Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EK işlerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar

naturelis

Önerilen İletiler

Hepimizin zaman zaman ek gelire ve doğal olarak ta ek işlere ihtiyacımız olmaktadır.

Ek iş seçerken yapabileceğimiz işler vardır yapamayacağımız işler vardir.

Bu bizim eğitim düzeyimiz,içinde bulunduğumuz ortam ve imkanlarlarla sınırlıdır.

Ayrıca ek olarak başlanıp daha sonra ful time yapılabilen işler de bulunmaktadır.

Bir iş seçininde en önemli 3 faktör

1-ŞİRKET

2-ÜRÜNLER

3-MARKETING PLAN

Eğer bir işte 3 faktörde yerindeyse tam yerinde ve tama zamanında bir işin içinde olduğunuzudan terdedüt etmemelisiniz size sadece biraz çalışmak kalır.

Şirket kuvvetli,(Alacağımız kalır mı endişesi yaşamamak için )

Ürünler üzerinde çalışmaya değer,potansiyeli olan ve sınırlı değilse

Marketing plan da kazandırıyorsa (boşa kürek çekmiyorsak ) işi yapmamak için çok daha iyi alternatiflerimizin olması gerekir.

Mesela sınırsız sermaye,üretim için yatırım,patent sorunları için kadro,teknik destek ,üst düzey bir eğitim varsa

Tabii birde günlük olarak icra edilen ve biten günlük işler vardır ki bu işler genelde sürekli yeni müşterilere gereksiniz duyar.

İş in adı ne olursa olsun sonuçta iyi seçimlerden sonra alacağımız olumlu sonuçlar bizim çalışmamamıza parele olacağından öncelikle kendimize güvenmeliyiz diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"ek iş ve benzeri ilanlarda telefon numarası olarak GSM numarası verilen ilanlar"

"asıl işinizde kazanamadığınız kadar kazanacağınızı iddia eden ilanlar" (hiç kimse asıl işinden kazandığından fazlasını ek işten kazanamaz(

"İşin niteliği ve talep edilen personelde aranacak vasıfların açık olarak belirtilmediği ilanlar"

"telefonla arayıp firmanın ismi, adresi, kaşe bilgilerini sorduğunuzda cevap alamadığınız ilanlar"

ve bunun benzerleri bir ek iş fırsatı değil dolandırılık, emek hırsızlığıdır.

"Matba firmasına, X makinede çalışacak X ustaları aranmaktadır" bu bir iş ilanıdır. Yapılacak iş bellidir, işi yapacak kişide aranan özellikler bellidir.

"Özel X hastanesine haftada 2 gün çalışacak nöbetçi rontgen teknisyenleri ve acil servis hemşireleri aranmaktadır" bu bir iş ilandır iş ve iş için aranan personel bilgileri açıktır.

"Hukuk firmasına, ticaret hukuku konusunda deneyimli maaşlı veya ortak olarak çalışacak avukatlar aranmaktadır" bu bir iş ilanıdır.

"anket şirketimize, x bölgesinde anket yapabilecek, part time/full time çalışacak anketörler aranmaktadır" bu da bir iş ilanıdır.

"X ürünlerini pazarlayacak deneyimli pazarlamacılar aranmaktadır" bu bir iş ilanıdır.

....................

"Yeni kurulan firmamız için, kendini geliştirmek isteyen, dinamik, hedefleri olan çalışma arkadaşları aramaktayız."

bu bir iş ilanı değil. Dolandırıcılık yöntemidir.

"Ayda 4000 ytl kazanmak istermisiniz? firmamız bünyesinde yeni oluşturduğumuz çalışma grubunda boş olan poziyonlar için, kültürlü, insan ilişkilerinde pozitif, hırslı, kendine güvenen arkadaşlar aranmaktadır (firma bünyesinde eğitim verileceği için tecrübe aranmamaktadır)

bu da bir iş ilanı değil. Dolandırıclık, emek hırsızlığı yöntemidir.

Bunun yanında, internetten şöyle şöyle yaparak para kazanma yöntemleri. dünyada yüzlerce ülkede milyonlarca insanın üyesi olduğu ve büyük paralar kazandırdığı iddia edilen Titan tarzı kumpanyalar. Hepsi dolandırıclık yöntemidir.

Bu tür ilanlar verenlere, ticaret sicil kaydı, personele yapılan ödemeleri gösteren onaylı evraklar, bilanço gibi belgeleri sorup kolayca anlıyabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

Sayın CYRANO Eklediğiniz yazı için teşekkürler.Değerli arkadaşlarım bu güzel yazıdaki bilgilere iş müracatlarınızda dikkat etmenizin faydalı olacağını düşünüyorum.

Firması belli olmayan,yapılan işi açıkça anlatılmayan,ne kazanacağınızı bilemediğiniz işlere girmek başınızı ağrıtabilir.Zamanınızı harcamanıza neden olabilir.

Biz bütün bu bilgileri vermek için her toplantıda 3 saat harcıyoruz.

Neden ? : insanlar ne yapacağını,nerde yapacağını,ne kazanacağını bilsin diye

Tüm arkadaşlara başarılı çalışmalar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Merhaba arkadaşlar,

Reklam filan tıklamakla olmuyor bu işler çok denedim. Çalıştığım şirkette prim almaktayım ve ben bu primi bana müşteri yönlendirecek arkadaşlarla paylaşıyorum yarı yarıya (toplam primim %10 ve en düşük satış 1000$ olup 10binleri bulabilmektedir). %5 size %5 bana... Çalışın ya da çalışmayın, ister öğrenci ister emekli olun, hiç farketmez benim için...

İlgilenen arkadaşların İstanbul ve civarından olması gerekiyor benimle çalışması için, yine de ulaşamayacağım yerlerdeki arkadaşlar ilgilenecek olursa ve büyük bir işse oralardaki bayilere yönlendirebilirim...

İlgilenen olursa sitemden detaylara ve bana ulaşabilirler, herkese bol kazançlar dilerim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.