Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR

Önerilen İletiler

ÜSTAD'ı soran

kişi....

üstad ;

öldüğünde 25 kilo olan...

nazaz kılacığını söylediğinde elniden kelepçelerin kendiliğinden sıyrıldığı..

onlarca kitap yazan....

ve başımı da kesseniz davamdan vazgeçmem diyen yüzyılın alimidir.......

bu yüzyılda bilim dinden uzaklaşmıştır.. oysa içiçe olmalarına rağmen.....

o da buna karşı kitaplar yazan (belki yazdırılan) bir zat.....

bunları yazmamın yanlış olduğunu sanmıyorum.. umarım değildir..

çünkü üstad saklanıp gizlenmez...

ayrıca fethullah gülenin imanını bilmeden onu belli şekilde suçlayamazsınız....

o da allahın bir kuludur sizin benim gibi... iftira veya gerçek... bilmeden konuşmak doğru değil..

saygılar...

Peki Fethullah Gülen'i yüceltenler, onun imanını bilipte mi yüceltiyor?

Ayrıca Said Nursi miymiş o namaz kılacağı zaman kelepçeleri düşen?

Niye kaçıp kurtulmamış peki?

Allah kelepçelerini düşrmeye yardım etmişte, kaçmasına neden yardım etmemiş?

Ya da

Bu hurafelere nasıl inanabiliyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HERKESE KUCAK DOLUSU SELAMLAR, GÖNÜL ALASI MERHABALAR.

Nasılsınız Dostlarım, Bana çok kızmadınız değilmi, ?

Haftasonu tatili için şehir dışına çıktım, ve araya bir de pazartesi yi eklemek sureti ile, sizlerden kısa bir süre ayrı kaldım.

Ama sizi çok özledim, buna inanın.

Eşime, tatil boyunca, bilgisayarımın kapağını bile açmayacağıma dair bir söz verdim, ve bu sebeple, sizlere yazamadım.

Umarım yokluğumda, cevapsız sorular yığılmamıştır.

Zaten yakın dostlarım, benim yerime cevap da veriyorlar, ALLAH onlardan razı olsun,

{ Sevgili Tarafsız , Sevgili Dayı , Sevgili XprensesX , Sevgili Arjven , Sevgili Vesade2 , Sevgili Evaporit }

Bu dostlardan sadece birkaçı, ismini zikredemediklerim , Haklarını Helal etsinler.

Lakin buna rağmen ; Yokluğumdan istifade edebilen, değerli arkadaşlarım dan bir kısmı ;

Benim adıma ve Bana karşı bir başlık dahi açmışlar.

Yahu Sayın Arkadaşlar, Bu nazik davranışınızla Beni hayli Gururlandırdınız,

Yine de hatıtlatırım ;

Ben Siz in bu teveccühünüze layık Biri değilim, Ben buna değmem, Şahsıma bu kadar ehemmiyet vermeyeniz.

Tabii ki yine Siz bilirsiniz, Biz herşeye rağmen buradayız.

Bu yola çıkarken , herşeyi göze alarak çıkmışız.

Hatta , Yokluğumuz da, Kaçtı zannedilmek bile , Bu yolun bir cilvesi olsa gerek. Yanılıyormuyum..?

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya da

Sevgili TengeriinBoşig ,

Öncelikle şunu biliniz ve birbirine sakın karıştırmayınız ;

Üstad ; Asrın Müceddid idir , En Büyük islam Mütefekkir i dir.

Fethullah Gülen ; Sizin gibi , Bizim gibi biridir. Kesinlikle (Altı Kıtada On Milyon larla ifade edilen) Nur Cemaati ni Temsil edemez.

Bizim Üstad ımız Bir dir. Asırlar geçer, Eserleri hep yeni kalır,

Çağ ve Zaman O nun eserlerini anlayabilmek adına ilerler, ve yarışır.

O Aziz Üstad ; bizim Yüreklerimiz de ÜSTAD , Başkalarının Nazarın da dahi hep AZİZ olarak kalır...

Saygılarımla.

O Aziz Üstad ın talebesi ; Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim determinist bir açıklamam var:

Said Nursi çok az yemek yediği için zayıf düşmüştür. Çünkü kendisini bir mağarada uzlete çekilmişken alıp tutuklamışlardı. Jandarmalar da bu zavallı ihtiyara acıyıp kelepçeleri sıkmamışlardır. Adamın zaten yürümeye mecali yok, kaçamaz diye düşünmüşlerdir.

Bir başka efsane de Barla'da zorunlu ikameti sırasında yanına gelen bir misafiri orada kalmak için ısrar ederken ve ekmeği de yokken, ağaçta asılı bir ekmek bulmasıdır.

Bunun determinist açıklaması ise şu: Onca talebesi varken, bir köy (Sav köyü) kadınlı erkekli risalelerini yazmak için seferberken, bu talebeler üstatlarını dağda kuru ekmek yemeye terketmezler. Üstat da aksi ve sinirli bir ihtiyar olduğu ve az yemekte ısrar ettiği için "al ekmek" demezler. Ağaca gizlice asıp giderler.

Bu ekmek efsanesi öyle yayılmış ki, Barla'da hala Nur turizmi için gelenlere o "kutsal Barla ekmeği"nden satılıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya da

Kelepçeleri düşer miymiş bilmiyorum. Ama her kaçışın bir kurtuluş olmadığını biliyorum. Kendi vatanınızda nereye kaçacaksınız suçsuzluğunuzu bilerek nereyeyi geçtim niye kaçacaksınız...

Said Nursi'nin çok sayıda talebesi vardı bu onu çok güçlü bir hale getiriyordu ama o asla bir kalkışmaya/ayaklanmaya/kaçmaya yeltenmedi.

İnsanlar kaçma ihtimalleri/şansları/olanakları vardır diye kaçmazlar.

Cevap verecekseniz sadece bu yazdıklarıma vermenizi rica ediyorum. Herhangi bir kodlama dolayımında değil...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kelepçeleri düşer miymiş bilmiyorum. Ama her kaçışın bir kurtuluş olmadığını biliyorum. Kendi vatanınızda nereye kaçacaksınız suçsuzluğunuzu bilerek nereyeyi geçtim niye kaçacaksınız...

Said Nursi'nin çok sayıda talebesi vardı bu onu çok güçlü bir hale getiriyordu ama o asla bir kalkışmaya/ayaklanmaya/kaçmaya yeltenmedi.

İnsanlar kaçma ihtimalleri/şansları/olanakları vardır diye kaçmazlar.

Cevap verecekseniz sadece bu yazdıklarıma vermenizi rica ediyorum. Herhangi bir kodlama dolayımında değil...

Saygılar...

Bakın, Nursi'nin ne menem olduğunu görmek için çok çok uzaklara gitmeyelim...

Kanımca Hocası ne idiyse, öğrencisi de odur...

Nursi ne idiyse, Fethullah'ta odur...

"Bugün Fethullah Türkiye'ye Şeriat'ı getirmek istemiyor." diyebilecek ***** bir insanın yaratılmış olduğunu düşünmüyorum...

O kadar da değil yani...

Said Nursi direkt olarak Laikliğe düşmandı...

İster kaçsın ister kaçmasın...

Burada "Masumdu da o yüzden kaçmadı!" lafları ile kaçak dövüşmeyin...

Sonuçta şuna hak veriyorum:

Said Nursi'nin Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olmakta yerden göğe kadar haklılık payı var...

Zira kendisi Doğu'da Din Temelli Kürtçe Eğitim veren Üniversiteler kurulmasını Abdülhamit zamanından beridir istiyordu... Ancak yeni devletin anlayışı buna tamamen zıttı...

Zira kendisi Kur'ana ve Sünnete dayalı bir hükümet tesis istiyordu, fakat yeni kurulan idarenin dayanağı Materyalist olmak yolunda idi...

Zira kendisi iktidara gelemeceğini bildiği için cemaatleşme yoluna girişmişti, fakat yeni kurulan idare bu gibi oluşumlara pek sıcak bakmıyordu...

Zira kendi egosunu, kendisini Alim ima ederek kutsamıştı ve gayet açıktır ki benimsedikleri Bilimsel değildi...

Zira benim en uyuz olduğum yönlerinden birisi de, kendisi Mevlana'nın yüzlerce yıl ve us gerisinde olmasına rağmen, kendisini onunla kıyaslayacak kadar haddini yitirmiştir...

vs. vs. vs. bir çok şekilde uzatılabilir bu liste, lafı uzatmaya gerek yok...

Said Nursi küçüklüğünden beridir her girdiği ortamda kavgalra ve çatışmalar yaşamış sorunlu birisidir.

Abdülhamit bile kendisini Akıl Hastahanesine yatırmıştır...

Zira ülkemizde akıl hastalarının Alim olduğuna inanış dair büyük bir eğilim vardır...

Size tek bir örnek söyleyeyim, Onun cemaatleşme zihniyetinin ne kadar tehlikeli olduğuna dair:

Üniversite de okurken çok Nurcu arkadaşım vardı ve hepsi Risaleleri neredeyse ezbere bilirdi...

Lakin neredeyse hiçbirisi Kur'an-ı ve özellikle Türkçesini bir kere dahi alıp okumamıştı...

Sorgusuz, sualsiz ve anlamaksız İman...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın, Nursi'nin ne menem olduğunu görmek için çok çok uzaklara gitmeyelim...

Kanımca Hocası ne idiyse, öğrencisi de odur...

Nursi ne idiyse, Fethullah'ta odur...

.

.

.

Saygılarımla...

Hadi, buyurun cenaze namazına...

Ben ne diyorum, siz ne söylüyorsunuz. Bu yazıdan önce sorduklarınızla bunların ne alakası var.

Ben Said Nursi ne yapmıştır ne yapmamıştır, psikolojik bozukluğu var mıdır yok mudur, müntesipleri Kur'an'ın Türkçesini okumuşlar mıdır okumamışlar mıdır onları mı söylemişim yukarda yoksa başka şeyi mi?

Bir ton yargılama yapıldı hakkında elde tutulur bir veri bulunamadı. Yeni kurulan o irade; Said Nursi hakkında en ufak bir delil bulsaydı idam ederdi.

Siz sordunuz niye kaçmadı diye. Ben de buna cevap verdim. Niye kaçsın diye; ondan sonra da saçma/garip ve bir o kadar da enteresan bir savunma yaptınız.

Şaşırmadım dersem yeridir...

Said Nursi'nin cemaatleşme anlayışına da değinmişsiniz ve Okuldayken Risale-i Nurları ezbere bilip de Kur'an-ı veya türkçesini okumadıklarını söylemişsiniz.

Ben de Risale-i Nur'un; Kur'an dan daha fazla ellerinde olmasından nefret ediyorum. Ben de Risale-i Nur yeter başkasına gerek yok denilmesinden nefret ediyorum. Ama, ben bu camianın içinden söyleyen biri olarak; Kur'an okumadıklarını söyleyemiyorum. Mealini belki okumuyorlardır zira Risale-i Nur'u bir tefsir olarak görüyorlar. Tefsir varken meale gerek yoktur.

Risaleleri ezbere bilmek de pek mümkün değildir. O bir külliyattır ve ben kelimeler konusunda hayli bir yol almış olmama rağmen herhangi bir cümlesini okuduğumda anlamıyorum. Yani, anlamadığınızı ezberlemek çok daha zordur. Koca bir külliyatın bir tek kitabını hadi diyelim ki bir tek Lahika'yı dahi ezberleyemeyebilir...

Haa, yok ben mübalağa yaptım sadece o kadar çok Risale okuduklarını belirtmek için böyle dedim diyorsanız; bakın onda haklısınız. Söylediğiniz örnek onun cemaatleşme zihniyetiyle pek alakalı değil.

Her ne ise, bir misafirim geldi söylenecek başka birşey olursa sonra söylerim umarım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi ama şimdi buraya her soruya cevap verilir diye başlık açıldı, sorulan soruların cevaplarından başka her şey konuşuldu, kişisel konular bile... Tatile gitmeler, bilgisayarın kapağını açmamak için verilen sözler...

Sayın birvarmışhiçyokmuş, yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, tatil anılarınızı da anlatsanız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi ama şimdi buraya her soruya cevap verilir diye başlık açıldı, sorulan soruların cevaplarından başka her şey konuşuldu, kişisel konular bile... Tatile gitmeler, bilgisayarın kapağını açmamak için verilen sözler...

Sayın birvarmışhiçyokmuş, yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, tatil anılarınızı da anlatsanız?

Sayın Demirefe

İnanın çok hakısınız, Bu ifadeler için özür diliyorum.

Arkamadan ; ''Ortalarda Görünmüyor' , ''Hiç Sesi Çıkmıyor'' gibi yakıştırmalar ile ; KAÇTI imasında bulunulması beni gerçekten incitti.

Bu sebeple böyle bir açıklama da bulunmayı uygun gördüm. Yine de artık dikkat ederim.

Tam olarak ; Yanıtlamamı istediğniz Soru Nedir..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dostlarım ;

Merak ve Endişe içerisindeyim,

Değerli Sorularınız a muhatap olamamak beni düşündürüyor, ve telaşlandırıyor ;

Bir şekilde durgunluk yaşanıyor sanırım, ama yine de soruyorum, herkes neden sessiz kalıyor ?

Diyelim ki;

Ateist arkadaşların zannettiği gibi, ben sorulara cevap veriyor gibi görünsemde, aslında Demogoji ve Mantık Oyunu yapıyor olduğumu düşünelim.

Bu bile aslında değerlendirilebilir ;

Bir müslüman ın çıkıp ta ; ''HER SORUYA CEVAP VERİLİR.'' nidasından sonra, sizin sorularınıza cevap verememiş olması ,

Bilakis o ateist arkadaşlarin davasına destek olmuş olmazmı ? , onları haklı çıkarmış olmaz mı ?

E Öyle ise neyi bekliyorlar acaba ? , gerçekten merak ediyorum.

İşte size fırsat , karşınızda da benim gibi Bir, (tek cümle ile mantıksızlığı yüzüne vurulabilecek kadar) Cahil ve Ukela biri , Yani Acizane Ben.

Yoksa benim böyle biri olduğumu iddaa eden siz değilmisiniz, ben yine de TARAFSIZ gibi hakiki ateist dostlarımı tenzih ediyorum, dışında tutuyorum.

Lakin bu durumda ben Kendi Kendime, Kardeşlerim in zihinlerini kemiren soruları tarayıp buluyor, onları kendim soruyor ve

Yine kendim cevaplar vermek zorunda kalıyorum , ki bu da beni hayli sıkıyor.

Hem ben, Atalet e düşmüş ve Pasifize olmuş oluyorum, hem de sizlerden eleştiri alıyorum,

Hem de yöneticiler başlığa uygun davranmam konusunda (haklı olarak) beni uyarıyorlar.

Haydi artık , arayı çok açmayın, ve Birlikteliğimiz seviyeli biçimde devam etsin, olur mu..?

Özlem ile Bekliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Gülbudak, konuları gerçekten çok dağıtıyorsunuz. Ayrıca tatil yaramış, kafanızı iyice boşaltmışsınız. Yaz gelmeden, karpuzun kabuğu suya değmeden ne tatili bu, kıskandım yahu! Ama sorumu biraz yukarı çıkıp hatırlayabilirsiniz, bunun için hafızanızı tazelemenize gerek yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelim ki;

Ateist arkadaşların zannettiği gibi, ben sorulara cevap veriyor gibi görünsemde, aslında Demogoji ve Mantık Oyunu yapıyor olduğumu düşünelim.

Bu bile aslında değerlendirilebilir ;

Bir müslüman ın çıkıp ta ; ''HER SORUYA CEVAP VERİLİR.'' nidasından sonra, sizin sorularınıza cevap verememiş olması ,

Bilakis o ateist arkadaşlarin davasına destek olmuş olmazmı ? , onları haklı çıkarmış olmaz mı ?

Bu da bir demagoji örneğidir aslında...

Psikolojik yanıltmadır...

Zira hala net bir cevap göremiyoruz hiçbir konuda...

İşte size fırsat , karşınızda da benim gibi Bir, (tek cümle ile mantıksızlığı yüzüne vurulabilecek kadar) Cahil ve Ukela biri , Yani Acizane Ben.

Yoksa benim böyle biri olduğumu iddaa eden siz değilmisiniz, ben yine de TARAFSIZ gibi hakiki ateist dostlarımı tenzih ediyorum, dışında tutuyorum.

Ben Ateist değilim ama yine de ayrı bir başlıkta size gayet net sorular sordum...

O konudaki cevaplarınızı oraya bekliyorum...

Lakin bu durumda ben Kendi Kendime, Kardeşlerim in zihinlerini kemiren soruları tarayıp buluyor, onları kendim soruyor ve

Yine kendim cevaplar vermek zorunda kalıyorum , ki bu da beni hayli sıkıyor.

Hem ben, Atalet e düşmüş ve Pasifize olmuş oluyorum, hem de sizlerden eleştiri alıyorum,

Hem de yöneticiler başlığa uygun davranmam konusunda (haklı olarak) beni uyarıyorlar.

Bence de arayı siz fazla açmayın, bahsettiğim başlıkta bekliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim determinist bir açıklamam var:

Said Nursi çok az yemek yediği için zayıf düşmüştür. Çünkü kendisini bir mağarada uzlete çekilmişken alıp tutuklamışlardı. Jandarmalar da bu zavallı ihtiyara acıyıp kelepçeleri sıkmamışlardır. Adamın zaten yürümeye mecali yok, kaçamaz diye düşünmüşlerdir.

Bir başka efsane de Barla'da zorunlu ikameti sırasında yanına gelen bir misafiri orada kalmak için ısrar ederken ve ekmeği de yokken, ağaçta asılı bir ekmek bulmasıdır.

Bunun determinist açıklaması ise şu: Onca talebesi varken, bir köy (Sav köyü) kadınlı erkekli risalelerini yazmak için seferberken, bu talebeler üstatlarını dağda kuru ekmek yemeye terketmezler. Üstat da aksi ve sinirli bir ihtiyar olduğu ve az yemekte ısrar ettiği için "al ekmek" demezler. Ağaca gizlice asıp giderler.

Bu ekmek efsanesi öyle yayılmış ki, Barla'da hala Nur turizmi için gelenlere o "kutsal Barla ekmeği"nden satılıyor...

Sayın DemirEfe...

Bu iletinizi görmemiştim doğrusu...

Tebrikler...

Sevgili TengeriinBoşig ,

Öncelikle şunu biliniz ve birbirine sakın karıştırmayınız ;

Üstad ; Asrın Müceddid idir , En Büyük islam Mütefekkir i dir.

Fethullah Gülen ; Sizin gibi , Bizim gibi biridir. Kesinlikle (Altı Kıtada On Milyon larla ifade edilen) Nur Cemaati ni Temsil edemez.

Bizim Üstad ımız Bir dir. Asırlar geçer, Eserleri hep yeni kalır,

Çağ ve Zaman O nun eserlerini anlayabilmek adına ilerler, ve yarışır.

O Aziz Üstad ; bizim Yüreklerimiz de ÜSTAD , Başkalarının Nazarın da dahi hep AZİZ olarak kalır...

Saygılarımla.

O Aziz Üstad ın talebesi ; Doğan Gülbudak

Sayın Doğan Gürbulak...

Bırakın Said Nursi'yi, sadece onu da değil...

Bir insanı, herhangi bir insanı bu derece yücelten bir psikolojinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum...

Bugün M. Kemal'i dahi, birisi sizin nitelediğiniz gibi nitelese, o adamında bir psikoloğa ciddi şekilde ihtiyacı olduğunu söylerdim...

Ne zaman Said Nursi'nin eserlerini falan açıklamak üzere ilerler,

Ne de Bilim adamları Said Nursi'den feyz alır...

Ve ne de Said Nursi her Müslümanın zerre kadar umrundadır...

Said Nursi'nin adını bile duymamış milyonlarca Müslüman var...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın DemirEfe...

Bu iletinizi görmemiştim doğrusu...

Tebrikler...

Sayın Doğan Gürbulak...

Bırakın Said Nursi'yi, sadece onu da değil...

Bir insanı, herhangi bir insanı bu derece yücelten bir psikolojinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum...

Bugün M. Kemal'i dahi, birisi sizin nitelediğiniz gibi nitelese, o adamında bir psikoloğa ciddi şekilde ihtiyacı olduğunu söylerdim...

Ne zaman Said Nursi'nin eserlerini falan açıklamak üzere ilerler,

Ne de Bilim adamları Said Nursi'den feyz alır...

Ve ne de Said Nursi her Müslümanın zerre kadar umrundadır...

Said Nursi'nin adını bile duymamış milyonlarca Müslüman var...

Saygılarımla...

Sevgili tengeriin boşig Diyosunuz ki ;

Bediüzzaman ı tanımayan milyonlarca Müslüman var.

Evet tabiiki var fakat bu Bize Neyi gösterir, Bediüzzman ın değersiz olduğunumu.

Peki ben de Siz i tanımayan yaklaşık 7 Milyar İnsan var desem ( ki bu da bir gerçektir )

Neyi İspatlamış olurum..?

Bu ifade ve tanımlama gerçek olmuş olsada, Sizin hakkınızda nasıl bir gösterge olabilir..?

Lütfen Kişiler hakkında hüküm verirken, Daha Dikkatli olunuz, Evrensel kaideleri anlamaya çalışınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili tengeriin boşig Diyosunuz ki ;

Bediüzzaman ı tanımayan milyonlarca Müslüman var.

Evet tabiiki var fakat bu Bize Neyi gösterir, Bediüzzman ın değersiz olduğunumu.

Peki ben de Siz i tanımayan yaklaşık 7 Milyar İnsan var desem ( ki bu da bir gerçektir )

Neyi İspatlamış olurum..?

Bu ifade ve tanımlama gerçek olmuş olsada, Sizin hakkınızda nasıl bir gösterge olabilir..?

Lütfen Kişiler hakkında hüküm verirken, Daha Dikkatli olunuz, Evrensel kaideleri anlamaya çalışınız...

Sayın birvarmışhiçyokmuş,

Beni ve yazdıklarımı "Zaman onu tasdik için ilerler" kabilinden laflarla yücelten insanlar ve benim böyle bir iddiam yok ki?

Siz o şahsı çok abartıyorsunuz ve mantıksız yakıştırmalar yapıyorsunuz...

Bende kıymetsiz olduğunu gösteriyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beni ve yazdıklarımı "Zaman onu tasdik için ilerler" kabilinden laflarla yücelten insanlar ve benim böyle bir iddiam yok ki?

Sevgili Tengeriinboşig ;

Sizi anlıyorum ve de kısmen katılıyorum , lakin ayrıştığımız nokta şudur ;

Kesinlikle, her İnsan ın aslında çok Değerli ya da Değersiz olduğu düşünülebilir, ve de bu düşünce de her düşünce gibi ifade özgürlüğüne tabi dir.

Lakin Değersizliği ifade edilirken bunun için kullanılan yöntem; O nu tanımayan insanların da Var olabileceğini göstermek olamaz.

Zaten Hiç bir insanı Tüm İnsanlık ta tanıyor olmuş olamaz. Ve Tanınmamış olması da Değersiz olduğuna delil olamaz.

Düşünün herkes için Dünyanın En İyi Annesi aslında kendi Annesi değil mi dir, Peki O anne yi kendisinden başka kaç kişi tanıyabilir.

Öyle ise demek oluyor ki; O Anne aslında Değersiz mi dir. Asla Ve Olamaz.

Umarım birbirimizi anlayabilmiş iz dir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Said Nursi küçüklüğünden beridir her girdiği ortamda kavgalra ve çatışmalar yaşamış sorunlu birisidir.

Abdülhamit bile kendisini Akıl Hastahanesine yatırmıştır...

Zira ülkemizde akıl hastalarının Alim olduğuna inanış dair büyük bir eğilim vardır...

Size tek bir örnek söyleyeyim, Onun cemaatleşme zihniyetinin ne kadar tehlikeli olduğuna dair:

Üniversite de okurken çok Nurcu arkadaşım vardı ve hepsi Risaleleri neredeyse ezbere bilirdi...

Lakin neredeyse hiçbirisi Kur'an-ı ve özellikle Türkçesini bir kere dahi alıp okumamıştı...

Saygılarımla...

Ayrica bu Said Nursi denilen sahis kendi ismi yerine Bediüzzaman ismini kullanmayi tercih etmistir ve bu adin anlami zamanin en buyuk alimi ya da sozcuk anlami olarak zamanin en buyuk guzeli anlamlarina gelmektedir. Yani bu sahis kendi kendini yuceltmis bir sahistir ve insanlarin aklini oyle guzel yikamis olacak ki insanlar da onun hakkinda o ne dusunuyorsa onu dusunur olmuslar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok artık... Nedense aklıma Avrupa Yakası dizisinin sevimli fettan karekteri Selin geliverdi. Yok hani bazı klişeleşmiş sözleri vardı... Onları hatırladım.

Sevgili Demirefe ;

Vazgeçilemez Bilimsellik Nerede Kaldı..? Aklınıza Başka birşey gelmemesine gerçekten Şaşırmalımıyız..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrica bu Said Nursi denilen sahis kendi ismi yerine Bediüzzaman ismini kullanmayi tercih etmistir ve bu adin anlami zamanin en buyuk alimi ya da sozcuk anlami olarak zamanin en buyuk guzeli anlamlarina gelmektedir. Yani bu sahis kendi kendini yuceltmis bir sahistir ve insanlarin aklini oyle guzel yikamis olacak ki insanlar da onun hakkinda o ne dusunuyorsa onu dusunur olmuslar.

Bende bir deri bir kemik kalıp, okuyup üflesem...

Ve adıma da "Zamanın Alimi" desem...

Bir kaçta ayet okuyup kafama göre çevirsem...

Acaba bende bir tarikat oluşturabilir miyim Lluvia?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi siz sait nursinin yazdıklarının bilimsel olduğunu mu idda ediyorsunuz ? Yok artık daha neler.

Şimdi siz Karl Marksın yazdıklarının bilimsel olduğunu mu ida ediyorsunuz ? Yok artık daha neler.

Şimdi siz Darwinin yazdıklarının bilimsel olduğunu mu ida ediyorsunuz ? Yok artık daha neler.

...

...

uzar gider.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi siz Karl Marksın yazdıklarının bilimsel olduğunu mu ida ediyorsunuz ? Yok artık daha neler.

Şimdi siz Darwinin yazdıklarının bilimsel olduğunu mu ida ediyorsunuz ? Yok artık daha neler.

...

...

uzar gider.

Charles Robert Darwin (12 Şubat 1809 – 19 Nisan 1882), İngiliz doğabilimci. İnsan dahil tüm canlı türlerinin doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrildiğini öne sürmüş ve bu teoriyi destekleyen pek çok kanıt sunmuştur. Darwin'in fikirleri üzerine inşa edilen modern evrim teorisi, bugün biyoloji biliminin temeli ve birleştirici öğesidir.

Darwin'in doğa tarihine duyduğu ilgi, önce Edinburgh Üniversitesi'nde tıp, sonra Cambridge Üniversitesi'nde teoloji okurken gelişti. Beagle gemisinde yaptığı beş senelik yolculuk sırasında, zamanın meşhur jeoloğu Charles Lyell'ın ortaya attığı, geçmişteki jeolojik süreçlerin bugünkülerle aynı olduğunu savunan teoriyi destekleyecek pek çok gözlem yaptı ve iyi bir jeolog olarak ünlendi

Karl Heinrich Marx (okunuşu: Karl Haynrih Marks) (5 Mayıs 1818 Trier - 14 Mart 1883 Londra) 19.yy'da yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Komünizmin kuramsal kurucusudur

Sait nursi okuyup yazması olmayan bir adam.Nur risalelerinden "tiryak " adlı risalenin 68. sayfasında kendisi de bu hususu itiraf etmekte ve risalelerini yardımcılarına yazdırdığı bildirilmektedir.

Dediğiniz gibi böyle uzayıp gider.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer bilimin ne oldıuğunu bilen birisi olsaydınız böylesine bir yazıya imza atmazdınız :) O yüzden doğaldır... Eleştiriye gerek yoktur... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

...

uzar gider.

Sevgili Selenge ;

Benim Şahsi Kanaatim ; Bu Forumda Darwin ve Evrim ile ilişkili hiçbir konu ya bir Müslüman ın Dahil olup ta, Emek sarfetmesine Gerek Yoktur.

Darwin'in Dünya üzerinde tek tük seçilebilen, ve İnatla ve Modern Bilim e Rağmen savunmayı Sürdürmeye çalışan Destekçileri Mevcuttur.

Aslında Onlara daha birkaç sene öncesine kadar (80 lerin Başlarında Çözelme Hızlanmış, ve Bugün Kesinlikle Son Bulmuştur) Doğrulamaya çalışan,

Bilim Adamları, (hakikatı görebildiklerinden mi ? yoksa Bilim Adına Dışlandıklarından mı ? Bilmem.) Bir şekilde Darwin in TEZ lerinin Antitez lerini,

Yayınlayıp , Evrim e Meydan Okumuşlar. Zaten asıl DOGMA şudur ki ;

Evrim Bilimsel Literatür de bir TEORİ dir, Fakat birden Tüm Ateizm Dünya sı öylesine benimseyip , bu teori ye Sarıldılar ki ;

Adı bir Anda TEORİ den İspatlanmış Bilim e dönüştürülmek istendi. Bu Mümkün mü ? , Meydan bu kadar da Boş mu ?

Dünya üzerin de BİLİM, Ateizm im tekelinde değil ya. Şu Bir Gerçektir ve Kimse İnkar Edemez ;

Dünya da , İnsanlık Tarihin de Bir TEORİ , ilk defa bu kadar çok YALANLAMA, ANTİTEZ, ve ÇÜRÜTME ye maruz kamıştır. Binlerce Hatta Sayısız Denilebilir.

Ama Siz Boşverin şimdilerde kalmış Bir Kaç Savunucu yu. Zaman Tüm Hakikatları, ve Tüm Yalan ları ortaya Çıkarır, ve Çıkarmaktadır.

Bediüzzaman da bu yüzden Dinsizlik ile Mücadele etmiş, fakat Evrim Teori sine Kıymet Vermemiştir.

Lakin Yine de Tüm Evrimciler ; Hayli Sıkıntıdalardır, Bu Kaçınılmazdır.

HY nın Kitapları nın Ya da Dergileri nin Bulunduğu Ortamlar da, Huzursuz olurlar. Bu Adam Resmen 2 kere 2 dört eder boyutunda Bir Basitlik ve Kesinlik ile Evrim i Tek Kelime ile çürütmüştür. Üstüne daha ne eklenebilir ki. Kendisini Bizzat Tebrik Ediyorum.

Teori Olabilmesinin Dahi Tartışıldığı ve Defalarca Çürütülmüş Olan, Bu Konunun Daha fazla Uzatılmamasını Temenni ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.