularin cevabini bilmis olsaydik ozaman hic bir konuya bukadar merakla yonelip arastirmazdik.. Birileri cikip biza deseydiki bundan 100 yil once UFOlar var ozaman ozaman o yemin toreninde gorunen goruntuler gayet dogal karsilanacakti ve kimse ne oldugunu merak etmiyecekti.. Ayni sekilde piramitler icinde gecerlidir bugun kimin yaptigi bilinmeyen halen o tonlarca agirlikta taslarin o donemde bugunun teknolojisi olmadi halde yapilan dev piramitler ne amacla yapildigi dahi bilinmiyor tek bildigimiz eski krallarin oldukten sonra kiymetli esyalariyla oraya gomulmeleri acaba gercekten o maksatlami yapilmis o piramitler..

Ornegin ben keops piramiti hakkinda kucuk bir arastirma yaptim sizlerle paylasmak istiyorum :

Keops piramidi 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluştuğunu,

Günde on blok yerleştirilmesi halinde yapımının 664 yıl süreceğini,

Piramidin üstünden geçen meridyenin karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya böldüğünü ve piramidin dünyanın ağırlık merkezinin tam ortasında bulunduğunu,

Yüksekliğinin (164 m.) bir milyarla çarpımının güneşle dünyamız arasındaki uzaklığı verdiğini,

Taban alanının, yüksekliğinin iki katına bölünmesinin pi sayısını verdiğini,

Piramitlerin içerisinde "ultrasound", radar, sonar gibi cihazların çalışmadığını,

Kirletilmiş suyun bir kaç gün piramidin içinde bırakıldığında arıtılmış olarak bulunduğunu,

Piramidin içerisinde sütün bir kaç gün süreyle taze kaldığını ve sonunda bozulmadan yoğurt haline geldiğini,

Bitkilerin piramit içerisinde daha hızlı büyüdüklerini,

Çöp bidonu içindeki yemek artıklarının hiç koku yaymadan mumyalaştıklarını,

Kesik, yanık, sıyrık ve yaraların piramidin içinde daha çabuk iyileştiğini,

Piramidin içinin göreli olarak yazın soğuk, kışın sıcak olduğunu,

Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda 2 kez güneş girdiğini ve bu günlerin doğduğu ve tahta çıktığı günler olduğunu.....

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Piramitler şu veya bu fıravunun adına isteyi doğrultusunda yapıldı diye düşünmek seneryodur çünkü kılıç ve mızrak kullanılıyordular yani bilim çökmüştü fıravunlar zamanında tıpkı dünyadaki diyer piramitlerin zamanı gibi.

Yanlız ölen fıravunları kıral odasındaki lehit taşında 7 gün yatırırlar sonrada mumyalalardı sebebi piramitleri yapan atalarının ruhlarının o galeksiye gitmesi isteyidir yani tanrılarına kavuşmak, derken bin sene evvel fıravun devride kapanınca bu günkü duruma dönmüşlerdir şimdi arkıyoloklar devredeler geçmişi çözebilmek için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gozlerimin onune getiripte hayal kurmaya calisiyorum, gercekten cok komik olsa gerek onde UFOlarin ucaklari arkada bizim en son teknolojimizle uretilmis ucaklar :D.. Son gazla yetismeye calisiyoruz onlara bu sadece filmlerde olur biliyorum onlarin teknolojilerine yetismemiz icin daha coookkk ugrasmamiz gerekecek herseyden evvel insan olarak dunyada barisi huzuru saglamamiz gerekir.. Sayet ufolar var ve dunyayi ele gecirmek isteselerdi coktan bunu yaparlardiki ben aslinda niyetlerinin bu olduklarini sanmiyorum ... Cogu bilimadamlarina gore, birincisi ufolar insan irkini ve dunya uzerinde arastirma yapimalari ve bizlerin nasil birer canli olduklarini arastirmaktalar bir diger teoriye gore ise UFO'larin bizlerin nesilleri oldugunu ve atalarini incelemeye dunyaya geldikleri dogrultusunda.. hangisi dogru bilemem :D

Saygilar

ya aklıma bırsey takıldı yazınızı okurken yakısıklı :D

sımdı teknolojı karsılastırması yapmısız.ufoların ve bız yeryuzu canlılarınkısıyle.pekı bu kanıya varmak ıcın elımızde kesın bılıgler var mı? yanı ufoların bızden daha ıyı bır teknolojıye sahıp olduguna daır. bızı onlardan ayıran tek sey onlar kadar hızlı olamadıgımız mıdır acaba?gercekten merak edıyorum.zaten bır ufo aracı elımıze gecırmıs olsak cozerız onların teknolojıyı ama bıldıgım ve mantıgım kadarıyla boyle bırseyın olmadıgı.

bızlere kucuk yaslarda ufo soyledır bolyedır dıye flımlerle baskı yapıldı.bızlerın aklında kalan sadece super bı teknolojılere sahıp olduklarıdır.

ama sunu ıyı bılıyorum kı her canlının bır zaafı vardır.bakarsınız kı o teknolojıdekı bır aracın suya karsı zaafı vardır.bır su damlasıyla bu arac yokta olabılır;)

bundan 8-9 yıl once elıme bır kıtap gecmıstı ve onda yazan su yazı hala aklımda ama dogrulugu hakkında bılgım yok. Amerıkada bır ufo arastırma merkezının oldugu ve bu merkezın yerın altında olması ve hatta en ılgınc yanı bu merkez harıtalarda olmadıgıdır.yanı yerı bılınmıyormus.ve hatta bır kac ufo canlısı yakalanmıs ayagından yaralanmıs ama fazla yasayamamıs ölmus.

eger varsa boyle bırsey sıze katılıyorum neden sımdıye kadar bırsey yapmadılar sorusuna nıspeten.;)

hatta acaba savas cıksa ufo yandasları cıkar mı acaba :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya aklıma bırsey takıldı yazınızı okurken yakısıklı :D

sımdı teknolojı karsılastırması yapmısız.ufoların ve bız yeryuzu canlılarınkısıyle.pekı bu kanıya varmak ıcın elımızde kesın bılıgler var mı? yanı ufoların bızden daha ıyı bır teknolojıye sahıp olduguna daır. bızı onlardan ayıran tek sey onlar kadar hızlı olamadıgımız mıdır acaba?gercekten merak edıyorum.zaten bır ufo aracı elımıze gecırmıs olsak cozerız onların teknolojıyı ama bıldıgım ve mantıgım kadarıyla boyle bırseyın olmadıgı.

bızlere kucuk yaslarda ufo soyledır bolyedır dıye flımlerle baskı yapıldı.bızlerın aklında kalan sadece super bı teknolojılere sahıp olduklarıdır.

ama sunu ıyı bılıyorum kı her canlının bır zaafı vardır.bakarsınız kı o teknolojıdekı bır aracın suya karsı zaafı vardır.bır su damlasıyla bu arac yokta olabılır;)

bundan 8-9 yıl once elıme bır kıtap gecmıstı ve onda yazan su yazı hala aklımda ama dogrulugu hakkında bılgım yok. Amerıkada bır ufo arastırma merkezının oldugu ve bu merkezın yerın altında olması ve hatta en ılgınc yanı bu merkez harıtalarda olmadıgıdır.yanı yerı bılınmıyormus.ve hatta bır kac ufo canlısı yakalanmıs ayagından yaralanmıs ama fazla yasayamamıs ölmus.

eger varsa boyle bırsey sıze katılıyorum neden sımdıye kadar bırsey yapmadılar sorusuna nıspeten.;)

hatta acaba savas cıksa ufo yandasları cıkar mı acaba :D

Sayin Bursercan

Benim elimde kesin bir kanit olup olmadigini soruyorsaniz :)) neredeeee ... dikkat ederseniz bende var sayimlarla yazmisim yazimi bildigim ve arastirdigim kadariyla Nasa ufolari arastirmakta ve bunlari cok gizli tutmakta ve kimseyle paylasmamaktadir.. Benim bildigim kadariyla ve sayin lenaninda soyledigi gibi NASA ufolari arastirma merkezi acmistir ama yerin altindami yoksa uzerindemi bir bilgim yok aciksasi.. :) Sizinde soylemis oldugunuz gibi herkes bir sekilde ufolar hakkinda birseyler okumustur ve nasil birer yaratik oldugu hakkinda herkesin aklinda bir sema olusmustur bu nekadar gercek yada yanlis onu bilemeyiz.. Ama Nasanin elinde ufolarin oldugu hakkinda bende birkac yazi okudum ve hatta uzay gemileride ellerinde varmis tabi ben kaynaklarin yalancisiyim ...:)

Kimsenin elinde net bir delil yok sayin bursercan.. Eger konu hakkinda bilgisi olan biri varsa oda sanirim NASAdir.. Ama NASAnin elinde bir kanit var ise coktan ufolarin zayif noktalarini bulmus olurlardi.. Ama ellerinde ufolar varsa ve halen zayif noktalarini bulamamislarsada bizim teknolojimiz gercekten tartisilir :)).. cunku ilk 1969da aya gittik halen o teknolojideyiz halen baska gezegenlere gidemiyoruz sadece uydu yolluyabiliyoruz teknolojimiz coookk yavasss kimine gore hizli olsada hizli degil ..:)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok yok sayın Yakısıklı sızın elınızde kanıt olup olmadıgın sormadım yanılıs anlasımasın :D

ben genel konustum;)kısıye yonelık degıldı yanı.

ya NASA dedıgın seyı ben yonetıyorum ıstersen bılgı verırım ama parayla :D yada mantı yap :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok yok sayın Yakısıklı sızın elınızde kanıt olup olmadıgın sormadım yanılıs anlasımasın :D

ben genel konustum;)kısıye yonelık degıldı yanı.

ya NASA dedıgın seyı ben yonetıyorum ıstersen bılgı verırım ama parayla :D yada mantı yap :D

Bakin siz su ise, demek NASA sizin himayenizin altinizda siz yoksa ABD'ye kirayami verdiniz :D.. Bilgilerinize saygi duyarim elbette ama gelin su isi mantisiz yapalim .. No Manti :)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ufolar Türk mü? Tıklayın...

Evet Söz Sizde...Adamlar Canlı Yayında Tartışıyor...

Ya Sizce ? UFO lar Türk Mü?

Saygılar...

Buda guzelmis.. :) Eksik olan bir buydu bunuda tartistik bu durumdan sonuc olarak sunu cikartalim artik dunyada herkes Turktur .. Ama bazilari asimile olup Turklugunu unutmustur ... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.