Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Alın Yazısı

qwerasdf

Önerilen İletiler

• 9 yıl sonra...

ali özyurt:
AyhanAytaç Yazarefendi unuttuğunuz birşey var. herşey yanlızca Allah'ın dilediği şekilde ve zamanda olur.

AyhanAytaç Yazarefendi:
peki o zaman rabbimiz neden yasin suresinde "ey adem oğulları ben size bana kulluk edin şeytana kulluk etmeyin demedim mi?" demektedir.kader ikiyoldur hayır ve şer.sen sadece ikisinden birisi konusunda karar verme iradesine sahipsin.dileyen rabbine doğru yol alır dileyen şeytanın adımlarını takip eder ki sizin ortaya koyduğunuz cebriyeci-kaderciliktir ki bu kuran ve ehlibeytte uygun değildir.evet rabbimiz bir toplum kendisini düzeltmedikçe allah o toplumu düzeltmez der ve yine allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz der.ama şunuda der:İYİLİK ALLAHTAN KÖTÜLÜK İNSANIN KENDİ NEFSİNDENDİR? ve yusufu hatırla nefsi ona zeliha ile olmayı telkin etti ama yusuf olmadı.işte o zaman kazandı.nefis alabildiğine kötülüğü emreder ama nefsini alabildiğine kınayan adam üzerinede rabbimiz andiçmiştir kıyamet suresi2de.anlaşılan o ki durum öyle sanıldığı gibi değildir.aksi takdirde sizin gibi düşünecek olursak kitaplara ve peygamberlerede ihtiyaç yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.