Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Erkekler Eşlerini Neden Döver

Ulyanov

Önerilen İletiler

genelleyemezsınız,postmodern bir çağdayız,ve herkes çok farklı düşünebılıyor..erkeğin gücünden hoşlanmayan kendı gücünü kullanmayı seven bayan da çok..

ayrıca bırçok hayvan eşlerıne kur yaparken dans gösterısı de yapar bunu unutmayın.sız sadece güçlü hayvandan bahsetmişsiniz.aslan dans edecek değil ya :D

kadının güçlü olma çabası aslında erkeğinin gücünü elde edebilme çabasıdır biryerde..tarihsel,toplumsal,psikolojik açıdan anlatılacak o kadar çok örneği var ki..kadının güçsüzlüğüne katılan biri değilim..ama kendi gücüne güç katar mantığına inanırım.

hayvanlar alemine gelince ; kaidemi bozacak bir istisna göremedim..tarantula larada bakarsan eğer..erkeğiyle çiftleştiği an erkeğini öldürür ve yer..mevzu bunlar değil..mevzu şu: bir kadın karşısında gerçekten de güçlü bir erkek ister..her anlamda..

erkek olma hallerinden yoksunluk tırrıs geçirtir o postmodern durumları.. :clover::clover:

kendi gücünü kullanmayı seven diye bir şey yok..dünyada herşey bir denge unsurudur..kendince kadınında erkeğinde güçlü olduğu yanları vardır..ama kullanma alanları farklıdır..mesela toplumumuzun yanlış ithaflarından dolayı, güçlü kadın profillerine nedense hep feminist tipleri koyuyorlar..ama bilmelilerki en çok erkek ve sevgi-aşk ihtiyacı olanlar feministlerdir.. çünkü; o kadar yaşanmamış ve açlardır ki.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 93
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

genelleyemezsınız,postmodern bir çağdayız,ve herkes çok farklı düşünebılıyor..erkeğin gücünden hoşlanmayan kendı gücünü kullanmayı seven bayan da çok..

ayrıca bırçok hayvan eşlerıne kur yaparken dans gösterısı de yapar bunu unutmayın.sız sadece güçlü hayvandan bahsetmişsiniz.aslan dans edecek değil ya :D

..selam :) kadın kendi gücünü bile erkeğin gücünü kazanmak için kullanır.ben bir kadınla savaşılmaması gerektiğini yıllar önce öğrendim..kadını gözümde çok büyüttüğümden değil.kadınları hafife alan, nasılolsa zaferimdir gözüyle bakanların acınacak hallerini gördüm..hayvanlar alemine gelince ; tarantulalarda (karadul) çiftleştikten sonra erkeğini öldürüp yer..mevzu bunlar değil:kaidemi bozacak istisna hala göremedim..inandıklarıma inanmak zorunda değil hiç kimse..gücünü gösteremeyen, erkek olma hallerini ortaya koyamayan bir erkeğin tırrıslığını postmodern ortamlarda kurtaramaz..kal sağlıcakla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..selam :) kadın kendi gücünü bile erkeğin gücünü kazanmak için kullanır.ben bir kadınla savaşılmaması gerektiğini yıllar önce öğrendim..kadını gözümde çok büyüttüğümden değil.kadınları hafife alan, nasılolsa zaferimdir gözüyle bakanların acınacak hallerini gördüm..hayvanlar alemine gelince ; tarantulalarda (karadul) çiftleştikten sonra erkeğini öldürüp yer..mevzu bunlar değil:kaidemi bozacak istisna hala göremedim..inandıklarıma inanmak zorunda değil hiç kimse..gücünü gösteremeyen, erkek olma hallerini ortaya koyamayan bir erkeğin tırrıslığını postmodern ortamlarda kurtaramaz..kal sağlıcakla..

tabıkı bu doğru,toplum gözunde erkek güçlü olmalı inancı var.,bazı bayanlarda erkeğin kendını korumasından hoşlanır,bazılarıda mecbur kalır..mesela ben gecenın bır yarısı ıstıklalde yuruyemem değilmi,yanımda bır erkek almak zorundayımdır ama bu tercıhım değil mecburıyetıımdır..bu benım bakışım tabıkı de

sorunumuz bunlar değil,sorun erkeğin fızıksel gücünü eişnde kullanması.buna hiçbir şekılde hakkı yoktur..

bayan olsun,erkek olsun kımsenın bı üstünlüğü dolayısıyla diğer ınsanı ezmeye hakkı yoktur...

insanlığın gereğidir bu.ben karşıyım, diğerınden fazla olanın diğerine fazlalığını kullanmasına

eşini döven erkek zaten sorunludur,yetiştirilirken kadına değer vermesı öğretılmemiştir

bunu da genelde kım yapar bılıyor musunuz?anneler

biçok anne tanırım oğlunu yetiştirirken bayana önem vermemesını vurgular hep,hem de bır kadın olarak ne acı bu.. :excl::angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa aslında olaya erkeğin kadına şiddet uygulaması olarak bakmamak gerek

neden derseniz erkekler birbirlerine karşıda aynı şekilde şiddet kullanırlar

yani bu erkeğin gücünü kanıtlama,birilerine üstünlük kurma çabasıyla ilgili

emin olun erkekler birbirleriyle evlenseydi eğer ( aman allah korusun :D ) birbirlerine karşıda güç kullanıcaklardı

burda kadınların eşlerinden şiddete daha çok maruz kalmasının sebebi ise onlarla daha fazla vakit geçirmesi ve güçsüzlüğünden kaynaklanıyor

yani bir erkek diğer erkeklerlede kavga eder ama kadınlarla ettiği kadar değil

hayvanlar aleminden örnek vermişsiniz bende ordan giriyim bari

hayvanlar aleminde bile kavgalar çok sık rastlanılan olaylar değillerdir

genelde işi büyük olan gösterişiyle çözer küçük olanda tabii kavgadan çekilir

erkeklerin diğerleriyle daha az kavga etmesinin sebebide rakibinin gücünden çekinmesidir

ama kadınlar zaten güçsüzler vur gitsin,çıkar acını,al hırsını,kapat hayattaki ezikliğini kadını döverek... :angry:

yani sonuç olarak erkekler ( daha çok idinde kalmış olanlar ) güçlerini kanıtlamak ve ezikliklerini gidermek için şiddete başvururlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabıkı bu doğru,toplum gözunde erkek güçlü olmalı inancı var.,bazı bayanlarda erkeğin kendını korumasından hoşlanır,bazılarıda mecbur kalır..mesela ben gecenın bır yarısı ıstıklalde yuruyemem değilmi,yanımda bır erkek almak zorundayımdır ama bu tercıhım değil mecburıyetıımdır..bu benım bakışım tabıkı de

sorunumuz bunlar değil,sorun erkeğin fızıksel gücünü eişnde kullanması.buna hiçbir şekılde hakkı yoktur..

bayan olsun,erkek olsun kımsenın bı üstünlüğü dolayısıyla diğer ınsanı ezmeye hakkı yoktur...

insanlığın gereğidir bu.ben karşıyım, diğerınden fazla olanın diğerine fazlalığını kullanmasına

eşini döven erkek zaten sorunludur,yetiştirilirken kadına değer vermesı öğretılmemiştir

bunu da genelde kım yapar bılıyor musunuz?anneler

biçok anne tanırım oğlunu yetiştirirken bayana önem vermemesını vurgular hep,hem de bır kadın olarak ne acı bu.. :excl::angry:

evet..doğrusun..ama etrafına bir bak, kim sorunsuz..elimizden geldiğince az sorunlularla iletişim kurma çabaları içerisindeyiz.anne oğul muhabbetine gelince..anne; toplum yapısından gelen erkek karşısındaki ezikliğini giderbilmek için malesef güç odağı olarak oğlunu, kurban olarakta hemcinsi olan bir kadını seçebiliyor..erkek egemen toplum anlayışından ezilen kadın..bir erkek gücüne nail olabilmek için genellikle kendi oğullarını kullanır(çoğunluklada ilk doğan), hatta öyle annelik sevgileri ve şefkat sunarlarki çocuk ne olduğunu bile anlıyamadan tutkusal bir aşk besler annesine acımayla karışık..sonra çocuk babasına diş biler,anneyi koruma çabası içindedir,anne öyle avuca alırki çocuğunu her canı yandığında-diğer kadınlarca problemler yaşadığında-güven eksikliğinde-gururu okşanacağında annesi hep yanındadır..ilk oğlu onun erkekliğidir..eksikliğinden dolayı eziklik duyduğu erkek cinsellik organını ilk oğluyla giderir.tabi onuda kurban eder farkında olmadan..etrafına bak..anneler erkek evlatlara daha düşkündür..şiddet heryerde..illa vurmak gerekmiyor..

mevzu çok uzun ve güzelde bir konu aslında..ama zaman problem..kal sağlıcakla.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

yaa aslında olaya erkeğin kadına şiddet uygulaması olarak bakmamak gerek

neden derseniz erkekler birbirlerine karşıda aynı şekilde şiddet kullanırlar

yani bu erkeğin gücünü kanıtlama,birilerine üstünlük kurma çabasıyla ilgili

emin olun erkekler birbirleriyle evlenseydi eğer ( aman allah korusun :D ) birbirlerine karşıda güç kullanıcaklardı

burda kadınların eşlerinden şiddete daha çok maruz kalmasının sebebi ise onlarla daha fazla vakit geçirmesi ve güçsüzlüğünden kaynaklanıyor

yani bir erkek diğer erkeklerlede kavga eder ama kadınlarla ettiği kadar değil

hayvanlar aleminden örnek vermişsiniz bende ordan giriyim bari

hayvanlar aleminde bile kavgalar çok sık rastlanılan olaylar değillerdir

genelde işi büyük olan gösterişiyle çözer küçük olanda tabii kavgadan çekilir

erkeklerin diğerleriyle daha az kavga etmesinin sebebide rakibinin gücünden çekinmesidir

ama kadınlar zaten güçsüzler vur gitsin,çıkar acını,al hırsını,kapat hayattaki ezikliğini kadını döverek... :angry:

yani sonuç olarak erkekler ( daha çok idinde kalmış olanlar ) güçlerini kanıtlamak ve ezikliklerini gidermek için şiddete başvururlar

şiddet ve güç unsuru..sadece darp değildir..acı sözlerde vardır..yada psikolojik yıpratmalar..sonuç olarak şiddet kadınıda erkeğide kapsar..şiddetsizliğin kol gezdiği hülyalı günler dileğiyle..kalın sağlıcakla.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şiddet ve güç unsuru..sadece darp değildir..acı sözlerde vardır..yada psikolojik yıpratmalar..sonuç olarak şiddet kadınıda erkeğide kapsar..şiddetsizliğin kol gezdiği hülyalı günler dileğiyle..kalın sağlıcakla.. :clover:

başlık daha çok şiddet değilde dayakla alakalı olduğu için...

ve benden de şiddetsiz günler dilekleri... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Öyle yazılar yazmışsınız ki ,görende ülkemdeki bütün kadınlar hergün dayak yiyor eşlerinden yada erkeklerden diye düşünecek...

Türk insanı avrupa ile kıyas edildiğinde ,tamam ,ilmen ve bilmen geridir belki ama şunu untmayı,artık avrupada birbirini aldatmayan eş kalmadı neredeyse...

Birde unutmadan,eğer bi yerde kavga varsa bununda bir nedeni vardır ve genelde nedeni kadınların o uzun ve sivri dilleridir,lütfen burada kimse feminist duygularla yada light duygularla bakmasınlar olaya,istisnaları ayrı tutarak söylüyorum bunları:9selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendilerinin daha kuvvetli olduğunu belirtme yönü ama bu yöntem yanlış

bu güç gösterisi kusura bakmayın ama hayvanlarda olur.

piskolojileri bozuk insanlar kendilerinin eksiklerini kadını döverek ezerek kapatmaya baş vururlar.çünkü kaldıramazlar eşinin ondan iyi bildiğini....

benzeri çok sıkmak istemem.

tek diyecem

insan olan dayak atmaz ve dayak yemez saygılar.....

not:bu konuyu açınıda dövmek lazım aslında :) ;)espiri bi yana bu konular beni kasar ve sinirlenmeme yeterli doğrusu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

dayak aciz insanların işidir:Yanlız bazı kadınlarda erkekleri çileden çıkarıyor tabiki dayağa baş vuruyor

iyi bişey değil herşey hak edene dicem olmuyo..

bütün kıslar bayanlar tekvandoya gidin bak ben gidiyorum bu 3 yılım el kaldıranın hesabını veririm hemde fazlasıyla :):lol:^_^:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadının narin zayıf yada erkege göre kas gücü olmaması nede başka neden hepsi bi tarafa bi insanın birin dövmesinin ona söz geçiremediği için şiddete başvurmasını o insanın içinde geçmişinde büyütülme dönemlerinde aramak lazım bunun dayağa maruz olanla hiç bir alakası yoktur ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.