Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP KAPATILACAK... Evet evet iddialıyım, bu partı kapatılacak...

DİPNOT

Önerilen İletiler

Alternatifinizi öğrenebilirmiyiz...

Herşeyden önce;

Ulusalcı,

Bağımsızlıktan yana,

Eğitimi en temel değer sayan ve buna önem veren bir politika doğrultusunda,

Doğmaların etkisinden kurtulmuş Etkili ve Tepkili bir birey,

Çağdaş ve uygar toplumları hedef alan,

Bayrağı, vatanı, bağımsızlığı milli bir sevdaya dönüştüren,

Laik ve demokratik yapıyı olmazsa olmaz koşulu sayan,

Güçlü bir devlet anlayışı sergileyen,

Güçlü bir ekonomi ve büyük bir devlet olgusunu temel değer sayan ve mücadele eden,

Yaşamıyla, kültürüyle örnek teşkil eden,

İnsanına sosyal devletin koşullarını açmış ve onlardan modern eğitim ve sağlık hizmetlerini esirgemeyen Büyük Atatürk'ün hedeflerinden sapmayan bir Türkiye Cumhuriyeti anlayışıyla ülkesine bağlı bir yönetim anlayışıyla planlı, programlı ve disiplinli bir yönetim anlayışına sahip bir yönetim anlayışına sahip bir yönetim anlayışı...

Sanıyorum gerçek bir devlet için aklı, mantığı ve vatandaş olma bilinciyle yaşayan bir birey bunların ötesinde ne arayabilirki...

Bizinde özlemimiz ve dileğimiz bu...

Zor evet ama başarılamaz değil...

Alternatifim ise; Dinci, bölücü ve radikal politika izleyenlerin dışında yukarıda saydıklarımı hedef almış veya en azgari konuları dahi hedeflemiş herhengi bir partı olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 252
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

AB VE BAĞIMSIZ YARGI ÇELİŞKİSİ!!!

Adalet gücü bağımsız olmayan bir ulusun, devlet halinde varlığı kabul edilemez. Mustafa Kemal ATATÜRK

Güzel ülkemizin demokratik ve laik, sosyal hukuk devleti olmasını sağlayan üç erk’imizden bence en önemlisi olan bağımsız yargımız için;

Bay Oli Rehn: “AKP yi kapatma davasının dayanağı yok.”

Bay Ria Oomen: “Türkiyede herkesin güvenebileceği bir yargı maalesef yok”.

Bay Lagendik: “Siyasi sürece yargı darbesi yapılıyor”.

diye saygısız ve seviyesiz yorum yapan AB yöneticileri, ayrıca bu dava yüzünden ülkemizi tehdit ederek, “müzakere sürecini gözden geçirmemiz gerekebilir” demektedirler. Esasen Kıbrıs bahanesi ile zaten müzakere başlıklarından 9 tanesinin açılması engellenmiş ve süreç bloke edilmiştir. Bizden daha sonra başvuran Hırvatıstan ise 2010 yılında AB ye üye oluyor.

Bu şahısların 10-12 Nisan 2008 günlerinde ülkemize hangi yüzle geleceklerini merak ediyorum. Çünkü bu yöneticilerin temsil ettiği AB komisyonunun geçmiş yıllarda ülkemiz için hazırladığı ilerleme raporlarında yargı bağımsızlığı ele alınmış ve

2001 yılındaki Türkiye İlerleme Raporunda hükümetin etkisiyle bağlantılı olarak “Yargının bağımsızlığına ilişkin endişeler sürmektedir”,

2003 yılındaki raporun Yargı başlıklı bölümünde, “Yargı bağımsızlığı ilkesine Türk Anayasasında yer verilmiştir. Bununla birlikte anayasanın yargı ile yürütme arasında organik bir bağ kuran diğer bazı hükümleri söz konusu bağımsızlığı zedelemektedir”,

2004 Türkiye ilerleme raporunda ise, Türkiyedeki yargı sistemine yapılan övgü dikkat çekmişti. Raporda “Yargıc ve savcıların siyasi reformların uygulanmasında önemli rölü bulunmaktadır. Yargıtay gibi yüksek mahkemeler, siyasi reform paketleriyle kabul edilen değişikliklerin uygulanmasını sağlayan kararları vermişlerdir”,

2006 yılındaki raporda ise, “Türkiye Anayasasının ve kanunlarının çeşitli hükümleri yargının bağımsızlığı ilkesini güvence altına almaktadır. Ancak bazı unsurların bu durumu zayıflattığı mütaala edilmektedir” diyerek hükümetin yargı üstünde kurmak istediği baskılara atıf yapılmıştır (04.04.2008-Cumhuriyet).

Yani hem yargımızın bağımsız olmasını savunacaksın ve kimsenin ona etki yapmamasını resmi raporlarla açıklayacaksın hem de sen yargımızı tehdit ederek, ona dışarıdan baskı yapmaya kalkacaksın. Ne büyük çelişki değil mi??

Neden acaba???

Yoksa yeniden ele alınacağı açıklanan TCY nin 301. maddesinin kendi istedikleri şekilde çıkmasını sağlamaya yönelik emperyalist baskı için mi ülkemize geliyorlar???

Yoksa, önceki Cumhurbaşkanımız Sn. Sezer tarafından red edilmesine karşın yeniden ele alınıp kabul edilen meşhur Vakıflar Yasasının Yüksek Mahkemece iptal edilmesi mi söz konusu???

Ne yazık ki yöneticilerimiz ve danışmanları, yargımıza haksızca yapılan bu baskı ve tehditlere, bu aşamada ses çıkarmıyorlar. Güzel ülkemizin ulusal onur ve saygınlığının korunması için gereken tepkilerin verilmesini beklerdim. Aksi halde devlet olarak varlığımız tehlikeye girecektir!!!

Sevgi ve saygılarımla (08.04.2008).

Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

Mesela....

Tercih yapabileceğim birkaç parti tabiki var sevgili suheda...

Yinede önümüzdeki süreç ne gösterir gerçekten bilemem...

Geçmişten günümüze ne partiler gelip geçti fakat kalıcı olan sadece ülkemizdir...

Yani zaman.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP köseye kistirilmis gibi saga sola calim atmaya basladi,10.yil marsindan sonra simdide 1 Mayis'i tatil ilan etmeye calisiyor.Hangi dagda kurt öldü diye sormazlarmi insana.Almissin arkana ABD yi AB yi,ihalecileri,besleme medyayi,dönek solculari,irkci kürtcüleri,fetullahcilari,tarikatcilari ve beni milli irade secti durmak yok yola devam diyordun,birdenbire önüne birseyler cikti.Darbeciler dedin bir Ergenekon cetesi yarattin,kapatma davasi acildi yarginin darbesi dedin,Laiklik derken dini siyasete bulastirdin Cankayaya tasidin,asildin türbana insanlari aldattin,peki ya simdi?hesap verme günün yaklastikca adamlarini AB ye yardim icin saliverdin.Disisleri bakaninla,AB komisyonundaki AKP li üyelerinle AB den yardim isteyip kendi yargini ve ülkeni gammazladin,durmak yok yola devam.AB AKP nin kapatilmasi iliskilere zarar verir iliskiler askiya alinir derken sen keyiften dört köse oldun.Sandnki herkeste senin gibi AB den aldigin talimatlar dogrultusunda görev yapacaklar.

Hesap verme günün yaklastikca artik yolunuda sasirdin artik gizli gizli kacip kafani dinlemeye calsiyorsun,neler olup bittigini hala anlayamadin degilmi,sen bagirarak yönettigin sürecede anlamayacaksin neler olup bittigini,sen siyasete yakismayan bir kisisin,sen bu ülkeye yakismayan bir kisisin sayin Recep Tayyip Erdogan!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP köseye kistirilmis gibi saga sola calim atmaya basladi,10.yil marsindan sonra simdide 1 Mayis'i tatil ilan etmeye calisiyor.Hangi dagda kurt öldü diye sormazlarmi insana.Almissin arkana ABD yi AB yi,ihalecileri,besleme medyayi,dönek solculari,irkci kürtcüleri,fetullahcilari,tarikatcilari ve beni milli irade secti durmak yok yola devam diyordun,birdenbire önüne birseyler cikti.Darbeciler dedin bir Ergenekon cetesi yarattin,kapatma davasi acildi yarginin darbesi dedin,Laiklik derken dini siyasete bulastirdin Cankayaya tasidin,asildin türbana insanlari aldattin,peki ya simdi?hesap verme günün yaklastikca adamlarini AB ye yardim icin saliverdin.Disisleri bakaninla,AB komisyonundaki AKP li üyelerinle AB den yardim isteyip kendi yargini ve ülkeni gammazladin,durmak yok yola devam.AB AKP nin kapatilmasi iliskilere zarar verir iliskiler askiya alinir derken sen keyiften dört köse oldun.Sandnki herkeste senin gibi AB den aldigin talimatlar dogrultusunda görev yapacaklar.

Hesap verme günün yaklastikca artik yolunuda sasirdin artik gizli gizli kacip kafani dinlemeye calsiyorsun,neler olup bittigini hala anlayamadin degilmi,sen bagirarak yönettigin sürecede anlamayacaksin neler olup bittigini,sen siyasete yakismayan bir kisisin,sen bu ülkeye yakismayan bir kisisin sayin Recep Tayyip Erdogan!

saygilarla

:clover: :clover: :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasa Mahkmesi ABD'nin Türkiye ile ilgili planlarını bozdu arkadaşlar...

"Bu dava Türkiye'nin ılımlı İslam cumhuriyeti olma olasılığını ortadan kaldıracaktır ve Türkiye yeniden laik, demokratik bir ülke haline gelecektir..."

Bundan kimsenin şüphesi olmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

:clover: :clover: :clover: ..öncelikle bu güzel özetine teşekkür..evet..kendisi şöyle diyordu..''..ben İstanbulun imamıyım..''şimdi gider Kasımpaşada bir camide İmamlık yapar..çünki DEVLET yönetmek Cemaat idare etmeye benzemiyor..bu yüzden pek öfkeli RTE.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kapitalizm herşeyi kirletir ençokta insanı.insan kanı ve ceseti üserinden para kazanmak kapitalizmin vegeçilmes kuralıdır!Kar patronun tanrısıdır hatta kar için tanrıyı kulanmak dahi mübahtır!Kapitalizmi savunanlar için..Irak işgaliyle ABD emperyalizminin öldürüldüğü birmilyon Iraklı ile Tuzla tersaneleride ölen şçilerin ölüm gerekçeleri aynıdır..aha yüksek KAR!!!!Bu nedenle işçiler ANTİEMPERYALİST olmak KAPİTALİZME karşı çıkmak zorundadır!!!!

Kapitalizme köle olmuş insanların olduğu bir dünyada,ülkede ve bir İstanbul'da Tuzla'da ki işçiler nasıl ölür?Bilin bakalım.Bilemediniz ama şimdi cevap;herkes gözünü kapatır ve ölür bize ne olan işçiler...Hemde gençecik ömürlere sığmayan sevgilerle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Destek ve Merhamet Dilencisi Bir İktidar...

Yargıyı dış odaklarla baskı altına almaya çalışıyorlar.

Ne anayasaya ne de yargıya güvenleri var.

Başbakanları, kapatma davası açan iddianameyi ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ‘ye şikâyet etmekle başladı. Cheney’ye, Ortadoğu projesi nedeniyle, ABD’yle olan dostluk bağları nedeniyle eleştirilmekten yakındı.

Kürsüye çıkıp dürüst bir davranışla Cheney’ye böyle konuşarak ülkesini şikâyet etmediğini bir türlü açıklayamıyor.

Heyet üyesi MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı ‘nın üç cümlesi, AKP’nin gerçek yüzünü gösteriyor:

AKP, Türk yargısını baskı altına almak için kapı kapı dolaşmaya başlamıştır. Bunun başka anlamı yok. Destek ve merhamet dilenciliği yapıyorlar” diyor...

Bir başka ilginç olay, RTE’nin Katar’daki kısa açıklamasıyla yaşandı.

Başbakan, Anayasa Mahkemesi’nden “kapatma kararı çıkmayacağını” ilan etti.

Nereden biliyorsun Yüksek Mahkeme’nin kararını? Yoksa Köşk’teki yabancı konuklara verilen akşam yemeklerinde ayaküstü sohbetlerinizde olası kararı Başkan Haşim Kılıç ‘tan mı öğrendin diye medyada da siyasetçiler arasında da soran yok!

Global demokrasi, Avrupalılık, Batıcılık bu ise alsın başlarına çalsınlar!

Cüneyt Arcayürek/Cumhuriyet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutlu Dogum haftasının hala 23 nisan haftasına sabitlenesini anlayabilmiş değilim. Daha oncede bunu burda defalarca tartıstık ama kusura bakmayın ama kalın kafam bunu anlayamıyor hala...

Kutlu dogum haftası neden 23 nisan haftasında kutlanıyor? Bu dini bir kutlama değilmidir? Yani hicri takvimde bunun tarihi var. Neden miladi takvime sabitledik bunu? Ve neden özellikle 23 nsan haftasına? Mesela neden diger kandiller dini acıdan önemli gunler surekli yer değiştiriyor. Mesela neden dini bayramlar surekli geriye dogru geliyor? Ama kutlu dogum haftası sabit kutlanıyor?

Mesela neden ramazan bayramını 30 agustos haftasında sabitlemiyoruz kurban bayramını 29 ekimde? Dogru olan hangisi?

Son 7 yıldır bu ulkede Resmi bir bayram olan Ulusal Egemenlik Ve Cocuk Bayramı hukumetteki parti tarafından adeta bürokratik bir gerekelilikmiş gibi zoraki kutlanıyor, her sene biraz daha kutlu dogum haftası adı altında cilalnıp vitrine cıkartılıyor...

Dini sömürmek yetmiyormus gibi cocuklarıda buna alet etmekte bu geçiş döneminin bir aracımıdır...

TUhaf... bir kac yıl sonra Ulusal Egemenlik ve cocuk Bayramını resmi statuden kaldırırlarsa kim şaşırır? yada kim tepki verir? Belki Avrupa Birliği resmi bayamlarımızın gereksiz oldugu konusunda bir bildiriyi imzaya acar ve destek verir akpye ne dersiniz...

Mİlli benliginden bu kadar utanan bir hukumet daha bu ulkenin basına gectimi merak ediyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son 7 yıldır bu ulkede Resmi bir bayram olan Ulusal Egemenlik Ve Cocuk Bayramı hukumetteki parti tarafından adeta bürokratik bir gerekelilikmiş gibi zoraki kutlanıyor, her sene biraz daha kutlu dogum haftası adı altında cilalnıp vitrine cıkartılıyor...

Dini sömürmek yetmiyormus gibi cocuklarıda buna alet etmekte bu geçiş döneminin bir aracımıdır...

TUhaf... bir kac yıl sonra Ulusal Egemenlik ve cocuk Bayramını resmi statuden kaldırırlarsa kim şaşırır? yada kim tepki verir? Belki Avrupa Birliği resmi bayamlarımızın gereksiz oldugu konusunda bir bildiriyi imzaya acar ve destek verir akpye ne dersiniz...

Mİlli benliginden bu kadar utanan bir hukumet daha bu ulkenin basına gectimi merak ediyorum....

Hazir Sayin Erdogan Bey kaplicalar da dinlenmisken, bir cagri yapsak' ta...

bu sorulari kendiler i cevaplasa, buraya' da gelirmi acaba..

cok sey bekliyorum sanirim

evet Sayin LostsouL yilardir bu konu tartisilyor ve korkarim gün gelecek hersey gibi yok edildigin de bunun asil farkin da

olacagiz....fakat is isten gecmis olacak ve kaybeten yine cocuklar ve genc nesil olacak.

Bir düsünüyorum da, onlara ardimizdan birakacaklarimizi........üzülmemek elde degil

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk yardim cagrisini yani disisleri bakani vasitasiyla yaptirdilar,ve Ingiltere'ye AKP nin arkasindayiz dedirttiler,ikinci yardim cagrisinin sponsorlugunu Avrupa Konseyini ziyaret eden Azeri heyete yaptirdilar, ve ancak 20 imzali bir bildiri yayinlatabildiler.Erdogan'in kacar gibi apar topar Abant'a gitmesinn tek nedeni orada telefonla gizli görüsmelerde bulunmak büyük abi BUSH ile AB nin ileri gelenlerini araya sokup Türk yargisina karsi vaziyet aldirmak,ve saniyorum ki ilerki günlerde Türkiyede olabilecek bir seriat mitingininde projelerini hazirlamak icindi.Türkiye cok kritik bir dönemectedir,ve Türkiye'de cok beklenmedik gelismeler olabilir,AKP den hersey beklenebilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öğrenciler bugün Tuzla yolunda

ODTÜ, İstanbul, Boğaziçi ve Sabancı üniversitelerinde okuyan bir grup öğrenci, "Türkiye Tuzla olmasın" sloganıyla bugün Kartal Meydanı'ndan Tuzla tersanelerine yürüyor. Tersanelerde yaşanan ölümleri ve kötü çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla yapılacak yürüyüş öncesi dün TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde öğrenciler, Limter-İş Sendikası Başkanı Cem Dinç, akademisyen ve gazeteci Nuray Mert, Yıldırım Türker ve Ferhat Kentel'in katılımıyla bir basın açıklaması yaptı. "Tuzla'da onlarca işçi ölene kadar hiçbir şey yapmadığımız için utanıyoruz" diyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Mehmet Kenter, üniversite öğrencileri ve emekçiler olarak herkesin iş sahibi olduğu, insani şartlarda yaşadığı ve hakları için örğütlendiği bir düzen istediklerini söyledi.

Kenter, "Hep beraber birlik olmadığımız taktirde yıkamayız" diyen tersane işçilerinin direnişine destek vermek için Tuzla'ya yürüdüklerini belirterek "Mücadele eden, tüm işçileri, işçi-öğrenci dayanışmasının sayısız örnekleriyle örülmüş toplumsal direniş tarihimizden güç alan bu yürüyüşle selamlıyoruz" şeklinde konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Çağrı Yolter ise, yaşananların sadece Tuzla'daki işçilerin değil toplum olarak herkesin sorunu olduğuna dikkat çekerek,"Neoliberal politikaların sonuçlarını Tuzla'da işçiler canlarıyla ödüyor. Bizler öğrenciler ve toplumun diğer kesimler de bu bedeli farklı şekillerde ödüyor. Bütün bunlara karşı gelmek için herkesi destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

Bugün yapılacak yürüyüş, Kadıköy, Eminönü iskelesinde 10:00'da yapılacak basın açıklamasıyla başlayacak. Açıklamanın ardından Haydarpaşa'dan trenle Kartal'a gidecek öğrenciler, 11:30'da Kartal meydanından Tuzla'ya yürüyüşü başlatacak. Pendik'ten sonra sahil yolu istikametinden Tuzla'ya doğru devam edecek olan yürüyüş 16:30'da Pırlant Tersanesi önünde basın açıklamasının ardından son bulacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gülmek istedim gülemedim kendi kendimi gidiklayip gülmeyide gereksiz buldum,düsünebiliyormusunuz basbakan diyor ki;*Demokrasiyi iclerine sindiremiyenler var*nerede diyor bunu?AKP kADIN KOLLARININ DÜZENLEDIGI TOPLANTIDA VEDE MÜSLÜMAN IS ADAMLARI (Bu ismi caktirmadan degistirip"Müstakil is adamlari yapmislar")Müsiat'in toplantisinda.

Erdogan'in bu cikisini yani Demokrasiyi iclerine sindiremeyenler var cikisini ben Oruc tutan birisinin su icmesine benzettim.

Erdogan daha düne kadar "Demokrasi bizim icin bir aractir,Demokrasi bir tramvaydir binersiniz duraga gelince inersiniz diyordu"yani hedefinize ulastiginizda Demokrasi tramvayindan inersiniz diyen adam simdi kalkmis"Demokrasiyi iclerine sindiremeyenler var"diyor,inanilacak gibi degil ama gercek.Simdi Erdogan'a Hikmetyar'in dizinin dibinde cömelmis resmini gösterseniz ne der biliyormusunuz;"Ya o ben degilim beni oraya monte ettiler!"

Simdi demokrasiyi arac veya tramvay olarak gören birisinin birileri demokrasiyi iclerine sindiremiyor demesini benim kadar heralde cogumuz komik bulacagiz,ama komikte bulsak acida olsa bu adamlar bizi yönetiyor,demokrasiyi kullanarak,Laikligi kullanarak.Atatürk'ü kullanarak yönetiyorlar.Bu adamlar ülkelerinin yargisini(Ne kadar kendi ülkeleri gözüyle bakiyorlar oda tartisilir bence)dün bizleri isgal edip bölenlere sikayet ediyor ettiriyor ve onlarin sirtinda hedeflerine varmayi amacliyorlar,böyle bir iktidarin gitmesi böyle bir partinin kapanmasi gerekiyor.Abdüllatif Sener AKP icinde haysiyetli bir yol takip eden tek siyasetcidir,siyaseti birakmistir,cünkü icinde bulundugu partinin siyaset yapmadigini ülkeyi sömürgelestirdigini farketmis vede Erdogan'i defalarca uyarmis ve tek cözüm olarakta siyasetten uzaklasmayi gecicide olsa tercih etmeside onun basiretli bir isim oldugunu ortaya koymustur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüm forum ailesinin

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLARIM...

23nisan02dv7.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ulusal Egemenliğimizin tehtit altında olduğu günlerde içimiz buruk ama yine aynı inançla kutluyorum 23 Nisan'ı...

Tam bağımsız ve kendi gücünün farkında olduğumuz günlere milletçe ulaşmak dileğiyle...

Ulusal Egemenlik, bağımsız, hür, güçlü ve kendi kararlarını direktiflerle almayan bir ülke demektir...

Ulusal Egemenlik, petrol krallarının dünyada kalan 20 yıllık petrol rezervleri tükenince yeni enerji kaynaklarına sahip olmak ve Anadoluda hakimiyeti ellerinde tutmak için kullandıkları dini, etnik kökeni, her türlü ideolojik farklılığı "ulus kimliğinde" eritmektir...

Ulusal Egemenlik, bir çocuk bayramından ibaret değildir...

Ulusal Egemenlik, o çocuklara bağımsız, tertemiz, güçlü ve barış içinde bir ülke bırakmak demektir...

Ulusal Egemenlik, emperyalist güçlerin dini, milli duygu ve bayramları şekilden ibaret ve ruhsuz kutlamak anlamına gelmez...

Egemenlik seçim sandığında seçilen adamdan ibaret değil o adamın bağımsızlık uğruna ne yaptığını kavramak ve gerektiğinde hesabını sormaktır...

Amerikan mangacıları egemenliğimize gölge düşürüyor, Atatürk'ün çocuklarımıza miras bıraktığı bağımsızlık ateşi ile yanan cumhuriyettir... Onu hiç kimse söndüremeyecek, dejenere edemeyecek, adı cumhur kimliği köle olmayacağız...

Yaşasın Egemenlik Bayramı ve Bağımsız Türkiye...

Varlığımız bu vatana armağan olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasa Mahkemesi, kapatma davasını reddetmeli!

27 Mayıs’ta kapattınız. Ne oldu? 12 Mart’ta kapattınız.

Ne oldu?

12 Eylül’de kapattınız.

Ne oldu?

28 Şubat’ta kapattınız.

Ne oldu?

Askeri rejimler eliyle, Anayasa Mahkemesi eliyle kapattınız da partileri ne oldu?

Kürtçülük dediniz kapattınız.

Komünistlik dediniz kapattınız.

Şeriatçılık dediniz kapattınız.

Bölücülük dediniz kapattınız.

Millet oy verdi!

Devlet kapattı!

Siyasi partiler mezarlığı haline geldi de ne oldu Türkiye?..

Demokrasi mi olduk?

Hayır.

Hukuk devleti mi olduk?

Hayır.

Özgürlükler düzeni mi geldi?

Hayır.

İnsan hakları düzeni mi geldi?

Hayır.

Türkiye kalkındı mı, insanlarımız hayat kalitesi basamaklarında yükseldi mi, daha ileri mi gittik?

Hayır.

Kalkınma yarışına birlikte başladığımız Yunanistan’ı, Portekiz’i, İspanya’yı ya da Güney Kore’yi mi geçtik?

Hayır.

Öyleyse... Şimdi de halktan yüzde 47 oy alarak iktidara gelen bir partiyi, AKP’yi mi kapatacaksınız? Aklınızı ekmek peynirle mi yediniz?..

Soruyorum:

Bu devlet bu halka layık mı?

Hayır.

Bu halka yeni bir devlet lazım, evet aynen öyle. Bu devlete yeni bir halk bulamayacağımıza göre, bu halka yeni bir devlet yapmaktan başka çaremiz yok.

Öyle bir devlet ki, demokratik olsun.

Öyle bir devlet ki, hukuk devleti olsun.

Öyle bir devlet ki, özgürlüklere saygılı olsun.

Öyle bir devlet ki, insan haklarına saygılı olsun.

Ancak böyle bir devlet, halka layık yeni bir yeni devlet olur.

Son söz:

Anayasa Mahkemesi, AKP hakkındaki bu kapatma davasını reddederek, Türkiye’nin siyasi partiler mezarlığı haline gelmesine noktayı koymalı ve siyasal bir kaos ihtimalini önlemelidir.

Yoksa Türkiye’ye yazık olur!..

Hasan CEMAL

AKP KAPATILMAMMALI;GÜZEL ŞEYLER YAPTIĞINDAN DEĞİL;DEMOKRATİK MÜCADELE ADINA VERİLECEK SÖZ SAHİPLİĞİ ADINA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

parti kapatmayı gelişim ve ilerlemenin tek modeli olarak sunup ayrıca bunu akp ile bağdaştırıp akp kapatılsın diyenlere sorum var

acaba hangi demokratik bir ülkede parti kapatma demokrasinin gelişimi için itici bi güç yada seçenek olmuş

yada parti kapatma istemlerine sebep olarak gösterdiğiniz laiklik elden gidiyor söylemlerine kişi hak ve özgürlüğünün olmazsa olmaz kurallarından biri olan bireysel düşüncenin önündeki engellerin kalkması için çalışan akp nin aslında sizin için bir engel olarak gördüğünüz içinmi kapatılsın diyiyorsunuz yoksa gerçekten bireysel özgürlüklerin önünün açılmasınımı istediğinizdenmidir

laiklik (kişi hak ve özgürlük) evrensel tanımı bu değilmi yoksa benmi zamanın gerisinde kaldım ?

o yüzden eyer akp nin kapatılmasını isteyenler için aklıma şu yorumu yazmaktan başka bişey gelmiyo

laiklik sadece sizin için getirilmiş ve uygulanan bir düzen biçimimidir yoksa laiklik derken gerçekten bireysel ve özgürlükçü

bi anlayışımı benimsiyorsunuz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

parti kapatmayı gelişim ve ilerlemenin tek modeli olarak sunup ayrıca bunu akp ile bağdaştırıp akp kapatılsın diyenlere sorum var

acaba hangi demokratik bir ülkede parti kapatma demokrasinin gelişimi için itici bi güç yada seçenek olmuş

yada parti kapatma istemlerine sebep olarak gösterdiğiniz laiklik elden gidiyor söylemlerine kişi hak ve özgürlüğünün olmazsa olmaz kurallarından biri olan bireysel düşüncenin önündeki engellerin kalkması için çalışan akp nin aslında sizin için bir engel olarak gördüğünüz içinmi kapatılsın diyiyorsunuz yoksa gerçekten bireysel özgürlüklerin önünün açılmasınımı istediğinizdenmidir

laiklik (kişi hak ve özgürlük) evrensel tanımı bu değilmi yoksa benmi zamanın gerisinde kaldım ?

o yüzden eyer akp nin kapatılmasını isteyenler için aklıma şu yorumu yazmaktan başka bişey gelmiyo

laiklik sadece sizin için getirilmiş ve uygulanan bir düzen biçimimidir yoksa laiklik derken gerçekten bireysel ve özgürlükçü

bi anlayışımı benimsiyorsunuz ?

********** Iktidara geldigi günden beri ülkeyi satip aLdigi paralari aldigi kredilerin faizlerine yatirmaktan öte ne yapti bu AKP?,AB nin emirkulu olmaktan öteye gecebildimi bu AKP?Ne yapti bu AKP,Sevr'i Türk miletine dayatanlarla sarmas dolas olmaktan öte ne yapti?Sevr ile basaramadiklarini AKP ile basarmaya calisanlarin emirleri dogrultusunda calismaktan ve üniter yapiyi tehlikeye atmaktan öte ne yapti bu AKP?Ülkeyi borc batagina sokmaktan 10 nesil sonra dogacak bebeleri bile borclandirmaktan öte ne yapti bu AKP?Yolsuzlari bünyesinde barindirip baskalarini yolsuzlukla takip etmekten öte ne yapti bu AKP?******.Parti kapatmakla demokrasi yikilmaz demokrasiyi kendi cikarlari ugruna kullanan partilerin kapatilmasi demokrasiye zarar degil güc verir.

Laiklik ne bizim icin getiril,mis bir düzen bicimidir nede AKP nin ideolojisine hizmet vermek icin bir düzendir.Laiklik demokrasiyi benimsemis olanlarin düzenidir,demokrasiyi tramvay olarak kullananlarin Laik olmasida düsünülemez Laik olmadiklari icinde Laiklige verdikleri zarar ancak ortadan kaldirilmakla önlenir *****

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOCUKLARIMA

Diyelim ıslık çalacaksın ıslık

Sen ıslık çalınca

Ne ıslık çalıyor diye şaşacak herkes

Kimse çalmamalı senin gibi güzel

Örnegin kıyıya çarpan dalgaları sayacaksın

Senden önce kimse saymamış olmalı

Senin saydığın gibi doğru ve güzel

Hem dalgaları hem saymasını severek

De ki sinek avlıyorsun sinek

En usta sinek avcısı olmalısın

Dünya sinek avcıları örgütünde yerin başta

Örgüt yoksa seninle başlamalı

Diyelim zindana düştün bir ip al

Görmediğin yıldızları diz ipe bir bir

Sonra yıldızlardan kolyeyi

Düşlemindeki sevgilinin boynuna geçir

Say ki hiçbir işin yok da düşünüyorsun

Düşün düşünebildiğince üç boyutlu

Amma da düşünüyor diye şaşsın dünya

Sanki senden önce düşünen hiç olmamış

Dalga mı geçiyor düşler mi kuruyorsun

Öyle sonsuz sınırsız düşler kur ki çocuğum

Düşlerini som somut görüp şaşsınlar

Böyle dalgacı daha dünyaya gelmedi desinler

Dünyada yapılmamış işler çoktur çocuğum

Derlerse ki bu işler bişeye yaramaz

De ki bütün işe yarayanlar

İşe yaramaz sanılanlardan çıkar

Aziz Nesin

TÜM ÇOCUKLARIN SAVAŞSIZ,SAGLIKLI VE ÖZGÜR BİR YAŞAMDA OLABİLMELERİ ADINA..............

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLARIM...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.