Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

eski bir müridin kaleminden

vega5

Önerilen İletiler

Bu dünyada görmüyoruz ama öbür alemde göreceğimize inanıyorum...Soruyu artık gördüğünüzde Allah'a sorarsınız...

Bu dünyada korkudan inananlar öteki dünyada cehennemde yanacaklar. Sorgulayıp inanmayanlar ise cennetlik olacaktır. Artık görürüz diğer tarafta kim yanacak kim sönecek... O zaman Allaha sorarsınız "eee ben inandım niye cehenemdeyim" diye...

Allah kendini gösterseydi bugün sen dahil inanmayan kalır mıydı?

Olur mu? Yanlış biliyorsun. Aslında bu test çok daha farklı bir yöntemle uygulanıyor. Korkudan inanıp anlamsız hurafelere sarılanlar günahkar, aklıyla sorgulayanlar ise mümin kılınacak öteki tarafta. Allah asıl niyetini bu şekilde açıklasaydı kim inanırdı hurafelere, dine? Herkes inkar ederdi tabii ki de... Yol yakınken aklınızı kullanın derim...

Hadi çık işin içinden şimdi :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 60
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu dünyada korkudan inananlar öteki dünyada cehennemde yanacaklar. Sorgulayıp inanmayanlar ise cennetlik olacaktır. Artık görürüz diğer tarafta kim yanacak kim sönecek... O zaman Allaha sorarsınız "eee ben inandım niye cehenemdeyim" diye...

Olur mu? Yanlış biliyorsun. Aslında bu test çok daha farklı bir yöntemle uygulanıyor. Korkudan inanıp anlamsız hurafelere sarılanlar günahkar, aklıyla sorgulayanlar ise mümin kılınacak öteki tarafta. Allah asıl niyetini bu şekilde açıklasaydı kim inanırdı hurafelere, dine? Herkes inkar ederdi tabii ki de... Yol yakınken aklınızı kullanın derim...

Eflatun,Platon için:''Platon ne söylerse yalandır.''demiş...Platon da Eflatun için:''Eflatun ne söylerse doğrudur demiş.''

Kim yalancı acaba?Nasıl çözebiliriz?

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eflatun,Platon için:''Platon ne söylerse yalandır.''demiş...Platon da Eflatun için:''Eflatun ne söylerse doğrudur demiş.''

Kim yalancı acaba?Nasıl çözebiliriz?

Bu örnek oldu mu şimdi?

Konuyla alakalı mı?

Anlatmak istediğimle alakalı mı?

Sadece şekilsel bir benzeyiş var diye bu örnek verilir mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu örnek oldu mu şimdi?

Konuyla alakalı mı?

Anlatmak istediğimle alakalı mı?

Sadece şekilsel bir benzeyiş var diye bu örnek verilir mi?

Öncelikle bir düzeltme yapayım.Ordaki isimlerden biri ''Sokrates''olacaktı okuyunca yeni farkettim...Eflatun da Platon da aynı kişi dalgınlığıma gelmiş...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Öncelikle İlk mesajı yazan arkadaşı samimi bulmadım. Butun yazılan mesajları okudum. Bir arkadaş ayeti kendi aklıyla yorumlamış ve yalnış anlamlar çıkarmış , zayıf bir insan aklının yazdıgı şiirleri bir kaç defa okudugunda degişik anlamlar çıkabilirken Allahın Kelamını bu kadar basit olabilecigini insanların düşünmeleri beni gerçekten korkutuyor.

Arkadaşlar hakkıyla araştırın bir çok kaynakdan araştırın , Dini Araştırırken Bilimin çaresiz kaldıgı noktalarıda araştırın . Eger Yine tatmin olmassanız İnanmayın .Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biismillahirrahmanirrahim

İnsan çoğu zaman yazdıklarının nereye vardığı, ne derece doğru olduğuhakkında fikir sahibi olmadan ( Maksadı aşan bir tavırla ve kasıtlı olarak yazılmış asılda bir yazı) sayıp döker... Şahsen bir çok insan bundan rahatsızlık duymakta..Gerekçeside zamanın bir çoğunu alan herhangi bir faydalanımı olmayan ( kişisel bir yorumdan ziyade bir gerçeğin altını çiziyorum) kelimeler....Bir çok itirazla karşılaşacağımı biliyorum bu başlık adı altında verilen ana yazıya...Bilinmez kimileri kendilerine faydalanabilecekelri doneleri alabilir..Yada tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Burda edinimin ne açıdan olduğuna bağlı bir süreç...Ve yine Hiç bir insanın bir başkasını yada başkalarını yanlış bir bilgi ile bilgilendirme hakkı söz konusu değil ve olmamalı...

Neden Müslümanlar diğer dinlere karşı düşmanca tutum içindeler (aslında 3 büyük dinde birbirlerine düşmandırlar)? Sorusuna en iyi cevap kurandaki cihat, ganimet ayetleri yeterlidir kanısındayım. Müslümanlar eski Endülüs(ispanya) ya da Malazgirt savaşıyla Anadolu ya saldırmalarında haksız olduklarını düşündüklerini hiç sanmam, sizde Hıristiyan ordusunda masum bir asker olabilirdiniz sizi bekleyen bir aileniz olabilirdi sizde bir savaşta Müslüman kılıcıyla kâfir damgası yiyerek Allah adına öldürülebilirdiniz, sonra sizi bir çukura atarlardı çürüyüp toprağa karışırdınız ot olurdunuz, böcek olurdunuz sonra sizi bal olarak bir kovandan alan Müslüman asker besmele çekerek sizi bir kere daha hazmederdi, hazin

İki soru İslamın insan tasavvuru nedir? ve gerek savaş ve onun hukuku hakkında bilginiz ne derecedir....Ben biliyorum ve bu yaptığınız yorum kelimenin tam anlamıyla haksız bir yorumdur....Bir parantez olarak insanların yaptığı kitabı bağlayıcı değil tam aksi bir durum söz konusudur..Bağlayıcı olan Kur an ı Kerimdir....Müslümanım diyen şahsı Kitab a göre eleştiri ve onun kendisini tarif ettiği çizgide ne kadar isabetli olup olmadığını sorgularsınız....

Müslümanlara soruyorum kaç tanrı var? Zeus, Jüpiter, Yehova, God, Odin, Thor, El-ilah ve daha nice yaşayan ya da ölmüş tanrılar, Müslümanlar düşünüyorlar mı acaba diğer dinlere göre kendilerinin de kâfir olduğu? Yada Muhammedinde bir ateist olabileceği, kitabını kendisi hayattayken toplamayan kendisinden sonra ne olacağını umursamayan, kitabında kadınlara değer vermeyen bir kişinin nasıl Allahın elçisi olabileceğini. Sanırım Müslümanlar cehennem korkusundan yada işlerine geldiği gibi inanmasından ötürü bu tür soruları kendilerine sormazlar, çoğu maalesef çok cahildir İslam dini düşünmelerini ipotek altına almıştır, bir tek ayeti, inkarı bırakın şüphe bile etmeleri kendilerini ebedi cehenneme sürükleyeceği safsatası yüzyıllardan beridir onlara yutturulmuştu

Buna bakınca insan kendisine şunu soruyor, Yani bu nedir!!!! De ki : O Allah ahaddir....İslamın insanlığı öğrettiği şey...Salt bir İlah vardır ve hiç bir şey onun dengi değildir....Aslında Çok önemli bir yanılgınızda İlah tasavvurunuzda gizli....Siz Allah ı tasavvur ederken zannınız O nu yaratılanlardan hareketledir...Dolayısıyla Yaratanı gereği gibi takdir edemiyorsunuz....Şu soruyu bir sorun..Yaratan ile yaratılan arasındaki fark nedir?

Belki bu sorunun cevabını doğru cevaplayabilirseniz o zaman olaylar şekillenmeye başlar.....Ve yine gerek peygamber gerek ashab ve gerekse eşleri ile ilgili rivayetlerde Kur an da zikredilmeyen o tip durumlara müsade edilmeyen yakıştırmalar bulunmaktadır....İkinci pasaj buna istinadendir ve muhatabın Kur an la yakından uzaktan ilgisi yoktur...Tıpkı kehf suresin zülkarneyn kıssasında anlatılan olayın müteşabih (benzeştirme,örneklendirme olabileceği hakkında fikri olmaması gibi...

Evrimle ilgili fazla söz söylemenin bir anlamı yok...Sadece bir nükte...İnsan ı insanlığından alan ona hayvan statüsü tanıyan bir fikrin, İnsanlığa katkısı sizce insanı hayvanlaştırmasından öteye gidebilirmi....Hayata bir göz atalım Doğu türkistanı zikretmes burda hiç bir teist hiç bir deist..Neden?

Mao nun çini ve sosyalist kominist bir rejimi var....Ve yine örneklendirelim olayı sovyet rusyanın dağılamsının üzerinden fazla zaman geçmedi...Kadın hakları savunucuları nerde arkadaşlar...Hiç bir insanın yeryüzünde İslam gelene değin kadına verilen bir hak olduğunu bana getiremez ve gösteremez bile...(elit kesimleri burdan dışlayarak) Dışardaki hayatı görmezden gelip olayları göz ardı edip bilgi veriyorum diyerek burda insanları yanlışa sürüklemektedir...

Bilim ve evrim dinlerin işini bitirdi!

İlk oalrak din kavramının ne anlama geldiğinizi öğrenmenizi tavsiye ederim..İkinciside bilimden bahsediliyor ve bilim diye ortana konan teorilerden başka zerre bir bilginiz söz konusu değil..Teorinin anlamı yanılabiri yanlış olabilir daha başkası gelebilir vs....Olma olasılığı olduğu gibi olmama olasılığıda vardır....Yazı tura atamak bence daha az risklidir....

1. si

Kehf/86. Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu. Onun yanında (orada) bir kavme rastladı. Bunun üzerine biz: Ey Zülkarneyn! Onlara ya azap edecek veya haklarında iyilik etme yolunu seçeceksin, dedik.

Üstteki ayete binaen, Güneşin dünya üzerinde battığı kara balçığı gösterebilirmisin??

Bilim ve evrim dinlerin işini bitirdi!

2. si

Kehf/93. Nihayet iki dağ arasına ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu.

94. Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?

95. Dedi ki: «Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım.»

96. «Bana, demir kütleleri getirin.» Nihayet dağın iki yanı arasını aynı seviyeye getirince (vadiyi doldurunca): «Üfleyin (körükleyin)!» dedi. Artık onu kor haline sokunca: «Getirin bana, üzerine bir miktar erimiş bakır dökeyim» dedi.

yorumum = Hiçbir sözü anlamayan kavime Züklarneyn ''Bana demir kitleleri getirin'' sözünü söylediğinde, onun sözünü nasıl anladılar???Eğerki arada tecüman varsa neden hiçbir sözden anlamadıklarını allah yazdı??Ayrica zülkarneyn, muhammedin duyduğu putperest büyük İskender'dir.

İlki için güneşi bir balçıkta batar buldu benzeştirmedir...Mecazdır ve örneklendirerek anlatılmaktadır....İkincisi için

Orjinal metnin tam karşılığı şu şekilde geçmektedir...

'' Nihayet iki sed arasına vardığı vakit, O nun yanında bir kavim buldu, Nerdeyse ( le yekudune) söz anlamayacak durumdaydılar..''

Arkadaşın yukarıda alıntıladığı ayetten bir kelime eksilterek yani bir '' Hemen'' kelimesini alıntılamış birini ihmal etmiş..Hemen hemen tam karşılar...

ve devamla tam yargıyla muhakemesini yapmmış ''Hiçbir sözü anlamayan'' mümkünse hemen hemen yada nerdeyse kelimelerini eklersen o zaman yaptığın yorumun tutarsızlığını görebilirsin...Ve kıssada anlatılan kavmin düştüğü meşakatten psikolojik tahlilinin elde edebilirsin. O zaman bu bir bilimsel yaklaşımdır diyebilelim....Ve akabindeki ayetlerden şayet elinde imkan varsa erimiş demirsin üstüne bakır dök bak bakalım ne elde etmektesin....İşte bunlar gerçek şeyler...Zülkarneyn, büyük iskender....Bu çok büyük bir iddia....Kur an i değil olamazda...Zülkarneyn kıssasında atlanan bir husus söz konusu...Çok önemli bilimsel bir vurgu vardır...Bir tarafı sürekli güneş olan bir alan ve bir tarafı karanlık (alacakaranlık) Bu kolay anlaşılır şekilde bugün varlığı bilinen fakat nasıllığı hakkında bir fikirs sahibi olunamayan buzul çağları ve tam tersi diğer taraf...İşte Kur an size hakikati anlatıyor yinede iman edecek değilsiniz değilmi...

'' Eğer dikkatli okursanız kuranı bir çok tezat bulacaksınız''

Buyrun ben burdayım tezatları getirin konuşalım...Bu forumda uzundur bulunmaktayım ve şahit olduğum tek şey matematik bilmeyen vatandaşların Kur an da ki miras taksimine olan itirazları bu ve benzeri durumlar...Başlıkların tümünü gözden geçirebilirsiniz...Bu tutarsız bir iddiadır ve görebildiğim kadarıyla bu tip iddiada olanlar beyaz zemine mor gözlükle bakmaktadırlar...Anlamıda şudur siz ne kadar beyaz derseniz deyin mevcut zihniyetten dolayı o beyaz mor olarak değerlendirilecektir...Gerçek

BANA GÜNEŞİN BATTIĞI BALÇIKLI GÖZEYİ GÖSTERİN 1000 REKAT NAMAZ KILACAM BU GECE

Ufuğa baktığımızda ve güneş yavaş yavaş kaybolmaya yüz tuttuğunda bile '' Güneş batıyor '' Birileri maden bulmuşa benziyor...

Müteşabih ayetler var demişsin fakat başka ayetlerde bu kitap apaçık gönderildi yazıyor? İnanmak istiyorsan herşeye inanırsın.. yeterki kitapta yazsın dimi?

Kafa karıştırmak işte bu kadar kolay...Müteşabih anlaşılmaz dersiniz olay biter.O zaman kitap nasıl açık anlaşılır olabilir...Sanki benzeştirme örneklendirme mecaz ile anlatım olayı zorlaştırıyor...Hayat tuhaflıklarla dolayı, İlginç olan tuhaflık insan kaynaklı olması...

Din insan aklının kullanılmasını istemez. Kullanılırsa, din olabilemez.

Doğrudur sevgili brainsplatter İslam dini insanın aklını kullanmasını istemez ve ne ister bilirmisin sizde olmayan bir şeyi ister İnsana aklını doğru kullanmasını teklif eder....Siz daha doğrunun ne olduğunu araştırıp durun...

İslam şıracı-bozacı ilişkisi üzerine kurulmuş bir dindir.

Kuran'ın kaynağı Allah - Allah'ın kanıtı Muhammed - Muhammed'in dayanağı Kuran.

Kur an ı Kerim in hiç bir noktasında hiç bir yerinde müminlerden yada peygamberden Allah ın varlığını ispat istenmediği gibi emredilmezde....

Biraz fazla uzun oldu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

İYİDE KARDEŞİM BEN TÖVBE ALDIĞIM GECE HZ.MUHAMMED S.AV GÖRDÜM AYRICA KENDİM ŞÜPHE ÜZERİNE İSTİHARE NAMAZINA YATTIM YİNE AYNI ŞEKİLDE RÜYAM HAYIRLI ÇIKTI AYRICA İŞNKAR EDDİNİZ ŞEYİN RÜYAYA GİRİP EVLADM GEL ARTIK DEMESŞ NORMALMİ AYRICA BU ŞEYHİN AİLESİ ÇOĞU MENZİLDE 11 AY EVDE EV SARAYMIŞ DİYORSUN FATYİH SULTAN MEHMETİN SARAYI NASILDI AMA O DA SAHTEKARDIR niye İstanbulu fethederken Peygamberimizi görüyo ama yinede beni ikna etmeni isterim ayrıca bu konuyu bu cematin hocalarıyla tartışsanaaa.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İYİDE KARDEŞİM BEN TÖVBE ALDIĞIM GECE HZ.MUHAMMED S.AV GÖRDÜM AYRICA KENDİM ŞÜPHE ÜZERİNE İSTİHARE NAMAZINA YATTIM YİNE AYNI ŞEKİLDE RÜYAM HAYIRLI ÇIKTI AYRICA İŞNKAR EDDİNİZ ŞEYİN RÜYAYA GİRİP EVLADM GEL ARTIK DEMESŞ NORMALMİ AYRICA BU ŞEYHİN AİLESİ ÇOĞU MENZİLDE 11 AY EVDE EV SARAYMIŞ DİYORSUN FATYİH SULTAN MEHMETİN SARAYI NASILDI AMA O DA SAHTEKARDIR niye İstanbulu fethederken Peygamberimizi görüyo ama yinede beni ikna etmeni isterim ayrıca bu konuyu bu cematin hocalarıyla tartışsanaaa.

Kime neyi anlatıyorsun kardeş,pardon,anlaşılmıyor yazın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar benimde açıkçası dinlerin ilahi filan olduğuna dair çok keskin

şüphelerim var ve bence insanların akılcı yollarla yaşamasının önünü tıkamaktalar.

Bu yüzden insanoğlu şu son 150 yıllık teknolojik,bilimsel devrimi yapana kadar

tarihi boyunca binlerce yıl beklemek zorunda kaldı,nasıl ki tabiat ve tabiatta gerçekleşen olaylar ile ilgili

düşünsel tabular yıkıldı bilimin

teknolojinin önü açıldı insanların yaşamları kolaylık ve refah kazandı,bakış açıları

geniş ufuklara yayıldı.Tarih boyunca ve bugün de aynı şekilde ''dinibütün''

olarak kendini lanse eden insanların toplumun belli bir kesimi peşine

takarak kendi çıkarları yada başkalarının onlara vaadettiği maddi çıkarlar uğruna

toplumları düşürdükleri halleri,dogmatik inançların insanlara verdiği zararları

gözönünde bulundurunca birçok ateist arkadaşa da hakveriyorum,ve

dinle ilgili tüm şüphelerin üstüne akıl ve cesaretle gidilmelidir bencede.

Sevgilerle

Son 100-150 yılda kapitalizm hayatımıza girdi ve 100 yılda Dünya milyonlarca yıldır kirletilmediği kadar kirletildi hem madden hem manen. Şimdi nasıl kurtarırız diye kıvarınıyor insanoğlu.

Dine inanmak veya inanırken doğru uygulamak kimsenin işinize gelmez. Kim namaz kılacak, oruç tutacak, bütün insanlara ve diğer tüm canlılara saygı duyacak.

Kim kendi parasından ve malından hiç olmayana da verecek. Kim yaşlanınca anasına babasına bakacak onları huzur evine göndermek varken.

Kim namusuyla para kazanacak çalıp çırpıp zengin olmak varken. İşçiye kim hakkını verecek onu sömürüp 3 kuruş para ödemek varken.

Kim doğaya saygı duyup ihtiyaçtan fazlasını üretmeyecek insanları tüketim kölesi yapıp zengin olmak varken.

Teknolojiyle insanların önü açıldı evet tembel herşeyi hazır bekleyen nesiller yarattık. Tarım alanları ve ormanları yok ettik neden kapitalizmin istediği sermaye için insanlara teknolojiyi verip onları rahat ettirmek için. Televizyona ve bilgisayara mahkum gerçeklerden uzak beyinler oluşturduk kimse düşünmesin gerçekleri görmesin diye. Refah seviyesi yükseldi evet dünyanın %10'luk kısmının refah seviyesi aldı başını gitti diğer kısım iyice fakirleşti. Son 100 yıldaki gelişmeler sayesinde Dünya yaşanır bir yer olmaktan çıkmak üzere ve hala sermaye sahiplerinin umrunda değil. Teknolojiye kesinlikle karşı değilim aksine çok da ilgilenir ve severim fakat sorun kapitalizmin yarattığı sömürü düzenine kesinlikle karşıyım.

Ek olarak yalan yanlış tarikatlara, mezheplere bakarak yargılama yapacağınıza okumanızı tavsiye ederim.

İsra 23 - 38

Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.

Onlara merhamet ederek tevazu kanadını indir ve de ki: “Rabbim!, Tıpkı beni küçükken koruyup yetiştirdikleri gibi sen de onlara acı.”

Rabbiniz içinizde olanı en iyi bilendir. Eğer siz iyi kişiler olursanız, şunu bilin ki Allah tövbeye yönelenleri çok bağışlayandır.

Akrabaya, yoksula ve yolda kalmış yolcuya haklarını ver, fakat saçıp savurma.

Çünkü saçıp savuranlar şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir.

Eğer Rabbinden umduğun bir rahmeti istemek için onlardan yüz çevirecek olursan, o zaman onlara yumuşak bir söz söyle.

Eli sıkı olma, büsbütün eli açık da olma. Sonra kınanır ve çaresiz kalırsın.

Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.

Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. Onları da, sizi de biz rızıklandırırız. Onları öldürmek gerçekten büyük bir günahtır.

Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.

Haklı bir sebep olmadıkça, Allah’ın, öldürülmesini haram kıldığı cana kıymayın. Kim haksız yere öldürülürse, biz onun velisine yetki vermişizdir. Ancak o da kısas konusunda meşru ölçüleri aşmasın. Çünkü kendisine zaten yardım edilmiştir.

Rüştüne erişinceye kadar, yetimin malına ancak en güzel şekilde yaklaşın, verdiğiniz sözü de yerine getirin. Çünkü söz veren sorumludur.

Ölçtüğünüzde ölçmeyi tam yapın, doğru terazi ile tartın. Bu daha hayırlı, sonuç bakımından daha güzeldir.

Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur

Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.

Bütün bu sayılanların kötü olanları Rabbinin katında sevimsiz şeylerdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Degerli arkadaşım korkudan inananlar derken kimden korkanlar..? ALLAH(C.C) tabiki iman eden korkacak

Haşr 18

(Medenî 101) Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve herkes, yarına ne hazırladığına baksın. Allah'tan korkun, çünkü Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

orası muhakkak ahirette görücez kim yanacak kim sönecek :D hee ben iman ettim niye yanıyorum diye sormam çünkü RABBİM kimseyi suçsuz yere cezalandırmaz..

Âl-i İmrân 129

(Medenî 89) Göklerde ve yerde ne varsa Allah'ındır. Dilediğini bağışlar, dilediğine azap eder. Allah, çok bağışlayıcı ve çok merhametlidir.

ya şu mantığı anlamıyorum ne yani her mü'min hurafeci her müslüman bilime karşı ilgisiz ve cahilmidir.. Asıl cahil onlardırda haberleri yoktur..

YÜCE RABBİN bahşettiği aklı herkese doğru yolda (onun yolunda) kullanmayı nasip etsin...

....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vega5 arkadaşım yazını okudum yazında bütün müslümanları o gördüğün müritler gibi algılamana çok şaşırdım.. seni dinden sogutan bu tarikatmı,ailenin baskısımı yoksa imanın ve islamın şartlarını yerine getirmekmi..???

Dogru yolu bumuşsun o tarikatın senin içindeki imanla veya eğer tam anlayarak okuduysan (o tarikate mensup olduysan muhakkak okumuşundur diye düşünüyorum) okuduğun kuran-ı kerimle ters düşen halleri hareketleri fark edip çıkman doğru..AMA o boşlukta demekki iblis senin nefsine sahip olup bu tür düşüncelere itmiş...

Sana ALLAH(C.C.) en kısa zamanda doğru yolu buldurması için dua ediyorum..benimkisi sadece temenni,tabiki YÜCELER YÜCESİ ALLAH'IN dediği olur..

saygılar

....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

vega5               sen gözünle görmediğin şeylere inanmaz mısın?Cinlerin varlığınıda göremiyoruz inanmıyor musun?Sana çok sağlam bir cin grubu musallat ettim çarpacaklar seni bu laflarının için!Müslümanlıktan ayrılmasaydın ne kadar güzeldi en azından onlar seni öldürürken kafir olarak gitmezsin!Bence hemen Müslüman ol ve cinler seni öldürürlerse imanlı git!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bulmam kardeşim,ayetleri de senin gibi okumam..ben bu ayetlerden nice kavram çıkarırım.Ben eski dinsiz şimdiki radikal dinciyim.. Bu sözler boşa.. Ben ayet tartışmakta istemem artık..Biliyorum ki Rabbim dilemeyince inanmazsınız.olmaz olmayacak...

Çok doğru bu sebeple inançsız arkadaşlarla tartışmalara girmenin çok bir anlamı yok. İnançlı kişilerin inançsızları ikna etme çabaları boşadır. Allah dilemedikçe olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
  • 11 ay sonra...

Vahdet-i Vücudçuluk ve melamilik hakkında ne dersin?Kur'andan çok ayet getiriyorlar mesela Enfal 17 ve bakara 115(ki bu ayetin mealine değil aslına bak vech kelimesi geçer)?GÖrmediğim rabbime ibadet etmem sözü de söylenir mesela.Haricte bir Tanrı tasavvuru yoktur.Merak ettim sadece, yani diğer tasavvufi akımları araştırmadan sadece nakşilikle kalıp koca tasavvufu ve İslamı inkarın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

İnsan çoğu zaman yazdıklarının nereye vardığı, ne derece doğru olduğuhakkında fikir sahibi olmadan ( Maksadı aşan bir tavırla ve kasıtlı olarak yazılmış asılda bir yazı) sayıp döker... Şahsen bir çok insan bundan rahatsızlık duymakta..Gerekçeside zamanın bir çoğunu alan herhangi bir faydalanımı olmayan ( kişisel bir yorumdan ziyade bir gerçeğin altını çiziyorum) kelimeler....Bir çok itirazla karşılaşacağımı biliyorum bu başlık adı altında verilen ana yazıya...Bilinmez kimileri kendilerine faydalanabilecekelri doneleri alabilir..Yada tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Burda edinimin ne açıdan olduğuna bağlı bir süreç...Ve yine Hiç bir insanın bir başkasını yada başkalarını yanlış bir bilgi ile bilgilendirme hakkı söz konusu değil ve olmamalı...

.

.

.

Biraz fazla uzun oldu

Teşekkürler... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hemşehrim destan yazmana gerek yoktu, sadece dinden çıktım demen yeterliydi. Senin menzil maceralarin 15 senelik bir şüphe ve felsefeden ibaretse bize ne. Allaha imanı olan senin savurduğun hezeyanlari ciddiye alır sanma sakın sadece acır güler geçeriz. Tek din İSLAM Allahü Ekber........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.