Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

UFO Nedir ? Gercektende UFO varmidir

Misafir Yakisikli

Önerilen İletiler

UFO görüntülerinin arkasındaki gerçek

UFO görüntülerini inceleyen uzmanlar ve CIA, cisimlerin yüzde 70'inin arkasındaki gerçeği açıkladı.

.

.

Bu aciklamalardan sonra...

78418ufo.jpg

Parlamentoyu Basan UFO'lar!

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir işadamı, önceki sabah Covent Garden'daki ofisinin balkonundan karısı için çektiği

manzara fotoğraflarını inceleyince şok geçirdi.

Derek Burden adlı adam, sabah saatlerinde işyerinin balkonundan çektiği fotoğraflarda parlamento binası üzerinde görülen

ve uçan daireye benzeyen 4 parlaklığın herhangi bir ışık yansıması olmayacağını, zira fotoğrafları çekerken

objektifin önünde cam ya da pencere bulunmadığını kaydetti.

Parlaklıkların dördünün de benzer şekillerde olması dikkati çekti.

Burden, olayın aydınlatılması için fotoğrafı ülkenin önde gelen UFO araştırmacılarına göndereceğini belirtti.

~~

Bu Haber' e bir anlam veremedim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Mehdî ...son dakika? CANLI

...ufo hakkında yazacaklarım var?

...akşam habertürk'te haktan akdoğanı seyrettim,bu iş için çok gayret ediyor kardeşimiz?

...oldukça ilginç enstantaneler sundu? doğrusu bu gibi haberlerden heycanlanmamak mümkün değildir?

...ama benim burda paylaşmak istediklerim biraz sıra dışı olacak? belki haktan akdoğan bu kısmını pek düşünmemiş olabilir?

...efendim kur'an-ı mukaddesde,bir çok ayet-i beyyine vardır ki,ufo gerçeğine ışık tutacak mahiyette fakat bununla ilgilenen pek kimsecikler göremiyorum etrafda? işte sırf o lakayt alim ve hocalara inat bu konuya islam çerçevesinde bakacağım ki,utansınlar içlerine dert olsun inşaallah?

...ama bilmediğim bir yerlerde bu çalışmalar yapılıyorsa bu çalışmaları yapan kardeşlerimden özür diler kendilerini tenzih ederim?

...adamın birisi anlatıyor? ben eskiden köyde çobanlık yapıyordum? araziyi epeyi tanımış aşina olmuştum?

...yıllar yılı oralardan uzaklaştım? ve nostalji olsun diye tekrar gittim eski günleri yad etmek için vesselam?

...ve bir tepe vardı? oraya sık sık bakardım? ve fark ettim ki,üstünde belirgin bir şey duruyordu?dikkatimi oraya yönettim ki,o şey sanki beni fark etti ve usulca kalktı diğer tepenin üstüne kondu?

...bu sefer oraya pür dikkat bakmaya başladım ki,bu şey? yine usulca havaya yükseldi yükseldi ve birden ileri doğru ışık hızıyla yok oldu gitti?

...bir ayette der ki,o şeytanlar sizin göremiyeceğiniz yerden yaklaşırlar?

...kur'an-ı mukaddeste bir ayette şöyle bahseder? şeytan o iki topluluğu karşı karşıya getirdikten sonra onlardan uzaklaşıp ((göğe doğru çark ederek yükselir?)) ve andolsun ki,ben sizden uzağım? alemlerin rabbi olan allah'tan korkarım?

...ümmi nebi diyor ki:siz bir adamı bağdaş kurmuş halde göğe yükselmiş olarak görseniz bile ona şunu sorun:allaha ve resulüne inanıyormusun?

...melekler sizin saydığınız bin yıl veya elli binyıla denk bir günde rablerinin katına yükselirler denir?kur'an-ı mukaddeste?

...siz bu alemi aşın aşabilirseniz? ancak büyük bir güçle bunu başarabilirsiniz de denir?

...hadislerde,yedi göğün her biri arasında 500 yıllık bir mesafe vardır denir?

...cinlerin bir topluluğunun ümmi nebiyi kur'an okurken dinledikleri bahsedilir? cin suresinde ve o surede gökle alakalı meleklerle alakalı olaylardan bahsedilir?

...mısırda çakal kafalı insan resimler vardır? biz bunların süleyman peygamberin emrine verilmiş olan cinler olduğunu zannediyoruz?

...ümmi nebi:cinlerin kemik yediklerini? hayvanlarınında tezek yediğini bahsediyor? hatırlayınız ki,ufoların bazı hayvanların dokularını aldığı haber verilir? ne malum onların bu hayvanları yemedikleri?

...en çarpıcı olan? şudur ki, biz esas konuyu oraya yoğunlaştırmak istiyoruz? haktan akdoğan kardeşimde not düşsün?

...50 ve 60 yıldır bu ufo gerçeği bizce abd ve sscb tarafından sırf islamofobi yüzünden saklandığını tahmin ediyoruz?

...tolstoyun kitapları bile kgb tarafından 50 yıl gizlendi yasaklandı?

...sscb nin aya çıkan kozmonotları ne demişleridi? biz bu göğü bu şekilde gördükten sonra tanrının olmadığına daha çok inandık? dikkat göğü sahipsiz zannediyorlardı? ama ufo hadiseleri daha sonra onları korkutmuştu hani?

...abd'de tam tersi olarak aya çıkan kozmonotları dediki? biz bu göğü gördükten sonra tanrının ne kadar büyük olduğunu daha iyi kavradık dediler?

ama bunlarda ufo gerçeklerine tanık olduktan sonra en çok islama referans sağladığını anladıkları için bu ufo gerçeğini gizli ve saklı tuttular?

...bir bilim adamıda demedi mi? komünizmden daha tehlikeli olan şeyi size söyleyeyim o islamdır?

...ey sözde alimler veliler,müçtehitler,müceddidler,seyyidler,şerifler,mehdiefendiler,mesihefend

iler,fethullahçılar,ömer öngütçüler,süleymancılar,mahmuthocacılar,ahmet hulusiciler,hasan kuşçuoğlucular,harun yahyacılar,nurcular ve bilmem neciler? hanginizin ağzından bu ufo hakkında akla ve imana yatkın bir söz çıktı?

...ey diyanet,ilahiyat,imamhatipçiler? imamlar müezzinler hocalar? siz hangi gezegende yaşıyorsunuz acep? doğrusu sizin belgesellerinizi yapmak lazımdır veselam?

...ama şükürler olsun mehdi aramızdada ağır ağır gerçeklere ulaşıyor ve batılın yok olmasına zevkle tanık oluyoruz?

...hak geldimi batıl yok olur? çünki batıl yok olmaya mahkumdur?

...rabbülalemin diyor ki:biliyor musunuz? biz kimlerin üzerlerine şeytanlerı indiririz? gerçeği ter-yüz edenlerin üzerlerine? işte bizim gerçek erenler bu hataya düşmemek için gerçeğe hu derler?

...atatürk diyor ki,ben gerçeğin aşığıyım o gerçek benim aleyhimde olsa bile ve dikkat??? yine diyor ki,İSTİKBAL GÖKLERDEDİR?

...İMZA:

...GAYBETTEN GELEN ADAM :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mehdî ...son dakika? CANLI

...sscb nin aya çıkan kozmonotları ne demişleridi? biz bu göğü bu şekilde gördükten sonra tanrının olmadığına daha çok inandık? dikkat göğü sahipsiz zannediyorlardı? ama ufo hadiseleri daha sonra onları korkutmuştu hani?

...abd'de tam tersi olarak aya çıkan kozmonotları dediki? biz bu göğü gördükten sonra tanrının ne kadar büyük olduğunu daha iyi kavradık dediler?

...İMZA:

...GAYBETTEN GELEN ADAM :)

bilgilendirici cevap için teşekkürler...

ben 'ufo gördüm' diyerek televizyona fırlayan dikkat çekerek fırsatçılık yapan mahlukların dediklerine kuşkusuz kanmıyorum.

ancak uçsuz bucaksız evrende bilinen bilinemeyen, ulaşılan ulaşılamayan milyonlarca gökcismi varken, sadece dünya üzerine hayat olması fikri mantıksız geliyor...ayrıca sürekli din adamlarının çıkıp bunun olamayacağını söylemeleri ise beni 'uzaylı' varlığı fikrine daha da bağlıyor..bu islam, hristiyanlık, museviliik olarak ayrılamaz...her din adamı dinde var olmayan şeylerle insanları sürekli zehirlemişlerdir...zamanında dünya yuvarlaktır diyenleri de engizisyonda yargılamışlardı !!!

...

benim değinmek istediğim nokta ise yukarıda alıntıladığım cümleler...

astronotların aksine kozmonotların uzaya çıkınca Tanrı'nın varlığına olan inançlarını daha fazla kaybettiklerini söylemeleri bir çelişki değil mi ? tam tersi olarak, astronotların dediği şekilde düşüncelerinin değişmesi gerekmiyor muydu ??

yoksa her cumhuriyetçi başkan döneminde dini politikaya alet eden abd devletinin bu oyunu karşısında, onlara bir cevap olarak mı böyle söylemeyi uygun gördüler ??

bir de neil armstrong aya ayak basınca 'ezan' sesi duyduğunu mu söylemişti..?? :D

bunu birçok yerden duydum siz de duydunuz mu bu safsatayı , yoksa ben mi uyduruyorum :D

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonsuz büyüklükteki evrende elbette ki başka galaksilerde de hayat olabilir.

Ancak olmayabilirde...

Koskoca evrende Canlılık piyangosu yalnızca "Acun" denilen bu gezegene çıkmış da olabilir,

Çıkmamış da olabilir...

Gidip görmeden ya da onlar gelip "Biz buradayız" demeden, uzayda canlı var mı, yok mu bilemeyiz.

"Ufo" saçmalıkları ise tamamen uydurmaca.

Adamların o kadar gelişkin teknolojileri varken, bizim onlardan binlerce yıl geride diye adlandırılan ilkel fotoğraf ve videolarımıza mı yakalanacaklar?

Sen git ışık hızıyla bilmem kaç ışık yılında dünyaya gel;

Sonra git binlerce yıl daha ilkel aletlere poz verir gibi yakalan!

Daha neler...

Sapanla hayalet uçak düşürmeye benziyor gibi geliyor bana...

Hem ya hu sen o kadar yol katetmişin.

Ee zaten fotoğrafa falan da yakalanmışsın.

Niye adam gibi gelip "Çekin kardeşim, burdaysak buradayız işte" demiyosun ki delikanlı gibi.

Binlerce yıl ileri seviyede gelişmiş ama hala utangaç;

Medeni cesaret yok, uzaylı olsa ne olur yani!

İnsan o kadar oldan gelmiş, iki fincan bi kahve içer.

Bir hal hatır sorar...

Gerçi bizimkiler gördükleri yerde taşla kovalıyor ama...

Ama suç onlarda...

Sen git buraya ışınlanacak teknolojiyi yap,

Ama bi kamuflajı, ne bileyim bi hücum yeleğini ya da... bi kar maskesini akıl edeme...

Kafaya taş yemeyi hakediyolar abi.

Bide bunların bi huyları var;

Dünya mı ziyaret edilecek, önce Amerika'yı ziyaret ediyolar.

Adam mı kaçırılacak, üzerinde deney mi yapılacak?

En makbulü Amerikalı...

El mi sıkışılacak; illa da Amerikalı olacak.

Bir dünyalıyla mı melezlenecek, çiftleşerek;

Amerikan vatandaşı olmazsa olmaz...

Dünyayı işgal mi edecekler;

Amerikadan başlarlar önce...

Bence bu, Amerikalıların "Korku" kültüründen öte geliyor.

Adamlar, aslında kendilerini yansıtıyor Uzaylı diyerek.

Gerçekten böyle...

Batının çok güzel bir taktiği vardır: Ötekileştirme...

Örneğin sömüreceği toplumu öyle bir tanımlar ki;

Sömüreceği toplumu kendisine yabancılaştırır.

Toplumlar kendi kendilerini ötekileştirir...

Amerikalılar kendilerini de ötekileştiriyorlar ve "Uzaylı" biçimi ile lanse ediyorlar.

Doğu toplumları Uzaylı imgesinden korkmaz.

Çünkü kendisini ötekileştirmeye ihtiyacı yoktur; kendisini kötü yansıtmaz.

Ama Amerikalılar öyle değil.

Uzaylılar Amerikalılara nasıl bakıyorsa;

Amerikalılar da diğer uluslara öyle bakıyorlar...

Ben en azından bu çıkarımı yapabildim...

Her neyse, korkmayın, Türkiye'ye Uzaylı falan gelmez.

ABD'nin eyaleti olduğumuz günden sonra bekleyin gelmelerini,

Ancak o zaman geleceklerdir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Batının çok güzel bir taktiği vardır: Ötekileştirme...

Örneğin sömüreceği toplumu öyle bir tanımlar ki;

Sömüreceği toplumu kendisine yabancılaştırır.

Toplumlar kendi kendilerini ötekileştirir...

tespitler çok doğru ve yerinde..

aynı şekilde düşündüğümü belirterek, gereksiz yere 2.baskı yapmanın laf kalabalağı olacağını söylemekle yetinmek istiyorum...ancak mizahi dilinizi takdir ettiğimi ve özgünlüğünüzün taklidinin dahi becerilemeyeceğini belirtmeden de geçemeyeceğim...saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tespitler çok doğru ve yerinde..

aynı şekilde düşündüğümü belirterek, gereksiz yere 2.baskı yapmanın laf kalabalağı olacağını söylemekle yetinmek istiyorum...ancak mizahi dilinizi takdir ettiğimi ve özgünlüğünüzün taklidinin dahi becerilemeyeceğini belirtmeden de geçemeyeceğim...saygılar...

Teşekkür ederim hakanaytaç...

Çok sağolasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye adam gibi gelip "Çekin kardeşim, burdaysak buradayız işte" demiyosun ki delikanlı gibi.

e ilahi Tengerin elin uzaylısı bakalım okumuş mu erkekliğin kitabını :)

sanırım bundan sonra taş yerine erkekliğin kitabının yazarı Alişan'ı ufo bekçisi ilan edip gördüğü yerde de bu kitabı fırlatmasını söylemeliyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

e ilahi Tengerin elin uzaylısı bakalım okumuş mu erkekliğin kitabını :)

sanırım bundan sonra taş yerine erkekliğin kitabının yazarı Alişan'ı ufo bekçisi ilan edip gördüğü yerde de bu kitabı fırlatmasını söylemeliyiz.

Tabi Alişan Uzaylıları görünce tırsıp kaçmazsa :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya da uzaylıları gördüğünü, uzaylılarla fiziksel temasa geçtiğini, onlar tarafından kaçırılıp incelendiğini, çok hasta iken uzaylılar tarafından tedavi edildiğini falan iddia eden onca insan vardır.

Böyle birşey mümkün değildir. Çünkü dünya dışı bir yaşam formu dünyaya gelirse geri dönemez. Dünya da ki canlılar, milyonlarca virüs, bakteri türüne karşı bağışıklık sahibidir.

Hiv virüsü öldürücü bir virüstür. Öldürücü olmasına yol açan, diğer öldürücü hastalıklar gibi hayati organlarımızda tahribat yapması değildir. Bağışıklık sistemimize saldırır. Bağışıklık sistemimiz diyelim 10 birim güçten, 7 birim güce düştü. Normal durumumuzda bizi hasta dahi edemeyecek bir virüs bağışıklık sistemimiz 7 birime düşünce bizi öldürür. Aids hastaları genellikle grip sonucu ölürler.

Dünya dışı bir yaşam forumunun dünyada ki zararlı virüs ve bakterilere karşı bağışıklık gücü sıfırdır. Yani tarif bile edilemez bir tane taşıyıcı kendi gezegenine dönse o canlı formunun tamamen yok olmasına bile yol açabilir. Çünkü bağışıklık sistemlerinin o virüse karşı en ufak bir fikri bile yoktur.

Tabi aynı şey bizim içinde geçerli. Onların vucutları, araçları ile getirecekleri bir virüs dünya da ki yaşamın yok olmasına da sebep olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya dışı bir yaşam forumunun dünyada ki zararlı virüs ve bakterilere karşı bağışıklık gücü sıfırdır. Yani tarif bile edilemez bir tane taşıyıcı kendi gezegenine dönse o canlı formunun tamamen yok olmasına bile yol açabilir. Çünkü bağışıklık sistemlerinin o virüse karşı en ufak bir fikri bile yoktur.

Bence, buraya kadar gelecek teknolojileri varsa, bunu da bertaraf edecek önlemleri de almaya muktedirdirler.

Tabi aynı şey bizim içinde geçerli. Onların vucutları, araçları ile getirecekleri bir virüs dünya da ki yaşamın yok olmasına da sebep olabilir.

Bu ihtimal dahilinde tabii, hatta son çıkan ( domuz, kuş, SARS ) vs. nin kaynağı da bunlar olabilir. Olmayadabilir tabii, bunları açıklamak için mutasyon yeterli görünüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ufo olayları tarih boyunca var olduğu biliniyor son bir kaç yüzyılda da devletlerin arşiflerinde de bulunmakda, sonra çeşitli forumda uzaylılardada var makinalarıda deyişik bu linkde bir dokumen var uso ve ufo hakkında inceleyin anlatılanları.

TIKLA IZLE: UFOların üssü USOlar okyanuslarda!

açılmıyacak galiba bu link

-http://www.vanherbaryum.yyu.edu.tr/f/ufos/ufos.swf-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya da uzaylıları gördüğünü, uzaylılarla fiziksel temasa geçtiğini, onlar tarafından kaçırılıp incelendiğini, çok hasta iken uzaylılar tarafından tedavi edildiğini falan iddia eden onca insan vardır.

Böyle birşey mümkün değildir. Çünkü dünya dışı bir yaşam formu dünyaya gelirse geri dönemez. Dünya da ki canlılar, milyonlarca virüs, bakteri türüne karşı bağışıklık sahibidir.

Hiv virüsü öldürücü bir virüstür. Öldürücü olmasına yol açan, diğer öldürücü hastalıklar gibi hayati organlarımızda tahribat yapması değildir. Bağışıklık sistemimize saldırır. Bağışıklık sistemimiz diyelim 10 birim güçten, 7 birim güce düştü. Normal durumumuzda bizi hasta dahi edemeyecek bir virüs bağışıklık sistemimiz 7 birime düşünce bizi öldürür. Aids hastaları genellikle grip sonucu ölürler.

Bana

Dünyalar Savaşı : War of the Worlds (H. G. Wells)'i hatırlattı...

Çok güzel bir tespit aslen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir köle gemisinin ambarında ki bir avuç farenin sırtında Avrupa'ya gelen pireler. Avrupa kıtasının nüfusunu üçte bir oranında düşürdü ortaçağda.

Dünya içinde, yabancılığı kıtalararası olan bir virüs bunu yapabilirken. Dünya dışından gelecek bir virüsün neler yapabileceğini kestirmek bile mümkün değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar dünyadaki virüsler evrim geçirerek ölümcül olabiliyorlar, fakat uzaylı genel korumalıdır, asıl mikroplar uzaydan atmosferden giriş yapar mekan ve ortam elverişli ise yaşama geçer dünya ve güneş 10 senede bilyon kilometre yol alıyor bir sene sonra nasıl bir uzay ortamından geçeceğiz bilemeyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Şimdi araştırmacılar bir deney yapmıştı. Deneklerin haberi olmadan.

Önce, ABD'de gök kıyısında ki bir üniversitede yapıldı deney. Sırtı göle dönük, kilt giymiş bir adam gayda çalışıyor araştırmacıların kameralarıda sanki gayda çalan adamı çekmek için oradalarmış gibi çekim yapıyorlar. Denekler ise, gayda çalan adamı izlemek için gelen öğrenciler. Öğrenciler toplanıp gayda çalan adamı izlerken, daha önce suyun altına saklanmış olan araştırma ekibinin bir elemanı, elinde tuttuğu çubuğu suyun yüzeyine çıkarıp tekrar geri çekiyor bir iki defa. Daha sonra araştırmacılar gayda çalan adamı izleyen öğrencilere az önce ne gördüklerini soruyor. Sorunun sorulduğu öğrencilerin tümü sudan çıkan bir çubuk gördüklerini söylüyorlar.

Aynı deney, göl canavarı Nessie efsanesiyle ünlü İskoçya'da ki Ness gölünün kıyısında tekrarlanıyor. Denekler bu kez Nessie efsanesinin etkisiyle göle gelen turistler. Aynı şekilde suya saklanmış araştırma ekibi personeli elindeki çubuğu su yüzüne çıkarıp geri çekiyor bir kaç defa. Yine gayda çalan adamı izleyen turistlere az önce ne gördükleri soruluyor.

Hiçbiri ABD'de ki öğrenciler gibi "çubuk" yanıtını vermiyor. Nessie'nin yavrularından birini gördüklerini söylüyorlar. Ve hatta kafası şöyleydi, gözleri böyleydi şeklinde detaylar veriyorlar. Araştırma elemanı suyun altından çıkıp elindeki çubuğu gösterdiğinde denekler, az önce gördüklerinin bu çubuk olmadığını iddia ediyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir köle gemisinin ambarında ki bir avuç farenin sırtında Avrupa'ya gelen pireler. Avrupa kıtasının nüfusunu üçte bir oranında düşürdü ortaçağda.

Dünya içinde, yabancılığı kıtalararası olan bir virüs bunu yapabilirken. Dünya dışından gelecek bir virüsün neler yapabileceğini kestirmek bile mümkün değil.

Bunlar dünyadaki virüsler evrim geçirerek ölümcül olabiliyorlar, fakat uzaylı genel korumalıdır, asıl mikroplar uzaydan atmosferden giriş yapar mekan ve ortam elverişli ise yaşama geçer dünya ve güneş 10 senede bilyon kilometre yol alıyor bir sene sonra nasıl bir uzay ortamından geçeceğiz bilemeyiz.

Şaka mı yapıyorsunuz? Dünya dışından dünyaya virüs gelmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşamın başlangıcını bile kuyruklu yıldızlara patlıyan güneşlerin tozlarına bağlıyorlar, dünyadada müsağit mekanı bulunca evrimleşiyorlar.

ne evrimleşiyor? virüsler mi?

efendim, atmosfer dışından dünyaya virüs gelmez. bu ancak uçuk ve dayanaksız bir iddia olabilir. buna dair en küçük bir delil olmadığı gibi şüphe yaratacak bir olay dahi gerçekleşmemiştir.nitekim uzayda tek hücreli canlıların varlığı bir araştırma konusu olmuş ancak henüz kesin olarak kanıtlanamamıştır. durum böyleyken uzaydan virüs geliyor demek çok uçuk bir iddia. aslına bakarsanız zaten uzayın herhangi bir yerinde virüs (tek hücreli canlı) var olsa bile bunların uzay boşluğunda yaşamlarını sürdürmeleri imkansızdır. çünkü uzay boşluğunda canlıların yaşamaları için elverişli ortam mevcut değildir (su ve oksijen gibi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öyleyse getirildik yaratıcı konumundamı oluyor, geçen sene güney amerikaya düşen kometi bilirsiniz herhalde köylüler mide bulantısı kometdeki acağip koku etki etmişti, nasıl oluyorda koku hücreleri hayatda kalıyor.

şimdi bakın, kometi bilmiyorum. kometin ne olduğunu da bilmiyorum. ama bildiğim bir şey var: koku hücresi diye bişey olmaz. koku havadaki gazlar yoluyla yayılır. bunlar hücre değildir.

komet meselesini biraz anlatırsanız fikrimi söyleyebilir ama. konuyla ilgili bilgim yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşamın başlangıcını bile kuyruklu yıldızlara patlıyan güneşlerin tozlarına bağlıyorlar, dünyadada müsağit mekanı bulunca evrimleşiyorlar.

Patlayan yıldız ya da güneş tozlarından kaynağını alıyor yaşam; doğru...

Ama bu organik ya da biyolojik bir canlılık taşıdığı için olmuyor ki?

Güneşten gelen o tozlarda hidrojen, helyum ya da daha katı atomlar var.

Onlar yer yüzüne ulaşabiliyorlar ya da atmosferde asılı kalabiliyorlar.

Ve birbirleri ile tepkimelere girdiklerinde ya da birleştiklerinde başka moleküller ya da atomlar falan ortaya çıkıyor.

Oksijendir karbondionsittir carttır curttur falan;

Derken yaşam ortaya çıkıyor...

Falan filan işte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mekan ortam madde uygunsa canlı oluşum başlıyor, mesela taş bir zemine peynir tenekesi koy etrafınıda haşerat giremiyeceği şekilde çevir ve çöp tenekesi yap karpuz kavun vs çöplerle doldur bir hafta sonra tenekenin altında hayatında görmrdiğin böcekler oluşuyor, 2 sönmüş yanardağ ağızlarında demir yiyen baktarilere raslanmıştır, birde zaman meselesi var bir milyar yıl evvel yaşam formları garanti deyişiktir ilerdede deyişicektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.