Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce Deniz GEZMİS Neden idam edildi?

dersimkalan

Önerilen İletiler

Sevgili Arkadaslar

Hadi Deniz Gezmisi gectim neden olduruldu diye .. o donemlerde Kahramanmarasta onca Alevi vatandaslarimiz neden hunharca katledildiler tipki Hitlerin Yahudilere yaptigi gibi kapilari isaretlenip daha sonrada bu isaretlenen evlere baskinlar duzenlenip katledildiler ya peki Corum olaylarina nedemeli peki bunlardami Teroristlerdi bunlardami devlete karsi geliyorlardir ??

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Arkadaslar

Hadi Deniz Gezmisi gectim neden olduruldu diye .. o donemlerde Kahramanmarasta onca Alevi vatandaslarimiz neden hunharca katledildiler tipki Hitlerin Yahudilere yaptigi gibi kapilari isaretlenip daha sonrada bu isaretlenen evlere baskinlar duzenlenip katledildiler ya peki Corum olaylarina nedemeli peki bunlardami Teroristlerdi bunlardami devlete karsi geliyorlardir ??

Saygilar

Şimdi konuyla ne alaka!

bu konuları sizde biliyorsunuz ki kendi başlığında defalarca yazdık...bu konuda fikriniz varsa söyleyin,yoksa geriye doğru gidin maraşı-çorumu görürsünüz..kimlerin ne yaptığını kimlerin ne düşündüğünü hatırlarsınız.

Ayrıca itirafcı eski dhkp-c li osman gürbüzün ifadesinide görmüş olursunuz.

Kendi yaptıkları senoryaları Milliyetçi ve dindar kesimin üstüne nasıl attıklarınıda öğrenmiş olursun.gerçi onda kılıf uydurursunuzya neyse.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmiş ve içinde büyüdüğü 68 gençlik hareketini, ne bugünün Ergenekonu ile ne de devrimci felsefesiyle ele almak yanış olur.

Deniz Gezmiş'in dev-sol ile bir alakası yoktur. Olmamıştır da. Dev-sol hareketi, o zamanki adıyla THKP-C adıyla Mahir Çayan ve arkadaşlarının geleneğidir. Daha sonra dev-sol olmuş ve ikiye bölünmüş DHKP-C ve Dev-Genç isimli hareketleri doğurmuştur. Yanlış hatırlamıyor isem böyle. Diğer taraftan İbrahim Kaypakkaya vardır ve TİKKO hareketini başlatmıştır.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları, Atatürk devrimini tarihsel materyalizm çerçevesinde ele almış ve bağımsızlık yolunda atılmış çok önemli ancak yarım kalmış bir hareket olarak görmekte, devrimin tam bağımsızlık yani sosyalizm ile nihai hedefine ulaşacağını savunmuşlardır. Geldikleri son noktanın marksist-leninist felsefe olması, onların, bugün kendini bu şekilde tanımlayan hareketler ile aynı olduğu anlamına gelmez. Nitekim bu hareketler içinde, bugün de olduğu gibi o gün de bir çok ayrımlaşma yaşanmıştır.

Beni en çok düşündüren de, sol görüşlü insanların bu ayrımlaşmalardan kendini alıkoyamamasıdır. Ancak bu çok farklı bir tartışma olduğu için konuyu dağıtmak istemiyorum.

Sol devrimci hareket, o günün siyasetinde belli bir noktadan sonra tehlikeli bir unsur olarak görülmüş ve bu harekete en ufak katkısı olan gruplar ya da insanlar bile etkisiz hale getirilmeye çalışılmıştır. Sebep budur. Bugünkü konumda dünün tehlikeleri haklı ya da masum hareketler olarak da görülebilir ki görülmektedir.

Ancak yadsınamayacak bir gerçek vardır ki, Deniz Gezmiş ve arkadaşları (hatta Mahir Çayan ve arkadaşları da) bu ülkeye hizmet etmeyi amaçlamışlardır. En başında, ülke çıkarlarını gözeten bir harekettir.

Bu hareketin doğruluğu, yanlışlığı, getirileri ya da götürüleri uzun bir tartışma konusudur. Ama şunu unutmamalıyız, o dönemin gençliği düşünen ve tartışan bir gençlikti. Düşünen, sorgulayan ve tartışan beyin topluluklarının bu ve benzeri hareketleri yaratması ise kaçınılmazdır. Bugünümüze baktığımızda tamamen pasifleştirilmiş bir gençlik söz konusudur. Bana sorarsanız, pasif bir gençliktense, sorgulayan ve doğruyu arayan gençlik hareketi her zaman daha iyidir. Bunun adı, ister sağ olsun ister sol, kendi iç çatışmaları sonucunda doğruyu bulacak bir hareket olacaktır. Yeter ki durdulmasın, sekteye uğratılmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhakkak ki bütün genclik icin söyleyemeyiz bunu,herseye ragmen Türkiye'de hala düsünen,bagimsizlikci,Atatürk milliyetcisi bir genclik kesimi vardir ve bu genclik Türkiye'de yasananlari dikkatle izlemektedir.

Sayin Yarasa'nin "dünkü genclik düsünen genclikti"yaklasimina katiliyorum,ne var ki o günlerde medya bugünkü gibi degil genel anlamda Türkiyenin cikarlarini savunan bir medyaydi,yani yandas degildi.Televole,Harika pazar,magazinler bugünkü gibi degildi.Özal'la baslayan demokratik(!)lesme ile herseyin rengi ruhsarida degisti.Özaldi diyen televizyonun kapatma dügmesi var,isine gelmiyorsa kapatirsin diye.Bunlari neden yaziyorum,cünkü dünkü genclik gercekten düsünen ve yurtsever bir genclikti.Bugün o genclikten sadece bir kesim kaldi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhakkak ki bütün genclik icin söyleyemeyiz bunu,herseye ragmen Türkiye'de hala düsünen,bagimsizlikci,Atatürk milliyetcisi bir genclik kesimi vardir ve bu genclik Türkiye'de yasananlari dikkatle izlemektedir.

Sayin Yarasa'nin "dünkü genclik düsünen genclikti"yaklasimina katiliyorum,ne var ki o günlerde medya bugünkü gibi degil genel anlamda Türkiyenin cikarlarini savunan bir medyaydi,yani yandas degildi.Televole,Harika pazar,magazinler bugünkü gibi degildi.Özal'la baslayan demokratik(!)lesme ile herseyin rengi ruhsarida degisti.Özaldi diyen televizyonun kapatma dügmesi var,isine gelmiyorsa kapatirsin diye.Bunlari neden yaziyorum,cünkü dünkü genclik gercekten düsünen ve yurtsever bir genclikti.Bugün o genclikten sadece bir kesim kaldi.

saygilarla

Sayin Politika

Ozamanki medya Turkiyenin hangi cikarlarini koruyordu soylermisiniz.. Gencecik insalarin infazina ses cikarmayisinami, kahramanmaras, corum, fatsa olaylarinin gerceklesmesine goz yumdugu icinmi Turkiye cikarlarini savunuyor olmasiydi.. Suna daha cok politikacilarin cikarlarini ve ulkeyi kaosa suruklemenin cikarlarini savunuyordu deseniz daha dogru olmazmi.. Bugunku genclikle ozamanki genclik bir olamaz evet ozamanki genclik hayati okuyarak tartisarak konusarak anlamaya calisiyordu simdiki genclik gibi diskolarda barlarda gencliklerini heba etmiyorlardi.. Dogru oldugunu inanmadigi duzene baskaldiriyorlardi.. Bugun bize medya bol ama genclik yok zaten siyasetcilerinde istedigi bu degilmiydiki somurulen bir genclik yaratmakti.. asi bir genclik degil.. Medya hic bir zaman kimsenin cikarini dusunmez kendi cikarlari disinda

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12 ylül sonrası medya unutmayalım kş yavaş yavaş iktidar adaptasyonuna girmye başyan medya olmuştur.Yanlı haberler iktşdar yanlısı muhalefet karalayıcı haberler.Hatta ve hatta unutmayalım kş çok eskilere gitmeye gerek yok Kanal 6nnın kurulduğu zamanı ve kimlerin kurduğunu kimler sayesinde kurulduğunu herkes biliyor.Doğan medya grubunun nasıl bir ande medya devi haline geldiğini herkes biliyor.

MEdya mız bu konuda sınıfta kalmıştır bence.Özgür basıl mantalitesi yoktur.

Gençlik hareketine gelince geçmişteki Türkiyenin gençleri bunda benim büyüklerim dahil olmak üzere söylüyorum bir şeyler yapmak için yürekten mücalede veren ve sahip oldukları görüşü sonuna kadar savunabilecek bilgi alt yapısına sahip düşünenve okuyan gençlikti fakat şimdi tam tersi.Kİtap okuma alışkanlığımız bile o derece zayıf çünkü artık tüketenbir toplumuz sadece günlük menfaatimizde işimize gelen mantığı kabul ediyor gerisi için banane ya zihniyetini taşıyoruz.BU çok acı bir şey.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her fırsatta karşı geldiğiniz ve terörist dediklerinizin, deniz gezmişe hayaran olması sizce çokmu önemli?hizbullah gibi Terörist ,teröristten yana olacak elbet ne beklenebilirdi.

NE FARK EDER ikiside terörist .olsada olmasada..!teröristin azı çoğumu var?

Bende merak ediyorum Hizbullah mi terörist? yoksa Hamas mi daha terörist samimi cevap bekliyorum..

Arkadasim bu sorumu tekrar soruyorum olsada olmasada diye cevap beklemiyorum samimi cevap bekliyorum.. veyahutda zorlaniyorsan! Hangisi teröristtir sana göre tipik ortadogu cevabi alalim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Politika

Ozamanki medya Turkiyenin hangi cikarlarini koruyordu soylermisiniz.. Gencecik insalarin infazina ses cikarmayisinami, kahramanmaras, corum, fatsa olaylarinin gerceklesmesine goz yumdugu icinmi Turkiye cikarlarini savunuyor olmasiydi.. Suna daha cok politikacilarin cikarlarini ve ulkeyi kaosa suruklemenin cikarlarini savunuyordu deseniz daha dogru olmazmi.. Bugunku genclikle ozamanki genclik bir olamaz evet ozamanki genclik hayati okuyarak tartisarak konusarak anlamaya calisiyordu simdiki genclik gibi diskolarda barlarda gencliklerini heba etmiyorlardi.. Dogru oldugunu inanmadigi duzene baskaldiriyorlardi.. Bugun bize medya bol ama genclik yok zaten siyasetcilerinde istedigi bu degilmiydiki somurulen bir genclik yaratmakti.. asi bir genclik degil.. Medya hic bir zaman kimsenin cikarini dusunmez kendi cikarlari disinda

saygilar

Sayin yakisikli,sizi anliyorum ama size birsey demek istiyorum;Ogünlri belki yasamadik ama o günleri yasayanlarin anlattiklari ve yazdiklari var,en azindan o günleri yasamis olan insanlarin anlattiklarina saygi duymaliyiz.Bildigim kadariyla SON HAVADIS adli bir gazete varmis iktidar sözcüsü.Bunun anlami diger gazetelerin mümkün oldugunca insanlara dogru haberler vermeye calisiyor olmasidir,daha dogrusu o günlerde cikan gazetelerin daha agirbasli olduklari o günleri yasamis olanlar tarafindan hep dile getirilmektedir.Bunun disinda yazdiklarinizla aramizda pek bir görüs ayriligi yok gibi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende merak ediyorum Hizbullah mi terörist? yoksa Hamas mi daha terörist samimi cevap bekliyorum..

Arkadasim bu sorumu tekrar soruyorum olsada olmasada diye cevap beklemiyorum samimi cevap bekliyorum.. veyahutda zorlaniyorsan! Hangisi teröristtir sana göre tipik ortadogu cevabi alalim?

ne yapmaya çalışıyorsunuz siz?

samimiyetimle söyledim işte...başka birşey bekliyorsan sana şöyle söyleyim ikiside terörist... :)

beklediğin cevabı aldınmı?

Konuya dönersek terörist teröristen yana olacak elbet.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yapmaya çalışıyorsunuz siz?

samimiyetimle söyledim işte...başka birşey bekliyorsan sana şöyle söyleyim ikiside terörist... :)

beklediğin cevabı aldınmı?

Konuya dönersek terörist teröristen yana olacak elbet.

Gercek terörüstler, PKK disindakiler yani, Catli ve Yesil'ler, ama onlar devletin kendi terörüstü olduklari icin iyi olarak lanse ediliyorlar. Türkiye'ye 1970 lerden sonra Deniz Gezmis ve arkadaslari gibi yurtsever ve vatanseverler gelmemeistir. Bunu böyle bilelim. Yakinda onlarin degerlerini cok iyi anlayacagiz ama insallah is isten gecmis olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis olayini,iyi incelemek gerekir,günün sartlari,yasalar,algilamalar ve de siyaset acisindan bakmaliyiz konuya.

Deniz Gezmis neyin savasini veriyordu?

Bagimsiz bir Türkiye savasi..

Kime karsi,veriyordu bu savasi?

Amerikan emperyalizmine ve onun isbirlikci iktidarina karsi..

Bugün Ergenekon cetesi diye toparlanip iceri atilanlarla Deniz Gezmis arasindaki tek fark Deniz Gezmis'in ögrenci olmasi bugünkülerin ise farkli konumlari olmasidir,ortak yanlari ise hepsinin Amerikan karsiti olmalari ve tam bagimsiz bir Türkiye istemeleridir.Ergenekon zanlilari hakkinda ileri sürülen iddialarin hicbiri dogru degildir,bu tamamen düzmece bir hikayedir.Dün Deniz Gezmis ve arkadsslari nasil elimine edildiler ve haytlari ile ödedilerse ERGENEKON ZANLILARIDA ayni sekilde elimine edilip icerde suclu gibi tutulmaktadirlar.Basbakanin her defasinda bu konuya vurgu yapmasi ise onun telasindan ve foyalarin meydan cikacagi endisesindendir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis olayini,iyi incelemek gerekir,günün sartlari,yasalar,algilamalar ve de siyaset acisindan bakmaliyiz konuya.

Bugün Ergenekon cetesi diye toparlanip iceri atilanlarla Deniz Gezmis arasindaki tek fark Deniz Gezmis'in ögrenci olmasi bugünkülerin ise farkli konumlari olmasidir,ortak yanlari ise hepsinin Amerikan karsiti olmalari ve tam bagimsiz bir Türkiye istemeleridir.Ergenekon zanlilari hakkinda ileri sürülen iddialarin hicbiri dogru degildir,bu tamamen düzmece bir hikayedir.Dün Deniz Gezmis ve arkadsslari nasil elimine edildiler ve haytlari ile ödedilerse ERGENEKON ZANLILARIDA ayni sekilde elimine edilip icerde suclu gibi tutulmaktadirlar.Basbakanin her defasinda bu konuya vurgu yapmasi ise onun telasindan ve foyalarin meydan cikacagi endisesindendir.

saygilarla

Lütfen kiyaslamayi yaparken dogru yapalim. Deniz Gezmis Ergenekoncular gibi derindevlet ile ortaklasa calismiyordu. Deniz Gezmis Ergenekoncular gibi Kürt, Ermeni ve diger azinliklarin düsmanligini yapmiyordu. En önemliside Deniz Gezmis Emperyalistlere karsi söyde degil özde savas veriyordu ve faili mechul cinayet yapanlarla el SIKISMIYORDU.

Daha neler duyacagiz, Deniz Gezmis'i mezarinda bile rahat birakmayacakmiyiz. Dün asarken vatanhainiydi, simdi en büyük Atatürkcü yaptik. Resmen dalga geciliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen kiyaslamayi yaparken dogru yapalim. Deniz Gezmis Ergenekoncular gibi derindevlet ile ortaklasa calismiyordu. Deniz Gezmis Ergenekoncular gibi Kürt, Ermeni ve diger azinliklarin düsmanligini yapmiyordu. En önemliside Deniz Gezmis Emperyalistlere karsi söyde degil özde savas veriyordu ve faili mechul cinayet yapanlarla el SIKISMIYORDU.

Daha neler duyacagiz, Deniz Gezmis'i mezarinda bile rahat birakmayacakmiyiz. Dün asarken vatanhainiydi, simdi en büyük Atatürkcü yaptik. Resmen dalga geciliyor.

bence olaylara duygularınla yaklaşıyorsun birazda fanatiklik var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sizin kafanızda bugün bu forumda olmayan hayali bir düşman var, karşınızdakileri hep onunla özdeşleştiriyorsunuz. Karşı tarafın demek istediklerini o zihniyete mal etmeye çalışıyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence olaylara duygularınla yaklaşıyorsun birazda fanatiklik var

????

Yorumumun hangi satirlari duygusal ve fanatikligin bir ifadesi? Neye dayanarak bu tesbitinizi yapiyorsunuz?

Duygularla yaklisiyorum dediginiz yorumu ben bir baska yorumcunun yazisina karsilik cevap niteliginde yazdim. Umarim cevap verdigim arkadasin yorumunu da okuduktan sonra bu tesbitinizi yapmissinizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sizin kafanızda bugün bu forumda olmayan hayali bir düşman var, karşınızdakileri hep onunla özdeşleştiriyorsunuz. Karşı tarafın demek istediklerini o zihniyete mal etmeye çalışıyorsunuz.

Eger tesbitiniz dogruysa, hayali düsman üretmeyi bizlere yillardan beri devlet erkanimiz ögrettigi icindir. Forum basliklarini takip ederseniz hangi hayali düsmanlarin ve senaryolarin üretildigini görürsünüz, benimkisi onlarin yaninda bir hic sayilir. Arastirmalarinizi birazda o yönlere kaydirin lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon diye bir örgüt yoktur olmamistir,Ergenekon adini Emniyet takmistir.Önce bu dogrudan baslayalim.Ergenekon adi altinda bir örgüt yaratip sonra Atatürkcü ve Laik Türkiye sevdalilarini cete üyesi diye tutuklayan ve buna sevinen zihniyet ayni zihniyettir yani Atatürkcü Laik Türkiye Cumhuriyeti karsitlari.

Deniz Gezmis eger hayatta olsaydi o da Ergenekoncu diye tutuklanacakti bundan kimsenin süphesi olmasin.Senaryolarla biryerlere varilmiyor.Kimdir tutuklayanlar önce onu bir inceleyin.Bu ülkeyi kuranlara,Istiklal savasi verenlere küfreden bir isim varmi tutuklananlarin arasinda,yoktur,olamaz da cünkü amac onlar degil amac Atatürkcülerin temizlenmesidir.Birtakim tatlisi devrimcileri ise hala neye sevindiklerinin nedenini bilmiyorlar.Deniz Gezmis'i savunayim diye onu inkar ettiginin farkinda bile degiller.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis eger hayatta olsaydi o da Ergenekoncu diye tutuklanacakti bundan kimsenin süphesi olmasin.

Erbakan hocada benzeri atiflarda bulunarak Atatürk yasaydi oda Refah partisinden olurdu misali. Ihtimali sifirin altinda olan bir iddaayi bile sarf etmek konuyu ne kadar hayalperestlikle yaklastigimizin bir izahidir.

Taniyoruz Ergenekon saniklarinin nasil Atatürk ve laik Türkiye savdali olduklarini, mesela Kerincsiz, Ibrahim Sahin, tüm Susurluk saniklari, Perincek, Yalcin Kücük, .......

Bunlar Atatürkcü ise ben Atatürk karsiti olurum daha iyidir. Bunlar laik ise ben anti-laik olurum daha iyi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Politika arkadaşım lütfen yani !başka benzetme bulamadınızmı?

Ergenekon davası 3-5 suçludan ibarettir , belki yüzlerce suçsuz insan sorgulandı,fişlendi.

Bunların bir çoğu terörle mücadele etmiş insanlardır.

Deniz gezmişin yoldaşı Yaşar kaya bugün hangi konumda olduklarını ve olacaklarını göstermektedir.

Bu insanlar deniz gezmişler gibi rusyanın desteğini almamışlardır,ruslardan aldıkları silahlarla Filistine gidip gerilla eğitimi alarak kendi askeriyle polisiyle çatışmaya girmemiştir.

Bu insanlar denizler gibi ******* deyip ruslara çanak tutmaıştır.

Yani bu benzetmeyi başkası yapsaydı anlaya bilirdim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

????

Yorumumun hangi satirlari duygusal ve fanatikligin bir ifadesi? Neye dayanarak bu tesbitinizi yapiyorsunuz?

Duygularla yaklisiyorum dediginiz yorumu ben bir baska yorumcunun yazisina karsilik cevap niteliginde yazdim. Umarim cevap verdigim arkadasin yorumunu da okuduktan sonra bu tesbitinizi yapmissinizdir.

genel manada bu konu üzerinde yazılan her yorumunuzda Deniz gezmişten hep övgüyle bahsediyor toz kondurmuyorsunuz hataları yanlışları olduğunu söylendiğinde de savunamaya geçiyorsun adam sanki ilahmış gibi.Direk bir cümleni baz almadım genel bir çerceden ben bu anlamı çıkardım.Sen "hayır ben bu şekilde değilim" diyebilirsin hatta kabul etmeyedebilirsin ama dışardan bana bıraktığın yorumlarının bıraktığı izlenim o bu benim görüşüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendini 'ülkücü militan' diye pazarlayan ağır ağbi

.

.

.

Ben kendi düşüncemi yazmıştım,ülkücülerin cevabını ise Sn i.k.kumbasar cevap vermiş.

Ülkücü,solcu,sagci degilde insan olamayanlarin ne olursa olsun yasadiklari süre icersinde bir sekilde ne olduklarini saklayamamalari,Mümtazer Türköne veya Taha Akyol gibi,hep güclünün yaninda olmalari onlarin karakter yapilarinin ne oldugunu anlatmaya yeterlidir.Dün solcudur bugün döner sagci olur,dün sagcidir bugün döner solcu olu.*****

Yukarda ki yazinin altina imzami atarim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

genel manada bu konu üzerinde yazılan her yorumunuzda Deniz gezmişten hep övgüyle bahsediyor toz kondurmuyorsunuz hataları yanlışları olduğunu söylendiğinde de savunamaya geçiyorsun adam sanki ilahmış gibi.Direk bir cümleni baz almadım genel bir çerceden ben bu anlamı çıkardım.Sen "hayır ben bu şekilde değilim" diyebilirsin hatta kabul etmeyedebilirsin ama dışardan bana bıraktığın yorumlarının bıraktığı izlenim o bu benim görüşüm

Konuya sizin bakis acinizdan bakarsak sizin ve bazi arkadaslar icinde Atatürk konusunda aynen sizin söylediginizi söyleyebiliriz.

"Yorumunuz duygusal ve fanatikligin bir ifadesi!!!"

Benim görüsüme göre öyle degil, sadece sizin bakis aciniza göre baska bir örnek verdimki, sizde iyi düsünün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Politika arkadaşım lütfen yani !başka benzetme bulamadınızmı?

Ergenekon davası 3-5 suçludan ibarettir , belki yüzlerce suçsuz insan sorgulandı,fişlendi.

Bunların bir çoğu terörle mücadele etmiş insanlardır.

Deniz gezmişin yoldaşı Yaşar kaya bugün hangi konumda olduklarını ve olacaklarını göstermektedir.

Bu insanlar deniz gezmişler gibi rusyanın desteğini almamışlardır,ruslardan aldıkları silahlarla Filistine gidip gerilla eğitimi alarak kendi askeriyle polisiyle çatışmaya girmemiştir.

Bu insanlar denizler gibi ******* deyip ruslara çanak tutmaıştır.

Yani bu benzetmeyi başkası yapsaydı anlaya bilirdim!

Tesbitlerinizi hayranlikla okuyorum. Ama cok savundugunuz Ergenekon davasinda neden Dogu Perincek ve Yalcin Kücük hakkinda bir tesbitte bulunmuyorsunuz gercekten cok merak ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.