Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP DİNİ VE FAKİRLİĞİ KULLANIYOR

''biji tirkiye''

Önerilen İletiler

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 22 Temmuz 2007 seçimlerinden önce dağıtılan 4 bin Yeşil Kart 'sahte' olduğu gerekçesiyle iptal edildi. AK Parti Hükümeti'ni suçlayan vatandaşlar, mahkemeye başvuracak.

Doğubayazıt'ta 22 Temmuz seçimleri öncesi İlçe Kaymakamlığı tarafından kolaylık tanınarak, binlerce kişiye Yeşil Kart dağıtıldı. Seçimlerin ardından Ağrı'dan 5 milletvekili çıkaran AK Parti'nin kent halkına verdiği seçim vaatleri yerine getirilmezken, vatandaşların Yeşil Kartları iptal edilmeye başlandı. Yeşil Kartları iptal edilen birçok vatandaş mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

'Halkımızın yoksulluğunu kullandılar'

Yeşil Kartı iptal edilen İsmail Hakkı Karaduman, AK Parti'nin seçimlerde Yeşil Kart vererek oy avcılığı yaptığını, şimdi de iptal edildiğini iddia etti. Kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu ailesinin Yeşil Kartı'nın iptal edilmesine tepki gösteren Karaduman, "AKP halkımızı hep kandırdı. Ben AKP'ye oy vermedim ama oy verenler çok pişman. Halkımızın yoksulluğunu istismar ettiler ve kullandılar" dedi.

'Mahkemeye başvuracağız'

Yeşil Kartı iptal edilen Senar Yıldız, AK Parti'nin seçimlerden önce kolay bir şekilde verdiği Yeşil Kartların şimdi de "sahte" olduğu gerekçesiyle iptal ettiğini söyledi. Kendi kartının iptal edilmesine anlam veremediğini dile getiren Yıldız, "Bu yanlıştan derhal vazgeçmeleri gerekiyor. Yeşil Kart vatandaşın sosyal güvencesidir. AKP bunu bir lütuf saymasın. Eğer Yeşil Kartlarımız yeniden verilmezse mahkemeye gideceğiz" diye konuştu.

akp'nin 2007 seçimleri öncesi insanlara yiyecek,yalkacak yardımında bulunduğu zaten biliniyordu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 22 Temmuz 2007 seçimlerinden önce dağıtılan 4 bin Yeşil Kart 'sahte' olduğu gerekçesiyle iptal edildi. AK Parti Hükümeti'ni suçlayan vatandaşlar, mahkemeye başvuracak.

Doğubayazıt'ta 22 Temmuz seçimleri öncesi İlçe Kaymakamlığı tarafından kolaylık tanınarak, binlerce kişiye Yeşil Kart dağıtıldı. Seçimlerin ardından Ağrı'dan 5 milletvekili çıkaran AK Parti'nin kent halkına verdiği seçim vaatleri yerine getirilmezken, vatandaşların Yeşil Kartları iptal edilmeye başlandı. Yeşil Kartları iptal edilen birçok vatandaş mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

'Halkımızın yoksulluğunu kullandılar'

Yeşil Kartı iptal edilen İsmail Hakkı Karaduman, AK Parti'nin seçimlerde Yeşil Kart vererek oy avcılığı yaptığını, şimdi de iptal edildiğini iddia etti. Kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu ailesinin Yeşil Kartı'nın iptal edilmesine tepki gösteren Karaduman, "AKP halkımızı hep kandırdı. Ben AKP'ye oy vermedim ama oy verenler çok pişman. Halkımızın yoksulluğunu istismar ettiler ve kullandılar" dedi.

'Mahkemeye başvuracağız'

Yeşil Kartı iptal edilen Senar Yıldız, AK Parti'nin seçimlerden önce kolay bir şekilde verdiği Yeşil Kartların şimdi de "sahte" olduğu gerekçesiyle iptal ettiğini söyledi. Kendi kartının iptal edilmesine anlam veremediğini dile getiren Yıldız, "Bu yanlıştan derhal vazgeçmeleri gerekiyor. Yeşil Kart vatandaşın sosyal güvencesidir. AKP bunu bir lütuf saymasın. Eğer Yeşil Kartlarımız yeniden verilmezse mahkemeye gideceğiz" diye konuştu.

akp'nin 2007 seçimleri öncesi insanlara yiyecek,yalkacak yardımında bulunduğu zaten biliniyordu.

Biz secimden önce halka rüsvet dagitildi dedigimizde birileride bize devletin görevi halka yardim etmektir diye yanit veriyordu.AKP elindeki iktidar gücünü 22 Temmuz secimleri icin kullandi,yani halkin vergilerini halka secim rüsveti olarak kömür,erzak yesil kart vs vs adi altinda vererek onlarin oylarini gaspetti ve kendi ideolojik amaclarina halki ortak etti.Halkimiz egitimsizligin verdigi saflikla,AKP nin kendilerini kullandigini anlayamadi anladiginda ise artik gec olmustu.

Iste Cobanla Profesörün oyu ayni degildir kavgasinin aslida budur.Ayni degildir derken tabiiki cobanin oyu ile profesörün oyu arasinda fark yoktur,demokrasilerde coban profesör ayirimi yapilmaz.Amac bir profesörün oy verirken bilerek oy vermesi ile bir cobanin duygulari ile oy vermesini anlatmaktir,aradaki fark budur.Ama birileri bu gercegi saptirip farkli yönlere cektiler ve sanki ayirim yapilmiscasina yersiz tepki koydular.

AKP hala insanlari kullaniyor özgürlük ve demokrasi yalanlari ile

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz secimden önce halka rüsvet dagitildi dedigimizde birileride bize devletin görevi halka yardim etmektir diye yanit veriyordu.AKP elindeki iktidar gücünü 22 Temmuz secimleri icin kullandi,yani halkin vergilerini halka secim rüsveti olarak kömür,erzak yesil kart vs vs adi altinda vererek onlarin oylarini gaspetti ve kendi ideolojik amaclarina halki ortak etti.Halkimiz egitimsizligin verdigi saflikla,AKP nin kendilerini kullandigini anlayamadi anladiginda ise artik gec olmustu.

Iste Cobanla Profesörün oyu ayni degildir kavgasinin aslida budur.Ayni degildir derken tabiiki cobanin oyu ile profesörün oyu arasinda fark yoktur,demokrasilerde coban profesör ayirimi yapilmaz.Amac bir profesörün oy verirken bilerek oy vermesi ile bir cobanin duygulari ile oy vermesini anlatmaktir,aradaki fark budur.Ama birileri bu gercegi saptirip farkli yönlere cektiler ve sanki ayirim yapilmiscasina yersiz tepki koydular.

AKP hala insanlari kullaniyor özgürlük ve demokrasi yalanlari ile

sayin politika seninle hemen hemen hem fikirim bir konu disinda cobanla proffesorun oyunun ayni olmadigini yeniliyorsun dogru ayni degil ama nasil ayni degil coban komure ekmege yesil karta kanarak oyunu satiyor yani isteklerinin maddiyati daha dusuk ama proffosorun isteklerinin maddiyat bedeli daha agir mesele mevkii degisikligi gibi.. ulkede egitim duzeyi ne olursa olsun kafa yapilari herkeste aynidir evvele cikar bu coban proffosor basbakan milletvekili tanimiyor.. oyuzden benim gozumde cobanda birdir proffoserde oylari altsinif ust sinif oy diye sekillendirmek hem yersiz hemde sacmadir.. dunyanin hic bir yerinde gorulmemis sadece ulkemize has bir durum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin politika seninle hemen hemen hem fikirim bir konu disinda cobanla proffesorun oyunun ayni olmadigini yeniliyorsun dogru ayni degil ama nasil ayni degil coban komure ekmege yesil karta kanarak oyunu satiyor yani isteklerinin maddiyati daha dusuk ama proffosorun isteklerinin maddiyat bedeli daha agir mesele mevkii degisikligi gibi.. ulkede egitim duzeyi ne olursa olsun kafa yapilari herkeste aynidir evvele cikar bu coban proffosor basbakan milletvekili tanimiyor.. oyuzden benim gozumde cobanda birdir proffoserde oylari altsinif ust sinif oy diye sekillendirmek hem yersiz hemde sacmadir.. dunyanin hic bir yerinde gorulmemis sadece ulkemize has bir durum

sayin Yakisikli aslinda ben bunun aciklamasinida yaptim ama heralde gözünüzden kacmistir okurken,tabiiki demokrasilerde coban veya prof.farketmiyor herkesin oyu esittir ve zaten böyle bir ayirim yapmak bile insan haklarina aykiridir.Yani anlatilmaya calisilan durum bu degil.Bir prof.veya aydin veya okumus olan birisi oyunu kullanirken dis etkilerin altinda kalmadan,yanlis dogruyu tartarak oyunu kullanir,ama egitimsiz birisi böyle degildir,egitimsiz birisi,dis etkilere kanar,ona hos görünen kimse ona oy verir,kim daha güzel konusuyor kim daha erkekce dikleniyorsa oyunu onun partisine verir, onun icin artik oy verdigi kisinin her sözü dogrudur,her yaptigi icraat isabetlidir.Bu maalesef böyledir,bunda bir dislama hor görme olayi yok bu sadece bir tespit.Halkimizin egitimsiz olmasi yönetimlerin herzaman isine gelmistir,cünkü halkin egitim seviyesi ne kadar yüksek olursa partilerin secilme sanslarida o kadar problemli olur ve dolayisiyla calismalarini partileri ve kendileri icin degil halk icin yapmak zorunda kalirlar.Egitim egitim egitim dememizin baska bir anlami olamaz,Eger halkimiz egitimli olsaydi Türkiye bambaska yerlerde olurdu bugün.Sanirimki aciklamam sizi tatmin edebilmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ramazan cadirlari AKP döneminde oldugu kadar baska hicbir dönemde olmadi,kalkinan,yillik kisi basina 9,333 Dolar gelir düsen bir ülkede Ramazan cadirlari artmaz azalir,ama maalesef son yillarda cogaldikca cogalmistir,ve bu cadirlari kuranlar genelde dini kullanan cevrelerdir.Dolayisiyla fakirlik ve din AKP tarafindan daha cok kullanilmistir.Bunun adina takiyye denir,cocuklari sevmek onlara para dagitmak,ramazan cadirinda iftar acmak,kömür ve erzak yesil kart falan filan,AKP rekoru elinde tutmaktadir.Buna ragmen halk hala fakirleri oynuyor,cünkü AKP halk icin calismiyor,ne icin calistiginida artik anlayan anliyor veya anlamistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yillik kisi basina 9,333 Dolar gelir düsen bir ülkede Ramazan cadirlari artmaz azalir

kişi başına gelirin ramazan çadırlarıyla ilgisi yoktur

kişi başına gelirin yükselmesi, fakir fukaranın cebine giren para değildir

sizin tezinize göre kişi başına geliri 40.000 doları bulan ABD de hiç yardıma muhtaç, yoksul , fakir ve işsiz insan yok demektir

cocuklari sevmek onlara para dagitmak,ramazan cadirinda iftar acmak,kömür ve erzak yesil kart falan filan,AKP rekoru elinde tutmaktadir

ne kadar kötü bir durum değil mi ? ********* !!!!!!!!!!!!!

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında işin formülünü çözünce anlamak çok kolay sosyalleşme konusunda ne kadar geriye götürürsen, en etkili silah olan dini kullanarak vicdanları o kadar kolay esir altına alırsın, fakirleştirmek içinde elinde olanları satarsın, yabancılaştırırsın, yerli üretimi sıfırlarsın insanları bir kuruşa muhtaç hale getitirsin sonra ne istersen yapacak konuma gelirler...

Ama bütün bunları yaşamadan anlatmak zor farazi kalıyor bir müsibet bin nasihatten yeğdir demişler... Günü geldiğinde bugün olan bitenin aslında neyin planı olduğunu anladıklarında şimdi rüzgarın yönüne göre yön değiştirenlerin mazeretlerini duymak isteyeceğim...

Tahmin etmek zor değil zaten... Balık tutmayı öğretmiyorlar zaten artık tuttuğunuz balıkları elinizden alıyorlar açlıktan ölmenizi engelleyecek kadar küçük parçalar halinde sadakalarla yaşamaya alıştırıyorlar...

Olanı biteni görüp görmezden gelenler işte asıl sorumlular onlar... Göremeyen istisna...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kişi başına gelirin ramazan çadırlarıyla ilgisi yoktur

kişi başına gelirin yükselmesi, fakir fukaranın cebine giren para değildir

sizin tezinize göre kişi başına geliri 40.000 doları bulan ABD de hiç yardıma muhtaç, yoksul , fakir ve işsiz insan yok demektir

ne kadar kötü bir durum değil mi ? ********* !!!!!!!!!!!!!

saygılar

Kendi kendinizle celiskiye düsüyorsunuz,yani hem kalkinacagiz hemde fakirlik artacak bunumu demek istiyorsunuz yoksa ramazan cadirlarinin cogalmasi sizce dindarlarin cogalmasimi oluyor o zaman demekki AKP gelene kadar Türkiyede fazla müslüman yoktu veya unutmustu herkes müslüman oldugunu.Bir seyi iddia ettiginizde karsi tezleri cürütecek iddialarla ortaya gelebilmelisiniz,AKP nin propagandasini yapmaktan öte henüz bir sey okunmuyor yazdiklarinizda,ortaya konulan o kadar belge varken hala AKP nin renginin beyazligindan bahsediyorsunuz.

Bir ülkede ramazan cadirlarinin artmasi o ülkedeki fakirligin bir delilidir.Bir ülkede sevimden önce yesil kart dagitilip secimden sonra iptal edilirse bu halkin aldatilmis olmasi demektir.Halk hem dini yönden hemde ekonomik yönden aldatilmaktadir.Kisi basina 9.333 Dolar düstügünü ballandira ballandira anlatmak ülkede bir büyümenin oldugunu anlatmak demektir,kim ve nasil büyüdü anlatirmisiniz.?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi kendinizle celiskiye düsüyorsunuz,yani hem kalkinacagiz hemde fakirlik artacak bunumu demek istiyorsunuz

hayır bunu demek istemiyorum, nereden çıkardınız?

ramazan cadirlarinin cogalmasi sizce dindarlarin cogalmasimi oluyor o zaman demekki AKP gelene kadar Türkiyede fazla müslüman yoktu veya unutmustu herkes müslüman oldugunu

ramazan çadırlarının çoğalması dinle alakalı bir durum, insanlar yardım etmek, hayır işlemek istiyorlarsa dine göre, bunu yapmalılar zaten, bu politikacıda olur, iş adamıda olur, orta halli bir vatandaşda olur, önemli olan bunların çoğalıp, halkın yemek yemesi, bu yardımların artmasının halka zararı yok yararı var !

Ben kendimi bildim bileli insanlar oruç tutuyor ve fakirlere dini ve vicdani bir görev gereği yardım ediyor, unutulduğunu nerden çıkardınız !

Bir seyi iddia ettiginizde karsi tezleri cürütecek iddialarla ortaya gelebilmelisiniz,AKP nin propagandasini yapmaktan öte henüz bir sey okunmuyor yazdiklarinizda,ortaya konulan o kadar belge varken hala AKP nin renginin beyazligindan bahsediyorsunuz.

sizde sürekli hep karşısınız, herşeye karşı olmak marifet değil, benimde AKP ye karşı olduğum bir çok durum var, ama ben birini seviyoruma veya sevmiyoruma göre yorum yapamam!

bugün bu yardımları DTP de yapsa hakkını veririm (ki bana göre bölücüğün sembolü olmuş bir partidir)

Bir ülkede ramazan cadirlarinin artmasi o ülkedeki fakirligin bir delilidir

ülkemiz zaten fakirlerle doludur, ramazan çadırlarının artması o fakirlere yardımın artmasının bir delilidir !

Kisi basina 9.333 Dolar düstügünü ballandira ballandira anlatmak ülkede bir büyümenin oldugunu anlatmak demektir,kim ve nasil büyüdü anlatirmisiniz.?

insanların hala kişi başına gelirin, kişilerin gelirlerinin artması olarak algılamasına şaşmaktayım

ABD de kişi başına gelir 40.000 dolarsa, herkesin cebine 40.000 dolarmı giriyor

Yunanisanda kişi başına gelir 25.000 dolarsa ,herkesi cebine 25.000 dolar mı giriyor

İngilterede kişi başına gelir 35.000 dolarsa, herkesin cebine 35.000 dolar mı giriyor

kişi başına gelir bir ülke ekonomisinin büyüklüğünü gösterir

kişi başına gelir bir ülkede 9.000 dolarsa o ülke zengin bir ülke değildir

kişi başına gelir bir ülkede 40.000 dolarsa o ülke zengin bir ülkedir

2001 yılında kişi başına gelir 1.500 dolarsa, 2008 yılında 9.000 dolarsa o ülke ekonomisi güçlenmektedir

nasıl hesap yaparsanız yapın ne kadar abartırsanız abartın ne kadar gerçeği bulup getirseniz getirin, 2001 ile 2008 yılı muhasebesi büyük oranda artmış görünecektir

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

118 ücreti ve telekom....

Satarsan Telekom'u önüne gelene;

Kontrol ettik, 118 den bilinmeyen bir numaranın öğrenilmesi için en az 60 saniye gerekiyor. Yani kontur. Başka bir deyişle eski parayla dörtmilyonücyüzyirmibin TL.

Bir numara öğrenmek için Lübnanlı siyonizme hizmet eden bir şirkete bu kadar para ödüyorsunuz.

Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !..

Türkçede buna resmen soygun hatta dolandırıcılık denir. Özel Türk Telekom Servisleri Servis Numarası ve kontur fiyatlarını okuyun d a milletin nasıl gizlice soyulduğunu görün.

Bu numaralar 110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158''i ararsanız ücretsiz

113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181''i ararsanız

60 saniyede atacak bir kontur için 72,000TL.

185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182, 183, 184''u ararsanız, 15 saniye için 288,000 TL.

Simdi SIKI durun !.. 118''i ararsanız 8 saniyede bir atacak kontur için tam 540,000 TL,

ve 133''u ararsanız 3,6 saniyede atacak bir kontur için 1.200.000 TL,

Dikkat ederseniz bilinmeyen numaraları aradığınızda dakikalarca bekletirler. Sürekli olarak banttan ''hatlarımız dolu bekleyin' talimatı verirler. Buna resmen dolandırıcılık denir.. Türkiye''de bilinmeyen numaraları sormanın bu kadar pahalı olduğunu kim

biliyor? İnsanların bilgilenmek için kullandıkları ve dünyanın her yerinde bedava olan bu kamu yararına hatların fahiş fiyatlarda olması talimatını kim verdi?.Bu yazıdan sonra hala bilinmeyen numaraları aramak istiyorsanız cebinize dikkat edin.

Bilinmeyen numaralar için alo118.com u kullanın.

Siz hala 'ALO' diyebiliyor musunuz..?

OCAK EKONOMIST dergisinde yayınlanan bilgilere göre Ev Telefonlarını Kapatma Zamanı geldi.

Türk Telekom'un konuşma ücreti/dakika 81.400 TL. oldu.

GSM şirketlerinde bu sayı neredeyse benzer. 99.846 TL.

Evden Cebi arıyorsanız ödeyeceğiniz 407.000 TL .

Oysa GSM'den evi ararsanız dakikası 297.521 TL.

Yeni patron getirdigi 'Milli Güvenlik riski' yanında

Türk Milletini de '*****' yerine koyuyor anlaşılan.

...............................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP kendini başarılı göstermek için rakamlarla konuşuyor ama sokaklar ve rakamlar arasında çooook büyük bir aykırılık söz konusu.Bazen düşünüyorum insanımız acaba zenginleştide cimriliğindenmi hala fakir olarak yaşıyor :)

sokaklardan örnekler verirseniz ve AKP den önce AKP den sonra diye bu sokaklardaki örnekleri karşılaştırmak daha iyi olur

saygılar

mesela enflasyon oranlarında dikenli tel baz alınıyor, biz hergün sabah kahvaltısında dikenli tel ve pinpon topu alıyoruz ya siz

enflasyon sadece yemeklerden oluşmaz

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dini bugüne kadar kim kulanmadiki Erdogan kullanmasin? Dini elestirmek bizde yasak ve tabu oldugu icin herkes ondan medet umuyor ve kendi siyasi cikarlari icin kullaniyor. Önemli olan bizlerin uyanik olup kendimizi kullandirmamamiz. Bizim icin malesef sadece din degil diger önemli konularda tabu oldugu icin tartisarak dogrulari bulamiyoruz ve herkes her konuda bizi kullaniyor. Birazda bunun suclusu biziz diye düsünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır bunu demek istemiyorum, nereden çıkardınız?

.

.

.

saygılar

Arkadasim bakin ne güzel yazmissiniz ama hala celiskide oldugunu kabul etmediniz,bir ülkede kisi basina düsen milli gelirin artmasi halkin zengin olmasi demek degildir bunda hemfikiriz ama kisi basina düsen milli gelirin artmasi demek o ülkede ekonominin büyümesi demektir,burda saniyorumki görüslerimiz ayriliyor.Eger ekonomi büyüyorsa refah seviyesininde artmasi kacinilmazdir.Amerikada kisi basina düsen gelir 40.000 Dolar demissiniz,güzel ama halk hala fakirleri oynuyor,issizlik almis basini gidiyor,Avrupada yine ayni,demekki kisi basina milli gelirin artmasinin halka degil birilerine faydasi vardir,zaten o birileri kisi basina gelir artsin veya artmasin onlarin tuzlari kuru.Koparilan yaygara tuzu kuru olanlarin kar nispetlerinin düsmesidir.Halki düsünen yoktur.Bakin Kuru yiyecege yüzde yüz zam geldi,insanlar kan agliyor.Hükümet kimin icin vardir,halk icinmi yoksa,bir avuc sömürücü yandasi, ve türban icinmi?

Ramazan cadirlari tabiiki dinle ilgilidir.Ama yürüttügünüz mantik cok ilginc.Hayir sahipleri cadir kuruyor demissiniz,bende soruyorum simdi AKP ye kadar bu hayir sahipleri neredeydi ki AKP ile beraber mantar gibi türediler.Gercek olan sey AKP ile halkin dahada fakirlesmis oldugudur.Ve AKP amacina ulasmak ugruna dini kendisine kalkan olarak almis demokrasi yalanlari ile isini yürütmektedir.Ben birdefa söyledigim sözü tekrar söylüyorum,AKP halk icin gelmedi iktidara,AKP Laik Cumhuriyetten intikam almak icin geldi.AKP nin bünyesine iyice bir bakin oyunculari iyice bir degerlendirin ve o zaman anlarsiniz onlarin hangi amacla Iktidara tasinmis olduklarini.Onlarin tümü Atatürk düsmani isimlerdir.Demokrasiyi tramvay yerine koyan bir adamin demokrasi sözü hangi degeri tasiyabilir,Amerikanin Iraka getirdigi demokrasi ile Erdoganin getirmeye calistigi demokrasi artasindaki fark sizce nerededir.Türbani serbest birakmak ,Türk ulusuna hakaret etme özgürlügünü yasalastirmakmi sizce demokrasidir,yoksa iktidari devir alirken almis oldugu borcu 10 a katlamakmi sizce demokrasidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eger ekonomi büyüyorsa refah seviyesininde artmasi kacinilmazdir.

ekonomimiz iyi değil, eskiye oranla iyi dolayısıyla refah seviyemiz 2001 krizine göre daha iyi

Amerikada kisi basina düsen gelir 40.000 Dolar demissiniz,güzel ama halk hala fakirleri oynuyor,issizlik almis basini gidiyor,Avrupada yine ayni,demekki kisi basina milli gelirin artmasinin halka degil birilerine faydasi vardir,zaten o birileri kisi basina gelir artsin veya artmasin onlarin tuzlari kuru.Koparilan yaygara tuzu kuru olanlarin kar nispetlerinin düsmesidir.Hal

Böyle söyleyince size katılıtım işte, ben kişi başına gelirin fakirlerin cebine giren parayla ilgisi olmadığını anlatmaya çalışıyorum, dedimya kişi başına gelir halkın değil ekonominin gücünü gösterir diye

Ramazan cadirlari tabiiki dinle ilgilidir.Ama yürüttügünüz mantik cok ilginc.Hayir sahipleri cadir kuruyor demissiniz,bende soruyorum simdi AKP ye kadar bu hayir sahipleri neredeydi ki AKP ile beraber mantar gibi türediler.

Halka hizmet anlayışının dahada belirginleştiği bir dönemden geçiyoruz, insanlar yeni yeni atılımlar yeni fikirler, yeni açılımlar gerçekleştiriyorlar, kimse aynı kalmıyor, ramazan çadırlarının artmasınında bunda büyük bir etkisi var, telvizyonlar çoğaldı , medya çoğaldı, herkes bir şeyler öğreniyor, herkes biribirinden bir şeyler görüp dahada ileriye taşıyor, AKP de din kökenli insanlardan oluştuğu için bununda halk üzerinde bir etkisi olacaktır, dini hayırlar artacaktır. Yani bütün bunları ele aldığımızda sonucu anlayabiliyoruz ama tek bir nedeni yoktur tabi

Ben birdefa söyledigim sözü tekrar söylüyorum,AKP halk icin gelmedi iktidara,AKP Laik Cumhuriyetten intikam almak icin geldi.AKP nin bünyesine iyice bir bakin oyunculari iyice bir degerlendirin ve o zaman anlarsiniz onlarin hangi amacla Iktidara tasinmis olduklarini.Onlarin tümü Atatürk düsmani isimlerdir.

söylemlere değil, eylemlere bakıyorum, sanırım ayrıştığımız nokta bu oluyor, felaket senoryaları ben kendimi bildim bileli var, ama bugüne kadar hiçbirinin gerçekleştiğini görmedim

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ekonomimiz iyi değil, eskiye oranla iyi dolayısıyla refah seviyemiz 2001 krizine göre daha iyi

Böyle söyleyince size katılıtım işte, ben kişi başına gelirin fakirlerin cebine giren parayla ilgisi olmadığını anlatmaya çalışıyorum, dedimya kişi başına gelir halkın değil ekonominin gücünü gösterir diye

Halka hizmet anlayışının dahada belirginleştiği bir dönemden geçiyoruz, insanlar yeni yeni atılımlar yeni fikirler, yeni açılımlar gerçekleştiriyorlar, kimse aynı kalmıyor, ramazan çadırlarının artmasınında bunda büyük bir etkisi var, telvizyonlar çoğaldı , medya çoğaldı, herkes bir şeyler öğreniyor, herkes biribirinden bir şeyler görüp dahada ileriye taşıyor, AKP de din kökenli insanlardan oluştuğu için bununda halk üzerinde bir etkisi olacaktır, dini hayırlar artacaktır. Yani bütün bunları ele aldığımızda sonucu anlayabiliyoruz ama tek bir nedeni yoktur tabi

söylemlere değil, eylemlere bakıyorum, sanırım ayrıştığımız nokta bu oluyor, felaket senoryaları ben kendimi bildim bileli var, ama bugüne kadar hiçbirinin gerçekleştiğini görmedim

saygılar

hangi ekonomi hangi gücten bahsediyorsun göster o gücü bizim göremedigimiz o gücü göster Akp nasil bir güc katmis sonra dün halkimizin ilac alacak parasi varken bugün o güc de kalmadi dün halkin alabildigi evleri bugün dört kat pahali oldugu icin sadece milletvekilleri alabiliyor sen iskan isyeri yaratmadan nasil bir gücten bahsede biliyorsun anlamadim..

gördügüm kadariyla AKP döneminde halkin vergileriyle halki dilencilige alistirmak oluyor hani bir insan dilenmeye görsün o sevdadan asla vaz gecmez AKP nin de oy ugruna bunu uyguluyor buda halkin vergileriyle yapabilenecek en büyük adaletsizliktir... düne kadar onurlu insanlar acliktan ölürdü!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hangi ekonomi hangi gücten bahsediyorsun göster o gücü bizim göremedigimiz o gücü göster

büyüme rakamlarına bakınız,

berbat bir ekonomi büyümez

ayrıca ben ekonomimiz güçlüdür demedim, eskiye oranla ekonominin büyümesi ekonomimizin güçlü olduğunu göstemez !

dün halkimizin ilac alacak parasi varken bugün o güc de kalmadi

örnek ?

halkin alabildigi evleri bugün dört kat pahali oldugu icin sadece milletvekilleri alabiliyor

hangi evleri ?

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

büyüme rakamlarına bakınız,

berbat bir ekonomi büyümez

ayrıca ben ekonomimiz güçlüdür demedim, eskiye oranla ekonominin büyümesi ekonomimizin güçlü olduğunu göstemez !

örnek ?

hangi evleri ?

saygılar

düne kadar onur diye bir kavram... Var di. öyle degilmi sayin 'TARAFSIZ' bugün bakiyoruz etrafimiza ne ekonomi ne onur kaldi

Kutsal olan,, Deger verdigimiz.. onurumuzu Yasama sevincimizi,, bizleri var eden ve Saygıyla minnet duydugumuz ATAMIZI hatda topragimiza olan düskünlügümüzü ve bu sevgiden dahi.

halkimizi bu yoldan alı koyanlar, buna engel olanlar, Bunu yaparken ezen, aglatan, yıpratan,öldürenlerin adı onursuz olmuyormu sizce

benim bildigim onur Şeref diye bir kavram... Var... di???? ama hepsi teker teker Din aski altinda satiliyor herhalde sende farkindasin !!! degilsen asagida sordugun soruda verecegim cevapda anlamaya calis???

hangi evleri ? hangi evlermi adi bile yabanci oldugu icin cikaramamissin sana cok yabanci cebinede yabanci hani meshur Mortgage uygulamasi varya sicak para disardan güzel faizli bir ömür boyu direk disari kisisel olarak yabancilara borclaniyorsun evi üretenede icerden cift fiyat yani hem iceri hem disari borclaniyorsun bilmem anlatabildimmi... dört kat fiyati.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düne kadar onur diye bir kavram... Var di. öyle degilmi sayin 'TARAFSIZ' bugün bakiyoruz etrafimiza ne ekonomi ne onur kaldi

Kutsal olan,, Deger verdigimiz.. onurumuzu Yasama sevincimizi,, bizleri var eden ve Saygıyla minnet duydugumuz ATAMIZI hatda topragimiza olan düskünlügümüzü ve bu sevgiden dahi.

halkimizi bu yoldan alı koyanlar, buna engel olanlar, Bunu yaparken ezen, aglatan, yıpratan,öldürenlerin adı onursuz olmuyormu sizce

etrafımızda onurda var ekonomide, bir çok sorunlar olabilir ama bu genelin kötü olduğu anlamına gelmez, zaten bu gidişat iyiyse iktidar hak ettiği yeri bulacaktır, onur sahibi halk gereken cevabı sandıkta veriyor herzaman, ben sizin kadar karamsar değilim, ama aynı zamandada tedbirliyim, sürekli detayları genele yaymanız mantık hatalarına neden oluyor diye düşünmekteyim.

hangi evleri ? hangi evlermi adi bile yabanci oldugu icin cikaramamissin sana cok yabanci cebinede yabanci hani meshur Mortgage uygulamasi varya sicak para disardan güzel faizli bir ömür boyu direk disari kisisel olarak yabancilara borclaniyorsun evi üretenede icerden cift fiyat yani hem iceri hem disari borclaniyorsun bilmem anlatabildimmi... dört kat fiyati.

Mortgage süper bir uygulama, Türkiye değil sadece dünyadanın bir çok yerinde başarıyla uygulanıyor, halkımızda gereken ilgiyi gösteriyor, kira öder gibi ev sahibi olmak hiçbir zaman kötü olamaz

10 yıllık bir süreçte şu anki faiz muhasebesine göre bir evin fiyatının 4 kat artması çok normal

siz 100.000 ytl olan evinizi, size ücretini 10 senede ödemem karşılığında 100.000 ytl ye bana satar mısınız ?

ki bu evin fiyatı 10 senede belkide 5-6 kat artacak, yani ben bu evi 10 sene sonra belki 500.000 belkide 600.000 ytl ye satabileceğim

ama siz 10 sene boyunca benden toplamda 100.000 ytl alacaksınız !

ayrıca bu ev Türkiyede ve siz yabancıda olsanız Türkte olsanız benim için farketmez ben Türkiyede ve tüm haklarının bana ait olacağı bir evin sahibi olacağım. Adam alıpta evimi Yunanistana götürecek değil !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

etrafımızda onurda var ekonomide, bir çok sorunlar olabilir ama bu genelin kötü olduğu anlamına gelmez, zaten bu gidişat iyiyse iktidar hak ettiği yeri bulacaktır, onur sahibi halk gereken cevabı sandıkta veriyor herzaman, ben sizin kadar karamsar değilim, ama aynı zamandada tedbirliyim, sürekli detayları genele yaymanız mantık hatalarına neden oluyor diye düşünmekteyim.

Mortgage süper bir uygulama, Türkiye değil sadece dünyadanın bir çok yerinde başarıyla uygulanıyor, halkımızda gereken ilgiyi gösteriyor, kira öder gibi ev sahibi olmak hiçbir zaman kötü olamaz

10 yıllık bir süreçte şu anki faiz muhasebesine göre bir evin fiyatının 4 kat artması çok normal

siz 100.000 ytl olan evinizi, size ücretini 10 senede ödemem karşılığında 100.000 ytl ye bana satar mısınız ?

ki bu evin fiyatı 10 senede belkide 5-6 kat artacak, yani ben bu evi 10 sene sonra belki 500.000 belkide 600.000 ytl ye satabileceğim

ama siz 10 sene boyunca benden toplamda 100.000 ytl alacaksınız !

ayrıca bu ev Türkiyede ve siz yabancıda olsanız Türkte olsanız benim için farketmez ben Türkiyede ve tüm haklarının bana ait olacağı bir evin sahibi olacağım. Adam alıpta evimi Yunanistana götürecek değil !

saygılar

hangi onur ücüncü sinif onurumu AB istihbarat görevlilerinin TBMM’de güvenlik kontrolü yapmasını nasil müsade edilir bunudami görmedin sayin 'TARAFSIZ' bunudami ordu müdahale etseydi bakin birileri siyasal haklar istiyoruz diye tuttururken nerede bu ülkenin basi neden diyemiyor hangi siyasal hak!!!

Mortgage süper bir uygulama, demissin anlamadim nasil süper!!!

bak arkadasim bu bir nevi banka kredisidir?

sonra kira öder gibi demissin sen rüyami görüyorsun geri ödeme en ucuz kiprit kutusu kadar evin bile pardon ev olsada iyi daire,, geri ödeme taksitlerinden haberin varmi?

eger uygulama diyorsan!! böyle uygulama olmaz bakin böyle uygulamalarda daha dogrusu bunun mimarlari Avrupa devletlerinde devletinde yardimi vardir hersene belli miktarini devlet öder ve geri ödemelerde gercekten kira gibidir birde bunlar a sosyal daireler degildir adam gibi adam evdir...

sonra verdigin rakamlar cok komik onsene sonra o daireyi kralmi gelip alacak hani degerini artirdinya düz mantik AKP gibi!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hangi onur ücüncü sinif onurumu AB istihbarat görevlilerinin TBMM?de güvenlik kontrolü yapmasını nasil müsade edilir bunudami görmedin sayin 'TARAFSIZ' bunudami ordu müdahale etseydi bakin birileri siyasal haklar istiyoruz diye tuttururken nerede bu ülkenin basi neden diyemiyor hangi siyasal hak!!!

iki yabancı istihbarat görevlisi ile Emniyet Genel Müdürlüğü görevlisi ve TBMM Koruma Müdürlüğü?nden birer kişi, dün CHP, MHP ve DTP liderlerinin makam odalarının bulunduğu katlarda incelemelerde bulundu. Odaların konumları ve giriş-çıkışlarını gören yabancı istihbarat görevlileri, odaların birden fazla girişi olması nedeniyle, görüşmelerin TBMM Başkanı?nın Genel Kurul salonunun Şeref Kapısı girişi arkasında bulunan dinlenme odasında yapılmasını önerdi.

Sırf bu olay yüzünden Türklerin onuru kırılmaz, AKP darbe yemez, bu olay münferit bir olaydır ve TBMM yetkilileri kendi aralarında sorunu düzeltmiştir.

Mortgage süper bir uygulama, demissin anlamadim nasil süper!!!

Bir evi, 10 sene taksitle satın alıyorsunuz, bana bunun Mortgage dışında bir yöntemini anlatır mısınız ?

Yani bir orta halli çalışan bir insan, sürekli kirada ve artık bir ev sahibi olmak istiyor !

bu vatandaşımıza mantıklı bir çözüm sunar mısınız ?

eger uygulama diyorsan!! böyle uygulama olmaz bakin böyle uygulamalarda daha dogrusu bunun mimarlari Avrupa devletlerinde devletinde yardimi vardir hersene belli miktarini devlet öder ve geri ödemelerde gercekten kira gibidir birde bunlar a sosyal daireler degildir adam gibi adam evdir...

O övdüğünüz devletin kişi başına başına gelir dağılımı (bazıları gibi kişilerin hesabına yatan para olarak algılamayın) ile bizim devletin durumunu kıyasladınızmı bunu söylerken ?

Bu ekonomi durumumuza göre diğer devletlerle aynı muhasebeyi uygulamamızımı istiyorsunuz ?

sonra verdigin rakamlar cok komik onsene sonra o daireyi kralmi gelip alacak hani degerini artirdinya düz mantik AKP gibi!!!

Bir akrabam 1999 yılında 9.000 küsür dolara ev aldı, şuan o ev 200 bin dolar

Bizim ev o yıllarda hatırladığım kadarıyla 5.000 dolar gibi birşeydi, şu 100.000 dolara kadar çıktı değeri

ayrıca şu soruma cevap vermediniz !

siz şu an değeri 100.000 ytl olan evinizi, size ücretini 10 senede ödemem karşılığında 100.000 ytl ye bana satar mısınız ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sırf bu olay yüzünden Türklerin onuru kırılmaz, AKP darbe yemez, bu olay münferit bir olaydır ve TBMM yetkilileri kendi aralarında sorunu düzeltmiştir.

O övdüğünüz devletin kişi başına başına gelir dağılımı (bazıları gibi kişilerin hesabına yatan para olarak algılamayın) ile bizim devletin durumunu kıyasladınızmı bunu söylerken ?

Bu ekonomi durumumuza göre diğer devletlerle aynı muhasebeyi uygulamamızımı istiyorsunuz ?

ayrıca şu soruma cevap vermediniz !

siz şu an değeri 100.000 ytl olan evinizi, size ücretini 10 senede ödemem karşılığında 100.000 ytl ye bana satar mısınız ?

sayin 'TARAFSIZ' ilebet bu ülke bizim olamaz diyorsan o zaman onuru bir kenara koyalim!!!

Bir evi, 10 sene taksitle satın alıyorsunuz, bana bunun Mortgage dışında bir yöntemini anlatır mısınız ?

Yani bir orta halli çalışan bir insan, sürekli kirada ve artık bir ev sahibi olmak istiyor !

bu vatandaşımıza mantıklı bir çözüm sunar mısınız ?

tabiiki halkimizin uzun vade de taksitlerle ev almasi güzel, güzel olmasina güzelde bu getirilen sistem kira öder gibi ev alma sistemi degil sonra daha önce bankalarin vermis oldugu Konut kredisi vadeleri 5 ila 20 yıl arasında degisen bir tüketici kredisi türü iken, mortgage sistemi ile bu vade 15, 20 hatta 30 seneye ev kredisi seklinde yayılmaktadır... aradaki fark bu??? yani anlayacagin 20.la kadar olan vade artik yeni sistemle 20.yil degilde 30.yila kadar süre uzatilmis oluyor... baska getirisi varmi iyi hesaplanirsa hic bir getirisi yok cünkü ayda ödeyecegin taksiti on sene biriktirsen hic bir rizko altina girmeden iki tane o fiyatla ev alirsin????

kim istemez ülkemiz de kira öder gibi halkimiz ev sahibi olmasin bu anlayacagin kira öder gibi ev alma sistemi degil!!! yani AVRUPADA olan sistem degil..

bu sistem ülkemizin bankalarini ele gecirme sistemidir?? vede basariya ulasmislardir bu sistem ile satilacak banka kalmamistir..

sonra o senin dedigin on senede ev alma hayalin ötesi bir düsün 100.ytl ev aldin faiziyle geri ödeyecegin en az bir okadar tabii bunlari cözebilirsen...soruyorum ayda orta halli ülkemin insani ayda en az olan taksit tutari olan 1700.ytl ödeyebilirmi bu nasil kira gibi ev alma oluyor..

ya 'TARAFSIZ' cok enterasan bir arkadassin madem benim 100.000 ytl lik evimi almak istiyorsun tabikii senin gibi degerli arkadasima satarim. beni tefeci kastelli yapacaksin !!! on sene senet yapariz piyasadaki sartlari göz önüne meshur Mortgage sistemiyle uygulanan faiz sistemini göz önüne aliriz.. bak burda BSMV Banka Sigorta Muamele Vergisi adı altında %5 ek bir bedel alınmaktadır.... onuda almayacagim

on senede ödeyecgin her ay taksitinide sen hesapla bu 2000.ytl mi olur yoksa 1570.ytl mi olur tabii anliya bildinse sonra tabii biliyorsun üc ay taksitleri ödeyemedinmi ev elinden gittigi gibi ödedigin paralarda buharlasmis oluyor!!! bunlari iyi düsün sonra dostlugumuz bozulmasin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomi ile ilgili veriler ortadadir ve gösteriyorki ekonomi iyiye degil kötüye gitmektedir,bu gercegi Tarafsiz arkadas nasil kacirir anlasilmaz birsey.Ekonomi hergecen gün dahada kötüye gitmektedir,sadece Türk ekonomistlerin degil yabanci ekonomistlerinde üzerinde ittifak ettikleri gercek Türk ekonomisinin kötüye gittigidir ve devemli uyari aldigimizdir.Kredi notumuz eksiye düsürülmüstür,cünkü satilan yerlerden alinan paralar ödenen faizlere yetmiyor.ve satacak azla birseyde birakmadilar,bilmiyorum babalrinin cifligi filan varsa bdlki onuda satarlar veya Belediye baskani iken sahip olduklari serveti faize verirlerse onu bilemem ama ekonomi iyi degildir.Verilen rakamlar AKP nin kapatilma davasina karsi halki manipule etmekten baska birsey degildir yani yalandir.Eger hala birileri ekonomi iyidir eskiye göre diyorsa onunda birseyden haberi yok demektir veya AKP lidir.

MORTGAGE den bahsetmis sayin Tarafsiz,bende diyorum ki sayin Tarafsiz önce Mortgage hakkinda iyice bilögi sahibi olsun,Mortgage yüzünden binlerce insanin mahvoldugunu heralde arkadasimiz duymamis veya okumamistir.Mortgage önce Endonezyada baslatildi ilk kurban Endonezyadir.Mortgage Amerikan emperyalizminin aldatici yüzlerinden biridir.

Onur olmadigi icin yabanci polisler Türk ulusunun meclisene girerek arama yapabilmektedirler,onur olmadigi icin Avrupa icislerimize müdahale etme hakkini kendinde bulmaktadir,onur olmadigi icin önümüze sürülen hersarti kabul ediyoruz.Onur olmadigi icin bir Bulgaristan kadar degerimiz yoktur.Bunlar benim icin yeterli onursuzluk örnekleridir,bunlari onur olarak kabul edenlerin onur anlayislari farkli olabilir buda kisisel bir meseledir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.