Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

''Ya sev ya terk et'' ile taçlanan Korkunun Cumhuriyeti...

mavi olmayan gökyüzü

Önerilen İletiler

Doğru yorum. Başbakan hep yanlış şeyler söyleyecek değil. Bunu kimse başaramaz. Bir insan çıksa iddia etse, "her söylediğim yanlış olacak" dese, başaramaz. Yorulur, "uykum geldi" der, doğruyu ağzından kaçırır.

İmza atmasam bile böyle yorumlanması gerektiğine katılıyorum...

demirefe,istersen biraz daha aç düşündüklerini...zira hatırlatacağım diğer doğruları da var.Saygılar. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

VE ANT OLSUN Kİ...

HİÇ BİR KURŞUN HİÇ BİR ÇELİK

HİÇ BİR TOPRAK VE HİÇ BİR VATAN

DAHA KUTSAL DEĞİLDİR 'İNSAN'DAN! ! ! ...

Yılmaz Odabaşı

Çok güzel tümceler ve olması gereken yerde.Çok teşekkür ederim böyle güzel düşünenlerin mısralarını bizimle paylaştığınız için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın arkadaşım,

bu sarfettiği sözlerin başka bir açıklaması yok.Bunlar tehlikeli oyunlardır;oy için halklar feda edilemez.Bu ülkenin insanı siyasete kurban sunulamaz.

Arkadaşım, Baykal "Türk tanımı" demiş, bunu söylemek neden size ters geliyor, bunu daha öncede tartıştık ve kabul ettiniz,üstelik. Adam doğruyu söylüyor, oy almak isteseydi Başbakan'ın eski söylemi gibi yani; "Sen Ne mutlu Türküm diyene dersen onlar da Ne mutlu Kürdüm diyene derler" diyip olayı çarpıtmaya kalkardı ve asıl tehlikeli oyun da bu olurdu.

değerli arkadaşım,CHP hakikaten olması gereken yerde değil.Benim Alevi bir arkadaşım,bana Baykal olmazsa emin ol ki o pari çok daha farklıdır;en iyisidir demişti.Sormuştum ona;peki madem bu kadar kaliteli insanlar,niye bazı şeyleri bedel ödeme pahasına haykırmıyorlar?Dürüstlük budur.

Alevi arkadaşım,tek çıkar yol olarak CHP'yi görüyordu;haklıydı belki de....ben hiçbirini çıkar yol olarak görmüyorum;sadece gülüyorum,bu kadar ******(tüm siyasi partiler kastım)

Sn Mavi, ben Baykal'ın hatalarını gösterdim ve eleştiriyorum. Başka eleştirenler de çok. Ancak, maalesef, ülkemizde, tüm siyasi partilerimizde görülen bir lider sultası ve parti içi demokrasi olmayışı sorunu var. Sebep bu. CHP ise bu açıdan belki de en demokratik olanı. Medya önünde bile parti içi farklı görüşler tartışılabiliniyor.

Başkası şunu dedi diye ben bunu mu söyleyeceğim.

AKP neden zirve de?CHP sağolsun...yaptığı sadece AKP ak diyince;karayı yapıştırması...CHP,bugün MHP'yi bile solluyor tepkileri ile...çelişiyor,yanlış söylemler de bulunuyor.

CHP ne yapsa idi, her söylenene eyvallah mı diyecekti. Milliyetçilik, MHP'nin tekelinde mi ? Altı okun bir tanesi de Milliyetçilik değil mi ? İnsanların ölümüne sebep olan bir suç makinası için ılımlı ve yumuşak üslup kullanmak mıdır doğru olan ? Neyi savunduğunuzu anlamadım gerçekten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diger taraftan Türkiye'yi cok sevenleri gecmistede gördük simdide görüyoruz ve gelecektede görecegiz. Tüm cete ve mafya bir agizdan söylüyor;" Ya sev ya terk et!!!!" Evet terketsinlerki ülkeyi kolayca sömürsünler!!!!!

Sn. dünyahepimizin,

Dündar Kılıç da sözde solcu idi. PKK da sözde solcu. Devlet ne yapıyor, Dündar'ı da PKK'lıları da, Alaattin Çakıcı'yı da kodese tıkıyor. Yani, siyasi görüşleri insanların suç işlemesini mübah yapmıyor, Türkiye'de. Bu konuda bir ayırm yok.

"Ya Sev Ya Terket" , eğer, Tek Vatanı, Tek Milleti, Tek Devleti sevmeyenler için söylenmişse doğrudur. Çünkü, Tek Vatanın karşıtı Çok Vatan ( Bölünme ), Tek Milletin karşıtı Çok Millet (Bölünme ), Tek Devletin karşıtı Çok Devlet (Bölünme )' dir. Bunları savunanların da bu ülkede yerini yargı belirler, ondan kaçanın da yeri herhalde bu ülkenin dışı olur, bu kadar basit. Konunun çarpıtılacak bir yönü yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğru yorum. Başbakan hep yanlış şeyler söyleyecek değil. Bunu kimse başaramaz. Bir insan çıksa iddia etse, "her söylediğim yanlış olacak" dese, başaramaz. Yorulur, "uykum geldi" der, doğruyu ağzından kaçırır.

İmza atmasam bile böyle yorumlanması gerektiğine katılıyorum...

:):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım, Baykal "Türk tanımı" demiş, bunu söylemek neden size ters geliyor, bunu daha öncede tartıştık ve kabul ettiniz,üstelik. Adam doğruyu söylüyor, oy almak isteseydi Başbakan'ın eski söylemi gibi yani; "Sen Ne mutlu Türküm diyene dersen onlar da Ne mutlu Kürdüm diyene derler" diyip olayı çarpıtmaya kalkardı ve asıl tehlikeli oyun da bu olurdu.

Sn Mavi, ben Baykal'ın hatalarını gösterdim ve eleştiriyorum. Başka eleştirenler de çok. Ancak, maalesef, ülkemizde, tüm siyasi partilerimizde görülen bir lider sultası ve parti içi demokrasi olmayışı sorunu var. Sebep bu. CHP ise bu açıdan belki de en demokratik olanı. Medya önünde bile parti içi farklı görüşler tartışılabiliniyor.

Başkası şunu dedi diye ben bunu mu söyleyeceğim.

CHP ne yapsa idi, her söylenene eyvallah mı diyecekti. Milliyetçilik, MHP'nin tekelinde mi ? Altı okun bir tanesi de Milliyetçilik değil mi ? İnsanların ölümüne sebep olan bir suç makinası için ılımlı ve yumuşak üslup kullanmak mıdır doğru olan ? Neyi savunduğunuzu anlamadım gerçekten.

-AKP ile karşılaştırılabilecek bir yanlış söylem değil kastım;Sayın Başbakan'nın o söylemlerini çok iyi biliyorum.Aynı Başbakan Diyarbakırda ki çocuk ölümleri için de ''kadın erkek demeden ezip geçeriz''demişti.Aynı başbakan linç olaylarında yaşananları toplumsal tepki ile açıklama yoluna gitmişti.O kadar çok örnek varken;ben CHP ile yarışacak bir söylem ile değil;olması gereken söylemlerle konuşalım derim.DTP,CHP,MHP,AKP değil derdim!

Asıl tehlikeli oyunlar dediğiniz değil bunlar...asıl tehlikeli oyunlardan birer örnek sadece...

Türk tanımınıdan öte ''kafaya oturtlucak'' kavram niteliği beni bağlar;bu faşizan bir söylemdir.

-Parti içi demokrasi anlayışı.İşte bunda çok haklısınız.Mesela Sayın Erdoğan.Kutlanacak bir performans!

-Milliyetçilik MHP'nin tekelinde değil,olamaz da!Ama milliyetçilik anlayışlarına bakın isterseniz.Biri etnik diğeri Atatürk Milliyetçiliği ile ifade eder kendisini.O zaman anlayışları sorgulamak bir lüks yada dayatma değil,mecburiyet olmaz mı bizim için.Sayın arkadaşım;AKP muhalefet olmadığı için zirvede;CHP bunu yapamadı.

-üslup mu?Ben samimiyeti yakalayım da....!Neyi mi savunuyorum....?Saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn. dünyahepimizin,

Dündar Kılıç da sözde solcu idi. PKK da sözde solcu. Devlet ne yapıyor, Dündar'ı da PKK'lıları da, Alaattin Çakıcı'yı da kodese tıkıyor. Yani, siyasi görüşleri insanların suç işlemesini mübah yapmıyor, Türkiye'de. Bu konuda bir ayırm yok.

"Ya Sev Ya Terket" , eğer, Tek Vatanı, Tek Milleti, Tek Devleti sevmeyenler için söylenmişse doğrudur. Çünkü, Tek Vatanın karşıtı Çok Vatan ( Bölünme ), Tek Milletin karşıtı Çok Millet (Bölünme ), Tek Devletin karşıtı Çok Devlet (Bölünme )' dir. Bunları savunanların da bu ülkede yerini yargı belirler, ondan kaçanın da yeri herhalde bu ülkenin dışı olur, bu kadar basit. Konunun çarpıtılacak bir yönü yok.

Sn Dogrucudavut, kendiniz bile tam ne icin söylendigini bilmiyorsunuz ve ekliyorsunuz eger .... söylendiyse dogrudur gibi. Ne icin ve nasil söylenirse söylensin o sözcügün icerigini degistirmez. Icerigi demokrasi ve özgürlük karsiti, üleyi kendi tekeline alarak irkcilik yapmak anlamina geliyor. Ülkede sorunlarin ve terörün oldugunu ret eden yok ve tabiiki mücadele edilmesi gerek. Ama illada yanlisa baska bir yanlisla cevap verecegiz diye bir sart yok. "Ya sev ya terk et" slogani yeni degil, bunu milliyetci gecinenler her dönem söylemislerdir ve bir cok devrimci demokrat iicn söylenen sloganlardan birisidir. Amac sadece her seyi kendilerinin bildigini ve onlarin istegi dogrultusunda kabul etmek. Türkiye herkesin, Kür'dün, Lazi'in, Türk'ün ve diger yasayan tüm ayri irktan olan insanlarin. Kimse kimseye git demeye hakki yok. Begenmiyorsa kendileri gitsin derim bende.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Dogrucudavut, kendiniz bile tam ne icin söylendigini bilmiyorsunuz ve ekliyorsunuz eger .... söylendiyse dogrudur gibi. Ne icin ve nasil söylenirse söylensin o sözcügün icerigini degistirmez. Icerigi demokrasi ve özgürlük karsiti, üleyi kendi tekeline alarak irkcilik yapmak anlamina geliyor. Ülkede sorunlarin ve terörün oldugunu ret eden yok ve tabiiki mücadele edilmesi gerek. Ama illada yanlisa baska bir yanlisla cevap verecegiz diye bir sart yok. "Ya sev ya terk et" slogani yeni degil, bunu milliyetci gecinenler her dönem söylemislerdir ve bir cok devrimci demokrat iicn söylenen sloganlardan birisidir. Amac sadece her seyi kendilerinin bildigini ve onlarin istegi dogrultusunda kabul etmek. Türkiye herkesin, Kür'dün, Lazi'in, Türk'ün ve diger yasayan tüm ayri irktan olan insanlarin. Kimse kimseye git demeye hakki yok. Begenmiyorsa kendileri gitsin derim bende.

Sayin 'dünyahepimizin'

Almanya'da Türklere karsi olan tehditi, ´Türkleri toplama kamplarında yakma zamanı geldi´ tehditini biliyorsunuz bunlari söyleyenleride biliyorsunuz.. o zaman soruyorum ülkemizde hic böyle Irkci yaklasim oldumu bundan sonrada olurmu? olmayacak olmazda..

burda söylenen Demirefe nin de dedi gibi gercegi agzindan kacirmaktir..

simdi bakalim bugün en demokrat Avrupali bile ne diyor ya uyum saglarsin ya terkedersin..

bizde neden söylemis.. dagda ki terörist te söylemis sinirdan iceri giren Bop culara söylemis birde kendi ni itiraf etmis.. bizler ülkemiz icin herseyi cok gec sarildik onun icin olacak ki bu söylem cok büyük etki yapmis...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin 'dünyahepimizin'

Almanya'da Türklere karsi olan tehditi, ´Türkleri toplama kamplarında yakma zamanı geldi´ tehditini biliyorsunuz bunlari söyleyenleride biliyorsunuz.. o zaman soruyorum ülkemizde hic böyle Irkci yaklasim oldumu bundan sonrada olurmu? olmayacak olmazda..

burda söylenen Demirefe nin de dedi gibi gercegi agzindan kacirmaktir..

simdi bakalim bugün en demokrat Avrupali bile ne diyor ya uyum saglarsin ya terkedersin..

bizde neden söylemis.. dagda ki terörist te söylemis sinirdan iceri giren Bop culara söylemis birde kendi ni itiraf etmis.. bizler ülkemiz icin herseyi cok gec sarildik onun icin olacak ki bu söylem cok büyük etki yapmis...

Konulari birbirine karistirmayalim lütfen. Ülkemizde olan olaylara göz yummak iicn sundan bundan örnek göstermeye gerek yok.

Ermeni azinliga karsi söylenenleri herhalde hatirlamak bile istemiyorsunuz. keza Malatya katliaminida hatirlamak istemiyorsunuz. Corum'u, Maras'i ve Sivas'i söylemeye gerek bile yok. Önce kendi kapimizin önünü iyi temizliyelim ve sonra komsuya söyleyelim. Irkcilik illada Almanya örnekleriyle olmaz. Her ülkenin irkcilarinin kendilerine göre yöntemleri var. Nasilki Almanya Alman'larindir sözüne bildiginiz gibi irkcilik deniliyorsa "ya sev ya terk et" sözcügüde bizim irkciligimizin bir anlayisi. Diger taraftan bizler "Türkiye Türk'lerindir" derken hayatta irkcilik olmuyor, ama Alman'lar söylerse oluyor.Her ne pahasina olursa olsun diye, her türlü yanlisi körü körüne destekliyecegiz diye bir anlayis olamaz. Avrupali ülkesine yerlesmek isteyene söylüyor, hatali buldugum halde bizimkisiyle kiyaslanacak bir durum degil. Ama biz kac bin yilindan beri yasayanlara söylüyoruz. Türkiye bile ülkesine yerlesmek ve vatandasi olmak isteyenden uyum bekliyor ve haklidirda. Neden konulari birbirine karistirarak harman yapiyoruz anlamiyorum. Istabbul'da bile bazi semtlerde bir Ermeni asilli vatandas kapi zilinin üzerine korkusundan ismini yazamiyor, biz bunlari alttan aliyoruz. varmi Almanya'da ismini yazamayan bir yabanci? Lütfen gösterin. Ben sadece Istanbul'dan bir örnek gösterdim. Gidin baska daha kücük sehirlerde birakin isim yazmayi kimliklerini saklamak zorunda kalanlar var. Biz buradan ülkemizde irkcilik var derken, neden herkes hemen üzerine alinarak yok efendim Türk'ler irkci olamaz diyorlar anlamiyorum. Zaten genellestirmiyoruzki bizde. sadece irkciligin var oldugunu söylüyoruz. Sen, ben veya digeri illada Türk diye hemen irkcimi oluyor bunlari söylemekle? Cevabi bana göre koskoca HAYIR. Avrupa ülkelerinede bakacaz tabii, orada nasil irkcilik oldugunu görmek icin, ama kendimizide unutmadan lütfen. Biz sütten cikmis degiliz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konulari birbirine karistirmayalim lütfen. Ülkemizde olan olaylara göz yummak iicn sundan bundan örnek göstermeye gerek yok.

Ermeni azinliga karsi söylenenleri herhalde hatirlamak bile istemiyorsunuz. keza Malatya katliaminida hatirlamak istemiyorsunuz. Corum'u, maras'i ve Sivas'i söylemeye gerek bile yok. Önce kendi kapimizin önünü iyi temizliyelim ve sonra komsuya söyleyelim. Irkcilik illada Almanya örnekleriyle olmaz. Her ülkenin irkcilarinin kendilerine göre yöntemleri var. Nasilki Almya Alman'larindir sözüne bildiginiz gibi irkcilik deniliyorsa "ya sev ya terk et" sözcügüde bizim isrkciligimizin bir anlayisi. Her ne pahasina olursa olsun diye her türlü yanlisi körü körüne destekliyecegiz diye bir anlayis olamaz.

:stuart: cok dagitmissin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ermeni azinliga karsi söylenenleri herhalde hatirlamak bile istemiyorsunuz. keza Malatya katliaminida hatirlamak istemiyorsunuz. Corum'u, Maras'i ve Sivas'i söylemeye gerek bile yok. Önce kendi kapimizin önünü iyi temizliyelim ve sonra komsuya söyleyelim. Irkcilik illada Almanya örnekleriyle olmaz. Her ülkenin irkcilarinin kendilerine göre yöntemleri var. Nasilki Almanya Alman'larindir sözüne bildiginiz gibi irkcilik deniliyorsa "ya sev ya terk et" sözcügüde bizim irkciligimizin bir anlayisi. Diger taraftan bizler "Türkiye Türk'lerindir" derken hayatta irkcilik olmuyor, ama Alman'lar söylerse oluyor.Her ne pahasina olursa olsun diye, her türlü yanlisi körü körüne destekliyecegiz diye bir anlayis olamaz. Avrupali ülkesine yerlesmek isteyene söylüyor, hatali buldugum halde bizimkisiyle kiyaslanacak bir durum degil. Ama biz kac bin yilindan beri yasayanlara söylüyoruz. Türkiye bile ülkesine yerlesmek ve vatandasi olmak isteyenden uyum bekliyor ve haklidirda. Neden konulari birbirine karistirarak harman yapiyoruz anlamiyorum. Istabbul'da bile bazi semtlerde bir Ermeni asilli vatandas kapi zilinin üzerine korkusundan ismini yazamiyor, biz bunlari alttan aliyoruz. varmi Almanya'da ismini yazamayan bir yabanci? Lütfen gösterin. Ben sadece Istanbul'dan bir örnek gösterdim. Gidin baska daha kücük sehirlerde birakin isim yazmayi kimliklerini saklamak zorunda kalanlar var. Biz buradan ülkemizde irkcilik var derken, neden herkes hemen üzerine alinarak yok efendim Türk'ler irkci olamaz diyorlar anlamiyorum. Zaten genellestirmiyoruzki bizde. sadece irkciligin var oldugunu söylüyoruz. Sen, ben veya digeri illada Türk diye hemen irkcimi oluyor bunlari söylemekle? Cevabi bana göre koskoca HAYIR. Avrupa ülkelerinede bakacaz tabii, orada nasil irkcilik oldugunu görmek icin, ama kendimizide unutmadan lütfen. Biz sütten cikmis degiliz.

oldukça güzel yanıtlamışsınız;bizler hala acı ve siyasi düşünceleri karşılaştırma yoluna gidiyoruz gerçekleri gözardı ederken.Sevgiler!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ercan Saatçi'nin son klibini izlediniz mi? "biz burdayız" şarkısı klipleştirilirken Türkiye bir sirke benzetilmiş. sirkin içinde üçkağıtçılar, *****, fanatikler, politikacılar, dolandırıcılar fink atıyorlar. Ercan da aralarından sıyrılıp öfke dolu bir suratla "nedir **** bu..." diye bağırıyor.

sözler bir hayli anlamlı... diyor ki; "bunları siz mi yapıyorsunuz/yoksa bunlar mı sizi?/nedir **** bu çıkar kavgası/Ülke elden gidiyor' dalgası/burası Türkiye, yerinde duruyor/gidenler gider ablası..."

ne kadar da MHP'nin "ya sev, ya terket" sloganını hatırlatıyor değil mi? onun müziklisi...

zaten ercan saatçi de aktüel'le sohbetinde MHP'ye olan sempatisini gizlemiyor. "MHP'nin birtakım görüşlerini 'cidden' benimsediğini" söylüyor. ve şarkısının sözlerini şöyle bitiriyor:

"biz burdayız, gitmeyiz/ülkemizi bekleriz/karşı çıkan olursa...

"sonrası?...

sonrası üç nokta...

Ercan Saatçi, asıl tehdidi oraya yazmaya cesaret edememiş. atv'de cüneyt Özdemir'le yaptığı söyleşide "oraya isteyen, istediğini yazsın" diyor.

ben doğrusu bu nakaratı daha önceki yıllarda sıkça dinlemiş biri olarak, o üç noktaya üç el silah sesinin en uygun kafiyeyi sağladığı görüşündeyim. test ettim, hiç fena durmadı. hem de aslına uygun oldu:

"karşı çıkan olursa/fena ateş ederiz."

* * *

biz yine de bomba gibi patlayan Türk popunun üç hilalli bayraklara sarınıp, yeni milliyetçilik dalgaları estirmesini pek yadırgamamalıyız. yenilenen bir siyasal hareket elbette artık "Çırpınırdı karadeniz'le devam edemezdi. o anlamda genç popçuların desteği iyi oldu.

Üstelik milli-pop'çuların ülkeyi bu kadar sevmelerine de şaşmıyorum.

Çünkü herhalde uygar dünyada sadece bu ülkede, mesela Rıfat ilgaz gibi ünlü bir yazarın "hababam sınıfı" gibi çok tanınmış bir yapıtını 5 kuruş telif ödemeden ve haber dahi vermeden klip yapıp, her kanalda yayınlatabilirsiniz.

sadece bu ülkede ünlü yazarın varisleri "bu hırsızlıktır" dedikleri zaman, "canım amma da büyüttünüz, parası neyse öderiz" diye posta koyabilirsiniz.

kim sevmez böyle ülkeyi?..

Ülkeyi çok sevenler, yaptıkları bestelerin birini bir partiye, öbürünü öbür partiye satıp, her ikisine de diğerini karalayan sözler yazabilirler. sonra da üçüncü bir partiye sempati duyduklarını açıklayabilirler. Çünkü "sevdikleri ülke"de fikrin değil, paranın sözü geçer.

Ülkelerini çok sevdikleri için, adam vuran fanatik taraftarları eleştirdikleri klüplerinde, faşizm kokulu bir fanatizmin en koyu örneklerinden birini fütursuzca sergileyebilirler. ve sonra da klibi izah ederken "sistemde boşluk var. isteyen isdediğini yapabiliyor" diyebilirler.

gel de sevme bu ülkeyi...

"karşı çıkan olursa"...?

* * *

biz sevmiyoruz böyle ülkeyi...

mafyanın elindeki adaletten, meclis dışında kalan muhalefetten, gizli iktidarın emrindeki hükümetten rahatsız oluyoruz. cezaevlerinde politik hükümlüler kurşunlanırken acı çekiyoruz. koruculara ödenen maaşların, milli eğitim bütçesinden fazla yekün tutmasından utanıyoruz. siyasal mekanizmanın üç kişinin koltuk tutkusu elinde kilitlenip kalmasından hicap duyuyoruz. okumayan, yazmayan, düşünmeyen; okuyup yazanı da cezalandıran bir ülkeyi kabullenemiyoruz. fanatizmin, maçoluğun ve "ne moziyiği ulan", "nedir *** bu" türünden faşizan dayılanmaların spordan siyasete, iletişimden pop müziğe kadar her alanda kök salmasından ürküntü duyuyoruz. parasızlıktan hastanelerde ölülerimizin rehin kalmasından, 21. yüzyılın eşiğinde hâlâ veremle savaşıyor olmaktan, "birimizin bile dünyaya bedel" olduğu dolduruşuyla yetiştirildikten sonra avrupa?ya yalvar yakar girmeye çalışmamızdan yüzümüz kızarıyor. insanlığa bir tek özgün akademik çalışma, bir tek orijinal buluş hediye edememişken işkenceci ülkeler sıralamasında her daim başı çekiyor olmamızdan eziliyoruz.

böyle bir ülkeyi sevmiyoruz; çünkü böyle bir ülkeye layık olmadığımızı düşünüyoruz. o yüzden de daha iyi ve sevilesi bir ülke için mücadele veriyoruz.

giderek paranoyak bir aşk hikayesine dönen "ülkeyi en çok kim seviyor" yarışmalarından nefret ediyoruz. Ülkeyi bu haliyle sadece bu halden rant yiyenlerin sevdiğini biliyor ve buna karşı çıktıkça üç noktalı tehditlerle karşılaşıyoruz.

ama "biz burdayız" tehditlerine rağmen, terketmiyoruz da... meraklanmayın; siz ordaysanız...

...biz de burdayız...

(ALINTI)

***bazı yerleri kendim yıldızladım.Hakaret değil,argo olduğu için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oldukça güzel yanıtlamışsınız;bizler hala acı ve siyasi düşünceleri karşılaştırma yoluna gidiyoruz gerçekleri gözardı ederken.Sevgiler!

Neyine güzel söylemis anlamadim? Avrupali ülkesine yerlesmek isteyene söylüyor mus yakarim diye, bumu güzel olan.. bizde sadece diyoruz ki yerlesip te Toprak isteyenlere toprakdan önce ülkeni sev.. Sevr´i cagristirma bunun neresi Irkcilik..

Sonra ne diyoruz ikide birde ibadet özgürlügü isteyenlerle Toprak isteyenleri birbirleriyle karistirmayin,, bunu yapmakla Türklerin icinde bile azinlik yaratmaya calismaktir Aleviler bu ülkeden toprak istemiyorlar onlar ülkesini de seviyor bayraginida cünkü onlar Türk... birde kalkip anayasal darbelerden dem vurmak asil disaridan sevr özentileriyle birlikte iceri yapilan darbelere bakin birlikte yapilan darbelere bakin. Topraktan sonra bu yanlisin icine girmekde herhalde birseyin zirvesine varmaktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyine güzel söylemis anlamadim? Avrupali ülkesine yerlesmek isteyene söylüyor mus yakarim diye, bumu güzel olan.. bizde sadece diyoruz ki yerlesip te Toprak isteyenlere toprakdan önce ülkeni sev.. Sevr´i cagristirma bunun neresi Irkcilik..

Sonra ne diyoruz ikide birde ibadet özgürlügü isteyenlerle Toprak isteyenleri birbirleriyle karistirmayin,, bunu yapmakla Türklerin icinde bile azinlik yaratmaya calismaktir Aleviler bu ülkeden toprak istemiyorlar onlar ülkesini de seviyor bayraginida cünkü onlar Türk... birde kalkip anayasal darbelerden dem vurmak asil disaridan sevr özentileriyle birlikte iceri yapilan darbelere bakin Topraktan sonra bu yanlisin icine girmekde herhalde birseyin zirvesine varmaktir.

Güzel söylediği,kendi içimizde ki bir sorunu konuşurken Avrupa'dan veya başka yerdeb verilen örneklere dair yazdıklarıydı.Orada yapılan katliamları görmemezlikten gelen mi var?Onu haklı kılıpta,burada yaşananları haksız kılan mı var?

Ne kadar güzel ifade ettiniz değil mi?Karıştırmamak,özgürlük isteyenlerle bölmek isteyenleri karıştırmamak.Çok ilginç bir durum;bizim ülkemizde toprak isteyenler nemalananken,özgürlük isteyenler kovalanalar oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgilim seni sevmiyorum ama seni terketmiyorum da amacım sevişmek :o:deli:

ya ben burada ne tartışmalara girmiştim.Böyle bir başlık vardı....Hala aynı değişen yok :D 1 senede ne değişekse işte..bendeki de laf :aptalkafam:

çok ayıp Godzilla :blushing:

85 yılda ne değişecekse 1 yılda da o kadar çok şey değişir(dedikten sonra mutfakta ki bulaşıkları yıkayayım)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

VE ANT OLSUN Kİ...

Yılmaz Odabaşı

:)

Bu şahı muhterem dağlarda ölmek isteyen kişi değilmiydi?

Eğer olaya bu bakış açısı ile bakarsak dün Çanakkale'de Dumlupınar'da Sakarya'da Sarıkamış'ta ve bugün güneydoğuda ölenleri Niyazi diyemi adlandıracağız.Bu kadar basit değil dostum...

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyor Atatürk ve bana göre öyle insanlar vardır ki bir avuç topraktan daha değerli değillerdir..

Gelelim Nil Demirkazık hanfendiye,bir dönem adım adım şehir şehir,başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın peşinden koşan sürekli ona olan hayranlığını dile getiren ve onun için aşk şiirleri yazan

'Her zaman kaçan sen, kovalayan ben

Yuvamdan yurdumdan bi haber oldum

Kalbimi insafsız yaralayan sen

Bu sevda yüzünden derbeder oldum.

Sen millet sevdanı aldın gönlüne

Ben senin uğruna gittim ölüme.

Ne gerek vardı ki böyle zulüme

Sen neşe, ben dertle derbeder oldum.

Tek suçum yoluna başım koymak mı?

Vuslat zamanını kalpten saymak mı?

Hilafsız sevgimi dile yaymak mı?

Sensiz geçen güne kahreder oldum.

Birlikte yürürken biz bu yollarda

Sevdamız çıktı hep bütün fallarda.

Gündüzde, gecede, kışta, baharda

Hep senin ismini zikreder oldum.'

hiç bir siyasi vasfı olmadan köşk davetine giden ve orada Kamer Genç'le çiçek sulama muhabbetine girişip bir ara kendi çiçeklerini sulamasını rica eden ve cevap olarak "sizin çiçeklerini Tayip Erdoğan sulasın"denilmesine tiz kahkahalarla cevap verip sonrasında bizzat başbakanın talimatı ile uzaklaştırılan bir anda tam unutulmuşken yakasında pkk temsili sözüm ona bayrakla dtp kongresinde ortaya çıkan kadın..şimdi Tayyip Erdoğan'ı sözlerin yüzünden yerden yere vuranların sözcüsü olmuş hey komediler ülkesi vatanım benim..

bknz:

gTD20796.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Suheda,

Lütfen milliyetçilik duygularınızı bir gözden geçirin.Yılmaz Odabaşı hakkında yaptığınız yorum;insana olan yaklaşımınızı çok net gösteriyor.

Neden şunu,bunu suçlama yerine Demirkazık'ın yazdıkları hakkında ki düşüncelerinizi dile getirmiyorsunuz.Bakın kendim de çok yorum yaptım;bana neden şunu söylememeliydin,böyle olmalı deme yerine sadece kişilerden yola çıkıp,kişilerle olayı gülünçleştiriyorsunuz.

Gerçekten de komediler ülkesi.Biz bunun için yazıyoruz ya :) ya komediye ortak olursun,ya da trajedinle olayda yer alırsın.Bu kadar basit

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Suheda,

Lütfen milliyetçilik duygularınızı bir gözden geçirin.Yılmaz Odabaşı hakkında yaptığınız yorum;insana olan yaklaşımınızı çok net gösteriyor.

Neden şunu,bunu suçlama yerine Demirkazık'ın yazdıkları hakkında ki düşüncelerinizi dile getirmiyorsunuz.Bakın kendim de çok yorum yaptım;bana neden şunu söylememeliydin,böyle olmalı deme yerine sadece kişilerden yola çıkıp,kişilerle olayı gülünçleştiriyorsunuz.

Gerçekten de komediler ülkesi.Biz bunun için yazıyoruz ya :) ya komediye ortak olursun,ya da trajedinle olayda yer alırsın.Bu kadar basit

Biz burda şahısları değil izledikleri yolları ve tutumlarını eleştiriyoruz,bunu bir düzeltelim önce isterseniz..

Demirkazık'ın söylediği şeyler sizin için çok anlam ifade edebilir bende size dününü ve bugünü anlatarak söyleyeceği şeyleri kayda değer bulmadığımı göstermeye çalışıyorum..

Kimdir bu kadın?hayatımıza nasıl girdi?ne istiyor?dün hangi saftaydı bugün nerede?vasfı nedir?

Ben söyleyeceğim sözü en başında söyledim Başbakanın bölücülere verdiği mesajın altına imzamı attım..

Ve yetmedi vatan kutsaldır dedim binlerce insan bu uğurda gözünü kırpmadan canını feda ederken birileri çıkıpta bana kutsiyetini sorgulatamaz..

Bunu ne o gencecik toprağa düşmüş bedenler nede benim vicdanım kaldıramaz..

Biz kimse ile ülke sevme yarışınada girmedik ama safımız belli,hainlerin yanında yer alıp ben ülkemi seviyorum derse kişi ne kadar samimidir?elbette ki tartşılacak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonra ne diyoruz ikide birde ibadet özgürlügü isteyenlerle Toprak isteyenleri birbirleriyle karistirmayin,, bunu yapmakla Türklerin icinde bile azinlik yaratmaya calismaktir Aleviler bu ülkeden toprak istemiyorlar onlar ülkesini de seviyor bayraginida cünkü onlar Türk... birde kalkip anayasal darbelerden dem vurmak asil disaridan sevr özentileriyle birlikte iceri yapilan darbelere bakin birlikte yapilan darbelere bakin. Topraktan sonra bu yanlisin icine girmekde herhalde birseyin zirvesine varmaktir.

Sn Efendi Türkler, lütfen siz yapmayin bunu, gercekten sizden böyle bir sey beklemezdim. Ne zaman Avrupalilar ülkelerine yerlesmek isteyeni yakarim diye söylüyormusta bizde ona iyi demisiz. Nasil carpitabiliyorsunuz anlamis degilim dogrusu. Size tavsiyem yazdiklarimi tekrar sakince ve ön yargisiz okumaniz. Baska devletlere dil uzatarak kendi yanlislarimizi asla dogru gösteremeyiz, bu sadece kendi kendimizi aldatmak olur. Bu tür davranisi zaten yillardir yapiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz burda şahısları değil izledikleri yolları ve tutumlarını eleştiriyoruz,bunu bir düzeltelim önce isterseniz..

Demirkazık'ın söylediği şeyler sizin için çok anlam ifade edebilir bende size dününü ve bugünü anlatarak söyleyeceği şeyleri kayda değer bulmadığımı göstermeye çalışıyorum..

Kimdir bu kadın?hayatımıza nasıl girdi?ne istiyor?dün hangi saftaydı bugün nerede?vasfı nedir?

Ben söyleyeceğim sözü en başında söyledim Başbakanın bölücülere verdiği mesajın altına imzamı attım..

Ve yetmedi vatan kutsaldır dedim binlerce insan bu uğurda gözünü kırpmadan canını feda ederken birileri çıkıpta bana kutsiyetini sorgulatamaz..

Bunu ne o gencecik toprağa düşmüş bedenler nede benim vicdanım kaldıramaz..

Biz kimse ile ülke sevme yarışınada girmedik ama safımız belli,hainlerin yanında yer alıp ben ülkemi seviyorum derse kişi ne kadar samimidir?elbette ki tartşılacak...

Arkadaşım,eleştirdiğiniz bireyin tutum ve davranışları beni zerre kadar ilgilendirmiyor.Kendilerini sevmem,ama nefret de etmem.Kaldı ki ben burada Demirkazık hakkında herhangi bir yorum da vermedim;bir yazısı vardı,doğru ve cesur cümlelerdi.Sizlerle paylaştım.O düşünceler beni muhattabım,Demirkazık'ın kendisi değil.

Tutum ve davranışlarla düşünceleri ölçmem!Bu bana göre değil.Dün başbakanı vatan haini ilan edenler,''ya sev ya terk et'' deyince başbakanı kucakladı(sizin için demedim)Vatan vatan diyen siyasi partiler,çetelerden,karanlktan geçilmiyor.Sosyal demokrat olan partimiz demokratlığını şimdi de kendini kandırarak gösteriyor.Bu tutum ve davranışlar,beni zerre kadar ilgilendirmiyor,sadece çelişkileri ve doğrularını konuşurum.Biri siyaset diye en temel hakları yok saysa da burdayım diğeri oy için insan desede burdayım.

Peki ne dedi Demirkazık?Şemdinli de devlet eliyle patlayan bombalar ortaya çıktığında,bu ülkenin demokrat ülkesi olan CHP,Demirkazık'ın yazısında belirttiği gibi;

''Deniz Baykal, Şemdinli’de yaşanan provokasyonun ardından, “Türkiye *****huriyeti vatandaşlığı Türk milleti yerine ikame edilemez!.. Türk milleti tanımını kafanın içine sokacaksın!..” diyerek ülkedeki Kürt kimliğini açıkça inkar etti.''

bunu yazalım,bunu konuşalım.Demirkazık'ın çelişkisini siyasi çizgisinde taşıyan CHP'yi de konuşalım.Bakın arkadaşım yine o yazıdan;

''“Türkiye’de Kürt Sorunu var” diyen ve çözüm için “demokratikleşmeyi” gösteren Başbakan Erdoğan’ı “Teröristlerle siyasi flört içinde olmakla” ve “Ham hayal peşinden koşmakla” suçlayan CHP’nin konuyla ilgili olarak, 1998 yılında hazırladığı raporunda, aynı temel görüş bildirdiği ortaya çıkmıştı. Baykal da, bunun üzerine, “7 yıl önce hukuk sisteminde bu sıkıntı vardı. Şimdi şartlar değişti” savunmasını yaparak bir anlamda kendini aklamaya çalıştı.''

Tartışalım,basit olmayan cümlelerle tartışalım.Seviyorsak ülkemizi yazalım,anlayalım,anlatalım.Kişilere değil,düşüncelere,zihniyetlere bakalım.Asıl sorunun zihniyet olduğu ülke de düzeltilecek olan birey değil;düşüncelerdir.Eyleme iten demeçlerdir.

İmzanızı attığınız yazıya ben öfke kusuyorum.Bu ülke de kim,kime,nereyi gösteriyor?Kim,kendinde bu hakkı buluyor.Bu ülke kimin ülkesi.O kadar çok güzel insanımız gitti ki,sürüldü ki,yok sayıldı ki...Bırakın ya,bu ne zihniyet.

Alevi vatandaşlarının yakılmasını seyreden,Kürtçe konuştuğu için insan yerine koymayan,olmadık dayatmalarla kutsal devlet tanımına oturtan...bu zihniyeti affetmiyorum,haklı bulmuyorum.

Arkadaşım,nasıl yaklaşırsan yaklaş,bak ben Kürdüm,dilim Kürtçe ve benim için de oldukça özel.Sadece benim değil,tüm diller baş tacım.Kimse bu ülke de beni kovamaz,kimsenin hakkı yok.

NE GECENİN YARISI EVLERİ BASIP GENCECİK CANLARA KIYANLAR NE DE EVLERİ BASIP TALAN EDENLER...HİÇBİRİ BU ÜLKENİN SAHİBİ DEĞİL.BU BENİM ÜLKEM...

Vatanseverlik,ölümü kutsallaştırmak değildir,insanını yok saymak değildir;vatanseverlik insan olmaktır.

Zamanım oldukça kısıtlı,bunlar aklımda geçenlerdi,yazdım.Eğer siz düşüncelerinizle burada olacaksanız başım üstüne,yok ''efendim şu bu ''derseniz ben noktayı koyuyorum.

İnsan...insan...insan ve altına kanımla imzamı atıyorum...

VE ANT OLSUN Kİ...

Yılmaz Odabaşı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep ayni sablon sözler,eger benim ideolojim dogrultusunda birisi birseyler yazip söylemisse hemen o kisinin savunulmasi baslatilir.Nil Demirkazik denilen kadin bence hicbir anlam ifade etmeyen bir attan inip diger ata binen bir kadindir.Bölücülere katilmistir onlari savunmustur ve bu nedenle de kendini savunduracak birilerini bulmustur böylece.

Vatan kavramini kullananlara olan antipatiyi anlamak zor degil, vatan kavramini fasizan bir kavram olarak niteleyenleri iyice bir inceleyin,ne icin mücadele ettiklerine bakin görecekseniz ki Kürdistan icin savas vermek aslinda Kürt vatani icin savas vermek demektir ki bence bu vatan kavramina karsi cikanlar acisindan komik bir durumdur.Yani bir tarafta vatanim diyenleri fasistlikle suclayacaksiniz diger yanda kendiniz vatan sahibi olmak icin mücadele vereceksiniz,bu bir celiskidir.

Türkiyede hicbir gayri müslim korktugu icin adini degistirmez,Ermenilerin adlarinin degismis olmasinin nedenini korkuya baglamak gerceklerden bihaber olmak demektir.Benim tanidigim onlarca Ermeni Yahudi veya Rum'un adlari kendi irklarinin adlaridir,bunun aksini iddia etmek bence, kasitli degilse bilgisizliktir.

Almanya'da Türk'lere karsi hergün hersaat fiili, fiili olmazsa psikolojik baski yapilir.Bu baskiyi görebilmek durdugunuz yere baglidir.

Kimse kimseyi Türkiye'den kogmuyor,ama Türkiye'yi begenmemek Türkiye'de kalmayi gereksiz kilar,insan begenmedigi bir yerde kalabilirmi?Kalirsada rahat edebilir mi?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep ayni sablon sözler,eger benim ideolojim dogrultusunda birisi birseyler yazip söylemisse hemen o kisinin savunulmasi baslatilir.Nil Demirkazik denilen kadin bence hicbir anlam ifade etmeyen bir attan inip diger ata binen bir kadindir.Bölücülere katilmistir onlari savunmustur ve bu nedenle de kendini savunduracak birilerini bulmustur böylece.

Vatan kavramini kullananlara olan antipatiyi anlamak zor degil, vatan kavramini fasizan bir kavram olarak niteleyenleri iyice bir inceleyin,ne icin mücadele ettiklerine bakin görecekseniz ki Kürdistan icin savas vermek aslinda Kürt vatani icin savas vermek demektir ki bence bu vatan kavramina karsi cikanlar acisindan komik bir durumdur.Yani bir tarafta vatanim diyenleri fasistlikle suclayacaksiniz diger yanda kendiniz vatan sahibi olmak icin mücadele vereceksiniz,bu bir celiskidir.

Türkiyede hicbir gayri müslim korktugu icin adini degistirmez,Ermenilerin adlarinin degismis olmasinin nedenini korkuya baglamak gerceklerden bihaber olmak demektir.Benim tanidigim onlarca Ermeni Yahudi veya Rum'un adlari kendi irklarinin adlaridir,bunun aksini iddia etmek bence, kasitli degilse bilgisizliktir.

Almanya'da Türk'lere karsi hergün hersaat fiili, fiili olmazsa psikolojik baski yapilir.Bu baskiyi görebilmek durdugunuz yere baglidir.

Kimse kimseyi Türkiye'den kogmuyor,ama Türkiye'yi begenmemek Türkiye'de kalmayi gereksiz kilar,insan begenmedigi bir yerde kalabilirmi?Kalirsada rahat edebilir mi?

saygilarla

Sn politika, Nil Demirkizak'i tanimam ama kendinizce bir yerlere otutturmussunuz hakli olabilirsiniz, ama anlattiginiz sahsa biri daha benziyor o da sn Princek, sadece size hatirlatmak istedim. Perincek'ide lütfen ayni kefeye koymayi unutmayin.

Diger taraftan begenmiyenin Türkiye'de kalmasi gereksiz gibi laflar hicte dogru degil. Begenmemek kalmamayi gerektirmez züzeltmek icin ugrasmayi gerektirir. Bunu böyle bilin.

Türkiye'de ismini degistiren Ermeni veya baska gayrimüslümlerin korkuden isimlerini degistirmediklerini iddaa ediyorsunuz. Degistiriyor diye idaa eden kimki zaten? Önce yorumlari iyi okuyunki cevabinizda ona göre olsun. Yapilmayan idaayi burada yapilmis gibi gösteripde elestirmek acaba ne maksat icin bunuda sorgulamak gerek tabiiki. Söylenen bazi bölgelerde gayrimüslimlerin ve Ermeni vatandaslarin korkudan kapi zillerine isimlerini yazmamalari. Herhalde siz o kadar cok Ermeni ve gayrimüslim taniyorsunuzki böyle bir korkunun olmadigini idaa edersiniz. Ama siz genede önce yazilanlari iyi okuyunki cevabiniz alakadarsiz olmasin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartışalım,basit olmayan cümlelerle tartışalım.Seviyorsak ülkemizi yazalım,anlayalım,anlatalım.Kişilere değil,düşüncelere,zihniyetlere bakalım.Asıl sorunun zihniyet olduğu ülke de düzeltilecek olan birey değil;düşüncelerdir.Eyleme iten demeçlerdir.

Peki ne dedi Demirkazık?Şemdinli de devlet eliyle patlayan bombalar ortaya çıktığında,bu ülkenin demokrat ülkesi olan CHP,Demirkazık'ın yazısında belirttiği gibi;

Demirkazık’ın ne dediğinin önemi olmaması gerekir, yarın CHP’ye gelip farklı şeyler söylese bile kaale almam. Baykal’ın ne dediğini değil de niyetini ve sözde söylem değiştirmesini eleştiriyorsanız, aynı mantıkla, Demirkazık’ı da eleştirip samimi bulmamanız gerekir.

''Deniz Baykal, Şemdinli’de yaşanan provokasyonun ardından, “Türkiye *****huriyeti vatandaşlığı Türk milleti yerine ikame edilemez!.. Türk milleti tanımını kafanın içine sokacaksın!..” diyerek ülkedeki Kürt kimliğini açıkça inkar etti.''

Bir kere, Şemdinli olayı, bir PKK provokasyonu idi. Konu daha önce tartışıldı. Baykal’a gelince, daha öncede söyledim. Adam ne demiş, ‘Türk Tanımı’ demiş, Kart Kurt mu demiş ? Ne demiş, ‘Tanım’ demiş, bunda ne var ? Bunun neresi inkar ? Ha, bu ülkede apayrı başlıbaşına bir Kürt Milleti Kimliği var diyorsanız o başka, o zaman işler değişir. Etnik kimlik başkadır, Millet kimliği başkadır. Tanımı reddediyorsanız, inkar konusunda haklısınız, reddetmiyorsanız, tepki göstermemelisiniz. Ha, Baykal’ın üslubuna takmışsanız o başka. Kullandığı yöntemleri ve üslubunu ben de eleştiriyorum. Bunları ayırmak gerek.

''“Türkiye’de Kürt Sorunu var” diyen ve çözüm için “demokratikleşmeyi” gösteren Başbakan Erdoğan’ı “Teröristlerle siyasi flört içinde olmakla” ve “Ham hayal peşinden koşmakla” suçlayan CHP’nin konuyla ilgili olarak, 1998 yılında hazırladığı raporunda, aynı temel görüş bildirdiği ortaya çıkmıştı. Baykal da, bunun üzerine, “7 yıl önce hukuk sisteminde bu sıkıntı vardı. Şimdi şartlar değişti” savunmasını yaparak bir anlamda kendini aklamaya çalıştı.''

Arkadaşım, 7 sene önce Türkçe dışındaki diller konusunda yayın yasağı kalkmadı mı ? Adam onu diyor. Yasakların kalkmasına rağmen, oynanan oyunun farkında. AKP’nin kendi şeriat özlemi uğruna nasıl da olayı kışkırtıp ülkeyi bir çıkmaz içine düşürdüğünden bahsediyor. Demirkazık bunu da çarpıtmış, göremiyormusunuz ?

NE GECENİN YARISI EVLERİ BASIP GENCECİK CANLARA KIYANLAR NE DE EVLERİ BASIP TALAN EDENLER...HİÇBİRİ BU ÜLKENİN SAHİBİ DEĞİL.BU BENİM ÜLKEM...

Gecenin yarısı evleri basıp, talan edenler, canlara kıyan kimler ? PKK mı bu ülkenin sahibiymiş ? Evinizi kim bastı ve neden ?

Vatanseverlik,ölümü kutsallaştırmak değildir,insanını yok saymak değildir;vatanseverlik insan olmaktır.

Dünyanın neresine giderseniz gidin, vatanseverlik, insan olmanın da koşuludur. İnsan, toplumda yaşar. Yetiştiği topluma karşı sorumlulukları da vardır. Ancak, İnsan kelimesinin bu kadar kutsanması, bireyciliğe yol açmıştır. Özal döneminden sonra, bireyci anlayış bugünkü vurdumduymaz, apolitik, her an ülkesini satabilecek insanları ve beraberinde yolsuzlukları, hırsızlıkları, banka boşaltmaları, deniz fenerlerini, terörü getirmiştir. Vatan olmazsa, unutmayalım ki, o eski vatanda yabancı gibi yaşamak zorunda kalacak olanlarda o ‘İnsan’dır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Dogrucudavut, kendiniz bile tam ne icin söylendigini bilmiyorsunuz ve ekliyorsunuz eger .... söylendiyse dogrudur gibi. Ne icin ve nasil söylenirse söylensin o sözcügün icerigini degistirmez. Icerigi demokrasi ve özgürlük karsiti, üleyi kendi tekeline alarak irkcilik yapmak anlamina geliyor.

Kaplan arkadaşımız net olarak söyledi ne için söylendiğini, buna dayanarak ben de söylüyorum. Bunun ırkçılıkla ilgisi yok.

"Ya sev ya terk et" slogani yeni degil, bunu milliyetci gecinenler her dönem söylemislerdir ve bir cok devrimci demokrat iicn söylenen sloganlardan birisidir. Amac sadece her seyi kendilerinin bildigini ve onlarin istegi dogrultusunda kabul etmek. Türkiye herkesin, Kür'dün, Lazi'in, Türk'ün ve diger yasayan tüm ayri irktan olan insanlarin. Kimse kimseye git demeye hakki yok. Begenmiyorsa kendileri gitsin derim bende.

80 öncesi dış güdümlü Devrimcilerin bu ülkeyi kaç parçaya bölecekleri belli idi. Onlara da söylenmişse doğrudur. Arada ayağı bu topraklara basan,kuru yanında yanan yaşlar da olmuştur, o ayrı konu.

Kimse Kürde, Laza git demiyor, çarpıtmayalım lütfen. Gitmesi istenenler bölücüler! Çünkü, bölücülük suçtur. Suçluların konumunu yargı tayin eder. Yargıdan kaçanlar da istediği ülkeye gider. Bu kadar basit.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.