Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

''Ya sev ya terk et'' ile taçlanan Korkunun Cumhuriyeti...

mavi olmayan gökyüzü

Önerilen İletiler

Kaplan arkadaşımız net olarak söyledi ne için söylendiğini, buna dayanarak ben de söylüyorum. Bunun ırkçılıkla ilgisi yok.

80 öncesi dış güdümlü Devrimcilerin bu ülkeyi kaç parçaya bölecekleri belli idi. Onlara da söylenmişse doğrudur. Arada ayağı bu topraklara basan,kuru yanında yanan yaşlar da olmuştur, o ayrı konu.

Kimse Kürde, Laza git demiyor, çarpıtmayalım lütfen. Gitmesi istenenler bölücüler! Çünkü, bölücülük suçtur. Suçluların konumunu yargı tayin eder. Yargıdan kaçanlar da istediği ülkeye gider. Bu kadar basit.

Evet 80 öncesi Devrimciler toptan dis güdümlü, bugün agzini acan kimse hemen bölücü. Yillardan beri agizlarindan "Ya sev ya terk et" demeyi birakmayan bir cok insanin katilleri, mafya ve cete mensuplari kalsinlar. Böyle bir demokrasi, özgürlük anlayisiyla tabiiki irkci istekleri ve sloganlari normal olarak gösterebiliriz. Böyle bir mantiga diyecek laf kalmiyor. Ama kimse bu ülkeyi irkcilara birakipta meydani bos birakmayacak. istedikleri kadar ter edin desinler, demokrasi mücadelesi sonuna kadar verilecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım,eleştirdiğiniz bireyin tutum ve davranışları beni zerre kadar ilgilendirmiyor.Kendilerini sevmem,ama nefret de etmem.Kaldı ki ben burada Demirkazık hakkında herhangi bir yorum da vermedim;bir yazısı vardı,doğru ve cesur cümlelerdi.Sizlerle paylaştım.O düşünceler beni muhattabım,Demirkazık'ın kendisi değil.

Tutum ve davranışlarla düşünceleri ölçmem!Bu bana göre değil.Dün başbakanı vatan haini ilan edenler,''ya sev ya terk et'' deyince başbakanı kucakladı(sizin için demedim)Vatan vatan diyen siyasi partiler,çetelerden,karanlktan geçilmiyor.Sosyal demokrat olan partimiz demokratlığını şimdi de kendini kandırarak gösteriyor.Bu tutum ve davranışlar,beni zerre kadar ilgilendirmiyor,sadece çelişkileri ve doğrularını konuşurum.Biri siyaset diye en temel hakları yok saysa da burdayım diğeri oy için insan desede burdayım.

Peki ne dedi Demirkazık?Şemdinli de devlet eliyle patlayan bombalar ortaya çıktığında,bu ülkenin demokrat ülkesi olan CHP,Demirkazık'ın yazısında belirttiği gibi;

''Deniz Baykal, Şemdinli?de yaşanan provokasyonun ardından, ?Türkiye *****huriyeti vatandaşlığı Türk milleti yerine ikame edilemez!.. Türk milleti tanımını kafanın içine sokacaksın!..? diyerek ülkedeki Kürt kimliğini açıkça inkar etti.''

bunu yazalım,bunu konuşalım.Demirkazık'ın çelişkisini siyasi çizgisinde taşıyan CHP'yi de konuşalım.Bakın arkadaşım yine o yazıdan;

''?Türkiye?de Kürt Sorunu var? diyen ve çözüm için ?demokratikleşmeyi? gösteren Başbakan Erdoğan?ı ?Teröristlerle siyasi flört içinde olmakla? ve ?Ham hayal peşinden koşmakla? suçlayan CHP?nin konuyla ilgili olarak, 1998 yılında hazırladığı raporunda, aynı temel görüş bildirdiği ortaya çıkmıştı. Baykal da, bunun üzerine, ?7 yıl önce hukuk sisteminde bu sıkıntı vardı. Şimdi şartlar değişti? savunmasını yaparak bir anlamda kendini aklamaya çalıştı.''

Tartışalım,basit olmayan cümlelerle tartışalım.Seviyorsak ülkemizi yazalım,anlayalım,anlatalım.Kişilere değil,düşüncelere,zihniyetlere bakalım.Asıl sorunun zihniyet olduğu ülke de düzeltilecek olan birey değil;düşüncelerdir.Eyleme iten demeçlerdir.

İmzanızı attığınız yazıya ben öfke kusuyorum.Bu ülke de kim,kime,nereyi gösteriyor?Kim,kendinde bu hakkı buluyor.Bu ülke kimin ülkesi.O kadar çok güzel insanımız gitti ki,sürüldü ki,yok sayıldı ki...Bırakın ya,bu ne zihniyet.

Alevi vatandaşlarının yakılmasını seyreden,Kürtçe konuştuğu için insan yerine koymayan,olmadık dayatmalarla kutsal devlet tanımına oturtan...bu zihniyeti affetmiyorum,haklı bulmuyorum.

Arkadaşım,nasıl yaklaşırsan yaklaş,bak ben Kürdüm,dilim Kürtçe ve benim için de oldukça özel.Sadece benim değil,tüm diller baş tacım.Kimse bu ülke de beni kovamaz,kimsenin hakkı yok.

NE GECENİN YARISI EVLERİ BASIP GENCECİK CANLARA KIYANLAR NE DE EVLERİ BASIP TALAN EDENLER...HİÇBİRİ BU ÜLKENİN SAHİBİ DEĞİL.BU BENİM ÜLKEM...

Vatanseverlik,ölümü kutsallaştırmak değildir,insanını yok saymak değildir;vatanseverlik insan olmaktır.

Zamanım oldukça kısıtlı,bunlar aklımda geçenlerdi,yazdım.Eğer siz düşüncelerinizle burada olacaksanız başım üstüne,yok ''efendim şu bu ''derseniz ben noktayı koyuyorum.

İnsan...insan...insan ve altına kanımla imzamı atıyorum...

VE ANT OLSUN Kİ...

HİÇ BİR KURŞUN HİÇ BİR ÇELİK

HİÇ BİR TOPRAK VE HİÇ BİR VATAN

DAHA KUTSAL DEĞİLDİR 'İNSAN'DAN! ! ! ...

Yılmaz Odabaşı

Yoruldum ben hep aynı tekrarları yinelemekten..Ve sıkıldım ben bölücülere söylenen her sözü kendi üzerine alıp sosyal mesajlarla cevap verenleri okumaktan..

Sizinle Demizkazık tartışmasına devam etmeyeceğim çünkü lafları lastik gibi uzatmayı sevmem söyleyeceğimi söyledim sen işine geldiği gibi anlarsın orsası size kalmış..

Şemdilide patlayan bombalarla ilgili açık ve net yorumlarımda mevcuttur forumda ve ben hala aynı sözümdeyim "ben olsaydım o bombayı o şahsın göğsüne yapıştırır pimi öyle çekerdim"bu konuda dün ne düşünüyorsam bugünde aynını düşünüyorum..

Seferi Yılmaz adlı şahsın kim olduğunu ne mal olduğunu dünya alem öğrendi ama ne hikmetse siz hala öğrenememişsiniz ki hala Şemdilideki bombanın hesabını soruyorsuz?

Sen kendine göre bir çok şeyi affetmiyor olabilirsin benimde affetmeyeceklerim var..

Dağdaki onun bunun maşası ile vatanını müdafa edeni kardeş gösterip kardeş kardeşi vuruyor düşüncesindeki beyinleri affatmeyeceğim

Sokaklara çıkıp yaşadığı ülke için denilmekdik laf bırakmayıp halkı galeyana getirip nefret tohumları ekenleri affetmeyeceğim

Yaşadığı ülkeye zerre saygısı olmayan sonrada bu ülkede herkesten çok hak isteyip göndere tırmanıp bayrağa uzanan elleri affetmeyeceğim

Terörü dağlardan şehirlere indirip huzuru güveni tehdit edenleri affetmeyeceğim..

Benim ödediğim vergilerden maaş alıp her biri ayrı terörist sonra gözümün içine baka baka bize ve ülkemize meydan okuyanları affetmeyeceğim

Beni haklarım benim haklarım diye bağırıp çağıran sonra kendisine "bana verilipte sana verilmeyen hak nedir" diye sorulduğunda cevabı olmayanları affetmeyeceğim..

Asker güneydoğuda yüzlerce köy yaktı iddialarını ortaya atıp neresi yakıldı ıspat et denildiğinde cevap bulamayan provakatörleri affetmeyeceğim..

Tek bayrak tek devlet tek millet olgusuna karşı çıkıp yüz yıllardır yaşadığı topraklara ve insanlara ihanet edenleri affetmiyorum af etmemekle kalmıyor kapıyı gösteriyorum...

Arabaları yakan sokakları bombalayan masum insanların canına kıyan ve tüm bunları yoksulluğa ilgisizliğe bağlayan hainin dostu hainleri affetmeyeceğim.

Türkiyede kürt sorunu var deyip nedir sorununuza cevap asıl niyetini saklayıp dilimizi konuşamıyoruz diyen ikiyüzlüyü affetmiyeceğim...

Bu listeyi uzatıp uzatıp gidebilirim.....Ve benim kalbime nefreti aşılayan hiç kimseyi affetmiyorum..

Evet insan değerli bir varlıktır ama her insan değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoruldum ben hep aynı tekrarları yinelemekten..Ve sıkıldım ben bölücülere söylenen her sözü kendi üzerine alıp sosyal mesajlarla cevap verenleri okumaktan..

Sizinle Demizkazık tartışmasına devam etmeyeceğim çünkü lafları lastik gibi uzatmayı sevmem söyleyeceğimi söyledim sen işine geldiği gibi anlarsın orsası size kalmış..

Şemdilide patlayan bombalarla ilgili açık ve net yorumlarımda mevcuttur forumda ve ben hala aynı sözümdeyim "ben olsaydım o bombayı o şahsın göğsüne yapıştırır pimi öyle çekerdim"bu konuda dün ne düşünüyorsam bugünde aynını düşünüyorum..

Seferi Yılmaz adlı şahsın kim olduğunu ne mal olduğunu dünya alem öğrendi ama ne hikmetse siz hala öğrenememişsiniz ki hala Şemdilideki bombanın hesabını soruyorsuz?

Sen kendine göre bir çok şeyi affetmiyor olabilirsin benimde affetmeyeceklerim var..

Dağdaki onun bunun maşası ile vatanını müdafa edeni kardeş gösterip kardeş kardeşi vuruyor düşüncesindeki beyinleri affatmeyeceğim

Sokaklara çıkıp yaşadığı ülke için denilmekdik laf bırakmayıp halkı galeyana getirip nefret tohumları ekenleri affetmeyeceğim

Yaşadığı ülkeye zerre saygısı olmayan sonrada bu ülkede herkesten çok hak isteyip göndere tırmanıp bayrağa uzanan elleri affetmeyeceğim

Terörü dağlardan şehirlere indirip huzuru güveni tehdit edenleri affetmeyeceğim..

Benim ödediğim vergilerden maaş alıp her biri ayrı terörist sonra gözümün içine baka baka bize ve ülkemize meydan okuyanları affetmeyeceğim

Beni haklarım benim haklarım diye bağırıp çağıran sonra kendisine "bana verilipte sana verilmeyen hak nedir" diye sorulduğunda cevabı olmayanları affetmeyeceğim..

Asker güneydoğuda yüzlerce köy yaktı iddialarını ortaya atıp neresi yakıldı ıspat et denildiğinde cevap bulamayan provakatörleri affetmeyeceğim..

Tek bayrak tek devlet tek millet olgusuna karşı çıkıp yüz yıllardır yaşadığı topraklara ve insanlara ihanet edenleri affetmiyorum af etmemekle kalmıyor kapıyı gösteriyorum...

Arabaları yakan sokakları bombalayan masum insanların canına kıyan ve tüm bunları yoksulluğa ilgisizliğe bağlayan hainin dostu hainleri affetmeyeceğim.

Türkiyede kürt sorunu var deyip nedir sorununuza cevap asıl niyetini saklayıp dilimizi konuşamıyoruz diyen ikiyüzlüyü affetmiyeceğim...

Bu listeyi uzatıp uzatıp gidebilirim.....Ve benim kalbime nefreti aşılayan hiç kimseyi affetmiyorum..

Bölücülere veya demokrrasi düsmanlarina karsi olmak demek irkci sloganlari söyleyebilir anlamina gelmez. Dünyadaki tüm irkci sloganlara bakin benzerliklerini bulursunuz ve nlarada sordugun zaman sizinkine benzer cevaplar verirler. Bugün ülkemizde artik mafya ve cetelerde bölücülüge karsiyim diyerek kendi durumlarini mesrulastirdilar ve irkcilarda mesru olmak icin bölücülügü ullanarak hareket ediyorlar.

Eger irkci sloganlari destekliyorsam elestirilerede sirtimi ceviremem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Irkcinin biri,Bitlisteki DTP mitinginde Türk bayragina sarinarak PKK lilarin arasina karisti ve *KAHROLSUN PKK *diye slogan atti,linc edilmekten polis tarafindan son anda kurtuldu.

Simdi efendim,PKK ya karsi iseniz,Türk bayragini seviyor ve onun yücelmesini istiyorsaniz,Türkiye'nin üniter yapisindan taviz vermiyorsaniz,ABnin Türkiye'yi bölme stratejilerine karsi iseniz,ABD-AB güdümlü yönetime muhalifseniz hemen yaftaniz hazirdir.IRKCI.

Halbuki dünyanin her tarafinda ülkesini sevenler bayragina tapanlar vardir ve bunlar irkcida degildir ve irkcilarla aralarina mesafe koyarlar.Yani Almanyada nazilere karsi olanlar vatanlarini sevmeyenlermidir,bayraklarin i sevmeyenlermidir ki nazilere karsi cikmaktadirlar.Bu nedense bizim icimizde bazilarinda kin ve intikam duygusunun ne dedigini bilmeyen bir hale dönüsmesinden öte birsey degildir.Kendi insanini kötülesin,bayragini seveni ceteci yapsin,vatanim diyeni mafia olarak göstersin.Kendilerine sorsaniz cevaplari hemen hazirdir;efendim biz mücadele veriyoruz derler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Irkcinin biri,Bitlisteki DTP mitinginde Türk bayragina sarinarak PKK lilarin arasina karisti ve *KAHROLSUN PKK *diye slogan atti,linc edilmekten polis tarafindan son anda kurtuldu.

Simdi efendim,PKK ya karsi iseniz,Türk bayragini seviyor ve onun yücelmesini istiyorsaniz,Türkiye'nin üniter yapisindan taviz vermiyorsaniz,ABnin Türkiye'yi bölme stratejilerine karsi iseniz,ABD-AB güdümlü yönetime muhalifseniz hemen yaftaniz hazirdir.IRKCI.

Halbuki dünyanin her tarafinda ülkesini sevenler bayragina tapanlar vardir ve bunlar irkcida degildir ve irkcilarla aralarina mesafe koyarlar.Yani Almanyada nazilere karsi olanlar vatanlarini sevmeyenlermidir,bayraklarin i sevmeyenlermidir ki nazilere karsi cikmaktadirlar.Bu nedense bizim icimizde bazilarinda kin ve intikam duygusunun ne dedigini bilmeyen bir hale dönüsmesinden öte birsey degildir.Kendi insanini kötülesin,bayragini seveni ceteci yapsin,vatanim diyeni mafia olarak göstersin.Kendilerine sorsaniz cevaplari hemen hazirdir;efendim biz mücadele veriyoruz derler.

saygilarla

Hicte öyle idaa ettiginiz gibi kimse kolay kolay ülkesini seviyor diye irkci ilan edilemez. Bende PKK'yi lanetliyorum ve bölücülüge karsiyim. Ama benim PKK'ya ve bölücülüge karsi olmam irkci sözler sarf etmemi hakli cikartmaz. Almanya'da naziler irkci ve hakli olarak vatanlarini sevenler onlara karsi geliyor. Ama naziler'de kendilerinin vatani digerlerinden daha da fazla sevdiklerini iddaa ediyorlar ve bunu söylerkende irkci sözlerini esirgemiyorlar, hatta bu irkci naziler her olaylarinda Alman bayragini ellerinden düsürmüyorlar. Benzeride Türkiye icin gecerli, irkcilarda teröre ve bölücülüge karsi olduklarini iddaa ediyorlar ve ayni zamanda irkci sözleride sarf ediyorlar. oysa Türkiye'de irkci olmadanda teröre ve bölücülüge karsi olanlar var ve bunlarin sayisi ezici cogunluktadir, ama onlar terör ile irkcilik arasinda ayrim yapabiliyorlar.

Burada duygu sömürüsü yapmaya ve birde ülkenin tek sahibiymis gibi davranmaya kimsenin hakki yok. Burada cok tartistik, bir cok irkcinin, mafya ve cete mensuplarininda teröre ve bölücülüge karsi olmanin arkasina saklanarak kendi durumlarini mesrulastirdiklarini ve hatta bazende ortak bile calistiklarini.

Lütfen elma ile armutu birbirine karistirmayalim. Irkci olmayan hic bir kimsenin üzerine alinmasina gerek yok, ama irkci degilim diyenlerinde irkci söylemleri normalmis gibi göstermeleri tabiiki bazilari tarafindan sorgulanacaktir. Buna da kendimizi hazirlamamiz gerekli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce irkciligin gercek tarifi nedir onu bilmeden burada her önüne gelene irkci deme kolayligina kacmak aslinda ülkesini ve bayragini seven herkesi dislamak demektir,bunu böyle efendim irkci olmayip irkciligi destekler gibi söz söyleyenler diyerek kelime oyunlarina getirmek insanlara hangi gözle bakildigini gösterir.

Medeni insanlar tartisirken kliselesmis sözlerden uzak durmaya calisirlar.Elma ile armut birbirine nasil karisirmis ki,elmayi ve armutu taniyanlar bunu yapmaz zaten.

Birileri bayragi kullaniyor,vatan kavraminin arkasina saklaniyor diye her önüne gelene mafia cete yakistirmasi yapmak,vatan kavramini ve Türk bayragini sevmeyenlerle dayanisma icinde olmak demektir.

Bu ülkenin ve bu milletin bayragi kirmizi üzerine beyaz ayyildizdir.Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletidir.Bu kavramlari sevmek irkcilik degildir bunlari sevdigini söyleyenleri savunmak irkcilik degildir,bu kavramlar icin mücadele edenler irkci degildir.

Bu kavramlara karsi olanlar acaba kendilerini nasil adlandiriyorlar?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce irkciligin gercek tarifi nedir onu bilmeden burada her önüne gelene irkci deme kolayligina kacmak aslinda ülkesini ve bayragini seven herkesi dislamak demektir,bunu böyle efendim irkci olmayip irkciligi destekler gibi söz söyleyenler diyerek kelime oyunlarina getirmek insanlara hangi gözle bakildigini gösterir.

Medeni insanlar tartisirken kliselesmis sözlerden uzak durmaya calisirlar.Elma ile armut birbirine nasil karisirmis ki,elmayi ve armutu taniyanlar bunu yapmaz zaten.

Birileri bayragi kullaniyor,vatan kavraminin arkasina saklaniyor diye her önüne gelene mafia cete yakistirmasi yapmak,vatan kavramini ve Türk bayragini sevmeyenlerle dayanisma icinde olmak demektir.

Bu ülkenin ve bu milletin bayragi kirmizi üzerine beyaz ayyildizdir.Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletidir.Bu kavramlari sevmek irkcilik degildir bunlari sevdigini söyleyenleri savunmak irkcilik degildir,bu kavramlar icin mücadele edenler irkci degildir.

Bu kavramlara karsi olanlar acaba kendilerini nasil adlandiriyorlar?

saygilarla

Konuyu carpitmayalim lütfen. Her seyi illada siz dogru biliyorsunuz diye bir kaide yok. Olan irkciliktan bahsediyoruz, ama tabii görmek isteyene. Almanya'da nasiloluyorsa cok irkci eylemler bulabiliyorsunuz, ama birazda keni kapimizin önüne bakalim ve ayni pisligi oradan da temizleyelim. baskasina mercekle bak ama kendime gelince gözümü kapatayim. olmaz böyle irkciliga karsi olmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bölücülere veya demokrrasi düsmanlarina karsi olmak demek irkci sloganlari söyleyebilir anlamina gelmez. Dünyadaki tüm irkci sloganlara bakin benzerliklerini bulursunuz ve nlarada sordugun zaman sizinkine benzer cevaplar verirler. Bugün ülkemizde artik mafya ve cetelerde bölücülüge karsiyim diyerek kendi durumlarini mesrulastirdilar ve irkcilarda mesru olmak icin bölücülügü ullanarak hareket ediyorlar.

Eger irkci sloganlari destekliyorsam elestirilerede sirtimi ceviremem.

Şu pozisyonda bana yapıştıracağın ırkçılık yaftası çokta umurumdaydı yaa :D

Siz burda kürtçülüğün daniskasını yapacaksınız ama biri çıkıpta teröre ve teröriste lanet okuyunca ırkçı olacak..Siz ırkçılık görmemişsiniz arkadaşım ama şu pkk sözcüsü dtp liler bu çizgide gitmeye devam etsin o zaman ırkçılık neymiş görecekler..

Türkiye sınırları içerisinde terörü ve teröristi destekleyen mitingler yapacaksın sonra o mitinge Türk Bayrağı ile geleni linç etmeye kalkıp provakatör ilan edeceksin...

ehO89844.jpg

Ağızlarından çıkan her kelime pkk ve onun elebaşısı tamamen tahrik amaçlı arkalarında hiç azımsanmayacak bir insan topluluğu ve bunlar bize kalkıp bu ülkeyi ve insanlarını sevdiklerini söyleyecek bizde kanacağız vay bee

Şehir meydanlarını bile yasadışı terör örgütünü temsil eden figürlerle süslüyorlar..Bakın burası Diyarbakır'ın bir ilçesi

QaT89689.jpg

Tüm bunlardan sonra kalkıp bana ırkçı imasında bulunacaksın dedimya çokta umurumdaydı :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demirkazık’ın ne dediğinin önemi olmaması gerekir, yarın CHP’ye gelip farklı şeyler söylese bile kaale almam. Baykal’ın ne dediğini değil de niyetini ve sözde söylem değiştirmesini eleştiriyorsanız, aynı mantıkla, Demirkazık’ı da eleştirip samimi bulmamanız gerekir.

Bir kere, Şemdinli olayı, bir PKK provokasyonu idi. Konu daha önce tartışıldı. Baykal’a gelince, daha öncede söyledim. Adam ne demiş, ‘Türk Tanımı’ demiş, Kart Kurt mu demiş ? Ne demiş, ‘Tanım’ demiş, bunda ne var ? Bunun neresi inkar ? Ha, bu ülkede apayrı başlıbaşına bir Kürt Milleti Kimliği var diyorsanız o başka, o zaman işler değişir. Etnik kimlik başkadır, Millet kimliği başkadır. Tanımı reddediyorsanız, inkar konusunda haklısınız, reddetmiyorsanız, tepki göstermemelisiniz. Ha, Baykal’ın üslubuna takmışsanız o başka. Kullandığı yöntemleri ve üslubunu ben de eleştiriyorum. Bunları ayırmak gerek.

Arkadaşım, 7 sene önce Türkçe dışındaki diller konusunda yayın yasağı kalkmadı mı ? Adam onu diyor. Yasakların kalkmasına rağmen, oynanan oyunun farkında. AKP’nin kendi şeriat özlemi uğruna nasıl da olayı kışkırtıp ülkeyi bir çıkmaz içine düşürdüğünden bahsediyor. Demirkazık bunu da çarpıtmış, göremiyormusunuz ?

Gecenin yarısı evleri basıp, talan edenler, canlara kıyan kimler ? PKK mı bu ülkenin sahibiymiş ? Evinizi kim bastı ve neden ?

Dünyanın neresine giderseniz gidin, vatanseverlik, insan olmanın da koşuludur. İnsan, toplumda yaşar. Yetiştiği topluma karşı sorumlulukları da vardır. Ancak, İnsan kelimesinin bu kadar kutsanması, bireyciliğe yol açmıştır. Özal döneminden sonra, bireyci anlayış bugünkü vurdumduymaz, apolitik, her an ülkesini satabilecek insanları ve beraberinde yolsuzlukları, hırsızlıkları, banka boşaltmaları, deniz fenerlerini, terörü getirmiştir. Vatan olmazsa, unutmayalım ki, o eski vatanda yabancı gibi yaşamak zorunda kalacak olanlarda o ‘İnsan’dır.

Doğrucudavut,bari siz yapmayın.

-Demirkazık'ın söylemleri ve yaptıkları ile bana hesap sormayın.Ben Demirkazık'tan alıntıladığım bir yazı ile meramımı dile getirmek isterken,bana Demirkazık şunu yapmış,yok efendim bunu demiş demeyin.Samimiyeti ve söylem değişikliği ile değil altına imza attığım bir yazı ile buradayım dedim.O yazının özellikle bazı ifadelerini haklı buluyorum.Neden haklı bulduğumu da yazayım;

Şemdinli bir PKK provokasyonu diyorsunuz(neye dayanarak söylediğinizi de yazarsanız ayrıca sevinirim),Orada astsubaylar vardı,orada bir itirafçı vardı.Diyelim ki;olay provokasyon.Peki orada olan ve o bombayı atan sonuç itibari ile devletin yetkilendirdiği kişiler değil mi?

Şemdinli olayı olduğunda Sayın Vali ile olay yerine incelemeye giden Sayın Canan(CHP),olayın aydınlanması için orada bekleyen ve hesap soran halkın üzerine ''pokis aracından gelişigüzel silah sıkıldı'' derken bile tüm yaşananları sadece kendi penceresinde yorum getirmeye çalışan Baykal ve CHP;bu hukuksuzluğa dahası insafsızlığa rağmen kendi içinde çelişmedi mi?

Lütfen biri bana CHP'nin hukuk adına,yasa adına ve insan adına neler yaptığını yazsın.Arkadaşım,basit değildir hiçbirşey.Şemdinli de patlayan bombaların daha ne için atıldığı bile ortaya çıkmadı.İtirafçıların neler yaptığından az çok hepimiz haberdarız.Kimler tarafından desteklendiği de alanen ortada.Çoğu kendi kanında boğuldu ya!

Kusura bakmayın ama,Sarıkaya'nın ihraç edilmesine kadar olan süreçte dahil,CHP bu davayı sahiplenmedi.Ne için diye sormadı.Başbakan 2006 yılında Diyarbakırda çocuklar havaya atılan kurşunlarla can verirken;''çocuk kadın demeden ezer geçeriz'' dedi.Linç olaylarını toplumun tepkisi diye açıkladı...CHP,etiketi sosyal demokrat olan;işine gelmediği zaman susan,sadece AKP'nin ak dediğine kara diyen,iktidarı eleştirirken,halkı sokağa çağıran.En gülüncü alanlarda darbe diye bağıran...AKP,söylemleri ve yaptıkları benim için ne kadar samimiyse CHP' de aynen öyle.Umarım bir arkadaşımızın dediği gibi,faşizmi kast sisteminden ibaret gören bir anlayışınız yoktur;yoksa benim ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınızdır. :)

Şemdinli de bombalar patladı,bunu yapanlar devletin adamıydı.Şemdinli de ki olaylar şu anlama geliyor;ya devlet otoritesine sahip çıkamadı ya da devlet bizzat yapanların yanında yer aldı.Bu prokovasyon olsa da budur!Tabi Ergenekon da savcı ve avukat olanlar burada sessiz sinema oynadılar.Ergenekon dedim değil mi?Ülkem de ki hukuka güvenmiyorum!

-7 yıl önce kalkan bir dil yasağı ile ilgili değil yazdıklarımız.Şunun farkında olalım;7 yıl önce neredeysek hala aynı noktadayız.Zihniyet meselesi.AKP şeriati isteyecek kadar ****** değil,CHP de halkı için mücadale edecek kadar **** değil!Siz korkmayın.Dürüst ve cesur olamazlar :)

-Köylerimi yakan askerlerdi,evimi talan eden PKK'ydı.Lütfen bana bir daha PKK ve DTP ile yanıt vermeyin.Yaşadıklarım hiç de hoş değildi,yaşananlar hoş değil.Anlatınca da ajitasyon olacak kadar basit değil!Hep derim ya;insan kendi kaderini yaşar,ve o kadar ilginç bir varlıktır ki başakarının yaşadıklarını hikaye sanar.

-Vatanseverlik benim için de özeldir.İnsan çok daha özeldir.İnsanın olmadığı yerde hangi vatan olur?Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şemdinli bir PKK provokasyonu diyorsunuz(neye dayanarak söylediğinizi de yazarsanız ayrıca sevinirim),Orada astsubaylar vardı,orada bir itirafçı vardı.Diyelim ki;olay provokasyon.Peki orada olan ve o bombayı atan sonuç itibari ile devletin yetkilendirdiği kişiler değil mi?

Neden her konuda PKK yi savunmaya geciyorsunuz? Neden?

-Vatanseverlik benim için de özeldir.İnsan çok daha özeldir.İnsanın olmadığı yerde hangi vatan olur?

hicde öyle görünmüyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Affetmiyorsunuz değil mi?Affetmeyin.Ben de affetmeyeceğim.Hesabını da sormaya devam edeceğim.İster kabullenin ister reddedin;bu ülke de köyler de yakıldı,insanlar göçe de zorlandı,dil de yasaklandı.Bu ülkenin belirli bir bölgesi patlamaya hazır bomba.

Kabul edip etmeyeceğinizle değişmeyecek bir gerçek;KÜRT SORUNU var arkadaşım!

Siz kulak tıkamaya devam edin.Yaşananlar kulak tıkamayla bu boyuta geldi,inkar ve imhayla...

Ben insanıma(TÜRK,KÜRT) bu acııyı reva gören,susan ve taşıyan hiçkimseyi affetmiyorum.Kim olursa olsun!

Kimse de bana kapıyı gösteremez,hakkı olmadığından değil haddi olmadığından.

Şemdinli ile ilgili söyleyeceklerimi bir önceki iletide okuyabilirsiniz!İsterseniz neden hesap soramayacağımı yazın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden her konuda PKK yi savunmaya geciyorsunuz? Neden?

hicde öyle görünmüyor...

Ne PKK'sı ya;nerede savunmaya geçtim?Bana PKK ile yanıt vermeyin.

Vatansever olup olmadığıma karar vermişisiniz kendinizce;ama eminim ki sizden çok daha özeldir vatan benim için!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Affetmiyorsunuz değil mi?Affetmeyin.Ben de affetmeyeceğim.Hesabını da sormaya devam edeceğim.İster kabullenin ister reddedin;bu ülke de köyler de yakıldı,insanlar göçe de zorlandı,dil de yasaklandı.Bu ülkenin belirli bir bölgesi patlamaya hazır bomba.

Siz kulak tıkamaya devam edin.Yaşananlar kulak tıkamayla bu boyuta geldi,inkar ve imhayla...

Ben insanıma(TÜRK,KÜRT) bu acııyı reva gören,susan ve taşıyan hiçkimseyi affetmiyorum.Kim olursa olsun!

Şemdinli ile ilgili söyleyeceklerimi bir önceki iletide okuyabilirsiniz!İsterseniz neden hesap soramayacağımı yazın!

BOP planina göre tekrar bu ülkede kurtulus savasi verilecekse verilir! kimse öyle catapat sesleriyle korkutamaz? dünyada hic bir örnegi yoktur bu ülkeye bu kadar zarar veren anlayisa bu kadar bedel ödemek..

Ne PKK'sı ya;nerede savunmaya geçtim?Bana PKK ile yanıt vermeyin.

Vatansever olup olmadığıma karar vermişisiniz kendinizce;ama eminim ki sizden çok daha özeldir vatan benim için!

yapmayin ya neyi savundugunuzu bile anliyamamissiniz! birde Vatan dan bahsediyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BOP planina göre tekrar bu ülkede kurtulus savasi verilecekse verilir! kimse öyle catapat sesleriyle korkutamaz? dünyada hic bir örnegi yoktur bu ülkeye bu kadar zarar veren anlayisa bu kadar bedel ödemek..

Bak Efendi,BOP anlayışı falan filan.Her neyse bu ülkede oynanan bazı oyunlar var.Bireylerin farklı düşüncelerinden nemalanmak isteyenler var.Varda var...Arkadaşım biz kendi içimizde ki sorunları,kendi insanımız,kendi devletimiz ile halledemediğimiz sürece döner bu çarklar.Bazı şeyleri ifade eden birine olan bir ırkçı,bölücü yaftaları bizi yıkar.Emin ol ki karanlık güçler de bunu istiyor.

Şimdi işte olduğum için yazacaklarım bu kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yapmayin ya neyi savundugunuzu bile anliyamamissiniz! birde Vatan dan bahsediyorsunuz.

ben ne demek istediğimi çok iyi biliyorum,neden kimi savunduğumu da!

Ama siz direk olayı PKK ile açıklama yoluna gitmisiniz,acaba siz ne için suçladığınızı biliyor musunuz?Alıntıladığınız cümleleri iyi okuyun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak Efendi,BOP anlayışı falan filan.Her neyse bu ülkede oynanan bazı oyunlar var.Bireylerin farklı düşüncelerinden nemalanmak isteyenler var.Varda var...Arkadaşım biz kendi içimizde ki sorunları,kendi insanımız,kendi devletimiz ile halledemediğimiz sürece döner bu çarklar.Bazı şeyleri ifade eden birine olan bir ırkçı,bölücü yaftaları bizi yıkar.Emin ol ki karanlık güçler de bunu istiyor.

Şimdi işte olduğum için yazacaklarım bu kadar.

Bak Efendi,BOP anlayışı falan filan.Her neyse bu ülkede oynanan bazı oyunlar var.

evet var bu oyunda dis güclerin piyonu pkk ve onun uzantisi meclisteki bir gurup vede bir avuc hayrani ile oynanmak isteniyor..

Nereye kadar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede KÜRT SORUNU yoktur olmamistirda,Kürtlestirilmis sorunlar vardir sadece,bunlardan en önemliside PKK dir,digerleri ise Imrali,DTP,TARAF ve Mustafa'cilardir.

Mecliste PKK cilik oynayanlar ile onlarla gizli anlasmalar arayanlarin aralarindaki tek fark,birilerinin acikca ülkenin bölünmesini istemelerine karsin digerlerinin bunu gizli kapilar ardinda bicimine getirme calismalaridir.

Özellikle Cumhurbaskaninin PKK ile diyalog ve pazarlik yürüttügü su günlerde bu fark daha cok ortaya cikmaktadir.Ne diyor Cumhurbaskani Hakkari'den gelen heyete;

..*Ben burada söyleyemeyecegim seyleride düsünüyorum.Hatta sizin de bana söylemek isteyip söyleyemediginiz seyleri biliyorum ve size katiliyorum.*

Acaba neydi söylemek istenip söylenemeyenler...diye soruyor Melih Asik ve devam ediyor;

..Federasyona yesil isik mi?Apo'ya af mi?

Terörün dozu yükseldikce,vaatlerini arttiranlar birgin gelecek bz vaatlerinin altinda ezilmeye mahkum olacaklardir,cünkü karsi taraf bu vaatlere doymayacak ve daha fazla daha fazla diyecektir.

Terör acaba neden son 5 yilda aniden zirve yapmaya basladi dersiniz.

A.G. sirketinin gecenlerde yaptigi ankette en cok güvenilen kurumlar söyle siralaniyordu:

Yüzde 81,6 Türk Silahli Kuvvetleri.

Yüzde 56,4 Yargi.

Yüzde 47,3 Polis

Yüzde 44,5 Cumhurbaskani.

Yüzde 29,7 Basbakan.

Cumhurbaskani A.Necdet Sezer herzaman TSK ile birlikte bu listenin basinda yer alirdi.Abdullah Gül,Sezer'in yarisi kadar bile güven saglayamamis bir durumdadir.Üstelik bu güven bunalimi giderek artacak gibi görünüyor.

Yüzde 47 oy aldik demekle olmuyor,millet neler oldugunu sahin gözüyle takip etmektedir.ve zamani geldiginde sahin gagasini vuracagindan herkes emin olabilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Köylerimi yakan askerlerdi.

Sizi bunu ıspat etmeye davet ediyorum.

Terörün en yoğun olduğu zamanda orada gezici bir komando birliğinde görevli bir asker dostumuza sordum"hep söylenir Türk askeri köy yakıyor diye doğrumudur"cevap "aslaaa sadece bazı boş mezralardaki evleri ezrak deposu olarak kullanıyorlardı nadiren tespit edildiğinde onlar yakılmış olabilir.."

Buyurun bu Türk askerinin yaktığı köyleri görelim..

Ne acısı,ne imhası?

Siz neden bahsediyorsunuz?hem bana dtp ve pkk ile cevap vermeyin diyorsunuz hemde ağız birliği etmişcesine aynı söylemleri kullanıyorsunuz bari sizde çıkın Atatürk kürtlere soykırım yaptı deyin olsun bitsin..

Bin kere söyledim öyle benziyor ki bin kez daha söylemem gerekecek bu ülkede kürt sorunu yoktur,bana elle tutulur tek bir sorun gösterin ve bir kez daha yılmadan soruyorum bize verilipte size verilmeyen bir tane ama bir tane hak söyleyin..

Bakın arkadaşınız beni ırkçılıkla itham ediyor ama ben hiç birinize pkk lı yaftası vurmuyorum ve özellikle belirtiyorum pkk ve dtp karşı söylediğimiz her sözü kendi üzerinize almaktan vaz geçin..

Sana kimse kapıyı göstermedi o bölücülere söylemiş bir söz ve biz hainlere bir şey söylerken haddimizi sizmi bildireceksiniz? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu pozisyonda bana yapıştıracağın ırkçılık yaftası çokta umurumdaydı yaa :D

Siz burda kürtçülüğün daniskasını yapacaksınız ama biri çıkıpta teröre ve teröriste lanet okuyunca ırkçı olacak..Siz ırkçılık görmemişsiniz arkadaşım ama şu pkk sözcüsü dtp liler bu çizgide gitmeye devam etsin o zaman ırkçılık neymiş görecekler..

.

.

Illada buradan irkciligi lanetlerken birileri umursamayacak diye bir endisemiz yok. Tabiiki bazilari konumlari icabi umursamayacak, gayette normal. Önce yorumumu iyi okuyun ve teröre karsi gelmenin irkcilik olmadigini benimde kabul ettigimi görürsünüz. Ama sadece bir yerlerde takili kalirsam fazla ilerleyemem. Tekrarliyorum, teröre ve bölücülüge karsi olmam irkci söylemlerde bulunma hakkini bana vermez. Bu kadar basit. Hala umurunuzda degilse diyecek bir sözüm yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terörün en yoğun olduğu zamanda orada gezici bir komando birliğinde görevli bir asker dostumuza sordum"hep söylenir Türk askeri köy yakıyor diye doğrumudur"cevap "aslaaa sadece bazı boş mezralardaki evleri ezrak deposu olarak kullanıyorlardı nadiren tespit edildiğinde onlar yakılmış olabilir.."

Ne acısı,ne imhası?

Siz neden bahsediyorsunuz?hem bana dtp ve pkk ile cevap vermeyin diyorsunuz hemde ağız birliği etmişcesine aynı söylemleri kullanıyorsunuz bari sizde çıkın Atatürk kürtlere soykırım yaptı deyin olsun bitsin..

Bin kere söyledim öyle benziyor ki bin kez daha söylemem gerekecek bu ülkede kürt sorunu yoktur,bana elle tutulur tek bir sorun gösterin ve bir kez daha yılmadan soruyorum bize verilipte size verilmeyen bir tane ama bir tane hak söyleyin..

Bakın arkadaşınız beni ırkçılıkla itham ediyor ama ben hiç birinize pkk lı yaftası vurmuyorum ve özellikle belirtiyorum pkk ve dtp karşı söylediğimiz her sözü kendi üzerinize almaktan vaz geçin..

Sana kimse kapıyı göstermedi o bölücülere söylemiş bir söz ve biz hainlere bir şey söylerken haddimizi sizmi bildireceksiniz? :)

Evet mahkeme kararlariyla (Türkiye'nin de altinda imzasi bulundugu Avrupa insan haklari mahkemesi) bile isbatlanmis köy yakmalarini bir askerin sözüyle cöp kutusuna atiyoruz. Iste bu bizim yargiya olan saygimiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gizli tanik olarak 20 teröriste Ergenekon davasinda sahitlik verilerek birseylerin ispatina calisilmaktadir.Türk askeri yalan söylemez,eger yakilmamis diyorsa yakilmamistir.AIHM hangi kriterlere ve kimlerin iddialariyla köy yakildigina karar vermistir,bunuda aciklarsaniz iyi olur kanaatindeyim.Bence teröristlerin ifadeleri kanit olarak kabul görebiliyorsa askerin ifadesi ise gercegin ta kendisidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gizli tanik olarak 20 teröriste Ergenekon davasinda sahitlik verilerek birseylerin ispatina calisilmaktadir.Türk askeri yalan söylemez,eger yakilmamis diyorsa yakilmamistir.AIHM hangi kriterlere ve kimlerin iddialariyla köy yakildigina karar vermistir,bunuda aciklarsaniz iyi olur kanaatindeyim.Bence teröristlerin ifadeleri kanit olarak kabul görebiliyorsa askerin ifadesi ise gercegin ta kendisidir.

saygilarla

Bu bunu asla söylemez, su sunu bilemez sözleri toplum olarak daha ne kadar cok yol almamiz gerektigini gösteriyor. Devlet sanki AIHM durusmalarina kendini savunmak icin deliller yollamadimi zannediyorsunuz. AIHM herhalde sadece Türkiye'yi bölmek icin karar verdi, kriterleri muhakkak buna baglidir. Sordugunuz soruya bakin, daha dünyadan haberiniz yokmus gibi davraniyorsunuz. Peki hala AIHM in ne zaman ve nasil ve hangi kriterlere göre Türkiye'yi yargiladigini biliyorsunuz, ama isinize gelmiyor galiba. Toz kondurmadigin devletin imzasi bulunuyor AIHM mahkemelerinin yetkili olmasinda, ama bakiyorumda hice sayiyorsunuz. Demokrasi anlayisimiz herhalde bu kadar olacakki sadece kendi dogrularimiz yönünde hareket ediyoruz. AIHM in Ergenekon davasiyla ne alakasi var anlamis degilim? Demekki Ergenekonla yatip kalkiyoruzki her cümlemiz arasinda Ergenekon kelimesini bulabiliyoruz. Ergenekon herhalde en kötü rüyalarimiz olmus geceleri. Iste buna da burada elma ile armutu karistirmak denilir. Ergenekon ile AIHM'in köy yakma ile ilgili verdigi kararini ayni zeminde tartismak elma ve armut meselesine benziyor. Insallah anlatabilmisizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bunu asla söylemez, su sunu bilemez sözleri toplum olarak daha ne kadar cok yol almamiz gerektigini gösteriyor. Devlet sanki AIHM durusmalarina kendini savunmak icin deliller yollamadimi zannediyorsunuz. AIHM herhalde sadece Türkiye'yi bölmek icin karar verdi, kriterleri muhakkak buna baglidir. Sordugunuz soruya bakin, daha dünyadan haberiniz yokmus gibi davraniyorsunuz. Peki hala AIHM in ne zaman ve nasil ve hangi kriterlere göre Türkiye'yi yargiladigini biliyorsunuz, ama isinize gelmiyor galiba. Toz kondurmadigin devletin imzasi bulunuyor AIHM mahkemelerinin yetkili olmasinda, ama bakiyorumda hice sayiyorsunuz. Demokrasi anlayisimiz herhalde bu kadar olacakki sadece kendi dogrularimiz yönünde hareket ediyoruz. AIHM in Ergenekon davasiyla ne alakasi var anlamis degilim? Demekki Ergenekonla yatip kalkiyoruzki her cümlemiz arasinda Ergenekon kelimesini bulabiliyoruz. Ergenekon herhalde en kötü rüyalarimiz olmus geceleri. Iste buna da burada elma ile armutu karistirmak denilir. Ergenekon ile AIHM'in köy yakma ile ilgili verdigi kararini ayni zeminde tartismak elma ve armut meselesine benziyor. Insallah anlatabilmisizdir.

Yazdigimi tam olarak anlarsaniz Ergenekon'u neden araya soktugumuda anlarsiniz.Bu arada Ergenekonla yatip kalkanlarin kimler oldugunuda herkes biliyor zaten.AIHM nin vermis oldugu her karar ayet olmadigi icin illede dogru bir karardir deme lüksünede sahip degiliz.Siyasi kararlar asla objektif ve adil olamazlar.Ayni mahkeme daha dün Kuzey Kibristaki Rumlarin biraktigi evler hakkinda Türkiyeye karsi tazminat karari almistir,bizden bunun dogru ve adil oldugunu bekleyemezsiniz.Türkiyenin basina gelenlerin cogusuda her yemege maydanoz olma hevesinden kaynaklanir.Basiretsiz yöneticiler sayesinde Türkiye samar oglanina döndürüldü.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet var bu oyunda dis güclerin piyonu pkk ve onun uzantisi meclisteki bir gurup vede bir avuc hayrani ile oynanmak isteniyor..

Nereye kadar?

Sadece onlar mı Sayın Efendi?

Bu oyunda kimler yok ki.PKK var,Kontgerilla var,karanlık işleri ile bunlardan nemalananlar var.

Bu oyunda o kadar çok aktör var ki.

Sahne de PKK,perde arkasında ,kulislerde sahneyi hazırlayanlar.

Bazı şeyleri görmek gerek,orada yaşananları anlamak için sağduyu gerek...vicdanlı olan herkes bilmeli ki bunları yaşamak,bunları anlatmaktan,duymaktan çok öte bir acı verir insana....

Arkadaşım,bak ben bir tanığım.

Yakılan köyler de gördüm,sabaha kadar patlayan mermiler de ki çığlıkları da gördüm.Ama siz beni anlayamazsınız.Bu sizinle ilgili değil;size kendi pembe yalanlarla''ben vatanseverim diyenler'' ile,orada yaşananları ikidarlara göre yansıtan medya ile,bizi bu hale getiren zihniyetler ile ilgili.

Beni duyuyor musunuz?

Yoksa duymamakta ısrar mı ediyorsunuz?

Eğer duyarsanız,bu ülke yarın bunu konuşmaz.

Yok eğer duymazsanız;bu ülke bedel ödemeye devam eder.

''nereye kadar'' değil mi?Ben de soruyorum nereye kadar?

ve lütfen bana PKK ile yanıt vermeyin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne acısı,ne imhası?

Size köylerin yakıldığını ispat mı edeyim.Buyrun;

''Göç konusunda Devletin yaptığı ve kamuoyu ile sınırlı da olsa paylaştığı en kapsamlı çalışma, “TBMM Doğu Ve Güneydoğu Anadolu’da Boşaltılan Yerleşim Birimleri Nedeniyle Göç Eden Yurttaşlarımızın Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Tespit Edilmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu”na aittir. Bu komisyonun 1998 yılında hazırladığı rapora göre; 3428 köy ve mezranın boşaltılmış olduğu ve yaklaşık 500 bin insanın zorla yerinden edilmiştir. Bazı siyasi parti ve Sivil toplum örgütüne göre ise; 4 bin yerleşim yeri boşaltılmış, yaklaşık 3,5 milyon yurttaş iç göçe zorlanmış-göç ettirilmiştir. İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) ulaştığı verilere göre ise; 3688 yerleşim yeri boşaltılmış, yaklaşık 2,3 milyon yurttaş yerinden göç ettirilmiştir.(İHD)

Suheda,ben yıllardır Diyarbakır'dayım.Sokak çocukları ile ilgili de burada çok çalıştım.Her anketimiz de sokakta yaşayan çocukların ''köyümüz yakıldı,koruyucu bizi köyden kovdu'' ile başlayan cümleleri tam bir trajedi ile bitiyordu.Diyarbakır'ın ilçelerinde gezinirken,bize anlatılanları,yaşananları korkuyla dinledik.Bakın burada ters giden birşey var,buna Kürt sorunu demeyin,terör deyin.Farketmez adı.Beni ilgilendiren şu;neden hala bu sorunu konuşuyoruz?

Bakın,köy yakılmaları yalan dolan değildir.Bunun gerekçesi bile resmiyette vardır;terörün önüne geçmek.Buna bile kılıf uydurabilirsiniz(yalnız ben hiçbir şekilde doğru bulmuyorum)ama yine de şunu eklemeden geçemezsiniz;

Türk Anayasasının 125. Maddesine göre:

''İdarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır.İdare, kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlüdür.” der.

Peki devlet ne yapmıştır?

Bırakın insanına sahip çıkmayı,köy korucularının zorbalıklarına göz yummuştur.Bunu dediğimde hemen duyduğum ilk cümle;''devlet bunu nerden bilecek?''Bağırasım gelir;ya arkadaşım,ben bile biliyorken devlet nasıl bilmez?

Komandonuz çok dürüstmüş,o dönemde o bölge de yaşayıpta köy yakılımalarını görmese bile emin olun ki çok şey görmüştür.

Ayrıca inkar ve imha PKK'nın söylemi değil,Kürtleri kullananların,Kürtleri temsil ettiklerine inanların Kürtler'e karşı kullandığı en büyük kozdur.Çünkü yaşananlardır.

PKK ve DTP,umrumda değil.Onlarla ne düşüncelerimi ne de düşünenleri kıyaslamam.

Vatanınızı sevebilirsiniz,başım gözüm üstüne.Bende severim,canım feda her karışına.Ama sevgim toprağında değil insanında.Kim olursa olsun,her nefes alanında.Suheda lütfen birkez olsun tüm bu yaşananları PKK,DTP'yi,işin içine katmadan düşün.

Ayrıca ben alınmadım,dedim ya;kimse beni kovamaz.Hak olduğundan değil haddi olmadığından.

Devlet benim için varsa;son söz sahibi benimdir.Saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.