Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Erkekler Eşlerini Neden Döver

Ulyanov

Önerilen İletiler

Yanlız kadınlar değil kendinizden zayıf hiç bir insan dövülmemeli..

Ancak gerçekçi olalım bazen bazı durumlarda kontrolü kaybedebilirsiniz ve Allah göstermesin bir erkeğin bir kadına karşı kontrolünü kaybetmesi çok vahim sonuçlar doğurabilir. Ayrıca şiddetin okumuşu okumamışı diye br ayrımda yok.. Cahili de kültürlüsüde zaman zaman kadınına karşı şiddet uygulaybiliyor.. Mizaçında bu durumda etkisi olduğunu düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 93
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 1 ay sonra...

Kdini dögen erkegi önce dögerek dayagi taddirmali sonrada ona kadini ömür boyu yasaklamaliki hem dayagin hem kadinsizligin ne oldugunu anlayabilsin.Bence ancak zavalli olanlar bir kadina el kaldirirlar bence kadininda kendini koruma özgürlügü mevcuttur.nasil koruyacagina kendisi karar vermelidir, :devil:

söylediklerine hak vermemek mümkün deyil.ama merak ediyorum kadini döven erkekleri çikarirsak kaç erkek kalir etrafta.erkeklerin bu yaptigina güç yetenlik denir.zay1f erkekler yapar sözünü ancak öyle geçirir çünkü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilir ki kadında insandır.

Bilir ki kadınında seçme hakkı vardır.

Bilir ki kadınında duyguları vardır.

Bilir ki kadınında onuru vardır.

Bilir ki kadın dövmeye değil sevmeye layıktır.

Burada aşağılama var, ama sanırım farkında değilsiniz. Lütfen insanları ayırmayın!!!

Ne demek kadın da insandır?

Kadının da seçme hakkı vardır?

Kadının da duyguları vardır?

Kadının da onuru vardır?

Kadın dövmeye değil, sevmeye layıktır???

Ne diyorsunuz? Bu sözlerin altında kesinlikte erkek kadından üstündür fikri yatıyor. Kadın ve erkek eşittir. Aralarında sadece fiziksel bir fark vardır. Kadın ve erkek bir bütünü oluşturan 2 parçadır sadece. İkisi bir araya gelince ancak bir bütün oluşabilir. Ne kadın tek başına çocuk doğurabilir ne de erkek tek başına baba olabilir (evlat edinmeler hariç). Ve unutmayın ki dünyada ne erkekler sadece erkeklerle yaşayabilirler ne de kadınlar sadece kadınlarla...

Erkek kadını neden döver? Çünkü kadın izin vermiştir, izin vermese dö-ve-mez. Gerekirse kendini öldürü ama yine de izin vermez... Erkeğin böyle bir hakkı yoktur çünkü. Kimsenin kimseye güç kullanma hakkı yok! Unutmayın erkek döven kadınlar da var ve kadınlar da çocukları dövüyor. Büyüyen çocuklar da büyükleri dövmek istiyor, yani inanılmaz bir döngü!!!

güzel tespit. burdaki ''da'' bağlacı alenen erkeğin kadından üstün olduğunu gösterir. ayrıca da genelde dayak yiyen kadınlar kısıtlı bir şekilde tahsil görüp evde kocasını bekleyen ve evlenirken zavallı kocasına ve onun ailesine ''bulaşık makinesini de alacaksın, yatak odası takımını da sen alacaksın, beni ayrı eve çıkaracaksın''diyerek ızdırap ve çaresizlik sunan kadınlar oluyor. çünkü o tip kadınlar zaten daha evlenmeden kocasının üstünlüğünü kabullenmiş oluyo. sen güçlüsün. sen erkeksin.sen yapmalısın gibi yakıştırmalarla kocasının üstünlüğünü daha birinci dakikadan kabul etmiş kadınlar; bu duygularla gururu tavan yapmış erkekler için kum torbası oluyo genel olarak gördüğüm kadarıyla. allah dayak yiyene yardım etsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah hepimize bir akıl ve irade vermiş..Bunu iyi yada kötü yönde kullanmak bizim elimizde..

Deniyor ki, işte o sırada çok sinirlenmiştir ve kendini kontrol edememiştir..Ben buna katılmıyorum, eğer içimizden gelenleri dizginleyip kontrol altına alamıyorsak, bu irademizi kötü yönde kullanmaktır..Ama eğer çok sinirlenipte ne olursa olsun kendimizi kontrol edebiliyorsak, bu en güzelidir..

Kontrollü insan sağlam karakterli insandır,kontrollü insan iradesiyle karar verebilen ve sonuçta düşünerek gerçekleri görebilen insandır..Karşımızdaki insan yanlış ve hatalı bile olsa..

Umarım hepimiz düşünerek, kendimizi kontrol edip, sağlam bir karaktere sahip insanlar olmak için elimizden geleni yaparız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa arkadaşlar şimdi kadın dayak yemek istiyorsa atmayalımmı hadi bazıları dayak atmayı zevk haline getirmişse onlara tamam ne derseniz deyinde ben dayağı hakeden kadınıda erkeğide döverim arkadaş biraz gerçekçi olun öyle durumlarla karşılaşırsınızki dayak atmadan edemezsiniz

siz şimdi dayakçı biriyim sanırsınız öyle değil belkide içinizdeki en medeni insanım ama gerçekçi biriyim ;)

soruya soruyla cevap vereyim birde anneler çocuklarını neden döver?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dayak bir güç gösterisi,

Hayatta bazı yönlerden eksiklikleri olan insanlar, Şiddete başvurarak karşısındakini sindirmeye çalışır.

Örnek mi; Bu hafta sonu eşimele ev bakmaya gittik.Bir sebepten dolayı ben eşime surat asıyordum. Önce ısrar etti konuşmam için tepki alamayınca sokak ortasında dövmekle tehtit etti. Yine cevap alamayınca hakaret ederek beni kışkırtmaya çalıştı. Sonuç mu; Allah'tan buluşacağımız insanların yanına vardık konu kapandı. (Eşim 2 m. Boyunda ve 120 kio, ben 170 boyunda 60kilo siz düşünün...) Demem şu ki zayıf insanlar, çaresiz insanlar başka bi şey beceremeyen insanlar ancak şiddet kullanır.

Güç hayvansal, akıl insansal bri özellik kim Kaba kuvvetle övünüyorsa bilsin ki hayvanlara ait bir özellikle övünüyor.

Değil kadın, eş, sevgili ; insan dövülmez....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyada gücü ve zekası eşit olan iki insan yoktur öyle bayanlar vardırki erkeğinden güçlü ve cesurdur yani demek istediğim eşitlik falan hikaye kimse kimseye şu özellik sende fazla sen bu özelliğini kullanamazsın diyemez o ona allahın bir vergisidir allahın erkeklere daha çok verdiği bu gücü kullandırtmamak sizin elinizdedir çünkü sizede akıl vermiştir

sizin söylediğiniz şekilde kaba kuvvetin önlenmesi için haddinden fazla sabır gerekiyor e bu sabırda yok ise eşinizde eşiniz ne yapsın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyada gücü ve zekası eşit olan iki insan yoktur öyle bayanlar vardırki erkeğinden güçlü ve cesurdur yani demek istediğim eşitlik falan hikaye kimse kimseye şu özellik sende fazla sen bu özelliğini kullanamazsın diyemez o ona allahın bir vergisidir allahın erkeklere daha çok verdiği bu gücü kullandırtmamak sizin elinizdedir çünkü sizede akıl vermiştir

sizin söylediğiniz şekilde kaba kuvvetin önlenmesi için haddinden fazla sabır gerekiyor e bu sabırda yok ise eşinizde eşiniz ne yapsın?

eşitlik konusunda sonuna kadar haklısın bence de kimse kimseyle aynı değil...

Ama sabır veya her hangi bir duygu veya beceriyi geliştirmek veya köreltmek insanın kendi elinde...

Kimse kimseye istemedikçe bir şey yaptıramaz. İnsan ancak kendi isterse birşeyleri değiştirebilir.

Eşime gelince fazla iri ve gücünün farkında ve zorda kaldımı en gelişmiş özelliği olan kuvvetini kullanıyor. Halbuki bunun yerine zekasını geliştirmeyi denese belki sorunları daha çabuk halledecek. ( ki bence oldukça zeki biri...) Sadece ilişkimiz için değil, her yerde böyle, kaç defa bu yüzden iş değiştrmek zorunda kaldı tahmin edemezsiniz.

Ama sakın burda eşimi kötülüyorum sanılmasın. O iyi biri 7 yıldır beraberiz. Ve tüm bu yazdıklarımı sürekli tartışıyoruz. Sadece sorun çözmede problemleri var ve ben eşim gibi insanların sayısının oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Öyle olmasa trafikte yada diğer toplumsal alanlarda bu kadar çok şidet gösterisi olur muydu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istisnalar dışında yaradılış itibariyle erkeklerin kadınlardan güçlü olduğu bir gerçek. bu gücü erkekler kadınlar üzerine şiddette kullandığı zaman işte böyle tartışmalar oluyo. bu konuda bir çok paneller düzenleniyo. hatta bu konu tartışılsın diye platformlar oluşturuluyo. ama erkek bu gücünü taş ocaklarında elinde 20 kg lık balyozla taş kırarken kimse konuşmuyo. veya ağır sanayi de hergün pestili çıkan erkeklere kimse acımıyo. yapmayın arkadaşlar allah bu gücü erkeğe sadece hayvani içgüdüyle çalışması için vermemiş. kadınları ara sıra dizginleyecek birisi olmalı. olmadığı zaman neler olduğunu görüyoruz. otobüste bir kadına yer vermek ne kadar nazikane ve gerekli bişeyse yoldan çıkmış kadını yola getirmek de o kadar gerçek ve gereklidir. tabi bu konuyu fantazi haline getirmiş ve bundan zevk alan insanlar bu konunun dışında. ben bazen bu tartışmaların altında yardım değilde feminist duyguların tatmini olduğunu görüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istisnalar dışında yaradılış itibariyle erkeklerin kadınlardan güçlü olduğu bir gerçek. bu gücü erkekler kadınlar üzerine şiddette kullandığı zaman işte böyle tartışmalar oluyo. bu konuda bir çok paneller düzenleniyo. hatta bu konu tartışılsın diye platformlar oluşturuluyo. ama erkek bu gücünü taş ocaklarında elinde 20 kg lık balyozla taş kırarken kimse konuşmuyo. veya ağır sanayi de hergün pestili çıkan erkeklere kimse acımıyo. yapmayın arkadaşlar allah bu gücü erkeğe sadece hayvani içgüdüyle çalışması için vermemiş. kadınları ara sıra dizginleyecek birisi olmalı. olmadığı zaman neler olduğunu görüyoruz. otobüste bir kadına yer vermek ne kadar nazikane ve gerekli bişeyse yoldan çıkmış kadını yola getirmek de o kadar gerçek ve gereklidir. tabi bu konuyu fantazi haline getirmiş ve bundan zevk alan insanlar bu konunun dışında. ben bazen bu tartışmaların altında yardım değilde feminist duyguların tatmini olduğunu görüyorum.

dostum ekleyecek birşey göremiyorum gerçektende çok güzel anlatmışsın ama bu bizim feministler işine gelmediği için bunuda anlamazlar :)

buarada akarsu hanım yeri geldiği zaman bu gücümüzü kullanmamız gerektiğini savunuyorsak öyle kişileriz demek istemiyoruz ama dayak atmayı zevk haline getirenler annelerinede atarlar elbet annesine dayak atanıda çok gördüm yani sizde duymuşsunuzdur mutlaka onlar farklı bilinçli dayak atanlar farklıdır :) biz profosyonel dayakçılarız yersiz zamansız iş yapmayız :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna o zaman kadına dayak atılmalımı diye deyil de insanlar yoldan çıkınca dayakla terbiye etmeli mi diye tartışmalıyız bence...çünkü yoldan çıkanlar çok zaman erkekler onları dizginlemek için ne yapmalıyız?

hormonlu kadınlar mı?insanların kendine ait düşünce yapıları vardır ve deyiştirmek dayakla mümkün deyildir.

düşüncesi için kimse dövülmez.haa mesele yaptıgı davranışlarsa,bu davranışlar uç noktalarda olmalı,mesela

size hakaret mi etti istiyorsanız dövün ama bilin ki çözüm deyil...çünkü hakaret eden insanın size saygısı yoktur saygıda şiddetle olması gerektigi yere koyulamaz.ben kadın erkek demiyorum ama şiddet hiçbirşeyin çözümü olmadıgı gibi saygıyı,dürüstlügü ve sevgiyi bitirip yerine boşluk buldugunda ortaya çıkacak kini,nefreti dogurur.

Anneler çocuklarını çogunlukla döver,ama sonuca bakmak lazım.dayak atılan çocuk arkadaşlarını döver.korkusu yoktur artık şimdi döversiniz 2 dk. sonra yine aynı..onun için önce saygı duymak lazım.

insana insanca yaklaşıp ondanda insanca muamele beklemek lazım.olmuyorsa olmuyordur zaten :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

erkelerin fazlalığı güç. kadınların fazlalığı zerafet(ki en kaba erkekden daha kaba kadınlar tanıyorum). kadınlar zerafetini çokmu olumlu yönde kullanıyo ki erkelerin gücünü yanlış yönde kullandığı tartışılıyo.

Çünkü kadınlar zerafetini kullanarak erkekleri aşağılamaz,

Çünkü kadınların zerafetini kullanmasından erkekler şikayetçi olmaz,

Çünkü kadınların zerafetini kullanması erkeklere zarar vermez,genelde kadına olur olan.

Daha çok çünkü bulabilirdim ama buda yeterli sanırım neden bu konuyu tartıştığımızı anlamanıza

KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEYİLDİR.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

erkek yada kadın farketmez

kimsenin kimseye bazı üstünlüklerini kullanarak acı çektirmeye hakkı yoktur

olaya tarafsız bakmak lazım netıcede ınsan olrak haklıyı haksızdan ayırt edebilmeliyiz

erkekler güç yönünden artıya sahip olduğu için bunu kullanabiliyor bayan üzerinde,erkeklerın yapısında bır olaya kavgayla gırmek vardır bazen karşısındakıne bunu uygulayabılıyor

bırde karısı ekonomık yonden ona bağımlı ise bunun rahatlığıylada dövebiliyor..

bayanlardada şu var erkeklerin cinsel zaaflarını kullanıp dilediğini yaptırabilmek gibi :D

en iyisi vcdani muhasebe yapmak ve artılarımızı kullanma yada baskı aracı yapmamak :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü kadınlar zerafetini kullanarak erkekleri aşağılamaz,

Çünkü kadınların zerafetini kullanmasından erkekler şikayetçi olmaz,

Çünkü kadınların zerafetini kullanması erkeklere zarar vermez,genelde kadına olur olan.

Daha çok çünkü bulabilirdim ama buda yeterli sanırım neden bu konuyu tartıştığımızı anlamanıza

KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEYİLDİR.. :clover:

kadınların zerafetini kullanarak erkeklere nasıl zarar verdiğini ve aşağıladığını bilmiyormusunuz. evli erkekleri baştan çıkaran kadınları duymadınız mı? veya zengin bir erkeğin yanında sığıntı olup onun parasını yiyen kadınlar. veya istediği bir şeyi yaptırmak için cinselliğini kullanan kadınlar. erkeklerin parayla ilişkiye girmek için sokakların köşe başında beklediğini görmedim ben hiç. ama türkiyenin her yerinde böyle kadınlar görebiliyoruz. bunlar sizce dayaktan daha hoş ve kabul edilebilir şeyler mi? bence kadınların allah vergisi zerafeti kendi lehine nasıl arsızca kullanabildiğini biraz daha detaylı düşünün. sadece elindeki gücü olumsuz kullanan erkekler değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.