Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADINLAR TESLİM OLMAYIN..(Sizi eve kapatmak isteyn erkek egemenliği evvel eski, ama itiraf edelim, şimdi siyasal hedeflere kilitlenmiş büyük rüyasıdr)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Sen neden bahsediyorsun TARAFSIZ..

Neyi bahsediyorsun...

Neyi yutturmaya çalışıyorsun bizlere...

Geç bunları kardeşim geç...

Tutturmuşsun bir Nur Süresi gidiyorsun...

Aaa bu gidiş iyi bir gidiş, aydınlık bir yol, akılcı bir tutum değil...

Umarım anlaşılmıştır...

Nur suresinin 31 nci ayetinden bahsediyorum

Müslümanların itaat etmek zorunda oldukları kitaptan bahsediyorum

siz ise şu kişiler böyle, şu kişiler şöyle giyiniyor diyorsunuz, ne alakaysa ! bende size eşleri kapalı devlet adamlarını örnek versem, anlaşmış mı olacağız ?

peki Nur suresinin 31 nci ayeti ne iş ?

bakın ne diyor ayet "başörtülerini (artık her neyse), yakalarına kadar örtsünler (salsınlar)"

BAŞÖRTÜSÜ (KAPANMAK) BİR EMİRDİR, MÜSLÜMAN KADINLAR KAPANMAK ZORUNDA, AYETLE SABİTTİR

dedim ve siz bunu atlayıp sürekli politika ve konu dışı eleştiri yapıyorsunuz

bir şeyleri tartışırken tarafsız bakabilirsek durum daha iyi anlaşılır

bakın ben dinlere ve hele hele kapanmaya kökten karşıyım ama ortadaki gerçek KABAK gibi görünüyor, bu gerçeği gözardı etmek taraf tutmaktır !

sorun islam dinindedir, insanların insanlara yaptığı bir baskı yok ! baskıyı yapan Allah ve Hz. Muhammed'tir inançlılara göre !

dolayısıyla yanlış kişileri suçlamaktasınız, başörtülelerin bir suçu varsa size göre, o da bu dine inanmalarıdır, halbuki bu işte bu dinin sahibinden başka hiçkimsenin bir suçu yok !

onlar inandıkları dinin gereğini yapmak durumundalar

sizin karşı çıkmanız gereken İslam dinidir bu konuda

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 266
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Nur suresinin 31 nci ayetinden bahsediyorum

Müslümanların itaat etmek zorunda oldukları kitaptan bahsediyorum

.

.

.

saygılar

Ezberinize ayran kaldım..

3 kelimelik nur süresinin noktası virgülüne kadar ezberlemişsiniz...

Tebrikler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konumuza dönersek:

Türban Türkiyenin istikbalini fethe çıkmış olan tarikatların müessir bir silahı olarak bu fetih için kullanılmaktadır.

Ellerinde Türkiye bütçesinin bilmem kaç katı kadar olan ve adına ‘yeşil sermaye’ denilen bir hazine bulunan bu tarikatlar, genç kızlarımızın inancını bu sonsuz servetle satın almaktadırlar.

Üniversite kapısına kadar başı açık gelen kızlarımız, o kapılarda başlarını bağlayarak kendilerine ‘Işık Evleri’nde, tarikat vakıf yurt ve yuvalarında verilen talimatı yerine getirmektedirler.

Amaçları bu aldatılmış piyon ve kukla haline getirilmiş kızlarımızın, yüksek eğitimlerinden sonra doktor, yargıç mühendis gibi bütün meslekleri ele geçirip,Türkiyenin kaderini altın bir tabakta şeyhlerin emrine sunmaktır.

Kendileri de birer tarikat mensubu olan yüksek politikacılarımız, bağlı bulundukları şeyhlerinin bu amacı elde etmelerine hizmet yarışı vermektedirler.

Milletimizin birlik beraberlik ve bütünlüğüne verecekleri hasarı görmeden ya da umursamadan mezbuhane gayretlerle Türbanı yüksek eğitime sokmak, altından kalkılmaz bir vebal olarak, bir gün kendi başlarını da yiyecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hadi parantezleride çıkaralım, durum o zaman dahada kapalı olacak malesef

İyi ya kardeşim, biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sanal parantezlerden, metinde olmayan kelimeleri parantez içinde eklemeler şeklinde yardımlar almadan ne dediği bile anlaşılmayan metinler bunlar...

Dedim ya, adam sabah kalkınca yaşının ilerlediğini ve çok sayıda, bir kısmı genç olan karılarına hakim olamadığını farketmiş. Zaten yakın arkadaşları da kadınları zaptü rapta alacak bir şeyler söylemesi için sıkıştırıp duruyorlarmış. Çünkü onların da durumu fazla farklı olmasa gerek.

Aklına bu sözler gelmiş... Siz de binbir zorlukla çıkarılan taşı haydiii, tekrar kuyuya atıveriyorsunuz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dolayısıyla yanlış kişileri suçlamaktasınız, başörtülelerin bir suçu varsa size göre, o da bu dine inanmalarıdır, halbuki bu işte bu dinin sahibinden başka hiçkimsenin bir suçu yok

Durun ben TARAFSIZ'ın ne demeye çalıştığını şimdi anladım galiba: (Artık müneccim de olduk, hayırlısı...)

Siz bu dini bu kadar kullanır, imam hatipler açar, din eğitimi verirseniz, olacağı bu... İnsanlar onca din eğitiminden sonra açar bakar kutsallarına, "örtünün" yazıyor, onlar da aldıkları eğitim gereği örtünürler. Yıllardır bu eğitimi verdiniz, verdiniz, şimdi "yahu bu insanlar niye örtüneceğiz diye tutturuyorlar böyle?" diye ne diye hayret ediyorsunuz ki?

Yanlış anlamışsam elbette düzeltebilirsin TARAFSIZ...

Böyle diyorsa haklı... Bilenler bilir, ben "doğruya doğrucu"yumdur. Buna itiraz edemem, çünkü doğru!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Durun ben TARAFSIZ'ın ne demeye çalıştığını şimdi anladım galiba: (Artık müneccim de olduk, hayırlısı...)

Siz bu dini bu kadar kullanır, imam hatipler açar, din eğitimi verirseniz, olacağı bu... İnsanlar onca din eğitiminden sonra açar bakar kutsallarına, "örtünün" yazıyor, onlar da aldıkları eğitim gereği örtünürler. Yıllardır bu eğitimi verdiniz, verdiniz, şimdi "yahu bu insanlar niye örtüneceğiz diye tutturuyorlar böyle?" diye ne diye hayret ediyorsunuz ki?

Yanlış anlamışsam elbette düzeltebilirsin TARAFSIZ...

Böyle diyorsa haklı... Bilenler bilir, ben "doğruya doğrucu"yumdur. Buna itiraz edemem, çünkü doğru!

Herkes tuturmuş sahte dindarlar,siyasete alet ediliyor falan, yahu kardeşim, madem sahte dindarlardan şikayetçisiniz o zaman adam gibi dini eğitimi yüksek seviyede isteyen insanlara verinki sahtekarlara meydan kalmasın, bilinçli bir dindarda zaten dolysı ile siyasete alet etmez, ilgilnmez ve dini siyasetede alet etmez.

Yada açıkça söyleyin biz islama karşıyız diye..

Ayetlerde yok böyle şey diyorsunuz Ayetleri gösteriyoruz yok öyle demek istemedi böyle dedi....Yok efendim ayette nasıl örtünmesi yazmıyormuş...Ya kardeşim baş örtüsünü açık açık yazıyor inanın belki 50 defa yazdım bu ayeti istiyorsanız gene yazayım...

Diyanet işlerini ,yaşarnuri öztürk,E hamdi yazar bakın hepsinde baş örtüsünü açıkça yazmakatadır.

Şimdi bunu kıvırmanın anlamı yok Açıkça islama karşıyız deyin..bizde ona göre yorum yapalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....Kim ne derse desin bence bunun altında yatan asıl amaç rejimi değiştirmek ...

Atatürk Türkiye’sini ortadan kaldırmak, O’nu ve onun bu Ülkeye kazandırdıklarını bir bir yok etmeye çalışmak.

Dünya üzerinde O’nun kadar, kadına değer veren, toplumda söz hakkına sahip olması, bir yer edinmesi için yasalar çıkartıp imkanlar sunan başka bir lider daha olamaz olduğunu da sanmıyorum.

Mustafa Kemal’in bir sözüne yer vermek istiyorum satırlarımda “ Dünya üzerinde gördüğünüz her şey , kadının eseridir” kadının değerini, önemini vurgulayan onlarca sözünden sadece birisi bu.

O bunu gören en iyi tespit eden ve Türkiye Cumhuriyetini kurarken cephede onunla beraber mücadele eden Türk kadınını hak ettiği yere getirmeye çalışan büyük insan ve şimdi O’nun bize kazandırdığı her şey tek tek elimizden alınmaya çalışılıyor.

Ben, bu değerlerin ,bize sağlanan imkanların hiç birisini kaybetmek istemiyorum , hatta eksik kalan her şeyin de zaman içerisinde tamamlanmasını istiyorum .

Yavaş yavaş özgürlüklerinin tamamen ellerinden alındığı, evlere hapsedilmeye çalışan, eğitimden, modernlikten uzak, çağ dışılığın simgesi kara çarşaflara bürünen kadınların dolaştığı bir Ülkede yaşamak istemiyorum.

Bu ülke topraklarında yaşayan tüm kadınlara seslenmek istiyorum üzerimizden siyaset yapılmasına izin vermeyelim.

Aydınlık Atatürk Türkiye’sinin bir kadını olarak ben bu çağ dışı uygulamaya izin vermeyeceğim, vermek istemeyen tüm kadınlarla da ele ele verip sonuna kadar da mücadele etmeye devam edeceğim...

Aaa sahi...

"Tarafsız hocaya" bir iki sorum olacaktı...

Onuda gelince konuşuruz..

Sağlıcakla kalın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran'da yazan başörtme ile ilgili ayetlere çok önem verenlerin Kuran'da faiz hakkında neler söylendiğini, yalan ve ikiyüzlülüğün yerini, yetim hakkı yemenin vebalini, birinden borç aldığın zaman bunu iki şahidin huzurunda bir kağıda yazman gerektiğini, bir erkeğin eğer isterse 4'e kadar kadınla evlenebileceğini anlatan ayetler hakkında ne düşündüklerini merak ediyorum... Ve bu evliliği yaparlarken kadının rızasını sorması gerektiği üzerine bir hükümde söylemiyor... Şimdi Müslüman olmanın şartları belli buna 5 demiyor muyuz, imanın şartlarıda belli bunada 6 diyoruz, o zaman Kuran'ın söylediği bütün ama bütün ayetleri harfiyen yerine getirmemiz gerekmiyor mu? Bunu kaç kişi yapabiliyor yapılabilir mi?

O zaman din insan gelişimi önünde çok büyük bir engel olmuyor mu? Çünkü her eylemin sonucu günaha varabiliyor bu risk her zaman varsa risk almamak için bize bildirilen emirleri yerine getirip bizden istenmeyenleri yapmamakta sakınca yok yani olduğumuz yerde sayalım zaten biz buraya onun için gelmedik mi? İbadetlerini yap, iyi kul ol yeter öyle mi?

Din düşünmeden ve aklı ikna etmeden kavranılamaz... Kuran'ın evrenselliği zaman ve mekan şartlarını göz ardı etmemizi gerektirmiyor... Herşeyin mantıklı bir açıklaması ve nedenselliği var, siz nedenselliğini anlamadan ve düşünmeden bir şeyi uygulamaya kalkarsanız eksik olacaktır...

Kuran'ın ilk hangi bölgeye geldiği o bölgenin coğrafik ve kültürel koşullarını, dönemin şartlarını düşünmeden olduğu gibi bizim zamanımıza ve kültürümüze uygulamaya kalkarsanız bir çok insanda olduğu gibi aklı zorlayacaktır bu işlem...

Şimdi bana bu zamanda bu şartlarda, bu kültürde örtünmenin gerekliğinini, anlaşılır tarafını, nedenini açıklayacak biri var mı? ALLAH ÖYLE İSTİYOR DEMEDEN LÜTFEN...

Allah bişeyi ister ama hepsinin nedeni var ve merak ediyorum Kuran'ın zamana göre değiştirilmesi gereken sözleri yokmuydu varsa onlar nelerdi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi mantıksal bağları kurarak bir yaklaşalım olaya, uzun süredir yapmıyordum bunu

İki türlü de bir sonuca ulaşamayacakları ortada...

:zorro:

Bazıları da sonuca adım yaklaştıklarını düşünüyorlar...

Biraz da bu açıdan mantıksal bağları kurarak bir yaklaşım üretirsek varacağımız sonuçlarda bazı farklı değişimlere ulaşabilir miyiz?

Ele aldığınız mantıksal çözümlemeleri haksız bulmak doğru olmaz...

Ancak madalyonun öteki yüzünü de göz ardı etmemiz bizi yanıltacaktır...

Başını örterek okumak isteyen kızlardan öte onların baş örtüsü üzerine siysi hedef ve amaçlar güdenleri görmemezlikten gelemeyiz...

O kızlarımız başlarını çok masum bir amaçla örtüyor olabilirler, okumakta en doğal hakları...

Tek başlarına arkalarında bu düşünceye sahip erkekler olmadan din devleti şartlarının oluşturulamayacağı da bir gerçek...

Bu açıdan ele aldığımızda kızlarımızın baş örtüsünü kullananların ulaşmak istedikleri sonuçlar da ortada öyle değil mi?

Sıcağı sıcağına basına düşen bu haberler bir şeyleri açıklamıyor mu?

4960782.jpg

Türban methiyesi

İranlı yetkililer, türban düzenlemesinin TBMM’den geçmesinden memnun. İran Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Hüccetülislam Biriya, Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirirken, "İslam’ın tüm dünyada yayılmasına şahit oluyoruz" dedi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise İran İslam Devrimi’nin 29. yıldönümünü, "Devrim, İran halkının mücadelesinin sonucudur" diye kutladı.

İRAN İslam Devrimi’nin 29. yıldönümü münasabetiyle, ülkenin iç kısmındaki Yezd şehrinde bir konferans düzenlendi. Konferansa katılan İran Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Hüccetülislam Muhammed Nasır Biriya, Türkiye’deki türban düzenlemesini değerlendirdi. TBMM’nin onayladığı türban yasasının, "İslam’ın Türkiye’de galip geldiğinin" göstergesi olduğunu vurgulayan Biriya, "İran İslam Devrimi’nin 29. yılında, İmam Humeyni’nin İslami değerlerin yayılmasıyla ilgili sözleri gerçek oluyor" dedi. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’a yakın isimlerden olan Biriya, "İslam’ın yayıldığına ve dünyada Müslümanlar arasındaki birliğin gün be gün güçlendiğine şahit oluyoruz" dedi.

İran’da İngilizce yayın yapan haber sitesi Press TV, Hüccetülislam Biriya’nın "Türkiye’deki hicap yasasını övdüğünü" bildirdiği haberinde, "Üniversitelerde türban yasağını kaldıran anayasa maddesinin Türk meclisinde onaylanması, laik güçlere karşı kazanılan önemli bir zafer" yorumunu yaptı.

Alıntı: 11 Şubat 2008- http://www.hurriyet.com.tr/dunya-

Devamını okumak için tıklayın...

4960679.jpg

Laik direk kırıldı

TBMM’nin türbanı serbest bırakması dünya gündemine oturdu. ABD ve Avrupa basını kararı, muhafazakar İslam’ın yükselen etkisine örnek olarak gösterirken, "İslamcı hükümet, laik devletin direklerinden birini kırdı" yorumu yapıldı.

TÜRBAN değişikliğinin önceki gün TBMM’de onaylanması Amerikan ve Avrupa medyasında baş köşelere yerleşti. Dış basın, "İslamcı hükümet, laik devletin direklerinden birini kırdı", "Parlamento, muhafazakar İslam’ın yükselen etkisini kabul etti", "Parlamento, son bir kavga için sahneyi hazırladı", "Tarihi karar", "Laiklere meydan okudular" gibi yorumlar yaptı.

Alıntı: 11 Şubat 2008- http://www.hurriyet.com.tr/dunya-

Devamını okumak için tıklayın...

Direği kırdılar mı dersiniz?..

Kırılan direklerin binanın çökmesine ve içinde yaşayan herkesin altında kalacağı gerçeğini...

Binada tadilat hevesinde olanların "bu mantıksal bağları da göz ardı etmeden" düşünebilmeleri gerekir..

Direği kırmışta olsalar bina yıkılmadıkça yerine yenisini eskisinden de sağlam koymak mümkün...

Hatta bina yıkılsa da ne kadar masraflı olursa olsun yenisinin, en iyisinin yapılacağı da...

.

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Direği kırdılar mı dersiniz?..

%99 u müslüman olan bir ülkenin direği zaten kırıktır, biz böyle idare etmek zorundayız

Sorun İslam dinindedir, başka bir sorun yok, islam dini kapatıyorsa, buna inananlar zarten kapanmak zorunda,

e bunların sayılarıda Türkiye'nin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor !

İnanç yönünden bu kadar büyük bir çoğunluğa, eğitim hakkını başı açık olarak alması gerektiğini dayatırsanız, onlar iki arada bir derede kalırlar ve gördüğünüz gibi sabır taşı gelip bir yerlerde patlar, deliği kapatsanız (ki devlet bunu zorla yapmış şu ana kadar) o delik bizi ne kadar idare edecek, yine gelip bir yerlerde patlayacak !

sebep nedir ? İslam dininin kapanmayı zorunlu tutması ve insanların büyük çoğunluğunun bu dine inanması !

İslam dini sadece kapanma yönünden mi zorunludur ? tabiki hayır !

o kadar çok çağ dışı uygulama vardırki Kur'anda (sardunyam bahsetmiş biraz) hangisini nereye uyduracaksınız belli değil !

dedim ya tek sorun İslam dinidir, islam dininden uzaklaşıp çağdaş yapıya ulaşınca sorunlar düzelir, ama malesef Kur'an'ın hükümleri değişmezdir ve yeni bir peygamber gelene kadar değişmeyecektir !

ben aslında başörtüsünün kadını ne kadar küçük düşürdüğünü gösterebilmek için bu kadar öne sürüyorum ayetlerle (demirefe sanırım beni anlamış bu konuda)

ama inanan inanmış ve inancından vazgeçene kadar durum hep böyle sürecektir, bu bilgiler Kur'an kursları, camiler, aileler, arkadaşlar ve hatta milli eğitim aracılığıyla sürekli verilecektir bu çok doğaldır. Dolayısıyla nur süresi 31 nci ayeti gören kapanmak durumunda kalacaktır. Bunu Kur'an kurslarını camileri kapatarak engelleyemeyiz (hemde büyük çoğunluğu oluşturan halk içinde !)

Yani kapanma yönünden ne erkeklerin ne devletin ne de bayanların suçu vardır !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben aslında başörtüsünün kadını ne kadar küçük düşürdüğünü gösterebilmek için bu kadar öne sürüyorum ayetlerle (demirefe sanırım beni anlamış bu konuda)

Seni sadece demirefe'nin anladığını sanıyorsan (sanmıyorum) yanlış anlamış. Kendisi söylesin. Kadını küçük düşüren bir simge savunulmamalı. Bu, çifte standart, çift kişilik olur. Celal şengörün dediği gibi Sui-misalle, misal olmaz. Yani yanlışlıklar, doğrulara örnek olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

%99 u müslüman olan bir ülkenin direği zaten kırıktır, biz böyle idare etmek zorundayız

%99 diye bir rakam peydahlanmış gidiyor...

Nereden çıkarıyorsunuz bu %99 müslüman lafını...

Varmı böyle bir net rakam...

Mesela ben oruç tutmam, namaz kılmam, ve akşamları da yemekte 2 kadeh şarap içerim...

Hayrıcı çevremde benim gibi yaşan yüzlercesi var...

Bizimkiler lafa %99 müslüman ülkedeeeeeeeeeeee (hayrıca bu e harfi isteğe göre çoğaltılabilir)

Birde şu tarafından bakalım...

Acaba benim gibi kaç kişi yaşıyor bu ülkede...

Hiçte azımsanmayacak kadar az değiliz

Alevisi var, bektaşisi var (ki ülkede yaklaşık 20 milyon alevi ve bektaşi olduğu biliniyor) yezidisi, satanisti olan bir ülkede nereden çıkartıyorsunuz %99'u...

Çoğunluk bizda haaaa...

Ona göre mi olcak şimdi...

Geç bunları kardeşim geç..

Ezberiniz bozuldu Türban ile birlikte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[Çoğunluk bizda haaaa...

Evet yapılan aynen bu.Altın kural neydi:Altını olan kuralı koyar.

İktidarı %47 ile ele geçiren ve %99 un müslüman olduğunu idda eden de kuralı koyar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varmı böyle bir net rakam...

Mesela ben oruç tutmam, namaz kılmam, ve akşamları da yemekte 2 kadeh şarap içerim...

Hayrıcı çevremde benim gibi yaşan yüzlercesi var...

Bizimkiler lafa %99 müslüman ülkedeeeeeeeeeeee (hayrıca bu e harfi isteğe göre çoğaltılabilir)

Birde şu tarafından bakalım...

Acaba benim gibi kaç kişi yaşıyor bu ülkede...

Hiçte azımsanmayacak kadar az değiliz

Alevisi var, bektaşisi var (ki ülkede yaklaşık 20 milyon alevi ve bektaşi olduğu biliniyor) yezidisi, satanisti olan bir ülkede nereden çıkartıyorsunuz %99'u...

Çoğunluk bizda haaaa...

Geç bunları kardeşim geç..

Ezberiniz bozuldu Türban ile birlikte...

Doğru söylüyorsun dipnot. %99'u Müslüman olan kitlenin %99'u Kuranı okumamış ve dinini bilmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nüfus cüzdanlarına göre söyledim, %99 unda dini : islam yazıyor sanırım

tabi bu gerçeği göstermez ama, müslüman değilim diyen insan %1 lerde kalır genel olarak

tabi %99 olan bu sayısının %1 inin bile gerçek müslüman olduğunu sanmıyorum ama, işte genel olarak %99 müslümanız kaba taslak olarak

zaten bu sayı çoğunluk ifadesi için söyleniyor, siz bu kadar yazdığım yazı içinden sadece buraya takılmışsanız, demekki bir cümlemi okuyup gerisini bırakıyorsunuz ! sağlıklı bir tartışma yapamamızın sebebi bu olsa gerek !

Bakin ben Laik Müslümanim ben Ayete göre Bacimi Asik olsada üc karili bir erkege veremem?

Laik müslüman olunurmu tartışılır ama,

İnanıyorsan Kur'ana göre yaşamak zorundasın,

ayıca Kur'ana göre bir bayan üçüncü veya dördüncü karı olarak bir erkeğe gitmek zorunda değil,

ama kapanmak zorunda !

farkı farkedin !

Doğru söylüyorsun dipnot. %99'u Müslüman olan kitlenin %99'u Kuranı okumamış ve dinini bilmiyor.

ben %99 u müslümandır deyince kıyameti koparıyorsunuzda

siz %99'u Kur'anı okumamış ve bilmiyor derken ne olacak bilemedim şimdi !

ayrıca sizin hiçbiri Kur'an okumamış ve bilmiyor demenize katılıyorum, tabi o yüzdelik rakam olarak değil, ben bu rakamlardan çoğunluk ifadesini anlıyorum, gereksiz şekilde rakamlara takılmaya gerek yok !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nüfus cüzdanlarına göre söyledim, %99 unda dini : islam yazıyor sanırım

tabi bu gerçeği göstermez ama, müslüman değilim diyen insan %1 lerde kalır genel olarak

tabi %99 olan bu sayısının %1 inin bile gerçek müslüman olduğunu sanmıyorum ama, işte genel olarak %99 müslümanız kaba taslak olarak

zaten bu sayı çoğunluk ifadesi için söyleniyor, siz bu kadar yazdığım yazı içinden sadece buraya takılmışsanız, demekki bir cümlemi okuyup gerisini bırakıyorsunuz ! sağlıklı bir tartışma yapamamızın sebebi bu olsa gerek !

Laik müslüman olunurmu tartışılır ama,

İnanıyorsan Kur'ana göre yaşamak zorundasın,

ayıca Kur'ana göre bir bayan üçüncü veya dördüncü karı olarak bir erkeğe gitmek zorunda değil,

ama kapanmak zorunda !

farkı farkedin !

ben %99 u müslümandır deyince kıyameti koparıyorsunuzda

siz %99'u Kur'anı okumamış ve bilmiyor derken ne olacak bilemedim şimdi !

ayrıca sizin hiçbiri Kur'an okumamış ve bilmiyor demenize katılıyorum, tabi o yüzdelik rakam olarak değil, ben bu rakamlardan çoğunluk ifadesini anlıyorum, gereksiz şekilde rakamlara takılmaya gerek yok !

saygılar

Laik müslüman olunurmu tartışılır ama, OLUNUR BAL GIBI OLUNUR dünyada milyonlarca insan dinini laik olarak yasayabiliyorsa müslüman alemi neden yasamasin .. bakin istendimi islam alemindede nasil yasaniyor bakin liderlerin hanimlarinin zerafetine herhalde capulcu gibi durmuyorlar! nedemek bu yani uydurulan ayete göre yasamiyorlar gercek Ayetde ne diyor acilacaksin .. acmayanada HZ Ömer den kirbac var.. yalanmi

Yani senin belirtigin gibi kapanacaksin!!! yok kardesim öyle birsey yok

isimize gelmeyen Ayette zorlama yok diyeceksin .. ozaman demek istiyorsunki benim Bacim üc kadinli erkege giderse göz yumarim? zorlama olmaz...

CÜNKÜ KARSI CIKARSAN LAIK OLURSUN

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız sen galiba sadece tartışmacı desinler diye çıkıyorsun ortaya. %99 İddiasını ilk ortaya atan sensin. Hem diyorsun "tabi %99 olan bu sayısının %1 inin bile gerçek müslüman olduğunu sanmıyorum ama", hemde, "gereksiz şekilde rakamlara takılmaya gerek yok" gibi ifadelerin var.

Hem yüzde %99 müslüman diyerek tartışma açıyorsun hemde, "%1 inin bile gerçek müslüman olduğunu sanmıyorum" diye sonuçlandırıyorsun. Kendi iddianı çürütüyorsun.

Devamla; Bu kadar çoğunluktaki bir kitlenin inancına göre kapanmasının gerekliliğini savunuyorsun. Halbuki inançlarını bilmediğini, gerçek inançlı olmadıklarını da söylüyorsun. Bu Tarafsızı anlayabilen varmı acaba?

"İnanıyorsan Kur'ana göre yaşamak zorundasın," diyerek, "gerçek olmayan müslümanlara" gerçek müslümanlığı öğretmeye soyunuyorsun. Ayetlerden bahsetmeye de başladın. Yeni misyonun için kutlarım seni. Kolay gelsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani senin belirtigin gibi kapanacaksin!!! yok kardesim öyle birsey yok

Bunu kanıtlamıştım, ama sen kanıtlayamadın, Hz. Ömer'in yaptıkları Kur'anın ayetini değiştirmez, çünkü müslümanlar Kur'ana inanır !

isimize gelmeyen Ayette zorlama yok diyeceksin .. ozaman demek istiyorsunki benim Bacim üc kadinli erkege giderse göz yumarim? zorlama olmaz...

Zorlama yok ! bana zorlama olduğunu gösterirmisin ? bir ayet getirin ve bakın burada bir kadının 3 eşli bir erkeğe 4 üncü olarak gitme zorunluluğu vardır deyin !

Ayrıca benim bacım sıkı bir müslümansa ve kendi kararıyla bir erkeğe gitmek istiyorsa, ve ben bunu istemiyorsam ne yapmam lazım ? zincire mi vurayım ?

Laik müslüman olunurmu tartışılır ama, OLUNUR BAL GIBI OLUNUR dünyada milyonlarca insan dinini laik olarak yasayabiliyorsa müslüman alemi neden yasamasin ..

yaşıyoruz işte laik olarak, ama ancak bu kadar olabiliyormuş !

her ülkenin laiklik kavramı kendi kültürüne göre oluşturulmalıdır, yoksa böyle oluruz işte !

halkın belirli bir kısmına baskı uygulayan bir laiklik anlayışı, sağlıklı yürümez !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

halkın belirli bir kısmına baskı uygulayan bir laiklik anlayışı, sağlıklı yürümez !

saygılar

Türkiyede hangi laik anlayış kime baskı uygulamış söylermisin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu kanıtlamıştım, ama sen kanıtlayamadın, Hz. Ömer'in yaptıkları Kur'anın ayetini değiştirmez, çünkü müslümanlar Kur'ana inanır !

Zorlama yok ! bana zorlama olduğunu gösterirmisin ? bir ayet getirin ve bakın burada bir kadının 3 eşli bir erkeğe 4 üncü olarak gitme zorunluluğu vardır deyin !

Ayrıca benim bacım sıkı bir müslümansa ve kendi kararıyla bir erkeğe gitmek istiyorsa, ve ben bunu istemiyorsam ne yapmam lazım ? zincire mi vurayım ?

yaşıyoruz işte laik olarak, ama ancak bu kadar olabiliyormuş !

her ülkenin laiklik kavramı kendi kültürüne göre oluşturulmalıdır, yoksa böyle oluruz işte !

saygılar

Laik ülkenin laik yasalari var ona bas vurursunuz zincire vurmak olurmu! tedaviye gönderilir v.s v.s cünkü bu durum toplumun Ahlak degerlerini düsürür .. **********

ozaman herkes birgün gelir guruplar halinde yasar! olacak davami bakin laik ülkelere birakin cift evliigi evlilikten önce bile tek bir arkadas slogani gecerli?

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız sen galiba sadece tartışmacı desinler diye çıkıyorsun ortaya.

Kesinlikle sevgili maraba...

Sadece tartışma olsun diye...

Ki verebildiği hiçbirşey de yok...

Sadece ego tatmini anladığım kadarıyla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laik ülkenin laik yasalari var ona bas vurursunuz zincire vurmak olurmu! tedaviye gönderilir v.s v.s cünkü bu durum toplumun Ahlak degerlerini düsürür .. yani bir nevi gurup yasantisi gurup sex e gecerki bu yasaktir!!!

ozaman herkes birgün gelir guruplar halinde yasar! olacak davami bakin laik ülkelere birakin cift evliigi evlilikten önce bile tek bir arkadas slogani gecerli?

Bana bu laik düzende, 4 karılı bir erkeğe bir ceza uygulandığına dair bir örnek verebilir misiniz ? ya da kuması var diye ceza evine giren bir erkek söyler misiniz

Bizim ülkedede yasal olarak bu geçerli değil ama, 4 karılı erkeklerde var, yani sorun düzelmemiş, çünkü yoğun halk islam dinine inanıyor ve 4 karılı erkek modeli mecburi değil !

mecburi olmadığını daha kaç defa söyleyeceğimi bilemiyorum, yanıtsız bıraktığınız sorularımıda bir kenara atmış durumdayım !

saygılar

Türkiyede hangi laik anlayış kime baskı uygulamış söylermisin...

İnancı gereği (ayetle sabit) kapanan bayanın, inancından (dininden) vazgeçmediği sürece eğitim görmesi yasaklanmıştır !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laik ülkenin laik yasalari var ona bas vurursunuz zincire vurmak olurmu! tedaviye gönderilir v.s v.s cünkü bu durum toplumun Ahlak degerlerini düsürür .. yani bir nevi gurup yasantisi gurup sex e gecerki bu yasaktir!!!

Efendi Türkler

Dediklerinize yerden goge kadar katiliyorum ancak Sayin Tarafsiz bu konuyu yani kisinin 3. yada 4.ese kendi isterse gidebilir ozgurlugune ayni mantikla bakamiyorum...Cunku ortada Ahlak disi bir kavram soz konusu oluyor Sayin Efendi Turklerinde dedigi gibi...Ancak yine feminist tarafim agir basiyor,yani muslumanlikta erkeklerede nekadar cok ozgurluk veriliyor.Bunun mantikli bir aciklamasi olamaz...Yani adam aliyor,adam istemesse gonderiyor,adam dovuyor,adam yine oldurebiliyor sonrada bunun adi din,ulklelerin laiklik anlayisi vs.vs oluyor....

Buna verilecek tek bir isim varsa oda,duzenbazciliktir,aldatmaktir,kullanmaktir....Egolari tatmin etmektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.