Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DTP ve demokratik sistem

Taner Bayram

Önerilen İletiler

Kürtce bagimsiz bir dil degildir,ama konu bu degil.Alpnoyan arkadas Kürtce alfabe olmadigini yazmis,var veya yok ama ilk Kürtce sözlük 8.000 kelimelik ve Ruslar tarafindan hazirlanmisti.Bü sözlüge göre 8.000 Kürtce denilen sözcügün 3000 adeti Türkce,3000 adeti Farscanin degisik versiyonlari,geri kalan 2000 sözcükte Arapca ve Ermenice dahil degisik dil gruplarindan alintilanmis sözcüklerdir.

Türkcenin icindeki yabanci kelimeleri secip daha binlercesi var diyerek Türkceyle Kürtceyi kiyaslamak ise tamamen bilimden yoksun bir girisimdir.Ölü ve yasayan 7 degisik Türkce vardir bunun anlamida Türkcenin dünya dilleri arasinda en ön siralarda olmasidir.Bilim bunu böyle kabul etmektedir.Tabiiki her dil gibi Türkcede yozlastirilma ile karsi karsiyadir buda bir gercektir.

DTP demokratik olmadigi icin demokratik sistem icindede yeri olan bir parti degildir.DTP nin TBMM ne girebilmis olmasini ben Türkiyeye yapilmis bir ihanet olarak görüyorum,daha bugüne kadar ne DTP li bakanlardan ne DTP li Belediye baskanlarindan nede DTP ilgililerinden Türkiye Cumhuriyeti devletinin cikarlarini gözeten bir girisim olmadi tam aksine bölünmeye dogru kürek cekmeye devam etmektedirler.Basbakana yapilan tehdit aslinda üzerinde durulmasi gereken bir olaydir,bu böyle basitce gecistirilecek bisey degildir,normal sartlarda Cumhuriyet savcilarinin derhal harekete gecmeleri gerekirdi. bölücüler isbasinda savcilar ise uykudadir veya öyle talimat almislardir.

DTP yi savunmak terörü savunmak anlamini tasir.DTP bi terör partisidir,terör nasil demokratik degilse DTP de demokratik degildir.Kendini terörle özlestiren bir parti demokratik olamaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtce bagimsiz bir dil degildir,ama konu bu degil.Alpnoyan arkadas Kürtce alfabe olmadigini yazmis,var veya yok ama ilk Kürtce sözlük 8.000 kelimelik ve Ruslar tarafindan hazirlanmisti.Bü sözlüge göre 8.000 Kürtce denilen sözcügün 3000 adeti Türkce,3000 adeti Farscanin degisik versiyonlari,geri kalan 2000 sözcükte Arapca ve Ermenice dahil degisik dil gruplarindan alintilanmis sözcüklerdir.

Türkcenin icindeki yabanci kelimeleri secip daha binlercesi var diyerek Türkceyle Kürtceyi kiyaslamak ise tamamen bilimden yoksun bir girisimdir.Ölü ve yasayan 7 degisik Türkce vardir bunun anlamida Türkcenin dünya dilleri arasinda en ön siralarda olmasidir.Bilim bunu böyle kabul etmektedir.Tabiiki her dil gibi Türkcede yozlastirilma ile karsi karsiyadir buda bir gercektir.

DTP demokratik olmadigi icin demokratik sistem icindede yeri olan bir parti degildir.DTP nin TBMM ne girebilmis olmasini ben Türkiyeye yapilmis bir ihanet olarak görüyorum,daha bugüne kadar ne DTP li bakanlardan ne DTP li Belediye baskanlarindan nede DTP ilgililerinden Türkiye Cumhuriyeti devletinin cikarlarini gözeten bir girisim olmadi tam aksine bölünmeye dogru kürek cekmeye devam etmektedirler.Basbakana yapilan tehdit aslinda üzerinde durulmasi gereken bir olaydir,bu böyle basitce gecistirilecek bisey degildir,normal sartlarda Cumhuriyet savcilarinin derhal harekete gecmeleri gerekirdi. bölücüler isbasinda savcilar ise uykudadir veya öyle talimat almislardir.

DTP yi savunmak terörü savunmak anlamini tasir.DTP bi terör partisidir,terör nasil demokratik degilse DTP de demokratik degildir.Kendini terörle özlestiren bir parti demokratik olamaz.

saygilarla

Ne yazdım ? Ne kadarı anlaşılmış ? Malesef sadece bir cümlem anlaşılmış.Ancak mahiyeti hala anlaşılmamış bir cümle.Dil neden alfabe ile anılır zira alfabe bilimlerin terminolojisi olan dilin yegane aracıdır.İşte tam burada Kültür ve ulus kavramının Ontolojik Dayanakları yani olmazsa olmaz (reson de'etat)larının hem üretildiği hem devinime uğradığı hemde kalıcılaştığı alandır ki (literatüre*) bu alana dil ve alfabe diyoruz.Dikkat ediniz benim işaret ettiğim hiçbir nokta ne hikmetse gündeme getirilmeden keyfi bir şekilde seçilen cümle ve /veya kelimelerime yorum yapılmış.Burada cevap verdiğim 'politika'isimli arkadaşı bundan münezzeh tutuyorum azda olsa anlamış ve bir başka boyutuda dile getirmiştir.Bu noktada katkılarından ötürü kendisine teşekkür ediyorum.Ve bir şeye daha dikkatini çekmek isterim zira biz bunları dile getirdiğimizde nedense shoven damgası yeme korkusu yaşıyoruz(yaşatıyorlar) Değerli kardeşim iyi araştırmış evet ruslar bir sözlük yapmıştır doğru ve ruslar o sözlüğe giren kelimeleri güzelce sergilemiş ve sizde sözkonusu dil olduğu iddia edilen şey**in içerisinde Ermenice kelimelerin de olduğunu beyan etmişsiniz konuyla çok ilgilidir evet Ermenice Türk-fars-arab dilinden sonra o bahsi geçen şey*'e en çok kelime veren dildir.Bilmiyorum kendilerinin ilgisini çekermi rus bolşevizminin öncesine kadar Ermenilerin Hakaniye Türkçesini kullandıklarının bilinmeside burada ehemniyet kazanıyor.(Şimdiden yazayım muhakkak soracak veya karşı tez olarak ileri sürecek olanlara:Hayır Ermenilere bu dil dayatılmamış kendileri seçmişlerdi.Ha niye seçmişler onuda onlara sormak lazım)

* bu ulus mitlerini içeren sosyal bilinçaltını besler

**burada kürtçenin dil olmadığı aşikar olduğundan gündemdeki dil tartışmasında kürtçeye bir isim vermem gerekiyordu bende ona 'şey' dedim;zinhar yanlış anlaşılmasın.

Günün Önemine dair:05/Kasım/1388 SULTAN MELİKŞAH UCMAĞA VARDI

Göğüm solmuş,fırtınayım, harmanım...

Soğuk ten degmiş elime bu dem KARA ŞAMANIM.

Saga-i ler çınlıyor zehir zemberek...

Sokulmuş sinsi acun,hain,engerek,

Ölse gerek,öldürse gerek..

AĞ ŞAMAN'lar yasda gerek.

Uz-Bek in Şahanları kara arza süzülse gerek.

Alpnoyan Selenga -Bu günKara Şamanım :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

ordan burdan bir başka adamın söylediği sözü olduuğu kopyalayıp buraya sonra alıntıdır dişye yapıştırmak ne kadar akılcı bir hareket bilmiyorum inananın o zaman sadece sizlere ya acizmisiniz kendi firkiniz ilminiz yok mu diyorum

biride gşitmiş edbiyat sayfası kopyalamış arkadaşım ben edebşyat dersinden dönem ödevimi verdiim bitti şuanda hukuk çalışmaktayım.Edebiyatın daniskası yani...:D

gelelim DTP olayına ya bir kere eğri oturup doğru düşünün hak ve eşitlik gelecek demokratik düzen getirecek diyorsunuz Kürt halkı için mi Türk halkı için mi ? şimdi ben bu lafı dedim diye sen ayrımcısın diceksiniz!! Ya arkadaşım o zaman siz işinbize gelene ayrımcı işine gelmeyene bendensin diyorsunuz derim ha demediniz mi o zaman siz ayrımcısınız hani kardeşlikten bahsediyoeunuz ya o bakımdan dedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oysa önemli bir toplumsal işlevi yerine getiriyor DTP.

Bölgenin, halkın taleplerini yasal bir zeminde seslendiriyor.

Sen PKK terör örgütüne terör örgütü deme;

Apdullah Öcalana saygı duy,

Hatta kadronun yakın insanları dağda olsun,

PKK örgütünün sözcülüğünü yap,

Ondan sona da demokrasiden dem vur :)

Bu arada merak etmeyin AKP DTP nin kapatılmasına müsade etmez.

Ortak çıkarlar sözkonusu nasılsa değil mi? ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaser Arafat yillarca terrorist olarak anildi degil mi? Birilerine terorist digerlerine kurtulus savascisi ve ezilenlerin onderi! Iste oyle bir sey! Ben sirf siz istiyorsunuz diye PKK'yi ya da Ocalan'i lanetlemem! Ezbere is olmaz! Madem bizlerin bunlari elestirmesini istiyorsunuz o zaman sizlerde kalkip aranizdaki kati kafalailari, siddet yanlisi arkadaslari, ve kafatasi milliyetcilerini lanetleyin! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gelelim DTP olayına ya bir kere eğri oturup doğru düşünün hak ve eşitlik gelecek demokratik düzen getirecek diyorsunuz Kürt halkı için mi Türk halkı için mi ? şimdi ben bu lafı dedim diye sen ayrımcısın diceksiniz!! Ya arkadaşım o zaman siz işinbize gelene ayrımcı işine gelmeyene bendensin diyorsunuz derim ha demediniz mi o zaman siz ayrımcısınız hani kardeşlikten bahsediyoeunuz ya o bakımdan dedim.

Pardon,biraz daha açıklayıcı olur musunuz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonra bir de demokrasi demokrasi deyip çetelerle günden gün çal...bu da MHP tarzı demokrasi...DTP=MHP...valla onunda ötesi var;DTP=MHP=CHP=........................NE DEMOKRASİ BE!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o zaman sana sorum şu ,

bana demokrasiyi tanımlarmısın

hak ve eşitliği tanımlarmısın

Hay hay,başım üstüne :)

Demokrasi,halkın yönetimde ki söz sahipliğidir;yani halkın iktidarı.

Hak ve eşitliğe gelince,sadece siyasal açıdan kendi tanımımı ifade edersem,çünkü oldukça kapsamlı da...

Siyasal anlamda,mesela demokrasinin olduğu bir ülke de ki halkın,siyasi iktidarda ki söz sahipliğinde ki üstüne düşenlerin dışında,kendisine sunulan olması gerekenler olarak ifade etsek,buna bir de ortak katılımı eklersek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hak ve eşitliğe gelince,sadece siyasal açıdan kendi tanımımı ifade edersem,çünkü oldukça kapsamlı da...

Siyasal anlamda,mesela demokrasinin olduğu bir ülke de ki halkın,siyasi iktidarda ki söz sahipliğinde ki üstüne düşenlerin dışında,kendisine sunulan olması gerekenler olarak ifade etsek,buna bir de ortak katılımı eklersek...

Ha demokrasi mesela halkin yillar sonra cogunlugunun oyunu almis bir partiye ya da halkin kesin cogunlugunun taraftari oldugu TURBANin yasallandirilmasina saygi gostermektir mesela! Bakin isterseniz tanimlamasina. Halkin kendi kaderini tayin etmesidir. Bizler sirf bati kuklasiyiz diye kulturumuz olan basortusunu bile yasakladik! Ne demokrasisinden bahsediyoruz? Bizler daha on yil oncesine kadar Mardinlerde Turkce bilmiyor ve sadece Kurtce konusuyor diiye yasli ninelerimizi hapislere atan bir ulkeyiz! Demokrasi midir bu? Adalet midir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonra bir de demokrasi demokrasi deyip çetelerle günden gün çal...bu da MHP tarzı demokrasi...DTP=MHP...valla onunda ötesi var;DTP=MHP=CHP=........................NE DEMOKRASİ BE!

Bayılıyorum bu demokratik olduğunu savunan insanların DTP için birşeyler söylendiğinde işi CHP ye MHP ye bilmem ne P ye çevirmelerine :)

Sanki bunları savunan, alternatif için önlerine bunları sunan bir yazı yazıyoruz da, düğmeye basılmış gibi ezber cümleler pat hemen yazılıyor :D

Tahmin ediyorum gelecek yazıyı belirli kişilerden ve çat kapı geliyor :D

Çok eğlenceli bir tartışma :)

Çaktırmadan bölücü terörö örgütü PKK nın yasal uzantısı olan DTP yi de bu partilerle bir değerlendiriyorsunuz ya helal olsun size...

Ama şunu da söyleyeyim, DTPnin, ne CHP, ne MHP, hatta ne AKP nin, ne de başka bir partinin yanında savunulacak ve meşru gösterilecek bir tek yanı yoktur! Demokrasiyi tartışacak insanlarımız ya DTP, ya da AKP, MHP ve CHPden birisinin arasında sıkışıp kalmış yazık...

Eleştiri sunanları da bunlardan birisi sanıyorlar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bayılıyorum bu demokratik olduğunu savunan insanların DTP için birşeyler söylendiğinde işi CHP ye MHP ye bilmem ne P ye çevirmelerine :)

Sanki bunları savunan, alternatif için önlerine bunları sunan bir yazı yazıyoruz da, düğmeye basılmış gibi ezber cümleler pat hemen yazılıyor :D

Tahmin ediyorum gelecek yazıyı belirli kişilerden ve çat kapı geliyor :D

Çok eğlenceli bir tartışma :)

Çaktırmadan bölücü terörö örgütü PKK nın yasal uzantısı olan DTP yi de bu partilerle bir değerlendiriyorsunuz ya helal olsun size...

Ama şunu da söyleyeyim, DTPnin, ne CHP, ne MHP, hatta ne AKP nin, ne de başka bir partinin yanında savunulacak ve meşru gösterilecek bir tek yanı yoktur! Demokrasiyi tartışacak insanlarımız ya DTP, ya da AKP, MHP ve CHPden birisinin arasında sıkışıp kalmış yazık...

Eleştiri sunanları da bunlardan birisi sanıyorlar!

Kardesim. Sizler MHPnin CHPnin ya da diger partilerinizin cok mu demokratik olduguna inaniyorsunuz? Biri Kurtleri idrak edemiyor ve kafatasi milliyetcisi digeri ise daha bir turban olayini kendine sindiremiyor! Sanki ninelerimiz mini eteklerle dolasiyorlardi da! Kalkmis bir de DTP'den yakiniyorsunuz! Adamlar hic degilse temsil ettikleri insanlarin kulturel haklari icin savasiyorlar. Sizler ne yapiyorsunuz?

Soylermisiniz? EN son ugruna savastiginiz hangi insanlarin haklari? Lutfen biriniz cevap berin! Hanginiz kimin hakki icin savastiniz partilerinizle?

Sizler haklar icin degil haklarin kisitlanmasi icin mucadele etmeye alismissiniz. Yalan mi? CHP ya da MHP bugune kadar kimin hangi hakki icin mucadele etmistir? DSP ya da ANAP kimlerin haklari icin mucadele etmistir? Yoksa haklarin kisitlanmasi icin mi micadele ettiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aaaaa,Yarasa...

size karşı değildi bu kullanımım,sadece tamamladım :)

Biri PKK'nın siyasal uzantısı,diğeri derin devletimizin...aynı kapıya çıkar yani :excl: hiçbiri beni ilgilendirmiyor ;)

Olur mu yahu Mavi. Sadece DTP ocu. Kurtler ya ondan. MHP ve CHP cok namuslu partiler! Hadi canim! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak geldi bir tane daha :D

E ne derler "Dogru soyleyeni dokuz kooytden kovarlarmis"? :) :)

Ne yani gercekten siz halkin cogunlugunun taraftari oldugu bur turbani sindiremeyen bir CHP'nin ya da Turk halkinin Kurtlerden ve diger bolge halklarindan daha yuce olduguna inanan bir milliyetcisi MHP'nin, asiri sagci bir MHP'nin gercekten DEMOKRATIK olduguna mi inaniyorsunuz?

Tansu hanimlarin, Yilmaz beylerin, hepsiniz analarindan aksut yemis bebekler ya da melekler oldugunu mu saniyorsunuz? Ciiddimisiniz? :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla arkadaşım nedense beni hiç yanıltmadın yani demokrasi hak eşitlik gibi sözcükler kullanıldığı zaman mangalda kül bırakmıyorsunuz:D

bak arkdaşım demokrasinin tanımını halkın iktidarı dersen cümlen çok masumca ama yanlı ve yanlış olur.Halk birilerini temsilen seçer ve meclis dediğimiz mercide kendisi adına söz sahibi eder.Ancak demokrasi yani halkın iktidarı değilidr.Sizlerin dicem çünkü sadece seninle aynı görüşteki inssanlar bunu iddia ederler hani yıllardır tekerleme gibi ezberle mişsiniz ya demokratik toplum .....gider gider.Demokrasi bir devlet biçimi bir iktidiar biçimi değilidr yani devletin devletin ne olduğunu değil nasıl olduğunu anlatır.Yani demokratik,faşist,sosyalist,jandarma devlet gibi terimler devlet biçimini yönetim biçimini anlatmaz sadece devletin tipini belirtir sayasal sistemini belirten birer sıfattır. Bir başka değişle çözüm sistemidir.Devletin yönetşm biçimi Cumhuriyettir oda aşikar bir şekilde ortadadır.Ancak yazıların başından beri yönetim biçimminden bahsediyorsunuz önce ne isteidğinizle yazınız çelişmesin.

Ha şunuda demeden geçmeyeyim faraza senin istediğin parti hükümete geldi diyelim senin menfaaatine uymayan bir karar aldı bu sefer de demokrasi demokrasi diye bağarmayacağını eşitlik diye bağarmayacağını bana garanti edermisin ???? Yani demek istediğim nokta şudur sizler için siyasal bilimde de; yönetim hukukunda kabul görmüş bir özdeğiş vardır"demokrasi benim işime gelirse en iyi sistemdir ama işime gelmezzse en kötü sistemdir"

Şuanki yaşadığımız düzende zaten yönetimde söz sahibisiniz neye sürekli olay çıkartırsınız bilemem ha yetmiyorsa size o zaman doyumsuzsunuz demektir.benim verdiğim vergi ile mecliste senin vekillerin maaş alıyor unutma!!!!

AYrıca unutmadan hak bir kişiye verilemez.Yasa dahilinde çıkar ve herkez faydalanır.kamu hukukunda da aynen yazar.Deletin malı sunduğu hak yarattığı koşul fiyatlandırılamaz.Yani herkese aynıdır.Ki Anayasa hukukunun 10.maddesini bir aç oku derim sana.Ha bu eşitlik yasası bana ters dersen o zaman kafanda bireysel bir akım var derim sana.Kanun bir kişi için çıkarılmaz halk için çıkarılır.Bu da senin doğrunla çelişen kısım.

ha unutmadan hak ve eşitlik siysal bir kavram değildir hukuksal bir kavramdır önce ikisini ayırt et bakalım araç edinme !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlerin dicem çünkü sadece seninle aynı görüşteki inssanlar bunu iddia ederler hani yıllardır tekerleme gibi ezberle mişsiniz ya demokratik toplum .....gider gider.

:):clover:

Şuanki yaşadığımız düzende zaten yönetimde söz sahibisiniz neye sürekli olay çıkartırsınız bilemem ha yetmiyorsa size o zaman doyumsuzsunuz demektir.benim verdiğim vergi ile mecliste senin vekillerin maaş alıyor unutma!!!!

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla arkadaşım nedense beni hiç yanıltmadın yani demokrasi hak eşitlik gibi sözcükler kullanıldığı zaman mangalda kül bırakmıyorsunuz:D

.

.

.

AYrıca unutmadan hak bir kişiye verilemez.Yasa dahilinde çıkar ve herkez faydalanır.kamu hukukunda da aynen yazar.Deletin malı sunduğu hak yarattığı koşul fiyatlandırılamaz.Yani herkese aynıdır.Ki Anayasa hukukunun 10.maddesini bir aç oku derim sana.Ha bu eşitlik yasası bana ters dersen o zaman kafanda bireysel bir akım var derim sana.Kanun bir kişi için çıkarılmaz halk için çıkarılır.Bu da senin doğrunla çelişen kısım.

ha unutmadan hak ve eşitlik siysal bir kavram değildir hukuksal bir kavramdır önce ikisini ayırt et bakalım araç edinme !!!

Sayın Taypa,lütfen bana kavramları açıklama yoluna gitmeyiniz.

Birincisi, benim düşüncelerimi ne kadar biliyorsunuz ki,beni ezber olmakla itham ediyorsunuz?

İkincisi,siz bana demokrasi nedir diye sordunuz,demokrasi biçimlerini değil.Demokrasinin tanımını verdim size,istiyorsanız demokrasi çeşitlerini de size açık açık yazabilirim.Demokrasi batağında ki ülkemde ki hala padişah ahkamlı demokrasi anlayışını da.

Üçüncüsü,kullandığım cümleleri iyi okuyun.Ben siyasal bir kavram olan hak ve hukuktan değil,siyasal anlamdaki hak ve hukuktan bahsettim.Açıklayan nedenimi ise,kapsayıcı olarak ifade ettim.Ki,bizde az çok kavramları biliriz,siz tasalanmayın.

Şimdi,bir daha okuyun ve beni yanıltma yerine,kendi demokrasi ve hak-hukuk kavramınızı açıklayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Taypa,lütfen bana kavramları açıklama yoluna gitmeyiniz.

Birincisi, benim düşüncelerimi ne kadar biliyorsunuz ki,beni ezber olmakla itham ediyorsunuz?

İkincisi,siz bana demokrasi nedir diye sordunuz,demokrasi biçimlerini değil.Demokrasinin tanımını verdim size,istiyorsanız demokrasi çeşitlerini de size açık açık yazabilirim.Demokrasi batağında ki ülkemde ki hala padişah ahkamlı demokrasi anlayışını da.

Üçüncüsü,kullandığım cümleleri iyi okuyun.Ben siyasal bir kavram olan hak ve hukuktan değil,siyasal anlamdaki hak ve hukuktan bahsettim.Açıklayan nedenimi ise,kapsayıcı olarak ifade ettim.Ki,bizde az çok kavramları biliriz,siz tasalanmayın.

Şimdi,bir daha okuyun ve beni yanıltma yerine,kendi demokrasi ve hak-hukuk kavramınızı açıklayın.

Arkadaşım demokrasi biçimlerini ben sana yazmadım ki ayrıca o yazdıklarım demokrasi biçimi değildir :D

ben sana demokrasi nedir dedim gayet açık biçimi demedim hayet açık bende sana olumsuz olarak ve olumlu yorumumu yaptım ama senin bu konularda bir yerde sadece kendi çeperindeki doğruları kabul ediyorsa bu snein yetersizliğindir kusra bakma

siyasal anlam yada siysaal kavram ikisinde de hak ve eşitlikten bahsedemessin çünkü o zaman siysal araca girer sevgili arkadaşım bir daha oku yetmesse bir daha oku ve hatta bir daha oku

seni yanıltan ayrıca bunu nerden öıkardın bilmiyıorum sanırım bir savunma mekanizması

benim hak hukuk kavramlarımı tartışmaya açmaya gerek yok açacaksan anayasada zaten yazıyor ordan okuyabilirsin çünkü bu ülkede hak hukuk eşitlik karmaşasına anarşik bir haykırışla yaklaşan sizlersiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım demokrasi biçimlerini ben sana yazmadım ki ayrıca o yazdıklarım demokrasi biçimi değildir :D

ben sana demokrasi nedir dedim gayet açık biçimi demedim hayet açık bende sana olumsuz olarak ve olumlu yorumumu yaptım ama senin bu konularda bir yerde sadece kendi çeperindeki doğruları kabul ediyorsa bu snein yetersizliğindir kusra bakma

siyasal anlam yada siysaal kavram ikisinde de hak ve eşitlikten bahsedemessin çünkü o zaman siysal araca girer sevgili arkadaşım bir daha oku yetmesse bir daha oku ve hatta bir daha oku

seni yanıltan ayrıca bunu nerden öıkardın bilmiyıorum sanırım bir savunma mekanizması

benim hak hukuk kavramlarımı tartışmaya açmaya gerek yok açacaksan anayasada zaten yazıyor ordan okuyabilirsin çünkü bu ülkede hak hukuk eşitlik karmaşasına anarşik bir haykırışla yaklaşan sizlersiniz

hayır,demokrasi biçimleridir dedikleriniz...demokrasi,halkın iktidarlığıdır,ama nasıl bir iktidarlık...temsili mi doğrudan mı vs...

"siyasal anlam yada siysaal kavram ikisinde de hak ve eşitlikten bahsedemessin çünkü o zaman siysal araca " diyorsun da arkadaşım,kavramı sosyal bilimler de kullanabilirsiniz,fen bilimlerinde de...burada ne araçı oluyor diye sorsam...

ayrıca,lütfen beni ezberle değil,yanlı olmayla eleştirmeden,ne yazdıklarıma bir daha bakın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır,demokrasi biçimleridir dedikleriniz...demokrasi,halkın iktidarlığıdır,ama nasıl bir iktidarlık...temsili mi doğrudan mı vs...

"siyasal anlam yada siysaal kavram ikisinde de hak ve eşitlikten bahsedemessin çünkü o zaman siysal araca " diyorsun da arkadaşım,kavramı sosyal bilimler de kullanabilirsiniz,fen bilimlerinde de...burada ne araçı oluyor diye sorsam...

ayrıca,lütfen beni ezberle değil,yanlı olmayla eleştirmeden,ne yazdıklarıma bir daha bakın.

arkadaşım demokrasi biçimleri değil ben sana basit anlamda sürekli sürekli o altını çizdiğiniz demokrasi tanımıı yaparmısın dedim sen birşeyler yazdın bende ifadelerimi dile getirdim kendi doğrularım paralelinde ha demokrasiyi açıklamaya kalkarsak 5 fasikül sürer inan o kaadar iredelediğinde şuanda senin istediğin demokrasiden bile neftret edeceğin koşullar bulurum sana

siysal kavramda hak ve eşitlik dersen eğer bu senin siyasi hedefinde ki aracın olur ama hakkı verende eşitliği sağlayan yasalardır yani hukuktur.Ben kavram yazdım sen fen bilimlerine bile sıçradın o da ne alaka ise artık ....kavram kargaşasına kadar yolu var bu gidişle

ezber yaklaşmıyorum sen ne yazıoyorsan ona cevap veriyorum dikkatini çekerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım demokrasi biçimleri değil ben sana basit anlamda sürekli sürekli o altını çizdiğiniz demokrasi tanımıı yaparmısın dedim sen birşeyler yazdın bende ifadelerimi dile getirdim kendi doğrularım paralelinde ha demokrasiyi açıklamaya kalkarsak 5 fasikül sürer inan o kaadar iredelediğinde şuanda senin istediğin demokrasiden bile neftret edeceğin koşullar bulurum sana

siysal kavramda hak ve eşitlik dersen eğer bu senin siyasi hedefinde ki aracın olur ama hakkı verende eşitliği sağlayan yasalardır yani hukuktur.Ben kavram yazdım sen fen bilimlerine bile sıçradın o da ne alaka ise artık ....kavram kargaşasına kadar yolu var bu gidişle

ezber yaklaşmıyorum sen ne yazıoyorsan ona cevap veriyorum dikkatini çekerim

Web Siteme Git

buyrun demokrasi hakkımda ki düşüncelerimi bu linkten görebilirsiniz.ikinci sayfada da devamı olacak.

siyasal anlamda ki hak-hukuk dedim,ısrarla bana araç dediniz.varsın öyle olsun,ben ne yazdığımı biliyorsam sorun yok. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.