Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce Deniz GEZMİS Neden idam edildi?

dersimkalan

Önerilen İletiler

Konuya sizin bakis acinizdan bakarsak sizin ve bazi arkadaslar icinde Atatürk konusunda aynen sizin söylediginizi söyleyebiliriz.

"Yorumunuz duygusal ve fanatikligin bir ifadesi!!!"

Benim görüsüme göre öyle degil, sadece sizin bakis aciniza göre baska bir örnek verdimki, sizde iyi düsünün.

Atatürkle ilgili fanatikliği kabul ederim bundan da gurur duyarım ama sen bu konu dahilinde Atatürkçülüğü bağdaştıramassın.O zaman sen Deniz Gezmişle Atatürk'ü bir tutuyorsun demektir.Bu yanlış bir yaklaşımdır.Yada sen Atatürkçülükten rahatsız olan birisin demektir.BUrdan da Atatürkçü olmadığın onu sevmediğin anlamına kadar pay çıkar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürkle ilgili fanatikliği kabul ederim bundan da gurur duyarım ama sen bu konu dahilinde Atatürkçülüğü bağdaştıramassın.O zaman sen Deniz Gezmişle Atatürk'ü bir tutuyorsun demektir.Bu yanlış bir yaklaşımdır.Yada sen Atatürkçülükten rahatsız olan birisin demektir.BUrdan da Atatürkçü olmadığın onu sevmediğin anlamına kadar pay çıkar.

Eger isin icerisinde duygusallik ve fanatiklik varsa bu bana göre Atatürk icinde gecerli Deniz Gezmis icinde veya baska birisi icinde gecerli. Benim kimden rahatasiz oldugumu saklamadan diyecek kadar cesurum, o yüzden su anlam cikar bu anlam cikar beni fazla ilgilendirmiyor. Siz bana yazmis oldugunuz yorumda konulara duygusal ve fanatik acidan baktigimi ve bu anlamda gercekleri göremedigimi ifade ettiniz. Yani aynisi baska bir fanatiklik icinde gecerlidir diye konuya aciklik getirmeye calistik. Bizler burada hangi liderin veya sahsin kimden daha üstünlügünü ve o üstünlüge göre fanatiklik yapilabilir tartismasi yapmiyoruz. Genel anlamda fanatiklik yanlis ise, bunu bana söyleyenin de kendi fanatikligine bakmasi gerekir. Aksi taktirde baskasini fanatik demeye hakki olmaz diye düsünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesbitlerinizi hayranlikla okuyorum. Ama cok savundugunuz Ergenekon davasinda neden Dogu Perincek ve Yalcin Kücük hakkinda bir tesbitte bulunmuyorsunuz gercekten cok merak ediyorum.

Teşekkürler Sn dünyahepimizin ,bir de şu ön yargılarınız olmasa daha iyi olacak benim doğu perinçek ve yalçın küçük hakkındaki görüşlerimi yazmıştım sanırım okumadnız.

Yalçın küçük ve doğu perinçek ne olduğunu öğrenmek için fazla uzağa gitmeye gerek yok.ne oldukları kim oldukları kime hizmet ettikleri ortada,onları savunanda yok.

Dün azılı marksist-leninist olan perinçek bugün bir numaralı Atatürkçü olmuş ve yıllardan beri siyasetin içinde olan bu adam pkk ziyaretinde ise gazeteci sıfatıyla gittiğini söylüyor ne alakası varsa gazetecilikle!

Gerçi bunların ilişkileri terörist öcalan yakalandığında perinçek hakkındaki görüşme ve ilişkilerini anlatmıştı,o yıllarda gazete haberlerine bile konu olmuştu.

Fakat bunlarla beraber suçlu olduğuna inamadığım kemal kerinçsiz-fuat turgut-a.kerim kırca-ibrahim şahin-Levent göktaş gibileri ise suçlarının terörle mücadele olduğuna inanıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eger isin icerisinde duygusallik ve fanatiklik varsa bu bana göre Atatürk icinde gecerli Deniz Gezmis icinde veya baska birisi icinde gecerli. Benim kimden rahatasiz oldugumu saklamadan diyecek kadar cesurum, o yüzden su anlam cikar bu anlam cikar beni fazla ilgilendirmiyor. Siz bana yazmis oldugunuz yorumda konulara duygusal ve fanatik acidan baktigimi ve bu anlamda gercekleri göremedigimi ifade ettiniz. Yani aynisi baska bir fanatiklik icinde gecerlidir diye konuya aciklik getirmeye calistik. Bizler burada hangi liderin veya sahsin kimden daha üstünlügünü ve o üstünlüge göre fanatiklik yapilabilir tartismasi yapmiyoruz. Genel anlamda fanatiklik yanlis ise, bunu bana söyleyenin de kendi fanatikligine bakmasi gerekir. Aksi taktirde baskasini fanatik demeye hakki olmaz diye düsünüyorum.

birincisi Deniz Gezmiş bir lider değildir.Bir olayın içerisindeki kilit isimdir.Lider olarak görebileceğim biride değildir bana bir şey vermemiştir.DAvaasında haklı olduğu yerler çoktur ama haksız olduğu noktalarda çoktur fakat değil davası yani adam sırf bağımsız Türkiye dedi diyerek gene Atatürk ile bir tutmam.Bu nasıl ki küba halkınnın kendisine che yi örnek almaası toz kondurmamasıdır benim yaptığımda bir Türk olarak Atatürk'e toz kondurmamaktır.YEri geldimi Atatürktede oluşabilmiş hatalar meydana gelmiştir ama bunları veryansın eder açıklarsanız o insannın aleyhinde propaganda yapan insanların önüne zihniyet olarak tamamen zıt olduğu kişilerin önüne kadavra atmış olursunuz.Benim fanatikliğim bundan ibarettir.Forumdaki diğer konularada bir bakarsan benim fanatikliğimin olmadığını görürsün aksine olaylara tamamen objektif bakan ve somut örnekleri veren biriyimdir

Deniz gezmiş standdardında birini örnek verin dengeleştireyim ama kalkıpta Deniz GEzmiş le Atatürk'Übağdaştırarak yola çıkarsan kanımca hata yaparsın çünkü biri elma biri armut.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Sn dünyahepimizin ,bir de şu ön yargılarınız olmasa daha iyi olacak benim doğu perinçek ve yalçın küçük hakkındaki görüşlerimi yazmıştım sanırım okumadnız.

Yalçın küçük ve doğu perinçek ne olduğunu öğrenmek için fazla uzağa gitmeye gerek yok.ne oldukları kim oldukları kime hizmet ettikleri ortada,onları savunanda yok.

Dün azılı marksist-leninist olan perinçek bugün bir numaralı Atatürkçü olmuş ve yıllardan beri siyasetin içinde olan bu adam pkk ziyaretinde ise gazeteci sıfatıyla gittiğini söylüyor ne alakası varsa gazetecilikle!

Gerçi bunların ilişkileri terörist öcalan yakalandığında perinçek hakkındaki görüşme ve ilişkilerini anlatmıştı,o yıllarda gazete haberlerine bile konu olmuştu.

Fakat bunlarla beraber suçlu olduğuna inamadığım kemal kerinçsiz-fuat turgut-a.kerim kırca-ibrahim şahin-Levent göktaş gibileri ise suçlarının terörle mücadele olduğuna inanıyorum.

Bu saymis oldugunuz isimlerin tümü sizin varligini bule kabul etmediginiz Ergenekon cetesi davasindan tutuklandiler ve yargilaniyorlar, Yalcin Kücük disardan yargilaniyor su an, yani bunlar ayni yolun yolcusu. Terörle mücadeleden Türkiye'de kimse yargilanmasi ve yargilanmazda, sizin söylemleriniz sadece duygusal ve siyasi yaklasim bu sahislar hakkindaki gäörüsünüz. O sahislar terörle mücadele anlaminda sadece kendi siyasi düsünceleri ve sahsi cikarlari dogrultusunda kendilerine verilmis yetkileri kötüye kullanmaktan yargilaniyorlar. Iyi incelerseniz o savundugunuz sahislar aslinda hukuk kurallarini hice sayan, fasizan ve irkci düsünceye sahip olanlardir. Rus mafyasina para verseniz onlarda Ibrahim sahin'ler gibi ülkemizde teröre karsi mücadele ederler ve Ibrahim Sahin'ler gibileride Rusya'da evya baska bir ülkede para karsiligi ayni görevi üstlenirler. Yani onlar ülkemiz ve halkimiz icin degil aynen Rus mafyasi gibi sadece kendi sahsi cikarlari ve fasizan siyasi düsünceleri icin yapmislardir.

Kimin ön yargili oldugu ise ülkemizdeki irkci ve fasizan eylimleri desteklemesinden belli derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edildiği davanın savcısı Baki Tuğ, trafik kazası geçirdi

12 Mart döneminin ünlü savcısı Baki Tuğ kaza geçirdi. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Tuğ, komada, ölümle pençeleşiyor.

Baki Tuğ, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın yargılandığı ve idam cezası aldığı 1971'deki Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı 1 nolu Mahkemesi'nin savcısıydı.

Tuğ, 1991-1995 yıllarında DYP Ankara miletvekilliği yaptı. 1995'te Tansu Çiller'in güvenoyu alamayan azınlık hükümetinde kısa bir süre devlet bakanlığı görevi aldı.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 yıl sonra...

Sırf bu tartışmaya katılmak için yazıyorum...Affedersiniz ruslar ve çinliler bizi katletmek istemio ha?

Bi kere yüzyılalrdır Türkleri katletmek isteyen iki devlet vardır.Bunlar Çin ve Rusya. o ben sosyalistim fln die geçinenleride gördük Stalini kendine rehber lider görüyorlar.ama bilmiolarki o gürcü kökenli asyadan avrupaya neler yaptı.doğu almanya stalinin altnda ezilirken türkler güle oynaya bağımsızlık marşımı söylüyordu? hayır almanlar görünen nokta bi de türkler var.kimsenin görmediği görmek istemediği.kazakistandan azerbaycana kadar orta asyada herşey yasaktı.dinleri yasktı.dillerini konuşmak yasaktı.stalin hakkında hiç bişey söyleyemezsin.o stalin varya ülkesinin bağımsızlı için savaşan milliyetçileri zindanlara atar sonrada onları öldürüp bedenini kaybeden **** tekidir.mesela Mağcan Cumabayev (Cumabayoğlu) milliyetçi bir yazardır.stalin onu zindana attırmıştır.o dönemde Türkiyede kurtuluş savaşı vermektedir.Ve zindanda kendi durumunu bi anda kenara atar.Benim uzaklarda ki kardeşim bağımsızlığı için savaşıyor düşüncesiyle şu şiiri yazmıştır:

UZAKTAKİ KARDEŞİME

Uzakta ağır azap çeken kardeşim!

Solmuş lâleler gibi kuruyan kardeşim

Etrafını sarmış düşman ortasında

Göl gibi gözyaşı döken kardeşim!

Önünü ağır kaygı örtmüş kardeşim!

Ömrünce yaddan cefa görmüş kardeşim!

Hor bakan, yüreği taş, kötü düşman

Diri diri derini soymuş kardeşim!

Ey pirim! Değil miydi Altın Altay

Anamız bizim? Bizlerse birer tay,

Bağrında yürümedik mi serâzat

Yüzümüz değil miydi ışık saçan ay?

Alaca altın aşık atışmadık mı?

Tepişip bir döşekte yatışmadık mı?

Anamız olan Altay'ın ak sütünden

Beraber emip, beraber tadışmadık mı?

Akmadı mı bizim için dupduru bulak,

Şarıldayıp şarıl şarıl dağdan inerek,

Hazırdı uçan kuş, kopan yel gibi

Dilesek bir bir atlar, tıpkı burak!

Altay'ın altın günü nazlanarak

Gelende, sen pars gibi bir er olarak,

Akdeniz, Karadeniz ötelerine

Kardeşim, gittin beni bırakarak!

Ben kaldım yavru balaban, kanat açamam,

Uçsam diye davransam bir türlü uçamam,

Yön bulduran, yol gösteren can kalmadı;

Yavuz düşman koyar mı şimdi beni vurmadan?

Kurşunlar genç yüreğime saplandı,

Günahsız taze kanım su gibi aktı,

Kansız kalıp, kuruyup bayıldım,

Karanlık hapse sıkıca kapattı.

Görmüyorum gece gezdiğimiz ovayı,

Gündüz güneşi, gece gümüş nurlu ayı,

Nazlı nazlı ipek kundaklara sarmalayıp

Bizi büyüten altın anam Altay'ı!

Ey pirim! Ayrıldık mı ulu bütünden?

Dağılıp yılmayan yağan oklardan

Türk'ün pars gibi yüreği varken

Korkak kul mu olduk düşmandan sinen.

Kudretli olmak isteyen Türk'ün canı

Gerçekten hasta mı, bitti mi hali?

Yürekteki ateş söndü mü, kurudu mu?

Damarında kaynayan atalar kanı?

Kardeşim! Sen o yanda, ben bu yanda

Kaygıdan kan yutuyoruz, bizim adımıza

Lâyık mı kul olup durmak? gel gidelim

Altay'a atadan miras Altın tahta.

Mağcan Cumabay

Mağcan Cumabayev'in mezarı yok çünkü stalinci düşünce yapısı onun ölüsünü kaybetti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Dateqirl, emperyalizmi emperyalizm bilen, her türlüsüne karşı ve uyanık olan, Amerikan, Çin, Rus, Avrupan diye ayırmayan, birine karşı çıkıp birini sevimli göstermeye çalışmayan, ulusal bilinci hepsinin, tüm yabancı ideolojilerin üstünde tutan bilinçli insanlara selam olsun. Sizi de bu bilinçteki mesajınızdan dolayı saygı ile selamlıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 yıl sonra...

Üç fidandılar... Devlet 25 yaşında aldı canlarını. İdealleri ise 50 yıldır yaşıyor

Tam 48 yıl önce bugün idam edilmişlerdi. Davalarındaki doğruluk, davranışlarındaki samimiyet, inançlarındaki güç, yok edilemeyen bir irade olarak bugün de yaşamaya devam ediyor.

kapak_184454.jpg

Devamını buradan okuyabilirsiniz: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/uc-fidandilar-devlet-25-yasinda-aldi-canlarini-idealleri-ise-50-yildir-yasiyor-1737070

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.