Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DARBELERLE/DARBECİLERLE HESAPLAŞMAK VEYA

Misafir karabekir

Önerilen İletiler

Hemen bu mesajın üzerinde bir mesaj var ve yukarda bir yerlerde buna benzer bir garip mesaj daha. Ne alaka diyeceğim de diyemiyorum. İnsanların kafasında birşeyler canlanıyor ve ona göre bir mesaj yazılıyor ben de biraz sinirleniyorum böylesi mesajlara haliyle...

Birkaç gün evvel Ufuk Uras tarafından Meclise sunulan önerge bir mihenk taşı olabilirdi. Hele de Anayasanın geçici maddesinin kaldırılması ve yargı yolunun açılması enteresan bir yol olabilir. Bu darbeyi yapanların müebbet hapisle yargılanacakları düşünülürse henüz dava zamanaşımı süresinin aşılmamış olduğu da dikkate alınırsa gayet enteresan bir tecrübe olabilir...

Asıl konuya döneceğiz...Darbe/darbeci/yardakçı/ hesaplaşma gibi konular bizim asıl konularımız mıydı?

Zihnimin hangi gizli köşesinde nasıl bir plan dahilinde bu konuyu açtım acaba. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 188
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Daha ilk durusmada beraat edeceklerdir,sanmiyorum ki hakimlerimiz bu kadar AKP ci olacaklardir veyahutta Fetullahci,eger görevleri Ergenekonla sona erecekse belki davayi uzatabilirler ama sanmiyorum cünkü o hakimler Cumhuriyetin hakimleridirler AKP nin degil.Iste o zaman birilerininde maskelerinin düsmesine yardimci olacaklardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha ilk durusmada beraat edeceklerdir,sanmiyorum ki hakimlerimiz bu kadar AKP ci olacaklardir veyahutta Fetullahci,eger görevleri Ergenekonla sona erecekse belki davayi uzatabilirler ama sanmiyorum cünkü o hakimler Cumhuriyetin hakimleridirler AKP nin degil.Iste o zaman birilerininde maskelerinin düsmesine yardimci olacaklardir.

saygilarla

he yani eger beraat ederlerse maskeler düşecek yoksa yargılanırlarsa satılmıs akp ci feytullahcı olacak yargıclarımız öylemi ?

bukadar olur....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

he yani eger beraat ederlerse maskeler düşecek yoksa yargılanırlarsa satılmıs akp ci feytullahcı olacak yargıclarımız öylemi ?

bukadar olur....

Ne yani maske yok mu?

Ülkeyi şaklaban ettiler asılsız suçlamalar ile. Komediler ülkesine çevirdiler! ***** ettiler!...

Ama yakındır o maskelerin düşmesi. Hepsinin kökü kurutulur merak etmeyin siz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bukadar olur....

Insanlari sucsuz yere iftiralarla komplolarla iceri atacaksiniz vede müebbet hapisle yargilamaya kalkacaksiniz,inaninki vicdan sahibi ve mesleginin erbabi bir hakim böyle savcilarin maskesini düsürmekten ülke adina zevk alir.AKP nin savcilari Cumhuriyetin savcilari olamazlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığa bakınca darbeler tartışılıyor zannetmiştim.Karabekir,Cyrano,Mavi olmayan gökyüzü ve alio_1 dışında herkes nedense Ergenakona ve kürtlere getirmiş lafı.Ne alaka?Kürt diyorsanız,başlığı var,ergenakon diyorsanız da onun da başlığı var.Hiç gerek yok kelime oyunlarına.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lozanda Kürtler azinlik statüsünde degildir eger bana bunu ima ediyorsaniz,azinliklarinda kimler olduklarini artik kundaktaki bebeler bile bilir.

Azinligi sormadim ... Cogunlugun kimligini sormustum ...

Kendinden olmayani düsman gören zihniyetin kimlerde oldugu ortadadir bunun arastirmasina gerek yok.

Erbakan bizden olmayan "PATATES DININDENDIR"diyrdu.

Günümüzün Türkiyesinde kim kimi düsman,hain,satilmis,isbirlikci zirt pirt ilan ediyor malumumuz.

Erbakan ile ne alakasi var bilemiyorum. Islam ve müslüman konusunda kin,nefret dolu tahrik ve hakaretleri

kimler yapiyor da ortada ...

Türkiye Cumhuriyetine vatandaslik bagi ile bagli olan herkes TÜRKTÜR,

Size göre bu böyle de , bana göre degil ... Türk kelimesi etnik kök ile ilgili bir kavram.

Problem de burada basliyor ya ...

Etnik bir kavrami milletlerin üstünde "catikimligi" haline getirme kismen basarali oldu.

Lazlar boyun egdi,Cerkez,Cecen,Bulgar,Yunan vs büyük ölcüde assimile oldular,

ama Kürtlerde bu ters tepti.

bunun aksini iddia etmek kimlik arayisina cikmak bölücülüktür,bunu bilim böyle anlatir.

Dedigim gibi , size göre ... Hic bir insan tek kimlikli degil ...

Türkiyeli olmanin anlami ile TÜRK VATANDASI OLMANIN anlami farkli seylerdir,

Elbette farkli ...

bu ülkede cogunluk yani yüzde 92 Türk köknelidir ve bu nedenle bu Cumhuriyete Türkiye Cumhuriyeti adi verilmistir.

Bu kadar basit degil de , neyse ...

Yanlisdan maksat,insan olarak bir yanlisin yapilmasi degildir,hayati konularda yapilan yanlisliklardan bahsediyoruz,tüm uyarilara ragmen ben cogunlugum benim yaptigim dogrudur demek darbeye kapi aralamaktir,bunlari yazmak ise darbecilik degildir.

Azinligin darbesini yani destekliyorsunuz

Evet darbeci diye insanlari suclayanlarin niteliklerine baktigimizda karsimiza cikan unsurlar;SERIATCILAR,KÜRTCÜLER,MARKSISTLER,AB-ABD UZANTILARI.

Siz bildiginiz gibi düsnmeye devam edin.

Darbecilerin niteliklerine baktigimizda katil,cani,psikopat bir tabloyala karsi karsiyayiz ...

Darbeci diye anilan anli sanli pasalar , devletin bir kisminin destegi ile,

PKKya , Hizbullahi,DHCKPyi yönlendirenlerdir ... Yüzlerce faili mechul cinayetleri isletenlerdir.

Dezenformasyon,yalan haberler,cadi avlari bunlarin kontrolünde siyasi gerginligi had safhaya cikartip,

darbe yaptirmak istediler ... Paksüt gibilerin yargida olan ergenekon uzantilari ...

Amaclari ülkeyi kaosa itmekdir ...

AKP yanlis birsecim sisteminin avantajindan yararlanmis bir partidir,yüzde 47 nin iktidaridir,,yani 16,5 milyon secmenin ki bunlarin yüzde 15 kadarida PKK sempatizani ve AKP den umutlari oldugu icin oy vermis olanlardir.

Hayret ... Hesapda göz ardi edilen DTPnin oylaridir %4 civari ...

yani 30milyondan takribi 1.2milyon eder ...

Belirtiginiz %15 de toplam oyun %7si yapar.

%7 de 30milyonda 2.1milyon eder ...

Yani siz diyosunuz ki PKKnin 3.2milyon yandasi var ... Öyle mi?

Hic sanmiyorum ya ... PKK da aslinda bu ergenekoncularin isi ..

Sakik daha evel de aynisini söylemsti ... Simdi ergenekon cercevesinde

bu "söylentilerin" delileriyle gün isigina cikiyor ...

Ulusalci liderlerden Dogu Perincek ,

ulusalcilarin hocalari Yalcin Kücük de ,

Apoyala olan samimi pozlari unutulmaz.

Ne kadar suclarsaniz suclayin ...

Gercekler görmek istediginizden cok farkli ...

Selam

Halil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogu Perinceki hic sevmedigimi burdan ilan edeyim ...

Nedeni su : takribi 10 yil evel bir tivi programinda

"Türklük" konusuluyordu ...

Yani "Türkiye vatadas bagi olmaksizin Türk olanlar" konusunda ,

Dogu Türkistana israla "sinkiang" demesiydi ... Acik oturumda

diger katilimcilar Dogu Türkistan demelerine karsin , Perincekin

bu isarari mandardir ...

Sinkiang Cinlililerin Dogu Türkistan bölgesine verdikleri isimdir.

Manasi da "yeni toprak" ...

Eh , "büyük abinini" agziyla konustu yani ...

Sonradan takindigi ulusalcilik falan ayaklarini hic ciddiye almadim ...

Kim oldugu belli de , ne oldugu da belli bence de ...

Hayret ettigim bu tür sahtkarlara nasil insanlar aldanabiliyor ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogu Perinceki hic sevmedigimi burdan ilan edeyim ...

Nedeni su : takribi 10 yil evel bir tivi programinda

"Türklük" konusuluyordu ...

Yani "Türkiye vatadas bagi olmaksizin Türk olanlar" konusunda ,

Dogu Türkistana israla "sinkiang" demesiydi ... Acik oturumda

diger katilimcilar Dogu Türkistan demelerine karsin , Perincekin

bu isarari mandardir ...

Sinkiang Cinlililerin Dogu Türkistan bölgesine verdikleri isimdir.

Manasi da "yeni toprak" ...

Eh , "büyük abinini" agziyla konustu yani ...

Sonradan takindigi ulusalcilik falan ayaklarini hic ciddiye almadim ...

Kim oldugu belli de , ne oldugu da belli bence de ...

bende ilan ediyorum.seven sevmeye devam etsin ama.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğu Perinçek'e kimsenin kandığını sanmıyorum. Ayrıca ben de konuyla (Ergenekon darbecileri) alakası nedir hiç anlamış değilim???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğu Perinçek'e kimsenin kandığını sanmıyorum. Ayrıca ben de konuyla (Ergenekon darbecileri) alakası nedir hiç anlamış değilim???

Deniz Baykal Atina’da Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılamamisti.. daha dogrusu cagirmadilar bir nevi Avrupaya girisi yasaklandi,, Doğu Perinçek'de ayni uygulamayla karsi karsiya kaldi... neden??? dün savundugu sekline göre bakmadilar bugünkü esas durusuna baktilar... onlara göre onlar emperyalizimin oyuncagi olamaz..

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Baykal Atina’da Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılamamisti.. daha dogrusu cagirmadilar bir nevi Avrupaya girisi yasaklandi,, Doğu Perinçek'de ayni uygulamayla karsi karsiya kaldi... neden??? dün savundugu sekline göre bakmadilar bugünkü esas durusuna baktilar... onlara göre onlar emperyalizimin oyuncagi olamaz..

Darbeci ve antidemokratik cikislarindan ötürü katilamadi ...

Dogu Perincek hadisesi farkli ...

Yarasa :

Dogu Perincek darbecilerin tam ortasinda yer aldigini ,

Isci Partisi hüvetiyle üniversiteleri de karistirdigi ortada,

bunla da kalmadi ... Darbeci koalisyonun üyesi süphesiz ...

Hala ergenekon ne alaksi var diye soranlara hayret ediyorum ,

sagir sulatn bile duyduktan sonra ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hakimler Cumhuriyetin hakimleridir

saygilarla

Bir daha düşünülmesi gereken bir cümle...

Darbeler ve darbecilerle hesaplaşmak derken, Ergenekon birinci hedefim değildi. Birinci hedefim konunun alt başlığında da belirtildiği üzere meşru darbe martavalıydı.

Bir darbeyle veya darbeyi yapanlarla hesaplaşmak aynı zamanda o darbenin meşruiyeti ile de savaşmak anlamına gelmektedir. Zihinlerde, darbe meşru bir yere oturtulduğunda o darbe ve o darbeyi yapanlarla hesaplaşmak güçleşir belki de imkansızlaşır. Niye; gerek olduğu için adamlar yaptı, başka çare yoktu. Vardır...

Bu sebeple siviller sürekli darbenin meşru olmadığını belirtmeye çaba harcarken darbeciler de onun meşruiyetini ortaya koymaya çalışırlar ve hatta bazen meşrulaştırmak için bir takım faaliyetlere girişirler.

Darbe öncesinde doruğa çıkan şiddet, terör nedense darbe sonrasında bir anda durabilir. Her türlü gösteri de kesilebilir. Kesin bir şeyden bahsetmiyorum genellikle diyorum.

Darbe, iktidar demokratik yollardan ayrıldığında çıkabilir mi? Bu bir faraziye olarak bir yerlerde duradursun. Baskı rejimleri devreye girmediğinde de darbenin yapıldığı vakiyse bu faraziye tam olarak doğru olmayabilir. Buraya çok girmeyelim.

12 Eylül'de yönetime el koyduktan sonra ordu bizim şiddet olayları, sağ-sol çatışmaları bir anda bıçak gibi kesiliyor. Niye; her iki tarafıda bir öldürürüz diyen bir yönetim işe el koyduğu için mi? Pekiyi, darbe yapılmasaydı da yurdun tamamında sıkıyönetim ilan edilerek bu olayların önüne geçilemez miydi? Belki de geçilemezdi zira geçilmek isteniyor muydu? Bunlar garip meseleler.

Bugün artık hemen hepimiz biliyoruz ki; darbeye meşru bir gerekçe şarttır. Bu meşru gerekçenin oluştuğunu askerin sarahaten görmesi şarttır. Pekiyi bu meşru gerekçe nasıl oluşur. Asıl sorunumuz bu mu yoksa darbe şartları oluştuğunda meşrudur yada şartlar oluştuğunda darbe elzemdir öğretisine sapına kadar tutunmuş bulunanları; başka bir sapa tutuşturmak/iliştirmek/tutundurmak şart mıdır?

-Darbeyle veya darbeci ile hesaplaşmak istiyorsak hiçbir darbenin meşru olamayacağını kabul zorunluluğu vardır

-Darbenin hiçbir meşru gerekçesinin olamayacağını herkesin kafasına zerk etmek şarttır

-Darbeye meşruiyet zemini hazırlamaya çaba gösterenler böylece hakkın rahmetini beklemelidirler

-Darbeyi yapanların kısa vadede kahraman uzun vadede mahkum olacaklarına dair kesin bir kanaat oluşturulmalıdır

-Darbe yapan kimse, hem halk hem de yargı asla peşini bırakmamalıdır. Siyasi parti kurarsa desteklemekten bahsetmiyorum darbeciye darbeli bir karşı çıkıştan bahsediyorum.

Şimdi dönüp tekrar darbelere bakalım mı? Nasıl olmuş, niye olmuş, olmasaydı olmaz mıydı, başka yolu yok muydu, başka yolu tıkayan güçler var mıydı, kimin darbesi (............)

Soru: Bu cümleyi nasıl tamamlarsınız?

NOT:Hal böyle olunca da; Ufuk Uras'ın dünkü bahsettiğim çabası buraya denk gelir. Darbeciler'e, yapılacak hangi darbe olursa olsun onun meşru olamayacağını ve Anayasal düzeni ortadan kaldırdıklarında kesinlikle hakim karşısına çıkacaklarını göstermek gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lozanda Kürtler azinlik statüsünde degildir eger bana bunu ima ediyorsaniz,azinliklarinda kimler olduklarini artik kundaktaki bebeler bile bilir.

Kendinden olmayani düsman gören zihniyetin kimlerde oldugu ortadadir bunun arastirmasina gerek yok.Erbakan bizden olmayan "PATATES DININDENDIR"diyrdu.Türkiye Cumhuriyetine vatandaslik bagi ile bagli olan herkes TÜRKTÜR,bunun aksini iddia etmek kimlik arayisina cikmak bölücülüktür,bunu bilim böyle anlatir.Türkiyeli olmanin anlami ile TÜRK VATANDASI OLMANIN anlami farkli seylerdir,bu ülkede cogunluk yani yüzde 92 Türk köknelidir ve bu nedenle bu Cumhuriyete Türkiye Cumhuriyeti adi verilmistir.Burada kalkip baska seyler arastirmak abesle istigaldir.Biz federasyon degiliz üniter bir yapimiz vardir üniter yapi ise degisik kiml,ikleri barindirmaz tek kimlik vardir ve tüm dünyada bu anlayis gecerlidir.

Yanlisdan maksat,insan olarak bir yanlisin yapilmasi degildir,hayati konularda yapilan yanlisliklardan bahsediyoruz,tüm uyarilara ragmen ben cogunlugum benim yaptigim dogrudur demek darbeye kapi aralamaktir,bunlari yazmak ise darbecilik degildir.

Evet darbeci diye insanlari suclayanlarin niteliklerine baktigimizda karsimiza cikan unsurlar;SERIATCILAR,KÜRTCÜLER,MARKSISTLER,AB-ABD UZANTILARI.

Siz bildiginiz gibi düsnmeye devam edin.

AKP yanlis birsecim sisteminin avantajindan yararlanmis bir partidir,yüzde 47 nin iktidaridir,,yani 16,5 milyon secmenin ki bunlarin yüzde 15 kadarida PKK sempatizani ve AKP den umutlari oldugu icin oy vermis olanlardir.

saygilarla

Şeklinde konuyla ilgisi olmadığı halde kalkıp işte darbeye karşı olanlar şunlardır şeklinde ki ibaraye,tekrar;

Sayın Politika,

Darbe nedir?Darbe meşrulaştırılan ölümlerdir.Darbe gecenin bir yarısında evinde alınan,sonrası faili meçhul cinayetlerdir.Darbe işkencedir,sorgudur,insanı yok saymaktır.Darbe demokratikleşme çabasında olan bir ülkeye verilecek en büyük zarardır.Darbe kafa karışıklığıdır,adı konulamamış öfkelerdir,sorgu sonrasi asla eskisi gibi olunmayacak yaşamlardır.Darbe daracağında sallanan gencecik yüreklerdir,sürülen,mülteciliğe zorlanan yaşlı adımlardır.Darbe hukuku yok saymaktır,kafasına göre hesap kesmektir...

Ergenekon diyorsunuz?Ergenekon sizin için uydurma olabilir ama benim için asla!Neden mi?Bakın arkadaşım,yargı sürecinde olan bir davanın suçlu yada suçsuzu yoktur.Kimse böyle bir iddiada bulunamaz.Ama ergenekon basit bir olay değil.Olamazda!Yargı sürecini eleştirebilirsiniz,gözaltında ölen birinin hesabını sorabilirsiniz,bunun AKP tarafından verilecek siyasi bir ranta dönüştürebilirsiniz ama asla Ergenekon ve bu zihniyet yoktur diyemezsiniz.Yoktur çünkü 1960 ve daha öncesiden halledilemeyen bir iktidar mücadalesinin devamıdır Ergenekon,AKP yi gerekçe göstererk meşrulaştırılmaya çalışılan bir darbe meşrulaştırma zincirinin son olmayacak halkasıdır Ergenakon!!!

Ve Sayın Politika,

Her darbenin hem iktidara hem de halka karşı yapıldığını düşünür ve onu söylerim. Darbe seçilmişlere karşı yapılıyorsa aynı zamanda onu seçenlere karşı da yapılmıştır.

imzamı eklerim,neden mi?Çünkü dediğiniz gibi salt bir demokrasii bahanesi ile yıkılacak bir ülke değil,gerçek anlamda insana yaraşır,herşeyi ile bir olan bir ülke istediğimden.Bakın hala sokaklarda insanlar yaşıyorsa,adı konulamamış sorunlarla uğraşılıyorsa,insana değer verilmiyorsa benim ülkemde emin olun tek nedeni değilse de en önemli nedenidir darbeler.

Darbeler sadece askerle yapılmaz tabi ki,hukuk darbelerini yaşamadık mı biz?Geceyarısı verilenn muhtıralar darbe değil miydi?

Osmanlı Devleti,koskocaman bir imparatorluk.Yeniçeriler,padişahı tahttan indirenler...Osmanlı Devleti,hasta,paramparça bir coğrafya,padişahın keyfi uygulamalrı,yasaklar,anlaşılmayanlar,ittihadçılar...Türkiye Cumhuriyeti,millli bir mücadale,kurtuluş ve sonrası yaşanalar...1960 darbesi,sonrası işkenceler,idamlar,değişmeyen bir kader.....darbeler ile devam eden bir tarih...1980 darbesi,yine işkence,yine ölümler....meşrulaştırılan darbeler serisine devam mı?

Ben darbeler sonrası Anayasalarla hukuki olmaya çalışıyorsam,şunu sorarım kendime...Neden darbe?Yolunda gitmeyen ne vardı ,neden vardı?Siyasi çıkmazlara boğulan bir ülkede darbenin hesabını kimlerden soracaktık?O darbeyi yapanlardan mı,bunu meşrulaştıranlardan mı yoksa inadına susanlardan mı?

Bu ülkeyi satanlar bu ülkeyi peskes cekenler,bu ülkeyi bölmek isteyenler ve onlara demokrasi yalani ile göz yumanlar mecliste ama bu iktidara karsi birseyler yapilmali bu iktidar ülkeyi kötüye götürüyor diyenleri halka karsiymis gibi gösterenyazilara imza atmaktasiniz,Ben inaniyorum ki bu ülke bölünme noktasinada gelse birileri buna karsida ciksa siz yine onlari darbeci diye adlandiracaksiniz veya adlandiranlara arka cikacaksiniz.Yani sizin imza attiginiz sey nedir bviliyormusunuz,eger halk secmisse iktdar istedigini yapar ülkeyi böler buna kimse cit cikaramaz cikaran olursa darbeci olur.Iste sizin mantiginiz bu.

Bu ülkeyi sevmek darbeyi istemekle olmaz.Neden bir kez olsun şunu sormuyorsunuz kendinize?Bu bölücüler,bu hainler artık ne ad veriyorsanız,neden bunlar hala iktidar.Okuma yazma bilmeyen bir halkın bilgisizliği mi dfiyeceksiniz,oyunlar mı?Öyleyse bile neden bu halk bu dediklerinizden.

Ben halkın meclise getirdiklerini görmemezlikten gelenleri,onların darbelerini asla haklılaştırmam ve darbenin halka ve onun seçtiklerine yapıldığına dair olan cümleye tekrar imzamı atarım.AKP bugün iktidar çünkü karşısında muhalefet yok,AKP bugün iktidar çünkü halka başka bir alternatif sunulmamıştır.

CHP ve İsmet İnönü geleneği hakkında söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım ayrıca...

''İhtilal kendi çocuklarını yer.”

Mithat Sancar darbeyi şöyle tanımlar;''Nereden başlarsınız, nasıl anlatırsınız? Askerler yönetime el koyarlar, demokrasi rafa kaldırılır, özgürlükler boğulur, aykırı görülen herkes ve her şey ayıklanır... Baskınlar, gözaltılar, işkenceler, uyduruk yargılamalar, yargısız infazlar...''Açtığınız başlıkta böylesi anlatılmayacak kadar amacı bile belli olmayan bir müdahaleyi yada müdahaleler serisini nasıl anlatmalı,nereden dem vurmalı?

değil mi ama!Bu Mithat Sancar'ın darbeler için düşündükleri...Eleştirdiğiniz,eksiklik bulduğunuz....

bunları veriyorum.Siz hala darbeyi olması gereken olarak mı görüyorsunuz.Lütfen darbeyi tanımlayarak verin cevaplarınızı...şucu bucu diye değil!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üc kisi mi?Benim bildigim 60-80 civari bir sey ...

ve daha dur bakalim , nerelere ulusilacak ya da ulasilmiyacak.

Cevik Bir, meshur 28.Subat "darbecilerden", ismi "Egenekonun"

cercevesinde duyulmaya basladi ...

O 28.Subat kudretlisi Erbakanin Malaysia verdigi 7milyar usd f16 ihalesini

iptal edip 14milyara israele vermisti ... Hain

Ayni Ecevit son iktidar günlerinde 300milyonluk bir ihaleyi ,

ihalesiz! 600milyona israile vermesi gibi ...

Nedense bu ulusalcilar

vatana ihaneti pek severlermis ,

öyle ya ,

tek sermayeleri

vatana ihanet ederken

baskalarini ihanet ile

suclamak ...

Güney şu bilgileri verdi: “Bence Irak'a, PKK'ya giden silahlar o kadar önemli değil. Veli Paşa, Karadeniz'den Elçibey'e (Azerbaycan) ve Çeçenistan'a giden silahlardan korkuyordu. TİKA olayı patlamıştı. Bu darbe olayı (Azerbaycan'da) patlamıştı. Veli Paşa'nın üzerine geleceklerdi. Ondan korkuyordu. Irak'takinden korkmaz çünkü Irak'ta ortalık çok karma karışık her şey birbirine girmiş. Ama Azerbaycan'da bu olmaz. Çünkü Elçibey'den sonra gelen Aliyev'le anlaşamıyorlar.” Güney, patlamayı Küçük'ün talimatıyla “Çevik Paşa yaptırdı” diye haberleştirdiklerini öne sürdü. Polisin “Diyelim ki Veli Küçük senden böyle bir talepte bulundu. Sen ne yapıyorsun” sorusunu Güney, “Aydınlık'a gidiyorum Doğu Bey ve Adnan Akfırat'a söylüyorum. Adnan hemen redakte edip kullanıyor. Sonra da basına servis yapıyoruz.” Polis bunun üzerine, “Peki patlama senaryosu nasıldı. Nasıl gerçekleştirildiğini yazdınız” diye soruyor. Güney'in cevabı şöyle oluyor: “Çevik Bir Albay, Lübnan'da PKK'lılarla Taşnak aracılığıyla masaya oturdu. Silahları sattı. Depodaki kaybın anlaşılmasını önlemek için de silah fabrikasına sabotaj yaptırdı.”

Pkkya yiyecek veren ,yataklik yapan suclu oluyor.

Peki PKKya silah satmak ne oluyor?

Evet arkadas Simalyildiz 80 darbesini görenleri soruyor.

Yani "darbe olmadi" demeye getiryor ...

Evet darbe olmadi ,

darbe yapmak gibi

bir hedefleri de

olamaz zaten ...

Ergenekon bin Gladionun islevi

darbeye zemin olusturmakdi

bunu da pkkya silah satmakla,

siyasi ve etnik cinayetlerle,

ve bu cinayetleri "islamcilarin"

üzerine yikip ,

medya kampanyalarla,

gerginligi had safhaya ulastirip ,

darbenin yapilmasini

genis halk kitleleri tarafindan

KABUL edecek bir atmosfer

olusturmak.

Iddianamede ama yalniz Ergenekon-PKK bagi degil

diger bir sürü baglar da kuruluyor.

"Örgütte 'sağcı, solcu, radikal dinci' diye birçok grubun yer

aldığı ve bunların birbirinden habersiz olduğuna dikkat çektiği"

Danistay cinayeti de öyle.

Bunu artik Milliyet bile kabul ettigine göre.Tamer Korkmazdan bir alinti :

İddianamede, darbeci Ergenekon örgütünün Danıştay saldırısının “azmettiricisi” olduğunun vurgulanması,

ilmin başından beri “2006 Model Ağca” Alparslan Arslan'ı kamuoyuna “dinci katil” olarak sunanları zor

urumda bıraktı.

“Laikçi” savların aksine, Arslan'ın “Ulusalcı Ergenekon örgütünün tetikçisi” olduğuna dair birçok kanıt daha önce ortaya çıkmıştı.

Dünkü manşeti, Arslan'ın “köktendinci bir katil” olduğu tezinden Milliyet gazetesinin bile kuşkulanmaya başladığını gösteriyor!

Milliyet'teki Ergenekon Analizi'nin spotunda bakın ne yazıyor: “Arslan saldırıyı türban için düzenlediğini anlatsa da,

Ergenekon tutuklusu emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'le daha önce defalarca görüştüğü ortaya çıktı.

Tekin'le bağlantılı bir şirketin sahibi olan Ayhan Parlak'ın da saldırıdan önceki 12 gün içinde 56 kez görüştüğü Arslan'a

20 bin YTL'lik çek verdiği anlaşıldı.”

Neydi adamin ismi , bir alman yazar ... Kestner sanirim ... demisti ki "yalan cok büyürse , görünmez olur"

Ama bir yere kadar artik ...

80lerde degiliz artik ... ve Türkiyenin 30larina dönmesini de hic istemem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bukadar olur....

gerçekten suçlularsa yargılansınlar ama bu ülkede en önce yargılanacak adamlar onlar değil asıl suçlulara DOKUNULAMIYOR!!!

bende beraat edeceklerine inanıyorum yok etmezlerse hangi sebepten ve hangi delillerde ne kadar ceza aldıklarına bakacağım, ve 27 tane el bombası madem mühim delildi neden imha edildi diye soracağım, kime mi başbakana tabi... çünkü kendisi hem hakim, hem savcı, hem polis, hem ........ ?

eğer gerçekten darbeciler yargılanıyorsa neden Kenan Evren'den başlamıyorlar? darbe var mı var, delil var mı var, kan var mı var?

emekli olduktan sonra darbe yapacaklarına inanıyorlar mı gerçekten bu paşalarımızın yoksa tek suçları Atatürk'ün devrimlerine bağlı olmaları mı? 60 yaşın üzerinde iki paşa TSK'ya rağmen üstelik ortada kurulu bir örgütte yokken 27 tane el bombası ile mi yapacaklardı o darbeyi? El bombalarının bulunuş şeklide çok ilginç değil mi bir gecekondunun damında inci gibi dizili gelip bulun der gibi -_- çok ilginç çok, :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçekten suçlularsa yargılansınlar ama bu ülkede en önce yargılanacak adamlar onlar değil asıl suçlulara DOKUNULAMIYOR!!!

bende beraat edeceklerine inanıyorum yok etmezlerse hangi sebepten ve hangi delillerde ne kadar ceza aldıklarına bakacağım, ve 27 tane el bombası madem mühim delildi neden imha edildi diye soracağım, kime mi başbakana tabi... çünkü kendisi hem hakim, hem savcı, hem polis, hem ........ ?

eğer gerçekten darbeciler yargılanıyorsa neden Kenan Evren'den başlamıyorlar? darbe var mı var, delil var mı var, kan var mı var?

emekli olduktan sonra darbe yapacaklarına inanıyorlar mı gerçekten bu paşalarımızın yoksa tek suçları Atatürk'ün devrimlerine bağlı olmaları mı? 60 yaşın üzerinde iki paşa TSK'ya rağmen üstelik ortada kurulu bir örgütte yokken 27 tane el bombası ile mi yapacaklardı o darbeyi? El bombalarının bulunuş şeklide çok ilginç değil mi bir gecekondunun damında inci gibi dizili gelip bulun der gibi -_- çok ilginç çok, :excl:

Bu sorunun cevabı Anayasanın geçici maddesinde gizliydi.

Suçluların yargılanmasında bir sıralama olmaz. Şu niye benden önce yargılanmıyor diye bir akıl yürütümü pek doğru gelmiyor bana. Kurulu örgüt yok demişsiniz.

Forumda bu konuda iki yaklaşım cereyan ediyor. Birileri suçsuzlar niye yargılanıyor diyor birileri de suçlular da ondan yargılanıyor diyorlar.

Bu ikisini bir kenara bırakıp değerlendirme yapmak çok zor. Daha önce tutuklanmak veya serbest bırakılmış olmak birilerinin suçluluğu veya suçsuzluğuna delil olmaz demiştim. Bunu elbette demeye de devam edeceğim.

Bu sebeple; yok Atatürkçüler de ondan yargılanıyorlar, yok savcı AKP'nin adamı, yok bu adamların suçu tek sorun AKP'nin muhalefeti çekemiyor olması demeden önce hele bir iddianameyi bekleyelim derim. İddianame olayı çözer mi? Hüküm dahi çözmüyorken iddianame çözer mi hiç benim nazarımda. Ancak; somut hangi ithamlar var en azından onu görürüz.

Anayasa Mahkemesinin kararına güvenmiyorsunuz, mahkemeye güvenmeyen, saygı duymayanlar diye telakki edilen ben bugün aynı şekilde başkalarını suçlayabiliyorum. Helal olsun bana...

Tekrar dönüp şunu demem gerekiyor. Bu başlık ERGENEKON DAVASI için açılmış bir başlık değil. Nihayetinde ona değinebiliriz ama şimdi değil. 71-73-80-97-2007 bu tarihlerde bir sıralama var değil mi? Konumuz ne idi: Evren'le hesaplaşma...

Evren'in, iktidara el koyduğu süreçle hesaplaşma...Lütfen katletmeyin...Herkese diyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar dönüp şunu demem gerekiyor. Bu başlık ERGENEKON DAVASI için açılmış bir başlık değil. Nihayetinde ona değinebiliriz ama şimdi değil. 71-73-80-97-2007 bu tarihlerde bir sıralama var değil mi? Konumuz ne idi: Evren'le hesaplaşma...

Evren'in, iktidara el koyduğu süreçle hesaplaşma...Lütfen katletmeyin...Herkese diyorum...

Dediginiz gibi bu ancak yeni bir anayasa ile mümkün,

yani yargilanmasi ... ama yeni anayasaya karsi direnis var ...

12Eylülü "Evrene" indirgemek bence yanlis.

Kaldi ki bugün ile gecmisteki darbeler arasinda baglar var ...

71de ismi gecenler bugün yine sahnede ...

12Eylülü mümkün kilan toplumdaki catismalar ,

ayni kaynak tarafindan yönlendirildigi biliniyor.

Aslinda darbelerle hesaplasmak istersek ,

cok daha gerilere gitmek gerekir.

Zamaninda "kazan kaldiranlar" ,

"seriat isteriz" diye ayaklanip ,

kelle alirlardi ... Bugün seriat degil

"laiklik isteriz" bahanesiyle kazan

kaldiriliyor ... Amac ne serait´di

zamaninda,ne de bugünlerde laiklik.

Ama degismeyen bir sey var , o da darbeci zihniyetdir ...

Darbeci zihniyet halkdan cekinir,kücümser,hor görür.

Halk icin ne iyidir,darbeci bilir. Halk bilmez , ********.

Biraz daha ilerisinde , kendisi "aydinlandigindan"

yönetme hakkini kendisinde görmesidir

ve bunun gerceklesmesi icin her türlü yolu mübah görür.

Yalan,iftira,cinayet ...

Aymatov Mankurt tipi bunu güzel tarif eder.

(Mankurt bazı işlemler sonucu öz benliğini yitirerek

kendisini kimliksizleştiren düşmanının ******* haline gelmiş

bir zavallı insan tipidir.)

Evet sanki darbeci,ulusalcilar tarif edildi bununla ...

Ve Evren cok mu uzakta bu tarifden?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bütün bunlar yargılamayı yapanların ve savcılık görevi üstlenenlerin yanlı medya ve yanlısı AKP hükümetinin güvenilmez, kasıtlı, maksatlı, belli bir hedefe yönelik yıpratıcı ve karalayıcı iftiralarından kaynaklanıyor...

bazıları şuan geçici bir zaferde kazanabilirler ama gerçekler er ya da geç ortaya çıkar, o daha önce neden yargılanmıyor dememizin sebebi belli, eğer darbe yanlışsa ve o darbeler bu ülkeye bunca şey kaybettirmişse neden yargılanmıyorlar diyorum...

ayrıca adil ve vicdanlı olmak şartıyla herkes fikrini söyleme özgürlüğüne sahiptir... eğer delil varsa, kanıt varsa ve hepsinden önemlisi bütün bunlar gerçekse yaşananlar olağandır... ama ya değilse?

dürüstlük, ahlak, namus, şeref, itibar, güvenlilirliğin en önemli unsurlarıdır... mevcut hükümette bunlardan eser yok... o yüzden onların karaladığı herkes gözümde aktır... işe kendi içlerindeki kanunsuzlukları düzeltmekle başlasınlar...

ve evet Atatürkçüler suçlanıyor, Atatürkçüyüm, ulusalcıyım, milliyetçiyim demekten uzak dursunlar diye... korku imparatorluğu kuruyorlar ve Allah'ın izniyle onun altında kendileri kalacaklar...

bunlar şahsi fikrimdir,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'deki çürümüşlük şuradaki tartışmada daha da ortaya çıkmıştır...

Hakimlerin kimliği "yargıç kimliği"nin önünde görülüp her zaman için hakimlerin görüşüne göre verebileceği kararı ortaya koyan toplumda "adalet madalet yoktur"!!!

Resmen anayasayı da ihlal edecek bir biçimde buradan birileri hakime diyor ki:"Sen Cumhuriyetçiysen aklarsın; cemaatçi ya da ajansan cezalandırırsın"!!!

Bir utanç tablosu oluşmuştur burada; sayın Karabekir bence bu başlık kendi içinde "HAK VE ADALET"ten yoksunluğu barındırmaktadır ve bu başlıktan ne darbelerle hesaplaşılır ne de bir başka baskı unsuruyla!!!

:online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dediginiz gibi bu ancak yeni bir anayasa ile mümkün,

yani yargilanmasi ... ama yeni anayasaya karsi direnis var ...

12Eylülü "Evrene" indirgemek bence yanlis.

Kaldi ki bugün ile gecmisteki darbeler arasinda baglar var ...

71de ismi gecenler bugün yine sahnede ...

12Eylülü mümkün kilan toplumdaki catismalar ,

ayni kaynak tarafindan yönlendirildigi biliniyor..

Ve Evren cok mu uzakta bu tarifden?

Bir darbe asla bir kişiye indirgenemez. Evren dediğimizde sadece 12 eylül hatırlanır ve bu bir imge dahi sayılabilir. Ama, Evren'in özel olarak belirtilmesi bir kişinin niye Evren yargılanmıyor konulu serzenişine binaen geçmiştir. Zaten sadece Evren'le hesaplaşmaktan bahsetmedim Evren'i tepeye ulaştıran süreçle hesaplaşmaktan bahsettim.

Alio, haklısın. Bu başlıktan bir sonuç çıkacağını sanmıyorum ama benim açımdan kayda değer bir başlık. Dönüp en azından kendi hafızamı tazelemek ve yeni bilgiler eklemek noktasında bir araştırma başlığı olabilir bu başlık benim açımdan. Kimse hesaplaşmazsa da hesaplaşmasın, ben kendi açımdan darbeyi yapanlara ******** olur biter...

Sardunya; size de hayırlı şahsi fikirler diliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bütün bunlar yargılamayı yapanların ve savcılık görevi üstlenenlerin yanlı medya ve yanlısı AKP hükümetinin güvenilmez, kasıtlı, maksatlı, belli bir hedefe yönelik yıpratıcı ve karalayıcı iftiralarından kaynaklanıyor...

Bunu söylemek yetmez. Delillendirmek gerekir ...

Herkes hersey söyleyebilir ...

Hani deliller?

bazıları şuan geçici bir zaferde kazanabilirler ama gerçekler er ya da geç ortaya çıkar, o daha önce neden yargılanmıyor dememizin sebebi belli, eğer darbe yanlışsa ve o darbeler bu ülkeye bunca şey kaybettirmişse neden yargılanmıyorlar diyorum...

Hala darbe ürünü sistemin devam ettiginden.

Bunu anlamak zor degil ...

ayrıca adil ve vicdanlı olmak şartıyla herkes fikrini söyleme özgürlüğüne sahiptir... eğer delil varsa, kanıt varsa ve hepsinden önemlisi bütün bunlar gerçekse yaşananlar olağandır... ama ya değilse?

Mahkemeler ve hakimler bunun icin var ...

Ama ortaya atilan ifadeler,iddialar yakin tarihimizle bire bir örtüsüyor,

ve dahasi maddi delillerden gecilmiyor ...

dürüstlük, ahlak, namus, şeref, itibar, güvenlilirliğin en önemli unsurlarıdır... mevcut hükümette bunlardan eser yok... o yüzden onların karaladığı herkes gözümde aktır... işe kendi içlerindeki kanunsuzlukları düzeltmekle başlasınlar...

Böyle düsünebilirsiniz. Ben farkli düsünüyorum.

Ilk defa bir siyasi parti "kafa" tutuyor "darbeci zihniyete.

Millet olarak yavas yavas resit oluyoruz ve bunu hazm edemeyenler var.

Hadise bu ...

Asil "dürüstlük, ahlak, namus, şeref, itibar, güvenlilirliğin" eseri Ulusalcilarda yok.

Katil ruhlu insanlari hala nasil savunulur anlamiyorum ...

ve evet Atatürkçüler suçlanıyor, Atatürkçüyüm, ulusalcıyım, milliyetçiyim demekten uzak dursunlar diye... korku imparatorluğu kuruyorlar ve Allah'ın izniyle onun altında kendileri kalacaklar...

Evet suclari "Atatürkü sevmekmis" ... Güleyim mi aglayim mi?

Danistay cinayeti Atatürke olan sevgisinden dolayi mi islendi?

Sonra da Ergenekon medya ayagiyla bunun "islamcilara"

fatura edilmesi de Atatürk sevgisinden mi?

bunlar şahsi fikrimdir,

Siz öyle zan edinde , bunlar yandas ergenekoncu cizgisidir ...

"Olmamasi gereken olamaz" saglikli bir yaklasim degil.

Sahi ulusalcilar degil de , dinci pasalar böyle suclansaydi ne olurdu acaba?

Mesela dinci subaylar gerginlik yaratalim diye "Vakit" gazetesini bombalayip,

bunu "ulusalci,laikcilere" mal etselerdi ve dahasi danistaya suikasti bunlar yapmis olsaydi

ve bu cinayeti Atatürke olan sevgimden isledim dedirtselerde gönüllü katile , ne olurdu ?

Abes degil mi,hatta surreal ...

Aynen bu surreallik duygusunu biz aylardan beri yasiyoruz ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir darbe asla bir kişiye indirgenemez. Evren dediğimizde sadece 12 eylül hatırlanır ve bu bir imge dahi sayılabilir. Ama, Evren'in özel olarak belirtilmesi bir kişinin niye Evren yargılanmıyor konulu serzenişine binaen geçmiştir. Zaten sadece Evren'le hesaplaşmaktan bahsetmedim Evren'i tepeye ulaştıran süreçle hesaplaşmaktan bahsettim.

.

Bir darbe asla bir kişiye indirgenemez.

DARBENIN BABASI

CIA'nın ünlü darbe uzmanı Morton Abromoviç,

ABROMOVİÇ, ERDOĞAN'I ERBAKAN'IN YERİNE HAZIRLIYOR

Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Amerika'nın Türkiye Büyükelçisi ve CIA'nın ünlü darbe uzmanı Morton Abromoviç, Tayyip Erdoğan ile 15 Ekim 1996'da görüştü. Abromoviç, Tayyip Erdoğan'ı "Türkiye çapında liderliğe teşvik" ediyordu. Bu konuşmalar basına da yansıdı. Ancak daha ilginci, Türkiye'deki Büyükelçilik görevi devam ederken ve Erdoğan, Refah Partisi Beyoğlu ilçe başkanıyken gizli açık görüşmeler sürdü. Amerika'nın darbe uzmanı Abromoviç, Büyükelçilik görevi sona erdikten sonra da bu iş için Türkiye'ye birçok kez gelmiş ve Erdoğan ile görüşmüştü.

Abromoviç, Tayyip'i Erbakan'ın yerine hazırlıyor" idi. raporda Amerikalıların merkez sağdan vazgeçtiklerini ve Türkiye'de Erdoğan'ı Başbakan Gül'ü Dışişleri Bakanı yapacaklarını belirtiyordu. Yani 3 Kasım 2002 seçimlerinden 5 yıl önce. CIA'nın böyle bir planı bulunduğunu, CIA nın bir raporuna dayanarak Perinçek açıklıyordu... bu rapor bir cok basinda da yer aliyordu..

Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı iken 12 Aralık 1997 tarihinde Siirt'te okuduğu şiirde şeriata davet ediyordu. "Minareler süngü, Kubbeler miğfer, Camiler kışlamız, Müminler asker"

Erdoğan, bu konuşmasından dolayı halkı kin ve düşmanlığa teşvikten hüküm giydi ve Belediye Başkanlığı görevinden alındı. Erdoğan'a ilk destek ziyaretini yapan Amerika'nın İstanbul Başkonsolosuydu.

Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos 2001'de AKP'yi kurdu. AKP'nin programında ABD'nin kriz bölgelerine müdahale gücü olma görevi yani Tayyip Erdoğan'ın deyimiyle BOP eşbaşkanlığı açıkça yer almıştı.

TAYYİP ERDOĞAN, YASALAR ÇİĞNENEREK BAŞBAKAN YAPILDI

Tayyip Erdoğan'ın partisi AKP, 3 Kasım seçimlerine, kendisi siyasi yasaklı olduğu halde partinin genel başkanı olarak yasalar çiğnenerek katıldı.

Erdoğan yasaklı olduğu için ilk Bakanlar Kurulu'nu Gül oluşturdu. Erdoğan, bu tarihte hiçbir sıfatı olmadığı halde Amerika'dan Avrupa'ya birçok ülkeyi ziyaret etti, yabancı ülkelerin liderleriyle devletin resmi görevlileri olmadan özel görüşmeler yaptı ve Türkiye'yi bağlayıcı sözler verdi. Tayyip Erdoğan yine kanunsuz bir şekilde Siirt seçimleri iptal edilerek ve yasalar değiştirilerek Başbakanlık koltuğuna oturtuldu.

20 Kasım 1994: "Elhamdülillah şeriatçıyız"

11 Mayıs 1994: "Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.