Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kuran kendini yalanlıyor(ilahi değilim ben insan yazmasıyım!)

doçent

Önerilen İletiler

Kur'an'ın her ayeti bir yanlışlığın delilidir ve her biri Kur'an'ın kendisini yalanlaması veya elevermesidir. Bu metinlere Tanrı sözü demek Tanrı'ya hakarettir. 6237 ayetten/mucizeden İki örnek verip

.

.

.

Küfürleşme vardır ve Muhammed küfüre laf yetiştirmektedir. Buradaki küfürden kasıt inkar değildir. Kollu börekli atışma söz konusu ve bu da ayettir diye kaydedilmiştir. Günümüzde bu ayet okunduğunda mümin Araplar ağlamayı bırakmakta sağa sola bakınarak duymamazlıktan gelmekte; ama Arapça bilmeyen müminler höyküre höyküre ağlamaya devam etmektedirler. Bu manzaraya tanık oldum.

Sizin örnek verdiğiniz 1. ayet Hz.Musa zamanındaki bir olayı anlatır. 2. ayet ise tamamen kız çocuklarının kurban edilmesi ve hakir görülmesine ilişkindir. Kur'an buna atıf yapmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

turkce konustugum kelimeleri azerice de duyunca turkce konusmus olmuyormuyum....kırgızca da duysam turkce olmuyor mu....ibranice arapca aramice sami dil ailesindendir...ortak kelimelerin olmasi normal... bu durumda kurani sen yalanlamis oluyosun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şeytanlasmıs insanlarin serrhnden Allah c.c sığınıyorum

Kur'an'nı Kerim Allah'ın kelamıdır. indirildiği tarihten bu yana tek bir harekesi bile değişmemiştir değiştirilemez elinizde ki Kur'an'ı yazın çizin kendi kafanıza göre hatta bu yazdığınız yazıları matbaa da basın kuran diye yayın sonuç ne olacak biliyormusunuz Kur'an'i Kerim'in tek harekesi bile değısmeyecek yalnış olanlar hemen ortaya çıkacak cunku Allah Kurani kiyamete kadar koruyacaktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sarıgül evet belli araştırmacı *******.

Yazdıklarınızın uzun süreli birikimizin sonucunda oluştuğu belli.kötü niyetli olduğunuz da düşünmüyorum yalnız sadece İslam eleştirisi yapmak için Allah'ın arapça indirdiğini söylediği kuran içinden çekip çıkarttığınız birkaç yada onlarca hatta yüzlerce Arapça kökenli dışında kelimeler nedeniyle Kuran dolayısıyla Allah yoktur demiş olmanız açıkçası bana gülünç geldi.

Bunu bir örnekle sabitleyelim:

Mehmetakifersoy Türk dilinde İstiklal marşını yazıyor. Daha sonra bu marşın içindeki birkaç Arapça ve Farsça kelime yüzünden marşın Türk dilinde yazılmadığı, yani Türkçe olmadığı iddia edilebilir mi? İddaa edilirse de Bu idda gülünç olmaz mı?
Mehmet akif ben bu marşı Türkçe yazdım dediğinde hayır senin marşın Türkçe falan değil elbette yalan söylüyorsun diyebilir miyiz?

Eleştirinizi anlıyorum Sarıgül yalnız sizin gibi donanımlı insanların bu dinden Soğumasını dini yaşayanların yanlışları yüzünden olduğunu düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
Misafir sen cehennemdesin

Kuranı inkar etmek kendini inkar etmektir küfürdür. ALLAH KAİNATA İNSANA  DÜZEN VE İNTİZAM VERMİŞTİR  OLASILIK HESAPLAMALARINA OLANAK BIRAKMAMIŞTIR  VÜCUDUN İNSAN KAFAN MAYMUN KAFASIMI  YOKSA KAFAN ÖKÜZ KAFASI  VÜCUDUN KAZERE  EŞŞEK VÜCUDLUMU  SENİN  BACAKLARINDA   YEDEK DAMARLAR YOKMU  KUŞLARIN BİLE BEYNİ VAR  HER SABAH ALLAHI ZİKREDERLER ; KAŞIN  GÖZÜN  BACAKLARINDAMI  KULAĞIN ARKANDAMI  VE SEN  YEDİĞİN ŞEYLERİ  AĞZINDAN MI ATIYORSUN    VE HARUKALEDE NİZAM   VE GÜÇ VE KUDRET SAHİBİ ALLAH SENİN GİBİ CAHİLLERE  DEMİŞ Kİ   .     VE Kİ ALLAH KURANIN KORUYUCUSU BENİM DEMİŞ  NOKTASI BİLE DEĞİŞTİRELEMEZ ...    

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

merhaba arkadaşlar

.

.

.

"Tanrı" ve "şeytan" krallıklarında önemli yerleri olan ve değişik konuları içeren başka sözcüklerden de örnekler sıralandı ve bunların da Kur'an'da. geçen önemli sözcükler oldukları halde "Arapça olmadıkları" belirtildi. Bu konularda, gerçeği bir de "sözcüklerin dilinden öğrenmek isteyen herkes, yeterince durup düşünmek zorunda bunlar üzerinde.

Cevab-ı ******* -üs sukut kaidesince bu zata cevap yazmak zaiddir. Ancak bu gibi insanlarin arkasında safdil kişiler olması ihtimaline binaen deriz ki DİL (Linguistik) denilen şey saf su değildir. Tüm kültürler birbiri ile alışveriş içinde tekamül ederek gelişirler. Şimdi ben bu cevabı TÜRKÇE yazdım desem bu arkadaşın mantığına göre kendi kendimi yalanlamış mı olurum. Benim cevabımda en az 15 - 20 tane diğer kültürlerden dilimize dahil olmuş kelime bulabilirsiniz. Bu şekilde kelimelere takılacağına Kainata bak. Kur'an da Allah,Güneşi, ayı, yıldızları, galaksileri ben yarattım, milyonlarca senedir de ben yandırıyorum, çarpışmadan döndürüyorum, insanı rahimlerde bir su damlasından, kan pıhtısına, oradan bir çiğnemlik ete, sonrada mükemmel bir insan şekline ben getiriyorum diyor. Meydan okuyor, bunları yapacak varsa, veya bu iddiada olan varsa çıksın karşıma diyor. Kainatta eğer iki İlah olsa idi mutlaka fesad çıkardı. Gözlerini bir çevir bak, kainatta bir eksik, boşluk, karışıklık görecek misin diyor. İbraniceye, süryaniceye, ermeniceye kafanı takacağına biraz tefekkür et, doğruyu bulursun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Okudukça üzüldüğüm bir çok saçma sapan yorumlar mevcut.

İnancı olmayan kişilere diyecek çok şey var aslında kalkın etrafıniza bedeninize bir bakın.Herşey kendiliğinden oldu saçmalığı yada bir kanıt arayışı! !

Gelelim Yahudi ve Hristiyanlara , sizin İsa öldükten 200 yil sonra yazılan incilinizde bile incilin anlamida (Mujde) Hz.Muhammed (s.à. v) geleceği ifade edilir Kurandan Önce olan tüm İncil zehir Tevrat vs.Şimdi gelelim Kuran arapça değil şuydu buydu detaya girdikce annenin babanın gerçek annen baban olup olmadığını bilemezsin.Hz.Muhammed (s.à. v) Tek başına çıkacak insanların geçim kaynaklarını yalanlayacak, onları yok edecek , o döneme kafa tutacak , ben peygamberimiz diyecek ve Peygamberimizi kimse olduremeyecek , güçleri yetmiş olsa öldürürler di.Kuran günümüze bile ışık tutan kutsal bir kitabdır.Siz yahudi ve Hristiyanlara diyecek bir sözüm var.Kendi kitabinizi dininizi inkar ediyorsunuz.

Elhamdülillah Müslüman im Şükür olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Bu yazıyı yazan biraz filolojisi baksın. Sami dillerini bir araştırsın. Bir de kelime alışverişi yapmamış herhangi bir dil göstersin. Sonra da kendisinin Türkçe konuşmadığını söylesin. Öyle ya bir sürü yabancı kelime var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Arkadaşlar ,bence öyle bir post paylaşmadan önce biraz tarihi okuyun siz diyorsunuzki kurani kerim arapça değil aramice yada ibranci olduğu

ben bi soru soracam araplar kimden gelmişler bide ibrabniler ne zaman

geldi .

araplar iki türü var

1:asıl araplar

2:araplaşan araplar

asıl araplar hz nuh'tan gelmişler sam sonra irem sonra ad kevmi

araplaşan araplar hz ismailden gelmişler bide hz ismail aramice biliyordu çünkü hz ibrehim irakta yaşiyormuş ,o yüzden arapçada aramice kelimeler var ,tarihçiler ismail arapçasi diyorlar .

allah diyorki arapça olarak indirdik

ama kur'an suudiarabistanlilarin arapçasina göra indirildi

yani ismail arapçasina göra indirildi

şu an şu söylediğiniz kelimeler arapça sayılır çünkü hz ismail yeni bir dil yaratmış

bu dil hem aramice hem de eski arapça "ad ve hz salih arapçası"

....teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

tamam beliki konu biraz sapmış ana konuyu kısaca anlatıyım KURAN arapçdır ne aramice ne ibranice deyildir benzer kelimeler ise sadece o dilden geçmiş bir kelimedir şimdir örneyin televizyon hangi dilden bize geçmiş fransızcadan yada daha basit olarak ima ve umi olarak ima anne umi anne 2 side aynı manada birisi ibraniceden arapçaya geçmiş ama bu kelime ibranicedir diyemeyiz çünkü o dilden alınan kelimeyi insanlar kendi dilerine uygular yani neden araplar umi ye ima demiyorda umi diyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
On ‎10‎/‎12‎/‎2008 at 23:46, doçent dedi:

merhaba arkadaşlar

kuran isimli kitabın en çok zikredilen kelimelerinin araştırılması yapıldı

ve bakın kuran nasılda kendisini yalanladı

.

.

.

"Tanrı" ve "şeytan" krallıklarında önemli yerleri olan ve değişik konuları içeren başka sözcüklerden de örnekler sıralandı ve bunların da Kur'an'da. geçen önemli sözcükler oldukları halde "Arapça olmadıkları" belirtildi. Bu konularda, gerçeği bir de "sözcüklerin dilinden öğrenmek isteyen herkes, yeterince durup düşünmek zorunda bunlar üzerinde.

Kur'an'da Aramice, Süryanice ve ya İbranice'de olan bazı kelimelere benzer kelimelerin olmuş olması onun insan yazması olduğunu gösterir gibi bir akıl yürütme olabilir mi. Bu saçma ve art niyetli söz daha ilk kelimede sahibinin itikadını gösteriyor. itikadı bir tarafa bırakalım Arapça, Aramice, Süryanice ve İbranice gibi diller Sami dil ailesinde bulunmaktadır. üstelik bu dili konuşan milletler aynı coğrafyalarda yaşamışlardır. bunların birbirinden etkilenmesi kadar doğal bir şey olabilir mi. bu gün dünyadaki dillere bakın, türkçeye bakın hangisi arı kalabilmiş. sayılan kelimelerin Süryaniceden veya Aramiceden 'bozma' veya 'alınmış olabileceği' gibi kelimeler kullanılmış, peki ya bu kelimeler Arapçadan alınmışsa. tersinin olmadığını nerden biliyorsun. üstelik bu dillerin hiçbiri arapça kadar geniş be yaygın değil. 

Bir diğer husus Kur'an'da pek çok ayette geçtiği üzre Allah Kur'an'ı, insanlar anlasınlar diye açık bir Arapça ile göndermiştir yani o dönemde yaşayan insanların kullandığı Arapça ile indirilmiştir. o dönemde insanlar Firdevs'i Cebrail'i Adem'i biliyorlarsa Allah'ın indirdiği ayetlerde bunların olması normal değil mi. Allah yarattığını bilmez mi. Onun, velev ki kökü Arapça olmayan bir kelime indirmesinde nasıl bir sakınca var. Bu tezden yola çıkarak Kuran'ı Peygamber yazdı sonucu çıkarmak bir akıl tutulmasıdır, cahillikltir, artniyettir, inkar etmek için bulduğu en ufak bir şeye yapışmaktan başka bir şey değildir. ayrıca bu iddia oryantalistlerden (ç)alınmış bir iddiadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.