Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Herediter anjioödem'liler bir bir'leriyle tanışsın

herediter anjioödem

Önerilen İletiler

• 4 hafta sonra...

Merhaba, ben herediter anjioödem hastasıyım. Öncelikle size teşekkür etmek istiyorum, benim düşünüp fakat bir türlü yapmadığım tanışma ve bilgi alış verişi işini başlattınız. Hastalığımı 33 yaşında öğrendim. Gerçenten çok ciddi bir hastalık ve doktorların bile büyük bir kısmı ismini dahi bilmiyor. Larinks şişmesi sonucu ölümden döndüm, 3 dakika nefessiz kaldım ve trakeyi delerek kurtarmışlar. Bu konuda tanışmak isteyen arkadaşları bekliyorum.

mrb ablam da bu hastalık mevcut ve yeni karşılaştık böyle birşeyle bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim esim bu hastaliktan vefat etti ne illet bir hastalikmis daha 30 yasinda bir kizim var umarim ona gecmez.

Merhabalar ilk once allahim herkese sifa versin. Esim de bu illet hastaliktan 30 yasinda vefat etti bogazi dili ayni anda sisince nefes alamadi doktorlarda hemen muhalede gec kaldilar ve kaybettik esim hastaligini pek onemsemezdi caresi yok diye sonuc bu ama cok ciddiye alinmasi gereken bir hastalik keske caresi olsa .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar mrb
Benim esimde bu hastalığın belirtileri var İstanbul da oturan arkadaşlar bana doktor ismi verebilir misiniz? Cok yeri dolaştık alerji ilacı verip geri yolladılar. Alerji testlerinde birşey çıkmadı. Bu hastalığı bilen tanıyan lütfen yardımcı olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Norotik anjioödem

Bende nörotikanjioödem hastayım 4senedir büyük ataklarım oluyor ama geçici hiçbir tedavisi yok ben buna inanmıyorum sadece anı kurtarıyor.Kullandığım ilaçlar ataraks ve levmont şiştiğimde alıyorum acısı 1saat içinde geçiyor şişliklerde iki günü buluyor,maslak acıbadem göğüs hastalıkları alerji uzmanlığı olan prof.dr.ÇAĞLAR ÇUHADAROĞLU takibimi yapıyor şuanda memnunum teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Lütfen aranızda ağrılı anjioödem hastası olan yada bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa cevap verebilirlerse çok sevinirim yada bilgi almak isteyen Allah herkese şifa versin

Geçmiş olsun inşl. bende ağrılıyım. hastalıkla ilgili bilgi paylaşabiliriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostlar merhaba.......

Hereditör Anjioödem hastasıyım , Anaflaksi Hastasıyım ve Larenks Sendromu yaşıyorum.2,5 yıldır bu hastalıkları yaşıyorum.1 yıl önce tanı konuldu.Hacettepe Tıf Fakültesinde bir doktor buldum.

Deneyimlerimi paylaşmak istiyorum....

Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

3 defa Cennet ve cehennemi gördüm:((

slm sizdeki belirtiler nelerdir? rica etsem yazarmısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaslar 15 yildir tanisi konmamis 9 aylik hamile gibi bir karinla gezdim.donem donem nihayet gecen hafta sureyyapasa allerji ve immunoloji bolumunde tani kondu dr.anjionorotik odem dedi.dilim de sisiyor vede sesim kisiliyor.basim donem donem bu belirtilerle birlikte cokk siddetli agriyor.2 allerji ilaci yazdi dr.fexadyne180mg ve crebros 5mg hic bir degisiklik olmadi 5 gundur...bunalima girdim cok kotuyum ..sasirdim iyki bu foruma rastladim ..bunu dusunen arkadasa cok tsk ederim .lutfen bana yol gosterinn.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

S.Aleykum.. öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. bende 8 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyorum. geçenlerde gözlerimde yine hafif şişkinlik oldu dışarda benm durumumu gören bir kişi aynı hastalıgı geçirdigini ve bana söyledigi bir ilaç ile 2 3 ay kadar düzenli kullanımla artık herhangi bir şişkinligin olmadıgını söyledi. şuan bende kullanıyorum yaklaşık 1 ay oldu sadece bir defa ayak parçagım çok çok hafif şişti başka bişey olmadı. 2 3 ay kadar kullandıktan sonra inşl. dedigi gibi bende bu durumdan kurtulabilirim. bu konuda soru sormak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm, doktorunuzun ismi ne?? atak halindeyken kasılma ve nefes darlığı oluyormu??

öncelikle cok gecmiş olsun bende 27 yasında bayanım bendede kucukluyumdendır şişme oluyo bende capa hastahanesıne gıttım banada cetor ine yazdılar ama hiç bi faydası yok sadece sısme olunca kullanıyoz sonra gecıyo ve ınede cok az verıyolar sadece karın agrısında ve solunum yolu sısınce kullanabılıyom el ayak sısınce kullanmıyom mecbur cekıyom sızde kımde var bu hastalık sız harıc

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar mrb

Benim esimde bu hastalığın belirtileri var İstanbul da oturan arkadaşlar bana doktor ismi verebilir misiniz? Cok yeri dolaştık alerji ilacı verip geri yolladılar. Alerji testlerinde birşey çıkmadı. Bu hastalığı bilen tanıyan lütfen yardımcı olun.

bende istanbuldayım ve capa hastahanesınde dahiliye bölüüne gidin orda tanısı hemen konuluyo  ve anı ataklarda sıze ine yazıyolar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Slm arkadaşlar ben Konya'dan ismail. Bende anjuödem hastasıyım.

Şişlik belisiz yerlerde dudak el başta olmak üzere bir kaç günde bir tekrar ediyor. fakat kaşıntım 24 saatin en az 20 saatinde etkili oluyor bıktım artik hergün böyle yaşamaktan kullanmadigim ilaç kalmadi sizinde bi tavsiyeniz olabilirmi ilaç konusunda yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

arkadaşlar ben GATA dan bir arkadaşınız bende HEREDİTER ANJİOÖDEM hastasıyım 21 yıl çektim ama ******* kullandıktan sonra hiç bir sıkıntım kalmadı. ANKARA GATA veya TRABZON DEVLET HASTANESİNDEN teşhisi koydurup ECZACILAR ODASINDAN alabilirsiniz. lütfen aksatmayın BOĞAZ ŞİŞMESİ ÖLÜME GÖTÜREBİLİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba...26yasındayım.anjioödem hastalıgını kendi cabam ile buldum 7yasında soguga maruz kalarak baslamıstı ve ogun bugundur allerji olarak isimlendirmiştik lakin doktorlarda hiç bir allerjik belirti bulamamıslardı.Ne yazikki avrupada bile ilk kez gordugunu soyleyen doktorlar var ve onerdikleri sadece allerji ilaclari.Arastira arastira buldum.Tipki benimki gibi felaket bir bas agrisi ile basliyor ilk eller ve parmaklar kulak arkasi ve eklemler.Harita gorunumunde sonrada dudak goz bogaz.Patlamaya kadar geliyor neredeyse ve asiri bir ates...eger o anda mudahale etmezsem igne vb kortizon gibi ilaclarla felaket olabilir.Lakin ben bu durumu doktorlara nasil inandirabilirim bilemiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Slm ben h.a.ö hastasıyım bana da 25 yaşında askere gittim hastalığın ne olduğunu 25 yaşına kadar öğrenemedim askerdeyken yüzümdeki şişlikten dolayi ankara GATA hastanesine giderek orda tesis koydular h.a.ö hastalığı olduğunu söylediler bu hastalığı taşıyanlara sesleniyorum sizinle konuşmak istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Merhaba ben hastalığımı 19 yaşında öğrendim annemlerde de var bu hastalık herediter anjiödem izmirde ege üniversitesinde imminoloji bölümünde takip ediliyorlar ben daha gitmedim ama anneminki gibi şişlikler ve ataklar oluyor zaman zaman sonradan öğrendm ki hastalık ta 3 başlı atak geçirmene sebeb olan etmenler var en başta 1-Moral bozukluğu psikolojk etmenler aşırı derecede şişmemize neden oluyor 2-Soğuktan iyi korunun sıkı gynmeye çalışın üşüttüğünüzdede şişmeler olablyr ( genelde bendeki şişmeler bu yüzden oluyor) 3- Darbe almayın özellikle boğaz kafa kısmınıza şişme ihtmali çok yüksek bunlara dkkat edelm ben yaklasık 4 aydır falan atak geçirmiyorum. Allah herkese şifa versin konuyu açanada TEŞEKKÜRLER...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

S.Aleykum.. öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. bende 8 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyorum. geçenlerde gözlerimde yine hafif şişkinlik oldu dışarda benm durumumu gören bir kişi aynı hastalıgı geçirdigini ve bana söyledigi bir ilaç ile 2 3 ay kadar düzenli kullanımla artık herhangi bir şişkinligin olmadıgını söyledi. şuan bende kullanıyorum yaklaşık 1 ay oldu sadece bir defa ayak parçagım çok çok hafif şişti başka bişey olmadı. 2 3 ay kadar kullandıktan sonra inşl. dedigi gibi bende bu durumdan kurtulabilirim. bu konuda soru sormak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

hocam nedir o ilaç

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.