Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP KAPATILACAK... Evet evet iddialıyım, bu partı kapatılacak...

DİPNOT

Önerilen İletiler

M I L L I E K O N O M I, ama siz simdi eminim ki Ergenekon der cikarsiniz... Cünkü Milli sözcügü birilerinde hep allerji olusturur.

yok ergenokon dememde

sorun başka

milli ekonomi derken neyi kastettiniz tama anlayamadım ama

Türkiyenin acil para kazanacak ve para vermeden para alacak bir ihtiyacı söz konusu !

biliyorsunuzki yatırım yapıp bekleyecek güçte değiliz diğer gelişmiş devletler gibi !

Türk ekonomisi çok hassas bir durumda ağır darbeleri kaldıramaz

zaten bu nedenle bu parti kapatma olaylarının daha iyi bir çözümle gerçekleştirilmesinden yanayım

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 252
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

s.a uzun suredır gıremedım konuya degınmek ıstiyorum..oncelıkle ak partinin yaptıklarını desteklemesemde kapatılmaması gerektıgını ve zaten kapatılmayacagıını dusunuyorum...kapatılırsa turkiyeye zarardan baska bişe gelmez olaya tarafsız yaklasalım..darbeci zihniyet bu ülkeyi yarım adım dahi ileri goturememiştir goturemezde..demokrasi dersi vermeye kalkanlar once adalet ve eşitligi ogrensın sonra cıkıp burda demokrasıden laiklikten bahsetsınler...saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce Alıştırma - Sonra Uyuşturma...

ERDAL ATABEK

Önce alıştırmanız gerekir.

Görüntüye.

Seslere.

Hareketlere.

Sessizliğe.

Çevrenizde olup bitenlere.

Yavaş yavaş alıştırırsınız.

Alışırlar.

Türbana.

Çarşafa, peçeye.

Taşyapıya.

Oğulların gemilerinin olmasına.

Çocukların televizyon kurmasına.

Yakınların yolsuzluklarına.

Sevgililere alınan evlere.

Çokeşliliğe.

Erkeklerin, kadınların ayrı ayrı oturmasına.

Ramazanda öğle yemeği verilmemesine.

Beyaz takkeyle gezenlere.

Hem de öyle alışırsınız ki size çok doğal gelmeye başlar.

Bizde böyle deyip geçmeye başlarsınız.

'Galiba demokrasi bu da biz mi anlamıyoruz?' diye kuşkulanırsınız.

Sonra da uyuşursunuz.

Yavaş yavaş uyuşursunuz.

İçinizden bile tepki duymaz olursunuz.

'En az üç çocuk yapın' derler, dinler geçersiniz.

'Bizi azaltmaya çalışıyorlar' derler, gülme duygunuz bile

kaybolmuştur.

'Batı'nın ahlaksızlığını aldık' derler, öyle dinler durursunuz.

Uyuşturmuşlardır sizi.

Bir yandan Çanakkale zaferini kutlarsınız.

Öte yandan Çanakkale savaşını yıllar sonra kaybettiğinizi bile

fark etmezsiniz.

Başbakanınız planlarını Amerika'ya açıklar.

Siz burdan dinlersiniz.

Amerika Ankara'yı işgal etmektedir.

Siz İngilizce öğrenmeye çalışırken durumu göremezsiniz.

Alışırsınız ve uyuşursunuz.

Geçmişe dalıp gitmişken,

geleceği kaybetmekte olduğunuzu fark edemezsiniz.

Plan da bunun için yapılmıştır.

Önce alıştırma.

Sonra uyuşturma.

Yüzünüze demokrasi derler, arkanızdan gülerler.

Yüzünüze çokkültürlülük derler, arkanızdan bölerler.

Yüzünüze değişim derler, arkanızdan soyarlar.

Yüzünüze gelişim derler, arkanızdan bakarlar.

Alışırsınız.

Uyuşursunuz.

Tehlikenin farkında mısınız?

şeriat devrimini yaptılar artık farkında mısınız?

şimdi sindirip kanıksatma aşamasındayız...

karşı devrim yapma sırası bizde!!!

yeniden Atatürk Devrimi şart...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

s.a uzun suredır gıremedım konuya degınmek ıstiyorum..oncelıkle ak partinin yaptıklarını desteklemesemde kapatılmaması gerektıgını ve zaten kapatılmayacagıını dusunuyorum...kapatılırsa turkiyeye zarardan baska bişe gelmez olaya tarafsız yaklasalım..darbeci zihniyet bu ülkeyi yarım adım dahi ileri goturememiştir goturemezde..demokrasi dersi vermeye kalkanlar once adalet ve eşitligi ogrensın sonra cıkıp burda demokrasıden laiklikten bahsetsınler...saygılar,

Peki AKEPE zihniyetinin Türkiye'yi nereye götüreceğini sanıyorsunuz...

Şöyle bir dünya üzerinde müslüman toplumlara bir bakın...

Hiç biri gerilikten, ilkellikten bir adım ileriye gidememişlerdir...

Üstüne üstlük demokrasiden bahsetmişsiniz...

Dindarlar gerçekten demokrat insanlarmı siz önce bunu değerlendirin...

Ondan sonra adalet, insan hakları vb konulara dem vurun...

Dinderler kiiiiiiim...

Laiklik, demokrasi, insan hakları, adalet kim...

Kemalizmi ileriye götermeye çalışmalıyız...

Kurtuluş bu düşüncededir...

Gelişme, ilerleme, yenilik, modernleşme, çağdaşlık bu yöndedir..

Dincilere sesleniyorum....

Bu ülkeye bölücülük kadar tehlikelisiniz... (burada gerçek müslümanlara hayrı tutuyorum..)

Ve hiçbir zaman ülkeyi ABD şablonlu bir ılıman müslüman (gerçi birşeyin ilimlisi, ılımsızı nasıl olur anlamış değilim) toplum yapamayacaksınız....

Irak'a demokrasi için giren ABD...

Ne menem olduğu bir dayatmayı bizlere öneriyor...

Neymiş?

Ilımlı müslümanlık...

Ve buna alet olan devlet yönetiminden zerre kadar anlamayan başörtülü dini politikaya bulaştırarak uluslararası düzeyde satan bir yığın ain var...

Bizler kör, sağır ve dilsiz değiliz...

Herşeyin farkındayız...

Yutturamazlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese mrb herkesin yorumlarını okuyamadım okuyabildiğim kadar ben foruma yeni üye oldum bende düşüncelerimi söyliyim dedim öncelikle AKP nin kapatılmasına sevinen CHP yi ve kapatılmasına neden olan parti olarak düşünüroyorum Tayip erdoğanın dediği gibi bıyık altından gülüyolar ergenokom çetesi filan bunlar tamemen ülkeyi karıştırmakdan ekonomiyi bozmaktan başka amaçları yok.

AKP nasıl başa geldi neden bu kadar çok oy aldı bunları düşündüler Hedef belirledir

Akpnin oy alma sebebi ülkeye yaptığı hizmet yani ekonomideki büyük gelişmeler

Bu kapatma kararıyla şu anda ekonomi kötü gidiş hat ile davam ediyo bu ülkede Atatürkün sırtından geçinenler Laiklik diyip televizyonlarda bas bas bağranlar ancak ülkede kaos ortamı yaratır başkada bişey demiyorum....saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Akpnin oy alma sebebi ülkeye yaptığı hizmet yani ekonomideki büyük gelişmeler

Elle tutulur gözle görülür bir hizmet gösterir misiniz?

Bu kapatma kararıyla şu anda ekonomi kötü gidiş hat ile davam ediyo

Ekonomi zaten kötüydü, gittikçe kötüleşti. Gizliyorlardı, ancak gizleyecemeyecek şekilde ortaya çıktı.

Şimdi bunun sorumlusunu kapatma kararı olarak gösteremezsiniz...

bu ülkede Atatürkün sırtından geçinenler Laiklik diyip televizyonlarda bas bas bağranlar ancak ülkede kaos ortamı yaratır başkada bişey demiyorum....saygılar

Ülkeyi kaosa sürükleyenler ortadadır. Biraz da ha objektik ve gerçekçi gözlemleyiniz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elle tutulur gözle görülür bir hizmet gösterir misiniz?

Sana hepsini sayamam kitap olur :D Ama biraz örnek verebilirim öncelikle insan haklarındaki gelişmeler SSK ve Bağkurlulara sunulan haklar Enflasyon enflasyonun düşmediğini göstermek için didinenlere gülüyom yalan yanlış haberlerle halkı kandırmaya çalışan medya sonra ekonominin büyüme hızı ayrıca Türkiye görüntü olarak her yerden gelişiyor okullara bilgisayar geliyor ülkemize Demir yolları döşünüyo daha sayamıyacağım bir sürü bizim gönlümüzde yatan muhalefetin laf yapması herşeye muhalefet olması değil bunlara katkıda bulucak hizmet yapması hizmet istiyoruz laf değil çalışşş :wub:

Ekonomi zaten kötüydü, gittikçe kötüleşti. Gizliyorlardı, ancak gizleyecemeyecek şekilde ortaya çıktı.

Şimdi bunun sorumlusunu kapatma kararı olarak gösteremezsiniz...?

Sen kendi görüşlerini söyliyosun elinde belgemi varmı adam belgelerle açıp çıkıyo avrupa diyo türkiyenin ekonomisi büyüyo tabi şimdiki bu yargıtayın kararıyla her şey değişti buda bir gerçek

Ülkeyi kaosa sürükleyenler ortadadır. Biraz da ha objektik ve gerçekçi gözlemleyiniz....

Gerçekçi güldürme beni -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekçi güldürme beni -_-

Cebindeki paranın hesabını bilmeyen insanlara ne anlatayım?

Aylardır forumda yazılanları mı tekrarlayım?

Oturup okuyunuz...

Sonra istediğiniz kadar gülersiniz halinize.

Sonra sakn bahanelere de kanmayın. Parti kapatıldı da böyle oldu diye :)

O zaman adama öyle bir gülerler kiiii, ne kadar ağlasan fayda etmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlarin bilgi derecesi yazdigi yazilarla ve ortaya attigi iddilarla anlasilir.O yaziyi okuyan o yaziyi yazanin hicbirseyden haberi olmadigini,kulaktan dolma veya dizüstü bilgilerle birseyler yazmis olabilmek amaciyla parmaklarini klavyeye dokundurdugu anlasilir.Ekonomi iyi gidiyor diyen birisi demekki hicbirseyden haberi olmayan kimse demektir,cünkü bugün AKP nin sirtini dayadigi dostlari Avrupalilar bile Türkiyede ekonominin krizde oldugunu söylüyorlar,ekmegin fiatini bilmeyen insanlarin ekonomiden bahsetmeleri aslinda komik oluyor.Özal dönemindede Özal hep televizyona cikip eliyle,barajlari gösteriyordu,yollari gösteriyordu ama birde baktikki Türkiye sahte ihracatcilarla dolmus,yolsuzluk almis basini gidiyor yolsuzlugu yapanlarda Özal'in tayfasiydi.Simdide ayni,ekonomi aldi basini gidiyor Türkiye kalkiniyor ama ekonomi raporlari öyle demiyor.Ülke bölünmeye calisiliyor ama herkes buna demokrasi diyor,yazik sehitlerimize,bosu bosuna hayatlarini kaybettiler,cünkü bastaki adam icin o sehitler sadece birer KELLE idi.

Yargitaya saldirmayi moda haline getiren bu ülke ile uzaktan yakindan ilgileri olmayanlardir,göstermelik demokratlarin bu ülkeye ne faydalari dokunduki simdide dokunsun.Cobanin kavalini kim dinler dersiniz??

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cebindeki paranın hesabını bilmeyen insanlara ne anlatayım?

Aylardır forumda yazılanları mı tekrarlayım?

Oturup okuyunuz...

Sonra istediğiniz kadar gülersiniz halinize.

Sonra sakn bahanelere de kanmayın. Parti kapatıldı da böyle oldu diye :)

O zaman adama öyle bir gülerler kiiii, ne kadar ağlasan fayda etmez...

Evlenme hazırlığı içindeki İtalyan çift trafik kazasında ölüp cennete gitmiş. Damat adayı durumlarını görevli meleğe anlatarak cennette evlenip evlenemeyeceklerini sormuş. “Bir bakayım” demiş görevli melek. Aradan üç ay geçtikten sonra melek gelmiş ve mağdur çifte sevinçli haberi vermiş: “Her şey ayarlandı, sizi evlendirebiliriz!” Damat adayı, “Peki” demiş, “Biz düşündük de; acaba evliliğimiz yolunda gitmezse boşanabilir miyiz?” Görevli melek gök gürültüsünü andıran sesiyle kızgın bir cevap vermiş: “Siz manyak mısınız? Cennette nikâhınızı kıydırabilmek için tam 3 ay dolaştıktan sonra bir rahip bulabildim. Cennette bir avukat bulmak ne kadar sürer hiç tahmin edebiliyor musunuz?”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evlenme hazırlığı içindeki İtalyan çift trafik kazasında ölüp cennete gitmiş. Damat adayı durumlarını görevli meleğe anlatarak cennette evlenip evlenemeyeceklerini sormuş. “Bir bakayım” demiş görevli melek. Aradan üç ay geçtikten sonra melek gelmiş ve mağdur çifte sevinçli haberi vermiş: “Her şey ayarlandı, sizi evlendirebiliriz!” Damat adayı, “Peki” demiş, “Biz düşündük de; acaba evliliğimiz yolunda gitmezse boşanabilir miyiz?” Görevli melek gök gürültüsünü andıran sesiyle kızgın bir cevap vermiş: “Siz manyak mısınız? Cennette nikâhınızı kıydırabilmek için tam 3 ay dolaştıktan sonra bir rahip bulabildim. Cennette bir avukat bulmak ne kadar sürer hiç tahmin edebiliyor musunuz?”

:D :D :D

Saygılar efendi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP Merkez Disiplin Kurulu’nun partiden ihraç ettiği Balıkesir eski Milletvekili Dr. Turhan Çömez, AKP’nin kapatılma davasından büyük üzüntü duyduğunu, ancak hazırlanan iddianamede güçlü deliller olduğunu söyledi. Ergenekon soruşturmasının da bir tiyatro olduğunu öne sürdü.

AKP Merkez Disiplin Kurulu'nun partiden ihraç ettiği Balıkesir eski Milletvekili Turhan Çömez, Türk Ocakları Uşak Şubesi’nin davetlisi olarak katıldığı panelde konuşma yaptı. Konuşmasında AKP'nin kapatılma davasından büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Çömez, “Ben bu davanın açılmasından büyük üzüntü duyuyorum. Çünkü bunun mağduriyetini oynayacak siyasi aktörler bundan zarar görmeyecek. Bırakın kim suçluysa halka hesap versin. Bu millet neyin doğru neyin yanlış olduğu görsün. Siyasi partiler sandıkta hesap vermeli. Ancak Türkiye bu davayla karşı karşıya. Sayın Başsavcı’nın güçlü delilleri var. Türkiye böyle süreçlerden yara almadan çıkmalı. Türkiye Amerika ve AB’nin talimatlarıyla hareket etmemeli” dedi.

İki kilo baklava çalan çocukları içeri atanların kravatlı çetelere müdahale etmeleri gerektiğini ifade eden Çömez, “Devlet içerisine nüfus eden çetelerin varlığı yıllardır biliniyor. Çeteleri anlamak için geçmişe bakmak yeterli. NATO’nun planladığı oyunlara bakmak lazım. Sağcıları öldüren silahlarla solcuları öldüren silahların aynı olduğunu bilmeli bu halk. Kanlı 1 Mayıs eylemlerinde silahları kimlerin doğrulttuğunu, Maraş olaylarında toplumu çatıştıran otoriteyi bilmeli. Bir de kendine çete süsü vermiş uzantılar var. Devlet otoritesini yitirdiğinde yerine güç odakları çıkar. Bunu Susurluk’ta gördük” diye konuştu.

Bugün gelinen noktada 8-10 aydır devam eden bir tiyatro oynandığını bunun içinde Türkiye’nin de olduğunu öne süren Çömez şunları söyledi:

“Ergenekon diye bir oyun sahneleniyor. Sekiz aydır iddianamesi hazırlanmamış bir dava. 84 yaşında devletin iki koruma verdiği adam gözaltına alınıyor, ertesi gün pardon deyip bırakılıyor. Birilerini gözaltına alarak gözdağımı verilmek isteniyor. Bu ülkede temiz eller operasyonu yapacaklar, ellerini yüzüne sürüp aynaya bakma cesareti olanlardır. ‘Üç çocuk yapın’ demekle olmuyor. Benim üçüncü çocuğum İngiltere’den burs alabilecek mi, gemi alabilecek mi bunları söylemek lazım millete. Başbakan ilk bakanlar kurulu toplantısında, sayın bakanlara ‘Birinizin yolsuzluğa bulaştığınızı görürsem sizi Kızılay Meydanı'nda sallandırırım’ deseydi bugün Maliye Bakanı Unakıtan ortada bu edasıyla dolaşamazdı.”

BAKAN ŞİMŞEK CIA'NIN YEMİNLİ TERCÜMANIYDI

Türkiye’nin en zengin krom rezervlerinin Hakkari’de olduğuna dikkat çeken Çömez, “Dünyanın en zengin çimento ham maddesi Gabar Dağı'nda, dünyanın en zengin altın rezervleri Van’ın Artos Dağı'nda. Kimsenin bundan haberi yok. Avustralyalı firmalar gelmiş taş çekiyoruz diye ülkeyi sömürüyor. Yıllarca İngiliz Tuzu diye bor madenleri kaçırıldı. Ben beni Ankara’ya gönderen iradeye yani halka ihanet etmedim. İngilizler ve Yunanlar Kurtuluş Savaşı’nda silahla yapamadıklarını şimdi Edirne’de çiftçiyi kendi bankalarına borçlandırarak 65 bin dönüm araziyi ipotek ederek yapıyor. Çünkü Türkiye tarımda girdi maliyeti en yüksek ülke haline geldi. Çiftçi artık arazisini satıyor. Türkiye’ye bu yıl Çin'den 40 milyon çift ayakkabı girdi. Peki bizim ayakkabı firmalarımız ne olacak. Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek CIA'nın yeminli tercümanlığını yapmıştır. Bütün bunlar Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir sonucudur. Büyük Ortadoğu Projesi Sevr’in devamıdır. Bu proje Kürt devleti kurdurmak için hazırlanmıştır” diye konuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bütün bu olumsuz taplo, kasımpaşa avareli ile, dini politikaya bulaştırmakla ve ardı arkası gelmeyen aymazlıkların sonucunda

değil Yüzde 47, yüzde 97 alınsa bile bu partiye bu dava açılır ve kapatılır...

Kapatılmalı...

Kapatılacakta...

ylanhikayesidr0.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

in AKP devletinin disisleri bakani yurtdisi gezilerinde nereye ugruyorsa oradan sadaka toplar gibi AKP ye destek rica ediyor.Iki kelimeyi biraraya getirip konusamayan bir bakandan fazlasini beklemek zaten yersizdir.En son Ingiltere den yardim istedi ve Ingiliz dostlari bu yardim istegini geri cevirmeyip hemen bir aciklama yaparak AKP nin arkasinda olduklarini bildirdi.

Hatirlarsiniz,Ingilizler Vahdettin'in saraydaki penceresinin karsisina gemilerini dizip toplarida tam Vahdettinin göz bebegine dogru dogrultup,Mustafa Kemal'e engel olmazsaniz siddet kullanacagiz diyordular,Vahdettinde etekleri tutusa tutusa Sadrazami hain Damat Ferit pasa'ya emirler verip derhal Mustafa Kemal'in etkisiz hale getirilmesini buyurmustular.Saradaki Ingiliz dostlari müslümanlarin seyhülislami Mustafa Sabri'ye hemen bir fetva yazdirilip Mustafa Kemal vwe arkadaslari hem hain hem eskiya olarak adlandirildi ve yakalanip idam edilmeleri istendi.Bu bildirileride Ingliz ucaklarindan halka attilar.Aynen simdi Türk olmayi savunanlarin yakalanip iceri atilmalari gibi o zamanda Ingilizler bircok milliyetciyi yakalayip Malta'ya sürdüler.Tarih tekerrürden ibarettir;Dün Vahdettinle birlik olup Mustafa Kemal'e karsi olan Ingiltere bugünde Erdogan'la birlik olmus ve yargiya karsi cikmaktadir,bence hicbir farki yoktur dünle bugünün ve hatta bugün dünden dahada vahimdir.Lokmaci kapisinin acilmasini bayram ilan edenler bugün Rum kesimi liderinin Türk ordusuna isgalci demesini ufak bir haber olarak gecistirmektedirler.Erdogan Kasimpasa'li oldugunu daha dogrusu asil nereli oldugunu ispat edercesine bagira bagira konusurken heralde karsisindakileri sesiyle etkilemeye calisiyor cünkü baska birsey gelmez elinden,ya saticidir ya bagirici.Bagirmak aslinda sucu örtbas etmemle esanlamlidir,sucu olan bagirarak karsisindakini susturmaya calisir calistikcada iyice batar.

AKP ni yazdirdigi Inkilap tarihini okuyanlar daha iyi bilir.Atatürk'ün onunci yil söylevi cikarilmis yerine OrhanPamuk konulmustur,Orhan Pamuk Türklüge küfretmekten acaip zevk alan birisidir ve Türklere küfretme karsiliginda kendisine Nobel verilmistir.

AKP nin Inkilap tarihinde gercekler altüst edilmis ve tam olarak AKP lestirilmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bütün bu olumsuz taplo, kasımpaşa avareli ile, dini politikaya bulaştırmakla ve ardı arkası gelmeyen aymazlıkların sonucunda

Kapatılmalı...

Kapatılacakta...

yakişir,, ne işi var böyle partinin ülkemde.

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başbakan bir açıklama yaptı Akp kapatılırsa diye bir "yedek parti" kurma planımız yok. dedi

nasıl yani nolacak ...o zaman kapanmayacak (bir bildiği vardır).Evde oturacak halleri yok değil mi?

olurmu godzii,, onlarin saraylari var A B D

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'Yİ KORKUTAN ANKET !

AKP'li Dedegil, partisinin yaptırdığı bir anketle ensestin

yaygınlaştığının ortaya çıktığını söyledi. Sonuca şaşıran Dedegil,

kadından kadına şiddetin de arttığını belirtti..

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı AKP İstanbul Milletvekili Alev Dedegil,

ensestin (aile içi cinsel ilişki) Türkiye'de oldukça yaygın ve trajik

hale geldiğini, acil önlem alınması gerektiğini söyledi. Dedegil,

kadından kadına yönelik şiddeti de araştıracağını, annesini öldüren

Başak Aydıntuğ başta olmak üzere birçok kadın ile cezaevine gidip

görüşeceğini söyledi. Sabah Gazetesi'ne konuşan Alev Dedegil, İstanbul

İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bir konferans sırasında ensest ile

ilgili soruların yer aldığı anket formunu yaklaşık bin kadına

dağıttıklarını ve ortaya çıkan sonucun kendilerini çok şaşırttığı

söyledi.

ÖRTÜ KALKSIN

Sonuçları spekülasyona yol açacağı için vermek istemeyen Dedegil,

Trajik bir sonuç çıktı. Ensestin yaygın boyutta olduğunu gösterdi.

Kadınlar formu doldurduktan sonra küçük kâğıtlara yazılmış notları

elime sıkıştırıp yardım istedi. Bu notlarda, kayınpeder, kardeş, baba

ve dedeleri tarafından taciz edildiklerini belirtiyorlardı dedi.

Ensestin üstündeki örtünün kaldırılması halinde kötü bir tablonun

ortaya çıkacağını belirten Dedegil, Kapsamlı bir araştırma yapmak ve

sorunun çözümü için adım atmak istiyorum dedi. Sadece erkeğin kadına

uyguladığı şiddeti tartıştığımızı belirten Dedegil, şunları söyledi:

Ancak kadından kadına yönelik şiddetin boyutları erkeklerinkini de

geçiyor. Bir saha çalışması yapacağım. Annesini öldüren kızlar,

Afyon'da kayınvalide ve kayınpederi vuran gelinler ile cezaevine gidip

görüşeceğim. Onları bu noktaya getiren şeyleri araştıracağım.

Vatan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP ve onun destekçilerine George Vedel’in ünlü sözü ile anımsatmada bulunmak isterim....

“Demokrasi siyasal partiler olmaksızın yaşayamaz fakat siyasal partiler yüzünden ölebilir de!”

İçinde bulunduğumuz süreçte AKP liler; “Parti kapatma anti-demokratiktir”, “kapatmayı savunmak demokrat olmamaktır” gibi yargılarla siyasal partilerin tehdit oluşturması durumunda demokrasinin kendisini nasıl koruyacağı konusu atlanmış oluyor...

Ama bizler bunun farkındayız ve her zaman, her yerde atladıkları bu noktaları yüksek sesle dile getirmeyi sürdüreceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokrasi, kendisinden kurtulmak isteyenler için bu kadar benimsenmemişti !!!

Parti kapatmak antidemokratik bir uygulamadır diyenlerin akıllarından şu geçiyor mu? Bu parti birilerinin kanaatleri ile mi kapatılıyor yani hiç bir şey yapmadıkları için mi kapatılıyor?

Demokrasilerde suçlunun suçunun yok sayılması ve cezanın uygulanmamasına ne denir?

Başörtüsünden kaynaklandığı sanılan kapatılma davasının özü "vatana ve anayasaya ihanettir" kırmızı ışık yanarken geçmek demokratik bir davranış değildir, sınırları ihlal etmek demokrasi değildir, takiye ve düzen demokrasi değildir...

Bu parti kapatılmalı eğer kapatılmazsa kanunlar yok sayılmış olacaktır... Adalet isteyen hiç kimse suçu örtbas etmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ölümlerdeki patron payını, eski GİSBİR yetkilisi anlattı.

Tuzla tersanelerinde son bir yılda, iş kazalarında yirmi bir işçi hayatını kaybetti. Yaşanan bu gelişmelerden sonra Gemi İnşa Sanayicileri Birliği(GİSBİR) yaptığı açıklamalarda ve taahhüt ettiği sözlere rağmen işçi kazaları devam etti.

Tuzla’da GİSBİR bünyesinde daha önceden çalışmış, ismini açıklamak istemeyen eski bir yetkiliyle yaşanan gelişmeleri konuştuk. Tuzla’daki yaşanları değerlendiren eski GİSBİR yetkilisi , "Tuzla’da un var, şeker var ama helvanın kıvamı yok" diyor.

ORTADA BAŞARISIZLIK VAR AMA KİMSE KONUŞMUYOR

Tuzla tersanelerinde en büyük sorunu taşeron yapısı olarak gören eski yetkili, şöyle konuşuyor:

"Burada yaşanan en büyük sorun taşeron yapısıdır. Bu yapıyı düzeltecek olan kurumda GİSBİR’ dir. Zaten taşeron sistemini yaratan patronlardır. GİSBİR’ in üzerine düşen görev bu birliği daha aktif hale getirmek, önder olması gerekir. Taşeron sistemini kurumsallaştırması lazım. Bununla karar alacak olan da GİSBİR ama korkuyorlar. Çünkü patronlar arasında rekabet var kimse buna yanaşmak istemiyor."

GİSBİR’in yaşanan ölüm olayları sonrası suskun kalmasından yakınan yetkili "Ortada bir başarısızlık var ama bunu konuşmak istemiyorlar. Eleştirici olacak ki bazı şeyler düzelsin. Eksikleri var ama bunu söyleyecek cesareti kendinde bulamıyorlar. Oysa basınla, işverenle, sendikayla, işçiyle oturup konuşmadan tersanelerde yaşananlar çözülmez. Tuzla’da un var, şeker var ama helvanın kıvamı yok’"diyor.

EĞİTİME HEP AYNI İŞÇİLER KATILIYOR

GİSBİR’de çalıştığı dönemde tersanelerdeki iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamalarının eksik yönleri olduğunu belirten eski yetkili "Tersanelerde önüne gelenin taşeron olduğu hiçbir denetimin alınmadığı bir yapı var. Ben GİSBİR'de çalıştığım dönemde taşeron işçilere eğitim veriliyordu. Ama bu eğitime katılan işçiler genelde hep aynı insanlar. Öncelikle bu eğitime katılacak işçinin kafasının rahat olması lazım. İşçiye hadi eğitim var gidelim deniliyor. Bu böyle olmaz. Bu eğitimi verecek eğitmenler, yeteri kadar bilgisi yok. GİSBİR’ nde iş sağlığı ve güvenliği konusunda bir noktaya gelindi ama bu yeterli değil" diyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kapitalizm herşeyi kirletir ençokta insanı.insan kanı ve ceseti üserinden para kazanmak kapitalizmin vegeçilmes kuralıdır!Kar patronun tanrısıdır hatta kar için tanrıyı kulanmak dahi mübahtır!Kapitalizmi savunanlar için..Irak işgaliyle ABD emperyalizminin öldürüldüğü birmilyon Iraklı ile Tuzla tersaneleride ölen şçilerin ölüm gerekçeleri aynıdır..aha yüksek KAR!!!!Bu nedenle işçiler ANTİEMPERYALİST olmak KAPİTALİZME karşı çıkmak zorundadır!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğitim-Sen: Etkinliklerde okullar yer almamalı.

Eğitim-Sen Genel başkanı Alaaddin Dinçer, Türkiye’de her alanda dinselleşme faaliyetlerinin görünür hale geldiğini savunarak “Milli Eğitim Bakanlığı da bu faaliyetlerde merkezi bir üsse dönüştürülmeye çalışılmıştır. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar bulunmamalıdır” dedi.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaadin Dinçer yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanı’nın Türkiye’nin içinden geçtiği dönemi “dindarlaşma” olarak tanımladığını söyleyerek “Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yaklaşımının da gözler önüne serdiği gibi, eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar da bu dindarlaştırma projesinin dışında tutulmamış, aksine merkezi haline getirilmek istenmiştir” dedi.

Bu sürecin son yıllardaki önemli uzantılarından birisinin de, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yaygın-örgün eğitim öğretim kurumlarının da yer alması olduğunu ifade eden Dinçer, “Söz konusu etkinliklerin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yürütülmesinin sakıncaları geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda, okulların Kutlu Doğum Haftası aracılığıyla çeşitli tarikat yapılanmalarının buluşma ve örgütlenme alanı haline getirilmesi uygulamasına derhal son verilmesi bir zorunluluktur” diye konuştu.

Dinçer ayrıca Eğitim-Sen olarak, bakanlığa bağlı örgün-yaygın eğitim veren kuruluşlarda Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin gerçekleştirilmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını da bildirdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kapatılmalı...

Kapatılacakta...

ylanhikayesidr0.jpg

Alternatifinizi öğrenebilirmiyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.