Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gazozlu Kek ve Şambali

DeepBlue

Önerilen İletiler

Geçen gün RA-dya ıle aynı anda kek yapmışız ..Bana hangi keki yaptığımı sorduğunda bende gazozlu kek dedim. O da ben o keki bilmiyorum bana tarifini verirmisin demişti...Bende tarifi buraya yapayım herkezle paylaşmış olurum diye düşündüm....RA-dya cığım bu tarif senin için, yapınca mutlaka düşünceni bekliyorum.

Biz bu keki çok seviyoruz.. Hangi keki yapsan içine un, şeker,yağ katmak zorundasın...Buna yağ katılmadığı için hem hafif oluyor hemde biraz kalorisi azalıyor. Bir de kahve ile öyle güzel gidiyor ki ........Neyse çok ballandırmadan sizler kendiniz değerlendirin diyorum....

Gazozlu Kek Tarifi

http://www.turkish-media.com/yemektarifler...entries=254

Buda İzmir" imizin Şambalisi ...Buda çok pratik ve güzel bir tatlı.....Denemediyseniz mutlaka yapın birkez diyorum.....Yalnız yolunuz İzmir" e düşerse ( İzmir" liler mutlaka yemişlerdir .Onun için sözüm yabancısına ) Hisarönü ndeki şambaliciye mutlaka uğrayın.....

Şambali Tarifi

http://www.turkish-media.com/yemektarifler...&entries=30

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün RA-dya ıle aynı anda kek yapmışız ..Bana hangi keki yaptığımı sorduğunda bende gazozlu kek dedim. O da ben o keki bilmiyorum bana tarifini verirmisin demişti...Bende tarifi buraya yapayım herkezle paylaşmış olurum diye düşündüm....RA-dya cığım bu tarif senin için, yapınca mutlaka düşünceni bekliyorum.

Biz bu keki çok seviyoruz.. Hangi keki yapsan içine un, şeker,yağ katmak zorundasın...Buna yağ katılmadığı için hem hafif oluyor hemde biraz kalorisi azalıyor. Bir de kahve ile öyle güzel gidiyor ki ........Neyse çok ballandırmadan sizler kendiniz değerlendirin diyorum....

Harikasın DeepBlue :hug::clover: Ben küçükken yazlıkta bir komşumuz kek tenceresinde ocağın üstünde gazozlu

kek yapardı,çok heyecanlandım bak şimdi,hemen gidip yumurtalarımı çıkarayım dolaptan ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bisss033yx4.jpg

Evettt yukarıda ki kekin yarısının şu anda yerinde yeller esiyor canım :P

Çok teşekkür ederim sayende tariflerime,yapımı kolay,kalorisi daha az ve çok lezzetli bir kek eklendi :clover:

Yanlız sormam gereken birşey var DeepBlue?

Gazozu ben kararlamasına koydum,benim aldığım şişe yarım litrelikti.

Ben normal şişe boyutunda daha az olduğunu düşünerek şişenin yarısı kadarını kullandım.

Şambaliyi bugün denemedim.

Bende de var bir tarif bakayım bi karşılaştırayım değişikse birde seninkini deneyeyim birgün :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.