Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

21 ARALIK 2012 TARIHINDE KIYAMET KOPACAK MI?

philipglass

Önerilen İletiler

Aslinda bilimsel olmayan bu konunun, bu bolum de olmasi bile yanlis. Basligin yeri, felsefe ve metafizik ve onun fizik otesi konusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konunun bilimsel olmadigini yine bilim ispatliyo iste

zaten sorgulama kasti var .. baslikta soru isareti var

Basliktaki soru isaretinin cevabi, her cevabi verenin kendi ideolojik inancsal dogrusu olacaktir. Bu da sadece dogrulayani baglayacaktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aralık'ın 22'si itibariyle anlamını yitirecek bir başlık gözüyle bakıyorum artık buraya :D başlık açısından ne acıklı bir durum : ))))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aralık'ın 22'si itibariyle anlamını yitirecek bir başlık gözüyle bakıyorum artık buraya :D başlık açısından ne acıklı bir durum : ))))

Keske tum hurafeler tarih olarak belirtilse ve tarihi gecince de akillardan arinsa, ne guzel olurdu.

Ama maalesef inanc oyle bir "inatci/tutucu" ki bilim onu bilimsel olarak curutse bile, o bilimsel karsitliginin inancina devam ediyor. O yuzden de metafizigin fizik otesi ve hurafeleri, efsaneleri, mitolojileri, mucizeleri mistisizmi v.s. mantiksal olabilirlik olanagi tasimasa da; inanc inadi olarak devam ediyor.

Cunku inanc oyle bir beyni esir alir ki; onun sorgulanmasi herseyden once bilinc ve farkindalik ister. Genelde de bilincalti olarak sorgulanmaz ve sorgusuz/suaslsiz kabul icerdiginden de; kaybedilme ego korkusu yasar ve ustelik yerine bir sey konulamazsa da kisiyi sosyo-psikolojik olarak bosluga dusurur.

O yuzden ben bir her turlu inancsal degerini kaybetmis nihilistin, insanogluna zarar vermesi yerine; sirf bu zarari vermeme adina bir beynin inancini bilincaltinda korumasini yeglerim.

Sonucta nihilizm de insanoglu tursel bilinc ve farkindaligi yoktur ve sirf kendi ben ego bireyci cikari icin, her turlu insanlikdisi dusunce ve davranisi guc ve iktidari eliytle mubah ve mesru kilar. En guzel ornegi emperyalist zihniyettir.

O yuzden ve bu acidan bir inancli ya da inancsiz yerine; onlari kendi her turlu cikari icin insanlikdisi amac ile kullanan tehlike emperyalist zihniyettir. Bunun basinda dogallikve bilim gelir. Tanri din de bu kullanimdan nasibini alir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cunku inanc oyle bir beyni esir alir ki;

pozitif bilim sunu vurgular ;

bir seyi yapabileceginize inanin,

cunku o zaman beyniniz o seyi yapmanin yolunu bulacaktir

birseyin imkansiz olduguna inanirsaniz ; akliniz neden onun imkansiz oldugunu

size ispatlamak uzere calisir ...

dostum ; insani 'inanma' yasatir ...

din ise buna en hakiki seklini verir : ))

onun sorgulanmasi herseyden once bilinc ve farkindalik ister.

sen koru korune inanan insanlari elestirmissin ;

Ama bunu Kuran da elestirmektedir ... insan zihninin insana oynadigi oyunlar ve zanlar , ayetlerde 'batil' olarak tarif edilmektedir ..

''hak geldi batilin beynini paramparca etti'' ayeti ise bilimi ve en sade insan aklini hedef almaktadir ..

iste dinde arinmanin amaci da budur ..

Genelde de bilincalti olarak sorgulanmaz ve sorgusuz/suaslsiz kabul icerdiginden de; kaybedilme ego korkusu

isin asli su ki

bilinc alti Kuranda Ozbenlik olarak gecmektedir

benlik ; nefs olarak gecmektedir

butun psikoloji bilimi en bastan insani tarif etmesi ile zaten Kurani dogrulamaktadir ..

insanlarin dinden korkulari, onlarda, 'dini elestir' yetisine yol acmaktadir ..

yani asil onlar kendilerine inanc olusturmakta ve sozde bilimsel harekatla bu inanci ortelemektedirler ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pozitif bilim sunu vurgular ;

.

.

.

insanlarin dinden korkulari, onlarda, 'dini elestir' yetisine yol acmaktadir ..

yani asil onlar kendilerine inanc olusturmakta ve sozde bilimsel harekatla bu inanci ortelemektedirler ..

Daha once de sordum. Inanmak ile bilmek farkini aciklar misin?

Cunku ancak bu farkin bilinc ve algisi bilimin bir inanc olmadigini algilar.

Yani temelfark sudur. Ya bil kokunden ya da inan, var ve ol koklerinden yola cikarsin. Bilim bil kokunden yola cikar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımmm, 21 Aralık'ta Kıyamet kopacak mı?

Şirince kurtulmuş, akıllı davranıp orada bulundukları için bayram havası varmış Şirince'de, Şirince dışında kopan kıyametin burukluğu içinde.

21 Aralık da geçmedi hâlâ son şakamı yapmış olmayayım sonra!unsure.png

Sirince kurtulmus ta, sirincedekiler sirinlere donusmus mu? :) Neyse 21 Araligin gun bitimine az kaldi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela ben şimdi şunu merak ediyorum. Diyelim ki 21 Aralık dünyanın son günü ve bütün televizyonlar, radyolar, internet, insanlar vs. bangır bangır 21 Aralık'ta kıyamet kopacak bağrınıyor ve sen buna inanmıyorsun, diyorsun ki "Allah'tan başka kimse bilemez".

.

.

.

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

Bu kadar şeyi kendin mi yazdın eğer öyleyse gerçekten harcadığın vakite üzüldüm smile.png Kuran-ı Kerim ile alakan olmadığı da çok açık. Haa şu bir gerçek ki kıyamet'in cuma günü kopacağı Kuran-ı Kerim' de yazmaktadır. Ne tuhaftır ki 21 aralık günüde cuma gününe isabet ediyor. Ayrıca yazdığım yazı ile güzel dalga geçmişsin gerçekten güldüm smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 4 yıl sonra...

Arkadaşlar zamanında kendinizi kandırmışsınız zaten hep böyle oldu ben daha 13 yaşımdayken bile 2012 saçmalığına inanmıyordum. Adamlar eninde sonunda takvim meselesini bırakacaktı. 2012 21 aralığa denk geldi bunu düşünmeseydiniz keşke. Gelip bana onların bizden zeki olduğunu söylemeyin. Mayalılar kendi çağları için zeki olabilirler ancak bizim (en azından çoğumuzun) zeka seviyesine yaklaşamayacak kadar düşük düzeyde onların zekaları. 2029 mu 2036 mı ne o saçmalığa da inanmayın isterseniz o göktaşı bize gelene kadar paramparça olur. Hadi düşük ihtimalle bir şekilde oldu da gelecek olsun. Diğer gezegen ve yıldızların çekmesiyle dünyaya çarpma ihtimali olmaz. Diyelim ki yine de çarpacak oldu, şimdi bir çakıl taşını ona çarpacak şekilde atsak bile onu bizden milyonlarca kilometre uzağa yönlendirir. Böyle saçmalıklarla beyninizi yormayın. Bunlar kolay meseleler. Asıl düşünmemiz gereken şey Mars'ı nasıl yaşanabilir kilabiliriz ya da yakıt bitince nasıl uzaya çıkarız. Doğa her zaman kendini dengeler ya birileri ölecek ya da birileri gidecek. Mars en mantıklı seçenek tabi insanların ölmesi bir şey ifade ediyorsa. İyi günler.😹

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.