Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI

Misafir meraba

Önerilen İletiler

Oyle ise bazilari nerden o somut adimlarin bilgilerini alipta bu parti kapatilmasi lazim diyor? Ya gercekten oyle birsey varsa ben karsi deilim ama en azindan daha araba ucak yapamayan milletiz bu millet bu bilgileri bir yerden almayip bizzat kendisi anlayabiliyorsa bravo yani kahin olmusuzdur demek.

Medyaya gelince, bu hukumet doneminde benimde farkina vardigim bir sey var oda , medyanin biraz daha fazla kontrol edilmesi, bunu kotu yanlarida var elbette ama iyi yanlari da cok var eger turkiyedeki medyalarin disardan kontrol edildigini dusunursek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

3- Eger bu ulkedeki Cumhuriyeti gercekten tehlikeye atacak somut adim atmis olsalardi turk medyasi kacirmazdi diye dusunuyorum bu durumda ben yine kendimi suclayarak turk basinini yeterince takip edemedigimden kaynaklaniyor derim. (...)

bak, buna medya değil mahkeme yani yargı organı karar verecek. medyayla ne ilgisi var. nasıl bir mantıkla hala bu tür şeyler söylüyorsun anlamıyorum.

4- Baskalarini bilme ama ben ortaliga bagirip cagirmiyorum...Ve dedigim gibi ben AKP CI deilim particilikten zaten nefret ederim bakarsiniz bugun AKP li yarin CHP li o gunki icraatlara bakarim, bos konuusyormu? baska partiye oy veririm o kadar. Ve yurt disindakileri de yabanci gormekten vazgecmesi gereken kisiler var cunki bizde sizin gibi oy kullanip her sene avrupadan turkiyeye calisipta kazandigimiz paralar ile yatirim yapiyoruz? Ve son olarak sizingibi de turk kimligim ve ozum var. tek farkimiz yabanci bir ulkede turkiyem icin okuyup ilerde Vatanima faydali olma pesindeyim.

Iyi aksamlar.

inşallah da biz senin kişiliğine bir eleştiri getirmiyoruz zaten. kişisel bazda ele alma tartışmayı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok Rua kardesim onceden yazilmis bir konuydu o (AKP ye destek verenlerin) bagrip cagrdiklarini yazmislardida.

medya ile mahkeme arasindaki farki biliyorum :) ben somut adimlar atilsaydi medyada onumuze cikardi demek istemistim.

Gelelim nazi gorusler icin, doru avrupada yasak turkiyede de seriyat yasak, iyiki de yasak :).

Ben sadece demek istemistimki, bu hukumet seriyat'a bagli unsurlar ile devleti yonettigini gormedim. Olasilik varmi, elbette cunki dinlerini acik sekilde yasiyorlar, ama bu kesinliklte suclamak icin yeterli deil.

En azindan simdiki bildiklerimizle yada bildiklerim ile..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İktidarda olan partinin kapatılması. Türkiye'nin kaldıramıyacağı ve uzun süre kendine gelememesini sağlayacak bir şey olur.Çok büyük bir siyasal boşluk doğurur. Daha doğrusu Türk siyasal hayatını alt üst eder. Ve ben bundan sonra neler olabileceğini farzı misal, yarın AKP'nin kapısına kilit vurulsa ertesi gün neler olabileceğini tahmin dahi edemiyorum.

Düşünüyorum, düşünüyorum, hayır. Bunu ne demokrasiye olan inancımla. Nede ülkenin iyiliği için olumlu bulmuyorum. AKP'ye ve onun temsil ettiği düşünceye sonuna kadar karşı olmam. Cumhuriyetin kazanımları ve ilkelerine sonuna kadar inanmam, böyle bir şeyi kabul etmemi sağlayamıyor.

%47 oyla iktidara gelmiş bir partinin, gerçekten sunulan bu gerekçelerle kapatılması? Kabul edilebilir birşey değil.

birde Cumhurbaşkanı'nın parti kapatma yöntemiyle koltuğundan indirilmeye çalışılması?

Gerçekten dehşete düşdüm ve endişelendim. AKP gerçekten Cumhuriyet için bir tehlike olsa bile. Böyle bir şey gerçekleşirse bunun sonu gelmez. Ve Türk siyasal hayatına onlarca yıl damga vuracak yeni bir döneme gireriz.

Umarım böyle bir gerçekleşmez. Ve umarım AKP'de iktidar olarak ülkeyi böyle bir gündeme sürüklemekteki payını görür ve bundan sonra sorumlu davranır. Neticede iktidar partisidir. Ve vatandaşların önemli bir kısmının demokrasiye olan inançlarını sarsacak kadar endişelenmelerini sağlıyacak neler yaptığının muhasebesini yapar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fransada kendimi yabanci olarak hissediyorum oyle hissetiriyorlar ve emin olun gorusun ne olursa olsun turk olman yetiyor. Arti, turkiyenin tarihi 100 yil oncesinden baslamiyor beyler...Sadece Ataturk'u referans almak goruyorumki yetmiyor. Aslinda fazlasiyla yeter ancak, bazilari Ataturk'un ne demek istedigini ya anlamamis yada anlayip sadece guc edinmek icin onun arkasina siginarak turkiyenin dengeleri ile oynuyorlar.

Ben bu ulkede buyudugum icin bu ulkeyi ornek almak istiyorum. Burda dunyanin her yerinden gelen insanlar var, her gorus var ama gorus kavgasi yok neden? Saniyorum bu ulkedeki vatandaslarin iradesi ve huzuru bazi beklentilerden daha onemli olarak gorulse gerek.

Peki turkiyede neden bu yok? Daha dorusu bir kesim neden bunu uygulayamiyor? Neden siz gencler oturupta turkiyenin guclenmesine katkida bulunmuyorsunuz?

NEDEN? Nasil bir vatandaslik duygusu bu soruyorum size? Tamam gorusun farkli olabilir benim icin gorus deil icraat onemlidir. Chin'in gecmisteki bir leaderini ornek almak isityorum: "Kedinin rengi ne olursa olsun fareyi yakalayan kedi iyidir" diye bir sozu vardi.

Fakat sizin temsil etmek istediginiz gorus, " benim gorusum olsunda bastaki isterse turkiye acliktan olsun". Bu yirmi birinci yuzyilda bu goruse normal bir insan nasil sahip olabilir? Ulkesini seven bir insan nasil boyle dusune bilir?

Tamam farzedelimki bu hukumette icraat gormuyorsunuz, peki bugunlerde bu parti kapatilirsa turkiyenin yararina olurmu? HAYIR. Balgibi bilinir ki hayir. Dogru zaman gelince zaten bu parti secime girer eger icraatlari millet tarafindan benimsenmediyse secimleri kaybeder, ve eger sizin gorusunuz benimsenirse secimleri kazanirsiniz. Burda ben bir problem GOREMIYORUM sahsen...

Arkadaşım yazınızı okudum ve getirilen eleştirilere de cevaplarınızı.Yazıp sonra da ,yazdıklarınızı inkar etmek ne derece doğru önce bunu sormak istiyorum.

Sonra, diyorsunuz ki ;Fransa da yaşıyorum ve bir çok farklı görüş var ama görüş kavgası yok.Bende şöyle cevap vermek istiyorum.Tabiki çok seslilik demokrasinin gereğidir.Ancak birde şu açıdan bakmakta fayda var. Dediğiniz ülkede ve diğer avrupa ülkelerinde görüşler değişse de kimse o ülkenin temel taşlarını yerinden oynatmak ve rejim değişikliğine gitmek gibi bir durum sergilemiyor.Sandıkta ve seçimde yapılan düzmecelerle seçim kazanmıyor.Sadece ekonomik ve sosyal programlarında değişiklik oluyor.İngiltere de işçi partisi de iktidarda olsa liberal parti de adamlar ,kraliçeyi devireyim , bu ülkenin köklü oturmuş devlet sistemini yerle bir edeyim demiyor.

İllegal ne demek ?Bu ülke de yargı ,yürütme ,yasama diye üç tane egemenlik erki var.Yargıya illegal deyip ve buna nasıl izin veriyorsunuz demek ve ardından da" ben öyle bir şey demedim" demek ne menem bir şeydir?

Bu ülke de kimse iyi yapılan şeylere ses çıkarmaz hengi görüş olursa olsun.En azından ben böyle düşünüyorum.Ama bu ülkede, " ben her şeyi bilirim , istediğim gibi ülke kaynaklarını ,istediğime satar ,peşkeş çekerim ,yargıyı takmam,üniversiteleri takmam,ülke için ölen şehitleri takmam" diyemez arkadaşım.Bu ülke sevgisi ise ;ben ve benim gibi düşünen bir çok arkadaşım da vatan hainidir öyleyse.

Gelelim tabi kapatılma meselesi ne derece doğrudur. ve bu ülke için yararlı mıdır?

Bu ülke de bana göre her şeyin bir görünen yüzü, bir de görünmeyen yüzü vardır.Geçmişte bunun örneklerini çok gördük ve halen görmeye devam ediyoruz.Nasıl ki ; tam seçim öncesi PKK nın olayları artı ve milliyetçilik akımı kuvvetlendirilerek MHP nin meclise girmesi sağlandıysa,(aksi takdirde bu parti barajı bile aşamayacaktı çünkü) bu konuda da bir çapanoğlu olabileceği kuşkusu beynimi kemirip durmakta.Genel olarak ve bende SÖZDE DEMOKRAT olarak parti kapatma yoluyla demokrasinin yerleştirilebileceğini düşünmüyorum.Ancak yapılanlar , halkı bana göre tamamamen kamplaşmaya itmiş ve tehlikeli bir boyuta gitmektedir olay.Aslında yapılmak istenen de buydu ve bu durum bunun başka bir aşaması gibi geliyor bana.Etnik ve dinsel kimlik kavgasıyla , bu ayrılıkları daha da derinleştirerek belkide bir iç savaşa ülkeyi götürmek.Bazı söz de liderlerin dediği gibi "olay kanlı mı olacaktır kansız mı".Umarım yanılıyorumdur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...........

Umarım böyle bir gerçekleşmez. Ve umarım AKP'de iktidar olarak ülkeyi böyle bir gündeme sürüklemekteki payını görür ve bundan sonra sorumlu davranır. Neticede iktidar partisidir. Ve vatandaşların önemli bir kısmının demokrasiye olan inançlarını sarsacak kadar endişelenmelerini sağlıyacak neler yaptığının muhasebesini yapar.

Bu temennilere galiba, sadece AMİİİN dememiz gerekiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birde Cumhurbaşkanı'nın parti kapatma yöntemiyle koltuğundan indirilmeye çalışılması?

Gerçekten dehşete düşdüm ve endişelendim.

Sevgili Cyrano, sanırım bazı şeyler var yanlış anlaşılmış öncelikle onları düzeltelim arkadaşım...

Öncelikle, Cumhurbaşkanının parti kapatma yoluyla koltugundan indirilmeye çalışılması diye bir şey söz konusu değildir. Bu sanırım cogu kişi tarafından su anda boyle anlaşılıyor ama bu dava Cumhurbaşkanına değil, Abdullah Gül'e açılır ve bu onun Cumhurbaşkanlığı görevine zarar vermez. Çünkü Anayasaya göre bir Cumhurbaşkanının görevi ancak ve ancak şu şartlardan birisi oluşursa sonlandırılabilir:

Görevden Çekilme (istifa)

Ölüm,

Görev süresinin dolması,

Görevini yerine getirmesini sürekli olarak engelleyecek herhangi bir neden (akıl hastalıgı vb.)

Vatana İhanet ile Suçlandırılma

Hani diyelim ki yargıtay Cumhurbaşkanını Vatana ihanetle suçlayacak ama böyle birşey de mümkün olamaz çünkü Anayasanın 105’inci maddesinin son fıkrasına göre “Cumhurbaşkanı, vatana ihanetten dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tam sayısının en az üçte birinin teklifi üzerine, üye tamsayısının en az dörtte üçünün vereceği kararla suçlandırılır” yani yargıtayın vereceği kararla değil....

Şu anda anda Cumhurbaşkanı Gül'ün kesinlikle Cumhurbaşkanlığı görevinden alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Söz konusu olan; Cumhurbaşkanlığı öncesi yapmış olduğu Dışişleri Bakanlığı görevi sırasındaki söylem ve davranışlarından kaynaklanacak 5 yıllık siyasi yasaktır...

Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası'na göre, "Siyasi yasaklı olan kişi sadece siyasi partilere üye olamaz."

Yine anayasaya göre "Cumhurbaşkanı seçilenin, varsa partisi ile ilişiği kesilir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeliği sona erer." hükmü gereği zaten Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı olurken parti ile ilişiği kesilmiş, parti üyeliği sona ermiş, parti içindeki tüm başka görevleri ve ayrıca TBMM içi ve TBMM dışı tüm görevleri sona erdirilmiştir."

Sonuç;

Cumhurbaşkanlığı görevi, hiçbir partiyle ilgili değildir. Cumhurbaşkanı herhangi bir partinin siyasi üyesi olamaz. Bu nedenle kendisine getirilecek 5 yıllık siyasi yasak Cumhurbaşkanlığı görevine hiçbir şekilde engel olamaz. Ancak Görev süresi tamamlandığında hala kendisine verilmiş olan siyasi yasak süresi dolmamışsa, bu süre dolana kadar herhangi bir partiye üye olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ve ayrıca

Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası uyarınca; siyaset yasağı konulan kişi herhangi bir partiye üye olamaz, milletvekilliği düşer.

Yine anayasaya göre, Başbakanın milletvekili olma zorunluluğu vardır.

Bu nedenle, Erdoğan'a siyasi yasak konulursa kendisinin başbakanlık görevi sona erecek,

AKP kapatılırsa ve yerine başka bir parti kurulursa Erdoğan siyasi yasağı nedeniyle o partiye de üye olamayacaktır,

Ancak ve ancak yeni bir seçimle “bağımsız milletvekili” olarak TBMM’ye girebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Büyük bir oy çokluğu ile geldiği iktidarda olan bir partinin kapatılmasının yaratacağı boşluk konusunda endişeleri haklı buluyorum. Ancak aynı iktidarın ateşlediği kaos fitilinin de üzerine birinin ayağını basıp nereye gideceği bilinemez bir karmaşaya gidişi de durdurması gerekiyor. Bu boşluğun sorumluluğu tamamen iktidara aittir. Tıpkı hiç gereği yokken benzer bir çoğunluk kazanmış partisine "siz isterseniz hilafeti de getirirsiniz" diye seslenen Adnan Menderes gibi. Ancak onun iktidarına son verilmesi ne kadar doğru idiyse, iki de bakanıyla birlikte "bebek davası, köpek davası" diye sudan ve trajikomik bahanelerle idamı cumhuriyet tarihinin en vahim hatası olmuştu. Bu derin yarayı halen kapatabilmiş değiliz. Tüm yaşadığımız sorunlar bu korkunç hata ve bence cinayetin açtığı yaraların sızısıdır. O vahim ve korkunç hata yapılmamış olsa, şimdi daha barışık bir toplum olabilirdik.

Bu tür hatalar ne yazık ki yapılıyor. Keza cumhurbaşkanı seçimi için 367 aranması gerektiği kararı da bir hatadır. Öbürü kadar olmasa da hatadır. "Onlar şöyle yapmıştı, biz de böyle yapıp rövanşı alalım" hesapları artık bitmelidir.

Önemli bir çoğunlukla iktidarda bulunan bir partinin kapatılması tabii ki bir şok ve büyük boşluk yaratacak bir olaydır. Ama bu noktaya getirenler asıl sorumlulardır. Ben sesimi duyurabildiğimce her yolla "yapmayın, şu taşı ikide bir şu kuyuya atıp durmayın" diye bir yalvarmadığım kaldı. Karmaşa, çatışma, darbe ve her türlü olumsuzluğu kapıya getirecek bir sürecin düğmesine inanılmaz bir aymazlıkla bastı bu iktidar.

Her kesimiyle, herkesiyle, toplum olarak, ülke olarak yine demokrasiyi başaramadığımız ortaya çıktı, yazık, çok yazık... AB ülkeleri bir zil takıp oynamadıkları kaldı. Kuklalarını kışkırttı, kışkırttı, kurdu, kurdular, "hadi biraz daha deliğe süpürmeyip kullanalım" dediler, şimdi seyre bakıyorlar. Tıpkı iki ezeli rakibinin kıran kırana maçını anlatan, takımı kupaya aday bir Avrupa ülkesi spikerinin "keyifli bir maç. Tıpkı İran-Irak savaşı gibi... Kim kazanırsa kazansın, biz karlı çıkacağız" demesi gibi.

Gerekir, darbe de olur. Yok öyle, demokrasi sihirli değnek değil, dokundu mu bütün süreçleri demokratikleştirecek. Başta iktidarın demokrasiyi titizlikle koruyup geliştirmesi gerek. Kendileri demokrasiyi ateşe ittiler, sonucuna katlanmaları gerek. Bunlar demokrasiyi çoğunluk tahakkümü ve çoğunluğun keyfi olarak algıladılar.

Hiç olacak şey mi, sen koca bir kazanda kibrit suyunu kaynat, kaynat, getir demokrasinin köküne dökeceğim diye sürüyüp getir, herkes ***** baksın. Bu ne *****, bu ne ******, kimse kusura bakmasın, bu ne ihanet? Bu kadar ***** düğmesine basılan bir kaos süreci ve ardından bu kadar basiretsiz bir bekleyiş! Kimse kusura bakmasın, bu, "bombayı kurduk, artık bekleyelim patlasın" demektir. "Ey terör örgütleri! İşte türbana, engel olanlar, allahın emrine karşı gelenler. Artık siz ne yapacağınızı biliyorsunuz!" demektir.

Nasıl böyle dar ve kinle dolu kafalar üretiyoruz aklım almıyor! Nasıl olup hiç adam bulamayıp böylelerini başa getiriyoruz hiç anlamıyorum!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uzun zamandır zikredilen bir mevzu,birçok kişinin,kesimin beklediği adım atıldı AKP'ye kapatma,başrol siyasetçilerine siyasi yasak bir yığın sıkıntının ortasında geldi gündeme oturdu...AKP bu durumun aktörü olmak için neler yaptı?AKP'ye başından beri Refah'ın,Fazilet'in devamı,şeriat tehlikesinin aktörü olduğu düşünüldüğü için devletin hakim zihniyeti karşı çıkıyordu...İki dönemdir seçimlerden galip çıkması seçim sonuçlarının sindirilememesinin acısını,kızgınlığını katbekat artırmıştı...367 tutmadı türban Çankaya'ya çıktı,türban meselesinde hakim gücün söylemi sökmedi,Yök'ün başına ve daha birçok kurumun başına kendi anlayışında insanlar getirildi özelleştirmeler keza öyle korku,tedirginlik yenilmişlik hissini hat safhaya ulaştırdı...

Bu arada boş mu duruluyordu hayır,bütün bunlar laikliğe,Atatürkçülük'e muhalif düşmanca faaliyetlerdi ve düşman bir fikrin tezahürüydü ve dosya yavaş yavaş dolmaya başlamıştı ve de Anayasa mahkemesine gidecek kadar bir ağırlığa ulaştı.

Peki gerçekten AKP'nin faaliyetlerinin genel çerçevesi laikliği yıkmak,Atatürkçülük'ü ortadan kaldırmak,düzene ihanet anlamına mı geliyordu?Halk bu hususta gerçekten böyle mi düşünüyordu?Ya da halkın hala desteğini veriyor olması idrak yoksunluğunun göstergesi miydi neydi bu?

Düşünülenler hasıl olmuş olsa bile dünya ekonomik krizin eşiğindeyken bu kadar kritik bir ortamda bu mevzunun hem de iktidarda olan bir partinin kapatılma davasının gündeme gelmesi hangi amaca hizmet ediyor olmanın,hangi milli faydayı şu noktada sağlayacak olmanın düşünce temelidir?

Söylenen temel gerekçe yapılan faaliyetler düzene,laikliğe ne kadar zarar veriyorla somut sıkıntılar içermektedir?

Bunun anlamı şu mudur?Geçmişteki yaşadıklarımızdan da hareketle yine bu söz mü vurgulanıyor:

''Sen hangi çoğunluk desteğiyle gelirsen gel bizim anlayışımızın dışına çıkamazsın.Bizim dediğimizin dışında bizim çizdiğimiz çerçevenin dışında iş yapamazsın bizden farklı düşünemezsin; velevki düşünürüm,yaparım diyorsan örnekleri bol demokrasimizde kalemin kırılır...''

Peki bu ülkede Atatürk,laiklik düşmanı olmamak için partini kapattırmamak,ülkeyi sevdiğini göstermek için nasıl düşünmeli nasıl davranmalısın?CHP gibi olursan,olmaya çalışırsan iktidara gelemezsin amma kapatmaymış,Atatürk,laiklik düşmanlıymış,vatan hainliğiymiş gibi adamı ipe götürecek birçok suçtan muaf olabilirsin...CHP gibi olursan sen hükümet değil zaten devlet olursun...İktidar da sen olursun muktedir de sen olursun,mahkeme de sen olursun...

Değişen bir şey yok kavgalarımız aynı,kavgayı yapan kafalarımız aynı,demokrasimiz aynı,devletin sahibi aynı,Atatürk'ün(!),laikliğin(!) sahibi aynı,şeriatçımız(!) aynı Anayasamız aynı,halkımız aynı...

Değişen bir şey yok tartışmaya devam laikliği,tartışmaya devam başörtüsünü,tartışmaya devam şeriatı,kapatmaya devam partileri,kapatıldıktan sonra kurmaya devam aynısını,iktidarda görmeye devam aynı partinin uzantısını,suçlamaya devam idraksizlikle halkı,göreve çağırmaya devam orduyu(Bu sefer olmadı ama olsun belki olur çağırmaya devam...)...

Türkiye Cumhuriyet'i arenasında traji komik filmimizi izlettiriyoruz dünyaya.Onlar gülmeye devam biz ağlamaya...Sınır dışında düşmana ne hacet biz bize kafi derecede yetiyoruz zaten...

Bravo demokrasimize,bravo hukuğumuza,bravo aydınımıza...

Az kaldı muasır medeniyet seviyesine yükselmemize ve de geçmemize,uzaya Türk kapsülü göndermemize...Haydi bayram edelim,eteklerimiz zil çalsın,önümüzdeki bize engel olan tek taşı kaldırmaya,sonra da ileriye koşmaya az kaldı...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gelincik arkadasim yazdiklarimi anlayamadiysan kusura bakma ama suclu ben deilim.

Duygu somurusu yaparak yazdiklarimin manasini baska yerlere cekerek beni celiski haline dusurmen sadece ve sadece ya anlayis kitligindan olsa gerek yada kasten yapmis olmandan gerek.

Ben hic bir sekilde yargiya illegal damgasini vurmadim yazmistim ben legal veya illegal yollardan kaptilmasi ni animsatmistim burda yarginin ne isi var?

Arti demis oldugum gibi, tekrarliyorum, bu hukumetin kapatilmasi icin somut bir delil YOK. Eger olsaydi yine demis oldugum gibi medyamiz kacirmazdi cunki madyamizin bir kismi yabanci ulkeler tarafindan yonlendirilmektedir ve turkiyenin yararina haber, objektif haber sunan cok cok az medya vardir.

Ama yine tekrar ediyorum lutfen kendinizi kahin sanmayin herseyi biliyor sanmayin bakin ben eger gercekten bu parti oyle adimlar atmissa kapatilmasina karsi deilim diyorum ama burda ben bir tereddute olmak zorundayim cunki bugunlerde bu acilim turkiyenin yararina deildir ve somut belge gormedigimdendir.

Iyi gunler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fransiz kalmisim? Bu senin gorusurun saygi duyyorum. Ama bana bunu soyleyerek anlatmak istedigime ya sen fransiz kalmissin yada ben kendimi iyi ifade edememisim, iyi aksamlar.

Bence particiligi birakipta ulkemizi nasil aya kaldirabiliriz hep beraber, bunu dusunelim, bence(..).....

Henüz alıntıladığım bu yazınıza kadar okudum ancak size sadece şunu söyleyim.Dışarıda,bir Fransada,bir Almanya da,bir falanca ülkede ki siyasi ortamla malesef Türkiyeyi çok karıştırmamak lazım.Dışarıda ülkesinin çıkarları için çabalayan insanlar,bizde ise vatan hainleri yetişiyor.Orda bir siyasinin bir yalanı yakalansın istifasını verir gider,bizde dolandırıcılar,cebini dolduranlar arsızca koltuk bırakmaz..Yıllardır nerelerden nasıl parçalayacaklarını,nasıl gerileteceklerini şaşırdıkları şu ülke hala direniyor hala direniyor pes..Son olaylar evet keşke hiç yaşanmasaydı,keşke onca insanın sözümona güvendiği(ortada adam akıllı başka parti de görülemeyince) bu parti,bu derece ileri gitmeseydi.Ama gitti..Kendi çerçevesinden kendi gibi nicelerine özgürlük derken bile,karşıt düşüncelerin özgürlüklerini bile kısıtlandırmaktan ve tek taraflı hareket etmekten,kendini alıkoyamadı.Kendi taraflarına göre yol çizerken,karşıt taraftan sesini duyurmaya çalışan yığınlara,yasadışılık isnad edilmesi,yaptıklarının suç gibi medyalara yansıtılması gözlerden kaçmadı.Tek taraflı yanlı özgürlük olmaz,yanlı demokrasi olmaz.Bu karar,yani kapatma davası ,gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin ,çok çok yerinde ve güzel bir karar oldu.Halkın genelinde de istenilen nabız az çok yakalandı kanaatindeyim.

Benim açımdan ve nicemiz açısından tek bir sıkıntı var,o da ülkemizde parti namına bişey olmaması.Oy kullanılacak bir parti yok..Bunca sıkıntının tek nedeni bu değil mi?Bu insanları bu kadar oyla başa getiren de bu değil mi özünde?Bunlar bişey sanıldı,bunların da farklı olmadığı ortaya çıktı.eee...nolacak peki...daha ne kadar parti gerek bize??

Neyse,bu yaşıma geldim şu oyu bir türlü kullanılamadım ya yazık.Kimse kızmasın ama evet bugüne kadar hiç oy kullanmadım.Bana kalsa,artık tüm Türkiye,oy kullanmayıp cevabını vermeliydi ama,nedense sanki zorunluymuş gibi herkes akın edip kendince kötünün iyisini seçiyor.Seçilmesin,kötünün iyisi seçilmesin,adam olsunlar ,adam gibi adam,öyle gelsinler oy istesinler..ufff...bu ülkede bu kaoslar bitmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dışarıda ülkesinin çıkarları için çabalayan insanlar,bizde ise vatan hainleri yetişiyor.Orda bir siyasinin bir yalanı yakalansın istifasını verir gider,bizde dolandırıcılar,cebini dolduranlar arsızca koltuk bırakmaz..

Yada koltuk pesinde.....

Kendi taraflarına göre yol çizerken,karşıt taraftan sesini duyurmaya çalışan yığınlara,yasadışılık isnad edilmesi,yaptıklarının suç gibi medyalara yansıtılması gözlerden kaçmadı.Tek taraflı yanlı özgürlük olmaz,yanlı demokrasi olmaz.

Bunlari Yllarcaaaa yasamistik....Malesef.

Halkın genelinde de istenilen nabız az çok yakalandı kanaatindeyim.

Vallahi bu dedigin gercek ise, bence bazi kesimler bu partinin kapatilmasinin referanduma gitmesine cok sicak bakardi ama ben hicte oyle sanmiyorum kapatildiktan sonra buyuk bir kargasa cikacagi kesin cunki bu parti iyi veya kotu cok kisinin umudu cunki seninde ifade ettigin gibi bu partiden haric degierlerinin cogu denendi ve nasil bir gelecek verebilecekleri cok belli.

Arti gecmisteki banka hortumlamalarini cabuk unutmamak gerek nerelere kayi veriyordu o paralar acaba...??? :D ya cok komik

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gelincik arkadasim yazdiklarimi anlayamadiysan kusura bakma ama suclu ben deilim.

Duygu somurusu yaparak yazdiklarimin manasini baska yerlere cekerek beni celiski haline dusurmen sadece ve sadece ya anlayis kitligindan olsa gerek yada kasten yapmis olmandan gerek.

Ben hic bir sekilde yargiya illegal damgasini vurmadim yazmistim ben legal veya illegal yollardan kaptilmasi ni animsatmistim burda yarginin ne isi var?

Arti demis oldugum gibi, tekrarliyorum, bu hukumetin kapatilmasi icin somut bir delil YOK. Eger olsaydi yine demis oldugum gibi medyamiz kacirmazdi cunki madyamizin bir kismi yabanci ulkeler tarafindan yonlendirilmektedir ve turkiyenin yararina haber, objektif haber sunan cok cok az medya vardir.

Ama yine tekrar ediyorum lutfen kendinizi kahin sanmayin herseyi biliyor sanmayin bakin ben eger gercekten bu parti oyle adimlar atmissa kapatilmasina karsi deilim diyorum ama burda ben bir tereddute olmak zorundayim cunki bugunlerde bu acilim turkiyenin yararina deildir ve somut belge gormedigimdendir.

Iyi gunler

Arkadaşım Türkiye deki olay yargı yoluyla yapılıyor .Eğer buna rağmen yazınızda illegallikten bahsediyorsanız.Bu sizin anlayış kıtlığınızdan kaynaklanıyor demektir.Üstelik dediğiniz gibi bu işin eğitimini alanlar bu delilleri araştıracak ve tebit edecekler.Kendinizi kahin sanmayın herşeyi biliyor sanmayın.Hariçten gazel okumayla bu işler dönmüyor.

Turkiye Cumhuriyetinde yasayan normal bir kisi nasil illegal yollardan milletin iradesini yerler altina serebilir? Totalitarizm denir buna

Bu kişi illegal yolardan milletin iradesini ayaklar altına alan TÜRK YARGISI OLUYOR.***********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bütün bu yaşananların halk olarak tek müsebbibini siyasiler olarak göstermek bana mesnetsiz kendini sorumlu görmeme düsturunun tezahürü olarak geliyor...Efendim biz onları bizim sıkıntılarımızı çözsün,refah seviyemizi yükseltsin,bize müreffeh bir ortam sağlasın diye oraya çıkarttık...Biz mi diyoruz bu gücü kendi çıkarınız için kullanın,kriz çıkarın,ülkeyi fakirleştirin şeklindeki söylemler komik gelmeye başladı...

Oy zamanı oyumuzu verirken bak bize şurda iş ayarla,çocuğumu şuraya yerleştirmeme yardım et,bize kolaylık sağla şeklinde oy verirken şart koşan bizleriz...Gücümüz yettiği ölçüde vergi kaçıran,yasal olmayan işlerimizde hemen tepedekilerle bağlantıya geçen,kaçak elektrik kullanan,raporlarla okuldan kaçan öğretmen,akla gelmeyecek kılıflar bulup devleti dolandıran eczacı,doktor,yeşil kartlı,sosyal sigortalı,yalanla dolanla kaçakla,dalkavuklukla paramıza para katan medya patronu,şirket sahibi vatansever,Müslüman,Atatürkçü demokrasi askeri şahsiyetleriz...Bunların hepsini de siyasiler yapıyor demeyin gülünç olur...

Siyasiler bizden değil zaten onlar Mars'tan,Jüpiter'den ithal geldiler bizi yönetmek için...Onlar bizim okullarımızda okumadı,bizim kültürümüzle yoğrulmadı değil mi?Biz ne yapıyoruz ki onların ne yapmasını bekliyoruz?Sıradan vatandaş olarak senin gücün bu kadar bu kadarlık zarar veriyorsun,onları oraya daha büyük bir güçle senin yaptığına hizmet etsin diye gönderiyorsun...Hepimiz çok vatanseveriz,hepimiz ülkemizin çıkarını kendi çıkarımızdan üstünde tutuyoruz bir onlar zarar veriyor bu ülkeye hayret...

Peki halk olarak,seçtiğimiz ve de tek başına suçladığımız iktidarlarla bu hale nasıl geldik?

Bakın burda da vereceğimiz cevap var...Bizi istemeyenler,dış mihraklar bizi bu hale getirdi...E onlar bizim altımızı oyarken biz ne yapıyorduk?Vatanımız için çok çalıştığımızdan yorgunduk,dinlenmek için kısa bir uykuya dalmıştık fırsat bilmişler o anı demek ki hiç haberimiz olmamış...

Müslümanız faiz kardeşimiz,Müslümanız yalan söylemeden edemeyiz,birbirimizin kuyusunu kazarız,hoşgörü de neymiş adam döveriz biz Müslüman'ız,moderniz su gibi içki içeriz Cuma'yı kaçırmayız,kaçıranları aforoz ederiz,genelev kapısında bekleyenlerin hepsi de Hıristiyan zaten,erkekler olarak evli değil oraları severiz ama evleneceğimiz kızın tertemiz olmasını isteriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkcemin biraz kotu oldugu dogrudur gelincik ancak bunu cok dil orenmeme bagisla turkce fransica cince birazcikta ingilizce olunca zor oluyor haliyle. Ben orda yargiyi kastetmedim gelincik tekrarliyorum bir arkadasin yorumunu yanlis anlamistim ordan yola cikarak bunu yazmistim yani yargi ile hic bir alakasi yok oldumu? bastan okursan bu konulari belki ne demek istedigimi anlarsin iyi gunler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İllegal yolla veya legal yolla hiç farketmez, bu ülkenin yönetim biçimi Cumhuriyettir ve Cumhuriyeti tehlikeye sokan, bu rejimi değiştirmeye çalışan herkes layıkını bulmalıdır.

:clover:

Bunu anlamak ve anlamamak işte bütün mesele bu sevgili Gloria...

Anlamayanlar için mesele trajedik hale getirilir, ve Akp nin kurtuluşu mazlum duruma düşmesi ile mümkün olacak... Yoksa bu batık geminin çoktan batmış olduğunu anlayacak herkes... Anlamasınlar diye ya darbe olacak ya akp kapatılacak emperyalist sistemin iki ucu .....

yani anlatabildim umarım, akp yalanlarına devamedebilmek için trajedi yaratmaya mecbur yoksa şapka düşecek kel görünecek... :)

biz duygusal milletiz, acıma duygumuzdan acınacak hallere düşmüşüz hala uyanan yok...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN İLKELERİ VE MİSAKI MİLLİSİ AJİTASYONLARA KURBAN EDİLEMEZ... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam yanlis anlamadiysam bu son gelismelerin arkasinda AKP mi var demek istiyorsun?

Vallahi konu felsefe konusu olacak doru yalan gercek sahte kavramlarina gircez. Sen diyorsun ki AKP yalan soyluyor , bende sana yalan soylemeyen yok derim. Onemli olan o yalanin ( yalan diyorum ama sen dedigin icin bu fikri dogru buldugum konularda olabilir bulmadigim konularda olabilir) arkasindaki icraatlar... bana bir ornek verirmisin, bu partinin girisimlerinden, bu denli derin duygulara sahip olmana neden olan ? Cok merak ediyorum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi halkın yüzde 47'sinin oyunu almış bir partiyi kapatmak halkına saygı duymamaktır zaten TÜRKİYE'yi bunca yıl boyunca azınlığın yönettiğini hepimiz biliyoruz.Yukarıda yazdığım iletiye cevaben bir arkadaşımız demişki halk halen sistemi benimseyemediği için bu partiye oy verdi.ozaman sormazlarmı adama halkın 90 yıldır benimsemediyse halen neden bu sistemde diretiyorsun yoksa egemenlik kayıtsız şartsız milletin değilmi???????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son zamanlarda iyice güç kaybeden AKP ye müthiş bir güç kazandırmaktan başka hiç bir işe yaramayacak olan bir girişim..

Özellikle yerel seçimler öncesinde..

büyük ihtimalle böyle olacak ve %55 gibi bir oranla ve PAK parti adıyla (dalga geçmiyorum son zamanlarda ki en ciddi sözümdür)

böyle olmamalıydı... (içimden bir ses bunun AKP nin bir planı olduğunu söylüyor ama ben o sesin deli olduğunu biliyorum :D aha da sizeee kompleee teori :D )

aslında mücadele ediyorduk ne güzel, bunlara gerek yoktu...bakalım zaman kimi haklı gösterecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam yanlis anlamadiysam bu son gelismelerin arkasinda AKP mi var demek istiyorsun?

Vallahi konu felsefe konusu olacak doru yalan gercek sahte kavramlarina gircez. Sen diyorsun ki AKP yalan soyluyor , bende sana yalan soylemeyen yok derim. Onemli olan o yalanin ( yalan diyorum ama sen dedigin icin bu fikri dogru buldugum konularda olabilir bulmadigim konularda olabilir) arkasindaki icraatlar... bana bir ornek verirmisin, bu partinin girisimlerinden, bu denli derin duygulara sahip olmana neden olan ? Cok merak ediyorum :)

Şimdi halkın yüzde 47'sinin oyunu almış bir partiyi kapatmak halkına saygı duymamaktır zaten TÜRKİYE'yi bunca yıl boyunca azınlığın yönettiğini hepimiz biliyoruz.Yukarıda yazdığım iletiye cevaben bir arkadaşımız demişki halk halen sistemi benimseyemediği için bu partiye oy verdi.ozaman sormazlarmı adama halkın 90 yıldır benimsemediyse halen neden bu sistemde diretiyorsun yoksa egemenlik kayıtsız şartsız milletin değilmi???????

paracıklara bişey olmasın

istikrar bozulmasın

aman borsa hoplamasın

BORSA: En büyük kumarhane, kimilerini ihya eder kimilerini virane...

aman bişey olmasın...

% 47 ile geldi ya bunlar, çoğunluğun oyunu ya aldı bunlar, demek ki her türlü ihaneti yapmaya, istedikleri dibi at koşturmaya hakları var, hukuk, yasa, kanun işlemez % 47 ile iktidara gelene...

öylemi?

isterse % 99 la gelsin, HUKUK, KANUN, YASA, KURAL ve en önemlisi TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN misakı millisi, bütünlüğü ve bağımsızlığı kişilerin gücü ile kıyas edilemez... Kanun güçlü olanada hesap soruyorsa kanundur, adalet kimseyi kayırmadan ADALET için var olmalıdır...

ama Türkiye'de Hukuk kuralları hiçe sayılır ve vatandaş bununla ilgilenmez bile, borsaya bişey olmasın... Özal ne demişti bi kere delmekle bişey olmaz... kapitalist sistemin ilkel düşünce biçimi işte..

ÖLÜMÜ GÖSTERİP KOMAYA RAZI ETMEK... Evet aynen budur...

Ben daha iddialı konuşacağım Akp yi ya kapatılma ya da darbe kurtarır... Mazlum edebiyatı yapmaktan başka kurtuluşları yok... çünkü o çok iyi gittiği sanılan ekonominin altında kalacaklar az daha sıkın dişinizi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin sardunyam halkin 47% oyunu almis bir parti sizin dediginiz gibi

çoğunluğun oyunu ya aldı bunlar, demek ki her türlü ihaneti yapmaya
ihanet ile yonetiyorsa bu ulkeyi o zaman turkiyedeki halkin yarisi turkiyeye ihanet etmis demektir?

bilmiyorum ben oyle anliyorum cunki bu parti ilk defa gelmiyor basa gecmis 5 seneleri var.

Yani 5 senedir bu halkin yarisi ulkeye ihanet ediyor , IHANETTT?

Ne yapalim o zaman savas cikaralim, oylemi?

........... sonrasini anlayana:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.