Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Doğum kontrol hapı?

sdei

Önerilen İletiler

Doğum kontrol hapları kilo aldırmaz. Sadece içinde bulunan progesteron hormonına bağlı olarak iştah açar. İştah açmasından kaynaklanan fazla yemeden dolayı kilo alınır. İradenize hakim olmalısınız anlayacağınız. Ayrıca içinde bulunan estrojen hormonu nedeniyle tromboflebit eğilimini arttırır. Bir de eğer uzun süre kullanmanız gerekiyorsa yılda 1 kez smear testi ve karaciğer enzimlerinize baktırmanızı öneririm. Bunların haricindede estrojenden kaynaklı su tutlumu nedeniyle göğüslerde şişkinlik ve hassasiyet, bulantı,vitamin eksikliği gibi yan etkileride vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğum kontrol hapları kilo aldırmaz. Sadece içinde bulunan progesteron hormonına bağlı olarak iştah açar. İştah açmasından kaynaklanan fazla yemeden dolayı kilo alınır. İradenize hakim olmalısınız anlayacağınız. Ayrıca içinde bulunan estrojen hormonu nedeniyle tromboflebit eğilimini arttırır. Bir de eğer uzun süre kullanmanız gerekiyorsa yılda 1 kez smear testi ve karaciğer enzimlerinize baktırmanızı öneririm. Bunların haricindede estrojenden kaynaklı su tutlumu nedeniyle göğüslerde şişkinlik ve hassasiyet, bulantı,vitamin eksikliği gibi yan etkileride vardır.

O zaman kontrol etmemek daha iyi değil mi?

Ben kullanmam bundan sonra :usutuk:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman kontrol etmemek daha iyi değil mi?

Ben kullanmam bundan sonra :usutuk:

Alem rua :lol:

Yasmin isminde bir ilaç kullanmıştım doktorumun önerisiyle.Kesinlikle kilo yapmıyor hatta vücuttan ödem atıyor.Bildiğim kadarıyla doğum kontrol haplarının içinde yan etkisi enaz olanı.

Fakattttt birkaç yıl sonra anlımda lekeler oluştu.Gittiğim cilt uzmanı lekelerin eskiden kullanılan d.kontrol haplarına bağladı bu lekeleri valla ben onun yalancısıyım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alem rua :lol:

Yasmin isminde bir ilaç kullanmıştım doktorumun önerisiyle.Kesinlikle kilo yapmıyor hatta vücuttan ödem atıyor.Bildiğim kadarıyla doğum kontrol haplarının içinde yan etkisi enaz olanı.

Fakattttt birkaç yıl sonra anlımda lekeler oluştu.Gittiğim cilt uzmanı lekelerin eskiden kullanılan d.kontrol haplarına bağladı bu lekeleri valla ben onun yalancısıyım :)

Eh söylesene yaaa. Ben de panik oldum birden. Bundan sonra Yasmin kullanıcam.

Yani ben şimdi burda bir yerlerde "arkadaşlar ne marka prezervatif kullanıyorsunuz" desem, herkes yaldır yaldır üstüme gelir. Artık dalga geçenler mi dersin, espiri patlatanlar mı dersin (ilk başta da Godzi!!) Bu ne rahatlık kardeşim. Özgürlük istiyorum yaa!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eh söylesene yaaa. Ben de panik oldum birden. Bundan sonra Yasmin kullanıcam.

Yani ben şimdi burda bir yerlerde "arkadaşlar ne marka prezervatif kullanıyorsunuz" desem, herkes yaldır yaldır üstüme gelir. Artık dalga geçenler mi dersin, espiri patlatanlar mı dersin (ilk başta da Godzi!!) Bu ne rahatlık kardeşim. Özgürlük istiyorum yaa!

:huh::o:blink::blush::ermm::pinch::islik::w00t:

Adı üstünde HAP yani tıbbi bişey rua. :D Gençkızlarımızın bu konuda bilinçlenmesi lazım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar doktorum ginera önerdi..yeni başladım sayılır, aranızda kullanan varmı daha önceden? yan etkisi oluyormu?

selam.

sdei

Doktoru bos verin,

kac yildir evlisiniz, kac cocugunuz varda dogum kontrol hapina gerek duyuyorsunuz.

Benim hanim icinde dogum kontrol hapi onermisti doktor,

kullanmazsa ne olur dedim,

hanimin hemen hamile kalir dedi,

inat degilmi dogum kotrol hapi kullanmadik,

22 yildir evliyiz,

3 cocugumuz var,

doktorun hesabina gore, 22 tane cocuk olmasi gerekirdi,

hani nerde,?

Hap kullansanizda kullanmasanizda, Allahin cocugunuzun olmasini dilemesine engel olamazsiniz.

Ha ne olur, hap kullanirsaniz,?

dogan cocuk sakat dogar, eger boyle seyin basiniza gelmesini istemiyorsaniz, kesinlikle hap kullanmamanizi tasiye ederim.

secenek size aittir.

saygilarimla.

Evren.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:alkis: HARİKA CEVAP.

Üstüne varıldığında kayış gevşetmeyen insan radya, çok yaşa... :D

:P:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.