Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kurana göre kız çocuklarının evlilik yaşı

hoppa

Önerilen İletiler

Bilmem beni ilgilendirmez. Siz inanclilar kuran konusunda daha aranizda anlasamiyorsunuz?

Tum yaptiginiz birbirinizi kendinize gore munafik/kafir ilan etmek.

Bu da size rahatlik veriyor herhalde.

Sonucta kimsenin kimsenin muslumasnligini degerlendirme hakki yoktur, gunah isliyorsun; haberin olsun.

Yanlış yaşayanlara söyleyeceksin o lafları , kurana iftia atmayacaksın ozaman , şu şu müslümanım diyen böyle diyor diceksin , islama , kurana bahane bulmayacaksın ozaman ........................inanmayanlar da anlaşamıyor kendi arasında , mesela bi bakıyorsun bi inanmayan çıkıyor soykırım yapıyor , diğeri ayy bu soykırım yanlış diyor , birisi maymundan geldik diyor v.s. v.s. , diğeri çıkıyor başka şey söylüyor , sizlerde çeşit çeşitsiniz sizlerde aranızda pek anlaşamıyorsunuz , insanın doğasında var demekki , bizler iyi bakıyoz iyi görüyoruz kuranı belkide , kötü bakan kötü görür , kelime kırpan kurandan , ayetlere bütün bakmayan , tek ayeti cımbızla seçip alan kötü görür .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmem beni ilgilendirmez. Siz inanclilar kuran konusunda daha aranizda anlasamiyorsunuz?

biz mi biggrin.png yoo ben

e2828 kardesin cikarimlarini ayakta alkisliyorum mesela

Tum yaptiginiz birbirinizi kendinize gore munafik/kafir ilan etmek.

ben hukum koyamam Ama Allah hukum koymus ..

benimki bireysellestirmeden ayet hatirlatmak .. bana da hatirlatilinca elbette ki eyvallah smile.png

Bu da size rahatlik veriyor herhalde.

her ayet rahatlik verir olaya bu acidan bak ;

qua felsefenle icinden degil disindan bak ..

Sonucta kimsenin kimsenin muslumasnligini degerlendirme hakki yoktur

buna sen dahil degilsin galiba smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış yaşayanlara söyleyeceksin o lafları , kurana iftia atmayacaksın ozaman , şu şu müslümanım diyen böyle diyor diceksin , islama , kurana bahane bulmayacaksın ozaman ........................inanmayanlar da anlaşamıyor kendi arasında , mesela bi bakıyorsun bi inanmayan çıkıyor soykırım yapıyor , diğeri ayy bu soykırım yanlış diyor , birisi maymundan geldik diyor v.s. v.s. , diğeri çıkıyor başka şey söylüyor , sizlerde çeşit çeşitsiniz sizlerde aranızda pek anlaşamıyorsunuz , insanın doğasında var demekki , bizler iyi bakıyoz iyi görüyoruz kuranı belkide , kötü bakan kötü görür , kelime kırpan kurandan , ayetlere bütün bakmayan , tek ayeti cımbızla seçip alan kötü görür .

Sizde algilama zorlugu mu var. Ben sadece gozlemimi dile getiriyorum ve bu gozlemin nedenini de kurana bagliyorum. Cunku sonucta cocuk yasta evlik ve evlendirmeler kurandan gelir. Temeli budur.

Kimine gore bunu yapanlar kimine gore de yapmayanlar kurana uymamis olurlar.

Zaten kuranin insanoglu tarafindan yazildiginin da en guzel delilidir bu. Oyle olmasa idi, farkli beyinler farkli algilamazdi kurani.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizde algilama zorlugu mu var. Ben sadece gozlemimi dile getiriyorum ve bu gozlemin nedenini de kurana bagliyorum. Cunku sonucta cocuk yasta evlik ve evlendirmeler kurandan gelir. Temeli budur.

Kimine gore bunu yapanlar kimine gore de yapmayanlar kurana uymamis olurlar.

Zaten kuranin insanoglu tarafindan yazildiginin da en guzel delilidir bu. Oyle olmasa idi, farkli beyinler farkli algilamazdi kurani.

................. Kurandan geliyorsa delil sunacaksın o zaman , sunamıyorsan kurandan geliyor demeyeceksin o zaman , müslümanım diyenlerin yüzde 1 i bunu yapmış diyelim ne yani yüzde 99 umu suçlu oluyor , milyonlarca buna karşı çıkan müslümanda var , kuranda da böyle bir kural yok . 

............... Farklı beyinler farklı algılamasaydı o zaman sınavın ne anlamı kalırdı :)  dünyadaki her şeyde vardır bu farklı algılama ve yanlış anlama olayı , iyi bakacaksın iyi göreceksin , Allah adalet , hak diyor , iyilik , güzellik , şevkat , merhamet , doğruluk , dürüstlük bu tür şeyleren saparak sapıtmış biri kurandan hüküm çıkarırsa yanlış algılar tabi , sende o yanlışlığa destek veriyorsun , eeee ben niye delil veriyorum ozaman yanlış algılamıyorum ? demekki insanda sorun var , kitapta sorun yok , deney malzemelerini yanlış tüpe koyarsan patlar , doğru tüpe koyarsan deney güzel sonuçlanmış olur , kelimeleri kaydırırsa bir insan kurandan sapıtır , düzgün bakarsa doğruyu görür inşallah .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

................. Kurandan geliyorsa delil sunacaksın o zaman , sunamıyorsan kurandan geliyor demeyeceksin o zaman , müslümanım diyenlerin yüzde 1 i bunu yapmış diyelim ne yani yüzde 99 umu suçlu oluyor , milyonlarca buna karşı çıkan müslümanda var , kuranda da böyle bir kural yok . 

............... Farklı beyinler farklı algılamasaydı o zaman sınavın ne anlamı kalırdı smile.png  dünyadaki her şeyde vardır bu farklı algılama ve yanlış anlama olayı , iyi bakacaksın iyi göreceksin , Allah adalet , hak diyor , iyilik , güzellik , şevkat , merhamet , doğruluk , dürüstlük bu tür şeyleren saparak sapıtmış biri kurandan hüküm çıkarırsa yanlış algılar tabi , sende o yanlışlığa destek veriyorsun , eeee ben niye delil veriyorum ozaman yanlış algılamıyorum ? demekki insanda sorun var , kitapta sorun yok , deney malzemelerini yanlış tüpe koyarsan patlar , doğru tüpe koyarsan deney güzel sonuçlanmış olur , kelimeleri kaydırırsa bir insan kurandan sapıtır , düzgün bakarsa doğruyu görür inşallah .

En guzel delil, gidip sormandir. Alacagin yanit "Dinimiz boyle emrediyor" olacaktir. Hangi %1 soyle bir dunya ve turkiye istatistiklerine bak istersen.

O da ayri bir mantiksizlik. O zaman neden oturup bu konulari tartisiyorsun. Birak herkes kendi sinavini kendi versin. Yazdiklarinin hic biri gecerli degil. Kilic ile adam oldurmekle ulke zapdetmekle zorla musluman yapmakla mi oluyor, adalet, hak, iyilik guzellik v.s. yoksa cehennemde yakmaklami oluyor? Korku ile mi saglaniyor bunlar?

Dogru mu kime/neye gore dogru? Madem oyle imtihan niye?

Hem seni yaratacak hem seni kontrol edecek hem senin kaderini yazacak seni kukla kul ve kole yapacak? Sana kalan nedir ve neyin imtihani?

21. yuzyilda hala boyle safsatalara inaniliyorsa, yazik bu insanligin ve dunyanin haline.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En guzel delil, gidip sormandir. Alacagin yanit "Dinimiz boyle emrediyor" olacaktir. Hangi %1 soyle bir dunya ve turkiye istatistiklerine bak istersen.

O da ayri bir mantiksizlik. O zaman neden oturup bu konulari tartisiyorsun. Birak herkes kendi sinavini kendi versin. Yazdiklarinin hic biri gecerli degil. Kilic ile adam oldurmekle ulke zapdetmekle zorla musluman yapmakla mi oluyor, adalet, hak, iyilik guzellik v.s. yoksa cehennemde yakmaklami oluyor? Korku ile mi saglaniyor bunlar?

Dogru mu kime/neye gore dogru? Madem oyle imtihan niye?

Hem seni yaratacak hem seni kontrol edecek hem senin kaderini yazacak seni kukla kul ve kole yapacak? Sana kalan nedir ve neyin imtihani?

21. yuzyilda hala boyle safsatalara inaniliyorsa, yazik bu insanligin ve dunyanin haline.

Sen neden o zaman saçmalıklarına illaki kuranda var deyip iftira atıyorsun kurana delil veremeden ?

Senin o saydıklarını yapan müslümanlar yüzde 1 bile değil , 1.5 milyar müslüman hepsimi çocukla evlenmiş sen bence mantık dışı bir insansın , sadece kafadan atıyorsun bişeyler .

Öldürmeye gelen kişiye çiçek mi vereceklerdi , soykırım yapanlara gel hepimizi öldürmü diyeceklerdi ? savaş yeri geldiği zaman bir haktır , bu senin sözde modern dediğin toplumda da vardır bu kural .

Cinayet işleyenleri , yetim malı yiyenleri , hak yiyenleri , kurana senin gibi delilsiz iftira atanları , kuranı bırakı islam diye yanlış din yaşayanları vs. vs. ne yapacaktı Allah cennete mi alacaktı sanıyorsun , senin sözde modern dediğin toplumda ozaman suç işleyenlere ceza vermesin niye veriyor ozaman .

Senin sözde modern dediğin yasalar neden kul yapıyor kendisine insanları , her dediğimi yapacaksın diyor ozaman ? saçına , sakalına , kıyafetine herşeyine karışıyor ? zorla vergi alıyor kat kat herkesten , istediği zaman insanları kullanıyor , eeee bizi yaratan Allah a kul olmuşuz çokmu sen insana kul olmuşsun haberin yok hiç olmassa bizi yaratana kul oluyoruz .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen neden o zaman saçmalıklarına illaki kuranda var deyip iftira atıyorsun kurana delil veremeden ?

Kurandan bahseden sensin, ben degilim. Delilide ben degil, bu insanlikdisi dusunce ve davranislari yapanlar veriyor.

Senin o saydıklarını yapan müslümanlar yüzde 1 bile değil , 1.5 milyar müslüman hepsimi çocukla evlenmiş sen bence mantık dışı bir insansın , sadece kafadan atıyorsun bişeyler .

Dedim ya ya istatistiklerden haberin yok, ya kendini kandiriyorsun. Daha bir az once verdigim yazida oran % 30'a yakindi. Sen gozlem gerceklerini kabullenecegine imaninin sabitligi ile gercekleri bile algilayamiyorsun.

Öldürmeye gelen kişiye çiçek mi vereceklerdi , soykırım yapanlara gel hepimizi öldürmü diyeceklerdi ? savaş yeri geldiği zaman bir haktır , bu senin sözde modern dediğin toplumda da vardır bu kural .

Cihad oldurmeye gelmek mi yoksa oldurmeye gitmek mi? Ben modern toplumda yok demedim ki. Bugun emperyalist zihniyette aynisini yapiyor. Istersen soyle lakabimin basliklarina bir goz at, ondan sonra yaz.

Cinayet işleyenleri , yetim malı yiyenleri , hak yiyenleri , kurana senin gibi delilsiz iftira atanları , kuranı bırakı islam diye yanlış din yaşayanları vs. vs. ne yapacaktı Allah cennete mi alacaktı sanıyorsun , senin sözde modern dediğin toplumda ozaman suç işleyenlere ceza vermesin niye veriyor ozaman .

Onu sen yapanlara soracaksin, bana degil.

Senin sözde modern dediğin yasalar neden kul yapıyor kendisine insanları , her dediğimi yapacaksın diyor ozaman ? saçına , sakalına , kıyafetine herşeyine karışıyor ? zorla vergi alıyor kat kat herkesten , istediği zaman insanları kullanıyor , eeee bizi yaratan Allah a kul olmuşuz çokmu sen insana kul olmuşsun haberin yok hiç olmassa bizi yaratana kul oluyoruz .

Kimmis onlar, sen kimlerden bahsediyorsun? Ayrica benim onlari savundugumu da nerden cikardin?
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanmam çünkü okudum incilide tevratıda diğer dinleride araştırdım çoğunu , adalet , doğruluk , sevgi , merhamet vs. yetim hakkı yememek , ilim , bilim , her türlü güzelliği kuranda buldum , tek yaratıcıyıda kuranda buldum , yeri , göğü , evreni , hayvanları , kendi vücudunu bütün yaratılmış herşeyi düşün diyor Allah , düşünce güzelliğini bile orda buldum , Allah ı en güzel kuran anlatıyor , ondan başkasınada kul olmam , sen tevratı oku bide gör caniliği yakmayı neymiş , diğer dinleri araştır gör kuran dan üstün , islamdan üstün din varmı görürsün , ben öyle kafadan sallama inanalardan değilim , o senin sorduğun sorularının çoğunu ben yıllardır düşündüm , hepsinede kurandan cevabı buldum , samimi olmak gerekiyor önce , sen bir iki tane kafana takılan ayet görmüşsün , ben yıllardır binlerce ayeti okuyorum düşünüyorum , emin ol bir iki tane kafayı tektığın şeye değmez , binlerce güzellik var hangisini sayayım .

Iste bak gordun mu? Onlarda senin inandigin kuran'a inanmiyorlar. Bu da inancin cesitliligini gosteriyor.

Acaba sen islam dini ulke ve toplumun dini olmayan bir ulkede dogsaydin ve bugune kadar hic islam dini ile ilgili bir yonlendirim almasaydin, o zaman hala Allah diyebilir miydin?

Dunya da tarihte ve gunumuzde insanoglunun ortaya attigi o kadar cok din, tanri ilah inanc ve iman var ki; saymakla bitmez. Iste onlarda senin gibi sadece kendilerine dogumdan itibaren verilene inanirlar ve iman ederler.

Senin onlardan bir farkin yok. Ayni zihniyet sadece iman ettigin inandigin ve teslim oldugun farkli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben zaten senin bu düşündüğün gibi sayılırdım eskiden diyorum , herşeyi araştırdım samimi olarak araştırdım ,yaratıcıy buldum bu evren kendiliğinden olamaz , sonrada düşüncelerime kurandan destek buldum , adaleti , hukuku , doğruluğu , güzelliği samimiyeti buldum kuranda , senin soracağın çoğu şeyleri biliyorum çünkü senin yolundan geçtim , kandırıldım zamnında o internette dolaşan saçmalıkları hepsini okudum bizzat sabahlara kadar ağlayarak araştırdım  ve kelimeleri yerlerinden oynattıklarını gördüm tek kelime değişmesi , anlamda öyle bir soruna neden oluyorki , bende o yüzden delilini ver diyorum sana gerçek ayeti , arapçasıylada yazarım görmen için , aklına takılan çoğu şeyi ben yaşadım , dediklerin olsa ben inanmazdım zaten islama fakat dediklerin çoğu doğru değil yalan söylüyorlar , seninde bu doğruyu aslında öğrenip anlatman lazım insanlara

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben insanlara evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukleri anlatiyorum zaten. Bu da ideolojilerden inanclardan degil; bilimden bilgiden ve bilissellikten geciyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben insanlara evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukleri anlatiyorum zaten. Bu da ideolojilerden inanclardan degil; bilimden bilgiden ve bilissellikten geciyor.

Evrensel hukuk , insan hakları hepsini ve fazlasını kuranda görüyorum zaten , hepside isbatlıdır , din olmasa insanlar bilimle bulamazdı böyle şeyleri , duygusal şeyler , hak , adalet , hukuk bilimle isbatlanabilecek şeyler değil , temeli yine dine dayanır , çünkü her bilim adamına göre değişken şeylerdir bu saydıkların ,  sana özgürlük gelen diğerine gelmeyebilir , diğerine doğru hak gelen öbürüne gelmeyebilir temeli dindir bunların , bilim sadece o temel üzerine bişeyler araşırır , din olmasa bu ahlak gibi şeyleri bilim bulamaz çünkü herkeste farklıdır , Allah ise tektir , yasasıda kurandır , neyse uyarı vermişler .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrensel hukuk , insan hakları hepsini ve fazlasını kuranda görüyorum zaten , hepside isbatlıdır , din olmasa insanlar bilimle bulamazdı böyle şeyleri , duygusal şeyler , hak , adalet , hukuk bilimle isbatlanabilecek şeyler değil , temeli yine dine dayanır , çünkü her bilim adamına göre değişken şeylerdir bu saydıkların ,  sana özgürlük gelen diğerine gelmeyebilir , diğerine doğru hak gelen öbürüne gelmeyebilir temeli dindir bunların , bilim sadece o temel üzerine bişeyler araşırır , din olmasa bu ahlak gibi şeyleri bilim bulamaz çünkü herkeste farklıdır , Allah ise tektir , yasasıda kurandır , neyse uyarı vermişler .

Din ile bilimin hic bir bagi yoktur. Temeli dine dayanmaz, sosyal bilimlere dayanir. Insanliga dayanir, sosyal yasama ve psikolojiye dayanir. Konu kime ozgurluk geldigi degildir. Konu istenen hak ve ozgurluklerin verilip verilmemesidir. Etik ahlakta dahil; insanoglunun birarada yasamasi ve iliski kurmasi icin vardir. Bunun temeli de insanliktir, din degil.

Allah sadece insanoglunun ortaya attigi ilahlardan bir tanesidir. Yani diger ilahlara rakip olarak insanoglu tarafindan ortaya atilmistir.

Iste bunca mesajdir tartisiyoruz ve sen hala "yasasi kurandir" diyorsun. Ben de sana "bu kurana gore cocuk evliligi yapiliyor" diyorum ve bunu islam toplumundan gosteriyorum.

Belki sen kurani okuyunca boyle anlamiyorsun ama; gozlem bir suru toplumun boyle anladigini gosteriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrensel hukuk , insan hakları hepsini ve fazlasını kuranda görüyorum zaten , hepside isbatlıdır ,

İspat anlayışın yanlış. Evrensel hukuk ve insan hakları hukuku, dinlerdeki sosyal hükümlerin tümünü yasaklamıştır. İşte sana ispat.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu bahsetmek degil, onun mucadelesini vermek.

Hic bir ideoloji ya da inanc baska ideolojilerin ya da inanclarin insanlikdisi dusunce ve davranislarina atfederek, kendi ideoloji inancini temize cikaramaz.

Ya da baska ideoloji ve inanclar uyguluyor diye, kendi uygulamasini hakki olarak gosteremez. 

Insanoglunun biribirine insanlikdisi olarak dusunup davranmasi fenomenal/dogal zihiyetin urunudur. Cunku bu zihniyetlerde insanoglu varligi yer almaz. Aksine insanoglu her turlu degerin gerisinde kalir ve her turlu deger icin harcanir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

asil senin evrensel dedigin sey bolgesel kaliyor smile.png

nerede tum yerkuredeki problemleri cozen evrensel adalet ?

ben 27 yasindayim kendimi bildim bileli olaylat tirmaniyor smile.png

onumuzdeki kusak daha da azgin geliyor soliyim

cocuklari-ve-gencleri-uyusturucu-maddele

3030.jpg

1fd_d847c.jpg

alkol-sise-k-131101F1-362x203.jpg

1.jpg

sen adama maymundan geldigini daha ana okulunda ogretirsen (ben anaokulundayken duvarda maymundan insana gecis forumlari asiliydi)

hayatin kokenini ona asilamazsan ; hakikati ondan saklarsan

e sana maymun gibi bir hayat yasar tabi ... zayif karakterli olur ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen de adama Adem/Havva'dan geldigini ogretirsen, her turlu ahlaksizligi yapar tabi.

Dedigim gibi beni bana verdigin ornekler ilgilendirmiyor. Cunku benim ne senin gibi bir kutsalim inancim ya da kitabim, ne de bir ayrimci cikarci ideolojim yok. Oyuzden bana yonelik yazacaksan; beni ilgilendirmeyen ornekler verme. Bak gordugun gibi koyulastirdim da umarim bu sefer anlarsin.

Ayrica insanoglu maymundan degil; kendi gibi insanoglundan gelmistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Nolmuş şimdi,anneannem ve dedem de ,anneannem regl olmadan önce evlenmiş ve hatta ve hatta anneannem ilk kez regl olduğunda,ikisininde bu konuda en ufak bir bilgisi olmadığı için korkudan ne yapacaklarını şaşırmışlar.Ve bu çift,bana göre şimdiye kadar tanıdığım en sevimli çifti.. siz ne zamandan bahsediyorsunuz,1400 sene öncesinden yaklaşık 70 sene öncesine kadar geçen yani geçerli olan kavramdan.Ha şimdi şimdi evlenme yaşı rayına oturdu ama evlenmeden ilişkiye giren çoluk çocuk yaşı gün be gün azalıyor..ne değişti..Bak,demek ki ayet her döneme hitap etmeye devam ediyor.

KÜÇÜCÜK KIZLARLA-ADEDİNİ GÖRMEMİŞ(BLUĞA GİRMEMİŞ) KIZLARLA EVLENME SERBESTLİĞİ

TALAK SURESİ.ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz (iddetlerinin nasıl olacağında tereddüt ederseniz), onların bekleme süresi üç aydır. Gebe olanların bekleme süresi ise, yüklerini bırakmaları, doğum yapmalarıdır. Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardan…KÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR

Açık ve net olarak belirtilmiştir.

‘Henüz adet görmeyen’ kadınlardan ‘nasıl boşanılacağı’ anlatılmasının amacı nedir?

Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılmaz mı daha ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir.Bekleme süresi dediği hamilemi değil mi anlamındaki süredir.öyleyse kuran da bu ibareyi koyduğun zaman ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebileceği belirtilir.

Boşanmanın esaslarının anlatıldığı bu ayet hayli ilginç bir detay içeriyor. ‘Henüz adet görmeyen’(bluğ çağına gelmemiş küçük kızlar) kadınlardan ‘nasıl boşanırsınız onu anlatılıyor. Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılıyor; daha ergenliğe girmemiş 9 yaşından küçük kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir! Esasen pedofili diye tabir edilen bu durumda pek şaşılacak bir şey yok, zaten yüzyıllardır İslam'ın egemen olduğu ülkelerde yaşanan bir uygulama. Kurandaki karşılığı da bu ayette kendini göstermiş.

Savaş ganimeti cariyelerin çeşitli insanlarla ilişkiye girmeleri sağlanmaları sonucunda bu hamilelikten doğan küçük kızlarla birlikte olunması nisa 3 de başlamış talak 4 ayetinde sonuçlandırılmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

RIZIK ALLAH’TANDIR - AFRİKA’DA AÇLIKTAN ÖLEN ÇOCUKLAR NEDEN VAR?

İslamda ve Müslüman ülkelerde duyduğunuz Rızık kelimesi, canlının yiyerek gıdalandığı şeydir.

RAD-6‘‘Yeryüzünde yürüyen hiç bir canlı yoktur ki, rızkı Allah'a ait olmasın.''
ZARİYAT-58‘‘Şüphesiz ki rızkı veren, mutlak kudret sahibi olan ancak Allah'tır.''
RUM-40‘‘Sizi Yaratan sonra rızıklandıran Allah'tır.''

İSRA-30‘‘Muhakkak ki, Rabbin rızkı dilediğine çok, dilediğine az verir. Şüphesiz O, kullarından haberdardır.''

İSRA 31-‘‘Geçim endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin. Biz, onlarında sizinde rızkını veririz.''

Kuran tüm canlıların yiyeceklerini Allahın verdiğini yazar. Dilediğine az dilediğine çok verdiğini ve Rızıkın da Allaha bağlı olduğunu yazarak zenginin malının züğürdün çenesini yormaması gerektiğini söyler. Hatta isra 31 ayetinde çocukları öldürmeyin onların yiyeceklerini size veririm diye yazar.

Eğer Kuran Allahtan gelme kitaptır diye inanıyorsanız ve Afrikada açlıktan ölen Müslüman çocuklar varsa, Düşünen ve zeki bir insan olarak, Afrikada açlıktan ölen çocukların rızkları nerede diye sormanız gerekir. Eğer Afrikada ölen çocuklar varsa ve Allaha inanıyorsanız, Rızk Allahtandır ve Rızklarını veririz yazan Kuranın Allahla herhangi bir ilgisi olmadığına inanmanız beklenir. Kuranmı yalan yoksa Allah mı sözünde durmuyor?  

İslam Allah’ın gönderdiği ve istediği bir Din ise, Allah Müslümanlara neden yardım etmez?

Neden Müslüman ülkelerin yaşadıkları toprakları çöl yapmıştır? Neden istiyorsa cennet gibi yapmaz?

Afrika’da verimsiz topraklarda yaşayan milyonlarca Müslüman açlıktan susuzluktan ölmektedir?

İslam ve Kurana göre yoksulluk  insanların kaderidir. Müslümanlar Kral ve Emirlerinden beklentisi olmayan halkları oluştururlar. Müslüman’lar sosyal  açıdan beklentileri olmayan yönetime katılmayan Demokrasiden habersiz insanlardır.İslam ülkelerinde iyi yaşayan beyler ağalar ,şeyhler,prensler,krallar,Din adamları sınıfıdır. Halk karnı doyuyor ise yaşıyordur. Halka iyi yaşamdan pay verilmez.

Kaç tane Arap ülkesi halkı normal insani ölçülerde yaşam sürdürebilmektedir. Kaç tanesi Avrupa halkları gibi Sinema yada tiyatro izleyebilmiştir? Somali’de yaşayan kaç insan başka ülkeyi görmeye gidebilmiştir?

Müslüman’ın yaşama kriteri karnını doyurmasıdır.Açlıktan ölmüyorsa yaşıyor. İslam inancına göre, ” Fani dünyada iyi yaşamaya ne gerek var Cennette kendilerini tomurcuk göğüslü küçücük huriler bekliyor” deniliyor. Müslümanlığın İnsanlığa sunabildiği sadece hayal etmek.

BAKARA-204.İnsanlardan öylesi de vardır ki, dünya hayatına ilişkin sözleri senin hoşuna gider.Hâlbuki o, düşmanlıkta en amansız olandır.

İslam din’i Dünya hayatının önemsenmesine de iyi yaşanmasına da karşıdır. Dünya’daki güzelliklerden faydalanmayı söyleyenlere amansız bir düşmanlık beslenir.Güzelliklere özendirenleri kafir ilan eder. Dünyada Gülmek eğlenmek mutlu olmak islamın düşünce yapısına aykırıdır.

Müslümanın muhakeme yeteneği öldürüldüğü için, Allah varsa ve Kuranında Allahtan geldiğine inanıyorsam Kimsenin açlıktan ölmemesi gerekir diye düşünememektedir.

Son derece zor şartlar altında yaşayan Müslümanların olması, onu bu yalan düşüncelerden kurtarmaz. Çünkü eğitimi ve düşünce sistemi yazılımı yapılmış robot gibi belli düşünce şeklinde programlanmıştır. Zekice sorgulayıp düşünebilme yetenekleri elinden alınmıştır.

Siz hiç şeytanın bebekleri ve çocukları öldürdüğünü duydunuz mu?

Çocukları ve bebekleri açlıktan kim öldürüyor olabilir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Acaba maymundan geldiği gerçeğini bilen bilimsel düşünceli bir insan mı, yoksa hiç bir akılsal ve bilimsel temeli olmayan bir dogmatik inançtan, yani iki insanın çocuklarının aralarında ensest yapmasıyla çoğalmalarından geldiğine inanan dogmatik bir insan mı ahlaklı olur?

Maymun evrimleşmiş, maymun olarak kalmamış. İnsan olmuş. Maymunken yaptığı hiç bir şey insanı bağlamaz. Ama insanken ataları ebeleri ensest yapmış, kardeşler birbirleri ile çiftleşerek çoğalmışız diye inanan kişiden ne ahlakı beklenebilir?

Evrim ahlakın baş mimarıdır. Dogma ahlakın baş düşmanıdır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Nisa 6 da yaş konusu hiç geçmiyor. Dolayısıyla alaka yok. "İza belagan nikah" diyor, bu evlenecek yaşa gelmek değil, "nikaha erişmek" demektir, yaş diye bir sözcük hiç yok. Onu birisi nikahlarsa nikaha erişmiş demektir. Nikahlanma zamanına ait hiç bir belirleme yok.

Bu nikahtan sonra bakın diyor, eğer malını idare edeceğine inanırsanız, malını verin. "Fe in" demesi, bu malını idare deceğine karar verme işinin nikahtan sonra olacağını gösteriyor.

Yani tam tersine, bu ayet de nikah yaşında sınır konulmadığını kanıtlıyor. Nikahlandığında daha malını idare edecek yetenekte değil. Nikahtan sonra bakılıyor: İdare edebilir mi edemez mi karar verilip ona göre malı verilmiyor veya veriliyor.

Ne yana çevirseniz, Kuran kızın nikahlanmasına sınır koymamıştır. Beşikten de alıp götürebilir. Tabii vahim bir insan hakkı ihlali. Kuran'ın tümünde olduğu gibi...

Kuran, bir insan haklarını ihlal etme manifestosudur. İnsanın ne hakkı varsa hepsini ihlal eder. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran, bir insan haklarını ihlal etme manifestosudur. İnsanın ne hakkı varsa hepsini ihlal eder. 

Bir karikatür vardı, yazının özellikle bu kısmı o karikatürü aklıma getirdi.
Bir yayın editörü ile Peygamberin arasında geçen konuşmaya göre;
Peygamber diyor ki; "Kuran... Çok incelmiş!"
Editör de onu yanıtlıyor; "Kitabınızı yayına uygun hale getirdik, tüm nefret dolu ve ayrımcı kısımları, şiddet ve savaşın olduğu yerleri ve de kadın düşmanlığı ile cinsiyet ayrımcılığı içerek kısımları kitaptan çıkardık, geriye bu kaldı."

Evet bu söylediğin kesinlikle çok doğru ve çok haklı, işte bu nedenlerle de İslamiyetin sevgi, barış ve hoşgörü dini olduğunu söyleyenleri asla anlamam, anlayamam daha doğrusu... Her şeyi geçtim en başta kullandığı dil zaten hoşgörü sevgi ve barışı ifade etmez, sürekli savaşlardan, düşmanlardan, kafirlerden, şeytandan, cehennemden, cezalardan, günahlardan,  bahseder..  
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.