İçeriğe atla

Fotoğraf

İşkembe Çorbası

Bu başlığa 16 cevap verilmiş

#1 wherthus

wherthus

Genç Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPip
  • 453 İleti

Gönderi Tarihi: 11 Nisan 2005 - 16:36

İŞKEMBE ÇORBASI
MALZEME:
400 Gr. Et Balık Jöle İşkembe
5 bardak su
Yarım baş sarımsak
Yarım kaşık tuz
3,5 kaşık sade yağ
3 soğan
4 domates yada bir buçuk fincan salça
1 kahve kaşığı karabiber
Yarım bardak gravyer peynir rendesi.
YAPILIŞI:
Bir tencerede 3,5 kaşık sade yağı 3 orta baş soğanı pembeleşinceye kadar kavurunuz, içerisine sarımsak 4 domates veya salçayı karabiberle pişiriniz. Üzerine su,tuz ve işkembeyi katınız. Kıvamı koyulaşıncaya kadar pişiriniz ve tabaklara koyunuz.Gravyer peynir rendesi ile servis yapınız.

#2 stockholmsyndrome

stockholmsyndrome

Genç Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPip
  • 102 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Kasım 2005 - 17:37

işkembeyi işkembecide içeceksin bence evde olmuyo
insanlarin çogu sevmekten korkuyor; kaybetmekten korktugu için. Sevilmekten korkuyor; kendisini sevilmeye layik görmedigi için. Düsünmekten korkuyor; kendisine sorumluluk getirecegi için. Konusmaktan korkuyor; tenkit edilmekten korktugu için. Duygularini ifade etmekten korkuyor; reddedilmekten, alay edilmekten korktugu için. Yaslanmaktan korkuyor; gençliginin kiymetini bilmedigi için. Gelecekten korkuyor; özgüvene sahip olmadigi için. Ve ölmekten korkuyor; aslinda yasamayi bilmedigi için.

#3 Misafir_alaTurka_*

Misafir_alaTurka_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 10 Kasım 2005 - 17:42

offff ne de severim vallaaa.....

bencede iyi bir lokantada icmek lazim... kendim hayatta yapmam

#4 Misafir_CYRANO_*

Misafir_CYRANO_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 10 Kasım 2005 - 17:45

samatya da damardan bir tuzlama vurdurman ne zevki kalır hayatın. :)

#5 DELETERİOUS

DELETERİOUS

Kıdemli Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPipPipPip
  • 1.067 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Kasım 2005 - 20:50

abicim bırakın işkembe, tuzlama nası içiyonuz yaaa, zaten hastayım, iyice kötü oluyorum...hele işkembenin o acaip kokusu yok mu...neyse siz seviyosanız afiyet olsun...

Bu ileti DELETERİOUS tarafından düzenlenmiştir: 10 Kasım 2005 - 20:51

NEVER DESPISE THE DEVIL...

Gönderilen Fotoğraf

www.corumspor.org

www.maydalin.com

#6 stockholmsyndrome

stockholmsyndrome

Genç Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPip
  • 102 İleti

Gönderi Tarihi: 11 Kasım 2005 - 00:32

burda ne işin var o zaman çık dışarı :angry: bide işkembeyi kötülüyo bana burda :D işkembe sevilmezmi deliterius yapma lütfen söyleme öyle şeyler B)
insanlarin çogu sevmekten korkuyor; kaybetmekten korktugu için. Sevilmekten korkuyor; kendisini sevilmeye layik görmedigi için. Düsünmekten korkuyor; kendisine sorumluluk getirecegi için. Konusmaktan korkuyor; tenkit edilmekten korktugu için. Duygularini ifade etmekten korkuyor; reddedilmekten, alay edilmekten korktugu için. Yaslanmaktan korkuyor; gençliginin kiymetini bilmedigi için. Gelecekten korkuyor; özgüvene sahip olmadigi için. Ve ölmekten korkuyor; aslinda yasamayi bilmedigi için.

#7 mystic river

mystic river

Deneyimli Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPipPip
  • 930 İleti

Gönderi Tarihi: 11 Kasım 2005 - 10:19

whertus bey amma yaptın ha öyle olmaz işkembe çorbası böyle olur:
işkembeyi kasaptan alacaksın kasapta temizlerler gerçi ama bir de sen evde temizleyeceksin. düdüklü tencereye suyu koyacaksın küçük doğranmış işkembeleri atacaksın içine 30 dk pişireceksin,çıkaracaksın ,pişen işkembenin suyundan 2 subardağı ayıracaksın 2 kaşık un,bir yumurtayı çırpacaksın,çorbaya yavaş yavaş terbiyeleyeceksin.tuzunu atacaksın çorba tamamdır.servisini yaparken sarımsakları döveceksin sirkeye karıştıracaksın bu karışımdan istediğin miktarda koyacaksın çorbana
afiyet olsun!
Sorma bana nafile neler düşündüğümü...

#8 Misafir_CYRANO_*

Misafir_CYRANO_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 11 Kasım 2005 - 12:23

işkembe sadece işkembecilerde olur. evde yapılnalar bir şeye benzemez pek.

#9 stockholmsyndrome

stockholmsyndrome

Genç Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPip
  • 102 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Kasım 2005 - 06:32

olmuyor işte olmuyor evde işkembe olmuyor işkembecide tadı bambaşka oluyor

#10 mystic river

mystic river

Deneyimli Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPipPip
  • 930 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Kasım 2005 - 08:58

ben sizi bir ara davet ederim,bakarsınız oluyor mu:)
Sorma bana nafile neler düşündüğümü...

#11 stockholmsyndrome

stockholmsyndrome

Genç Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • PipPip
  • 102 İleti

Gönderi Tarihi: 20 Kasım 2005 - 04:24

olmuyor olmuyor olmuyor hiç kendinizi kandırmayın yapamadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz bayanlar işkembecide aldığım tadı başka hiçbiyerde alamıyorum oy oy oy canım çekti şimdi :)

#12 Supernova

Supernova

Yeni Üye

• Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 3 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Ekim 2009 - 20:48

olmuyor olmuyor olmuyor hiç kendinizi kandırmayın yapamadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz bayanlar işkembecide aldığım tadı başka hiçbiyerde alamıyorum oy oy oy canım çekti şimdi :)

İşkembecilerde içtiğiniz çorbanın evdekinden en büyük farkı terbiyesinde kesinlikle un olmaması. terbiyeyi sadece yoğurt, yumurta sarısı ve bir bardak su ile yapmanız doğru olur.
Tuzlama için de işkembelşeri temizleme aşamasında tuz ile ovmanız ve tuzlu haliyle 1 saat kadar dinlendirmeniz gerekir. tuzlama işleminden sonra güzelce yıkayıp haşlayın.
Tarifi tüm miktarlarıyla yemek tariflerinin olduğu kısımda yazdım.
İşkembe Çorbası (4)'e bakarsanız işkembecilerde içtiğiniz çorbanın tam tarifini bulacaksınız.

#13 Radya

Radya

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 9.590 İleti

Gönderi Tarihi: 14 Ekim 2009 - 18:50

Ben galiba çorbaları biraz kıvamlı seviyorum,onun için terbiyesine çoz az un koyarım işkembe çorbasınında..:)

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png

#14 ERBAY

ERBAY

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 12.096 İleti

Gönderi Tarihi: 14 Ekim 2009 - 18:53

Ben galiba çorbaları biraz kıvamlı seviyorum,onun için terbiyesine çoz az un koyarım işkembe çorbasınında..:)

işte işi bilen insan :D

bende işkembenin kıvamlısını seviyorum telveli olcak bol acılı ve sarımsaklı hele bizim burda antep usulü yapıyolarki offff diyorum içerken ter basıyo :sweatingbullets: ama tadı damağımda kalıyo valla... :wub:
Sevgilim...Yeşil eriğim benim...Ben içine hapsolmuş çekirdeğinim senin...

#15 cengiz5230

cengiz5230

Yeni Üye

• Yasaklanmış
  • Pip
  • 1 İleti

Gönderi Tarihi: 13 Kasım 2013 - 14:40

güzel corba servisi yapın bana da getirin biggrin.png

#16 posetciyim

posetciyim

Yeni Üye

• Φ Üyeler