Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Meditasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

instantkarma

Önerilen İletiler

• 2 ay sonra...

Valla ben meditasyon hakkında bir kitap okumuş(mecbur kaldığım için okuduğum hayatıma giren en acayip kitap)tek birşey anlamamşıtım.

Bana göre değil,ben yemek yerken ve çizgi flm izlerlen gayet mutlu oluyorum.

Tabi komedi ve aksiyonları da es geçmeyeyim.

Canınızı sıkan insan ve durumlar olmadığı sürece,rahat ve huzurlusunuzdur.Yeter ki kendinizle ve yaşadıklarınız ile barışık olun.

Mesela ben :) yaşasın hayaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ;) yaşasın yaşamaaaaaaaaaak diyorum yine eskisi gibi ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben meditasyon hakkında bir kitap okumuş(mecbur kaldığım için okuduğum hayatıma giren en acayip kitap)tek birşey anlamamşıtım.

Bana göre değil,ben yemek yerken ve çizgi flm izlerlen gayet mutlu oluyorum.

Tabi komedi ve aksiyonları da es geçmeyeyim.

Canınızı sıkan insan ve durumlar olmadığı sürece,rahat ve huzurlusunuzdur.Yeter ki kendinizle ve yaşadıklarınız ile barışık olun.

Mesela ben :) yaşasın hayaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ;) yaşasın yaşamaaaaaaaaaak diyorum yine eskisi gibi ;)

:):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben meditasyon yapıyorum ve hatta bugunlerde daha da sık yapıyorum, hatta abartıp gun içinde 3 saate yakın zamanımı buna ayırdıgım da oluyor, boyle giderse 24 saatimi de ayıracağım cunku başka turlu rahatlayamıyorum, başka turlu affedemiyorum... Başka türlü iç huzurumu yakalayamıyorum... Eskiden sadece evde yapardım, boş vakit bulduğumda veya gece yatmadan önce... Ama şimdi yoga dersleri de almaya başladım çunku bunun benim için bir ihtiyaç haline dönüştüğüne inanıyorum. Daha iyiyim, birşeyler değişiyor biliyorum...Kabul ediyorum ve de af...

Maviciğim, hani demişsin ya "Bana göre değil,ben yemek yerken ve çizgi film izlerlen gayet mutlu oluyorum." diye doğrudur canım sana katılıyorum tabii, ben dem mutlu oluyorum bunlardan ama gun geliyor mutluluk kavramını cok uzagında yaşadığın zamanlar oluyor, gun geliyor izledigin filmden zevk almayı bırak onu anlayamayacak kadarona boş baktığın gunler.... hayata da işte böyle boş baktığın gunler... Seni mutlu eden şeyleri yapamadığın ya da yapıyorsan onların seni mutlu ettiğini hatırlayamadığın anlar geliyor canım... Yine senin dediğin gibi "canımızı sıkan insan ve durumlar" doluveriyor hayatımın taaa ortasına... işte öyle bir zamanımda meditasyon beni iç huzuruma kavuşturuyor, daha dışarıdan bakabiliyorum artık olaylara... Canım çok yandı benim, bunu söylememe bile gerek yok sen hissetmişsindir zaten yazdıklarımdan... Radya'cığım bilir, içime dolan öfkeyi... O öfkenin nasıl beni öldürdüğünü... Söylediğim birşey vardı Radyacığım hatırlıyor musun? "Önce kendimi affetmek zorundayım" diyordum....

Kendimi kabullendim, hatalarımı kabullendim, kendimi affediyorum ve herkesi, herşeyi affediyorummmmm :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir süredir meditasyon yapıyorum. Acaba bu forumda meditasyon yapan var mı? Yoksa, yapmayanlar ne düşünüyorlar? Meditasyon yapanlar deneyimlerimizi paylaşmak istermisinz?

evet arada sırada yapıyorum...

zaman ilerledıkçe,yıllar ilerledikçe beynımız yüreğimiz doluyor,gucumuz azalmaya başlıyor..

hayatın başlarında belkı kısacık bır muzık bile medıtasyon yerıne geçebılır..

ama hayat ılerledıkçe bırıkenlerı azaltmak hafıflemek için medıtasyon çok iyi oluyor..bu gereksız şeylerın dosyaların resımlerın vs..dolu olduğu bılgısayarımızı arada bır boşaltıp daha hızlı çalışmasını sağlamak gibi birşey..

ama nasılkı bılgısayarda sılsekde asıl kasada hala saklı oluyor..beyın de oyle..sanırım kasayı yoketmek gibi ancak ölünce tam unutacağız :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanıtlardan anlaşıldığına göre bazı arkadaşlar meditasyon ile uğraşmış. Sn.Sedelina ve Sn. Gloria ifade etmişler. Güzel pekela sizce meditasyon sadece rahatlamak için yapılan bir metotmudur? Bir de meditasyon deneyimi olanların duygularını paylaşmak istiyroum. Nasıl yapıyorlar neler hissediyorlar? Sorum meditasyon deneyimi olanlara, sevgiyle :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben meditasyon yapıyorum ve hatta bugunlerde daha da sık yapıyorum, hatta abartıp gun içinde 3 saate yakın zamanımı buna ayırdıgım da oluyor, boyle giderse 24 saatimi de ayıracağım cunku başka turlu rahatlayamıyorum, başka turlu affedemiyorum... Başka türlü iç huzurumu yakalayamıyorum... Eskiden sadece evde yapardım, boş vakit bulduğumda veya gece yatmadan önce... Ama şimdi yoga dersleri de almaya başladım çunku bunun benim için bir ihtiyaç haline dönüştüğüne inanıyorum. Daha iyiyim, birşeyler değişiyor biliyorum...Kabul ediyorum ve de af...

Maviciğim, hani demişsin ya "Bana göre değil,ben yemek yerken ve çizgi film izlerlen gayet mutlu oluyorum." diye doğrudur canım sana katılıyorum tabii, ben dem mutlu oluyorum bunlardan ama gun geliyor mutluluk kavramını cok uzagında yaşadığın zamanlar oluyor, gun geliyor izledigin filmden zevk almayı bırak onu anlayamayacak kadarona boş baktığın gunler.... hayata da işte böyle boş baktığın gunler... Seni mutlu eden şeyleri yapamadığın ya da yapıyorsan onların seni mutlu ettiğini hatırlayamadığın anlar geliyor canım... Yine senin dediğin gibi "canımızı sıkan insan ve durumlar" doluveriyor hayatımın taaa ortasına... işte öyle bir zamanımda meditasyon beni iç huzuruma kavuşturuyor, daha dışarıdan bakabiliyorum artık olaylara... Canım çok yandı benim, bunu söylememe bile gerek yok sen hissetmişsindir zaten yazdıklarımdan... Radya'cığım bilir, içime dolan öfkeyi... O öfkenin nasıl beni öldürdüğünü... Söylediğim birşey vardı Radyacığım hatırlıyor musun? "Önce kendimi affetmek zorundayım" diyordum....

Kendimi kabullendim, hatalarımı kabullendim, kendimi affediyorum ve herkesi, herşeyi affediyorummmmm :)

Canın çok acımış Sarı Lalem,hissediyorum bunu,anlıyorum,ortak oluyorum...ama affedilmeyecek olan kendini değil,affedilmeyecek olan yaşanmışlıklara inat kaç iç huzuruna.Lütfen kendine haksızlık etme,çok acı verme kendine.Lütfen Sarı Lalem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Medıtasyon yapanlardan degillim ben genelde birsey yapmadan rahat etmem :)

Benim meditasyonum ya Muzik olur yada yazmak... Ikiside cok yardimci oldu icimdeki savasi anlamama rahatligi ve huzurlugu bulmama....

Ama oturupta Meditasyon yapamam tarzima uymuyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanıtlardan anlaşıldığına göre bazı arkadaşlar meditasyon ile uğraşmış. Sn.Sedelina ve Sn. Gloria ifade etmişler. Güzel pekela sizce meditasyon sadece rahatlamak için yapılan bir metotmudur? Bir de meditasyon deneyimi olanların duygularını paylaşmak istiyroum. Nasıl yapıyorlar neler hissediyorlar? Sorum meditasyon deneyimi olanlara, sevgiyle :)

Ama bu şimdi nasıl anlatılır ki? Kapsamı çok geniş sorular bunlar... Meditasyonu şimdi burada tanımlamak bana gerçekten de imkansız gibi geliyor... Anlatmaya çalışıyorum, yarım saattir ugrasıyorum, yazıp yazıp siliyorum, cidden eksik kalıyor ne desem...

Aslında öncelikle şöyle bir şey yapsak, mesela siz neden bu soruları soruyorsunuz, cevaplar ne işinize yarayacaktır, Siz meditasyon yapıyor musunuz? Yapmıyorsanız yapmayı mı dusunuyorsunuz? Bu sorulara verilecek cevaplar bence daha onemlidir... Eğer ki daha önce meditasyon yapmamışsanız, hazırlıklı olun buna siz de her an başlayabilirsiniz, gördum ki aslında sizin için herşey hazır :) bir meditasyon eksik :)

Yöntemler bir değildir, bir olmadığı gibi kişisel, ruhsal gelişimlerimize, geçmişimize, fiziksel durumumuza göre farklı sonuçlar da yaşayabilirz. Benim anlatacaklarım yeterli olmayacaktır butuk ihtimalle o nedenle SAHAJA YOGA diye yazabilirsiniz google'a bir web sitesi var orayı inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra KUNDALİNİ'yi araştırabilirsiniz.

O zaman daha net konuşabiliriz bunları... Böyle anlatmam inanın çok zor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Ama bu şimdi nasıl anlatılır ki? Kapsamı çok geniş sorular bunlar... Meditasyonu şimdi burada tanımlamak bana gerçekten de imkansız gibi geliyor... Anlatmaya çalışıyorum, yarım saattir ugrasıyorum, yazıp yazıp siliyorum, cidden eksik kalıyor ne desem...

Aslında öncelikle şöyle bir şey yapsak, mesela siz neden bu soruları soruyorsunuz, cevaplar ne işinize yarayacaktır, Siz meditasyon yapıyor musunuz? Yapmıyorsanız yapmayı mı dusunuyorsunuz? Bu sorulara verilecek cevaplar bence daha onemlidir... Eğer ki daha önce meditasyon yapmamışsanız, hazırlıklı olun buna siz de her an başlayabilirsiniz, gördum ki aslında sizin için herşey hazır :) bir meditasyon eksik :)

Yöntemler bir değildir, bir olmadığı gibi kişisel, ruhsal gelişimlerimize, geçmişimize, fiziksel durumumuza göre farklı sonuçlar da yaşayabilirz. Benim anlatacaklarım yeterli olmayacaktır butuk ihtimalle o nedenle SAHAJA YOGA diye yazabilirsiniz google'a bir web sitesi var orayı inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra KUNDALİNİ'yi araştırabilirsiniz.

aklımaa cem yılmazzz geliyorr....400 euro alıyolar... sevgi??? içindee ,,, aşk ??? içinde... 400 Euro KDV si?? içindeee :D

yanii sen şimdi evde yaptığın için tamamıylee inanıyorum sana.kendi kendine uğraşan herkese inanıyorum ama para verip abuk sabuk işler yapanların güçsüz olduğunu düşünüyorum ya da madonna huzuru kaktüse oturarak buldu diye herkesin kaktüse oturması gibi (örnekk bu attım benn ihihihi oturmayın kaktüse).ama belkide benim kötüü bir düşüncem olablir bu.

medİStation

tanımı bende kalsın :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

İçten cevabınız için teşekkürler :clover: ( Cevabım biraz geç oldu ama )

Evet, ben de uzun süredir meditasyon (TM ) yapıyorum. Ama neler hissettiğimi anlatmak istiyor ve anlatamıyordum. Belki anlatabilecek birileri vardır ve deneyimlerimizi paylaşabiliriz diye düşünmüştüm.

Bir süredir meditasyon yapıyorum. Acaba bu forumda meditasyon yapan var mı? Yoksa, yapmayanlar ne düşünüyorlar? Meditasyon yapanlar deneyimlerimizi paylaşmak istermisinz?

Mesela, bende meditasyonun pratik etkileri ( sağlık, yaşam coşkusu, kalitesi, derin zevk alma ) dışında, insanı kendi içine yöneltmesi bir çeşit evrenle bütünleşme duygusu, kendi duygularının derinden farkına varma ( farkındalık, iç görü ) , iç çelişkilerin, iç çatışmaların ortadan kalkması gibi etkileri oldu. Şimdilik ifade edebildiklerim bunlar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.