Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hazreti Muhammet Türk Mü?

bursercan

Önerilen İletiler

-Hazreti Peygamber’i Medine’ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler, Sümerler’in dağılışı sırasında Yemen’e göçmüşlerdi. Medine’ye gelişleri daha sonraydı. Akabe biatında “Muhammed bizdendir” demişlerdi ve Hazreti Peygamber’den “Kanınız kanımdır” yanıtını almışlardı. -Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip’in yanına gelmişler ve ona; ya yeğenini susturup davasından vazgeçirmesini ya da Türk yurtlarına çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehdit dolu talebe, 94 beyitten oluşan “Kaside-i Lamiyye” ile cevap verdi. İşte o şiirden bazı bölümler: “Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/Halbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler kapılarına sığınmamızı isterler/Allah’ın evine ant olsun ki sizler yalan söylüyorsunuz/İşleri karmakarış etmeden ne Mekke’yi terk/Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz.” Ebu Talip’in bu şiirinde Türkler yanında “Aftalitler” yani “Akhunlar” dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemli. Demek ki Araplar Hazreti Peygamber’in soyunu sopunu çok iyi biliyorlardı. -Hazreti Peygamberin torunu Hazreti Hüseyin’in Kerbela olayından önce Türk yurtlara gitme isteği, Yezit tarafından reddedildi, çünkü Hazreti Hüseyin Horasan’daki soydaşlarıyla birleşerek tekrar gelecekti. -Bir gün Peygamberimiz ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille “Ne güzel üzüm” dedi. Sahabe anlamayarak “Ya Muhammed Arapça konuş” dediler. Yüce Peygamber: “Durun yakınmayın, ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum, Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye yanıt verdi. Yukarıdan aldığım bölümler Muharrem Kılıçın Gizlenen Türk Tarihi/Hazreti Muhammed adlı kitabından alınmıştır.Oldukça ilginç bilgiler.Tabi ispatlanması gerekir mesela sakalı şeriflerle bir dna testi yapılırsa bence daha kesin sonuçlara ulaşılabilir. “Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz” ATATÜRK

ARKADAŞLAR BU YAZIYI ARKADSIM GONDERDI HOŞUMA GİTTİ ASLINDA SİZE SUNMAK İSTEDİM

YORUM SİZİN..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Efendimiz(s.a.v) türk olsa ne olmasa ne. Efendimiz alemlerin efendisi bizde onun kapısında ki bi süpürge otu içindeki bir toz parçası ve kölesiyiz. Efendimiz türk olarak görmek beni çok mutlu eder tabi ki ve türklüğü şereflendirir. Ama efendimiz(s.a.v) türklüğü öven hadis-i şeriflerde türklüğü övmüştür. bu bile müthiş bir şereftir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Hazreti Peygamber’i Medine’ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler, Sümerler’in dağılışı sırasında Yemen’e göçmüşlerdi. Medine’ye gelişleri daha sonraydı. Akabe biatında “Muhammed bizdendir” demişlerdi ve Hazreti Peygamber’den “Kanınız kanımdır” yanıtını almışlardı. -Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip’in yanına gelmişler ve ona; ya yeğenini susturup davasından vazgeçirmesini ya da Türk yurtlarına çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehdit dolu talebe, 94 beyitten oluşan “Kaside-i Lamiyye” ile cevap verdi. İşte o şiirden bazı bölümler: “Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/Halbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler kapılarına sığınmamızı isterler/Allah’ın evine ant olsun ki sizler yalan söylüyorsunuz/İşleri karmakarış etmeden ne Mekke’yi terk/Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz.” Ebu Talip’in bu şiirinde Türkler yanında “Aftalitler” yani “Akhunlar” dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemli. Demek ki Araplar Hazreti Peygamber’in soyunu sopunu çok iyi biliyorlardı. -Hazreti Peygamberin torunu Hazreti Hüseyin’in Kerbela olayından önce Türk yurtlara gitme isteği, Yezit tarafından reddedildi, çünkü Hazreti Hüseyin Horasan’daki soydaşlarıyla birleşerek tekrar gelecekti. -Bir gün Peygamberimiz ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille “Ne güzel üzüm” dedi. Sahabe anlamayarak “Ya Muhammed Arapça konuş” dediler. Yüce Peygamber: “Durun yakınmayın, ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum, Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye yanıt verdi. Yukarıdan aldığım bölümler Muharrem Kılıçın Gizlenen Türk Tarihi/Hazreti Muhammed adlı kitabından alınmıştır.Oldukça ilginç bilgiler.Tabi ispatlanması gerekir mesela sakalı şeriflerle bir dna testi yapılırsa bence daha kesin sonuçlara ulaşılabilir. “Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz” ATATÜRK

ARKADAŞLAR BU YAZIYI ARKADSIM GONDERDI HOŞUMA GİTTİ ASLINDA SİZE SUNMAK İSTEDİM

YORUM SİZİN..

Sevgili Bursercan,araştırdın mı sen,ben direk senden alsam :D

Şaka bir yana,Hz Muhammed Arap kökenlidir,bunun araştıralacak bir yanı yok artık.Ama yinede ben sana döneyim...sevgiler canım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Süper bir mevzu...

Ülkücü ve Turanclığın geldiği son nokta sanılır aslında bu konu ama ben bir eksiklik görüyorum. "Dünya Türk Olsun" diye çok "hoşgörülü" bir sloganları var ve sorunun ana kaynağı burdan çıkıyor. Zira, bu teoriyi öne sürüp bir de bunun üzerine kafa yorarsanız gelecek size yetmez. Gelecekte herkesi Türk yapsanız da bu sizi kesmez; geçmişe yönelik hesaplaşmalar içine de girersiniz ve giriyorlar da...

Bilinen kaç ünlü isim varsa hepsi Türk ilan edilir ve buna peygamberler de dahil. Yalnız dikkat edin İsa ve Musa Türk ilan edilmez zira onlar bugünkü Ülkücü ve Turancı geleneğe ters gelen bir tavra sahiptirler. Türk, artık hem kan olarak ırksal-etnik bir kökenden gelmeli (kafatasçı zihniyet diyoruz biz buna ve kafatasını ölçen bir çok kişi görmüşlüğü vardır bu satırları yazan şahsiyetin) hem de müslüman olmalı ki Türk ilan edilsin. Hristiyan bir Türk olur mu efendim !!!

İşte bu konuda bir eksiklikleri var ve bunu giderecek bir öneri sunmak istiyorum.

Peygamberin Türk olması yetmez, bence "Tanrı da Türk olmalı"...

Hatta bunun için nümayişler yapılmalı, çeşitli antik yazılardan ve türlü kaynaklardan argümanlar elde edilmeli ve bütün dünya da ikna edilmeli. Zaten dünya ikna edilirse -ki ileride herkes Türk olacağı için bu hiç zor olmasa gerek- Tanrı da Türk olduğunu itiraf edecektir.

Sonrası önümüz açık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhammed efendiniz "Türk" değildi. Türk düşmanı idi.

Işte Sahih Buhari hadislerine gore, Muhammedin Türkler hakkında dediklerini yazmışlar:

"Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste derili toplula vuruşmanız-öldürüşmeniz kıyamet alametlerindendir. Siz(müslümanlar), küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe kıyamet kopmaz."

Aynı hadisi Ingilizcede :

Narrated Abu Huraira:

Allah's Apostle said, "The Hour will not be established until you fight with the Turks; people with small eyes, red faces, and flat noses. Their faces will look like shields coated with leather. The Hour will not be established till you fight with people whose shoes are made of hair." (Sahih Bukhari, Volume 4, Book 52, Number 179)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Işte Sahih Buhari hadislerine gore, Muhammedin Türkler hakkında dediklerini yazmışlar:

"Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste derili toplula vuruşmanız-öldürüşmeniz kıyamet alametlerindendir. Siz(müslümanlar), küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe kıyamet kopmaz."

Narrated Abu Huraira:

Allah's Apostle said, "The Hour will not be established until you fight with the Turks; people with small eyes, red faces, and flat noses. Their faces will look like shields coated with leather. The Hour will not be established till you fight with people whose shoes are made of hair." (Sahih Bukhari, Volume 4, Book 52, Number 179)

Burada biraz bana cinlileri taniliyormus gibi geldi ama neyse

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hz. Muhammed Türk mü?

Çankaya Atatürk arşivinden çıkarılmıştır..

-Hazreti Peygamber’i Medine’ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler, Sümerler’in dağılışı sırasında Yemen’e göçmüşlerdi. Medine’ye gelişleri daha sonraydı. Akabe biatında “Muhammed bizdendir” demişlerdi ve Hazreti Peygamber’den “Kanınız kanımdır” yanıtını almışlardı. -Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip’in yanına gelmişler ve ona; ya yeğenini susturup davasından vazgeçirmesini ya da Türk yurtlarına çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehdit dolu talebe, 94 beyitten oluşan “Kaside-i Lamiyye” ile cevap verdi. İşte o şiirden bazı bölümler: “Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/Halbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler kapılarına sığınmamızı isterler/Allah’ın evine ant olsun ki sizler yalan söylüyorsunuz/İşleri karmakarış etmeden ne Mekke’yi terk/Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz.” Ebu Talip’in bu şiirinde Türkler yanında “Aftalitler” yani “Akhunlar” dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemli. Demek ki Araplar Hazreti Peygamber’in soyunu sopunu çok iyi biliyorlardı. -Hazreti Peygamberin torunu Hazreti Hüseyin’in Kerbela olayından önce Türk yurtlara gitme isteği, Yezit tarafından reddedildi, çünkü Hazreti Hüseyin Horasan’daki soydaşlarıyla birleşerek tekrar gelecekti. -Bir gün Peygamberimiz ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille “Ne güzel üzüm” dedi. Sahabe anlamayarak “Ya Muhammed Arapça konuş” dediler. Yüce Peygamber: “Durun yakınmayın, ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum, Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye yanıt verdi. Yukarıdan aldığım bölümler Muharrem Kılıçın Gizlenen Türk Tarihi/Hazreti Muhammed adlı kitabından alınmıştır.Oldukça ilginç bilgiler.Tabi ispatlanması gerekir mesela sakalı şeriflerle bir dna testi yapılırsa bence daha kesin sonuçlara ulaşılabilir. “Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz” ATATÜRK.

Alıntı...

İşin ilginç yanı,bu olay üzerine çok yazılmış çizilmiş,cumhuriyetin ilk yıllarında...

:(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hz. Muhammed Türk mü?

Çankaya Atatürk arşivinden çıkarılmıştır..

-Hazreti Peygamber?i Medine?ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler, Sümerler?in dağılışı sırasında Yemen?e göçmüşlerdi. Medine?ye gelişleri daha sonraydı. Akabe biatında ?Muhammed bizdendir? demişlerdi ve Hazreti Peygamber?den ?Kanınız kanımdır? yanıtını almışlardı. -Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip?in yanına gelmişler ve ona; ya yeğenini susturup davasından vazgeçirmesini ya da Türk yurtlarına çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehdit dolu talebe, 94 beyitten oluşan ?Kaside-i Lamiyye? ile cevap verdi. İşte o şiirden bazı bölümler: ?Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/Halbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler kapılarına sığınmamızı isterler/Allah?ın evine ant olsun ki sizler yalan söylüyorsunuz/İşleri karmakarış etmeden ne Mekke?yi terk/Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz.? Ebu Talip?in bu şiirinde Türkler yanında ?Aftalitler? yani ?Akhunlar? dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemli. Demek ki Araplar Hazreti Peygamber?in soyunu sopunu çok iyi biliyorlardı. -Hazreti Peygamberin torunu Hazreti Hüseyin?in Kerbela olayından önce Türk yurtlara gitme isteği, Yezit tarafından reddedildi, çünkü Hazreti Hüseyin Horasan?daki soydaşlarıyla birleşerek tekrar gelecekti. -Bir gün Peygamberimiz ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille ?Ne güzel üzüm? dedi. Sahabe anlamayarak ?Ya Muhammed Arapça konuş? dediler. Yüce Peygamber: ?Durun yakınmayın, ben köküm olan Hz. İbrahim?in dili ile konuşuyorum, Arap benden ama ben Arap?tan değilim? diye yanıt verdi. Yukarıdan aldığım bölümler Muharrem Kılıçın Gizlenen Türk Tarihi/Hazreti Muhammed adlı kitabından alınmıştır.Oldukça ilginç bilgiler.Tabi ispatlanması gerekir mesela sakalı şeriflerle bir dna testi yapılırsa bence daha kesin sonuçlara ulaşılabilir. ?Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz? ATATÜRK.

Alıntı...

İşin ilginç yanı,bu olay üzerine çok yazılmış çizilmiş,cumhuriyetin ilk yıllarında...

:(

Takip ediyorum sürekli ırkçılık teranesi ile gidip geliyorsunuz.

Irkçılık konusu açılmışken mevcut durumdan geriye 80 yıl gidin ve işin şereften nasibini almamış idda ve söylentileri bir yana gerçekten Türklerin ırkçı uygulamalarını dökün ortaya...ne biliyorsanız yazın.

Bu gün bu coğrafyada özgürlük demokrasi ve düşünce hürriyeti adı altında pis bir peşmerge terör örgütünün sözcülerinin IRKÇI söylemlerinden başkaca bir siyasi anlamda ırkçı varmıdır?Ve yine bunların cinayetleri dışında Adından başkaca türklükle ilgisi kalmamış bu ülkede ırkçı terör varmıdır.Bütün bunlar dururken.Irkçı canilerin eylem ve cinayetleri sürerken 3-5 safsata ve ****** iftirayı mesnet teşkili kabul edip Türklerin Irkçılıkla suçlanması sizce manidar değilmidir.Kalan az mikjtarda etnik Türkün bu ithamlardan sıyrılabilmesi için ne yapması icabediyor ?Çekip gidelimmi orta asyaya bunumu istiyorsunuz.Açıkça yazın.Sizler nasılsa Türkler defolup asyaya dönsün demeniz dahi ırkçılıktan sayılmaz,sayılmayacaktır.

Ve bu ırkçı ve emperyalist Türkler bu iftiraları neden hakediyor.Türkler evlerinde sizlerden farklı *******...Türklerde işsizlik yokmudur...fakirlik yokmudur.Ezilmişlik edebiyatı yapan hainler çalıştıklarını gidip türkleremi veriyor.Yoksa o türklerin vergileriylemi besleniyor?

Ve sen nesin?Sen kimin ırkcılığını yapıyorsun din adı altında bana vahhabi ırkçılığını dayıyor olmayasın?

Yada bunun altından peşmerge taleplerinmi çıkacak...merakla bekliyoruz ve takip ediyoruz mesajlarınızı.

2003 yılında müslümandım...Müslüman bir iktidara tepki olarak dinimi terkettim...Amacınıza ulaşıyorsunuz...biraz daha bu ırkçı baskısıyla devam edin inancım odur ki görmediğiniz halde dillendirdiğiniz IRKÇILIĞI da bulacaksınız.Kendi ırkçılığınızda boğulacaksınız.Liderliğini ERMENİ KATLİAMININ baş sorumlusunun yürüttüğü fraksiyonunuz bütün bunların altından kalkabilecekmidir.Türkiye ebadında bir flistinden bahsetmekteyiz.

Devam edin izliyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Narrated Abu Huraira:

Evet bunları söylemişse onun hakkında söylenecek pek bir şey kalmamış....

Gelelim efendinizin kökenine...Aslında bu bir Türk olarak benim sorunum değil çünkü ben TÜRKÜM ve benim efendim olmaz olamaz...bu benim insanlık anlayışıma ters.Ama sizler kendinize efendi seçmekte özgürsünüz.

İf someone have to be a LORD! Certainly he should be named as a ALPNOYAN, So why u r suprised its me HERE!

Then u ll cry an pray ''İf only i was TURK''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Efendimiz(s.a.v) türk olsa ne olmasa ne. Efendimiz alemlerin efendisi bizde onun kapısında ki bi süpürge otu içindeki bir toz parçası ve kölesiyiz. Efendimiz türk olarak görmek beni çok mutlu eder tabi ki ve türklüğü şereflendirir. Ama efendimiz(s.a.v) türklüğü öven hadis-i şeriflerde türklüğü övmüştür. bu bile müthiş bir şereftir

inanamıyorum yaa... din bu mu? dini inanç bu mu hakikatten? bir peygambere köle mi olmaktır inanç sahibi olmak? bu kuran-ı kerim'deki tanımıyla Allah'a şirk koşmak değil mi? Köle ne demek yaa

Süper bir mevzu...

Ülkücü ve Turanclığın geldiği son nokta sanılır aslında bu konu ama ben bir eksiklik görüyorum. "Dünya Türk Olsun" diye çok "hoşgörülü" bir sloganları var ve sorunun ana kaynağı burdan çıkıyor. Zira, bu teoriyi öne sürüp bir de bunun üzerine kafa yorarsanız gelecek size yetmez. Gelecekte herkesi Türk yapsanız da bu sizi kesmez; geçmişe yönelik hesaplaşmalar içine de girersiniz ve giriyorlar da...

Bilinen kaç ünlü isim varsa hepsi Türk ilan edilir ve buna peygamberler de dahil. Yalnız dikkat edin İsa ve Musa Türk ilan edilmez zira onlar bugünkü Ülkücü ve Turancı geleneğe ters gelen bir tavra sahiptirler. Türk, artık hem kan olarak ırksal-etnik bir kökenden gelmeli (kafatasçı zihniyet diyoruz biz buna ve kafatasını ölçen bir çok kişi görmüşlüğü vardır bu satırları yazan şahsiyetin) hem de müslüman olmalı ki Türk ilan edilsin. Hristiyan bir Türk olur mu efendim !!!

İşte bu konuda bir eksiklikleri var ve bunu giderecek bir öneri sunmak istiyorum.

Peygamberin Türk olması yetmez, bence "Tanrı da Türk olmalı"...

Hatta bunun için nümayişler yapılmalı, çeşitli antik yazılardan ve türlü kaynaklardan argümanlar elde edilmeli ve bütün dünya da ikna edilmeli. Zaten dünya ikna edilirse -ki ileride herkes Türk olacağı için bu hiç zor olmasa gerek- Tanrı da Türk olduğunu itiraf edecektir.

Sonrası önümüz açık...

müthiş bir yazı teşekkürler ellerine sağlık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hz. Muhammet tabiiki Türk, hemde bizim köyde dogdu. Aslinda biraz bana akrabaligida var ama, fazla sevmedigim icin o kadar önemsemedim.

Onun torunlari ve akrabalari hala bizim köyde yasamaktalar ve onlarda aynen onun gibi en azindan 200 er tane hanimlari var. Akrabalarida koyunculukla ugrasirlar, canlari istedikce yeni ayetler uyduruyorlar.

baska bilmediginiz varsa gelin bizim köye kendi gözlerinizle görün. Köyümüzün ismi Erenköy!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

1860 lı yılları Patriği II. Boğos Taktakyan da Ermeni olduğunu iddia etmiş,

yıllarca süren araştırmalarını 73 sayfada yayınlamış.

Bu tür varsayımları kanıtlamak çok zor, Kuran yazıya alınırken dahi arap yazısı çok ilkeldi.

Bulunabilecek belgeler yetersiz kalacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...
Misafir Mehmet BOZKURT

.

.

.

Buradan türk düşmanı olduğu çıkarılamaz. Burada Resulullah Efendimiz a.s.v kıyamet alametini bildirmiştir. Yani araplarla türklerin öldüresiye savaşmaları kıyametin alametindendir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.