Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR

Önerilen İletiler

Bu yazınız Tam Anlamı İle Kavram Karmaşasına Sebebiyet Vermektedir.

Benim Söylemediğim O kadar Çok Şeyi Bana Maletmişsiniz ki, Ben Bile Şaşırdım.

Benim Söylemlerin ile Sizin Söylemleriniz Birbirine Karışmış. Ayırt Etmek Mümkün Değil.

Yazınızın Tamamı Sizin Düşüncelerinizi Yansıtmaktadır. Ben Kendi Düşüncelerimi Zaten İfade Edebiliyorum.

Bu Nazik Tavrınız adına Teşekkür Ederim Ama Sağolun Benim Kesinlikle Buna İhtiyacım Yok.

Benim Söylediğim Şudur ;

15 Asır Önce Bu İklimde 11 yaşında Bir Kız ın Evlilik için gerekli Ergenliğe Ulaşmış olması Gayet Mantıklı ve Açıktır. Alınıtı birvarmışhiçyokmuş

Şimdi Anladınız mı..?

Görebildiniz mi Sizin Söyleminizle Benim Söylemim Arasındaki Farkı ? Alakasızlığı..?

Gerçekten Bu Söz Nasıl Buraya Kadar Çekilebilir, Anlayamıyorum. Resmen Ürperdim.

Benim Bizzat Kendi sözlerim ile Kuran Geçersiz Kılınmaya Çalışılıyor.

Fesuphanallah. Allah ım Sen Bizleri Böyle Manalardan Muhaza Buyur. Amin.

Sayın Doğan, tıpatıp aynı şey söylemiyoruz fakat söylediğiniz ile söylediğim arasında büyük bir paralellik var...

Söylediğiniz şey şu:

Lakin Bugün e Bakılarak, Kesinlikle 15 Asır Öncesi Hakkında Bir Hüküm Verilemez.

Bende buna ek olarak şunu demişim:

Siz şimdi "Kur'an"ın 15 Asır önceki getirilerine, emirlerine ve o dönem ki koşullarına

Günümüzün kabulleri baz alınarak bir yargıda bulunmamızın yanlış olacağını düşünüyorsunuz değil mi?

Yani diyorsunuz ki:

"Bugünün kabullerine bakılarak, 15 asır öncesini yorumlamak yanlıştır..."

Bu iki düşüncenin neresi farklıdır?

Neyse bunu geçelim, durum ortada, yoruma gerek yok...

Başka bir konuya gelelim:

Efendimiz 20 Evlilik Yapmamıştır. Eşleri ve Cariyeleri ayrıdır.

Lakin bunların Birçoğu Mübarek Yaşamları Boyunca Farklı Zamanlar da Bulunmuş ve Sayıları 13 tür.

İlk Eşi Hz. Haticedir. Efendimiz Bizzat en Genç Olduğu Dönemde Yani 25 yaşında iken Kendisi ile evlenmiştir.

Burada Dikkat edilecek Hususiyet şudur ;

Nefsani Arzular Gerekçesi ile Evlenen Bir Genç , 40 yaşında ki 2 çoçuk Sahibi Dul Bir Kadını Kendine Eş Olarak Seçebilir mi..?

HAŞA. Efendimiz Bu İftiradan Münezzehtir.

Gelelim Hz. Aişe Validemize ;

Öncelikle Herkes şunu Kesinlikle Bilsin ki; Efendimizin Bakire olarak Evlendiği Tek Eşi Hz. Aişe dir.

Diğerleri Dul Hanımlardır. ve Bu Bile Gösterir ki ; (Haşa) Kesinlikle Hiçbir Evliliği Nefsani Olamaz.

Yorumunuzu Hz. Muhammed'e mal etmek istemem ancak şu anlam çıkıyor:

Demek ki "Bakire ile evlenmek" "Nefsani" olarak niteleniyor...

Aslında Bakirelik, insanı çekici ya da cezbedici bir şey değildir...

Fakat demek oluyor ki Araplara ya da sizin anlayışınıza göre, Hz. Muhammed'in evliliklerini meşru yapan, diğer kadınların Bakire olmaması?

Peki bugün bir insan, bir kadınla yani bakire olamayan bir bayanla evlendiği zaman, Nefsani bir tercih yapmamış mı oluyor?

Alakası yok!

Bakirelik "Nefs"i sembolize edemez...

Bir insan, bakire olmayan birisi ile de Nefsani olarak birliktelik kurabilir...

Çok yanlış ve hatalı bir mantık...

Başka bir açıdan ele alırsak:

Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile evliliği demek oluyor ki "Nefsani" bir evlilik...

Çünkü Hz. Ayşe bakire...

Ee bu da Hz. Muhammed'in bir kız çocuğuyla kendi zevki için evlendiğini iddia eden arkadaşları haklı çıkarmaz mı?

Sonuçta kendiniz söylüyorsunuz:

Bakire olmayanlarla olan evliliği nefsani değildir...

Demek ki Hz. Ayşe ile olan evliliği nefsanidir...

Ya da şu Nefsani'nin Türkçesini yazsanız nasıl olur?

"Keyfi"mi diyeceksiniz,

"Zevki"mi diyeceksiniz,

"İnsani"mi diyeceksiniz,

Ne diyeceksiniz çok merak ediyorum...

Ne derseniz deyin, kendi içinizde müthiş çelişiyorsunuz...

Haaa!

Tekrar hatırlatayım:

Bizde buradayız Sayın Doğan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Doğan, tıpatıp aynı şey söylemiyoruz fakat söylediğiniz ile söylediğim arasında büyük bir paralellik var...

Söylediğiniz şey şu:

Bende buna ek olarak şunu demişim:

Bu iki düşüncenin neresi farklıdır?

Neyse bunu geçelim, durum ortada, yoruma gerek yok...

Başka bir konuya gelelim:

Yorumunuzu Hz. Muhammed'e mal etmek istemem ancak şu anlam çıkıyor:

Aslında Bakirelik, insanı çekici ya da cezbedici bir şey değildir...

Fakat demek oluyor ki Araplara ya da sizin anlayışınıza göre, Hz. Muhammed'in evliliklerini meşru yapan, diğer kadınların Bakire olmaması?

Peki bugün bir insan, bir kadınla yani bakire olamayan bir bayanla evlendiği zaman, Nefsani bir tercih yapmamış mı oluyor?

Alakası yok!

Bakirelik "Nefs"i sembolize edemez...

Bir insan, bakire olmayan birisi ile de Nefsani olarak birliktelik kurabilir...

Çok yanlış ve hatalı bir mantık...

Başka bir açıdan ele alırsak:

Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile evliliği demek oluyor ki "Nefsani" bir evlilik...

Çünkü Hz. Ayşe bakire...

Ee bu da Hz. Muhammed'in bir kız çocuğuyla kendi zevki için evlendiğini iddia eden arkadaşları haklı çıkarmaz mı?

Ya da şu Nefsani'nin Türkçesini yazsanız nasıl olur?

"Keyfi"mi diyeceksiniz,

"Zevki"mi diyeceksiniz,

"İnsani"mi diyeceksiniz,

Ne diyeceksiniz çok merak ediyorum...

Ne derseniz deyin, kendi içinizde müthiş çelişiyorsunuz...

Haaa!

Tekrar hatırlatayım:

Bizde buradayız Sayın Doğan...

Sevgili tengeriinboşig ;

Sizi Anlıyorum. Görülüyor ki, Ben Ne Söylersem Söyleyeyim Siz Mutlaka farklı bir Yöne Çekeceksiniz.

Hatta; ''Kardeşim Ben Böyle Söylemedim.'' Desem de Görülüyor ki ; Siz Kabul Etmiyor, ''Böyle Söylemiş Olmak Zorumdasın'' Diyorsun.

Pekiyi Kabul Ediyorum. Aslında Benim Ne Söyleyip Ne Söylemediğimi de yine Siz Biliyorsunuz.

Yani Bu Durumda, Ben Kendimden Bile Acizim. Ne Söylediğime Bile Siz Karar Vereceksiniz. OLDU. Yeter ki Siz Tatmin Olun. Gerisi Önemli Değil.

İşte Çarpıtma Örnekleri Hala Burada ;

Alıntı tengeriinboşig

Yahu Ben Nerede Böyle Birşey Söylemişim..? Lütfen Söyleyin..? Bu Nasıl Bir Çarpıtmadır Böyle..?

Madem Söylemiş İsem Neden Direkt Alıntı Yapmaktan Kaçınıyorsunuz, Demek ki Size Göre Böyle , Aslında Size Göre Şöyle Diyorsunuz.

Şimdi Ben ; ''Bir Gencin Yaşlı Çoçuklu ve Dul Bayanları Kendine Eş Olarak Seçmesi, Evliliklerinin Nefsani Olmadığını Gösterir.'' Diyorum.

Siz İse, Bunu Aynen Tersine Çevirip ; ''Demek ki, Dul Olmayan Bayanla da Evlenirse, Bu evlilik Nefsani Olur''. Diyorsunuz.

Hatta Demiyor ; Bunlar Resmen Bizzat Benim Görüşlerimmiş gibi Ortaya Atıyorsunuz.

Dikkat Ediniz. Beni Söylemediğim Şeyler İle İtham Ediyorsunuz. Bu Kesinlikle Kabul Edilemez.

Sizi Uyarmak Zorundayım ;

Kendiniz Ne Söylemek istiyorsanız, Zaten Söylüyorsunuz. Lütfen, Benim Üzerimden Polemik Yapmayı Bırakınız...

Tartışamayı Usülünce Devam Ettiriniz. Yoksa Hiçbir Anlamı Kalmayacak...

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlık ilgimi çekti.

Sn. Dogan Gülbudak ,

Hz. Muhammedin soyu Hz. İbrahime dayanmaktadır. Diye biliriz.

Bu bilgi doğru mudur.

Saygılarımla.

Taklamakan.

Sevgili Taklamakan ;

Evet Edindiğiniz Bu Bigi Doğrudur.

Yöneltmek istediğiniz Farklı Sorularınız Var mı..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogan Bey:

1) Niye Islam dini cariyelerle sex icin izin veriyor?

.

.

.

14) Gok merdivenini bizlere izah edermisiniz? Bunun arkasinda bir bilim varmidir? Eger Allah her yer de ise, niye Muhammed gok merdiveni alip , Allahin yanina gitti. Hadislere gore, Muhammed Allah ile, bir perdenin arkasinda konusmus? Peki bu nasil olabilir. Allah perdenin onunde, arkasinda, ustunde ve altinda, her yerinde degil midir?

Dogan Bey,

Cevaplariniz 7inci sorudan sonra bitmis. Daha varmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alıntı taklamakan....

Hz. Muhammed bir YAHUDİ dir.

hz muhammed (sav) in soyunun hz ibrahime dayanıyor olması; aynı dinin soyu anlamına gelmez... zaten hz muhammed (sav) e ayrı bir din gönderilmiştir.... ayrıca yahudilik soy değil dindir.... ve bu din de şu an bozulmuştur...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogan Bey:

.

.

.

14) Gok merdivenini bizlere izah edermisiniz? Bunun arkasinda bir bilim varmidir? Eger Allah her yer de ise, niye Muhammed gok merdiveni alip , Allahin yanina gitti. Hadislere gore, Muhammed Allah ile, bir perdenin arkasinda konusmus? Peki bu nasil olabilir. Allah perdenin onunde, arkasinda, ustunde ve altinda, her yerinde degil midir?

Sevgili Suheyla ;

Sorularınızı Yanıtlamaya Devam Ediyoruz ;

Diyorsunuz ki ;

8) Quran da Alif, Lam, Mim. basliyor. Bunun manasi nedir? Kuran da boyle cok manasiz harfler vardir? Bunu bizlere aciklarmisiniz?

9) (Kıyametin kopacağına dair) o söz başlarına gelince onlar için yerden kendilerine bir dâbbe (canlı bir yaratık) çıkarırız. O, onlara insanların âyetlerimize kesin olarak inanmadıklarını söyler. (27:82)

Bu dabbe den olan Allahin kasti nedir? O arapca konusurmu? Ne cesit bir yaratiktir? Deve mi? Maymun mu? Canavar mi? Onu nasil taniririz, geldiginde? Islam dinine gore , Cinler hayvanlar icinde gelebilir. Eger Hayvanlar insanlar ile konusabilirse, niye Melekler insanlar ile konusamaz?

Fakat, Muhammed , Allahin son peygamberi, son sozcusu imis. Peki bu dabbe bize ne soz getirecek?

10)Kuran a gore, Allah Muhammedi "Cinlere" de gonderdi. (46:29)(46:32).

Bir cok Hadislerdede, Muhammed cinlere Islam dinini ogretiyor. Muhammed, kendini "insan" olarak tanitti. Bir insan olarak, cinlere nasil perygamberlik yapar? Cunku bir cok ayetlerde, her yaratiklara kendilerine gore olanlar Allahin sozunu goturecekler dedi.

11) Eger Allah kafirleri oldurmek istiyorsa, niye kendisi yapmiyor? Niye Allah diger Muslumanlara emredip onlarin bu kafirleri oldurup ellerini kana bulastiriyorlar? Allah insanlari kana boyatiyor? Niye Allah bu cesit insanlar ile etrafini doldurmak istiyor? Cennet hep Katiller ilemi dolacak?

12) Eger Allah kimin inancli kimin inancsiz olacagini biliyorsa, ve herkesin kaderini yazmissa, niye inancsiz insanlari yaratip ve onlari Cehennemde yakmak istiyor?

İşte Cevapları.

Önce Bilmelisiniz ki; Kuran ı Kerim Bu Harfler ile Başlamaz. Fatiha Sursi ile Başlar. Fatiha Suresi ise Diğer Sureler gibi Besmele i Şerif ile Başlar.

İkinci Sure ise Bakara Suresi dir. Bu Sure ise Sizin Söylediğiniz Elif Lam Mim Harfeleri Başlar. Kur an da Bazı sureler Bu Şekilde Başlar.

Yani Bir Kelime ile değil Yanyana Dizilmiş Bir kaç Harf ile Başlar. Bu oluşuma HURUFU MUKATTAA Denir.

Kuran ı Kerim de Arap Alfabesinde Bulıunan Harfler Adedince Yani Tam 29 adet Hurufu Mukattaa Bulunur.

6 surede Elif Lam Mim, Hurufu Mukattaa sı Mevcuddur. Diğer Hurufu Mukatta lar ; Elif lam Mim Sad, Elif Lam Ra, Elif Lam Mim Ra,

Ha Mim, Ha Mim Ayın Sin Kaf, Ta Sin Mim, Ta Sin, Kaf Ha Ya Ayın Sin Kaf, Ta Ha, Ya Sin, Sad, Kaf ve Nun dur.

Sanırım Sorunuz Bunların Ne olduğuna Dair Değil de, Ne Manaya Geldiğine Dairdir. Manası Şöyle ifade Edilebilir ;

Öncelikle Bunlar Kelime yani Sözcük Değiller dir. Bunlar Arap Alfebesinde Bulunan Kuran Harfleridir.

Biliyorsunuz ki ;Harfler ancak Kelime oluşur ise Anlaşılabilir Bir Mana İfade Edebilirler. Yani Harflerin Değil Kelimelerin Manasından Söz Edilebilir.

Pekiyi Kuran ı Kerim deki Bu Harflerin Bulunması Manasız mı dır ? HAŞA...

Bu Harflerin Herhangi Bir Kitap ta Tek Başlarına Bulunması Manasız olabilir. Lakin Kuran ı Kerim de Bildirilmiş Olması Kesinlikle Anlamlıdır.

Bu Anlam ise ; Bizzat Şifre Olmalarıdır. Evet Bu Hurufu Mukattaa lar Birer Şifredir.

Bu Şifreler de , Herkesin okuyup Anlaması için Değil Bizzat Efendimiz İçin Gönderilmiştir. Yani Bu Harflerle Yalnız Efendimiz e Has Mesajlar Gönderilmiştir.

Kuran ı Kerim Tüm İnsanlık için İndirilmiş , Lakin içerisinde Bulunan 29 Hurufu Mukatta Efendimiz e Özel Gönderilmiştir.

Yalnızca ALLAH ve Efendimiz arasında Kurulan Bir Köprüdür. Kişiye Yani Efendimize Özeldir. İslam İnancı na Göre İçerisin de Kainatın Tılsım ı Gizlenmiştir.

ALLAH Katında Gizli Olan Hakikatler, Bu Harflerin Taşıdığı Manalar İle Efendimize Bildirilmiştir. Yani Tek Kelime İle Hurufu Mukattaa lar ''GAYBİDİR.''

Efendimiz Hz. Muhammed Dışında Kimse Tarafından Gaybi Hakikatler Keşfedilemez... ( ALLAH ın Takdir Ettikleri Müstesna... )

Kıyamet Alametlerin den Olan DABBE yi Soruyorsunuz ;

Kuran ı Kerim de Yüce ALLAH Şöyle Buyuruyor ;

''Tehdit edildikleri şey başlarına geldiği zaman onlara yerden bir dâbbe çıkarırız da, insanların âyetlerimize kesin olarak inanmadıklarını kendilerine söyler.''

Neml 82.

Efendimiz Hz Muhammed İse Bir Hadisi Şerifin de Dabbetül Arz Hakkında Şöyle Buyurmuşlardır ;

"Onun alametlerinden biri, güneşin battığı yerden doğması ve kuşluk vakti insanların üzerine "dâbbe''nin çıkmasıdır.

Bu alametlerden hangisi önce belirirse, ötekisi onu kısa zamanda takip edecektir."

Şimdi Öncelikle Biz Şunu Bilmeli ve Anlamalıyız ki ;

Kıyamet Alametleri Hakikattir, Lakin İfadeler Macazidir. Yani Okunduğu üzere anlaşılamaz. Ancak Alimlerce Tabir Edilebilir.

Bu İse Tam Olarak İMTİHAN SIRRI ndan dır. Yani Bu Ne Anlama Geliyor ? Şöyleki ;

Cenabı Hak Tüm İnsanları İnanıp İnanmamak Şeçiminde Özgür Kılmıştır. Yani Bizzat Seçim Kulun Kendisine Aittir.

Eğer ALLAH Kendini Bizzat Aşikarane Gösterip Tanıttırsa İdi. İmtihan Sırrı Kalmazdı. Dolayısı ile İnanan ve İnanmayan Birbirinden Ayrılamazdı.

Bu Durumda Herkes İman Etmiş Olurdu ki, Bu Dünya imtihan Yeri olmaktan Çıkardı. İman Etmek Ehemmiyetsizleşirdi.

Aynı şekilde Kıyamet Alametleri de Kesin ve Mutlak bir şekilde Görülemeyecektir. Yine Perdelenecek ve Yalnız Şuur Sahipleri Görebilecek.

Münkir yine İnkar ına Devam Edebilecektir. Aksi Düşünülemez.

Yani Herkesin Görüp Anlayabileceği Şekilde Kıyamet Alametleri Zuhur Etmeyecek. İmtihan Sırrı Devam Edecektir.

Dolayısı İle DABBE Tam Olarak Şu Surettedir Denilemez. Yalnızca Ne Tür Özellikleri Olduğu Tanımlanabilir.

Yukarıdaki Ayet ve Hadislerin Işığında Denilebilir ki ;

DABBE TÜL ARZ , Tek Bir Canlı Denilemez. Lakin Bir Canlı Türü Olması Muhtemel ve Akla Yatkındır.

Bazı Alimler, Tüm İnsanlığı Tehdir Edebilecek Bir Tür Virüs Olabileceği Fikrini Makul Görmüşlerdir. ( Aids ya da Ebola Virüsleri Gibi.)

Ya da Bir Fitne Olabilir Demişlerdir. ( Buna Örnek Olarak da Muzır ve Gayri Ahlaki Yayın Yapan Medya unsurları Gösterilebilir.)

Netice de Tek Bir Fert Değildir. Tüm İnsanlık İçin Zararlı Olabilecek Boyutta Çoğulluk ve Yaygınlık İçerir.

Kesinlikle tüm Kıyamet Alametleri Gibi Dabbetül Arz da Aşikar ve Zahiri Değildir. Gaybidir.

Efendimiz in Tüm İnsanlığa ve Cinlere peygamberlik Etmesi Mümkünmüdür ?

Evet Mümkündür.

Kuran ve Tevrat ta İsmi Zikredilen Ve İnsanlık Tarihin de de Bizzat Sabit Olan Hz Süleyman Yalnız insanlara ve Cinlere değil Tüm Canlılara Hükmetmiştir.

Bir peygamber ve Bir Hükümdar dır. Cinlerden Oluşmuş Orduları Yönetmiştir. Ve Cinleri Pek Çok işte Çalıştırmıştır.

Efendimiz de Yalnız İnsanlar için değil aynı Zaman da İnsanlar Gibi İmtihana Tabi Tutulan ve Kulluk Etmek İçin Yaratılan Cinler İçinde Gönderilmiştir.

Onlara da Peygamberlik Vazifesini İfa Etmiştir.

Bu Gün Bile Cinler İle Münasebet Kurabilen Medyum lar Mevcuttur. Tüm Çağlar da İnsanoğlu Cinler İle İlişki Kurabilmektedirler.

Hatta Rusya Başta Olmak Üzere BirÇok Ülkede Bu Konuda Resmi Düzenlemeler Yapılmaktadır. Medyumlar Üniversitelerde Yetiştirilmektedir.

Cinleri İnceleyebilmek ve Kullanabilmek Adına Metafizik Araştırma Merkezleri Yürütülmektedir.

ALLAH Niye Kafirleri Kendisi Öldürmüyor ? ;

Bu Soruya Nasıl Cevap Verilebilir Bilemiyorum...

HAŞA.

ALLAH Nerede Kafirleri Öldüreceğini, Ya da Öldürmek İstediğini Söylüyor..? Ve Nerede Müslümanlara Hitaben Gidin Kafirleri Öldürün Diyor..?

Bunu Nereden Ya da Kim den Duydunuz. Kaynağınız Kim İse Kendisine Sorunuz. Sonra Belki Bize de Öğretirsiniz.

Eğer ALLAH Herşeyi Biliyorsa ve Hepimizin Kaderini Yazmışşa Neden Bizi Yaratıp İmtihan Ediyor..?

Bu Soruya Tafsilatı ile Birlikte Çok Kereler Cevap Verdik. Lütfen Yazılarımı Okuyunuz.

En Başta Söylediğimiz Gibi, Sorularınızın Daha Önce Sorulmuş ve Yanıtlanmış Olabileceğini kontrol Ediniz.

Bu Günlük te Bu Kadar. Yönelttiğiniz ve Yönelteceğiniz Hiç bir Sorunuz Yanıtsız Kalmayacaktır. Tekrar Görüşmek Üzere.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkür ederim Sn. Gulbudak.

Hz. Muhammed bir YAHUDİ dir.

Bilgimi HER SORUYA CEVAP VEREN ,

Yani Herşeyi Bilen birinden doğrulatmak beni rahatlattı.

Taklamakan

Sevgili Taklamakan ;

Bu Bir Espiri miydi..?

Yani Gerçekten Gülmemiz mi Gerekiyor..?

Farkındamısınız. Bizler Burada Ateist olsun Müslüman olsun Hepimiz Bilimsel ve Gerçekçi Olmaya Çalışıyoruz.

Ve Sizi de Aramıza Davet Ediyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizler Burada Ateist olsun Müslüman olsun Hepimiz Bilimsel ve Gerçekçi Olmaya Çalışıyoruz.

Sn. Doğan bey,

Herşeyi METAFİZİK temeline oturttuğunuz , mantığınızla CEVAP lıyorsunuz.

METAFİZİK BİR BİLİM DEĞİLDİR.

Bu anlamda bilimsel olma çabanızda anlamını kaybeder.

Taklamakan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Gulbudak,

Her soruya cevap verilir , sözü üzerine ve

(formun biçok yerinde ve hatta bir başlıkta yer almasına rağmen ) ; toparlamak gayreti ile

sormak istiyorum ;

Hz. Muhammed s.a.v , Hz. Aişe ile , Hz Aişe kaç yaşında iken evlenmiştir. O sırada kendisi kaç yaşındadır.

Taklamakan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Gulbudak,

Her soruya cevap verilir , sözü üzerine ve

(formun biçok yerinde ve hatta bir başlıkta yer almasına rağmen ) ; toparlamak gayreti ile

sormak istiyorum ;

Hz. Muhammed s.a.v , Hz. Aişe ile , Hz Aişe kaç yaşında iken evlenmiştir. O sırada kendisi kaç yaşındadır.

Taklamakan.

Sevgili Taklamakan ;

Lütfen Sevgili Süheyla nın Sorularına Verilen Yanıtlarımızı Okuyunuz.

Hatta Lütfen Daha Önce Yayınlanmış Yazılarımı da Okuyunuz. Böylelikle Anlamsızlık lar dan Kurtulabilmiş Oluruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hz muhammed (sav) in soyunun hz ibrahime dayanıyor olması; aynı dinin soyu anlamına gelmez... zaten hz muhammed (sav) e ayrı bir din gönderilmiştir.... ayrıca yahudilik soy değil dindir.... ve bu din de şu an bozulmuştur...

Yanlış biliyorsunuz Sayın xprensesx...

İslam anlayışına göre Hz. Adem'den beridir indirilen tek din İslam Dinidir...

Hz. Adem'e, Şit'e, Nuh'a, İbrahim'e, Yusuf'a, Musa'ya, İsa'ya, Muhammed'e tebliğ edilen tek din İslam'dır.

Birisine başka, diğerine başka bir din indirilmemiştir...

Doayısı ile kendi inancınızla ilgili en temel bilgiyi bile yanlış biliyorsunuz...

Kur'an-ın kendi mantığında bile, kendinden önce indirelenleri tasdik etmek ve tamama erdirmek anlayışı yatar...

Aynı zamanda kendinde önce inmiş hiçbir kitap için "Değiştirilmiştir" imasını bile yapmaz...

Kur'an Tavrat ve İncil'in değiştirilmiş olduğuna, gerçek olmadıklarına dair en ufak bir ibare içermez...

Hatta "Kitap ehli" diye katettiği kimseler Tevrat ve İncil okuyan ve bu kitaplara tabi kimselerdir.

Kur'an bu kitapların değiştiğinden ziyade, bu kitaplara tabi kimselerin "Okuduklarını anlamadıklarını" ifade eder...

Demek oluyor ki Kur'an, bu kutsal kitapların bilgilerinin de değişmemiş olduğunu kabul ediyor...

Yoksa referans olarak, değiştirildiğine inandığı kitapları seçmezdi.

Aynı zamanda Hz. Muhammed bir Yahudi değildi ancak bir İbrani kökenli idi...

Eğer kökeninin Hz. İbrahim'e dayandığını kabul ediyorsak!

Musevi adı Hz. Musa'ya dayanır...

Yahudi adı ise Hz. Yakup'un 12 oğlundan birisine, "Yahuda"ya dayanır diye biliyorum...

İbrani adı ise Hz. İbrahim'in soyuna ve kavmine verilmiştir...

Hz. Muhammed'in ortaya koyduğu inançta Yahudilikten ve Hıristiyanlıktan temellerini alıp, onlardan biraz daha farklı bir anlayış ortaya koyuyordu...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogan Bey:

.

.

.

Sevgili Suheyla ;

Son Sorularınız da Cevaplanıyor ;

Soruyorsunuz ki ;

13) Eger Allah tan baska bir Allah yoksa, niye Allah bu kadar kizgin ve kiskanc diger Allahlardan? Niye Allahin kalbi kiriliyor ve bizleri cehennemde ebediyen yakmak istiyor, eger ona inanmazsak? Peki Niye Allah Kaabe deki putlari kendisi paramparca etmedi, o putlardan o kadar nefret ediyorsa?

Alıntı Suheyla.

Sanırım Bu Soruya da Nasıl Cevap Verilir Bilemiyorum. Cevap Verebilmek İçin Önce Sorunun Kabul Edilebilir Olması Gerekir.

Lakin Bu İfadelerin Hangisi Kabul Edilebilir. Bu Sözler Nasıl Gerçeklerle Bağdaşır. Bakınız İfadelere Dikkat Ediniz ;

Hem ; ''Eğer ALLAH tan Başka Allah Yoksa.'' Sözü İle Allah' tan Başka Bir İlahın Var Olmadığı Gerçeği Başlangıç ta Vurgulanıyor.

Hem de ; ''ALLAH Diğer Allah lara Neden Kızıyor ve Onları Kıskanıyor.'' Sözü İle İlk Önce İfade Edilen Cümle Kendi kendine Yalanlanıyor. İnkar Ediliyor.

Şimdi Yukarıda ki Bir Soru Cümlesimi..? Yani ;

''Aslında Zaten Tek Olan, Eşi ve Ortağı Olmayan ALLAH , Başka Allah ları Neden Kıskanıyor..? Sorusu Sizce Mantıklımı..?

Siz Hangisini Öğrenmek İstiyorsunuz ? ; ALLAH ın Var Olup Olmadığınımı ? Soruyorsunuz..? Yoksa ;

Tek Olmayan, Eşi ve Ortağı Olan Bir Allah ın Diğer Allah ları Niye Kıskandığınımı..? Soruyorsunuz..?

Hangisini Öğrenmek istiyorsunuz Bilemiyorum. Lakin Şunu Bilmelisiniz ki ; Böyle Bir Soru Olamaz. Yani Bir Soru İçerisine Çelişkili Zıt Hükümler Barındıramaz.

Ama Merak Kutsaldır. Hiç Bir Soru Cevapsız Kalmamalıdır. Soruyu Tekrar Mantıksal Bir Doğrultuda Düzenlemek Gerekirse ;

ALLAH Var mı dır ? Bir Mi dir ? Eşi ve Ortağı Yok mu dur ? Doğurmamış ve Doğrulmamış mı dır ? Sorularının Cevapları Aynıdır ; E V E T.

Başka İlahlar dan Söz Edilebilir mi ? Allah ın Kıskanabilmesi Mümkünmüdür. O'nun Bizim Gibi İnsani Vasıfları Olabilir mi ? Sorularının Cevabı İse ; H A Y I R.

Gelelim Gök Merdivenine ; Asıl Ben Size Soruyorum Nedir Bu Gök Merdiveni. Ben, Hiç Bir İslami Kaynak ta Gök Merdiveni Diye Bir Şeye Rastalamadım.

Siz Nerede Rastladınız..? Hangi Kaynak ta Olabilir Bu..? Pekiyi Bunu Siz Kendi Zihninizde Tasarlamış Olabilir mi siniz..?

Efendimiz Hz. Muhammed Mirac Muzicesi nin Gerçekleşmesi nde Bir Takım Vasıta lar Kullanmıştır. Bu Doğrudur. O Mesafe yi Yürüyerek Katedmemiştir.

Lakin Bunların İçerisinde Merdiven ya da Buna Benzer Bir şey Yoktur. Mucize ye Konu Olan, ve Bizlere Açıklanan Vasıtalar Şunlar dır ;

Öncelikle Vahiy Meleği Olan ve Efendimiz İle Allah ın İletişiminde Aracı Olan Hz. CEBRAİL dir.

Mucizevi Bir Surette Gökyüzün de Uçabilen , Yunan Mitoloji sinde ve Hristiyan İnancı nda Adına PEGASUS Denilen,

Ve İslam da Cennet Atı Olarak Tabir Edilen, Beyaz ve Kanatlı ve Nurani Bir Binek Olan ; BURAK tır.

Efendimiz İçin Tahsis Edilip Gönderilen Bu Burak Atı nın Özel İsmi İse ; REFREF dir.

Cenabı Hakk ın Efendimiz İçin Hz. Cebrail ve Refref i Burak ı Vasıta Kılmasının Nedeni İse ; Bizzat Şeref i İzzet i nin İktiza Etemesi dir.

Mirac Mucizesi nin Tüm Müminler Tarafından Anlatılıp Anlaşılabilmesi İçin ; Böylece Bütün Tafsilatıyla Vuku Bulmuş Olması Şeklinde İzah Edilebilir.

Bu İlmi Pencereden Bakıldığında Görülüyor ki, Mirac Mucizesi Tüm Müminler Adına Gerçekleşmiştir. ve Bizler için Büyük Bir Müjde Getirmiştir.

O Müjde ise Şudur ki; Aslında Mirac Efendimiz e Hususi Olduğu Gibi , Tüm Müminler İçinde Yaşanılabilir Olduğudur.

Evet ; Mirac Mucizesi İle Müminlere Namaz Emrolunmuştur. Mirac Gecesinde , Namaz Ayetleri İndirilmiştir, ve Her Mümin e Farz Kılınmıştır.

Efendimiz Buyurmuşlardır ki ; NAMAZ; MÜMİN LER İN MİRAC'I DIR.

Şimdi Gelelim ALLAH Miracda Perdenin Önünde mi yoksa Arkasında mı İdi..?

Mirac Mucizesi nde ALLAH Efendimiz İle Arasında Kesinlikle Bir Perde Kullanmamıştır. Kaldı ki Önünde ya da Arkasında olsun. Bu Soru da Gerçek Dışıdır.

Lakin Yine de; Mirac Mucizesi nin Herkes Tarafından Anlaşılabilmesi Açısından Önemli Bilgiler Aktaracağım. Lütfen Dikkatlice Okuyunuz.

Görmek Olgusu iki Türlü Gerçekleşebilir.. ;

1. Bizzat Göz Mesafesinde Bulunan Bir Varlığı Gözünüz İle Algılıyabilirsiniz. Bu Görmektir.

2. Aslında Göz Mesafesinde Bulunmayan, Yani Varlığı Sizin tanımlayabileceğiniz Bir Boyutta ve Mekan da Bulunmayan Bir Varlığı Görebilirsiniz.

Her İkisi de Görmektir.

Bunu Bir Örnekle Açıklamak Gerekirse Kat i Bir Teşbih Olmamakla Birlikte Anlaşılabilir Şekile Getirebilir ;

Güneşin Yeri Tam Olarak Neresidir Sorusuna ; Yani Samanyolu Galaksinin Hangi Enlem Boylam ve Kordinatlarında Bulunur Sorusuna ;

Bilimsel Bir Cevap ta Verilebilir, Lakin Bir Adam Karşısında ki Güneş i Göstererek işte Tam Oradadır da Diyebilir.

Evet ikiside Doğrudur; Aşikar Bir Şekilde Güneş Gökyüzünde Gösterilebilir.

Ve Kimse de Hayır Aslında Güneş Orada Değildir. Diyemez. Herkes Tarafından Göz ile Güneş Görülebilir, ve Gösterilebilir.

Fakat GÜNEŞ in Yeri Tam Olarak Orasıdır Denilemez. Güneş Her Göz İçin Farklı Yerlerde Görülebilir. Fakat Yeri ve Mekanı Açıklanabilmiş Olamaz.

''İşte Tam Şuradadır. Demek ki Yeri ve Mekanı da Orasıdır.'' Denilemez.

Evet. Efendimiz de ; Bizzat Bizim Güneş i Görebildiğimiz Kadar Aşikar Bir Şekilde ALLAH ı Görmüştür. Bu Hakikattır.

Lakin Efendimizin ALLAH I Gördüğü Yer Aslında ALLAH ın Bulunduğu Yer dir Denilemez. ALLAH ın Yeri ve Mekan ı Yoktur. Fakat Görülebilir.

Bu Görülebilme Hadisesi; Göz ün Yeteneği Değildir. Bizzat ALLAH ın Kendini Tanıttırmasıdır.

Evet ALLAH Mirac Mucizesi ile ; En Sevgili Kul u ve Habib i ne Kendini Göstermiş ve Tanıttırmıştır...

İşte Mirac Mucizesi Böyle Gerçekleşmiştir...

Sanırım Böylelikle Tüm Sorularınız Yanıtlanmış Oldu. Lakin Yeni Sorular Sormak Sizin Hakkınızdır.

Biz de İddia mızın Arkasındayız ve Bekliyoruz. Kesinlikle, HER SORUYA CEVAP VERİLİR, ve VERİLECEKTİR...

Saygılarımızla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca sayın boşig'in yazdıklarına şunu eklemek gerekir.Yahudi , YAHUDA soyundan gelenlerin adıdır.Yani dini değil bir kavmi belirtir.

Evet Sayın haveran...

Hz. İbrahim'in iki oğlu var:

Cariyesi Hacer'den doğan ilk oğlu İsmail...

Karısı Sare'den doğan ikinci oğul İshak...

Yahudiler, Sünnet ve Arz-ı Mev'ud hakkının ve kurbanlık olarak sunulan kişinin ilk karısından olan ikinci oğlu İshak'a ait olduğunu iddia ederler...

Müslümanlıkta ise göçebe geleneklerine de uygun olarak ilk ve büyük oğulun Miras ve Sünnet akdine sahip olduğu, kurbanlık olan kişinin de İsmail olduğu düşünülür...

Yani Kur'an-ın bu düşüncesi Tevrattan daha tutarlıdır.

Bu konuyu en iyi bilenlerden ve değerlendirenlerden biri olan (olduğunu düşündüğüm) Hz. Muhammed'de "Ben iki kurbanlığın neslindenim" diyerek, İsmail soyundan geldiğini yani İbrani olduğunu dile getirir...

Hz. Musa ve Hz. Yakup'ta İshak'ın soyundan gelir.

Yahuda ise Yakup'un çocuklarında birisidir ama kaçıncı çocuğu olduğunu unuttum, google bakan ulaşabilir tabii ki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış biliyorsunuz Sayın xprensesx...

İslam anlayışına göre Hz. Adem'den beridir indirilen tek din İslam Dinidir...

Hz. Adem'e, Şit'e, Nuh'a, İbrahim'e, Yusuf'a, Musa'ya, İsa'ya, Muhammed'e tebliğ edilen tek din İslam'dır.

Doayısı ile kendi inancınızla ilgili en temel bilgiyi bile yanlış biliyorsunuz...

Kur'an-ın kendi mantığında bile, kendinden önce indirelenleri tasdik etmek ve tamama erdirmek anlayışı yatar...

Aynı zamanda kendinde önce inmiş hiçbir kitap için "Değiştirilmiştir" imasını bile yapmaz...

Kur'an Tavrat ve İncil'in değiştirilmiş olduğuna, gerçek olmadıklarına dair en ufak bir ibare içermez...

Hatta "Kitap ehli" diye katettiği kimseler Tevrat ve İncil okuyan ve bu kitaplara tabi kimselerdir.

Kur'an bu kitapların değiştiğinden ziyade, bu kitaplara tabi kimselerin "Okuduklarını anlamadıklarını" ifade eder...

Demek oluyor ki Kur'an, bu kutsal kitapların bilgilerinin de değişmemiş olduğunu kabul ediyor...

Yoksa referans olarak, değiştirildiğine inandığı kitapları seçmezdi.

Aynı zamanda Hz. Muhammed bir Yahudi değildi ancak bir İbrani kökenli idi...

Eğer kökeninin Hz. İbrahim'e dayandığını kabul ediyorsak!

Musevi adı Hz. Musa'ya dayanır...

Yahudi adı ise Hz. Yakup'un 12 oğlundan birisine, "Yahuda"ya dayanır diye biliyorum...

İbrani adı ise Hz. İbrahim'in soyuna ve kavmine verilmiştir...

Hz. Muhammed'in ortaya koyduğu inançta Yahudilikten ve Hıristiyanlıktan temellerini alıp, onlardan biraz daha farklı bir anlayış ortaya koyuyordu...

Saygılarımla...

Sevgili Tengeiinboşig ;

Diyorsunuz ki ;

Hz. Adem'den beridir indirilen tek din İslam Dinidir...

Demek ki , Sizce Yahudilik ve Hristiyanlık diye bir Din Yoktur.

Aslında , Miyarlarca Hristiyan ve Yahudi Aslında Bizzat islam Dinine Mensup Oluyorlar. Fakat Kendileri Bile Bunun Farkında Değilller.

Demek ki Dünyanın %90 a Yakın Kısmı Aslında İslam Dinine Tabi Olmuş ( Kendini Hristiyan ya da Musevi Zanneden ) Müslümanlardır.

Evet Çok Bilimsel Bir Yaklaşım . Ben Bunu Hiç Düşünememiştim. Aslında Dinleri Bile Bizden iyi Biliyorsunuz. Sizi Gerçekten Tebrik Ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudum Sn Gulbudak okudum.

Hz. Aişe Efendimiz ile Evlendiğinde 11 Yaşında idi. Bu yaş Bugün itibari ile Evliliğe Elverişsiz Görülebilir.

Dıyorsunuz.

Oysa Fetullah Gulen Hocaefendi

aşağıda linki de bulunan sitede şu şekiilde ifade etmiştir.

"O, Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) ahirete irtihal buyurduklarında daha yirmi küsur yaşlarındaydı: 8-9 yaşlarında iken kadınlık âlemine bir mürşide ve bir muallime olarak İnsanlığın İftihar Tablosu'nun saadet hanesine girmiş...."

-http://tr.fgulen.com/content/view/13309/3/-

Sizin BİLDİKLERİNİZ mi doğru. Fetullah Gülenin inki mi.

Hanginize inanalım dersniniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki , Sizce Yahudilik ve Hristiyanlık diye bir Din Yoktur.

Aslında , Miyarlarca Hristiyan ve Yahudi Aslında Bizzat islam Dinine Mensup Oluyorlar. Fakat Kendileri Bile Bunun Farkında Değilller.

Demek ki Dünyanın %90 a Yakın Kısmı Aslında İslam Dinine Tabi Olmuş ( Kendini Hristiyan ya da Musevi Zanneden ) Müslümanlardır.

Bence İslamiyetten bu kadar bihaber olupta İslama bu kadar bağlı olabildiğiniz için kendinizi tebrik ediniz...

O zaman size şöyle sorayım:

Allah/Tanrı/Çalap'ın Hz. Adem'e bildirdiği din farklı bir din midir?

Hz. İsa'da O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Hz. Musa'da O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Hz. İbrahim'de O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Hz. Nuh'ta O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Kur'an-da geçen: Adem, İdris, Nuh, Hüd, Salih, Lüt, İbrahim, İsmail, İshak, Ya'kub, Yusuf, Şuayb, Harun, Musa, Davud, Süleyman, Eyyüb, Zülkifl, Yunus, İlyas, Elyesa', Zekeriyya, Yahya, İsa, Muhammed, Üzeyir, Lokman ve Zülkarneyn peygamberlerin hepsine ayrı ayrı, farklı dinler mi tebliğ edilmiştir?

Bu ne biçim bir Tanrı'dır ki kime ne göndereceğini bilmiyor?

Bu nasıl bir Tanrı'dır ki her yeni peygamberde fikrini değiştirip, habire yeni ve farklı bir din tebliğ ediyor?

Oysa İslam'da, sizin de bilMEdiğiniz gibi, Adem'den beridir tek bir din tebliğ edildiği düşüncesi vardır.

Tüm peygamderler aynı dini tebliğ etmiş ve Hz. Muhammed'de o dini tamamlamıştır...

BAKARA suresi 285: Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

Ben bugün "Yahudilik" ya da "Hıristiyanlık" yok demedim...

Onlar için "Müslümandırlar" da demedim...

Amma ve lakin diyorum ki hepsi de kaynaklarını aynı yerden alırlar...

İsa'ya da, Musa'ya da, Muhammed'e de aynı Tanrı tebliğ etmiştir ve aynı inancı, aynı dini tebliğ etmiştir...

Hz. Muhammed ve Kur'an-da Yahudiliğin ve Hıristiyanlığın kitaplarının değiştiğini iddia etmediği gibi

Hallac-ı Mansur'da ve Yunus Emre'de dahi dört kitabın muhtevasının ve değişmemişliklerinin aynı olduğu düşüncesini görebilirsiniz...

"Görebilirsiniz" derken, bu kimseleri gerçekten okumuş ve bu kişilerden gerçekten haberdar olanlar için söylüyorum.

Üzerinize alınmayınız...

Yoksa kafasını Nur Risalelerinden kaldırmayıp, Kur'an-ı okumadığı her halinden belli oluduğu halde İslamı iyi bildiğini iddia edebilenler için söylemiyorum "Görebilirsiniz" diye, telaşlanmayın...

Evet Çok Bilimsel Bir Yaklaşım . Ben Bunu Hiç Düşünememiştim. Aslında Dinleri Bile Bizden iyi Biliyorsunuz. Sizi Gerçekten Tebrik Ediyorum...

Aslına bakarsanız böyle şeylerden hoşlanmam ancak şunu söylemek istiyorum:

İslam dinini (Felsefesini), Yahudiliği ve Hıristiyanlığı sizden ("siz" derken Sayın Doğan'ı kastediyorum) daha iyi bildiğimi düşünüyorum...

"Benlik"ten uzak olsun ama ne yazık ki bu ayan beyan ortada sanırım...

Ayrıca, bu şekilde yaptığım bir düşünce örüntüsü "Bilimsel" değildir...

Çünkü Metafizik bir düşünce üzerinden hareket ederek, üç dinin ortak yanlarını "Soyut bir Tanrı"ya yani Metafiziğe atayarak bir mantık yürütüyorum.

Yani "Soyut/Metafizik" bir Tanrının var olduğunu "Var Sayarak" bir Dinin mantığını ortaya koyuyorum...

Bildiğiniz gibi işin içine Metafizik girdiği zaman, Soyut varlıkların gerçekten var olup, olanlara etki ettiklerini kabul ederek bununla paralel bir veri ortaya koyduğumuzda "Bilim"den bahsedemeyiz...

O yüzden yukarıda sizin "Bilimsel" olarak addettiğiniz düşünce örüntüsü "Bilimsel" değildir, ancak ve ancak "kendi içersinde tutarlıdır" denilebilir...

Lakin "Dinler Tarihini" ve kökenlerini, hiçbir Metafizik/Soyut kavrama dayandırmadan da size anlatabilir ve ortaya koyabilirim...

İşte o zaman "Bilim"den bahsedebilirsiniz...

Bu da küçük bir Bilimsellik dersi olsun...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence İslamiyetten bu kadar bihaber olupta İslama bu kadar bağlı olabildiğiniz için kendinizi tebrik ediniz...

Hz. Musa'da O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Hz. İbrahim'de O'nun peygamberi olduğuna göre, ona ayrı bir din mi tebliğ etmiştir?

Kur'an-da geçen: Adem, İdris, Nuh, Hüd, Salih, Lüt, İbrahim, İsmail, İshak, Ya'kub, Yusuf, Şuayb, Harun, Musa, Davud, Süleyman, Eyyüb, Zülkifl, Yunus, İlyas, Elyesa', Zekeriyya, Yahya, İsa, Muhammed, Üzeyir, Lokman ve Zülkarneyn peygamberlerin hepsine ayrı ayrı, farklı dinler mi tebliğ edilmiştir?

Bu nasıl bir Tanrı'dır ki her yeni peygamberde fikrini değiştirip, habire yeni ve farklı bir din tebliğ ediyor?

Oysa İslam'da, sizin de bilMEdiğiniz gibi, Adem'den beridir tek bir din tebliğ edildiği düşüncesi vardır.

Tüm peygamderler aynı dini tebliğ etmiş ve Hz. Muhammed'de o dini tamamlamıştır...

BAKARA suresi 285: Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü?minler de (iman ettiler). Her biri; Allah?a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: ?Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.? Şöyle de dediler: ?İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.?

Ben bugün "Yahudilik" ya da "Hıristiyanlık" yok demedim...

Onlar için "Müslümandırlar" da demedim...

Amma ve lakin diyorum ki hepsi de kaynaklarını aynı yerden alırlar...

İsa'ya da, Musa'ya da, Muhammed'e de aynı Tanrı tebliğ etmiştir ve aynı inancı, aynı dini tebliğ etmiştir...

Hz. Muhammed ve Kur'an-da Yahudiliğin ve Hıristiyanlığın kitaplarının değiştiğini iddia etmediği gibi

Hallac-ı Mansur'da ve Yunus Emre'de dahi dört kitabın muhtevasının ve değişmemişliklerinin aynı olduğu düşüncesini görebilirsiniz...

"Görebilirsiniz" derken, bu kimseleri gerçekten okumuş ve bu kişilerden gerçekten haberdar olanlar için söylüyorum.

Üzerinize alınmayınız...

Yoksa kafasını Nur Risalelerinden kaldırmayıp, Kur'an-ı okumadığı her halinden belli oluduğu halde İslamı iyi bildiğini iddia edebilenler için söylemiyorum "Görebilirsiniz" diye, telaşlanmayın...

Aslına bakarsanız böyle şeylerden hoşlanmam ancak şunu söylemek istiyorum:

İslam dinini (Felsefesini), Yahudiliği ve Hıristiyanlığı sizden ("siz" derken Sayın Doğan'ı kastediyorum) daha iyi bildiğimi düşünüyorum...

"Benlik"ten uzak olsun ama ne yazık ki bu ayan beyan ortada sanırım...

Ayrıca, bu şekilde yaptığım bir düşünce örüntüsü "Bilimsel" değildir...

Çünkü Metafizik bir düşünce üzerinden hareket ederek, üç dinin ortak yanlarını "Soyut bir Tanrı"ya yani Metafiziğe atayarak bir mantık yürütüyorum.

Yani "Soyut/Metafizik" bir Tanrının var olduğunu "Var Sayarak" bir Dinin mantığını ortaya koyuyorum...

Bildiğiniz gibi işin içine Metafizik girdiği zaman, Soyut varlıkların gerçekten var olup, olanlara etki ettiklerini kabul ederek bununla paralel bir veri ortaya koyduğumuzda "Bilim"den bahsedemeyiz...

O yüzden yukarıda sizin "Bilimsel" olarak addettiğiniz düşünce örüntüsü "Bilimsel" değildir, ancak ve ancak "kendi içersinde tutarlıdır" denilebilir...

Lakin "Dinler Tarihini" ve kökenlerini, hiçbir Metafizik/Soyut kavrama dayandırmadan da size anlatabilir ve ortaya koyabilirim...

İşte o zaman "Bilim"den bahsedebilirsiniz...

Bu da küçük bir Bilimsellik dersi olsun...

Saygılarımla...

Sevgili Tengeriinboşig ;

Bilimsel Öğretileriniz için Teşekkür Ederim. (Gerçi Siz İltifatlarımı Bile Kabul Etmiyorsunuz Ama olsun Varsın.)

Ne Yapalım ; Biz ***** Ancak Sizin Bu Engin Dini Bilgileriniz Sayesinde Kendi Dinimizi Öğrenebiliyoruz.

Sizin Sayeniz de Öğreniyoruz ki ;

Meğerse Dünyanın neredeyse Tamamı Müslüman mış. Yüzlerce Devlet ve Millet, yani Aslında Hepimiz Müslüman mışız da Haberimiz yokmuş.

Meğerse Asırlar dır Din Adına Yapılan Tüm Savaşlar Boşuna İmiş. Bizler Müslüman Kardeşler Olduğumuzu Bilmiyormuşuz.

Haçlı Seferlerini Düzenleyen PAPA lar Bu Gerçeği Bilmiyorlarmış. Bizi Müslüman Kendilerini de Hristiyan Zannediyorlarmış.

Hatta Belki de Siz, Bu Gerçeği Bizzat Avrupa Birliği ne de Açıklamalısınız. Belki o Zaman Bizi Müslüman olmamıza Rağmen Birliğe Kabul Ederler.

Nasıl olsa Yalnız Bizler Değil Onlarda, Avrupalı lar da, Yani Hepimiz Birden Müslümanız Değil mi..?

Hatta Bir Zahmet Bu Gerçeği İsrailli Siyonist Yahudilere de Açıklayınız. Boşu Boşuna Filistinli Müslüman Kardeşlerini Öldürmesinler.

Nasıl Olsa Yalnız Filistinli ler değil İsrailli ler de aslında Müslüman dır lar Değil mi..?

Haydi Hiç Beklemeyin Tüm Dinlerin Aslında Aynı ve Tek Bir Din Olduğu Gerçeğini Tüm Dünyaya Duyurun. Daha Ne Bekliyorsunuz..?

Bütün Dinlere mensup Milyarlarca İnsan Size tıpkı Bizim gibi Minnettar Olacaklardır.

Ama, Müslüman Olduklarını Bilmeyen Hristiyan Kardeşlerimiz Sizi İsa Mesih Zannedelerse Bunun Sorumluluğunu Biz Kabul Etmeyiz.

Sonra Uyarmadı Demeyin...

Not; { Sevgili tengeriinboşig; Allah ı Bilimselleştirmek, Bilimi Tanrısallaştırmak. İsimli Başlıkta, Bana Hitaben Yazdığınız ve Sonunda da ;

Yine yanıtsız mı kalacağız yoksa? Sorusunu Eklediğiniz Bir Yazınız bulunmaktadır. Aynı Gün İçerisinde Tarafımca Bizzat Sorunuz Yanıtlanmıştır.

**********}

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudum Sn Gulbudak okudum.

Dıyorsunuz.

Oysa Fetullah Gulen Hocaefendi

aşağıda linki de bulunan sitede şu şekiilde ifade etmiştir.

"O, Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) ahirete irtihal buyurduklarında daha yirmi küsur yaşlarındaydı: 8-9 yaşlarında iken kadınlık âlemine bir mürşide ve bir muallime olarak İnsanlığın İftihar Tablosu'nun saadet hanesine girmiş...."

-http://tr.fgulen.com/content/view/13309/3/-

Hanginize inanalım dersniniz.

Sevgili Taklamakan ;

Diyorsunuz ki ;

Hanginize inanalım dersniniz. Alıntı Taklamakan.

Bir İnançsız olarak Sizin Hangi Müslüman ın Sözüne İnanacağınız Sorusu Bile Düşünülemez.

Allah ı İnkar Eden Biri, Nasıl Bir Müslüman ın Peygamber i Adına getirdiği açıklamaları Kabul Edilebilir ki.

ALLAH a İnanmıyorsunuz ki, O' nun Gönderdiği Peygamberine İnanasınız. Peygamber e İnanmıyorsunuz ki , O nun Evliliği Hakkında ki Bilgilere İnanasınız.

Tabii ki Hiçbirine de İnanmıyacaksınız.

Yani Siz Her İki Durumda da Bir Müslüman ın Sözlerini Kabul Edemezsiniz. ve Zaten Etmiyorsunuz.

Ayrıca Hz Aişe nin 11 Yaşında Evlenmesi ni Normal ama 9 yaşında Evlenmiş Olmasını da Anormal Olacağını da İma Edemezsiniz.

Yani Yaşı 9 da olsa 11 de olsa Sizin İçin Anormal Olacaktır. Durum Yine Değişmez.

Fakat, Madem Merak Ediyorsunuz Söyleyeyim ; İslam Literatür ünde Her iki Görüşe de Yer Verilmiştir.

Her İki Görüş te islam Alimleri nce Kabul Edimiştir. İnternet Elinizin Altındadır Bizzat Araştırabilirsiniz.

Yine de, Şahsımı Fethullah Gülen ile Karşı Karşıya Getirmek İstemeniz, Çok Zekice İdi. Sizi Tebrik Ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimsel Öğretileriniz için Teşekkür Ederim. (Gerçi Siz İltifatlarımı Bile Kabul Etmiyorsunuz Ama olsun Varsın.)

Ne Yapalım ; Biz ***** Ancak Sizin Bu Engin Dini Bilgileriniz Sayesinde Kendi Dinimizi Öğrenebiliyoruz.

Sizin Sayeniz de Öğreniyoruz ki ;

Meğerse Dünyanın neredeyse Tamamı Müslüman mış. Yüzlerce Devlet ve Millet, yani Aslında Hepimiz Müslüman mışız da Haberimiz yokmuş.

Meğerse Asırlar dır Din Adına Yapılan Tüm Savaşlar Boşuna İmiş. Bizler Müslüman Kardeşler Olduğumuzu Bilmiyormuşuz.

Haçlı Seferlerini Düzenleyen PAPA lar Bu Gerçeği Bilmiyorlarmış. Bizi Müslüman Kendilerini de Hristiyan Zannediyorlarmış.

Ya hu ben "Yer yüzünde Hıristiyanlık ya da Yahudilik diye bir din yoktur." dedim mi?

Siz niçin sorularıma cevap vermiyorsunuz *******

Hani hiçbir soru cevapsız kalmazdı sizde?

İsa, Musa, Muhammed, İbrahim, Davut, İsmail, Nuh, Salih Allah/Tanrı/Çalap'ın peygamberleri değiller mi?

Allah/Tanrı/Çalap bunlara farklı farklı dinler mi tebliğ etmiştir?

Allah/Tanrı/Çalap'ın gönderdiği ne kadar peygamber varsa, o kadar da farklı farklı din mi vardır?

Ek olarak:

Kur'an-da, İncil, Zebur ve Tevrat'ın değiştirilmiş olduğuna dair tek bir ayet örnek gösterir misiniz?

Açık ve net olarak cevaplayın başka ihsan istemem...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir İnançsız olarak Sizin Hangi Müslüman ın Sözüne İnanacağınız Sorusu Bile Düşünülemez.

Allah ı İnkar Eden Biri, Nasıl Bir Müslüman ın Peygamber i Adına getirdiği açıklamaları Kabul Edilebilir ki.

ALLAH a İnanmıyorsunuz ki, O' nun Gönderdiği Peygamberine İnanasınız. Peygamber e İnanmıyorsunuz ki , O nun Evliliği Hakkında ki Bilgilere İnanasınız.

Tabii ki Hiçbirine de İnanmıyacaksınız.

Yani Siz Her İki Durumda da Bir Müslüman ın Sözlerini Kabul Edemezsiniz. ve Zaten Etmiyorsunuz.

Ayrıca Hz Aişe nin 11 Yaşında Evlenmesi ni Normal ama 9 yaşında Evlenmiş Olmasını da Anormal Olacağını da İma Edemezsiniz.

Yani Yaşı 9 da olsa 11 de olsa Sizin İçin Anormal Olacaktır. Durum Yine Değişmez.

Fakat, Madem Merak Ediyorsunuz Söyleyeyim ; İslam Literatür ünde Her iki Görüşe de Yer Verilmiştir.

Her İki Görüş te islam Alimleri nce Kabul Edimiştir. İnternet Elinizin Altındadır Bizzat Araştırabilirsiniz.

Yine de, Şahsımı Fethullah Gülen ile Karşı Karşıya Getirmek İstemeniz, Çok Zekice İdi. Sizi Tebrik Ediyorum...

Sayın Taklamakan...

Arkadaşımız kısaca diyor ki:

"Beni hakikaten sağlam yerden yakaladın. Cevap vermek yerine bin dereden su getirip lafı kaynatayım ve geçiştireyim bari!"

Ayrıca Taklamakan, zekanı gerçekten tebrik ederim...

Cevap bile verilemedi yani...

Helal valla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2) Niye Muhammed (heyber) savasta aldigi kadin kole ile sex yapti, ayni gun bu bayanin babasini ve ailesini oldurdukten sonra.

Öncelikle Cariye Nedir ; Sözlük Anlamı; Kadın Köle demektir. Biliniz ki; Kölelik Sistemi, İnsanlık Tarihi Boyunca Varolmuş Bir Kavramdır.

Kesinlikle İslam ile Alakalı Değildir. İslam Dini, Gönderildiği Arap Yarım Adasında, ve Kureyş Kabilesinde Akılalmaz Büyüklükte Bir Tepki ile Karşılanmıştır.

.

.

.

ALLAH Nerede Kafirleri Öldüreceğini, Ya da Öldürmek İstediğini Söylüyor..? Ve Nerede Müslümanlara Hitaben Gidin Kafirleri Öldürün Diyor..?

Bunu Nereden Ya da Kim den Duydunuz. Kaynağınız Kim İse Kendisine Sorunuz. Sonra Belki Bize de Öğretirsiniz.

Sayin Dogan Bey:

Sorularima (1 den 14) verdiginiz cevaplara cok tesekkurler. Butun cevaplari degilde, yalniz iki tanesi ornek olarak alip, uslubunuzu sizin dikkatinize cekmek isterim. Yukarda gorulen, Soru #2 ve Soru #11.

#2 Sorusu ve sizin Cevap:

Oldukca uzun uzadiya bir cevap verip, hakikati ve hadislerde yazilanlari atlamissiniz. Genc kiz Safiyye yi hatirlamadiniz! Hayber savasinda, Babası ve kocası öldürülen bu kadını aynı gün muhammedin koynuna verdiler. Safiyye o sırada daha genç bir kız iken muhammed 57 yaşında idi. Muhammed babası ve kocasını daha yeni öldürttüğü acılar içindeki bir kızı koynuna alıp sevişmişti. Siz Peygamberinizin yaptigindan utaniyorsaniz, niye onu takip edersiniz, ben anlamadim? Eger, Muhammedin bu genc kizin irzina gecmesinden ve ailesini oldurmekten utanmiyorsaniz? Niye?

#11 Sorusu ve sizin Cevap:

Beni sahiden sasirtiniz bu cevapla. Sanki hic Kurandaki ayetlerden haberiniz yokmus gibi !!!!

Neyse, yinede tesekkurler. Cevaplarinizi, ben cogunlukla entellektüel dansa benzetiyorum, hakiki cevaplardan ziyade. Biliyorsunuz, dans etmek gunahdir, Islam dininde! Daha fazla gunah islemenizi istemiyorum. O yuzden, sizlere sormayacagim, Kuran'in bayanlar hakkinda ki BU "insanlik dışı" ayetlerini.

Kocalarin, karilarini dogmelerini (4:34) ; Eline bir demet sap al ve onunla vur der (38:44) ; Kuran ogretiyor ki Kocalarina itaat etmeyen Kadinlar cehenneme gider (66:10) ; Erkeklerin kadinlar uzerine bir ustunlugu varmis (2:228) ; Kadin miras paylari (4:11-12), Kadinlari daha az degerli gorup , şahit olarak kabul etmiyen islami muhakemede (2:282). Sizin peygamberiniz, erkeklere 4 kadin almaya izin verip, ayni zamanda savasta alinan kolelerle de sex yapmalarina musade verdi (4:3). Bu yuzden, Musluman ordulari savasta digerlerine "kafir" olarak bakip, kendilerine aldiklari kadinlarin ******** musade veriyorlar.

not: Raporlara gore, 1971 de, Pakistanli askerler 250,000 Bengali kadinlarin ****** ve 3,000,000 silahsiz sivil insanlari katlettiler. Cunku, Pakistanlilarin dini liderleri Bangledeşli milleti "kafir" olarak ilan etti. Bir diger ornek te, Iran'da Hapishanedeki Muhafizlar, kadin mahkumlarini oldurmeden once onlari ******. Sebep olarak bu insan dışı ******** derki ; Kadin bakire olunca, cehenneme gitmezler. O yuzden onlarla sex yaparlarki, kadinlar cehenneme gitsinler diye.

Iste bu pakistanlilar ve Iranli Muhafizlar, sizin Peygamberinizin ayetlerini sizden daha iyi anliyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogan Gulbudak tan alıntıdır.

Yani (Hz Aişe nin Evlenme) Yaşı 9 da olsa 11 de olsa Sizin İçin Anormal Olacaktır. Durum Yine Değişmez.

Evet bizim gibi düşünen ÇAĞDAŞ insanlar için 9 yaş ta 11 yaş ta evlenmek için ANORMALDİR.

Uygun yaş değildir. Ya EĞİTİM gerektirir , yada TEDAVİ.

Üstelik bemim inançsız olduğumu söylemeniz bir onyargıdır. Ben inaçlı bir insanım.

Diğer yandan HALA Fetullah Gülen Yada sizin bilginizden biri YANLIŞ.

Hala düzelmedi.

Değişik rivayetler olsa bile.

BİRİ YANLIŞ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.