Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR

Önerilen İletiler

Tengeriin boşig :)

dayı hep kendisini inceler..bir kapı var hepimiz İÇimize girebilmemiz için o kapıyı açmamız gerekir..bu kapının kolu İÇERİDENDİR..dışarıdan açılmaz..bir başkası açamaz..olsa olsa açma şifreleri konusunda deneyimlidir..kendi kapısını İÇERDEN açabilmişse şayet..İÇine dönmek isteyene yardımcı olabilir.. :)

Yalan..kişi çevresindeki herkese yalan söyleyip kandırabilir..fakat bir kişinin kendine yalan söyleyebilmesi mümkünmüdür..denedim bunu,beceremedim :D ..kendime yalan söyleyemedim iyimi..ürktüm işte o zaman..dayı dedim dikkatli ol..İÇinde öyle bir gözlemci varki..bu gezegende işin zor :D dışımdaki gözlemcilerden daha dikkatli ve daha yakın plan çalışıyor.. :D sık sık uyarıyor dayı dürüst ol..başkasına değil KENDİNE dürüst ol.. :D en sonunda dedim herhal bu olsa olsa Tanrıdır.. :D o gün bu gündür aramızda hiç yalan dolan kalmadı..hatta öyle dost oldukki,öyle sevdikki birbirimizi..şimdilerde aramız pek bi iyi.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Başlık neydi biz nerelere geldik..özür diliyorum..henüz farkettim.. :wub:

Kabahat Vasade ile dıgıl mıgıl,da.. :D

Sevgili Dayı ;

Öncelikle Selamlarımı Sunuyorum.

İnsan Dayı ya Alışıyor Zamanla, hatta Yokluğunda (Yokluğumda) Boşluğunu hissediyor desem bile Mübalağa yapıyorum Zannedilmesin sakın.

Direkt Konuya girecek oluyorum lakin bir türlü başlayamıyorum, adım atma zorluğu gibi bir şey bu sanırım.

Ama İnan Tespitin çok doğru ;

Konu Başlığımız neydi biz tuttuk nerelere geldik.

Haydi ilk adımı siz atın lütfen; Bana birazcık yardım gerek sanırım.

Mesela işe Konunun Özüne dönmekle başlayabiliriz, Ne Dersiniz ?

Başlığımız Neydi ;

BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR...

Arkadaşlar Lütfen Bunu Sınasınlar, Cevabını bildikleri ya da bilmedikleri Türden, İman ve İslam Hakkında Sorular Sorsunlar.

Diledikleri gibi, Kuralsız, Kalıpsız ama Mantıklı, Ön Yargı ve Tabulardan Bağımsızca, ve Her Ne Amaçla Olursa Olsun.

İster Öğrenmek ister Öğretmek İçin Olsun Hiç Farketmez. Yalnızca Soru. Sadece İrfan

Ya da ;

Lütfen Birileri Kimsenin Böyle bir şeyi gerçekleştiremeyeceğini ( Her Soruya Cevap Verilemeyeceğini) İddia Etsin.

Hatta ;

Daha Öteye Geçip Bir de ; ''İşte Bu Cevabı Olmayan ve de Olamayan Bir Sorudur, İlelebet Soruacak Cevaplanamayacaktır.''

Şeklinde bir Özgüven İle Bu Başlıktaki İddia ya Karşılık bir İddia da Bulunsun.

Ya da ;

Ne Bileyim işte , Milli Takımın Durumundan bahsedelim, Son Zamlarla Birlikte Enflasyon Ne olur, Petrolün Varili 200 e çıkar mı Falan.

Hepbirlikte Güncel Konular Ana Başlığına Geçelim, Biraz da Geyik Yapalım.

Neyse Çok Uzattım Yine.

Dayı Sana Selam ile Başladım yine Selam ve Muhabbet ve Hürmet ile Bitiriyorum.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar alayci konusmaktansa sorduklarima cevaplar verebilseydiniz keske..

Bari her soruya cevap verecegim demeseydiniz..

Neyse sizlere kolay gelsin..

Sevgili 3skiya ;

Sanırım Aranızda Bulunamadığım Süre İçinde Çok şey Kaçırdığımın Zamanla farkına varıyor, ve Ağırlığını hissediyorum.

Buna Rağmen Ümid Ediyorum ki, bu Boşluk Doldurulabilir, ve Hoşgörünüz Sayesinde Tarafımca Telafisi Mümkün Kılınabilir.

Lütfen Sorunuzu Net bir şekilde tekrar Yönlendiriniz. Ve Bana Bir Şans Daha Veriniz.

Göreceksiniz ki ;

Cevabı Olmayan Soru Yoktur, ve Bu Hakikat İspat Edilecektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

................

Lütfen Sorunuzu Net bir şekilde tekrar Yönlendiriniz. Ve Bana Bir Şans Daha Veriniz.

Göreceksiniz ki ;

Evet ben soruyorum şimdi. Perslerin tanrısı MAZDAH ile Arapların tanrısı ALLAH ın farkları nelerdir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ben soruyorum şimdi. Perslerin tanrısı MAZDAH ile Arapların tanrısı ALLAH ın farkları nelerdir?

Sevgili Bilimselci ;

Üzgünüm lakin Şahsım Soru nu za Muhatap Değildir.

Ya da ;

Üzgünüm lakin Soru nuz Şahsıma Muhatab Olamaz. ( Soru nuz Şahsıma Yöneltilebilecek Liyakat ta değildir. )

Bu soru nu zu Soru olarak Nitelendirmem ve Cevaplayabilmem için ;

ARAPLARIN TANRISINA İNANMAM GEREKİR.

İnan ma sam Dahi Kendisini Tanımam Gerekir.

Tanımasam Dahi Gıyaben Haberdar Olmam Gerekir.

Haberdar Olmasam Dahi Haberdar Olan İnsanlar Olması Gerekir

Varlığı Hakkında Sizin Kurgulama larınız dışında , Hiç Bir Emare dahi olmayan ( ******* , Sohbeti Hoş ) bir Tanrı dan Bahsediyoruz.

Daha doğrusu Siz Bahsediyorsunuz, Ben Stres Atıyorum, Relax Oluyorum.

Neyse Aslında Bu Kadarını da Beklemiyordum. Bu da bir tür Gelişme Sayılır.

Akılcı , Mantıki , Düşler Ülkesin den İthal dil me miş , ve Kurgu lan ma mış Sorularınız Var ise Bekliyorum.

Hem de Herkesi , Hem de Üçer Beşer...

BEKLİYORUM...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Bilimselci ;

Üzgünüm lakin Şahsım Soru nu za Muhatap Değildir.

Ya da ;

Üzgünüm lakin Soru nuz Şahsıma Muhatab Olamaz. ( Soru nuz Şahsıma Yöneltilebilecek Liyakat ta değildir. )

Bu soru nu zu Soru olarak Nitelendirmem ve Cevaplayabilmem için ;

Ee iyi de zaten Arapların Tanrısına inanmıyor musun? Allah'a inanmıyor musun? Allah -ben herşeyin tanrısıyım- demekle herşeyin tanrısı olmuyor malesef. Arap tanrısı işte.

İnan ma sam Dahi Kendisini Tanımam Gerekir.

Tanımasam Dahi Gıyaben Haberdar Olmam Gerekir.

Haberdar Olmasam Dahi Haberdar Olan İnsanlar Olması Gerekir

Dünya da -müslümanım- diyen herkes Arap Tanrısından haberdardır. Her an ona tapaktadırlar.

Varlığı Hakkında Sizin Kurgulama larınız dışında , Hiç Bir Emare dahi olmayan ( ******* , Sohbeti Hoş ) bir Tanrı dan Bahsediyoruz.

Daha doğrusu Siz Bahsediyorsunuz, Ben Stres Atıyorum, Relax Oluyorum.

Allah'ı yani ArapTanrısını zaten kurgulamış Muhammet. Sende inanmışsın. Daha ne?

Selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol::lol::lol:

Arabın tanrısına inanmak gerekiyormuş...

Arabın tanrısı diye birşey olurmu yahu el insaf...

Olsa olsa bu Arap hayranlığıyla araplaşmaya çalışan birinin dilinde pelsenk olmuş ve tanrıyı Arap sanan birinin ifade biçimidir...

İnanılır gibi değil...

Ah canım Ülkem insanı ah...

Ne düşüncelere kaldık...

Tanrıyı bile tarif etmeye kalkmak bence spekülatif bir fantazidir...

Jean meslier "sağduyu" adlı eserinde şöyle diyor;

"şimdiye kadar her din ancak,"mantık"ta iddiayı kabul etme hatası üzerine kurulmuştur; bedavadan varsayar ve sonradan ürettiği varsayımlara inanır"...

Yani herşeyi bilmek bile bedava...

Buna bizden prim gelmez dostlar...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol::lol::lol:

Çok komik bir cevap...

İnsan kendini tutamıyor...

Arabın tanrısına inanmak gerekiyormuş...

Arabın tanrısı diye birşey olurmu yahu el insaf...

Olsa olsa bu Arap hayranlığıyla araplaşmaya çalışan birinin dilinde pelsenk olmuş ve tanrıyı Arap sanan birinin ifade biçimidir...

İnanılır gibi değil...

Ah canım Ülkem insanı ah...

Ne düşüncelere kaldık...

Tanrıyı bile tarif etmeye kalkmak bence spekülatif bir fantazidir...

Jean meslier "sağduyu" adlı eserinde şöyle diyor;

"şimdiye kadar her din ancak,"mantık"ta iddiayı kabul etme hatası üzerine kurulmuştur; bedavadan varsayar ve sonradan ürettiği varsayımlara inanır"...

Buna bizden prim gelmez dostlar...

Saygılar..

Sevgili Dipnot ;

Diyorsunuz ki ;

Buna bizden prim gelmez dostlar... Alıntı Dipnot

Cevaben Emeğe Hacet Olmasa da, Atfen ve Mecazen Deriz ki ;

Yanılıyorsunuz , Yanılırken Yalnız Kalmış ve/veya Kalabilecek Olmak dahi Durup Düşünmek, ve Kendinize Gelmek adına Size yeterli gelmiyor Olacak ki ;

''DOSTLAR'' Terim i nin İhata ettiğ Yüksek Mana ve Kemalat tan Medet Bekliyor ve ; Kendinizi (Fikriyat ve Efkar ınız ı) Doğrulamak uğruna Yakınlarınız dan

Tasdik ve Teyid Bekliyorsunuz.

Biz İse Şöyle İnanırız ve Hatırlatırız ;

Eğer HAK Yanında ise , HALK Sana Karşı Dursa Ehemmiyeti Yok ,

Eğer HALK Yanında ise , HAK Senden Uzak Olsa Kıymeti Yok .

Yine Yanılıyorsunuz ,

(Bu Tabiri Uygun Bulmuyorum ve Kullanmıyorum) Herşeyi Bilmek, Yani Aslında ; HER SORUYU CEVAPLAYABİLMEK

BEDAVA Değildir. Ta ki UCUZ dahi Değildir. Bedeli Ağırdır. Alıntan Kalkmaya Yürek İster. Fatura sı Yüksekdir, Ödemeye Servet İster.

Zeka İster , İlim İster , İrfan İster , Güven İster , Saygı İster , Metanet İster , Sabır İster , Hepsinden Önemli si CESARET İster.

Her Kişi nin Harcı Değildir. Adım Atmaya değil , Ayakta Durmaya Benzer. Eğilmekle Değil , Dik Durmak la Olur.

Yanında Destekçi Aramakla Değil , Tek Başına Meydan Okumakla Kemal i Hüsün Bulur.

Özümle ve Sözümle Buradayım. Ne Yazmış isem Hepsinin Arkasındayım

Biliyorum ki , ( Bu Alem i Hayal i olan Sanal Dünya mız da ki Tartışmasız En Ciddi Tartışma Platformu Olan ) Bu Forum da ;

Birbirinden Değerli ve Kıymettar ve Zeki ve Bilgili ve Kültürlü Dostlarım Var.

( Tartışsak da Uzlaşamasak da İnanan İnanmayan Herkesi Dost Kabul Ediyorum. )

Bir Çoğundan Tebrik Mesajları Almışım ve Alıyorum. Bir Çoğundan da Eleştiri ve Yalanlama Mesajları Alıyorum ve Almışım.

Buraya Kadar Sanırım Kimseden İtiraz Yok ve Olamaz da. Öyle İse Hatırlatıyor ve Soruyorum ;

Şu Güne Kadar NEDEN Kimse Çıkıp ta Cevaplayamadığım Bir Soru İle Bu İDDİA mın Aksini Kanıtlayamadı..? NEDEN..?

Sadece ve Sadece Vermiş olduğumuz Cevapları Doğru Olmadığını Söyleyebilmek ve Ötesine Geçememek Nedir Sizce..?

Pekiyi O Soruların Sahipleri ; Yanlış Kabul Ettikleri Cevapların , Aslında Doğrularını Kendileri Biliyorlarmı..?

Öyle ise Neden Sadece '' Yanlış Cevap , Kabul Etmiyorum '' Diyebildiler de , ''Hakikatte Doğrusu Şöyle Olmalıdır '' Diyemediler..?

(Buyursunlar , Söyledikleri Gibi Bizim Yanlış Cevapladığımız Sorular Var İse Gerçek Cevaplarını Versinler.

Söylediklerinde Samimi İseler Hakikati Açıklasınlar. Ya da SÜKUT Etsinler)

CESARET i Olan İMAN Hakkında Yanıtlanamayacak Zannettiği bir Soru İle Çıkar Karşıma.

AMA ;

AKILLI olan Sorulan ve Yanıtlanan Tüm Yazılanları Okur. ve Bir şeyler Öğrenir. İstifade Eder. Önce Şükreder. ( Yaradan a )

Ardın dan da Teşekkür Eder. ( Bu FORUMA)

Şimdilik Bizden Bu Kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili 3skiya ;

Sanırım Aranızda Bulunamadığım Süre İçinde Çok şey Kaçırdığımın Zamanla farkına varıyor, ve Ağırlığını hissediyorum.

Buna Rağmen Ümid Ediyorum ki, bu Boşluk Doldurulabilir, ve Hoşgörünüz Sayesinde Tarafımca Telafisi Mümkün Kılınabilir.

Göreceksiniz ki ;

Islam dinine göre en yüksek kapasitede yaratilan canli "INSANLARDIR" degil mi? yani ALLAH biz insanlari bütün canlilardan üstün yaratmistir degil mi?

Peki simdi soruyu soruyorum..

Uzay boslugunda bulunan bütün gezegenleri gezdinizmi de yalnizca insanlarin en üstün canlilar oldugundan eminsiniz?

Galaxyde uzaylilar diye adlandirdigimiz yaratiklar var ise (ki kimi inanir kimi inanmaz, ben sahsen var olduklarina inaniyorum) ve bunlar bir gün dünyaya insanlardan daha üstün teknolojileri ile gelirlerse, yorumunuz ne olacak?

O zaman size sunu sorarlarsa ne dersiniz..Hani insanlar en üstün canlilardi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konu öyle bir noktaya gelmiski sanki yüce Tanrimiz Arapmis ******

:shuriken:

Hayir aslinda tanri arapmis gibi degil, islamda anlatilan tanriyi araplar cikardigi icin araplarin tanrisi olmus oluyor..Araplar tanriyi o sekilde anlattilar diye öyle olacak hali yok ya degil mi?

Bir cok insan baska sekilde düsünebilir tanriyi..

Mesela ben asla islamda anlatildigi gibi vicdansiz olarak düsünemiyorum..Biz bile insan olarak bir insani sucundan dolayi yakamayip hapise atabiliyorsak, koskoca tanri bunu neden yapsin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayir aslinda tanri arapmis gibi degil, islamda anlatilan tanriyi araplar cikardigi icin araplarin tanrisi olmus oluyor..Araplar tanriyi o sekilde anlattilar diye öyle olacak hali yok ya degil mi?

Bir cok insan baska sekilde düsünebilir tanriyi..

Mesela ben asla islamda anlatildigi gibi vicdansiz olarak düsünemiyorum..Biz bile insan olarak bir insani sucundan dolayi yakamayip hapise atabiliyorsak, koskoca tanri bunu neden yapsin?

tabii siz olayi degisik yaklasiyorsunuz! neyse sizede bir sorum olsun,, Araplarin tek Tanrilarimi vardir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araplar derken müslüman olan araplari kastediyorsunuz sanirim, onlar tek Tanriya yani Allah'a inandiklarina göre evet diyebiliriz..

yokya! demek Aliye inanlar müslümandegil :lol: cok cabuk kavriyorsunuz,, birde müslüman olmayan Araplar cikti,, gülermisin aglarmisin :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yokya! demek Aliye inanlar müslümandegil :lol: cok cabuk kavriyorsunuz,, birde müslüman olmayan Araplar cikti,, gülermisin aglarmisin :lol:

Ali'ye inananlar müslüman degil diye birsey mi yazdim? Her müslüman araptir diye bir sart mi var?

ortada ne gülecek ne de aglayacak birsey var..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ali'ye inananlar müslüman degil diye birsey mi yazdim? Her müslüman araptir diye bir sart mi var?

ortada ne gülecek ne de aglayacak birsey var..

arkadasim yazdigina bakarsan herhalde Afrikalilardan bahsetmiyor? neyse Aliyi Tanri gibi gören Arap halki varmidir yokmudur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadasim yazdigina bakarsan herhalde Afrikalilardan bahsetmiyor? neyse Aliyi Tanri gibi gören Arap halki varmidir yokmudur?

Her müslüman araptir diye bir sart mi var? degilde

Her arap müslümandir diye bir sart mi var? diyecektim..

Ilk cümlenizi neye dayanarak dediginizi anlamadim...

Son sorunuzun cevabini da bilmiyorum..Konuyu acana sorun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu Güne Kadar NEDEN Kimse Çıkıp ta Cevaplayamadığım Bir Soru İle Bu İDDİA mın Aksini Kanıtlayamadı..? NEDEN..?

Sadece ve Sadece Vermiş olduğumuz Cevapları Doğru Olmadığını Söyleyebilmek ve Ötesine Geçememek Nedir Sizce..?

AKILLI olan Sorulan ve Yanıtlanan Tüm Yazılanları Okur. ve Bir şeyler Öğrenir. İstifade Eder. Önce Şükreder. ( Yaradan a )

İddiaların ne arkadaşım...

Neyi kanıtlayamadık...

Ya da siz neyi kanıtladın, ortaya koydun da biz bunu anlamadık, görmedik...

"Akıllı olan soruları yanıtlar, okur ve birşey öğrenir, şükreder diyorsun"...

Ne yani biz şimdi sizin gibi düşünmüyoruz, sizi anlamıyoruz, sizden birşey öğrenemiyoruz ve size şükretmiyoruz diye akılsız mı oluyoruz...

Başından beri saplantılı, sancılı, tek boyutlu, fasit dairede dönep duran şeyler içinmi size teşekkür etmeliyiz...

Pes yani... :lol::lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi kanıtlayamadık...

Ya da siz neyi kanıtladın, ortaya koydun da biz bunu anlamadık, görmedik...

"Akıllı olan soruları yanıtlar, okur ve birşey öğrenir, şükreder diyorsun"...

Ne yani biz şimdi sizin gibi düşünmüyoruz, sizi anlamıyoruz, sizden birşey öğrenemiyoruz ve size şükretmiyoruz diye akılsız mı oluyoruz...

Başından beri saplantılı, sancılı, tek boyutlu, fasit dairede dönep duran şeyler içinmi size teşekkür etmeliyiz...

Pes yani... :lol::lol::lol:

Sevgili Dipnot ;

Acaba Yazımın hangi bölümünde ''Bana Teşekkür Etmelisiniz'' anlamında bir söz telakki etmişim ?

Lütfen Cevap vermeye çalıştığınız yazıları Yanıtlamaya başlamadan Önce Yazılanları Okuyabilmek hassasiyetini de gösterirmisiniz.

Bence işe ; Nasıl Yanıt vereceğiniz hakkında düşünmekle değil ,

Bilakis , Ne ye Cevap vereceğinizi Anlamaya Gayret Ederek başlamalısınız.

Yoksa şimdi olduğu gibi, İlerleyen Zaman ve Tartışmalarımızda da ;

Yörüngesine Oturamamış bir Uydu gibi Dönüp Durmak, Kaçınılmaz olacaktır.

Yazılanları Dikkatlice Okuyabilmek Zahmetini lk kez deneyeceğinizi Varsayarak,

Dostluk Adına Size İlk Yardım ın da Benden Gelmesini İstiyorum. ve İşinizi Biraz Kolaylaştırıyorum , (Teşekküre de Hiç Gerek Yok Aslında)

İşte Yazımın Okumanız ve Anlamanız gereken Kısmı Burası ; ( Bakalım Aslında Kimseden Bir Teşekkür Beklemişmiyim..? ) ;

CESARET i Olan İMAN Hakkında Yanıtlanamayacak Zannettiği bir Soru İle Çıkar Karşıma.

AMA ;

Şimdilik Bizden Bu Kadar.

Alıntı BirVarmışHiçYokmuş

Nasıl ? Şimdi Biraz Daha Net mi ? Anlaşılamayan bir Durum Mevcut mu ?

Şükür ve Hamd e Layık olan KİM imiş ? Yaradan ALLAH.

Teşekkür ve Takdir e Hakkeden Kim imiş ? Forum umuz Türkish Media.

Peki Biz, Tema ya Hiç Bir Şekilde Dahil Olmuşmuyuz ? Kesinlikle ve Asla.

Şimdi de Gelelim, Şahsıma öngördüğünüz Basitleştirme ve Sadeleştirme lere ;

Neyi kanıtlayamadık...

Ya da siz neyi kanıtladın, ortaya koydun da biz bunu anlamadık, görmedik... Alıntı Dipnot

İddialarım Ne ? ;

İddialarım yok , İddiam Var. Büyük bir İddia Hem de. Herkes için Kolay Olmayan, Yenilir yutulur Türden olmayan bir İddia.

ALLAH A İMAN REDDEDİLEMEZ Diyorum. ve Aynı Başlık (Reddedilemez Kesinlikte ALLAH ın İspatı ) altındaki Yazı m ile Herkese İlan Ediyorum.

Red ve İnkar ı Göze Alabilen Varsa , İMAN da, Çözümsüz bir Mesele, Cevapsız bir Soru, Tutarsız ya da Çelişkili Bir Gerçek Ortaya Koysun, Göstersin, Açıklasın Diyorum. İnançsızlığa ve Ateizm e Meydan Okuyorum.

''Elhamdülillah ı Rabbi l Alemin'' Şükürler Olsun O Rabbe ki ,Cevapsız bir Soru ve Çözümsüz bir Mesele ile Beni Mahcup ve Mahsun Bırakmadı.

Sayfalar Dolusu Soru ve Mesele, Kesin ve Net Bir şekilde, Tam Manası ile, ve Bir daha Tartışmaya dahi Açılmayacak Tarzda Cevaplandırıldı.

{Sevgili Dipnot ;

Amacım Gruplaşma Değildir ve Olamaz. Lakin Şimdi Yanıtlayacak Olduğum Sorunuz ; Neyi Kanıtlayamadık şeklinde yönletildiği sebebiyle, Tarafımca yine aynı Zamir ler kullanılarak Yanıtlanmaktadır. Yani Kendiniz, ''Biz Neyi Kanıtlayamadık'' diye Sordunuz, Bu Yüzden ''Siz Şunu Kanıtlayamadınız'' Hitabıyla Yanıtlandırılacaktır. Yoksa Gruplaşma ve Bölücülük Şahsımızca Hoş Görülemez.

Ve Tabiki Hepimiz Kendimiz den Mesul ve Sorumluyuz. Ve Dost ve Kardeşiz.}

Neyi Kanıtlayamadınız ? ;

ALLAH ın Var Olmadığı Hurafe sini.

Pekiyi bunun yerine Ne Yaptınız ?

Bizene Dediniz, Biz İspatlamak Zorunda değiliz, Yoktur Deriz, İnkar Ederiz. Başka da bir Şey Bilmeyiz. Asıl Siz İspat Etmelisiniz Dediniz.

Tamam Dedik, Kabul Dedik İSPAT Ettik. Olmamış Dediniz, Beğenmediniz. Tarafınızca da Anlaşılabilir olması açısından Daha Sade bir Üslup

ve Kesin bir Dil Kullandık, Bu Sefer de; BİLİMSEL Olmamış Dediniz.

İlmi, Fenni ve Kültürel bir Yaklaşım ile İzah Ettik, % 100 Bilimsel Deneyler, ve Kanıt lar Ortaya Koyduk;

Bu Sefer de Pervane si olduğunuz O ''Bilimsellik Tabusu'' na bile Sırt Çevirdiniz.

İNANÇ ta BİLİM OLMAZ Dediniz. Evet Resmen Böyle Dediniz, İnançsızlıkta Olur AMA İnanç ta Olmaz.

Bilim ile ALLAH İnkar Edilebilir, Fakat Aynı Bilim ile ALLAH I İspat Adına Hizmet Edilemez. BİLİM Yalnızca ATEİZM in Tekelinde dir.

Şimdi Anladınız mı...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islam dinine göre en yüksek kapasitede yaratilan canli "INSANLARDIR" degil mi? yani ALLAH biz insanlari bütün canlilardan üstün yaratmistir degil mi?

Peki simdi soruyu soruyorum..

Uzay boslugunda bulunan bütün gezegenleri gezdinizmi de yalnizca insanlarin en üstün canlilar oldugundan eminsiniz?

Galaxyde uzaylilar diye adlandirdigimiz yaratiklar var ise (ki kimi inanir kimi inanmaz, ben sahsen var olduklarina inaniyorum) ve bunlar bir gün dünyaya insanlardan daha üstün teknolojileri ile gelirlerse, yorumunuz ne olacak?

O zaman size sunu sorarlarsa ne dersiniz..Hani insanlar en üstün canlilardi?

Sevgili 3skiya ;

Kusura Bakmayın Lakin asıl Ben Size Soruyorum, Bu Bir Sorumu yoksa bir Tartışma Konusu mu ?

Dilerseniz bu konuda Saatlerce sizinle Tartışabilir ve de Bilgi Paylaşımında bulunabilirim.

Lakin '' Böyle bir Soru Mantıksalmıdır? ve aynı Mantık ile ele alınsa dahi, Nasıl Cevaplanabilir? '' önce bunu tartışalalım isterseniz ?

Soru ; Nasılsınız ?

Cevap ; İyiyim

S : Ama Nasıl Olur

C : Hayırdır İnşeAllah

S : Bilimadamları Küresel ısınmanın bu yıl Doğal Felaketlere sebep olacağını açıklamadılar mı ?

C : Evet.

S : Pekiyi ülkemiz Deprem Kuşağı bölgeleri arasında gösterilmedi mi ?

S : İlimizde Yapılan kontrollerde Yapılaşmanın Deprem e dayanıklılık açısından Yetersiz olduğunu, ve Yıkımların kaçınılmaz olduğu Belirtilmedi ?

S : Öyle ise Nasıl İyi Olabilirsin Kardeşim. Öleceksin İşte. Anlamıyor mu sun ?

C : Git İşine Birader. Asabımı Bozma ALLAH Aşkına. Tövbe Tövbe Ya Rabbim Yaa.

Yani Olasılıklar Üzerine İnşa Edilmiş ve Yaşanılan bir Hayat Ne kadar Mantıklı ise ,

İhtimal Hesaplamaları üzerine Hazırlanmış Bu Soru da Ancak O Kadar Mantıklı Olabilir. Tabii ki Cevaplamaya Çalışmak ta Öyle.

Şimdi Sorunuzu Yeniden Sorabilirmisiniz Lütfen ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH A İMAN REDDEDİLEMEZ Diyorum. ve Aynı Başlık (Reddedilemez Kesinlikte ALLAH ın İspatı ) altındaki Yazı m ile Herkese İlan Ediyorum.

Red ve İnkar ı Göze Alabilen Varsa , İMAN da, Çözümsüz bir Mesele, Cevapsız bir Soru, Tutarsız ya da Çelişkili Bir Gerçek Ortaya Koysun, Göstersin, Açıklasın Diyorum. İnançsızlığa ve Ateizm e Meydan Okuyorum.

K'ung-fu-tzu dedi ki: "Bir bilgin ağırbaşlı değilse, ona karşı saygı gösterilmez. Onun bilgisi de sağlam değildir."

Bkz. "Lun-yü; Konuşmalar" adlı eser.

Lâ Allahé il-T'ien. K'ung-fu-tzu Resûlul-T'ien

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili 3skiya ;

Kusura Bakmayın Lakin asıl Ben Size Soruyorum, Bu Bir Sorumu yoksa bir Tartışma Konusu mu ?

Dilerseniz bu konuda Saatlerce sizinle Tartışabilir ve de Bilgi Paylaşımında bulunabilirim.

Lakin '' Böyle bir Soru Mantıksalmıdır? ve aynı Mantık ile ele alınsa dahi, Nasıl Cevaplanabilir? '' önce bunu tartışalalım isterseniz ?

Soru ; Nasılsınız ?

Cevap ; İyiyim

S : Bilimadamları Küresel ısınmanın bu yıl Doğal Felaketlere sebep olacağını açıklamadılar mı ?

S : İlimizde Yapılan kontrollerde Yapılaşmanın Deprem e dayanıklılık açısından Yetersiz olduğunu, ve Yıkımların kaçınılmaz olduğu Belirtilmedi ?

Yani Olasılıklar Üzerine İnşa Edilmiş ve Yaşanılan bir Hayat Ne kadar Mantıklı ise ,

İhtimal Hesaplamaları üzerine Hazırlanmış Bu Soru da Ancak O Kadar Mantıklı Olabilir. Tabii ki Cevaplamaya Çalışmak ta Öyle.

Şimdi Sorunuzu Yeniden Sorabilirmisiniz Lütfen ?

Anlasildi, yeniden sormayacagim bu soruyu..

Peki baska bir soru, dünya yaratilmadan önce neler oluyormus bu galaxyde? Islam'da anlatilan Allah ne yapiyormus o zamanlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın birvarmışhiçyokmuş arkadaşım. Bir varıp hep yok oluyorsun. Yani, diyeceğim şu ki, sana sorulan sorulara cevap veremedin, vermedin... Bence önce sorulanlara bir cevap ver (taa başından beri) ondan sonra meydan oku.

Bu Sefer de Pervane si olduğunuz O ''Bilimsellik Tabusu'' na bile Sırt Çevirdiniz.

İNANÇ ta BİLİM OLMAZ Dediniz. Evet Resmen Böyle Dediniz, İnançsızlıkta Olur AMA İnanç ta Olmaz.

Bilim ile ALLAH İnkar Edilebilir, Fakat Aynı Bilim ile ALLAH I İspat Adına Hizmet Edilemez. BİLİM Yalnızca ATEİZM in Tekelinde dir.

Bilimsellik tabusu bize grçeği gösterdiği sürece pervanesiyiz. Sizin gibi, olmayan rüzgarların pervanesi olmaktan kat kat iyidir. Bilim ateizmin hizmetinde midir? Bir dakikaa... Bu çok kaçamak bir cümle bence. Bilim kimsenin tekelinde değildir. Sadece gerçekliğin peşindedir. Haa, elde ettiği veriler ateizmi doğrular o başka. Eee, siz de bu durumda ne yapacaksınız? Bilimi inkar edeceksiniz. Size hep sırt çeviren, yarıyolda bırakan, revizyona iten, hatta ve hatta onu çarpıtarak kullanmak zorunda bırakan yegane daldır bilim! Gerçeği arıyorsanız bilimi takip edin. Yok hayal kuracam, başkalarının hayalinde yaşayacağım derseniz sizin bileceğiniz iştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soru ; Nasılsınız ?

Cevap ; İyiyim

Bu diyalog eminim ki siz ve sizin gibi düşünen binlerce yurttaşımızın arasında geçmiştir. Bilim size önleminizi alın diyor. Olur mu yaa, ardımızda rabbimiz var çok şükür. Namazında niyazında binlerce insanımız öldü, suçsuz günahsız insanlarımız... Bilim size aklınızı kullanın daha binlerce kayıp vereceksiniz diyor. Dinleyen kurtulur. Dinlemeyensin hazin sonunu defalarca izledik. Pardon siz hangi taraftansınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.