Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR

Önerilen İletiler

Yani arkadaşım inşaa halinde olan birşey sonsuz demek değildir inşaa halindedir demek istiyorum. Sen sonsuzdur dedin bende daha derin düşünceye sevk etmek için başka bir soru yönelttim size. Soruları tek tek sormak istiyorumki kıvırma şansı doğmasın size. Yanlış anlamayın bugüne kadar kıvırmadan cevap veren tek bir müslüman çıkmadıda karşıma...

Bunu bir iltifat kabul edip size Teşekkür ü birç borç bilirim.

Sanırım sorunuza cevabımı biraz önce vermiş bulunuyorum.

Sorularınızın devamı için değil sıkıntı aksine mutluluk duyarım.

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani

sonsuzluk için yarattı, yaratmıştır, oldu, olmuştur diyemeyiz bu kelimeleri sonsuzluk için kullanırsak bu sonsuzluk yok demek olur. Bazı arkadaşların maddeye ezeliyeti yüklemelerine işte buyüzden hak veriyorum. 2. bir boyut yok 2. boyut varsa 3. boyutun olmasıda gerekir ve hatta 4. 5. 6. 7. .......

2 boyut olması 3.4.5.6.7..... boyutların olmaması kanunu bir dayatma olur...

Evet bu dünya için bildiklerimizin ötesinde farklı bir boyut yok, size kesinlikle katılıyorum.

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet bu dünya için bildiklerimizin ötesinde farklı bir boyut yok, size kesinlikle katılıyorum.

Saygılarımla

sevgili arkadaşım.

Şunu kesinlikle bilelim ve kabul edelim ki;

Bir müslüman olarak benim ve (öyle olduğunu düşünürsek) bir ateist olarak sizin;

akıl fikir şuur bilim fen ve mantık paydalarında buluşabilmemizi engelleyebilecek hiç bir şey yoktur.

Bunlar düşünen ve araştıran önyargılardan ve bağnazlıktan arınmış her insan için ortak paydalardır.

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inşaa nerede sürüyor derken kast ettiğiniz tam olarak nedir?

İslam inancı na göre ALLAH bir şeyi yaratırken bir yol bir metod bir yöntem bir poje bir olanak bir gereksinim ve de bir ALAN a,

ihtiyaç duymaz belki bir inançsız için mantığını kabullenmek, kavramak zordur, ama;

ALLAH BİR ŞEYİ HALK ETMEK İÇİN YALNIZCA KÜN (OL) EMRİNİ VERİR.

Zaten bir şeyi yaratmak için başka birşeye (plan proje alan saha gibi) ihtiyaç duyan bir tanrı da ALLAH olamaz...

Zaman ve Mekan kavramları nı ALLAH yaratmıştır ve başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadığı gibi bunlara ihtiyaç duymaz, bağımlı olamaz.

Saygılarımla

Cevabınızda ne demek istediğinizi anlıyorum fakat bu benim istediğim tarzda bir cevap değil. Benim tarzım bu olsaydı zaten bu soruyu soran değil cevaplamaya çalışan statüsünde olurdum.

neden diye sorarsanız allah diyelimki ol dedi peki gerisini koyuverdi galiba. Şuan uzay boşluğu gitgide dahada büyüyor bize göre sonsuz demişti bazıları. İş bize göreye kalırsa herşey mümkündür. Bu şıkkı geçelim ben bize göre olanı değil gerçeği istiyorum. Uzay haala yapım aşamasındaysa bunun yapımının sürdüğü bir nokta bir çizgi bir sınır vardır. Bakın ben zamanı falan sormuyorum bizzat hacmi soruyorum.

Şuan inşaa halinde olan hacim aynı anda nasıl sonsuz olabilir? Yani bir çubuk aynı anda hem 1 metre hemde sonsuz uzunlukta olabilirmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım.

Şunu kesinlikle bilelim ve kabul edelim ki;

Bir müslüman olarak benim ve (öyle olduğunu düşünürsek) bir ateist olarak sizin;

akıl fikir şuur bilim fen ve mantık paydalarında buluşabilmemizi engelleyebilecek hiç bir şey yoktur.

Bunlar düşünen ve araştıran önyargılardan ve bağnazlıktan arınmış her insan için ortak paydalardır.

Saygılarımla.

Sanırım bu konuda size katılmakla birlikte birde çiçek verebilirim :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevabınızda ne demek istediğinizi anlıyorum fakat bu benim istediğim tarzda bir cevap değil. Benim tarzım bu olsaydı zaten bu soruyu soran değil cevaplamaya çalışan statüsünde olurdum.

neden diye sorarsanız allah diyelimki ol dedi peki gerisini koyuverdi galiba. Şuan uzay boşluğu gitgide dahada büyüyor bize göre sonsuz demişti bazıları. İş bize göreye kalırsa herşey mümkündür. Bu şıkkı geçelim ben bize göre olanı değil gerçeği istiyorum. Uzay haala yapım aşamasındaysa bunun yapımının sürdüğü bir nokta bir çizgi bir sınır vardır. Bakın ben zamanı falan sormuyorum bizzat hacmi soruyorum.

Şuan inşaa halinde olan hacim aynı anda nasıl sonsuz olabilir? Yani bir çubuk aynı anda hem 1 metre hemde sonsuz uzunlukta olabilirmi?

..

Zaman ı değil de tam olarak hacim i soruyorum diyorsunuz.

ALLAH ın hacim olgusunu bizzat Yaratmış olması yani hacim in de ALLAH ın mevcudu olması,

ALLAH ı o nun la ölçülemeyecek olan hacimin neresinde olduğu, yani ALLAH a ait olan YARATMAK fiilinin hangi boyutta ya da hangi Hacim de inşaa ediliyor, nerede uygulanıyor?.

Sorusunun yine kendi içinde; tam manada cevap veriyor olması sizin tarafınızdan akla aykırı bir gerçek mi dir...

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım merakımdan soruyorum,

Bazen bizim istediğimiz cevapları olmakla birlikte, sonunda hakikat olduğunu kabul edebileceğimiz (en azında kendi içimizde),

soruları sormuş olmuyormuyuz.

sizin sorunuz ve benim cevabım böyledir demiyorum tabiki,

ama böyle şeyleri hiç yaşamadınız mı dünyanız da?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi buraya kadar sormak istediklerimi anladınız

tamamlayıcı sorum inşaa edilen yer nokta sınır herneresiyse ortan ötesini merak ediyorum? ordan ötesi yokmudur yoksa siz nasıl tanımlıyorsunuz?

tamam şimdi doğru anladım galiba, (ne anlayışsız mı şım)

tabii ki de var, hiç olmaz olurmu.

şimdi kapkaranlık bir yer düşünün, çok geniş bir ovada olduğumuzu, ve göz mesafesin de hiçbir ışık parçacığının olmadığını düşünün.

Birden korkunç bir gürültü ile bir şimşeğin çaktığını ve hiç olamayacak kadar net aydınlık ve bir o kadar kısa bir zaman diliminde söndüğünü düşünün.

ne olduğunu anlamaya çalışırken, korku telaş gizem merak heyecan endişe bekleyiş ve daha bu gibi pekçok his,

saniyeler içinde ve birbirine karışmış şekilde sizi kaplamış ve öylece kalakalmış sınız.

Tam da bu sırada öncekinin biraz ilerisinde aynı ötekine benzer bir şimşek daha çakıyor, ve hikaye bitiyor.

Kusura bakmayın amacım kesinlikle hakaret değil ama;

Ben bir ateist için Yaşam ın böyle bir şey olduğunu yani iki şimsek arasında olabilecek herşey olduğunu, düşünüyorum.

Ötesi yada gerisi hakkında ki tüm bilinmeyen ler, ALLAH yada herhangi birşeye inana dek bir hiç hükmündedir.

Sorunuza yanıt vermeden önce belli bir nokta da buluşmak istedim.

Katıldığınız yada katılmadığınız ne var ise paylaşınız...

Saygılarımla Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili abraham öncelikle hocalık kesinlikle benim haddim değildir.

Ben kendimi inandığı ve sahip olduğu değerleri sonuna kadar ispata ve savunmaya hazır herhangi bir müslüman olrak görüyorum.

Sorunuzun yanıtı;

Uzay 3. boyut itibari ile ( en boy derinlik) sonsuz,

lakin 4. boyut olan zaman itibari ile sonlu bir kavram dır...

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

tamam şimdi doğru anladım galiba, (ne anlayışsız mı şım)

tabii ki de var, hiç olmaz olurmu.

şimdi kapkaranlık bir yer düşünün, çok geniş bir ovada olduğumuzu, ve göz mesafesin de hiçbir ışık parçacığının olmadığını düşünün.

arkadaşım ilk başladığımızda uzay sonsuzdu şimdi kıvırdınız sonu var diyorsunuz resmen olmadı olmadı malesef

Ben artık birşey öğrenmek istemiyorum. Aynı tartışmaları tekrarlamaktan gına geldide bazı arkadaşlar sağolsun :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İbrahim :)

Şu ekrandaki bir piksel hacim galaksimiz olsun..olsunmu,olsun hadi :D yani biz o kadar uzaktayız ki..galaksimizi bir nokta olarak görüyoruz..yaklaşıyoruz uzay gemimiz ile..güneş sistemine giriyoruz..oradan gelip dünyaya iniyoruz..dünyadada Türkiyeye geliyoruz..sonra Bursaya gelip,mahallemize semtimize geliyoruz..evimize girdik çok şükür..ve bilgisayarın başındayız şimdide..evet bu kadar büyük hacimi biz neredeyse yok denecek hacimdeyken nasıl sığdırabiliyoruz beynimize..

Uzayın hesaplanabilen,yada hesaplanmaya uğraşılan hacmi,bizim beynimizin hacminden ufak galiba.. :D sığdırmaya çalışıyoruz baksana :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu ekrandaki bir piksel hacim galaksimiz olsun..olsunmu,olsun hadi :D yani biz o kadar uzaktayız ki..galaksimizi bir nokta olarak görüyoruz..yaklaşıyoruz uzay gemimiz ile..güneş sistemine giriyoruz..oradan gelip dünyaya iniyoruz..dünyadada Türkiyeye geliyoruz..sonra Bursaya gelip,mahallemize semtimize geliyoruz..evimize girdik çok şükür..ve bilgisayarın başındayız şimdide..evet bu kadar büyük hacimi biz neredeyse yok denecek hacimdeyken nasıl sığdırabiliyoruz beynimize..

Uzayın hesaplanabilen,yada hesaplanmaya uğraşılan hacmi,bizim beynimizin hacminden ufak galiba.. :D sığdırmaya çalışıyoruz baksana :D

:) iyide dayı ben uzayın heryerini didik didik edip ezberleyelim demedimki. Sadece bizim göremeyeceğimiz sonu varmı yokmu diyorum. Varsa ordan öteye ne var? Yoksa inşaa nasıl devam ediyor?

Bir şıktan diğerine atlamak yok. bahsettiğimiz uzayın sonu ya vardır ya yoktur. Birşey ya vardır ya yoktur değilmi hem var hem yok biraz mantıksız değilmi?

Şimdi sakın demeyesiniz mantığımız yetmez :) Birşeyin var veya yok olduğuna herkesin mantığı yeter, hatta mantık bile gerektirmez. Çünkü seçeneklerden birini seçmeniz halinde teziniz hemen çürüyor. Sizde bugüne kadar kaçanlar gibi kaçacakmısınız, yoksa bir şıkkın mantığını bana anlatacakmısınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaçmam kovalamam :D

Ben uzaylıyım..uzayıda çok iyi bilirim :D ..henüz sonunu bulamadım,sonunu bulacak kadar yaşamayacağıma göre..uzay sonsuzdur..şimdilik :D fakat ben bu uzaylı insandan korkarım İbrahim..bulur sonunuda başınıda yaşadığı evrenin :)

İfade etmek istediğim şuydu..bizim düşüncemizin,algılamalarımızın sonsuz esnekliği..uzayıda sonsuz yapıyor sanırım.. :)

Sahi ne arıyor İnsan Uzayda..neden buldukça daha ötesine doğru bulmak üzere hareketleniyor..sadece uzayda değil..dünyadada böyle.. :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi sakın demeyesiniz mantığımız yetmez :)

Kaçmam kovalamam :D

Ben uzaylıyım..uzayıda çok iyi bilirim :D ..henüz sonunu bulamadım,sonunu bulacak kadar yaşamayacağıma göre..uzay sonsuzdur..şimdilik :D fakat ben bu uzaylı insandan korkarım İbrahim..bulur sonunuda başınıda yaşadığı evrenin :)

İfade etmek istediğim şuydu..bizim düşüncemizin,algılamalarımızın sonsuz esnekliği..uzayıda sonsuz yapıyor sanırım.. :)

Sahi ne arıyor İnsan Uzayda..neden buldukça daha ötesine doğru bulmak üzere hareketleniyor..sadece uzayda değil..dünyadada böyle.. :unsure:

oldumu şimdi dayı :)

Birşeye yorum getiriyorlarsa ve bu yorumlara inanmamız diretiliyorsa ben tamamını istiyorum. İnanacak kişi olarak hertürlü soruyu sormaya hakkım var. Kimse benim şahsi özgürlüğüm olan sorgulama metoduma karışamaz sınır koyamaz. Varoluş, Tanrı bunlara sizden daha çok önem veriyorumki daha çok düşünüp daha çok araştırıyorum.Aman yanlış şeylere yönelmeyelim hesabı. Daha çok düşünüp araştırmak sizin dininizin aleyhinde olan birşey ise bu dininizin sorunudur.

Şimdi bu başlıkta herşeye cevap verilirmi verilmezmi cevap verilir diyorsanız cevap verin. Tanrıya inanan biri olarak söyleyin uzayın sonu olmalımıdır olmamalımıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle ALLAH Zatı ve sıfatları itibari ile BİR dir.

BİR olan ALLAH eşrefi mahlukatım (yarattıklarım içerisindeki en şerefli olan) dediği insanı yine kendi ZATI na ve bizim şerefimize layık şekilde,

yani Bir olarak yaratmıştır, Dünya da ki mevcut asalet e bakıldığında görülürki,

Asalet ve şeref daha az sayıda bulunana aititir, (koyun keçi sığır gibi hayvanları, bir antilop a, yada bir sibirya kaplanı na kıyas ediniz)

Kainat ta bir olan mevcud ise böyle bir zat var ise (ki biz buna ALLAH diyoruz) en büyük şeref ve üstünlük ona aiittir.

İnsan da tam olarak bu sırdan dır ki; Bir olarak yaratılmıştır.

Saygılarımla.

Ya arkadaşım ben , sorumun cevabını halen almış değilim.Yani şunu mu demek istiyorsun.Az yaratılan asaletlidir, bunlara yakışan da kardeş kardeşe üremektir.İyi lügat parçalamışsın da bu sorumun cevabı değli. Herhalde aziz üstadın!!! risalelerinde bu konuya yer vermedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım ilk başladığımızda uzay sonsuzdu şimdi kıvırdınız sonu var diyorsunuz resmen olmadı olmadı malesef

Ben artık birşey öğrenmek istemiyorum. Aynı tartışmaları tekrarlamaktan gına geldide bazı arkadaşlar sağolsun :)

Sevgili Arkadaşım dikkat buyurunuz;

Ben tabiiki var olmaz mı hiç dedim ve orada bıraktım,

Şimdi izin verin açıklayayım;

3 boyut itibari ile sonsuz,

4 boyut itibari ile son lu olan kainatın ötesinde var olan hakikat

tabiiki sonsuz olan kısmın yani hacim kütle ve boyut un dışına çıkılamaz.

Ama sonu var olan zaman görevini tamamlayıp, Zaman kavramı da son bulduğunda;

bir Müslüman için Ahiret inancı nı taşıyan Bir Alem, Bir kainat, Bir gerçeklik söz konusu olur, ve vardır.

Bilimsel metod ile kısmen de olsa anlaşılması için (Fizik ötesi Paralel Evren ler) bu

(aynı zamanda bir bilim dalıdır,teoriler tümüm ile tastiklenmiş ve ispat aşamasındadır) kodlaması ile internet te araştırma mümkündür.

ben tam olarak bunu iddaa ediyorum, dışındaki hiçbir şeyi değil.

Saygılarımla.

Ya arkadaşım ben , sorumun cevabını halen almış değilim.Yani şunu mu demek istiyorsun.Az yaratılan asaletlidir, bunlara yakışan da kardeş kardeşe üremektir.İyi lügat parçalamışsın da bu sorumun cevabı değli. Herhalde aziz üstadın!!! risalelerinde bu konuya yer vermedi.

Arkadaşım

öncelikle herkes şunu iyi bilsin ki;

O Zat (üstad ım) bu tartışmaların içinde küçümsenemeyecek kadar benim için Aziz dir.

Lütfen eleştiri ve küçümsemelerinizi O Zat yerine bizzat benim aciz Şahsıma yapınız.

Kendine ve insanoğlu na saygısı olan herkes adına bunu rica ediyorum.

Arkadaşım

öncelikle herkes şunu iyi bilsin ki;

O Zat (üstad ım) bu tartışmaların içinde küçümsenemeyecek kadar benim için Aziz dir.

Lütfen eleştiri ve küçümsemelerinizi O Zat yerine bizzat benim aciz Şahsıma yapınız.

Kendine ve insanoğlu na saygısı olan herkes adına bunu rica ediyorum.

Ben,

Hakikatı görmek istemeyen, ve dilediğinde gözünü kapatmak sureti ile bu cevabı kabul etmiyorum diyen kişilere,

Ne yazık ki cevap veremiyor, tatmin edemiyorum.

Saygılarımla.

oldumu şimdi dayı :)

Birşeye yorum getiriyorlarsa ve bu yorumlara inanmamız diretiliyorsa ben tamamını istiyorum. İnanacak kişi olarak hertürlü soruyu sormaya hakkım var. Kimse benim şahsi özgürlüğüm olan sorgulama metoduma karışamaz sınır koyamaz. Varoluş, Tanrı bunlara sizden daha çok önem veriyorumki daha çok düşünüp daha çok araştırıyorum.Aman yanlış şeylere yönelmeyelim hesabı. Daha çok düşünüp araştırmak sizin dininizin aleyhinde olan birşey ise bu dininizin sorunudur.

Şimdi bu başlıkta herşeye cevap verilirmi verilmezmi cevap verilir diyorsanız cevap verin. Tanrıya inanan biri olarak söyleyin uzayın sonu olmalımıdır olmamalımıdır.

Değerli Arkadaşım,

(bir Ateist olarak) Size, (bir Müslüman olarak) şahsım adına tamanen katılıyorum.

Not: Burada bu iddaa da (her soruya cevap verilir, verilecektir.) bulunan yalnızca benim,

Öteki yada başkası, İnanan yada inanmayan başka hiç kimse değildir.

Diğer herkesin verdiği, verdiğini zannettiği, yada veremediği cevaplar kendilerini bağlar.

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Arkadaşım dikkat buyurunuz;

Ben tabiiki var olmaz mı hiç dedim ve orada bıraktım,

Şimdi izin verin açıklayayım;

3 boyut itibari ile sonsuz,

4 boyut itibari ile son lu olan kainatın ötesinde var olan hakikat

tabiiki sonsuz olan kısmın yani hacim kütle ve boyut un dışına çıkılamaz.

Ama sonu var olan zaman görevini tamamlayıp, Zaman kavramı da son bulduğunda;

bir Müslüman için Ahiret inancı nı taşıyan Bir Alem, Bir kainat, Bir gerçeklik söz konusu olur, ve vardır.

Bilimsel metod ile kısmen de olsa anlaşılması için (Fizik ötesi Paralel Evren ler) bu

(aynı zamanda bir bilim dalıdır,teoriler tümüm ile tastiklenmiş ve ispat aşamasındadır) kodlaması ile internet te araştırma mümkündür.

ben tam olarak bunu iddaa ediyorum, dışındaki hiçbir şeyi değil.

Saygılarımla.

Yanlış anlamadıysam 3. boyuttan oluşan uzay 4. boyutun içerisinde diyorsunuz. Öyleyse katirilyonda bir de olsa ahirete imkanlarımızla gidebiliriz yani ölmeden. Ayrıyeten başka bir soru ile olay gene aynı kaldığı yere geri döner yani ahiretteki hacmin sonu varmıdır yokmudur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlamadıysam 3. boyuttan oluşan uzay 4. boyutun içerisinde diyorsunuz. Öyleyse katirilyonda bir de olsa ahirete imkanlarımızla gidebiliriz yani ölmeden. Ayrıyeten başka bir soru ile olay gene aynı kaldığı yere geri döner yani ahiretteki hacmin sonu varmıdır yokmudur?

SEVGİLİ ABRAHAM,

Evet ; bu dediğin kesinlikle mümkündür; Lakin ben; gittim gördüm ve de ispat ederim, demiyorum, mümkündür, açıklanabilir diyorum.)

Hayır ; Ahiret te ki hiç bir boyutun, hiçbir şekilde sonu yoktur.

Hatta ve hatta zaman kavramının bizzat sonlu olduğu, imkanım olsa benim tarafımdan zamanı durdurmak sureti ile ispatlanabilir,

tabii ki bu, aynı şekilde başlangıcı olduğunun da ispatı olurdu.

Bu çok basittir, imkanı ve şartları oluşturabilecek herkes için mümkündür.

Eğer yeryüzünün etrafında, yeryüzünün kendi etrafında döndüğü hızdan daha hızlı, ve ters istikamet te koşabilirsem,

yeryüzündeki zamanı durdurabilirim. Süpermen in tersine uçup da sevgilisini kurtarmak için durdurduğu gibi.

Eğer bunu güneşin etrafında döndüğü hıza çıkarabilirsem ve her ikisi etrafında bunu yaparsam ,

Güneş sistemi için bile zamanı durdurabilirim, bu böylece gider...

Belki bunlar; başka fizik ötesi paralel evrenlere ulaşılabilirmi ? sorunuza bir nebze ışık bile tutabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkese tekrar Merhaba ;

Sayın İnançsız Arkadaşlar, Saygıdeğer ateistler ;

Ben bir kaç cümle ile cevap verilebilecek sorular yerine,

gerçekten, öğrenmek için sorulan

akıl ve mantık çerçevesinde,

Ve biraz daha karmaşık sorulara,

yanıt vermek zorunda kalacağım düşüncesi ile endişe duyuyor idim,

Lakin endişelenmeye gerek olmadığının farkına vardım.

Lütfen (bu sadece bir teklif tir)

sorularınızı, kendi oluşturabileceğiniz bir başlık altında, kendi aranızda masaya yatırıp,

benim tarafımdan daha önce zaten cevaplanmış olabileceğini de dikkat ederek hazırlayabilirmisiniz..?

Bir tek mana içeren aslında aynı sorulara ; birden fazla yerde cevap vermek zorun da kalıyorum.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkese tekrar Merhaba ;

Sayın İnançsız Arkadaşlar, Saygıdeğer ateistler ;

Ben bir kaç cümle ile cevap verilebilecek sorular yerine,

gerçekten, öğrenmek için sorulan

akıl ve mantık çerçevesinde,

Ve biraz daha karmaşık sorulara,

yanıt vermek zorunda kalacağım düşüncesi ile endişe duyuyor idim,

Lakin endişelenmeye gerek olmadığının farkına vardım.

Sizin cevaplarınız cevaba benzemiyor hocam.

Siz, her sorunun karşısına "ileti" eklemeyi cevap sanıyorsunuz.

Bu yaptığınız, ÖSS'ye giren bir öğrencinin, soru kitapçığına bakmadan,

rastgele bütün cevap anahtarını "şu A, şu B, şu C, şu D, şu E olsun" diye doldurmasına benziyor.

Sorulara göre cevap lütfen.

İleti göndermek cevap değildir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir tek mana içeren aslında aynı sorulara ; birden fazla yerde cevap vermek zorun da kalıyorum.

bence ayrı ayrı yerlerde cevap vermek tartışmak daha iyi

çünkü bütün soruları burada sorup burada cevap alırsak, karmakarışık olacağımızdan eminim

o yüzden ayrı olarak açtığınız başlıklara cevap vereceğim

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin cevaplarınız cevaba benzemiyor hocam.

Siz, her sorunun karşısına "ileti" eklemeyi cevap sanıyorsunuz.

Bu yaptığınız, ÖSS'ye giren bir öğrencinin, soru kitapçığına bakmadan,

rastgele bütün cevap anahtarını "şu A, şu B, şu C, şu D, şu E olsun" diye doldurmasına benziyor.

Sorulara göre cevap lütfen.

İleti göndermek cevap değildir.

Saygılar.

Lütfen daha realist ve gerçekci bir yaklaşım geçekleştirimi si niz.

Yazdıklarınızın neresi nin ben i bağlıyor olduğu, gerçeklerden uzak, tarafımca anlaşılabilmiş değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygıdeğer Arkadaşlar,

Muhtemelen herkes;

Kim bu kendini bilmez, Bu nasıl bir kibir dir böyle, ve de buna benzer ifadeler ve düşünceler içerisindesinizdir.

Ben de sizler gibi, böyle bir iddaa yı dünya da ilk kez gerçekleştirebilmiş olan ;

AZİZ ÜSTAD ımın hakkında (ALLAH affetsin) onu tanımadan önce bu şekilde önyargılarda bulunmuş idim.

Lakin, eğer beni (mana alemin de) kendi talebeliğine kabul buyurmuşlar ise,

Ve ben de telif ettikleri eşsiz risalelerini anlayabilmiş, onlardan bir hisse alabilmiş, ve ilim tahsil edebilmiş isem,

Evet ben de O ÜSTAD ın talebesi olmanın verdiği izzet ve şeref ile diyorum ki,

(İman Hakkında)

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLEBİLİR VE ALLAH IN İZNİ İLE VERİLECEKTİR...

Saygılarımla. Pek Aciz ve Kusurlu, Dualarınıza Pek Muhtaç Kardeşiniz;

Doğan Gülbudak

senin aziz üstadın neyi gerçekleştirmiş.Hangi açıklamalarda bulunmuş.O da mı ağzından altın tavuk yumurtası çıkarmışda sen hayretlere düşüp aziz üstadının kulu olmuşsun.risalelerden bahsediyorsun,okuduğunu ve çok iyi anladığını söylüyorsun ve dolayısıyla tanrının izni ile her soruya cevap verebileceğini iddia ediyorsun.

ilk öğrenmen gereken şu:

Ateist tanrının yokluğunu tartışmaz.Tanrının varlığını ispat etmek ile her nedense metafizikçiler uğraşıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin aziz üstadın neyi gerçekleştirmiş.Hangi açıklamalarda bulunmuş.O da mı ağzından altın tavuk yumurtası çıkarmışda sen hayretlere düşüp aziz üstadının kulu olmuşsun.risalelerden bahsediyorsun,okuduğunu ve çok iyi anladığını söylüyorsun ve dolayısıyla tanrının izni ile her soruya cevap verebileceğini iddia ediyorsun.

ilk öğrenmen gereken şu:

Ateist tanrının yokluğunu tartışmaz.Tanrının varlığını ispat etmek ile her nedense metafizikçiler uğraşıyor.

ÖYLE İSE (yani bir ateist bunlarla uğraşmaya tenezzül etmez ise)

SİZİN BURADA NE İŞİNİZ VAR

DOLAYISI İLE SİZİN SORULARINIZ BURADA HİÇ BİR ŞEKİLDE CEVAPLANMAYACAKTIR,

MUHATAP DAHİ KABUL EDİLMEYECEKTİR

N O T: unutur da cevaplar isem; saygıdeğer arkadaşlarım hatırlatsınlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.